Gi' SURPRISE bij prijsuitreiking Kieler Woche Nieuwe Ferrari-triomf in 24 uur van Le Mans v Roomburg degradeert na nederlaag in Bussum „BOATRACE" OPMERKELIJKE ZEGE VAN THEA DUIF k£>< MEER KEREN SUSLIEM SCHEREN DAN MET WELK ANDER MESJE DOK! Silver GiSBotfBC! Goede prestatie turnploeg Jaiinie Vierstra nam revanche in Roemenië Leidse atleten in landenploegen 1 WEDAU-RECATTE Rusland imponeert STERK ROEIEN VAN WIENESE VIJF DODEN BIJ AUTORACE VES verloor... LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 21 JUNI 1965 GROTE PRIJS KARTING VOOR BELGIE OF.NEDERLAND (Van onze correspondent) België heeft gisteren op het vrij wel uitverkochter K art od rome in Leidschendam voor vijfduizend toe schouwers de Grand-Prix van Ne derland karting gewonnen. De kans is echter groot, dat in oktober in Parjjs zal blijken, dat niet de Belgen, maar de Nederlanders zegevierden. De grootste verrassing van deze grote prijs een van de drie races om het kampioenschap van Europa, viel namelijk pas nadat de laatste ren ner onder het finisch-doek door was geflitst en het motorgeronk verstom de. Die surprise-bom baste tijdens de prijsuitreiking. „België eerste", werd en toen be kend gemaakt. Onze verheugde zui derburen konden vrolijk glim lachend enig zilverwerk in ontvangst gaan nemen. Neemt u ons vooral niet kwalijk", zeiden de Denen en Zweden uiter mate lakoniek, „maar hier moet toch wel een kleine vergissing in het spel zijn. Niet België, maar Nederland heeft gewonnen". Lijsten De Scadinaviërs kwamen met lijs ten aandragen. De wedstrijdleiding haalde andere lijsten voor de dag en toverde bovendien de bandrecorder tevoorschijn, met behulp waarvan de doorkomst van de coureurs op de geluidsband was vastgelegd. Toen bleek, dat de nuchtere Denen en Zweden gelijk hadden. Niet België, maar Nederland zegevierde. De Bel gen hadden hun trofeëen echter al te pakken: nu was Leidschendam in last. De internationale kartercommissie van de nog veel international ere automobielfederatie, zoals die be staat uit plechtig kijkende en be daard schrijdende lieden, ging den ken. Men kwam tot de volgende op lossing: „argumenten van de Denen en Zweden uiteraard gretig over genomen door de Nederlanders lijken redelijk. Tijdens het congres van onze commissie, dat gehouden wordt op 2 oktober in Parijs, één dag voor de Grand-Prix van Frank rijk, moet Nederland met behulp van de bandrecorder en de ronde- lijsten bewijzen, dat het gewon nen heeft. Als dat lukt zullen wij alsnog de Nederlandse ploeg als tri- omfater aanwijzen". Twee Twee rUders staken tijdens deze Grote Prijs van Nederland boven de toch ook zeer sterke andere deelne- Een poging om een soort g Deense Oxford-Cambridge-roei- g wedstrijd te houden is een jam- 5 merlijke mislukking geworden. Deelnemers waren de achten g van de universiteiten van Ko- g penhagen en Aarhus. Geen van beide ploegen won de race, on»- dat geen van beide boten de 5 finish haalde. Het water van het Braband- g meer bij Aarhus was tamelijk g wild toen de boten van start g gingen. De aanmoedigingen van de toeschouwers veranderden in stomme verbazing toen eerst de B boot van Aarhus en vervolgens g die van Kopenhagen onder B water verdwenen. K Zestien roeiers en twee stuur- lieden worstelden met het kille g water, maar gaven de strijd niet g op. Half zwemmend, half wa- g dend brachten zij hun boten g naar de finish. Kopenhagen werd eerste, omdat de rivalen in een enorme massa wier terecht waren gekomen. J Tenslotte werd Kopenhagen g echter gediskwalificeerd, omdat J g de slag stiekem aan land was gegaan en over de wal naar de g finish was gelopen. Na enige verwarring besloot g de jury, dat er geen mers uit, de Italiaanse wereldkam pioen Guido Sala en onze landge noot Piet van Staalduinen. In de fi nale stoof dit snelle Italiaantje er als een duivel vandoor. Van Staal duinen vertoefde zeer tegen zijn zin ergens in de achterhoede. Dat zin- de hem helemaal niet. Hij begon een weergaloze opmars, passeerde de Fransman Guillard. de Belg Gold stein, de Brit Allen en dat zijn ook niet bepaald trage treuzelaars en be- KANOSPORT landde tenslotte op de tweede plaats. Het in de zon bakkende en heel enthousiast meelevende pu bliek juichte. Even later kreeg het de schrik van jewelste. Van Staal duinen kwam. gehinderd door een paar achterblijvers in een slip en dook het gras in. Hij kreeg zijn kart echier weer aan de praat, slingerde zich weer verbeten in het stoelje en eindigde kort achter Sala, maar voor dc sterke Guillard <3), Gold stein (4) en Allen(5) toch nog als tweede. De uitslag: 1. België 272 pt., 2. Ita lië 270 pt., 3. Engeland 266 pt. 4. Ne derland 262 pt., 5. Zweden 258 pt., 6 Trankrijk 252 pt.. 7. West-Duits- De Nederlander Dick Staal duinen (33) in duel met de Ita liaanse wereldkampioen Guido Sala. land 220 pt., 8 Zwitserland 170 pt., 9. Denemarken 156 pt., 10. Oosten rijk 146 pt.. 11. Schotland 92 pt. Als het Nederlandse protest ech ter wordt toegewezen komt de vol gende uitslag uit de bus: 1 Nederland 272 pt., 2. en 3 Bel gië en Italië 270 pt.. 4. Engeland 266 pt.. 5. Zweden 256 pt., 6. Frank rijk 252 pt., 7. West- Duitsland 218 pt. De overige plaatsen zijn onge wijzigd. Na het eerste weekeinde van de 63ste Kieler Woche hebben de Duitsers in drie van de vier Olym pische botenklassen de leiding. Al leen bU de Stars was de Zweed Palle Pettersson ongenaakbaar: hij won zowel zaterdag als zondag. Maar voor het overige zijn de Duitsers baas in „eigen water". De Hamburger Rolf Mulka leidt bij de Draken. Olym pisch kampioen Willy Kuhweide (Berlijn) b\j de Fin jollen. Beiden wonnen een race en plaat sten zich in de andere gunstig. In de Flying Dutchmanklasse werd alleen op zondag gevaren en daar won de Duitser Wolfgang Rappel. De twee de wedstrijd ging niet door omdat de meeste zeilers zondag weigerden te varen zonder de reglementaire rustpauze. Ook de Nederlandse af vaardiging diende bij de wedstrijd leiding een protest in. Het weer was slecht. Zaterdag wak kerde de wind tot kracht acht a ne gen aan. Velen boten liepen averij op, enkele zelfs zeer ernstige. Slechts enkele boottypen kwamen aan de start. De wedstrijden waren trou wens verplaatst naar de minder woe lige er. kleinere binnenbaan. Toch deden er zich nog vele incidenten voor. De Duitser Lambeck. wiens boot omsloeg en in de golven ver dween, kon bijvoorbeeld nog juist gered worden. Onder deze omstan digheden won bij de Draken de Duitse ex-Olympische kampioen Ra- venberg. voor zijn landgenoot Slieth en de Nederlander Jan BoL Mulka, die vierde werd, klopte zondag al zijn concurrenten. De Deen Pers- son eindigde als tweede. Zondag kwa men van de Nederlanders alleen Jan Bier (vijfde bij de Draken) en Cor Bellinga (zesde by de Flying Dutch man) tot ereplaatsen. <kb*riï«H* V«r«n Debacle voor Ford-renstal Het mesje dat tallozen op Gillette doet overgaan. De Amerikaans-Oostenrijkse combinatie Masten Gregory-Jo- chen Rindt heeft met een Fer rari prototype de 24 uursrace van Le Mans gewonnen. Gre gory en Rindt namen na 22 uur rijden de leiding, toen hun stal- genoten Dumay en Gosselin, na dat een achterband van hun Fer rari was gesprongen, van de baan raakten. Pierre Dumay en Gustave Gosse- ling schenen regelrecht op de over winning af te gaan. De Frans-Bel gische equipe had in de nachtelijke uren de leiding genomen en behield Duif van De Geuzen heeft tijdens 1 voortdurend tenminste een volle ron de internationale Zaanregatta, die dit de voorsprong op de overige Ferrari's, weekeinde op de Voorzaan in Zaan- 1 Twee uur voordat de geblokte finish- dani werd gehouden, voor een op- vlag viel, sloeg het noodlot echter merkelijke prestatie gezorgd. Zij liet toe. Een achterband van de Ferrari de Duitse Olympische kampioene 1 klapte, die op dat moment op top- Eoswitha Esser in de K-l 500 meter snelheid reed en zware schade opliep, ver achter zicht. Desondanks kon Gosselin de Ferrari- Thea Duif kwam tot deze fraaie P» bereiken, waar ook de wa«en zege dankzij de hevige prestigestrijd I Gregory THEA DUIF De Zaanlandse kanovaarster Thea die zij moest leveren met de jaar geleden door de Nederlandse Kanobond geroyeerde Irene Rozema, die nu, als vertegenwoordigster voor Duitsland, weer voor het eerst in Nederland uitkwam. Irene Rozema was er uiteraard op gebrand haar rentree met een overwinning te be klinken, maar Thea Duif ging goed met haar mee en bleek in de slotfa- sneller. Over het algemeen hebben de Ne- VT v Ir.plonHca niroo tvlfll* oioV» nrooH nCCIX Oe •- Rindt een stop moest ma ken. Koortsachtig werd er aan de bo lide van de Frans-Belgisohe coalitie gewerkt. Vijf minuiten nadat Masten Gregory weer de baan was opgereden, kon ook 'Dumay de strijd hervatten. De wagen bleek echter niet geheel in orde en Masten Gregory kon zonder moeite zegevieren. Het was de zesde overwinning op Le Mans in succes sie van de Italiaanse fabriek, die se dert 1960 de klassieke race op het circuit van de Sartohe steeds volkomen dcrlandse kanovaarders zich goed verweerd tegen het sterke Duitse contingent. Met name Anton Geurts kwam tot goede resultaten. Op de 10 kilometer, met Ru Knuppe ach ter zich, eindigde hij zelfs als eerste. De 500 meter werd een Nederlandse aangelegenheid, dankzij de verras send snelle Jan Wittenberg van DKV. De Duitser Sc huize was opper machtig op de 100 meter. De Nederlandse dames gymnas- tiekploeg heeft zaterdag in de Roe meense badplaats Constantza een uitstekende prestatie geleverd. Welis waar moesten de Ned. turnsters met 185.40184.55 hun meerderen er kennen in hun Roemeense tegen standsters, maar verheugend was vooral het feit dat het verschil met het vorig jaar, toen onze dames in Leiden met ruim zes punten verlo- :n, aanzienlijk minder was. Jannie Vierstra, de Nederlandse kampioene, die door een minder goe de selectiewedstrijd vorige maand niet werd uitgezongen naar de Euro pese kampioenschappen in Sofia, re vancheerde zich uitstekend. De Frie zin maakte in Constantza een voor treffelijke indruk met haar eerste plaats in het algemene klassement. Zij verzamelde op de vier onderde len een totaal van 37,80 punten. Vooral op de paardsprong kwam Jannie uitstekend voor de dag. De tweede plaats in het eindklasse ment was voor de Roemeense Rosalia Baizet met 37,50 punten. Risa Riet veld legde met 37,35 punten beslag op de derde plaats. De Nederlandse turnsters kunnen terugzien op een uitstekend seizoen. Na de overwinningen op Frankrijk en W.-Duitsland en de minieme ne derlagen tegen sterke landen als Po- Roemenië kan men zeggen Debacle Het verwachte gevecht tussen de vuurrode Ferrari's en de machtige Fords is uitgebleven. Sterker nog race leverde een compleet debacle op voor de Amerikaanse renstal. Van elf deelnemende Fords haalden tien nog de helft van de wedstrijd niet. Slechts de Cobra van de 44- jarige Dick Thomson, een tandarts uit Washington, en de Brit Jack Sears bereikte de eindstreep. Het enige wapenfeit van de Fords was eigenlijk, dat de 7 liter bolide van Bruce MacLaren en Ken Miles de eerste twee uren het veld van 51 deel nemers aanvoerde. In de nachtelijke uren tekende de Italiaanse overwinning zich al dui delijk af. Negen Ferrari's bezetten toen de eerste plaatsen. Geen succes De Nederlanders hebben op het 13,5 km lange circuit van de Sarthe geen succes kuninen boeken. Rob Slo- temaker, die met de Brit David Hobbs in een Triumph reed, moest rond het JANNIE VIERSTRA In de Nederlandse herenploeg, die zat ei dag en zondag in Enschede te gen Spnaje, Portugal en Denemar ken uitkomt in de voorronde het toernooi om de Europese beker, is de Holland-atleet Frans Beker opgesteld in de estafetteploeg 4x400 meter. De Bataven-atletes Gerda Kraan (800 meter) en Wil Hulshof (speer werpen) verdedigen de Nederlandse dat de aansluiting met de Europese j kleuren in de wedstrijd tegen Tsje- middenklasse nu toch wel definitief I cho Slawakjje, die zondag verkregen is. 'in Enschede wordt gehouden middernachtelijk ken. Ben Pon scheen echter voor een verrassing te gaan zorgen. Nadat er ren verstreken wanen, lag de Por sche van de Amsterdammer op de ze vende plaats met een achterstand van negen ronden op de leidende Ferrari. De pech sloeg echter toe en ook Pon behoorde tot de grote groep uitvallers. De uitslag van de 33ste editie van de 24-uurs-race van Le Mans, die door een kwart miljoen toeschouwers wend bijgewoond, luidt: de strijd sta- Masten Gregory (links) en Rindt na hun zege in de 24 uur van Le Mans. 1. Joohen Rindt - Masten Gregory (Oost./VS), met Ferrari, totaal 4677,110 km, gemiddeld: 194,880 km/u; 2. Pierre Dumay - Gustave Gosselin (Fr/Belg) met Ferrari, totaal 4602,60 km.; 3. Willy Madresse - Jean Beur- lys (Belg) met Ferrari, totaal 4562,05 km.; 4. Heer bert Linge - Peter Noe- oker (W-Dld) met Porsche, totaal 4507.50 km.; 5. Gerhard Koch - Fischhaber (W.-Dld) met Porsche, 4366,66 km. Van de 51 gestarte coureurs reden Uitslag Op de Wedau-baan bij Duisburg, waar over twee maanden de Europe se roeikampioenschappen worden ge houden, is dit weekeinde een sterk bezette internationale regatta gehou den, waaraan ook Nederlandse ploe gen hebben deelgenomen. Op de eerste dag toonden vooral de beide Russische boten die aan de start kwamen hun kracht. De Rus- siche vertegenwoordigers wonnen overtuigend de gestuurde twee en de vier met stuurman. Op dit laatste nummer hadden zij o.m. de vier van het Delftse Laga tot tegenstander. De Nederlanders kregen weinig kansen en moesten met een tweede plaats de Delftenaren hadden drie leng ten achterstand op de winaars genoegen nemen. Zelfs zag het er nog even naar uit dat de Poolse ploeg de Nederlanders van die twee de plaats zou verdringen. Een felle eindsprint maakte echter dat Laga een taf je voor de Poolse equipe kon blijven. Bij de strijd van de vieren zonder stuurman was de Westduitse combi natie ongenaakbaar. Hier werd het Amsterdamse Nereus met ruime ach terstand tweede. Amstel skiffeur Jan Wienese werd slechts 14 de wedstrijd uit. 'derde bij de s scullers. De over- Promotie roor De Munnik en Forescate Roomburg heeft haar vorig jaar verworven eerste klasse gisteren in Bussum tegen het sterke team van Het Spieghel de oude club van Rinkel en Van Swol prijs moeten geven. Met 63 bleven de Bussum- mers in de meerderheid. De aanvoerder speler van Spie ghel Wim Saarbergh meende dat de promotie van zijn team een dubbeltje op zijn kant was geweest. Non- playing captain Van Aelst van Roomburg zocht de oorzaak van de nederlaag in het verlies van de twee herendubbels. Eén daarvan had ze ker een winstpunt voor Roomburg moeten opleveren. Dat was de tegen valler, die met het verlies van drie herenenkelspelen, de Inleiding vorm de voor de nederlaag. Het begin was zo hoopvol. Jean Monod de Froideville speelde in het eerste K.e. de partij van de dag. Kotteling, toch waarlijk niet de eer ste de beste op het gravel, kreeg met 2—6, 6—3, 3—6 een desillusie te ver werken. De andere Roomburg-heren konden dit voorbeeld echter niet vol gen. De winst van de dames Anja Pino en Joly Overdijkink bracht de stand uit de enkelspelen op 3—3. Nog had na het teleurstellende verlies van de twee herendubbels de kans voor Roomburg open kunnen blijven, maar de Roomburgdames geplaagd door be grijpelijke zenuwen zagen geen kans om een van de zeven matchpunten in de d.d. te benutten. Met 06. 6—4, 12—10 ging de zege naar Het Spieghel: 6—3. Verder spelen was niet meer nodig. Teleurstelling BiJ Unicum was er gisteravond al eveneens een teleurstelling te ver werken. Tegen Hoogerheide 3 werd met 35 de boot naar de tweede klasse gemist. En dat, terwijl de en kelspelen een 3—1 voorsprong voor de pupillen van Jaap Noordman op leverden. En vooral de wijze waarop die 3—1 tot stand kwam was op zijn minst hoopgevend voor het verdere verloop van de wedstrijd. Alleen de strekste dame van Unicum, nog on geslagen in de competitie, Maureen van Gladbeek. verloor haar partij, 7—9, 3—6 van mej. Haepkamp. Har Meijer (6—4), 6—2 op Jacobs). Cal- lenbergh (6—3, 6—3 op Gulp) en mej. De Vries (4—6, 6—2, 6—2 op mej. Wilgenburg) deden alle suppor ters van Unicum vol vertrouwen rondblikken. De gasten bleken ech ter hun zwaartepunt te hebben in de Promotie Gunstig verliep de dag voor Fores cate en De Munnik. De Voorschote naren wezen 't Stort met 60 terug en plaatsten zich met die zege in de Overgangsklasse B. De enkelspelen brachten een 40 voorsprong. Ma dera, Swart en de dames Gertie Doo- renbos en Annie den Eisen wonnen htm partijen in twee sets. De h.d. en de d.d. leverden de overige punten op. De Munnik was ook al lang voor dat alle partijen achter de rug wa ren in veilige haven. Verloren ging alleen het tweede h.e. van Van der Nat, Frans Engelenburg, Els Enge lenburg en Agnes Reef zorgden voor een 31 stand uit de enkelspelen. Het h.d. van Frans Engelenburg/De Groot bracht met 46, 62 op Deti- ger/Stiefelhagen het vierde winst punt en de d.d. maakte aan alle on zekerheid een einde; Agnes Reef/Els Engelenburg wonnen met 86, 46, 8—6 van mej. Stiefelhagen/mevr. Al kemade. De resterende partijen wer den over en weer gewonnen gege ven, hetgeen de eindstand bepaalde op 62. winning was voor de Amerikaanse krachtroeier Don Spero, zesde bij de spelen van Tokio. De Amsterdammer moest ook de Duitser Jochen Meiss- ner laten voorgaan. Gisteren slaagde Wienese erin Jochen Meissner achter zich te laten. Zelfs bracht de Am sterdammer Spero nog in moeilijk heden. „Een sterke sculler", wa de lovende woorden van de Ameri kaan. De hoop van de Nederlandse sup porters, dat Meike de Vlas, winnares van het zilver bij de Europese kam pioenschappen van vorig jaar, ook i nu Karen Ulricht-Wolff zou kunnen verslaan, bleek ijdel. De natieonale kampioene kon geen tegenstand bie den aan de eindsprint van de Duitse titelhoudster en finishte anderhalve lengte na de skiffeuse uit Berlijn Uitslagen Enige belangrijke uitslagen zijn: Heren: Vier zonder stuurman: 1. Germania Frankfort/Alemannia Karlsruhe 6.46.6, 2. Nereus Amster dam 6.49.8, 3. Poolse combinatie 6.59.2, Vier met stuurman: 1. Spar- tak Moskou 6.34.3, 2. Roklub Ko- benhavsn 6.40.6, 3. Laga Delft 6.44.0. Dames: dubbel twee: 1. Regensburg/ Passau (W.-Dld.) 3.41.8, 2. RC Tegel W.-Dld. 3.43.0, 3. Nereus Amster dam 3457 Skif: 1 Karen Ulroch Wolff (W-Dld.) 4.04.8, 2. Meike de Vlas (Willem 3, Amsterdam) 4.07.7, 3. Gunda Biel (W.-Dld.) 4.10.5. Dub bel twee: 1. Huhnholz—Tubke (W.-Dld. 3.38.7, 2. Schmidt—Leh- nert (W.-Dld.) 3.397, 3 Van d.er Veen—'Westra (Vliet, Leiden) 346.6. Op het circuit van Zacatenco (Mexico) zijn zondag vijf toeschou wers om het leven gekomen toen twee wagens met hoge snelheid op een glad deel van de baan begonnen te slippen en tussen het publiek te- recht kwamen. Acht andere personen werden le- 1 vensgevaarlijk gewond. Volgens ooggetuigen begon de gen, die bestuurd door Moises Sola- Mexico) in eerste positie lag, plotseling te remmen voor een bocht. Solana's snelheid beliep toen km/u. De wagen begon rond te tol len. n een botsing met Solana te vermijden begon Billy Sprowls, even eens een Mexicaan, die enkele me ters achter nr. 1 reed, eveneens te Ook de wagen van Sprowls slipte en vloog uit de baan, waar hij te recht kwam in een menigte toe schouwers. KORFBAL Dé strijd om de nationale titel van de Christelijke Korfbalbond j krijgt nog een verlengstuk. Zaterdag a.s. zullen VES, kampioen van hoofdklasse West en SSS, kampioen Centrum, voor de derde maal de de gens gaan kruisen. De Hagenaars, die in de eerste wedstrijd SSS gemak kelijk op verlies hadden gezet, stel den zaterdag, op eigen veld nog wel ernstig teleur door nu met 3—5 het ondeispit te delven.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 8