Eerzuchtige Felice Gimondi mikt op meer dan eendaagse glorie Oranje in de Krantenbezorger GELE TRUI NU IN ITALIAANSE HANDEN Peloton wachtte Glimlachend PRIJZEN... Witteman op de zesde plaats TOUR IN CIJFERS De geschiedenis van de BRAVE borsten Weer nederlaag U VS-junioren PROOST WINT STAYERSGEVECHT Sercu zegeviert in G.P. van Amsterdam Teleurstelling J KLEINE TOURf CIJFERS VAN KLEINE TOUR LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 25 JUNI 1965 VIJFDE BLAD Het is Felice Gimondi dan toch ge lukt. De winnaar van de Ronde van de Toekomst is gele trui-drager in de Grote Tour. Woensdag moest hij Bernard van de Kerkhove de eer gunnen, het erekleed te dragen. Maar de wraak van Felice lileef niet uit. Eén flitsende ren naar het span doek in Ronaan hracht hem toch de (door Fred Racké) eer, de uitbundige hulde, de uitzin nige vreugde van de Italiaanse kolo- niet in de karavaan. Met nieters voorsprong drukte hij in de vinnige eindsprint zijn overmacht, zijn wils kracht ook uit. In Felice Gimondi, 23 jaar nog pas, heeft de Tour een leider gekregen, die op méér dan eendaagse glorie mikt. Gimondi heeft tussen Roubaix en Rouaan lang op zijn katis kun nen wachten, omdat het grote peloton hem eenvoudig naar de streep droeg. Novak en Bodin voerden het veld aan, vele kilometers ver, en het peloton wachtte. Het legde de handen op het stuur en bepaalde zich tot een tempo, dat nauwelijks 30 kilometer per uur bereikte. Gimondi heeft dat glimlachend aangezien. Had hij niet gisteren ver woed twee afwachtende Belgen naar de finish gesleurd, omdat zijn eer zucht hem dat voorschreef? Welnu, dan kon er nu gerust worden. Nie mand voelde iets voor een afmatten- •n, die Gimondi had kunnen vel len. En Felice vond dat prachtig. Pas toen Rouaan naderde, toen Novak Bodin uitgeput weer in de gele deren terugkwamen, toen werd Gi mondi attent. Wel aan, die paar kilo meters die nog restten, kon men het allicht proberen. Gimondi kroop naar de kop van de groep en wachtte op do kans. De kleine Fransman Roger Pingeon sprong vinnig weg. Fel wipte de kleine, gretige Haast, dat dappere manneke uit de Pelle- naarsploeg, achter hem aan. Even aarzelde de groep. „Dit is het mo ment", besliste Gimondi en treinde met Haast mee. Meer avonturiers kwamen zich melden en daar was ook die eens gevreesde André Darri- gade. Een groepje van 10 rende Rouaan binnen, de langzame klim naar het verlossende spandoek lokte. Felice Gimondi legde alles in een demarrage, die Darrigade moest ver slaan, die hem meter voorsprong schonk. Niemand kon hem nu meer remmen Felice Gimondi greep de zege en de bonificatie. De gele trui tóch voor hem. Had hy niet daags tevoren verklaard: „de Grote Tour is niet zo'n monster als ik dacht". In het peloton waart de t van Gimondi vandaag mon sterachtig rond. De Prijs Ji fisteren n de Sterren ging j Novak met 13 pnt. Bodin met 12 pnt. Georges (1 een dybeenfractuur moest sta- Groussard, die de strijd wegens i ken, werd uitgeroepen tot meest mgelukkige renner. Wright, die l 10 plaatsen steeg in het alge- meen klassement, kreeg de prijs l ian de progressie. t Gimondi passeert winnend de finish in Rouaan. Goed Ook gisteren hebben de Nederlan ders het in de Tour goed gedaan. Dat kwam tot uiting in de vijfde plaats van de kleine, bonkige Kees Haast uit Rysbergen, de man die in de TeleVizierploeg wordt beschouwd als de klimmer. Die kleine Haast, met zijn totale gebrek aan „zit", aan style, staat zowaar in het algemeen klasse- Joep de Ruyter uit Tiel is gisteren in Ede nationaal wielrenkampioen van de landmacht geworden. Hij won na een rit van 100 kilometer in de sprint van een vijftal renners. De uit slag luidt: 1. Joep de Ruyter (Tiel) 2.32.00; 2. H. Stakenburg (Amster dam) z.t.; 3. H. van der Brink (Ol- denbroek) z.t.; 4. Jan van Haar (Moordrecht) z.t.; 5. Bert van der Aa (Den Fungen) z.t.; 6. A. Witte man (Voorschoten). De besturen van Feijenoord en Holland Sport hebben vanochtend overeenstemming bereikt over de transfer van Frans van Galen, spil van de Feijenoord-reserves naar de Haagse vereniging. Van Galen zal bij Holland Sport de plaats innemen van Andriessen, die trainer wordt. Derde etappe RoubaixRouaan J(240 km): 1. Gimondi (It., Pezzi) 1.06,18 (met bon. 7.05,18); 2. Wright ge (G.B., De Kimpe) 7.06,20 (met bon. Zn f.05,50)3. Boucquet (Belg., Dries- sens) 7.06,23; 4. Monty (Belg., De r,nMuer) z.t.; 5. Cees Haast (Ned., Pel- üftenaars) z.t.; 6. Darrigade (Fr., témy) z.t.; 7. Pingeon (Fr., Plaud) .06,25; 8. Hernandez (Sp., Pla- San- his) 7.06,26 9. Uriona (Sp., Lan- 7.06,27; 10. Bracke (Belg., Plaud) z.t.; 11. Gustave Desmet (Belg., De Kimpe) 7.06,50; 12. Grain 291 (Fr., Geminiani); 13. Haeltermann „sv (Belg., Driessens)14. Van den 223 Berghe (Belg., Driessens)15. Ger- jenben Karstens (Ned., Pellenaars); 18. cj'Henk Nijdam (Ned., Pellenaars); 19. jJJfc de Roo (Ned., Pellenaars); 22. :e Arie den Hartog (Ned., Geminiani) Rik Wouters (Ned., Pellenaars); Cees van Espen (Ned., Pelle rs); 47. Jan Janssen (Ned., De Muer)57. Huub Harings (Ned., Pel- 5el lenaars)62. Peter Post (Ned., Dries- lens)87. Bas Maliepaard (Ned., 'ellenaars)98. Ab Geldermans '100 (Ned., Rémy)100. Jo de Haan (Ned. 1 141 Pellenaars)115. Kees Lute (Ned., "ne'Louviot) allen in 7.06,50; 128. Leo T. Dongen (Ned., Pellenaars) 7.08,32. Klassementen Algemeen klassement: 1. Gimondi 'frcto, Pezzi) 17.09,15; 2. Van de Kerk- ,r tove (Belg., Marien) 17.09,54; 3. Cees „ld Baast (Ned., Pellenaars) 17.10,54; 4. Arie den Hartog (Ned., Geminiani) 17.11,02; 5. Stevens (Belg., Marien) 17.11,08; 6. Van Looy (Belg., Marien) 17.11,13; 7. Jan Janssen (Ned., Muer) nmi 17.11,16; 8. Adorni (It., Pezzi) 17.11,31; 9. Pingeon (Fr.. Plaud) 117.11,43; 10. Bracke (Belg.. Plaud) 17.11,45; 11. Gilbert Desmet 1 (Belg., De Kimpe) 17.11,46; 12. Wright (GE., De Kimpe) 17.11,51; 33. Kar stens (Ned.) 17.12,26; 34. De Roo (Ned.) z.t.; 35. Maliepaard (Ned.) 17.12,27; 36. Van Espen (Ned.) z.t.; 37. Lute (Ned.) 17.12,35; 39. Poulidor (Fr.) 17.12,38: 49. onder wie: Wou ters (Ned.) 17.12,51; 58. onder wie Bahamontes (Sp.), Geldermans (Ned.) en Junkermann (Did) 17.13,12.; 72. o.w.: Henk Nijdam (Ned.) en Harings (Ned.) 17.13,56; 86. o.w.: Van Dongen (Ned.) 17.15,08; 101. De Haan (Ned.) 17.17,24; 120. Post (Ned.) 17.25,01. Algemeen ploegen klassement1. Marien 51.34,15; 2. De Muer 51.34,26; 3. Pellenaars 51.34,41; 4. Pezzi 51.34,52; 5. Geminiani 51.35,16; 6. Plaud 51.35,36. Puntenklassement: 1. Gimondi (It.) 45 pnt; 2. Van de Kerkhove (Belg.) 37 pnt; 3. Van Looy (Belg.) 25 pnt; 4. Boucquet (Belg.) 24 pnt; 5. Van den Berghe (Belg.) 22 pnt; 8. De Roo (Ned.), Janssen (Ned), Haast (Ned.) allen 16 punten. ment op de derde plaats, omdat hij zich, evenals in de vorige etappe, durfde te wagen in de Tour-ren naar de finish, die in de laatste kilo meters ontstond. „Kon ik maar wat beter sprinten", zei hij my hijgend aan de finish. „Misschien had ik die triu dan wel gehad". En ernstig kij kend sloeg hij de weg naar zijn hotel in. Van Haast zal men in deze Tour nog veel meer horen. Arie Den Har tog en Jan Janssen blijven, in het peloton, op geringe afstand van de nieuwe leider. Hun oordeel was una- 1 iem: „Men moet zich in die eerste dagen nog niet te veel laten zien. Dat kan alleen maar hinderlijk zijn". Peter Post beëindigde ook nu in het grote peloton de rit. „Het was makkelijk", zei hij, „er werd tenslotte niet, hard gefietst en dan kan ik me weer wat meer herstellen". Het lijkt alsof zijn plannen al opgaande al weer een stuk naar de achtergrond zijn geschoven. RONDEvFRANKR.5eefc 147km.26jun? Tijdens de derde etappe van I/en, dat hij zijn linker dijbeen- de Tour is de Franse renner gewricht brak. Voor hem is de Groussard zo ongelukkig geval-* Tour afgelopen (door Fred Racké) Wat plezierig toch, dat de heer Jacques Goddet altijd voor „regio nalen" zorgt. Voor brave renners, die tenminste stof tot praten ge ven, als de grote mannen uit het wielervak zich niet zozeer wensen in te spannen. Of, gewoon, als het is, de groteske steeple-chase. Zij reden door, de „regionalen", de mannen van hun streek, die vader, moeder en al die anderen willen laten zien dat ze er ook zijn, in het grote cir cus van Jacques Goddet. Trillen punt van de etappe nog den. Dan zijn er altijd dappere, meestal wat oudere fietsers, die zich opofferen, die een actie ondeme- j men waarom iedereen minstens I moet glimlachen, waarbij men ook wat meewarig kijkt. Maar er gebeurt in ieder geval iets, en daar is het de heer Goddet ten- I slotte om te doen. Frankrijk kan j niet wachten tot de laatste kilome- ters van een lange etappe. Frank- j zich kunnen opwinden het eind- zy rijden door, terwijl de weg hun ogen begint te trillen in de zon, terwijl het asfalt begint te zui gen. Zü kijken niet op of om, maar in hun harten groeit de hoop. Daar gaat de voorsprong: 2, 3 minuten. Is er nog geen tegenaanval van het peloton? Vijf minuten, zes. Motor rijders komen de tijding brengen t het peloton rust. En sterker nog worden de gedachten-flitsen, die spreken van bloemen, van huldi ging, van een trui, die geel te, en die er maar één kan dragen. langs de eigen, schitterende we- i Maar, dan, als al die kilometers 1 gen, die slechts aan toeristen lij ken voorbehouden. Die opwinding, dat enthousiasme was er, gisteren, vóórdat Felice Gimondi zijn gele Oud Iet verhaal tussen Roubaix Rouaan werd geschreven door Ana- tole Novak en Jean-Louis Bodin. Twee Franse renners, die als niet j anders dan knechten naar de Tour de France zijn gekomen. Het is een oud verhaal: de geschiedenis van I de brave borsten, die vele, vele ki lometers lang voor een peloton1 uitrazen, soms heel ver. Terwijl d» Zo gebeurde het gisteren met Anatol meute grapt en speelt, met de han- Novak en Jean-Louis Bodin. Tach- gleden zün, komt het onvermijde lijke. Dan gaat het opeens bruisen in de grote groep. Dan gaat dat eigenaardige instinct spreken, dat grote wielrenners zegt, dat de tijd daar is. Dat het nu genoeg is ge weest, omdat de finish in zicht komt. Dan gaan de krachten leven, die de twee voorop al die kwartie ren lang hebben gevreesd, zet do een na de ander in het peloton zich in het spoor van zjjn voorganger. En als die trein gaat rijden, worden alle illusies verpletterd. Avontuur den op het stuur blijft en glim lacht naar de duizenden langs de route, doen de mannen voorop het werk, dat zij gekozen hebben. Ze duwen hun pedalen rond, kilome ter na kilometer, terwijl de zon op hen brandt, terwijl de heuvels im mense hindernissen worden in een tig Het jeugdelftal van UVS heeft zich in de promotie/degradatie-competitie niet kunnen herstellen van de ne derlaag tegen koploper Alblasserdam. De Leidse junioren bleven gister avond ook in de uitwedstrijd tegen Gouda aan de verkeerde kant van de score (32) en zullen in de nog res terende wedstrijden alles-op-alles moeten zetten om het plaatsje in de regionale afdeling veilig te stellen. Nadat Wim van Weerlee kort voor de rust een snel opgelopen 10 ach terstand had weggewerkt, gaf Inval ler Piet Kantebeen in het begin van de tweede helft de Leidse junioren 'n 12 voorsprong. Nauwelijks één mi nuut later miste Bekooij echter voor open doel en dat bracht de omme keer. Een misverstand tussen doel man Bakker en Van Leeuwen bete kende de gelijkmaker (22) en zon der al te veel moeite drukte de hard werkende Goudse ploeg het aange slagen UVS daarna naar een 32 ne- De stand luidt: Alblasserdam 57; HDVS 55; Gouda 34; Neptunus 4—4; UVS 5—4; Katwijk 6—4; Sparta 2—2. De kampioen van de afdeling Den Haag heeft nog geen wedstrijden ge speeld. van vandaag 1 De Grote Prjjs van Amsterdam ►or sprinters is gewonnen door de Belg Sercu. Hij won de wedstrijd in de finale over 1.000 meter voor Baensch (Austr) en zyn grote rivaal Maspes (It). Voor ruim 4000 toeschouwers, die in het Olympisch stadion aanwezig waren, heeft Sercy zijn revanche ge kregen. In de series was Sercu al zeer sterk. Het leeftijdsverschil tus sen hem en Maspes, ruim 17 jaar zou uiteindelijk de doorslag gaan ge ven. Maspes en Sercu lieten Beansch de kop nemen, maar zij be waakten elkaar zorgvuldig. In de laatste ronde zetten beiden tegelijk en op 300 meter van de finish lagen Maspes en Sercu nog steeds gelijk. Toen was het de jonge snelle Belg die fel aanzette. Maspes zag het gevaar, vloog snel achter Sercu aan. maar deze bleek te rap voor de Italiaan. Maspes was zo gedesil lusioneerd, dat hij zelfs de tweede plaats moest afstaan aan de schit terend teruggekomen Beansch. In een enerverende rit hebben Proost en Jaap Oudkerk het publiek laten genieten van prachtige stayers- sport. Van meet af aan hebben Ti- moner, Proost en Oudkerk een felle strijd geleverd om de eerste plaats die in de laatste ronde in het voor deel van Proost uitviel. De Belg won met een meter voorsprong. Timoner werd derde met 200 meter achter stand, terwijl Henny Marinus de vierde plaats voor zich opeiste. Nederlandse zege in ploegenklassement derde plaats voor Harry Steevens (Van een speciale verslaggever) Eindelijk dan vlamde Nederland in de Tour de l'Avenir. Ein delijk waren de renners van Sjefke Janssen ook van de partij in de beslissende slag en al was er dan geen ritoverwinning voor hen weggelegd, zij boekten toch een prachtig suces. Harry Stee vens, Eddie Beugels en Nico Lute, deel uitmakend van een negen man sterke kopgroep, bezorgden ploegleider Jefke Janssen een zege in het dagploegenklassement. azzuri voor laten gaan, ook al om dat hij door Lute en Beugels niet foutloos werd gelanceerd. De Nederlanders waren in de 186 km lange rit van Bethune naai- Rou aan bijzonder attent en steeds in de slag. Dat hield in, dat zij een hoop werk moesten verzetten, want ook nu weer werd er al in het begin gedemarreerd dat het een lieve lust was. In Ourton (Na 14 km) werd de eerste hevige jacht ontketend door een gevaarlijke vlucht, waarbij tal van sterke renners waren betrok ken. Tot de avonturiers, vijftien in getal, behoorden ondermeer de Span jaard Jose Suria, de goedgeluimde Fransman Maurice Benet, de win naar van de dag tevoren Peter Chis- man, de Zweed Gosta Petterson, de en onze landgenoten Steevens en Beugels. Een vlucht van een derge lijk kaliber kon het peloton echter zo vroeg nog niet toestaan en daar om werd na heftige strijd 15.kilo meter verder de hergroepering een Een kleine teleurstelling was daar bij dat rappe Harry Steevens op de boulevard De Verdun in Rouaan, wagr de weg de laatste paar hon derd meter vrij sterk opliep, z.jn normale spurtsnelheid niet kon be reiken. Op een vlak weggedeelte zou Steevens waarschijnlijk moeite loos de Italiaan Mario Anni en Da- miano Capodivento zijn voorgeble ven, nu moest „de witte" de beide Leeftijd 1650 jaar. Aanmelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1, Leiden feit Niet lang Het bleef niet lang rustig. Na veer tig kilometer probeerden negen ren ners het op hun beurt en ditmaal was voor Nederland Karei Leyten ln de slag. Van zijn campagnons wa ren Patterson en de Pool Blandzin reeds bij de eerste poging van de partij geweest. Deze negen aanval lers zagen hun winst sneller groeien. i f In vijftien kilometer liepen zij bij na twee minuten uit, doch daar mee was de top wel bereikt. Mede door een actie van een tweede groep je, bestaande uit Suria, de Pool Be ker, de Brit Addy en Henny Schou ten. ontwaakte het peleton en hoe wel de voorsprong lang gelijk bleef, leverde de aanval tenslotte toch niets op. Het einde werd na 90 km be spoedigd door een gesloten spoor wegovergang, waarvoor de leiders een minuut moesten wachten Nieuw Bijna onmiddellijk nadat de orde was hersteld volgde een nieuw of fensief. Zes gegadigden voor een ere plaats waren er ditmaal: de Itali anen Anni en Capodivento, de Pool Gazda, de Zwitser Girard. de Duit ser Loschke en onze landgenoot Nico Lute. De Helveet viel door een lekke band terug, de vijf overigen kregen de steun van nog zes renners, die na 100 km uit het peloton sprongen toen dit een achterstand had van De Duitser Peffgen is nog steeds leider in de Ronde van de Toekomst. In Rouaan reed hij voor de vijfde maal in successie een ereronde. zich na korte tijd bij de leiders voeg den, behoorde de weer sterk rijden de gele truidrager Wilfred Peffgen. Met hem streken op de eersten neer de Spanjaard Lopez-Rodriguez, de Fransman Catieau. De Zwitser Rega- mey en twee Nederlanders: de Lim burgers Steevens en Beugels. Kwaliteit Deze kopgroep bezat voldoende kwaliteit om het peloton op afstand te houden. Tenminste zo leek het. maar toen in de grote groep de Fransen en Belgen een tegenaanval organiseerden, liep de aanvankelijk veroverde voorsprong snel terug. Aan de meet bedrog het verschil nog slechts luttele seconden. Voor al voor Nederland, dat als enige met drie man voorin was vertegenwoor digd, was dat een tegenvaller. De dagprijs in het ploegenklassement I de 240 kilometers hadden gereden, toen hun avontuur be gon. Novak, kind van de streek, be kend in de heuvels van Picardië, verliet het peloton, omdat hij nu eenmaal „regionaal" was. Novak mocht gaan en Bodin kreeg toe stemming om zijn assistent te zijn. 145 Kilometer duurde hun vlucht en meer dan 10 minuten heeft hun voorsprong bedragen. Maar toen de schaduwen van de loofbomen op de heuvels langer werden, kromp de tijdwinst. Langzaam, maar heel zeker, zakte hun tempo. En per kilometer moee ten ze winst prijsgeven. Tien, twin tig seconden. En dan, opeens, twee drie minuten tegelijk. Het peloton had zich voldoende geamuseerd. Er moest maar eens gekoerst worden. En twintig kilometer voor Rouaan verdwenen Anatol Novak en Jean- Louis Bodin als naamlozen in hel grote peloton, dat hen zonder-op- of-omkijken meevoerde naar de verlossende eindstreep. Zoet vierde in Tienen (Van onze wielennedewerkert Bart Zoet heeft het gistermiddag in de Ronde van Tienen (België) niet tot zijn derde achtereenvolgende overwinning in één week kunnen brengen In de eindsprint van een kopgroepje van tien renners lieten de negen samenwerkende Belgen de favoriete Sassenhelmer zélf de sprint aantrekken en ontnamen hem daar door alle kans op de zege. Op de brede Boulevard, waar de 178 km lange wegwedstrijd door West Vlaanderen werd beslist, hebben de Belgische renners zich niet laten verrassen. Met het gevreesde „eind- schot" van Zoet ln het achterhoofd gaven zij de als favoritet gestarte Sassenheimer geen kans om evenals in de Ronde van Schellebelle op de bloemen beslag te leggen. Zoet kwam nu niet verder dan een overigens eervolle vierde plaats achter Ver beek. Vrancken en Huysmans. precies een minuut. Tot degenen, die was echter een pleister op de wonde. 20 pnt. De uitslag van de vyfde etappe (Bethune—Rouaan, 186 km) luidt: 1. Anni (It.) 5.07.57 met bon. 5.07.27 2. Capodivento (It.) z.t. met bon. 5.07.42; 3. Harry Steevens (Ned.); 4. Rodriguez (Sp.); 5. Cattieau (Fr.); 6. Eddy Beugels (Ned.)7. Girard (Zw.) 8. Peffgen (Did.)9. Nico Lute (Ned.) allen dezelfde tijd 5.07.57; 10. Rega- mey (Zw.) 5.08.02; 25. Wim Schepers 5.08.09; 26. Karei Leyten z.t.; 47. Henny Schouten z.t.; 94. Harm Ot- tenbros (Ned.) 5.08.09. Algemeen klassement; 1. Peffgen (Did.) 19 45.27; 2. D« Locht (Belg.) 19.45.51 op 24 sec.; 3. Gyuot (Fr.) 19.45.54 op 27 sec.; 4. Ro driguez (Sp.) 19.45.57 op 30 sec.; 5, Groskost (Fr.) 19.46.09 op 42 sec.; 6. Perrurrena (Sp.) 19.46.09 op 42 sec.; 7. Beker (Polen) 19.46.15 op 48 sec.; 8. Bayssiere (Fr.) 19.46.36 op 1.09; 9. Herger (Zw.) z.t.; 10. Furian (Oost) 19.46.53 op 1.26; 15. Leyten (Ned.) 19.49 04 op 3.37; 19. Steevens (Ned.) 19.49.31 op 4.04; 32. Lute (Ned.) 19.49.48 op 4.21; 33. Beugels (Ned.) 19.49.52 op 4.25; 49. Hoogland (Ned.) 19.53.42 op 8.15; 64. Schouten (Ned.) 19.56.23 op 10 54; 70. Schepers (Ned.) 19.57.17 op 11.50; 87. Ottenbros (Ned.) 20.05.07 op 19.04. Het ploegenklassement van de vijfde etappe luidt: 1. Nederland (Steevens, Beugels. Lute) 15.23.51; 2. Italië 15.24.03; 3. Zwitserland 15.24.08; 4. Spanje 15.25.15 (40 punten); 5. Frankrijk z.t. (42 punten). Algemeen ploegenklassement na de vyfde etappe: 1. Spanje 59.16.33; 2. Frankrijk 59.17.29; 3. Polen 59.22.44; 8. Nederland 59.27.37. Puntenklassement 1. Anni (It) 53 punten; 2. Peffgen (Did.) 42 pnt; 3. Claude Guyot (Fr.) 37 pnt; 5. Stee- (Ned.) 25 pnt; 13. Leyten (Ned.)

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 9