LEIDSCH DAGBLAD Zonnig familiefeest in Soestdijk Vrolijke storm bij twee 'onverwachte rijtoertjes ^Tr METAAL-C.A.O. VOOR DRIE JAAR CONCURRENTIE VAN PRINS Warmer Grootste daling der koersen in Wall Street Reclamevliegtuig stort neer in plas Opsrericht 1 maart 1860 DINSDAG 29 JUNI 1965 No. 31602 Directeur LAL vaD Dtsboeck Hoofdredacteur: J Brouwer DAGBLAD VOOR E1DEN EN OMSTREKEN f 10.70 per kwartaal, f 3.55 per maand, f 0.83 per week Teietoon Directie en Administratie 25041, Redactie. 21507 Witte Singel 1 Leiden - Giro oo 57055 {c©c80KSC)SoH«ciScK»cScK«c icSoScWSOSoKSOSCK905CK8C jw»osoK»os3<^<a»osa<^os<^l UKSQ§<><«c«<><^osoK9oSc^ ><®o«oH^cr^a-c®o^Or<A J <>c| J Ongedwongen en met een stralende lach hebben Prinses Beatrix en haar verloofde gistermid- .11 dag voor een peloton van honderd fotografen en cameralieden een ware vuurproef doorstaan. Soms hand in hand, soms gearmd liep het paar langzaam langs de rij camera's aan de rand van 'de vijver, steeds bereid om desgevraagd even stilstaand te poseren. De beroepsmensen ondervonden ware concurrentie van Prins Bern- u hard en Prins Carel Hugo, die op \et terras van het paleis zelf ook de ;6- vandeling door de zonnige paleis- uin op de film vastlegden. Later meerde de hele Koninklijke Fami- ie op het terras. De fotografen konden ongestoord i» rustig hun werk doen ook zonder t zij elkaar hinderden door de rbereiding voor dit treffen tussen Koninklijk Familie en de visuele I Kort na half vier ontstond er plotseling een vrolijke storm voor laleis Soestdijk, toen Prinses Beatrix haar verloofde in een open zwarte hof auto poogden een kleine rondrit n maken. Met Claus von nbsberg aan het stuur reed de het zogenaamde Baarnse hek ;t paleis uit. om dan rechtsat slaan in de .richting Bilthoven op hetzelfde moment brak de i los. Vooral de jeugd vloog over i hekken heen en de persfotografen WFFRBFRÏCHT |j De Bilt verwacht van heden- tot morgenavond: Droog weer met zonnige perioden, warmer Overwegend zwakke (Opgemaakt om 11.15 uur). ishl 30 JUNI uikjZon op: 04.23 u.; onder: 21.04 uur op: 05.22 u.; onder: 22.43 u an Hoogwater in Katwijk te 03.38 en 16.12 uur. Laagwater te 11.54 uur. lieten zich ook niet onbetuigd. De boven. Het auto was binnen de kortste keren omringd door tientallen Juichende en zingende mensen en het „Oranje boven" en „Lang zal ze leven" vorm den een pracht muzikale cocktail onder de stralende zon die op het gelukkige jonge paar scheen. groot tumult, Tumult Alras kwamen twee bereden Rijks politiemannen en een dozijntje mare chaussees en Rijkspolitiemannen te voet aan om de wagen te omringen. Desondanks kon maar met zeer geringe snelheid gereden worden. Persfotografen klommen op pas serende vrachtwagens en aanhan gers. schokten door plotseling op trekken van deze wagens ondersie- waarbü echter geen enkele wanklank werd gehoord. De lach was niet van de lucht. Het is overigens de vraag of veel foto's zijn gelukt, want de stofwolken waaiden dicht en vele meters hoog op. Na veel moeite reden de Prinses en Claus von Amsberg het linker paleishek weer binnen, waarna ze tot ieders verbazing na een snelle rit door de paleistuin opnieuw probeer den het Baarnse hek uit te rijden Hetzelfde tafereel herhaalde zich, nu nog verhevigd door nog meer enthousiast aanstormende jeugd, die door het dolle heen was. De lachende politie kan de zaak echter wel baas. Vervolg pagina 2 Gisteren zijn de koersen in Wall Street scherper gedaald dan tot dusverre in dit jaar. De beurswaarde van de genoteerde aandelen daalde met miljarden dollars, waarbij zeer vele fond sen verliezen van meest tot 2 punten aanwezen. Het verlies werd geraamd op ruim 7.5 miljard dollar. Van de 1.167 verhandelde fondsen no teerden 1.398 lager: de koers van 424 fondsen bereikte voor dit jaar een dieptepunt. Tegen het slot bereikte de handel een zo grote omvang, dat de nieuwe, snelle beurstikker een achterstand van drie minuten opliep. De aandelenomzet beliep 7.650.000. 1.860.000 meer dan vrijdag j.l. Het gehele Koninklijke Gezin in de tuin van Soestdijk. Zittend van links naar rechts Prinses Simone, de echtgenote van Prins Aschwin, Prinses Armgard, de moeder van Prins Bernhard, Ko ningin Juliana, Prinses Beatrix, Claus von Amsberg, Prinses Irene en Prinses Margriet. Staande van ï:nks naar rechts Prins Bernhard, twee zusters van Claus von Ams berg. Prins Carel Hugo, Prinses Christina en Pieter van Vollen- hoven. (Foto L.D./Holvast) BUITEN EN BINNEN BUITENGEWONE VEBF (Van onze Rotterdamse correspondent) Kort na half zeven gisteravond is in de Bergese Voorpias in Rotterdam een Tigermoth vliegtuig van Mastbooms vliegbedrijf neergestort. Volgens de piloot, de vandaag 27 jaar geworden student J. Smit uit Leimuiden, was het echter niet zozeer neerstorten alswel een noodlanding. De heer Smit die reserve eerste lui tenant by de luchtmacht is en nu hij met verlof is met sproei- en re clamevliegtuigen vliegt om zijn stu die in de psychologie aan de Vrije Universiteit in Amsterdam te kun nen bekostigen, kwam er goed af. Hij wist zich op de in de modder wegzakkende machine te werken waar hij door een hengelaar met een motorboot vanaf werd gehaald. Hij werd met de boot naar de wal gebracht, waar hy een lift kreeg naar de luchthaven Rotterdam. De heer Smit vertelde, dat hy geduren- ce de laatste vier dagen niet minaer it nummer bestaat uit 16 pagina's Zes procent vakantietoeslag (Van onze Haagse correspondent) In de metaalindustrie zijn nieuwe c.a.o.'s voor de 200.000 handarbeiders en 45.000 beamb ten afgesloten, die een looptijd krijgen van 1 juli 1965 tot 1 no vember 1968. Hoofdpunten eruit zyn: Onmiddelijke halvering van het werknemersaandeel in de ziekte kostenpremie tot een kwart in- plaats van de helft. Jaarlijks in totaal 5 procent ver betering van loon en arbeidsvoor waarden. Met ingang van volgend jaar 6 procent vakantietoeslag. Een jaarlijks per 1 juli toe te ken nen of voor het volgend jaar te reserveren extra-loonsverhoging van 2 procent om eventuele duur- te-stijging van meer dan 1 pro cent op te vangen. Een streven naar één C.A.O. voor het gehele personeel. Minimumloon van f. 110.per week op 23 jaar. Uit de jaarlijkse 5 procent moet, oehalve de loonsverhoging, o.m het volgende komen: inbouw van huur- compensaties, ook voor Jeugdigen en vrouwen: verlenging van vakantie voor jeugdigen tot 4 weken en voor 55-jarigen en ouderen met 2 dagen; en werktijdverkorting per 1 juli 1967 tot 43 3/4 uur. Vrouwen krijgen vol gends de nieuwe C.A.O. voor gelijk werk hetzelfde betaald als mannen. Maar er is by bepaald dat dit niet tot „een verhoging van de feitelijke bruto verdiensten" moet leidden, evenmin als het vervallen van een aantal gemeen te-groepen en het tarief-onderscheid. Verder praten Nu er een akkoord is over de C.A.O., wordt nog over een aantal punten verder gepraat tussen de werkgevers en werknemersorganisa ties, o.m. over pensioensherzienin gen. Er is angstvallig in het '.midden gelaten of de C.A.O. nu een mini mum- of een maximumovereenkomst is. Het onder of boven de normen gaan is nog aan een toetsingsproce dure onderhevig. Een herziening van het loonbeleid zal in de toekomst in dit opzicht de werking van de metaal-C.A.O. bepalen. dan 28 uur met een reclamesleep had gevlogen o.a. boven het T.T.- circus in Assen. Motor sloeg af Gisteravond vloog hy met zijn shagreclame van Teugen naar Rot- terdac. Boven Hillegersberg sloeg plotseling de motor van het toestel, een tweedekker, af. „Ik controleer de direct het benzinepeil. Daaruit bleek dat er nog voldoende in de tank zat", verzekerde de blonde studentvlieger ons. „Twee keer >leek het erop dat de motor weer zou aanslaan, maar het zette niet door. Ik zag geen geschikt terrein om te landen. Dan het water maar in, dacht ik. Dan heb je tenminste nog kans op een zachte landing. Ik heb m'n kist in een glijvlucht naar de plas gestuurd en by de kant ben ik erin gedoken. Gelukkig ben ik niet over de kop gegaan. Het was vlak bij een motorboot, waarin een me neer zat te vissen. Hy heeft me van de cabine gehaald waar ik op was geglommen. Het logboek en mijn tas, waarin een heel mooi boek zat, heb ik kunnen redden. Ik had alleen natte sokken, maar ik had droge by me", voegde de heer Smit er laco niek aan toe. „Ik heb wel niet zo gek veel vlieg uren, byna 500, maar ja, aan mo torstoring doe je niet zoveel. Het is de eerste keer dat ik zoiets mee maak". (Sue/ (S)lteuwo a Uit het Leidsch Dagblad van f 30 Junij 1865: Z.M. de Koning heeft t den gepensioneerden majoor d'Auzon de Boisminart, oud kommandant van het Invali- J denhuis te Leidenden rang van luitenant-kolonel ver- 1 leend. De bekende Donato, de t éénbeenige danser, is gestor- ven; hij laat een vermogen na van 400.000 francs.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 1