Gemenebestmissie wil de Yietcong ontmoeten Ontwikkeling Irian gaat sprongsgewijs'' VISOPBRENGST IN IJMUIDEN GING FORS OMHOOG Londen is niet zonder hoop.... LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 25 JUNI 1965 (Van onze Londense correspondent) De Gemenebestvredesmissie is ►reid het Nationale Bevrij ngsfront. de politieke afdeling in de Vietcong in Zuid-Viet- m, te ontmoeten. Deze nieuwe (wikkeling volgde op een be ëdigend telegram van de itse ambassadeur in Moskou, dit blijkbaar suggereerde. Er zou, volgens alle wilde dro- »n van dit ogenblik, een kans staan, dat de Russen er in zul- slagen Hanoi te bewegen de ssie te ontvangen. Over de uding van Moskou ging giste- plotseling een golf van opti- ne door Londen. Premier ilson sprak in het Lagerhuis nieuwe hoop". Hij zei dat Russen in geen enkel opzicht mdig staan tegenover de mis- Integendeel. hun reactie rdt door de Britse regering als noedigend en positief be- ouwd. e reden van Kosigins weigering missie in Moskou te ontvan- geweest, dat zy volgens de jetrussische regering eerst met oi en het Nationale Bcvrydings- it behoort te praten. Maar of Ha- Peking zullen zwichten is zeer vraag. Premier Wilson en Gha- premier, dr. Nkroema, hebben ren beiden met de moed der hoop getracht hen tot andere ge iten te brengen. Hei was Wil- die grotendeels de verklaring de vredesmissie heeft geformu- d, dat deze in feite het Gemene- als geheel vertegenwoordigt en •bonden en neutraal is en met ere woorden daardoor als fat- lijk in de ogen van de communis- kan worden beschouwd. -oema gaf ook zijn demons tra - steun aan Wilson, hoewel mede e opportunistische grond, dat de premier invloed op Washing ton uitoefenen zoals geen enkele Gemenebestpremier dat kan. blijkbaar om degenen te kalme- die Wilson verwijten, dat hij, als premier. Wash mg tons politiek c en dun volgt, overweldigende meerderheid de Gemenebestpremiers wil, dat Staten ophouden met de bombardementen van Noord-Viet nam. om daarmee de vredesmissie een werkelijke kans te geven. Ook dit gevoelen vindt zyn echo Nkroema's verklaring. De missie zelf ging natuurlijk di plomatieker te werk, door alle strij dende partyen te verzoeken, zich te matigen, terwijl de missie gang is. Maar de oproep is. zoals iedereen begrijpt, in de eerste plaats voor Washington bestemd. Vandaar Nkroema's pleidooi, dat de twee strijdende partijen in Zuid-Vietnam de basis zullen moeten vredesonderhandelingen Maar als alles mislukt, dan blijft Wilson zijn hoop toch nog gericht houden op medewerking van Moskou ter herleving van de Indo-China- conferentie van Genève van 1954, ridt ILBURG ZIT INDER RUSSEN gastcollege dat prof. Leontjew oskou hedenmiddag in Tilburg op het laatste ogen- afgelast omdat de hoogleraar op verwachte tijdstip niet is aan zijn inleiding op het ■economiecongres te Tilburg op i zal in elk geval doorgang omdat de organisatoren reeds et bezit zijn van het referaat de Sowjetgeleerde. tekenen hierbij aan. dat prof. aanhanger is van de tingen van prof. Liberman, een anstaand Russische econoom „kapitalistische" oriëntatie Ie Russische economie voorstaat, ironkelijk zou prof. Liberman gastcollege houden in Tilburg, bericht werd dat hij om „ge- leidsredenen" verstek moest la- jaan. In zijn plaats zou prof. :jew spreken, doch ook deze thans niet te zijn opgedaagd, hijnen zich overigens de laatste de Sowjet-leiding spanningen to doen naar aanleiding van ventuele heroriëntatie van de lihaljon gaat tgevers (elders) aanspreken ajlo Mihajlow, gewezen lector de universiteit van Zadar, in •Slavië, die gisteren door het irechtshof van kroatie vryge- ■an de beschuldigin «jet-Unie belaehtelijk gemaakt bben, is van plan gerechtelijke te doen tegen buitenlandse die zijn artikeleri zonder iming gebruikt hebben, ijlow heeft een artikel van afleveringen over zyn indruk- de Sowjet-Unie geschreven, delen zijn gepubliceerd door lldschrift Delo. Publikatie De borrel die U „toelacht" Zie uw gasten genieten van die tongstrelend zachte WF ge- never. Ja, een rondje WF. Daar is iedereen vierkant vpor! OUDE |WF| GENE VER f 8.70 per liter i WYNAND FOCKINK waarvan de Russen en de Engelsen het voorzitterschap delen. Bovendien blijft dan nog altijd de Gemenebest commissie als reserve beschik baar om in gunstiger omstandighe den te kunnen worden ingeschakeld. Maar het Gemenebest tracht natuur lijk te verhinderen dat de missie al meteen op het zijspoor wordt geran geerd. Mendel tvordt in Rusland lierdaeht Het officiële orgaan van de com munistische party in de Sowjet-Unie, „Prawda", heeft vandaag bekend ge maakt. dat de Sowjet-Unie officieel de 100ste verjaardag zal herdenken van Johann Gregor Mendel, de va der van de moderne genetica. De erfelykheidstheoriën van Mendel werden tot voor kort door de Sta linisten gebrandmerkt als „burger- lyke pseudowetenschap, idealisme en metafysica". Sinds de omverwerping van Chroesjtsjow in oktober van het vorig jaar zyn de in 1866 door Mendel, een Augustijener monnik uit Morovia. verkondigde theorieën weer in de Sowjetleerboeken opgenomen Sowjetgeleerden hadden toen de Stalinistische kritiek op de moderne genetica verworpen en een einde ge maakt aan de absolute macht op het terrein van de biologie van Sta lin's beschermeling. Trofim Lysenko. BONN BEZORGD OVER BERLIJN Bondskanselier Erhard heeft gisteren de ambassadeurs van de V.S., Engeland en Frankrijk ontbo den ter bespreking van de toestand in Berlijn, die de regering met toe nemende bezorgdheid beziet. Erhard en zyn kabinet hebben gewaarschuwd, dat de plagerijen van inzonderheid de helikoptervluchten boven de stad, gevaarlyk zijn voor de vrede in Europe en de Westelijke geallieerden aangespoord, 'n gemeen schappelijk front te vormen en een einde aan deze incidenten te maken. Diplomaten in Bonn wilden nog niet van een nieuwe "Berlijnse cri sis" spreken, maar een van hen zeide wel: „wy vatten alles in Ber lijn ernstig op." Van welingelichte zyde in Berlijn wordt vernomen dat de Russisch- Oostduitse manoeuvres gericht zijn op het oversteken van rivieren. Er wordt een nieuw soort snelbrug be proefd, die onlangs uit de Sowjet- Unie is ontvangen. Het verkeer op de Elbe en de kanalen naar West-Ber lijn is normaal. Erhard heeft Oost-Duitsland er van beschuldigd, dat de nieuwe pla gerijen ten doel hebben meer erken ning te krijgen in de niet-commu- nistische wereld. Washington, Londen en Parijs heb ben niet dezelfde bezorgdheid over de toestand in Berlijn getoond als Bonn. In deze hoofdsteden schijnt van mening te zijn, dat er nog geen conclusies moeten worden ge trokken. Een welingelicht, zegsman in Bonn zei: „Moskou heeft Ulbricht blijk baar verlof gegeven wat te "romme len", maar wij hebben geen enkel be wijs, dat de Sowjet-Unie een echte nieuwe Berlijnse crisis wil". Tips voor hen, die het roken willen nalaten -fa Drie Russische reuzenheli- kopters. die op de luchtvaart- show in Parijs voor het eerst aan het Westen zijn getoond.a. hebben vanochtend öp de terug- I kelen mochten het grootste weg naar Moskou een tussenlan- stel. de Mil-10 bezichtige ,V ttfi 1U.VIMIOM- .'Hl. ue iviu-iw fCiiL/uiycii. ding gemaakt op Schiphol. De j Mil-6. een iets kleinere uitgave. j indrukwekkende reuzen trokken j kan met een snelheid van 2 00 a veel belangstelling. Slechts en- 300 km per uur een lading van kelen mochten het grootste toe-112.000 kg vervoeren. !e«;; rbru naai feede deel werd door de Justi- 1 trboden omdat dit beledigend le w Ie Sowjet-Unie werd geacht. hoge gerechtshof veroordeelde ow tot vyf maanden ilyk omdat hij het artikel had nadat dit verboden lof kwam tot de conclusie, dat low het manuscript artikelen naar de Italiaanse Giovanni Volpe in Rome ge Bh ad. Het derde deel is in Joego-Slavië nooit gepu- In het buitenland gebeur- wel o.a. in de VS en West- MJ.nd Mihajlow zegt, dat zijn toestemming is gebeurd geen enkele buitenlandse uit zijn toestemming hiervoor gevraagd. (De vraag rijst itenlandse uitgevers dan wel bezit van dat derde artikel tón Red. L.D.) In een artikel in „The British Medical Journal" staat te lezen dat sigarettenrokers, die minder willen gaan roken, alvorens het roken hele maal op te geven, moeten beginnen met niet meer hun geliefkoosde si garettenmerk te roken. Ook. moeten zy, wanneer zij ge wend zijn om bijv. het ontbijt en bij het gebruik van koffie of alco holhoudende dranken te roken, dit nalaten. Deze „afwenningstechniek". welke er vaak na drie weken toe leidt dat het roken volledig wordt gestaakt ,is met succes in een Londense kliniek toegepast. Tweederde der patinten, die zich aan deze regels hielden, slaagden erin het roken volledig te staken. Bondsdag stemt noodwet af Een stemming in de Westduitse Bondsdag heeft gisteren niet de ver eiste twee-derde meerderheid kunnen opleveren voor een wijziging van de grondwet waarby de regering de be voegdheid zou krijgen om noodtoe- standswetten uit te vaardigen. Tegen dergelijke bevoegdheden tot beperking van de persvrijheid, het afluisteren van telefoongesprekken en het opleggen van burgerdiensten zyn de sociaal-democraten en de vakbeweging sterk gekant. De kwestie blijft nu rusten tot na de parlementsverkiezingen in sep tember a.s. Volgens de huidige situatie berust de verantwoordelijkheid voor het be stuur in West-Duitsland in tijden noodtoestand bij de voormalige Wrak van Ronastar wordt geborgen I Van onze R'damse correspondent) Van den Tak's bergingsbedryf heeft gisteren opdracht gekregen de Noorse tanker Ronastar, waarvan het middenschip bij de explosie voor Verolme Tankercleaning in de Bot lek werd vernield, te bergen. Ge tracht zal worden het schip in zijn geheel te lichten, nadat het vernielde brughuis is afgebrand en de ravage in de midscheeps met de vernielde tussenschotten zijn verwijderd. Een aantal hef tanks zal dan onder het vernielde middenschip worden aan gebracht, waarna met bokken voor- en achterschip zullen worden gelicht. Als dit gelukt, zal het wTak naar een dok van Verolme worden ge sleept. Van de 16 slachtoffers van de ramp zijn er nu 14 geborgen. Tien van hen konden worden geidentifi- ceerd. „Pershervorming" in Zuid-Vietnam De nieuwe Zuiavletnamese rege ring heeft by monde van generaal Ky op een persconferentie meegedeeld dat de 36 Zuidvietnamese dagbladen zullen worden vervangen door twee officiële organen, een voor het leger en een voor het volk. Grossiers in rijst, voor het merendeel Chinese kooplieden, moeten de prijs terug brengen tot het niveau van vóór de crisis, zelfs wanneer zij daardoor per soonlijke verliezen zouden ïyden. De prijs voor de rijst is sindsdien ver dubbeld. Ministers en staatssecre tarissen gaan de helft minder ver- Familieberichten ontleend aan andere bladen Geboren: Joette Mary, d. van Van Diepen-Schreuders, Haren Gr.; Ot- tomar Berndt Alexander, z. van Kru- seman-Reyers, R'dam; Dirk Jaap. z van Heuff-van Breen. R'dam; Ange- lique Beatrice, d. van H. E. Parker Brady-van Es. Dieren; Jacob, z. van Tas-Hueting. 's Hage; Robert Edgar, z. van Drieduite-Bierman. Meppel; Jozias Abraham Christiaan, z. van A. A. Boone-Bout, Yerseke. Getrouwd: Drs. H. W. Feitkamp en Lies Schokking, A'dam. Overleden: M. HamakerBeyerman, vr. 90 jr. Utrecht J C. van Valken burg-van Schaardenburg, vr.. 93 jr.; J. W. Poggemeier. m.. 69 jr. Adam; J. H. Stips. m„ 's-age; P. C. van Eek- van Spronsen. vr.. 90 jr., Pernis: M. Oosthoek-Zwanenburg, vr., 62 jaar. Roterdam; A. van der Lely-Vreug- denhil. Parijs neemt de breuk met Saigon rustig op Amerikaanse bommerwerpers vlakbij grens Amerikaanse straalbommenwer- pers zyn gisteteren weer diep in Noord-Vietnam doorgedrongen. Zy* bombardeerden doelen ten noora- westen van Hanoi op slechts 11 km van de Chinese grens. Van Ameri kaanse zijde is meegedeeld, dat by dit bombardement een grote muni tie-opslagplaats. die al eerder was getroffen, volledig is vernield. De twintig toestellen wierpen 45 ton bo men af. Andere toestellen vielen doe len aan ten zuiden van Hanoi. Een brug werd vernield en een andere be schadigd. Alle Indonesiërs van Sabang tot Merauke doen hun uiterste best om West-Irian „sprongsgewijze" tot ont wikkeling te brengen, zo heeft bri gade-generaal Soetjipto, secreta ris van de coördinerend minister voor West-Irian Soebandrio, in Dja karta verklaard. Men wil hiermee het volk van West-Irian „op hetzelf de geestelijke niveau brengen als zynbroeders in andere delen van Indonesië. Tot nu toe was het volgende be reikt: In elk dorp is minstens één lagere school en „in elk huis kan men een afbeelding van president Soekarno aantreffen". de bevolking van West-Irian „is zich er nu van bewust dat het een staat vormt, een vlag heeft en een onderdeel is van een natie". Het huidige werkprogramma is ge concentreerd op de dagelijkse be hoefte van de bevolking, zoals werkplaatsen voor ijzerprodukten en zeep- en klapperoliefabrieken. Men hoopt, zei Soetjipto. door middel van speciale curcussen alle hoge bestuursfuncties in West-Irian omstreeks midden 1965 bezet te krij gen door inheemsen. Generaal Soetjipto heeft in een rapport aan president Soekarno ge zegd dat het tyd wordt dat in West- Irian politieke partijen worden op gericht. „Wij hopen dat het bestuur van West-Irian in niet al te verre toekomst gelijkwaardig gemaakt kan worden aan dat van andere gebie den buiten Irian", zegt het rapport. „Met het voorbereiden van de ophef fing van politieke quarantaine be doelen wij niet dat een liberalisme, dat wij verwerpen, zou moeten wor den ontwikkeld. Maar in het kader van onze geleide democratie streven wij naar verwerkelijking van de voornaamste doelstellingen van on ze revolutie, namely k consolidering van de overwinning van trikora" (triokora is de naam van de Indone sische campagne ter verovering van West-Irian, drie jaar geleden be reikt) Gevangenisstraffen voor communisten Naar Antara meldt zijn in Oema- tang Siantar, noord-Sumatra 23 com munisten veroordeeld tot gevange nisstraffen, variërend van vijftien tot vijf jaar, wegens hun aandeel in het doodslaan van een onderluite nant van het Indonesische leger. Dit drama, dat zich half mei afspeelde, vormde het hoogtepunt van een con flict tussen de leiding van een staats onderneming en landbouwers, die de ondernemingsgronden hadden bezet. Uit het feit, dat de telefoonverbin ding met de naburige dorpen was afgesneden, werd afgeleid, dat de rel terdege was voorbereid. Het slachtoffer werd door een woedende menigte van omstreeks tweehonderd landbouwers en jonge lui met hooivorken doodgeslagen. Het „brein" achter deze gebeurte nissen, de voorzitter van de commu- munistische landbouworganisatie BTI, afdeling Simaloengan. en drie andere beklaagden kregen ieder vijf tien jaar gevangenisstraf. Een van hen is zondag j.l. in de gevangenis overleden. Een blad in Djakarta op perde in bedekte termen, dat de man gemarteld zou zijn. De afdeling noord-Sumatra van de BTI heeft beweerd, dat het proces in alle haast zou zijn gevoerd, om dat de verdediger van de beklaagden slechts een uur tyd was gegeven om zijn pleidooi te houden. (Van onze Paryse correspondent) Parys neemt de diplomatieke breuk met Saigon in Zuid-Vietnam rustig op. Officieel is er alleen maar gezegd: „Wfj nemen akte van de breuk." Verder wil Parijs met zyn uitlatingen niet gaan. In de kringen van het Franse mi nisterie van Buitenlandse Zaken geeft men officieus te verstaan, dat de Franse Ambassadeur, die dezer dagen in Saigon zyn koffers zal moe ten pakken, wel erger dingen heeft beleefd. Hy heeft vroeger zyn stand plaats gehad in Cairo, waar ko lonel Nasser zonder vorm van proces weer in vryheid stelde. Met een ge- rus thart kan de ambassadeur m Saigon zijn huis sluiten en naar Pa rijs terugkeren, in. In afwachting van betere tyden. Verder uitstel ministersoverleg in Algerije De (voorbereidende) conferentie van ministers van Buitenlandse Za ken van Afrikaanse en Aziatische landen, die aanvankelijk op 24 Juni was vastgesteld en daarna tot 25 juni werd uitgesteld, is wederom een verschoven en wel tot 26 Juni, aldus een bericht uit Algiers. Het besluit van president Nasser van de VAR en president Soekarno van Indonesië, op het ogenblik niet naar Algiers te komen, schijnt het lot van de eigenlijke conferentie van staatshoofden voor het ogenblik te bezegelen. Het regime-Boumedienne doet echter moeite om de conferen tie volgens plan te doen doorgaan, MARKTBERICHTEN Op de Voorschoterweg in Valkenburg werd gistermiddag in tegenwoordigheid van bur ge- In mei van dit jaar kreeg de IJmui- der Rijksvisafslag een behoorlijke aanvoer te verwerken. De produktie bedroeg 7.896.222 kilo tegen 6.517.364 kilo In dezelfde maand van 1964. De opbrengst ging eveneens fors omhoog en wel van f 4.954.725 tot f 5.799.012. De verse haring liet het afweten. De aanvoer daalde van 471.966 kilo tot 83.002 kilo. de opbrengst van f 98.253.- tot f 37.368,-. De makreel zorgde echter voor een belangrijke compensatie. De aanvoer steeg van 1.870.405 kilo tot 2.374.021 kilo. De gemiddelde prys per kilo lag aan zienlijk lager waardoor de opbrengst slechts steeg van f 405.275,- tot f 464.643,-. In de verslagmaand was de handel niet in staat alles op te nemen, zodat grote hoeveelheden naar de vismeelfabrieken verdwenen. De schelvisaanvoer verdubbelde bijna van 600.445 kilo tot 1.195.515 kilo. Ook In dit geval was de kiloprijs behoorlijk lager. De opbrengst ging omhoog van f 267.383,- to f 386.206.-. De kleinere soorten hadden sterk de overhand. Zij werden dikwijls een prooi van de vismeelfabriek en van de zogenaamde kattencentrale. Niet in het minst door vrij goede vangsten in de verre wateren steeg de kabeljauwaanvoer van 670.521 kilo tot 1.518.979 kilo. De opbrengst gaf een minder spectaculaire stijging te zien: van f 507.747.- tot f 767.569.-. De wijting was in de verslagmaand eveneens niet al te moeilijk te van gen. De aanvoer steeg van 261.640 kilo tot C57.787 kilo. de opbrengst van f 147.801.- tot f 168.970.-. Ook hier vertoonde de vraag dus een dalende lijn. Uitzonderingen zijn er om de regel te bevestigen. Daarom daalde koolvisaanvoer van 103 611 kilo tot 62.021 kilo en de opbrengst van f 68.686.- tot f 44.499,-. Opmerkelijk was de daling van de roodbaarsaanvoer van 222.338 kilo tot 79.553 kilo. Als het even kan vermij den de Nederlandse vissers de ban ken waarop deze vissoort in de verre wateren voorkomt, omdat de inte resse van de handel nog steeds niet groot genoemd kan worden. De loggers en kotters zagen de scholvangsten achteruit gaan van 1.476.038 kilo tot 1.065.803 kilo. Op de opbrengst had dit geen nadelige in vloed. Die steeg zelfs van f 525.447,- tot f 561.847,-. Deze schepen vingen iets meer tong. De aanvoer steeg van 571.352 kilo lot 574.359 kilo. de op brengst van f 2.485.509 tot f 2.926.998. De slechtste tyden schijnen voor deze groep wel voorby te zyn. meester M. A. v. d. Have. wet houder Th. v. d. Mey en ge meentearchitect R. Strikwerda een demonstratie gegeven met een sneeuwploeg en zandstrooier De burgemeester toonde grote belangstelling voor de ruim twee eneenhalve meter brede sneeuw ploeg. In de begroting voor 1965 was reeds een bedrag uitgetrok ken voor de aankoop van dit in wintertijd zo noodzakelijke ma terieel. Siamese tweeling O uit ziekenhuis De onlangs van elkaar gescheiden tweelingzusjes Santina en Giuseppi- na Foglia hebben gisteren het zie kenhuis in Turijn waar de operatie heeft plaatsgevonden, verlaten, zy zyn teruggebracht naar het kinder ziekenhuis, waar zy na haar geboorte tot de scheidingsoperatie hebben ver bleven. De dokters verklaarden dat zy daar een nabehandeling moeten ondergaan alvorens naar huis te kunnen gaan. De meisjes hebben, toen zy weg gingen, de chirurg, zyn assistenten en dp verpleegsters bedankt en ge zegd. dat zij biy zyn naar huis (voorlopig dus het kinderziekenhuis) terug te gaan. De chirurg prof. Luigi Solerio zal de meisjes blyven controleren, vooral Santina, die hy minder sterk dan Giuseppina noemde, maar hij voegde hieraan toe, dat hy van mening is dat zy buiten gevaar zyn, ofschoon zij nog niet alleen kunnen lopen. Daarvoor moeten zy meer oefenen de spieren leren gebruiken. INCIDENT IN LE0P0LDSTAD De Kongolese politie heeft vanmor gen in Leopoidstad ongeveer vyftig Angolezen uiteengedreven, die de ze tel van de „Angolese revolutionaire regering" (in ballingschap) aanvie len en er vernielingen aanrichtten. De overvallers stonden onder leiding van een zekere Alexander Taty. die zich de leider noemt van de „Ango lese militaire junta". De minister van Binnenlandse Za ken van de „Angolese revolutionaire regering", Eduardo Pinnock. zei dat de imallers documenten vernietig den en verscheidene zaken als tele foons en schrijfmachines hebben meegenomen. Volgens Pinnock zyn by de inval twee mensen gewond ge raakt. Defferre trekt zich wheel terug D o De socialistische burgemeester van Marseille, Gaston Defferre, heeft zijn kandidatuur voor het Franse presidentschap ingetrokken. Hy deel de vanochtend mee. dat hy de con sequenties moest trekken uit de mis lukking van zijn plan voor anti-gaul- aütie. Hy sprak de hoop uit dat wat nu niet voor elkaar kon worden ge bracht zal gebeuren voor het te laat is, d.w.z. voor de presidentverkiezin gen" De in het leven te roepen coalitie een kandidaat moeten vinden,, wie alle hervormingsgezinde de mocraten, die geen persooniyke* macht en ook geen communisme we sen moeten worden gegroepeerd," al dus Defferre. De franse presidentsverkiezingen- worden in december gehouden. LEIDEN. 35 juni Kaasmarkt: Aan gevoerd 18 partdjen Goudse kaas en 3 NotMto«n: „.„.O kwal. tot 3,23. kwal. tot 3.19. Leldso kaa. l« kwal t 3,00. Handel matig. LEIDEN. 25 tuni Veemarkt: Stle- 003; melkkoeien: Htw n-vcieu J.DV-4.ÏU n. kg. schoon gewicht, vlot vare koelen: 3ö, 775-135 per stuk. lui. duur; vette kalveren: 129, 2,50-3,10 p. kg. levend gew., vlugger: nuchtere kalveren: 26. zeer rustig; vette schapen: 240, 100- io£ ,?fr st" stroeI; fokschapen: 35. .lè? vette lammeren: 8°ed; drachtige zeu gen: 325-450 p. at., matig; schrammen; kS'«o p- st mat,1g; biggen: 602, 68-68 p. st., matig; gelten: 8; ztulg- en wetdelamm. 801. AALSMEER. 24 Juni Coöp. Ver. Centrale Aalsmeerse Velling GX: An jers: rood 10-17, roze 10-14 wit 7-12, Orchid Beauty 45-64. gemengd 13-20. Tangerine 15-26. Arthur 10-14, Keefer 12-17; Rozen: Parel v. Aalsmeer 6-12, Geh. Dulsberg 10-20. Baccarat 18-30, Carol 6-11. Garnet 5-10. Super Star 20-27, alles per stuk. KATWIJK A/D RUN, 24 Juni Groenteveiling: waspeen (per kist): Al 21,40-23.00, A2 20.40-21.50T BI 19.80- 21.40-23.00. A2 20.40-21.50. BI 19.80. bospeen (per 100 bos) 68.00-104.00. an dijvie 21.00-49,00, bloemkool (per 100 at.): I 70.00-90.00. II 36,00, kroten 1i'00-38-00- Postelein 46.00-62.00. rabarber 17.00, sla (per 100 St.): I 16.00-27.00. II 5.00-13,00. spinazie 62.00. spitskool 34,00-57.00. tuinbonen 41.00. bosuien (per 100 bos) 3.00-8,00selderie (per 100 bos): 18.00- peterselie (per 100 bos): 23.00- 29.00. krulpeterselie (per 100 bos): 33.00. bonekruld (per 100 bos): 7.00. -Aanvoeren: waspeen 3.000 kg., bos peen 3.000 bos, sla 16.000 st. ROELOF ARENDSVEREN, 24 Juni Bloemenveiling: Am anjers: Sim roze 6-12. Sim rood 7-13. Sim wit 8-11. Princess Ann 8-11. G. J Sim 7-10 Dazzler 11-12, Arthur Sim 8-11 Koko- 1°^ o', 3-27 p. st. Colvlllels 70- „•P',Gla<llolen 90-1'90Esther Read 10- 48 Wirrals Supreme 23-60. Duizend schoon 10-34. Campanula 10-41 Or- nithogatom 40-1,20. Pioenrozen 1.30- i' wn oo0!3®'1,10. Bruidsanjers 8-37. Achillea 32-48. Lathyrus 13-48, per bos. RIJNSBURG, 24 Juni Bloemen- ï*- r; vr '""-, wwnua i Life flame 1300. Colvlllel 400-600. Amanda 800-1100. Margrieten 200-300. a^I^V,800"?00 F*1" 10°- Anthemus Duizendschoon 15-25. Segetum 70~ per b«m0nen 8"15' Engelse ^ls 50" Op een scheepswerf in Kopen hagen wordt momenteel gewerkt aan een serie van 15 vriestreilers, die be stemd zyn voor Rusland. De zevende treiler van deze serie is onlangs op geleverd. Het betreft hier schepen van ongeveer 2550 ton met een lengte van 91 meter en een breedte van 16 meter.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 15