?Appl aus in Kamer Raad Leiderdorp zendt telegrammen naar Hof Laten we Claus een eerlijk kans geven Ds. D. v. cl. Meulen komt zondag naar geref. Wassenaar LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 29 JUNI yan onze parlementaire redacteur., Koningin Juliana en Prins Bern ard hebben vandaag per brief officieel mededeling aan de Tweede Kamer gedaan van de verloving van j prinses Beatrix en Claus von Ams- berg. De voorzitter van de Tweede j Kamer las vanmiddag by het begin de vergadering de brief voor en ipte daar namens de Kamer zyn j lartelijke gelukwensen aan vast. j Mr. Van Thiel zei in zijn toespraak ^jat de Kamer deelt in de blij schap, yiaar ook begrip heeft voor de uitin- diepe bezorgdheid bij hen. i foor wie de jaren 19401945 nog jiïet vergeten zijn en voor wie de geslagen wonden nog niiet zijn Leheeld. Met grote voldoening heb- en wij echter gehoord, aldus mr. fan Thiel. dat onze kroonprinses en yp&r verloofde de stem van hun hart /Urst hebben gevolgd, nadat zij alles orgvuldig hadden overwogen, het- een het nemen van een besluit voor beiden allerminst moet hebben rergemakkelijkt. Mr. Van Thiel vervolgde: „Als ertegenwoordigers van dit volk bie- jen wij, leden van de Tweede Kamer er Staten Generaal, aan Prinses [eatrix en haar verloofde gaarne inze oprechte gelukwensen aan. Van ranser harte hopen en vertrouwen rij, dat de jong verloofden het geluk nogen vinden dat zij van hun be- tluit tot deze verloving verwachten". Mr. Van Thiel voegde aan deze gelukwens ook nog een gelukwens Prins Bernhard, die vandaag rijn verjaardag viert. Na de korte gelukwens van de roorzitter van de Kamer applaudis seerden de Kamerleden. De leden de PSP-fractie alsmede de heer van het Gereformeerd .Politiek Verbond deden echter niet nee aan dit applaus. Opvallend was pafi Terder, dat de Kamervergadering ndSniet werd bijgewoond door de fractie Opn de CPN. km Mr. Cals re' Vervolgens sprak de minister-presi- ril) jent mr. Cals. Hij sloot zich aan by Q |e gelukwensen en ging daarna in op 5# irtikel 17 van de grondwet, waarin de toestemming van het parlement lp poor een huwelijk verplicht wordt ge- „Zowel by de Prinses als bü haar verloofde is een boven het rechts niveau uitstügende instelling aan wezig. Anders don al te snelle beoor- ielaars begrijpelük wellicht omdat feiten hun niet bekend waren de afgelopen weken meenden, heeft Prinses Beatrix op overduide lijke wüze (op haar persconferentie nn gistermorgen is dat ook in het openbaar duidelük geworden) doen blijken, hoe sterk ook hü haar de Ireditionele dienende gezindheid van Oranjehuis leeft, een gezindheid, waarvan reeds Willem de Zwüger in 1571 getuigenis aflegde. Hy, met wie Prinses Beatrix zich heeft verloofd i.8 en met wie zü zich in eenheid en K geest en hart wil voorbereiden op de elt taak. welke haar als troonopvolgster wacht, bezit diezelfde gezindheid en k diezelfde bereidheid om zich met ;en overgave te wüden aan wat het leven de züde van prinses Beatrix van hem zal vragen". Officiële mededeling verloving „In vereniging" Neen," een 24-jarige fabrieksar beider uit Leiden was het er niet mee eens. dat hü „in vereniging dief stal had gepleegd. „Nu ja," lichtte de rechter in „het is iets anders dan een voetbalvereni ging." Maar toch had verdachte sa men met een 23-jarige Leidse tim merman op een sloopwerk in Lei- de: dorp, 75 planken weggehaald. Dat wil zeggen, de timmerman, die een buitenhuisje wilde bouwen, had zün vriend gewaagd om met de vrachtauto van diens werkgever de planken te halen en dat had hü niet geweigerd. „Maar u begreep best, dat het een diefstal was," meende de rechter en verdachte onkende het niet. ..De mensen vinden tegenwoordig dat allemaal zo gewoon, om de spul len van een ander weg te halen," verweet de officier„maar het is hoogst bedenkelük. "In verband met het nog blanco strafblad, wilde hü volstaan met f. 75 boete voor ieder van de verdachten. „Dat is een gul den per plank,"berekende de rech ter. Die maakte toch enig verschil, de timmerman hield de f.75 boete en de fabneks arbeider, voor wie de ver dediger vrijspraak had gepleit, om dat hii alleen maar had geholpen, f. 60 boete. Mr. Geertsema in Wassenaar 99 Wassenaar en vooral de Was- senaarse jeugd heeft gisteravond de verloving van Prinses Beatrix met Claus von Amsberg spontaan ge vierd. Een in allerül georganiseerd Oranjebal voor het raadhuis dat gisteren per geluidswagen werd aan gekondigd voorafgegaan door een lampionoptocht met de muziekver eniging Excelsior en de drumband van de Chr. Sportvereniging „Irene" bracht een enorme menigte belang stellenden bijeen voor het Raadhuis. In de voor-avond verzorgde Carla Flink met haar poppentheater een voorstelling voor de jeugd in de Van Ilogendorpstraat. In een toespraak tot de ^belang stellenden voor het raadhuis herin nerde burgemeester mr. W. J. Geert sema er aan, dat er, voordat de ver loving 's middags officieel bekend gemaakt werd door de Koningin, er Gelukwensen Universiteit De Senaat van de Leidse Univer- teit heeft gisteren twee telegram- [ffnen verzonden aan Prinses Beatrix aan het Koninklijk paar. Het eer- ;e telegram luidde: Ten zeerste verheugd over de be kendmaking van de verloving van Uwe Koninklüke Hoogheid met de S heer Claus von Amsberg, is het de Senaat van de Leidse Universiteit voorrecht U beiden van ganser harte geluk te wensen. De Senaat hoopt dat U tezamen een in alle op kuchten gelukkige en vreugdevolle toekomst tegemoet zult gaan. De tekst van het tweede telegram Op deze vreugdevolle dag, waarop U de verloving van Uw oudste doch ter hebt bekendgemaakt, moge de Se- naat der Leidse Universiteit jegens Uwe Majesteit en Uwe Koninklijke Hoogheid zün welgemeende geluk wensen uitspreken. De telegrammen waren getekend: Kuenen. rector magnificus. Dankmeüer, secretaris. Conclusie „Op grond van deze inlichtingen en na een ampele overweging van alle aan deze verloving verbonden problemen, heeft het kabinet met olie overtuiging het besluit genomen j iviinister-president Cals tijdens zijn antwoord in de Tweede Ka mer. j Ds. D. van der Meulen, heeft zon- I Daniël van der Meulen werd op dagmorgen in de Belgrimskerk in de 29 september 1918 te Pangoerroean lil Scüclclt ^an Boshuizenstraat jn Amsterdam op Sumatra in het voormalige Neder- Het is thans nog niet het ogenblik over deze wet te spreken. Wü willen de indiening daarvan niet overhaas ten en wü willen de Staten-Generaal. ook na het reeds gepleegde vertrou- wehjke overleg, alle gelegenheid bie den om weloverwogen in deze ge wichtige aangelegenheid te beslissen. Maai- wü zouden onze eigen vcr- entwoordelykheid niet goed verstaan, wanneer wü niet thans reeds én te genover Kroonprinses en Koningin tegenover ons volk nadrukkelük uitspraken tot welke duidelü'ke con clusie wü terzake zün gekomen". In de Eerste Kamer heeft voorzit- Jonkman, getooid met oranje pochet, vanmiddag namens de grote meerderheid van de Senaat de gelukwensen van de Kamer met de verloving van Prinses Beatrix uitge sproken. Mr. Jonkman, die zich van parlementaire beschouwingen over de verloving zei te willen onthouden, deelde mee, dat de twee leden van de PSP-fractie in de Senaat, die niet waren verschenen, de mening zün toegedaan, dat gelukwensen op het menselüke vlak niet te scheiden zün van het politieke vraagstuk, dat bü de verloving in het geding is. Namens de regering sloot premier Cals zich bü de gelukwensen van de senaatsvoorzitter aan. en 's avonds om zeven uur in de Pau- luskerk aan de Wolffert van Bros- selenweg m Amsterlveen afscheid ge nomen van de Gereformeerde Kerk van Amstelveen-Noord/Buitenveldert. Hij zal zondagavond 4 juli om zeven uur, na vooraf 'smorgens om tien uur te zijn bevestigd door prof. dr. H. N. Ridderbos, hoogeraar aan de de Theologische Hogeschool van de Gereformeerde Kerken in Nederland te Kampen, intrede doen als predi kant van de Gereformeerde Kerk van Wassenaar, waar hij beroepen is in de vacature van ds. A. Vos, die met ingang yan 1 juM van het vorige jaar is benoemd tot adjunct-direc teur van het zendingscentrum van de Gereformeerde Kerken in Neder land in Baarn. Vreugde over nieuw winkelcentrum In zijn openingswoord bij het begin van de gisteravond gehou den openbare raadsvergadering, sprak burgemeester mr. R. H. Gallas over de vreugde die er bij allen heerst, nu koningin Juliana de verloving van prinses Beatrix bekend heeft gemaakt. Hij stelde voor haar een gelukstelegram te sturen. Ook werd een tweede telegram verzonden aan Prins Bernhard, om hem te feliciteren met zijn verjaardag. De nestor van de raad. de heer P. J. M. Evers (KVP) beantwoordde burggemeester Gallas. De publieke tribune was overbezet, want behalve door mevr. Gallas werd de vergadering bygewoond door de bestuursleden van de Oranjevereni ging en door leerlingen van de vierde klas van de ulo-school. Van mr. C. E. Schippers in Delft hebben B. en W. het verzoek ontvan gen, de hem verkochte kavel bouw grond in het Essenpark terug te ne men, wegens familieomstandigheden. Het college heeft geen bezwaar, zijn genoeg andere gegadigden. De heer J. M. Tieken (KVP) verzocht gegadigden uit Leiderdorp voorrang te verlenen, hetgeen werd toegezegd, Met ingang van 1 Juli is in de va cature van opperwachtmeester Ver- sluys voorzien door de benoemnig van opperwachtmeester Van Brugge uit Ilpendam. De Rijksgoedkeuring voor de bouw van een openbare lagere school in de Z.H.-polder is ontvan gen. Men hoopt in het derde kwartaal met de bouw te beginnen. De archi tect heeft opdracht gekregen bij deze school ook met een stenen gymnas tieklokaal rekening te houden. Gymnastieklokaal Bü de behandeling van het voorstel te besluiten tot het huren van houten gymnastieklokaal, werd nog wel over de plaats waar dit zal men, gediscussieerd. Volgens voorstel zal dit semi-permanente lo kaal gebouwd worden op een stuk grond aan de Leeuwerikstraat. Meer in de nabtyheid van de huidige twee scholen, die er nu zün, ls niet moge- lük, aldus de voorzitter. Unaniem sprak de raad haar blüd- schap uit over het voorstel, waarin uitgebreid wordt toegelicht wat het college zioh voorstelt van het nieuwe winkelcentrum. Dit zal het nieuwe centrum van Leiderdorp gaan wc den, met veel openbare gebouwi o.m. het nieuwe raadhuis. Om een begin te maken met de af braak van de oude Leiderdorpse brug, stelde de raad een krediet van f 10.000 beschikbaar Rondvraag Er was tenslotte een uitgebreide rondvraag. De heer J. W. Boot (AR) zou graag nader geïnformeerd worden over de klaarblykelyk gerezen moei lijkheden van het college met school besturen en waarschijnlijk ook RCL. De voorzitter beloofde een uitge breid antwoord in de volgende raads vergadering. De heer Boot vroeg of in verband met het nieuwe Bosplan een beroep kan worden gedaan op de provincie. Het college heeft zich t.o.v. een be paald object (de jachthaven) reeds tot provinciaal bestuur gewend met een verzoek om medewerking, maar nul op 't rekest gekregen. Aanslui tende aan de heer Boot. vroeg ir. R Poel (WD) of het niet gewenst zou zün, het initiatief te nemen tot het oprichten van een Stichting Recrea tieschap. Hiervoor is, aldus de voor zitter, samenwerking met de ander»» gemeenten geboden. Mr. lands Oost Indië geboren. Hü be zocht eerst het christelük, nu Bau- dartius-lyceum te Zutphen en stu deerde daarna nog aan de Vrüe Uni versiteit te Amsterdam, waarluj in 1946 zün kandidaats-examen theolo gie aflegde. (In de jaren 1938/1939 was hü enige tüd in militaire dienst 1943 vertrok WJ naar Berlün, hy toen ongeveer veertien maanden werkzaam is geweest als geestelük verzorger van de daarheen gedeporteerde Nederlanders). Nadat de heer Van der Meulen kort na zün kandidaatsexamen theologie aan de Vrüe Universiteit in Amsterdam in 1946 na praeparatoir examen door de classis ilversum beroepbaar was verklaard in de Gereformeerde Ker- Nederland werd hü op 30 maart 1947 door nu wülen ds. J. W. Jager uit Utrecht bevestigd als predi kant van de Gereformeerde Kerk Aardenburg in Zeeuws Vlaan deren. In deze zün eerste gemeente ging ds. Van der Meulen op 1 juli 1951 in militaire dienst. Hij is toen eerst enige tüd in het Marinierskamp .Woestduin" te Doorn en daarna nog drie jaar op de marine-basis Parera op Curacao (Nederlandse Antillen) werkzaam geweest als vloot predikant. Na zün terugkeer in Nederland werd ds. Van der Meulen op 6 mei 1956 door ds. J. H. Sillevis Smitt, toen nog hoofdvlootpredikant en thans nemend hoofdlegerpredikant nende te Bussum, bevestigd als pre dikant van de Gereformeerde Kerk van Eefde Gorssel. Sinds 28 augus tus 1960 dient ds. Van der Meulen de Gereformeerde Kerk van Arnstel- veen-Noord Buitenveldert, waar hü toen werd bevestigd door zün plaat- selüke collega, ds. A. Dragt J.Hzn. Tüdens zün ambtsbediening als predikant van de Gereformeerde Kerk van Aardenburg werd ds. Van der Meulen omstreeks 1950 door de classis Axel afgevaardigd naar particuliere synode van Zeeland. Dure kaarsen Een schoonmaker van een feest zaal, waarin de Leidse vrouwelüke studenten een lustrum hadden ge vierd, vond bü het opruimen twee pakjes kaarsen, die hü Ingevolge een aanklacht, moest de .man in Den Haag terecht staan Groot CWD) vond dat de afbraak ?ens diefstal. „En dat voor een paar van Voordorp niet erg opschoot. Burgemeester Gallas van Lei derdorp moest gisteravond de raadsvergadering onderbreken om de zanghulde van de schooljeugd ter gelegenheid van de verloving van onze Kroonprinses in ont vangst te kunnen nemen. (Foto LD. Holvast) MARKTBERICHTEN ROTTERDAM. 29 Juni Veemarkt: dli aanvoer totaal 3410, weekaanvoer 5047, koeien en ossen 175. gebruiksvee vette kalveren 768. graskalveren 85,'nuchtere kalveren 1081, lopers 48, biggen 18 paarden 38. veulens 2. scha- sn of lamm. 197. weldelamm. o43. >kken of gelten 31. Prijzen (extra, le. 2e en 5e 1twal.) vette koeten (ct per kg) 430-46'a. 400- Ï60-380, 330-350; vette kalveren uu.i 330-340. 310-330, 295-310, 280- 295; stieren (ld.) 395-440. worstkoeien (ld.) 335-360. kalf- en melkkoeien (In "Ids p. st.) 1000-1575. vare koeien (id.) o00-1300, vaarzen (ld.) 900-1275, pin ken (ld.) 600-900. graakalveren (ld. 400-625, nuchtere kalveren (ct p. kg 150-160. mestkalveren (ln gids p. st.) 90-190. Slachtpaarden (ct per kg) 330- 360. lopers (ln gids p. «M een (ld.) 50-70. schapen (ld.) 90-115, lammeren (ld.) 95-125. weidelamme- Handt' :jl&nvoèr_veUe week, rustig. gulden waarde," zei de rechter hoofd schuddend ,.U had beter de kaarsen kunnen kopen." „Ze liepen die gewoon te vertrap pen," zei verdachte. De officier eiste niettemin boete. Daartoe werd de verdachte veroordeeld. LEIDERDORP handel stil, prijzen als I melkkoeten als vorige week rt.stle onveranderd; vare koelen matig. pinken ge- aÏÏi. 'vóöral nlet_hoger^ gras kalveren iets delljk, constant; vaarzen stroef vebte iunvaM ruimer, redelijk, als vorige week;nuohtere kalveren als vo- tamelijk, prijshoudend, s kleiner, goed. con- biggen korter, kalm. onveranderd; schapen en lamm. groter, zeer kalm. vooral niet hoger; welde- en zuiglamm. iets meer, stil. als vorige Drukke dag voor Oranjevereniging Voor het bestuur van de Leider- dorpse Oranjevereniging is het giste- ren een drukke dag geweest, 's Mor gens om half 9 vertrokken 4 autobus sen met leerlingen van alle zesde klassen van alle lagere scholen hun jaariyks uitstapje, aangeboden door de Oranjevereniging als afslui ting van hun lagere schoolperiode Via Schiphol en Amsterdam ging men naar de grote speeltuin in Val keveen. 's Middags om kwart over twee, heet van de naald zoals burgemees ter Gallas zei, stonden alle school kinderen opgesteld voor het gemeen tehuls om een aubade te brengen aan burgemeester en mevr. Gallas en de beide wethouders ln verband met de verloving van Prinses Bea De burgemeester zei de kinderen hoe de bünaam van de Prinses ge worden is: Prinses Glimlach. Dat wüst er op, dat zü opgewekt en blü haar taken vervult. De zanghulde stond onder leiding van de heer A. Hoogeboom. o Avonds om 9 uur werd de raads vergadering geschorst want toen moesten het college en de raad het défilé afnemen van de kinderlam pionoptocht, die begeleid werd door de harmoniekapel Leiderdorp. el veel geschreven en gesproken is. Prinses Beatrix heeft een zeker ri sico genomen. Zü heeft dat bewust gedaan en zü zal moeten bewüzen goed gekozen te hebben. „Dat u vanavond allen hier gekomen bent bewijst dat u vertrouwen hebt in de keuze, zoals ook ik daarin vertrou wen heb". Tot diegenen wier hart nog balan ceert enerzüds tussen hun liefde en sympathie voor Prinses Beatrix en het haar zo van harte gegunde per soonlijke geluk en anderzüds de te- leuistelling dat haar keuze nu juist deze kant uit moest gaan zei bur gemeester Geertsema: Laat ons, als Nederlandse volk, de heer Von Ams berg een eerlyke kans geven ons hart te winnen, zoals ook Prins Bernhard eens ons hart gewonnen heeft. Met een hartelüke gelukwens na mens de bevolking van Wassenaar en een bede om Gods zegen over het Jonge paar besloot mr. Geertsema zün toespraak. Na het zingen van het Wilhelmus werd van harte in gestemd met een driewerf hoera op het verloofde paar en op het Ko- mnklük gezin. Nadat Excelsior en de drumband van Irene waren af gemarcheerd namen „The Vampi res" bezit van het raadhuisbordes. Zü zorgden voor de vlotte dansmu ziek. die vele honderden Jongelui nog geiuime tüd bü het raadhuis büeen hield. WASSENAAR Lijn 43 \ZH gewijzigd De N.Z.H.VM. in Leiden zal met ingang van 4 juli een routewüziglng invoeren voor lijn 43 (Leiden-Wasse- r-Den Haag) in Wassenaar tus- het Rozenplein en de Oldenbar- neveldweg. De route wordt als volgt: in beide richtingen gewrijzigd: Rozen- plein, Anemonenweg, Violierenweg, v. Cranenburchlaan, Burmanlaan, Hofcampweg, Stadhoudersplein, v. Oldenbameveldweg v.v. Ten aanzien van de halteplaatsen worden de volgende wijzigingen van kracht: de halten Rozenplein/Clematislaan wor den verplaatst naar Rozenplein/ Anemonenweg. De halten Burman- laan/Clematislaan worden verplaatst naar het kruispunt v. Cranenburch- 1 aan/Burmanlaan ter hoogte van de ,-k. kerk. BEURSO VERZICHT Philips - Unilever vast gestemd Amsterdam. 29 Junf Het Damrak heeft zich vanmiddag vrywel niets aangetrokken van de flauwe stemming waarmee Wall Street gisteren de nieuwe beursweek heeft ingezet. De Internationale waarden mochten zich opnieuw ver heugen door kooporders van het pu bliek, waardoor de markt een vast karakter kreeg. Vergeleken met de laagste koers van 119,80 voor Philips gedurende niet-officiële ochtendhan- del van vandaag was dit fonds op de officiële beurs zelfs aan de vaste kant. Na een openingsprüs op 121,90 liep de koers op twt 123,80 als gevolg van aanhoudende vraag van het publiek. De slotkoers van gisteren voor Phi lips was 122,30. De vaste stemming in dit fonds werd mede in de hand gewerkt doordat Wall Street met ver kooporders verstek liet gaan. Ook Unilever deed van zich spreken met een koerswinst van ruim f 1 op 133,80, na een opening op 132,60. De overige hoofdfondsen waren nauwelijks prijs houdend. KLM was aan de zwakke kant doordat dit fonds gisteren in Wall Street 2 dollar lager sloot. Evenals gisteren was ook vandaag Philips het meest actieve fonds van de internationale waarden. Unilever en Philips sloten op vrüwel het hoog ste punt van de dag. Aku moest 2 punten prüs geven op 44814. De Ame rican Enka 'dochter van Aku) heeft ln de eerste 24 weken van het nieu we boekjaar een omzet bereikt van 90 miljoen dollar, tegen 76 miljoen dollar in 1964. De nettowinst per aandeel steeg tot 1,37 dlr (1.15 dlr). Wall Street had gisteren een zeer slechte dag. De koersdaling was er de grootste in 1965. Het Dow Jones-ge- middelde voor de industrie-aandelen daalde er byna 14 punten tot 840.59. Aandelen Centrale Suiker werden voor een enkel ogenblik in een open hoek verhandeld op 430 (421). De stemming voor de leidende cultures was licht verdeeld, terwijl de Scheep vaartaandelen merendeels goed ge disponeerd lagen. De handel was echter minimaal. Dankzij wat buiten landse vraag was de stemming in de staatsfondsenhoek aan de vaste kant. Vandaag werden de 5*4% 15-Jarigé sterling/Duitse mark obligaties 1980 Mobile Oil Holdings s.a. ter beurze geïntroduceerd. De prüs per obliga tie werd geadviseerd op 9614%. De belangstelling was matig. Aandelen Amstel Brouwerij werden wat lager geadviseerd op de mogelykheid van een komende emissie. Billiton kreeg een hogere advieskoers op het uit breiden van zaken. BEURS VAN AMSTERDAM Dinsdag 29 juni 1965 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad g 1.000,- vorige slotkoers koers v. heden Ned. '64 5% M.. 98% 98% Ned. '64 5 94% 94,V Ned. '58 4(4 91% 91% Ned. '59 4'4 91s* 91 Ned. '60-1 4% 91(4 b 91% Ned. '60-11 4(4 90 90 Ned. '59 4(4 90% 90,V 88 Ned. '60 4(4 87(4 Ned. '61 4Y* 87(4 87% Ned. '63 4% 87A 87,4 Ned. '47 3(4 80(4 80 j V 86 Ned '53 I-II 3% 86 Ned. '48 3(4 77% 77% Ned. '50 I-II 3% 78 77% Ned. '54 I-n 3(4 79% 79 Ned. '55 I 3(4 79% 79% Ned. '55 n 3(4 83% 84 Ned. '55 n 3(4 85% 85% Ned. "37 3 83% b 83% Ned. Gb obi '46-3 87% 87 %b Ned. dol. In. '47 3 96 A 96% Ned. Inv. cert. 3 90 89% Indië *37 A 3 101 101% Ned. wonbl. '57 6 88% 88 J 89 s* N. wonbl. '58-'59 89% ACTIEVE AANDELEN Amst. Rubber 105 104(4 Ver. HVA-miJ. 135% 135% A.K.U. 450 448% Deli MÜ cert 111 .50 111* Hoogovens cert 490 492 Philips gem. bez. 122.— 124.105 Unilever cert. 132.70 133.95 602% 602 Kon P (50 A f 20) 134.60 134.305 Holl. Amer. Lijn 127% 128% Java China Pak. 161% 159 126 123 Kon. Ned. St,boot 121 122* Kon. Paket Mü.. 196% 193 Stoomv MÜ. Ned. 129 128 Niev. Goudr cert. 103(4 103 v. Ommeren cert. 223 224% Kon. Rott. Lloyd 149% 147 N. Scheepv. Unie 135% 136% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem. leningen A'dam '47 3% 89% A'dam '48 3% 88 b R'dam '52-1 4%.. g4y4 Bankwezen Bank N.O. 85 5% 94'4 95% Idem '64 5% 94*4 94(4 Idem '58 5 91% 91% Idem '64 5 91(4 92 d. N.WJ, '52 4(4 89(4 89(4 BVG Rspbr '52.. 161(4 161 BVG Rspbr. f500 96'4 146% Industr. Obligaties Philips Dol. '51 84% VERKLARING DER TEKENS Gedaan en laten Gedaan en bieden Bieden b Premieleningen Alkmaar '58 2%.. 77% 77% A'dam '53 3 113% A'dam '51-1 2%.. 85% A'dam '56-1 2%.. 77% 78% A'dam '56-11 2% 91% 91% A'dam '56-m 2% 88% 89 A'dam *59 2% 80% 80% Breda '54 2% 79% 79% Dordrecht '56 2(4 77% 77b Eindhoven *54 2(4 78% 78% Enschede '54 2% 76% 77 Den Haag I'52 2(4 89% 87% Idem II 2% 96 R'dam '52-1 2% 88% 90 Idem n 2(4 88% x 87 Idem '57 2% 85 86% Utrecht '52 2(4 101% 101% Z.-Holl 1957 2% 85% 85% Zuid-HolL '59 2% 85% 84% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstelling Interunie f 50 181 190 Nefo f 50,- 96.50 214 213 Unitas f 50,- 447 443 Ver Bez. v. 94 f 50 121 121 Europa I 10 pb... 483 480 Alg. Bank Ned. 255% 261 55.10 56 Cultuur bank 16% 17 Holl Bank O cert. 226 226 Ned. Mid.bank 103.— 103 R.V.S. cert 595 590 Industrie Ondernemingen Albert Heün 595 590 Berkel's Pat 226 229% Borsumij. Wehry 59 59 Calvé Delft cert. 907% 906 K. Pap. v. Gelder 137 135% K. Ned. Grofsm. 101% 100% De Gruyter pref b 138% 138% Holl. Constructie 105 Ing. bur. v. B.nüv 151 151% Intexnatlo 285 286 v. Kemp, en Beg. 131 133 Kon. Zout Ketjcn 835% 836 Leidse Wolsrij 290 290x Milller en Co. NB 319% 322% Ned. Kabelfabr. 327 328 Philips pref 44.— 44.20 Rott. Droogd. Mij 229 229 EMS 205 210 Ver. Mach.fabr... 147 Ver. Touwfabr. 326 325 172 X 172% Walvisvaart 91 91 Wernink's Betmü 170 171'; Wilton Fljenoord 171 171% v. Wijk - Heringa 120b 120X 97 97 Mynbouw en petroleum Blliton 2de r. 405% 409% Kon. Petr. (f 20) 136.— 136 Amer. fondsen Can ad. Pacific R. 60 58% Intern. Nickel 88% 88 Anaoonda 60 60,% Bethlehem Steel 34% 34% Cities Service 74% 73 General Motors.. 100(4 92% Kennecott 94% 98% Republic Steel 39% 38% Shell Oil 49% 59, Union Pacific 37f| 37% Un. States Steel 46% 46

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 11