s-sr Zangconcours - Festival in de Stadsgehoorzaal 3 Beter klimaat VELE „KLANKJUWELEN" Huldiging VoxLaeta: bestaat twintig jaar Geslaagd voor het examen h.b.s. -B Telegram Leidse veemarkt: Lagere - schooljeugd 'lichamelijk geoefend" Veldkamp bezichtigt polikliniek interne Zwemwedstrijden in De Zijl Scholieren verslaan Studenten met 6-2 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 28 JUNI Na voorbereiding door „Vox Laeta" uit Roelofarendsveen, tlbefaamd koor van Jan van der Meer ontrolde zich gisteren Stadsgehoorzaal het „Zangconcours-Festivai" van de R.-K. ,ai md van Zangvereniging in Noord- en Zuid-Holland met 21 'jkl elnemers. Als juryleden fungeerden daarbij Jos ten Velde (Am- ^rdara) en A. Th. Vis (Blokker). Als vrienden onder elkaar", zo wilde de bondsvoorzitter de H' itival-bedoeling zien en zo leek het ook in de zaal terdege toe gaan: een beschaafde en ongebroken bereidwilligheid tot luiste- i en waarderen. "to ■S let eerst opgetreden koor St.- U haël van Schipluiden kreeg een an do di Lasso als verplicht num- deze Lassus is de meest weer kunde componist gebleven, meest in •de iliteit van madrigalist. Het losse, cjjj reldlijke", vrolijke en zelfs paro- 01 i. di lat eerste koor, het grootste, van f(leden, had als vrjj werk „Kort- je". Wie goed luisterde, ontdekte 8 melodie ook als verwerkt in het ch'< chtige motet „Excultate Justi" van nfTanciscaan da Viadana, waar het geestelijke functie vervult. We zo'n enkele bijzonderheid als __jld aan om ons genoegen te "Inen te geven over het bijwonen dit concours, dat zo'n menig- ge stof voor de aandacht schonk aarop zoveel verklankte juwelen, tl van de oude polyfonisten, te zijn geweest. Opsommen laat >estek niet toe, maar een uitzon- ïg verdient de talentvolle Neder- er Jan Belle, niet zo lang geleden iet stof der eeuwen opgewekt. en vergelijking van de koor- 3d der verschenen verenigingen •ling mogen we naar de punten- verwijzen. Daarin valt ook te \i itateren, dat er maar één koor uit I iLeidse omgeving van de party dit illustreert toch de armoe- florerend katholiek koorleven eze streek, afgezien van de kerk- n, de Leidse oratoriumveren i- LE| „Alma Mater" valt buiten dit r. it éne koor is dan „Vox Laeta" aan het hoofd de kunstenaar Jan der Meer. Het werd om allerlei mplimenteerd, o.m. om het 20- bestaan. Moge het zich be iden in de afdeling Uitmuntend- klassificeren, hun éénkwartiers- Iproot-Kempische yi cultuurdagen i cultuur is dit jaar het n de op 17 en 18 juli te „Grootkempische cultuur- en thema dat op de eerste ral worden ingeleid door prof. dr. 'ils uit Nijmegen en door de schrijver G. Walschap uit rerpen. Het programma van dc dag vermeldt voorts een con- in het Kempisch Orkest. Op van de beiaard, welke be- wordt door Gert Balkom beiaardier van 's-Hertogen- zullen Hiivarenbeekse kindc- dans- en speelliedjes uitbeelden. de Brabantse koffietafel zal Scapinoballet optreden, de tweede dag wordt begonnen kerkdiensten in de r.-k. en Ned. Kerk, waarna, onder leiding Emiel van Hemeldonk, de inlei- met de vragenstellers zullen over het op de eerste besproken thema, 's Middags zal lommer vaar het kasteel Groe- de Vlaamse acteur Julien maerts voordragen uit de Nederlandse literatuur, 1 tevens de uitreiking plaats van de Hiivarenbeekse litera- •ijs nadat Anton van Duinker- let juryrapport zal hebben voor in. Deze zitting zal worden luisterd door het Philharmonle- het symphonie-orkcst de B.R.T. De avond wordt be- met een nieuw openluchtspel Jan Naaijkens genaamd „Pam- C H^ken of de lafhartige moord- 'jlag op de revolutionaire staats- kolonel Valeré. Dit openlucht- Jzal dit jaar worden gespeeld op 25 juli in de tuin van de ïerberg. Zoekt U een goed ANKER HORLOGE >r f30,— en f40,—. Of het lerbeste van f 200.— en f 400 Horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181. tvterj heeft het. Eterna - Certina Prisma - Junghans - EWE Anker - Roamer. ALTIJD VOORDELIG. concertje van zes nummers Ln de „vrije sector" stond alle anderen naar de kroon, ook een paar kapitaler, vir- luoser prestaties. Gevolg van de artistieke door de volheid van de toonvorming en van de in evenwicht liggende vier registers, van de ensemblekleur, de kneedbaarheid en de tekstverstaan baarheid. Het zeggen, het overdragen gaat via de sensitiviteit, het welvende en het nuancerende van de klank kleur. En het was juist het weldadig menselijke en charmerende in dat warme coloriet, dat de luisteraar raakte en voor zich won. Een paar begeleide en daardoor ongedirigeerde stukken (w.o. Sound the Trumpet van Purcell en Schotse Vier) bleven niettemin hun ongerepte gang behou den! De uitslag luidt: le afd. gem. St. Michaël, Schiplul den 211 punten: afd. uitmuntendheid Bel Canto, Kethel 214 punten; ere- afd. gem. Arti et Religioni, Naaldwijk 241 punten; ere-afd. mannen: St.- Ceacilia' Den Haag 203 punten; 2de afd. gem. Con Brio, Obdam 229; le afd. gem.: Maria Christina, de Weere 227 punten; afd. uitmuntendheid gem.:Zingen is Leven, Warmenhuizen MERENT0CHT DIELEYTHE Aan de jaarlijkse merentocht van de Leidse roeivereniging Die Leythe hebben gisteren 47 leden van 9 ver enigingen deelgenomen. Begunstigd door goed weer, voerde de tocht door het polderlandschap van Hoogmade naar de Braassem en vandaar over De Kaag en Warmond weer terug. Eens te meer bleek hoe jammer het zal zijn als de plannen van het Hoog heemraadschap van Rijnland om het watergebied tussen Hoogmade en De Kaag successievelijk af te dammen, werkelijkheid zullen worden. ACAD. EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor de volgende examens: doctoraal geschiedenis de heer H. J. Kriek (Leiden» en J. W. Marsilje 'Leiden) (cum laude); kandidaats ex. geschiedenis mej. F. Ch. Briët (Oldenzaal)doctoraal klassieke taai en letterkunde de heer C. M. Taze- laar (Den Haag»; kandidaats klas sieke taal- en letterkunde de heren P. Rekers (Den Haag), C. F. Meijer (Den Haag», G. Molenaar (Alphen aan den Rijn) en H. J. de Jonge (Leiden)kandidaats Nederlandse taal- en letterkunde de heren W. P. C. v. d. Ende (Pynacker) en L. B. Korstanje (Gouda). Promotie Aan de Leidse Universiteit is de heer R. J. Nikkels, geboren te Dabo, Singkep, Ned. Oost-Indië en thans wonende in Leiden, gepromoveerd tot doctor in de faculteit der genees kunde op proefschrift getiteld „Neu tralisatiereactie in vitro ter bepa ling van verworven homorale immu niteit bij toxoplasmosis". De promo tor was prof. dr. P. H. van Thiel. 226 punten; Neer lands Bloemenkoor, Bovenkerk 231 punten; 2e afd. gem.: „Huijgewaert", Heerhugowaart 213 punten; le afd. dames: R.-K. Dames koor, Den Helder 214 punten; afd. uitmuntendheid dames: Westfries Dameskoor. Wognum 243 punten; afd. uitmuntendheid gem. Polymnia, Blokker 248 punten; Nieuw Leven, Heiloo 243 punten; ere-afd. gem.: St.- Caecilia, Noord Scharwoude 240 punten; superieur afd. mannen: De Verenigde Westfrlese Zangers, Wog num 256 punten; sup. afd. dames: St.-Ceacilia, Noord Scharwoude 258; R.-K. Gemend koor „Schiedam", Schiedam 268 punten. De koren bo ven 239 p. alle „met lof van de jury". De koren boven 223 p. alle le prijs, de rijf overige 2de prijs. NACHTELIJKE WANDELTOCHT DOOR POLDER Ook de derde Sleutelstad-nacht wandeltocht georganiseerd door de wandelsportvereniging „Willen is Kunnen" is een succes gebleken. Deze wandeltocht, die in de nacht van vrijdag op zaterdag werd onder nomen, heeft 121 deelnemers getrok ken, zestien meer dan vorig jaar. Het zestig kilometer lange par cours voerde dwars door het polder land. Onder de wandelaars, die uit alle delen van het land waren gekomen, bevonden zich ditmaal tien dames (vorig jaar twee). De meesten be schouwden deze wandeltocht als een goede oefening voor de Vierdaagse. De vrij krachtige, koude (tegen-) wind ten spijt, bedroeg het aantal uitvallers slechts vijf (vorig jaar ne gen). De overigen ontvingen bij terugkomst in Leiden een fraaie her inneringsmedaille. Deze „onderscheiding" viel ook ten deel aan de 72-jarige heer J. v. d. Fluit uit Leiden en de 67-jarige J. van Bergen Henegouwen uit Leider dorp. Beiden hebben zonder al te veel inspanning de eindstreep bereikt. Rijnlands Lyceum Wassenaar De volgende leerlingen van het Rijnlands Lyceum in Wassenaar zijn geslaagd voor het examen h.b.s.-B: D. B. Baarda; J. J. de Boer; J. Broek; mej. E. Doyer; B. T. Edel man; C. G. M. van Eendenburg; A. Fieret; mej. A. de Graaf; mej. W. D. Gunning; mej. A. Hamming; E. P. Heerema; R. K. J. Hegenbarth; mej. M. van Keulen; J. W. R. Lams- veltJ. A. MaitlandH. W. Nell; R. H. Schreve; J. E. Sluimers; H. S. Stuijfzand; mej. K. U. Sythoff; H. J. Blankespoor; J. L. du Boeuff; H. A. Burgerhout; P. E. Dek; J. C. de la Fontaine Schlulter; T. Gerbranda; P. J. Hazelaar; mej. H. Hogewoning; A. W. de Jong; H. J. van der Kam; mej. H. J. Krouwel; B. Rodenburg; B. Schreuder; B. H. Steenhuis; J. Tiktak; M. Vermaas; G. M. Winnen. (Er werden 3 kandidaten afgewezen) De heren T. W. Brink, J. A. M. Gubbens en A. J. Hoelen, allen in Leiden, zijn aan de Technische Hoge school in Delft geslaagd voor het kandidaatsexamen elektrotechnisch ingenieur. „Ons Leg er De Koninklijke Nederlandse Ver eniging „Ons Leger" heeft in de za terdag in Leiden gehouden algemene vergadering mr. E. van Beusekom te Oosterbeek en kolonel der grenadiers b.d. A. N. C. F. Keijzer benoemd tot erelid van deze vereniging. Dit in verband met hun 50-jarig lidmaat schap. Na afloop van de algemene ver gadering bezochten bestuur en leden het in Leiden gevestigde Nederland se leger- en wapenmuseum" Generaal Hoefer". Uit het politierapport Gisteravond omstreeks 9 uur is een 23-jarige dame uit Dordrecht op de Witte Singel met haar bromfiets ge vallen doordat de uitlaat afknapte en tussen de spaken terecht kwam. Met een bloedende wonde aan de kin kwam zij er goed af. In de nacht van zaterdag op zon dag is ingebroken in het districtsbu reau van de Ver. tot tb.v.-bestrijding aan de Wassenaarseweg. De inbre kers vernielden een raam aan de ach terzijde van de barak, haalden alles overhoop, doch vonden kennelijk niets hun gading. Enkele geldbusjes ;n juist een paar dagen geleden IIIIIIIIIIIIIM Onmiddellijk na het bekend worden van de verloving van Prinses Beatrix met Claus von Amsberg heeft het bestuur van de Vereniging Koninginnedag" in Leiden een gelukstelegram verzonden naar het kasteel „Drakesteyn". HENGELSPORT Viscollege „Klucht en Revue", hield zijn eerste wedstrijd in de Leede. De vangst was gering. Uitslag: 1. C. Groenendijk; 2. G. P. Bax; 3. A. v. d. Hoogd; 4. F. Tege- laar; 5. W. v. Weizen; 6. A. Meijer; 7. T. Honders; 8. P. v. Egmond; 9. Zierikzee. Gisteren heerste er al grote drukte bij het paleis Soestdijk. De politie was kennelijk al vol ener gie, toen Prinses Irene en haar echtgenoot in een gesloten auto uitreden. Het aanmerkelijk betere weer bracht op de veemarkt ook in de handel een „beter klimaat" met zich mee. die dan ook een willi ger verloop had. Hoewel niet groot, maar toch iets ruimer dan de vorige week, viel de aanvoer niet tegen. Met de veemarkt van gisteren werd ook weer de laatste van de zes grote lam- merenmarkten gehouden, die nog een goede aanvoer te zien gaf. Bij een willig tot rustig markt- beeld herstelden zich de prijzen van vette koeien, doch bleken de prijzen van vette kalveren nog niet het dieptepunt te hebben bereikt. Totale aanvoer: 2964 dieren. Gebruiksvee: De aanvoer van melk- en kalf- koeien was niet ruim, maar ook niet minder. De handel gaf bij stabiele prijzen en een willig verloop weinig verandering te zien. Het aanbod van vare koeien was gering waaronder geen dieren van topklasse. De boe ren hebben gras genoeg en bieden mede daardoor waarschijnlijk weinig te koop aan. De handel verliep lui duur. Notering melk- en kalfkoeien van f1075, f1350 en f.1550 met een enkel dier tot f 1600vare koeien van f775, f 1000 en f1350. Vette koelen: Bij een gelijke aanvoer als vorige week gaf de handel in vette koeien, in tegenstelling tot het marktbeeld van de andere markten in de achter ons liggende week, een vlotte handel te zien waarbij de prijzen zich her stelden en weer iets opliepen. De oorzaak hiervan is voor een deel toe te schrijven aan de geringe aanvoer van Engels vee. terwijl er voldoende vraag voor export is. Notering: f3.60 tot f 4.40 en f 4.70 per kg. geslacht gewicht. Vette kalveren: Bij een ruim aanbod en voldoende vraag had de handel in vette kalve ren een vlotte gang van zaken. In verband met de prijzen in het bui tenland moest men, aanvankelijk schoorvoetend, weer genoegen nemen met lagere prijzen. Uitermate beste dieren behaalden ternauwernood een prijs van f 3.20 a f 3.25. Notering Zaterdagmiddag fietsten twee Duit se knapen van 17 en 18 Jaar oud op het Rapenburg in een verboden rich ting. Toen een politie-agent hen aan hield bleek dat de jongens met een bus naar hier gekomen waren en ver volgens twee fietsen hadden gestolen om de stad te kunnen bezichtigen. Zij zagen nu o.a. het inwendige van het Leidse politiebureau Leerlingen van de klassen 4 t/m 6 van de Eerste Leidse Schoolver eniging hebben in het Sportpark „De Leidse Hout" de proeven afge legd ter verkrijging van het school diploma lichamelijke beoefendheid. Hoewel de tijd van voorbereiding ditmaal wat kort is geweest, werden toch goede resultaten bereikt. Twee leerlingen uit de zesde klas, Mieke Mulder en Frits van Berge Hene gouwen, slaagden er in de hoogste graad, het diploma E, te verwerven. Het diploma D werd behaald door de meisjes Mariëtte Blanken, Karen Loon, Hester de Graaf, Joke Lan- genberge Dorien Roorda en door de jongens Chris den Hamer, Hans Kok. Michiel Noordzij, Geert Jan Goekoop en Lammert Vos. Het diploma C ging naar de meis jes Marie Louise van Praaf, Ingrld van der Reyden. Corine van Eeghen Virginie Keezer, Ellen Mulder, Ma- ritza Struyvenberg en naar de jon gens Rob Cannoo. Fred Doornink, Jonathan Schouten, Kees Segaar, Wouter Sbbels, Douwe Splinter, bij. Evert Jan Hueting, Rob Janssen, Jacob Vos, Jeroen Haak, Willem Roëll, Charles Schouten en Lex de Roo. Het diploma B was voor de meisjes Hanneke de Man, Corinne Feenstra. Inge van Gelder, Marjon van der Heide, Janine Melai, Dineke Pyn- acker, Maartje Splinter, Dorien van Loenen en voor de jongens Frank de Josselin de Jong, Pieter van Dis- hoeck. Hans Kisman. Wouter van Berge Henegouwen. Alexander de Graeff, Philip de Josselin de Jong, Maarten Muller, Willem Zwart en Boudewijn Roodenburg Vermaat. Het diploma A ging naar de meis jes Patricia Bauer, Lisette Schaefer, Saskla Bauer, Filique Böttcher, Yvet- te Dijkstra, Florence Kampman, Ka ren van Olden, Jacqueline Somerwil en naar de pjongens Pieter Thoenes, Arnoud Rikkers, Gijs Lunsingh Scheurleer, Steven Witkam. Een enthousiast aantal ouders woonde deze geslaagde wedstrijden Zaterdagmiddag heeft de minister van Sociale Zaken en Volksgezond heid dr. G. M. J. Veldkamp verge zeld van dr. A. J. H. Bartels, staats secretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, een officieel bezoek gebracht aan de nieuwe polikliniek van het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Deze pas in gebruik ge nomen polikliniek trekt momenteel in de medische wereld sterk de aan dacht door de moderne en doelma tige opzet. De bewindslieden werden ontvangen door de voorzitter van de Familieberichten (ontleend aan andere bladen) Geboren: Diederika E., d.v. Lam- me-Henneman, GroningenVincent R. P., z.v. Van den Dries-Meckmann, Den Haag. Getrouwd: Mr. H. C. Goekoop en M. van Ingen, Aerdenhout; C. C. v. d. Leek en D. C. W. Walker, A'dam; R. J. J. Hiemstra en M. Tupker, Naarden; drs. F. J. Rinsma en I. G. Vegtrng, Adam; M. E. Nieuwenhuys en drs. M. G. J. M. Schroder, Aer denhout; H. E. E. Meerwaldt en mr. J. J. Hoog, A'dam; M. G. Timmer en A. Mulvey, Haslemere, Eng.; A. W. A. Hamkamp en B. C. de Boer, Hilver sum; G. J. E. M. Verbunt en M. Beu kers, Gemert; D. Blaisse en mr. P. K. M. Cremers, A'dam; ir. L. Mensch en A. Spijkerman, Den Haag; drs. A. Heeneman en A. C. Zaayer, Den Haag; P. Hamerslag en H. Ollem, Epe, G. Overleden. A. Nijhoff-Schreuder, Wassenaar; J. A. Courreoh Staal-de Roever, 82 jr., Maastricht; A. M. Du- dok van Heel, vr„ 78 jr., Bussum; S. van der Vrugt, m., 61 jr., Biltho- ven; B. Bunders, m., 81 jr., Zaan dam; H. R. de Vries, m., Utrecht; M. R. Freimann-Lampers, 62 jr., Rot terdam; J. Vijgeboom-Mac Lear., 69 jr., R'dam; A. H. Vegter, m., 74 jr., Voorburg; P J. van Walterop-Schef- fer, 64 jr., Den Haag: M. Oosthoek- Zwanenburg. 62 jr.. R'dam; P. Bom, m., 70 jr., R'dam: J. E. Kalkman- Graaf, 83 jr., Delft. raad van bestuur de heer Sidney J. v. d. Bergh en de geneesheer-direc teur de heer M. W. Jongsma en tevens rondgeleid door dr. A. J. Ch. Haaks, hoofd van de algemene in terne polikliniek. Oprichtster VVSL diamanten doctor Morgen zal het zestig jaar geleden zijn, dat mevr. J. N. BrusseJapikse, geboren in Middelburg en thans wonende in Rotterdam, aan de Leidse Universiteit promoveerde tot doctor in de rechtswetenschap. Mevr. Brusse—Japikse was in dertijd (in 1900) mede-opricht ster van de Vereniging van Vrouwelijke Studenten in Lei den. f3.10 per kg van f2.50 tot f2.90 levend gewicht. Nuchtere kalveren: Geen vraag naar slachtnuka's en werden de aangevoerde dieren, op enkele stuks, na, uitsluitend voor de mest verkocht terwijl de handel maar zeer rustig verliep. De beste mestkalveren waren nog wel goed te verkopen en brachten tot f 1.90 per stuk op. Notering van f 120 tot f 140 en f180. Wol vee: Ondanks het feit, dat vrijdag de laatste van de zes grote lammeren- markten werd gehouden, was de aan voer van schapen en lammeren zeker nog redelijk tot ruim te noemen. Bij stabiele prijzen bleef de handel in vette schapen en overhouders vrij stroef, maar alle dieren werden ver kocht. De zuiglammeren, waarvan het aanbod niet zo groot was, wer den echter vlug verkocht, maar men moest zich in de topklasse tevreden stellen met iets lagere prijzen. No tering vette schapen van f 100 tot f 125 en f 135, vette lammeren (over houders) van f100 tot f145 en f155, zuiglammeren van f 105 tot f 120 en f 130, topdieren tot f 135. In ver band waarschijnlijk met de vleesprij- zen en de hoge prijzen van lamme ren viel er meer vraag naar fok- materiaal waar te nemen. De han del in fokschapen was dan ook rede lijk en deze dieren noteerden van f135 tot f155. Hoewel men voor de weide- en Texelse lammeren iets meer belang stelling toonde dan de vorige weken, had de handel in deze dieren een kalm tot rustig verloop. De prijzen van de Noordhollanders konden zich wel handhaven, maar de Texelaren brachten met moeite de prijzen van aankoop in Texel op en moesten zelfs hier en daar met ver lies worden verkocht. Notering wei- delammeren van f 85 tot f 100 en f 120 Texelse lammeren van f 90 tot f115 en f118 tot f120. Varkens: De aanvoer van varkens was iets minder dan de vorige week. De han del, die aanvankelijk matig begon, liep nog wel redelijk af, maar de prijzen van schrammen en biggen lagen iets lager dan de vorige week. terwijl de drachtige zeugen vrijwel stabiel in prijs bleven. Notering drachtige zeugen van f 325 tot f 425 en f 450, schrammen van f 90 tot f 95 en f 105, biggen van f 58 tot f 62 en f68. Slachtvarkens (buiten de markt) Als gevolg van de lagerije prijzen in het buitenland gaf de handel hier een gedrukte stemming te zien met uiteenlopende, maar over het alge- ~i lagere prijzen. Goede slacht varkens brachten f 1.88 tot f 1.94 per kg levend gewicht op, terwijl extra kwaliteiten tot enkele centen hoger noteerden. Ook de slachtzeugen deden het iets minder in prijs en wel van f 1.50 tot f 1.55, luxe dieren tot plm. f 1.60 per kg. Analistenexamens Voor het examen leerling-chemisch analist slaagden bij het Leids Op leidingsinstituut voor analisten de heren N. v. d. Gugten (Katwijk), A. de Koning (Leiden), P. Kranenburg (Leidschendam), J. A. v. d. Lans (Voorhout), A. J. de Nobel (Oegst- geest), H. R. Ober (Oegstgeest), L. Wagter (KatwijK). J. P. M v d. Ploeg (Noordwijk), C. Slijkhuis (Lei den). B. van Voorst (Lisse). Bondskanselier scherp tegen anti-semitisme j Kanselier Ludwig Erhard heeft gis teren op een massa-meeting in Bam berg tezamen met andere leiders van zijn christen-democratische partij het recente antisemitische vandalis me in deze Beierse stad scherp ver oordeeld. Erhard zei tegen de verza melde 10.000 leden van de r.k. leken organisatie, dat de schennis van de oude Joodse begraafplaats van Bam berg alom verontwaardiging had ge wekt. West-Duitsland heeft een ant woord aan het antisemitisme gege ven door diplomatieke betrekkingen met Israël aan te knopen. De Beierse minister-president Al- fons Goppel zei, dat de vandalen die ondanks een uitgeloofde beloning van 20.000 mark nog voortvluchtig zijn „dwazen of misdadigers" moeten zijn. Hij sprak woorden van lof voor het feit, dat de Bambergers deze schanddaden zo moedig hebben veroordeeld. Gisteren is gebleken, dat rijf Ame rikaanse jongens van omstreeks veer tien jaar in Heilbronn (Wurttem- berg) hakenkruisen hebben aange bracht. Vrijdagochtend ontdekte men bU een Amerikaanse kazerne op het plaveisel zes hakenkruisen en een leger-ster, die met een sproei- doos met lak waren aangebracht. De jongens hadden de nacht tevoren doorgebracht in een tent bjj de ka zerne. Zij zijn zonen van in Heil- gronn gelegerde Amerikaanse solda ten. Bij het onderzoek heeft de Duitse politie met de Amerikaanse geheime dienst samengewerkt. Landbouwer doodgeschoten De 48-jarige landbouwer Francis- cus Cornelis van Ooydonk is gister avond omstreeks kwart over elf in Zundert vermoedelijk met een flo bertgeweer doodgeschoten. De ver moedelijke dader (54) is korte tüd later door de rijkspoUtie gearresteerd en ingesloten in het groepsbureau in Zundert. Als motief van de daad wordt aangenomen minnenijd. Slachtoffer en dader dongen name naar de hand van een weduwe. De verdachte ontkent echter. Politie slaat met bullenpees (Van onze Haagse correspondent) De Haagse politie heeft in de strijd tegen de vergaande straatschende rijen de bullenpees gebruikt. De lan ge, met buffeleer omwonden rotan wapeiistok werd gehanteerd door een speciale surveillance-eenheid van acht agenten. De bullenpees werd in gezet om een eind te maken aan een rel op de Hoefkade. Jeugd viel daar voorbijgangers lastig. Een 18-jarige markiezenmaker sloeg een bromfiet ser tegen de grond. Hij gaf de man een stomp in zijn gezicht, waarbij het kunstgebit van het slachtoffer in drieen brak. De markiezenmaker is aangehouden en ingesloten. Ook het oudere publiek keerde zich bij de aanhouding van de jongeman als één man tegen de agenten. In het kader van de Sleuteldagen zjjn zaterdagmiddag in „De Zyl" zwemwedstrijden gehouden voor de Leidse middelbare scholieren. Tot be sluit van deze sportmiddag werd er een waterpolowedstrijd gespeeld tus sen het verzwakte Leidse studenten team en een sterke scholieren-combi natie. De scholieren zegevierden met 6—2. De uitslagen luiden: Meisjes (t.e.m. 14 jaar): 33 m schoolslag: 1. M. Brouwer (RUnl. Lyc.) 28.2; 2. S. Neervoort (Rjjnl. Lyc) 28.6. 3x33 m wisselsl. est.( 1. R\jnl. Lyc. 1.30.2; 2 Louise de Col HBS 1.33.8. 5x33 m vrijesl est.: 1. St. Agnes Lyc. 2.42; 2. Rjjn. Lyc. 2.446. Eindstand: 1 Louise de Col. HBS 328.8; 2. R(jn. Lyc. 244.4 3. St. Agnes Lyc. 350.9. Jongens (t.e.m. 14 jaar)33 m schoolslag: 1. te. Versluys (Prof. v.d. Leeeuw) 25.1; 2. F. van Zeld (GBTS) 28.6. 3x33 m wissesl. est.: 1 Prof. I Lyc. 2.401 Leeuw ULO 1.22; 2. Leidse Hout Eindstand: manlaan ULO 2.21.8. Eindstand: 1. Prof. v.d. Leeuw ULO 2.892; 2 Ples- manlaan ULO 336.2; 3. GBTS 344 4. Uitslagen Meisjes (15 jaar e.o.)50 rr school slag: 1. B. Houthof (Louise de CoL HBS) 44.7; 2. L. Kitselaar (St. Agnes Lyc) 45.3. 3x50 m wisselsl. est.: 1. Louise de CoL HBS I 2.12.3; 2. Louise de Col. HBS n 2.13.6. 5x50 m vrijesl. est.: 1. Louise de Col. HBS 3.21.4; 2. Vaksch. voor meisjes 3.34.4. Eindstand: 1. Louise de Col. HBS 472.9; 2. St. Agnes Lyc. 507 3. Vak- scho voor meisjes 520.4. Jongens (15 jaar e.o.) 50 m schoolslag: 1. P. Zimmermann (Chr. Lyc.) 37.8; 2. en 3. H. Parrel (Rembr. L,c.) en T. Tünp (RK ULO Noord) 37.9. 3z50 m wisselsl. est.: Chr. Lyc. 1.47.3; 2. Rembr .Lyc. 1.483 5 x 50 m vrijesl est.: 1. Chr Rembr. I.vc. 2 40 7. Chr. Lyc. 386.2: 2. ULO 1.29.8. 5x33 m vrijesl est.: 1.1 Leidse Instrumentmakers 408.4 3. Prof. v.d. Leeuw ULO 2.02.8; 2 Pies- IProf. v.d. Leeuw ULO 419 4.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 15