„Als het zo doorgaat, verlaten wij Stichting'' Staatsprijs filmkunst 1963 ging naar Frans Weiss Per 1 januari T.R.O.S. vraagt ƒ5:- vau haar deelnemers Beatle- tumult Nederlandse valt uit trein N.K.V. DREIGT MELACHRINO OVERLEDEN LFIDSCH DAGBLAD MAANDAG 21 JUNI 1965 DERDE BLAD L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Anneke oefent voor revue Reclame Wel kreeg het publiek de veelbesproken en met luidruch tige reclame omgeven film van Pim de la Parra „AahTamara" te zien. die enthousiast ontvangen werd door een zaal met veel jonge cinefilen, waarbij gedacht kon wor den aan een demonstratie die van (Van onze speciale medewerker) Er was na films als Le Bonheur, het Evangelie volgens Matt heus en Deserto Rosso, moeilijk nog een hoogtepunt mogelijk. Het lag dus voor de handdat in zekere zin de slotdag van de filmweek Arnhem, afgezien van de daarbij behorende feestelijke omlijsting, een anti-climax op de vorige dagen zou betekenen. Wat de beide hoofdfilms betrof was het inderdaad en op een nogal nadrukkelijke wijze het geval. 's Middags bezette een bijzonder vervelende Zweed het doek van het Rembrandttheater. 's avonds een bijzonder luidruchtige en vechtlusti ge Fransman. Maar dat bleek toch wel het juiste recept voor dit over- beladen slotprogramma, want het feestelijke uitgedoste publiek, met minister Vrolijk in een van de loges, heeft zich kennelijk uitstekend ver maakt met de superknokfilm Les Barbouzes, waarin de doden bij dozijnen vielen. Maar voor het zover was had de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk na een korte toespraak de staatsprijs filmkunst 1963 uitgereikt aan Frans Weisz voor diens korte film „Een zondag op het eiland van de Grande Jatte". Tevens maakte hij twee eervolle vermeldingen, respectievelijk „Blind Kind" van Johan van der Keuken en „Interludium Electronicum" van Hattum Hoving bekend. Nadat in het rapport van de jury „samenge steld uit de leden Jan Blokker. Bert Haanstra, G. A. Koppies en H. Wielek, onder voorzitterschap va.n Charles Boost vreugde was uitge sproken over het aandeel van de jon gere generatie van filmmakers aan deze tweejaarlijkse competitie van korte Nederlandse films, een aan deel dat groter was geweest, als bij voorgaande gelegenheden, werd de film van Weisz omschreven als een lichtvoetig en zinvol filmpje ter pro- pagandering van het boek, dat door verantwoord gebruik van allerlei stijlmiddelen van het nieuwe filmen duidelijk eigentijds karakter bezit. Geen voorkeur Wel deed de jury uitkomen, dat voor „Grande Jatte" en „Blind kind'' i gelijkelijk gedeelde voorkeur had bestaan en dat zij dus niets liever had gedaan dan beide films voor de hoge onderscheiding voor te dragen, wat echter volgens het reglement onmogelijk was. Daardoor kwam de film van Van der Keuken, die oor spronkelijk voor de t.v. was gemaakt, onder de eervolle vermeldingen te vallen. Van de onderscheidden films kon jammer genoeg alleen „Een zondag het eiland van de „Grande Jatte" vertoond worden, zodat „Blind kind", dat ook niet in de voorafgaande dagen op het programma was voor gekomen. onthouden bleef aan het Arnhemse publiek en aan de kritiek, wat voor de betrokken filmer wel een teleurstellende gang van zaken moet zijn geweest. eerherstel als evenwicht voor de koele ontvangst die het filmpje in Cannes bij pers en publiek had ge kregen. De slotdag werd verder nog ge markeerd door een overhaaste in stelling van het kritiek-prijs. Een prijs die de filmcritici op iedere filmweek aan een film buiten het officiële programma zouden willen toekennen. Door de haast, waarmee dit initiatief van het laatste ogen blik moest worden behandeld en door de onbekendheid bij velen met het werk van de voorgestelde kan didaat, de Poolse filmer Jerzy Sko- linowski, ontstond er onder de ver zamelde critici enige verwarring en onzekerheid, waarvan de initiatief nemers gebruik maakten, om hun zin via diverse stemmingen door te drijven en de Pool als eerste te laten genieten van de duizend guldenprijs. De televisie en radio omroep stichting (TROS) zal met ingang van 1 januari van haar deelnemers f 5 contributie vragen, zo heeft zij in een schrijven aan de leden van de Twede Kamer meegedeeld. Zij zegt dit noodgedwongen te doen. Anneke Grönloh voor het eerst weer in het nieuws na de geboorte van haar baby) oefent thans in gebouw Frascati in Amsterdam hard voor de 28ste revue van René Slees wijk. De première van deze revue ..Van tijd tot tijd' is op 9 juli in Hil versum. Op 23 juli komen Snip en Snap met het gezelschap naar Amsterdam. Op de foto ziet men Anneke met Donald Jones een dansje instuderen. Op de achter grond enige London Starlets. (NTS) NEDERLAND I 7.00 uur Nieuws in het kort 7.01 uur Barend de Beer H 7.06 uur Kenmerk, informatie 1 7.35 uur Huckleberry Hound, tekenfilm 1 8.00 uur Journaal en weeroverzicht g 8.20 uur Zendtijd politieke partijen (PSP) H 8.30 uur Een huis vol herrie, film I 10.05 uur De Eerste Wereldoorlog 10.30 uur Journaal. NEDERLAND II 8.00 uur Nieuws in het kort ff 8.01 uur De Franse televisie presenteert, reportage chanson. 1* RADIO 1 HILVERSUM I I HILVERSUM II De jonge Flierefluiters, zang U kunt inzetten, kansspel. Met de meeste nadruk wordt ge vraagd voor dit jaar te kunnen vol staan met een bedrag van f 1 om de lopende administratieve werkzaam heden te kunnen voortzetten en be ëindigen en op tijd te kunnen begin nen met de inning van de door de regenng geëiste contributie van f 5 voor 1966. De TROS, die zegt haar programmaplannen te zullen publi ceren, zodra zijn van de regering een zendmachtiging heeft verkregen en de haar toegewezen zenduren zyn vastgesteld, beschikt volgens haar zeggen thans over ruim 120.000 deel- JOHNNY LION OVER DE KOP (Van onze Utrechtse correspondent) Johnny Lion (23) is in de nacht ,an zaterdag op zondag met zijn Triumph Spitfire-auto onderstebo ven geslagen op het verkeersplein „De Berenkuil" in Utrecht-oost. Zo wel de bestuurder als de eveneens 23-jarige J. W. Oonk uit Den Haag (bassist van de Jumping Jewels en verloofde van zangeres Willeke Al- berti) werden lichtgewond. Johnny Lion liep bulten op zyn hoofd op, zijn passagier een pijnlijk rechter been. Beiden hadden ook snij won den, die ter plaatse van het onge luk werden verbonden. De auto ging verloren. Het onge luk gebeurde doordat volgens het politierapport de bestuurder schrok van een voor hem rijdende auto. Hij remde toen sterk af, en stuurde scherp naar links. Daar door draaide het voertuig zó scherp, dat het op zijn dak kantelde. IN PARIJS Een door 5.500 Franse tieners bij gewoond optreden van The Beatles in het Parijse Palais des Sports heeft tot het zo langzamerhand gebruikelijke tumult geleid. Meisjes lagen op hun knieën, omdat zij meenden in deze houding nog het best een glimp van hun idolen te kunnen opvangen. Jongens, met tot op het midden van hun rug afhan- ;ende haren, geraakten in zenuwcri- >cs of deden alsof. De Beatles deden een half uur lang hun best om in deze heksen ketel hun muziek te maken. Toen gaven zij het op en verdwenen on opvallend van het toneel. Doeh nu brak de hel eerst goed los. Honderden uitzinnige tieners wilden het podium bestormen. Toen hun dit werd belet, besloten zij alle stoelen in de zaal omver te werpen. De organisatoren van het feest slaag den er tenslotte, met politiehulp, in de zaal schoon te vegen. Bezwaren In de brief wordt bezwaar ge maakt tegen een aantal punten van de nota betreffende het omroepbe stel, die minister Vrolyk (Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk) aan de voorzitter van de Tweede Kamer heeft gezonden. Zü wijst er op. dat de toenmalige minister van O., K. en W. een zendmachtiging had toegezegd, indien de contribu tie van F 1 werd geind en de Stich ting zou beschikken over een groot aantal deelnemers. Door de nieuwe eisen wordt het omroepbestel nog ge- slotener voor nieuwe gegadigden dan het reeds is, zo meent de TROS. Ook heeft zij bezwaar tegen verplichte inschrijving bij de dienst luister- en kijkgelden. Ook on vermogenden moeten h.i. tegen een financieel of fer, dat hun draagkracht niet te bo ven gaat, lid kunnen worden van een groepering, welke hun recht op vrije meningsuiting vertolkt. Verder acht de TROS het hanteren van het getalscriterium onaanvaardbaar, het betreft overdracht van cultuur en kennis en het verschaf fen van amusement en ontspanning, omdat deze alleen afhankelijk zijn van de creativiteit van het produ cerende team. De Weense biljartploeg heeft gisteren in Waalwijk beslag gelegd op de Coupe d'Europe driebanden. De Oostenrijkers speelden in de be slissende partij gelijk tegen de Ne derlandse bekerhouder Waalwijk, die nu tweede werd. JAPANSE KUNSTMAAN IN 1967 De wetenschappelijke raad van Japan heeft bekendgemaakt, dat Ja pans eerste kunstmaan in 1967 in een baan om de aarde gebracht zal werden. De kunstmaan, die een diameter van 75 cm krijgt en 50 tot 100 kg zal wegen, krijgt uitsluitend weten schappelijke taken te vervullen. De baan van de nieuwe kunst maan komt 500 km boven de aarde te liggen. Hij zal met een viertraps Mu-raket van Japans ontwerp in zijn )>asn gebracht worden. Deze ra ket is 20 meter lang en heeft 1.4 meter doorsnee. Fen Nederlandse toeriste heeft tijdens haar vakantie in Zwitserland de dood gevonden doordat zij uit een trein viel. Het was de 57-jarige Johanna Hesselink uit Zwartsluis. Met het bergspoor was zij onderweg naar de Furka-Oberalp, samen met haar echtgenoot. Onderweg klaagde ze dat ze zich niet lekker voelde. Ze ging naar het open platform van de trein om wat frisse lucht te krijgen. Nabij het station Tiefenbach viel ze plotseling van de langzaam rijden de trein. Ze werd met dezelfde trein naar Brigue overgebracht, waar ze nog voor zy naar het ziekenhuis overgebracht kon worden overleed. Ze had een schedelbreuk. Advertentie Goed humeur Natuurzuivere King houdt u fit en fris. En deze eigenschap pen weerspiegelen zich door gaans in een goed humeur (kost baar bezit!). Nu en dan een King is het beste dagelijkse middel jfc ter opwekking en verkwikking (en zo'n weinig kostbare gewoonte!) (Van onze Utrechtse correspondent) „Als van het door ons gewenste gesprek over een nieuw loon systeem weinig terecht komt, nadert snel het ogenblik, waarop wij niet langer de verantwoordelijkheid willen dragen voor het loonbeleid in de Stichting van de Arbeid". Dit zei vanmorgen de voorzitter van het Nederlands Katholiek Vak verbond, de heer P. J. JMertens op de vergadering van de N.K.V.-ver- bondsraad in Utrecht. Hij stelde, dat het overleg in de Stichting van de Arbeid door de houding van de werkgevers al geruime tijd beneden ni* „Eind 1964 weigerden de werk gevers keer op keer te onderhande len. Zij trachtten zich achter de brede rug van de regering te verschuilen. Nu hebben we weer de moeizame on derhandelingen over de ongeorgani seerden, en de afwijzing van de zeer te waarderen CAO-Philips" zei hij. Minimum-lonen De heer Mertens meende, dat er in een nieuw loonsysteem iets moet gedaan worden aan de minimumin komens. Op het ogenblik worden die zonodig afgedwongen by de toetsing procedure. .Als die procedure, zo als wy wensen vervalt moet er een andere oplossing komen. De vakbeweging wil de minister van Sociale Zaken de bevoegdheid geven, op advies van de Stichting van de Arbeid een bindende beschik- De bekende orkestleider George Melachrino is in Londen overleden. Hij is 56 jaar geworden. Hij was de leider van een strijkorkest van 40 dat zich specialiseerde in sere nades en romantische muziek. Hij zelf kon elk instrument in het or kest bespelen behalve de harp en de piano. Hij werd in Londen uit Griekse ouders geboren. Hij begon met de studie van klassieke kamermuziek, met composities voor de film, het toneel en de radio. Tildens de tweede wereldoor log was h(j dirigent van de Britse band van de geallieerde expeditio naire strijdmacht in Europa. Na de oorlog werkte de band op een civie le basis verder. Melachrino was de eerste orkest leider, die een gouden plaat kreeg. Zijn eerste vrouw en twee kinde ren werden tijdens de oorlog door een V-l gedood. Later heeft hy veel gedaan om zieke kinderen te helpen. de wijze waarop, en het tempo waar in. „Wij geven de voorkeur aan een geleidelijker aanpak met minder stringente huurverhogingen", zei de heer Mertens". Niet alleen zijn dan e.' minder risico's, maar ook blijft er loonruimte". Nescio .Ken bewogen man achter matglas" noemde Remco Cam- pert de auteur, die hij ook nog als „de meest grandioze be schrijver van het Nederlandse landschap" aanmerkte. Het be trof hier Nescio, de grote schrij ver van het kleine oeuvre, de man die de selectie van de tijd voor heatft willen zijn en daar om niet meer publiceerde dan „Dichtertje", „Titaantjes", de „Uitvreter", en de bundeling „Boven het dal", bij elkaar maar een paar 100 bladzijden proza, dat zich onderscheidt door vol maakte woordkeus en een Hol landse nuchterheid, die bij uit zondering niet met botheid ge paard gaat om nogmaals Remco Campert te citeren, die j heel geïnspireerd was in zyn ka rakteristieken van Nescio en zijn werk. De aflevering van „Signa lement" waarin Nescio en zyn werk door Henk de By met een beeldkeuze, die de volmaakt heid van Nescio's woordkeus be naderde, werd geschilderd (ge- etst is beter), was een herhaling van 24 juli 1964 toen het gros van de televisiekijkers met va kantie was. Een beter argument voor de herhaling van een voor treffelijke uitzending is nauwe lijks denkbaar. „Het leven heeft mij, Goddank, bijna niets ge leerd", heeft Nescio eens ge schreven. Dat hij zyn dochter, mevr. BoazGrönloh, zelf iets geleerd heeft, bewees haar Nes- ciaanse beschrijving van haar vader op wandel- en fietstoch ten: „Mijn vader hield niet van onaangelengde natuur, er moest altijd koffie bij de koek". „Tel uit je winst" De VARA raakte gisteravond f 2.000,- kwijt, inclusief de twee centen, die vroeger in de pot bleven de nieuwe loterywet ontneemt de VARA tegenwoor dig die ene troostcent, die van de f 1.000.. niet mocht worden uitgekeerd. Eerst won de Bel gische heer Rammant, de f 1.000 met zijn feilloze kennis van „Rode Duivels", daarna ant woordde mevr. Engels feilloos op alle vier vragen, al coquet- teerde zy wel met het geluk, dat zij zogenaamd op haar hand had. De reis naar Egypte. waarnaar mevr. Engels blijkens een van de interviews al reikhalzend had uitgekeken, werd haar gis teravond inderdaad in de schoe nen geschoven. Toen zij daarna ook de f 1.000 nog won, vloog zij eerst Maud om de hals en daar na kreeg ook Joop van Tijn een spontane zoen, een genot dat Theo Eerdmans indertijd nooit te beurt is gevallen met Willy Alberti-kenster mevr. Kriek uit Purmerend Over Eerdmans ge sproken: „Tel uit je winst" be leefde de laatste uitzending van het seizoen. Kandidaten die gisteren naar de volgende ronde overgingen, zullen moeten wach ten tot september. Wie dan quiz-master zal zyn" Als het Eerdmans is, zullen wij hem met vreugde begroeten. Als het Van Tijn blyft, zullen wij er echter ook niet rouwig om zijn, want hy voerde de gesprekken intelli gent, slagvaardig, tactvol en met vaart. Hij stelde de vragen op een manier, die misverstanden uit de weg ging. Cabaret Zaterdagavond presenteerde de werkgroep van de Haagsche Co rn edie zich als cabaret-gezel schap. Wat we te zien kregen was de absolute tegenpool van het Haags-Studentencabaret van Rinus Ferdinandusse. Ook bij de werkgroep kwamen teksten van één man af: Dolf de Vries. Het verschil was echter dat zijn tek sten door de bank genomen amateuristisch waren, maar professioneel werden gebracht door de leden van de werkgroep, terwijl bij de studenten de tek sten professioneel waren, maar amateuristisch over het voetlicht kwamen. Van beide „richtingen" kan men met goed fatsoen voor stander zijn. Met dit cabaret was er meer aan de hand dan by de „André Carrell-show", een sympathiek, maar op eeuwenoude principes van vrolijkheid en variatie ge baseerd amusementsprogramma. Het gemiddelde jaarfeest van de gemiddelde voetbalvereniging, méér niet. maar ook niet min der. iiniiiiii!iii!it!!ini!tiiiiiiiiiiiiiii:iiiiiiiiinnni!iiti!iiiiiiiiii!iii!iinnii]!iiniii!!imn De NKV-voorzitter betreurde de voortijdige publikaties over een bouwbedrijf van de vakbeweging. Er Is. zo stelde hij, over deze uitermate ingewikkelde materie nog geen en kele beslising genomen. Integen- heer Mertens". Niet alleen zijn er deel: de discussies hierover moeten nog in de vakcentrales beginnen. Huurbeleid Het NKV is gelukkig met het bouwbeleid van minister Bogaers, maar minder met zijn huur- en sub- siedieplannen. De doelstelling van de minister: kwalitatief betere wonin gen, en bevordering van doorstro ming naar duurdere huizen, kan het verbond onderschrijven, maar niet Humpluey sprak Kerkelijk Leven 1 J 1 Ned. Herv. Kerk. Elektrische stroom doodt jongen(12) De 12-jarige Hendrik Broekema j uit Pernis is zaterdagmiddag op slag gedood, toen hy, nadat hy in de Eemhaven had gezwommen, in aan raking kwam met een elektrische kabel. Deze kabel vormde de verbin ding tussen een baggermolen en de wal Een onderzoek door de politie heeft aan het licht gebracht, dat de isolatie van de kabel was doorge- schuurd, vermoedelijk ten gevolge van de felle wind van vrydag. Deze kabel was namelijk op de wal om een ijzeren paaltje geslagen. De golfslag van het water heeft echter voortdurend aan deze kabel getrok ken, met het gevolg, dat de jongen toen hij uit het water kwam en zich aan de kabel op de wal wilde trek ken in aanraking kwam met een deel, dat niet was geisoleerd. NCRV: 18.00 Kapel van de Koninkl. d. PvdA. 18.30 Lichte grmuz. 19.00 recital: klas. talent, hoorspel. 22 00 Harp- 22.20 Boek- Show-schouw, makers kaïmermuz. 19.25 Bulten de veertig minuten O met De Gaulle Tachtig minuten heeft gisteren het gesprek geduurd, dat Johnsons speciale boodschapper, vice-president Humphrey, op het Elysée voerde met president De Gaulle. Aangezien De Gaulle, ofschoon hy die taal wel verstaat, toch stelselmatig weigerde zich van het Engels te bedienen, zo dat een tolk al het gesprokene heeft moeten vertalen, zijn er dus 40 mi nuten overgebleven om politieke en persoonlijke gedachten uit to wisse len. Men neemt in Parijs aan dat beide staatslieden hun aandacht vooral wel zullen hebben gewijd aan Vietnam, de Dominicaanse Republiek en aan Algerije. Na afloop van zijn bezoek aan het Elysee sprak de Ame rikaanse vice-president zelf van: „een goed. interessant en uiterst vriendschappelijk gesprek", dat hij met de president-generaal had mo gen voeren. Ned. Hen'. Kerk. Beroepen te Enschade (vac. D. Oos- ten» (toez.) J. v. Beek, voorganger 1 vergadering van Winschoten, tot pred. v bijz. werkz. (ten dienste van de ge meente in het OLdambt) wlka P. A Geluk te Nieuw-Scheemda. Aangeno- Nog dit jaar rendez-vous hoogstmerkwaardige ged icht- jes. 20.50 U kunt inzetten, klankbeeld DINSDAG 22 JUNI Hilversum 1. 402 m. KRO: 7.00 Het levende Woord dl tatte7.05 Ou vertu re commentaren, wegeninform grjnuz. (7.30-7.40 Nws.; 8.00 Overwe ging)8 30 Nws. 8.40 Lichte grunuz. (pim. 9.00 Weeroverz. met vakantie- inform, v. d. vrouw). 9.35 Wa- 12.20 Voor de boeren. 12 27 Mm l tuinbouw. 1250 wils: gevar. miuz.progr. 15.10 Lihctb.iken. lezing. Tussen 15.30-17 09 Reportage Tour de France en Tour do l'Avenir. 15.20 Mustësta: gevar. muz.- progr. 16.00 Voor de zieken. 16 40 On derweg: progr. voor oudere luisteraars. 17.00 Voor de Jeugd. 17.50 Overheids voorlichting: De vernieuwing onderwijs m de Nederlandse 4 DRAADOMROEP Over (le 4e l(jn van 18 - I Alban Berg. Kamerconcert Vraaggesprek Rayrr.undo Debrot r heer A. J. C. v. Noort. I Hilversum 1. 298 ni. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgyma. 7.20 Lichte gr.muz. VPRO: 7.50 Dag opening. AVRO: 8.00 Nws 8.10 Lichte grmuz. (Om 8.25 De groenteman). 8.45 1 Morgenwijd. 9.00 Voor de zieken. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Lichte grnuiz. (Ap 11.00 Nws 12 00 Dansorkest en gsolisten. 2.27 Meded. t.b.v. land- Uithuizermeeden (toez.) G. J. Tijsseling te Oudemirdum. Bedantat voor Aalst (Gld.) J. de Lange, director Geref. Zendingsbond. te Zeist; voor Amelde en Tienhoven L. Doppenberg te Amsterdam-Z, Utrecht-N. Bedankt voor Arnhem (vac. d. Laan), Haarlem-N. (vac. ker te Noordwljk-Blnnen. die voorlopig en andere beroepen ln Pannekoek, kand. te Gouda, die be dankte voor Arnemulden, Berkenwoude, Bruinlsse. Bussum. Dordrecht, Eder- veen, Elspeet, Groot-Ammers. Hilver sum. Kruiningen. Yerseke. Leerdam. |M|' IJssel, Oostburg, Rhe- -C. Rotterdam-W. Rot- terdam-Z, Scherpenzeel (Gld.), Uddel. jjg|f, VlaArdingen, Vrlezenveen Het Witte Huis heeft een rapport aan president Johnson en het kabi net gepubliceerd waarin de directeur van het ruimtevaartbureau James Webb mededelingen doet over de ver snelling van het Geminiprogramma. Oorspronkelijk hadden Nasa-ge- leerden het voornemen tot het vol gend jaar te wachten met een po ging een ontmoeting tussen een be mande Geminicapsule en een rond de aarde draaiende Agena raket tot stand tc brengen. Webb zei dat het succes van de Gemini III en Gemini IV vluchten het mogelyk gemaakt heeft deze ont moeting nog dit jaar te proberen. De poging zal echter niet tijdens de eerstvolgende Geminivlucht (in augustus) gedaan worden en Webb gaf geen datum wanneer het wel zou zijn. het Columbia Svmphonle Orkest oi.v. Robert Craft. II. Karl Holler. S wee 11 nok - Var! aties Beierse Omroep o.l.v fluit en orkest. Allegro. Tranqulllo. i et was be weg ter Vivace. Finale Allegro. Gustav Scheck. fluit; 12.30 Overhel cl sY" wiriich- I ting: De Radlozil vervloot. Presentatie: Herman Stok. 12 40 Licht ensemble en zangsolisten. 13.00 Nws. 13.10 Actuali teiten en gr-muz. 13.25 Beursberichten. 13.30 Klas. en mod kamermuz. en koorzang. 14 40 Schoolradio 15 00 Voor de aardigheidShakespeare, een re portage rond 20 Jaar Shakeepeare-voor- stellingen in het Drentse Diever. 15.25 Lichte grjnuz. (Om 16 00 Nws 16.30 Voor de Jeugd. 1750 New York cal- 17„ Wolfgang Fortner. Mouvements 1 plano en orkest. Carl Seemann. p:- vrnpii' OrPvt j Jeugd. 17.35 Lichte gr.r deutscher Rundfunik Schmldt-Issersted t V. Hans Pfltzner. Symphonle In C gr. t. op. 46 Allegro moderato - Sehr langsam (Adagio) - Presto. Philhar- monisch Orkest van Berlijn o.l.v. Fer dinand Leltner. De Deen Axel Holm heeft gis teren bij Poole de eerste race van het Europese kampioenschap draken- klasse gewonnen. De Fransman Ga- randeau eindigde op de tweede plaats. kort. 19.01 Barend de Beer. 19.06 Week 7 iournaal voor gehoorgestoorden. 19.33 Engelse les. 20.00 Journaal NCRV: 20.20 Planorecital. 20.55 Attentie 21.20 L«t's sing out. muz. progr. 21.35 De revolutie laat haar kinderen gaan. TV- film: II: de oorlog (1941-1945). NTS: 22.30 Journaal. 2255-22 45 Fl lm verslag Torn- de France. i het CVK IKOR22.10-22.3. TV-ftlm. 21.45 Ach- R

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5