Leiderdorps (uitgebreid) bad officieel geopend DOB en DOS gaan samen St. Elisabeth Ziekenhuis heeft nieuw bestuur Met demonstraties en wedstrijden Uitslagen Auto's vermist 568ste STAATSLOTERIJ Onder leiding van mr. J. Bergmeijer LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 21 JUNI 1965 TWEEDE BLAD Het mooiste zwembad tussen Haarlem en Den Haag Onder zeer grote belangstelling is zaterdagmiddag het zwem bad aan de Ericalaan, uitgebreid met een nieuw 50 meter bad, door burgemeester, mr. R. M. Gallas officieel geopend. Het zon nige weer, het goed verzorgde programma met schoonspringen, kunst-zwemshow, reddingsdemonstratie en tot slot een water- polowedstrijd. Dit alles heeft er aan meegewerkt, dat deze feeste lijke opening van het ..blauwe bad langs de Rijksweg", zoals het Leiderdorpse zwembad in wijde kring genoemd wordt, tot een onvergetelijke is geworden. Een van de zwemsters maakt een fraaie duik in het nieuwe bad. (Foto LD/Holvast) kampioenschappen Anni Appels en Rietje Seelemeyer. Verder was er een demonstratie van de Rotterdamse Reddingsbrigade en een badpakkenshow. 's Avonds was er voor de leden nog feest op het terras. Ter gelegenheid van de opening van het uitgebreide Leiderdorpse zwembad werden zaterdagochtend in dit bad wedstrijden gehouden. De uitslagen luiden als volgt: 50 meter schooslag Jongens t/m 9 jaar: 1. Piet Schippers2. Bram Cra- nenburg3. Marba Aniba: 50 meter school meisies t/m 9 jaar: 1. Ellen Stockman: 2. Monique Romunde: 3. Els Kooper: 50 meter schoolslag jon- eens 10 t'm 12 jaar: 1. Wim van Es. 2. Hugo Wevma; 3. Wim Bogerd: 50 meter schoolslag meisjes 10 t/m 12 iaar: 1. Emilie Tieken: 2. Marijke v. Polanen; 3. Loesje Meij; 50 meter schoolslag meisjes 10 t/m 12 jaar: 1 Waardevol voor de omgeving Vrolijke draaiorgelmuziek bege leide 's morgens de onderlinge zwem wedstrijden, 's middags werden de gasten begroet met opgewekte mars muziek van de harmoniekapel Lei derdorp. De voorzitter van de zwem- en polovereniging, de heer H. v. d. Horst noemde in zijn openingswoord vol trots, dit zwembad is het mooiste bad tussen Haarlem en Den Haag". Als speciale gasten verwelkomde hij burgemeester en mevrouw Gallas, de ereburger van de gemeente, bur gemeester (en mevrouw) Van Die pen ingen van Barneveld en burge meester De Amers van Zoeterwoude. Zegenrijk De burgemeester noemde dit zwem bad van grote waarde voor de gehele omgeving. „Zegenrijk zo'n zwembad", aldus burgemeester Gallas, ..niet alleen voor de jeugd, maar ook voor de ouderen als compensatie voor de spanningen in het leven". Met het uitspreken van de wens, dat het bad zal voldoen aan vele verlangens op het gebied van sport en recreatie, verklaarde hij het bad officieel voor geopend. Bekend Namens de Ned. Heide Maatschap pij, feliciteerde de heer Mai-is ge meente en bestuur met de opening van het bad, dat, zei hij, wijd en zijd bekend staat als het blauwe bad De burgemeesters Dethmers (Zoeterwoude) links. Gallas (Leiderdorp) en Van Diepenin- gen (Barneveld, vroeger Leider- dorp) kijken naar het zwem- festijn. (Foto LD/Holvast) langs Rijksweg 4a. ,.De frisse wind, die er waaide noemde hij symbolisch de frisse wind die waait door deze zo sterk uitgroeiende gemeente. Als ge schenk bood hij bloembakken aan. De aannemer, de heer Van Noort, die kans heeft gezien dit bad in een half jaar te bouwen, dankte op zijn beurt voor de goede samenwerking. Hij bood Ijzeren letters aan („De Does"), die geplaatst zullen worden op de nog te bouwen ingangspoort van constructie-ijzer. Met een geestig woord dankte de heer Van der Horst voor de geschen ken. Het vijftigmeterbad zei hij, is niet in eerste instantie bedoeld voor wedstrijden, maar voor de ouderen, die rustig moeten kunnen zwemmen na gedane arbeid. Demonstraties Met een forse duik sprongen hier na drie schoonspringsters in het water. Het waren Joke du Burk, Martine Lenoir en Thea Peltenburg. De demonstratie van deze meisjes werd gevolgd door de kunstzwem- show van de zwemvereniging „Adm. de Ruyter" uit Amsterdam met me dewerking van de Nederlandse kam pioene Hetty Balkenende en het duo, dat tweede werd bij de Nederlandse ACAD. EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zijn geslaagd voor de volgende examens: kandidaats wijsbegeerte mevr. C. H Duintjes-van Lange (Leiden); doc toraal westerse sociologie de heer K J. Danckaerts (Den Haag) en mej. A. M. van der Waals (Heemstede): kandidaats westerse sociologie de he ren J. K. M. Gevers (Valkenswaard) en S. J. C. van Eyndhoven (Haar lem) doctoraal Nederlanden taai en letterkunde mej. E. de Deugd (Den Haag)kandidaats Nederland se taal- en letterkunde en heren A. de Reuver (Terneuzen) en P. W. Janssen (Honselersdijk)kandidaats westerse sociologie de heer P. M. M. Groot (Den Haag)doctoraal II ge neeskunde dames J. de Graaf (Rot terdam) en T. I. de Jong (Den Haag)semi-arts de dames O. de Weugd (Den Haag), E. N. Brons (Rijswijk) en J. J. P. v. d. Kamp (Sassenheim)arts mej. J. J. E. de Schepper (Aerdenhout) en de heren P. J. Bettink (Leiden)P. van Heer- de (Leiden) en J. I. M. Osse (Den Haag). Zoekt U een goed ANKER HORLOGE oor f30,— en f40—. Of het lier bes te van f 200.en f 400.— Horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181. heeft het. Eterna - Certina Prisma - Junghans - EWE Anker - Roamer. ALTIJD VOORDELIG. Adri de Mos; 2. Mieke Hendriksen; 3. Hetty Bloemendaal; 50 met-er school slag jongens 10 t/m 12 jaar: 1. Wim Zuidervaart; 2. Hein Stockman; 3. Paul Theunissen: 50 meter schoolslag meisjes 13 t/m 15 jaar: 1. Tineke Oudshoorn; 2. Marion Gussenhoven; j 3. Marion Versteeg; 50 meter vrije slag meisjes 10 t/m 12 jaar: 1. Hetty j Bloemendaal2. Jeannette v. d. Berg 3. Hanny Hoppenbrouwer; 50 meter vrije slag jongens 10 t/m 12 jaar: 1. Wim Zuidervaart; 2. Rudy Soheffer; I 3. Jaap Verseput; 50 meter vrije slag meisjes 13 t/m 15 jaar: 1 Hanny Weijmar; 2. Ineke v. d. Hoek: 50 me ter schoolslag jongens 13 t/m 15 jaar; I 1. Lex Altink; 2. J. Bogerd; 3. Hans' Altink; 50 meter schoolslag meisjes 13 t m 15 jaar: 1. Anneke Honders: 2. Leny Koolhaas: 3. Ria Koolhaas; 50 meter schoolslag jongens 13 t/m 15 jaar: 1. Jef Gardeniers; 2. Bert- de Zwijger; 3. Kees v. d. Voort; 50 meter schoolslag dames 16 t/m 18 jaar: 1. Yvonne Ruijzink; 2. Marijke v. d. Meel; 3. Cobi Plomp; 50 meter schoolslag heren 16 t/m 18 jaar; 1. Reinoud de Vrij; 2. Ruud v. Ouds- hoom; 3. Leo v. Basten: 50 meter vrije slag meisjes 13 t/m 15 jaar: 1. Anneke Honders; 2. Leny Koolhaas; 3. Paula Otto; 50 meter vrije slag jongens 13 t/m 15 jaar; 1. Arian Woelders: 2. Jef Gardeniers; 3. André Filippo; 50 meter vrije slag heren 16 t/m 18 jaar: 1. Reinoud de Vrij; 2. L. v. Basten; 3. L. Rodenburg; 50 me ter schoolslag en 50 meter vrije slag hei*en 16 t/m 18 jaar: 1. Dick v. Bu ren; 2. Fred Laman; 3. Dick Hon ders; 100 meter schoolslag dames: 1. Agnes Verwey; 2. Marina v. Beveren; 100 meter schoolslag heren 1. Menno Diehl; idem A: 1. J. G. v. Engelen; 2. G. Snellink; 3. R. J. Petit; 50 meter schoolslag oudere heren: 1. Pijpers; 2. v. Klaveren; 3. Hokkeling; 50 me ter schoolslag oudere dames; 1. mevr. Stockman; 2. mevr. Visser; 3. mevr. Veltkamp; 100 meter vrije slag heren 1. Jan Breedeveld; 2. Menno Diehl. Er v n in de afgelopen week twei personenauto's uit Leiden ont vreemd. In de nacht van woensdag op don derdag verdween uit de Cobet straat een lichtblauwe Opel-Re- kord, kenteken HS 9997, met op de voorruit een esculaapteken. Van de Korte Mare werd in de nacht van zaterdag op zondag een een Opel-Kapitan, kenteken SP 4657, weggenomen. De politie is van deze vermissingen i op de hoogte gesteld. Gewond bij het oversteken Een zevenjarige Leidse jongen is zaterdagochtend omstreeks kwart over elf op de Kanaalweg aangere den door een personenauto, toen hij zonder op het verkeer te letten de rijbaan overstak. Het ventje kreeg een linkerarmfractuur en een lichte hersenschudding. De E.H.D. zorgde voor vervoer naar het ziekenhuis. Kratten in brand gestoken De brandweer is zaterdagmiddag omstreeks kwart voor vijf uitgerukt naar de Bartokstraat (Zuid-West), waar door baldadige jongens een aan tal kratten met glas in brand was gestoken. Het vuur was vrij spoedig geblust. De schade is op dat ogen blik nog niet bekend. Buit van f 20,- bij inbraak In een houten woonhuis op het I bouwterrhein achter het Christelijk j Lyceum is gisteren tussen elf uur j 's morgens en tien uur 's avonds in gebroken. Men is binnengekomen door een hor achter het raam weg te drukken. Uit drie spaarpotjes werd een bedrag van ongeveer twintig gulden weggenomen. Maandag 21 juni 1965 EERSTE KLASSE Prijzen van: f 5 zijn gevallen op nummers eindigende op 8 f. 50 zijn gevallen op nummers eindigende op 441 f. 100 zijn gevallen op nummers eindigende op 216 f. 200 zijn gevallen op nummers eindigende op 292 f. 400 zijn gevallen op nummers eindigende op 649 f 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op 1735 een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer 088122 een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer 097926 een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer 081842 een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer 050413 een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer 090616 een prijs van f. 5000 is gevallen op het nummer 081998* de prijs van f 20000 is gevallen op het nummer 085035 Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. Toneel fusie in Leiden De Leidse toneelverenigingen „Door Oefening Beter" (DÖB) en ..Deelt onze Strijd" (DOS) hebben besloten een fusie aan te gaan. Het gebrek aan leden, de tanende belangstelling voor het amateurtoneel en de hoge finan ciële lasten, waarvoor beide ver enigingen zich zagen gesteld, hebben tot dit besluit geleid. De zittende besturen van beide ver enigingen blijven voorlopig de lei ding uitoefenen tot de eerstkomen de jaarvergadering. Op 27 november a.s. zal de nieuwe combinatie voor bet eerst een to- Zusters van Breda dragen beheer over neelstuk opvoeren en wel „Opgaan de zon" van Heijermans. Dit stuk zal worden gebracht in „Den Burcht" onder regie van oud-DOS regisseur A. C. van der Woerd. Het zal zijn laatste regie ztjn, de combinatie is bezig met het aan trekken van een opvolger. Bij el kaar telt de nieuwe vereniging nu ruim 300 donateurs en 22 spelende leden. Een nieuwe naam is nog niet bekend. Succes voor jeugdorkest Het Leidse Jeugdorkest „De Burcht" heeft met succes deelgenomen aan het internationaal concours Klaroen '65 van de Hoogovens in IJmudien. Het orkest behaalde twee eerste prijzen en een tweede prijs met drie extra-prijzen voor het hoogst aantal punten in zijn afdeling. Inmiddels hebben de muzikantjes een uitnodiging aanvaard voor me dewerking aan een hondendressuur- dag van de Ned. Politiehonden Bond op 3 september a.s. in Oosterbeek. KOLONIELEIDSTERS De volgende leerlingen van de Vak school voor Meisjes aan het Rapen burg zijn geslaagd voor het theore tisch gedeelte van het examen voor kolonieleidster voor de Centrale Raad voor Kinderuitzending: A. E. A. Fontein. Leiden. M. S. A. T. Kar reman, Noordwijk. A. Leemans, Leiden. M. Metselaar, Oegstgeest. V. N. Mieloo, LLsse. I. J. J. Snieder, Oegstgeest. J. M. H. Stikkelorum. B. W. C. M. Versteegen, Lisse. J. E. Zijlstra, Wassenaar. J. Holman, Oegstgeest. G. Gijzenij, Lelden. Het St. Elisabeth Ziekenhuis heeft een nieuw bestuur gekregen. Tijdens een korte, officiële bijeenkomst die zaterdagmiddag in de hal van het ziekenhuis werd gehouden, heeft 't bestuur van de St. Elisabeth Stichting in Breda het bestuur en beheer van het zieken huis overgedragen aan een nieuwe „Stichting St. Elisabeth Zie kenhuis". Als leden van het bestuur werden deze middag voor gesteld mr. J. Bergmeijer, voorzitter, zr. M. Melania, secretaresse, moeder Aldegonda. pastoor F. Bernefeld, prof. dr. J. van Iersel, de zeereerwaarde heer M. Huijbregts en voorts de heren A. van Hooft, J. Lambermont en J. Ouwerkerk. Te hoge eisen De bestuursoverdracht is wenselijk geworden, niet omdat de klooster- congregatie van de zusters van de Heilige Elisabeth in Breda na bjjna vijfenzeventig jaar in Leiden een last gaan zien, maar omdat de technische eisen, verbonden de organisatie en de uit bouw van een modern ziekenhuis. het oordeel van het congregatie- bestuur te hoog zijn gestegen dan dat het nog langer de uitsluitende ver antwoordelijkheid voor het zieken huis mocht dragen. Tot bisschoppe lijke commissaris is aan het nieuwe bestuur toegevoegd mgr. Theeuwes, vicaris van het bisdom Breda. Het bestuurslid Huijbregts hjj heeft als verbindingsschakel tussen het oude en het nieuw bestuur gefun geerd zei in zijn toespraak, dat de snel vorderende medische weten schappelijke en verpleegkundige ont wikkelingen om een bestuurlijke be geleiding op een niveau, waarvoor ee ncongregratiebestuur van zusters zeker niet garant kan staan, vragen. Ingrijpend Hij noemde deze dag een zeer in grijpende, zowel voor de kloostercon gregatie als voor de vele medewer kers (sters) van het ziekenhuis, „om dat in het openbaar bekendheid is gegeven aan een beslissing, die door Wethouder S. Menken (links) wenst de voorzitter van het nieu we ziekenhuisbestuur, mr. Bergmeijer. geluk met de over dracht. (Foto LD/Holvast) „Deze beslissing", zo vervolgde hij, „betekent de overdracht van het da gelijks beheer van en de directe ver antwoordelijkheid van dit ziekenhui»; aan een nieuwe stichting, de Stich ting Sint Elisabeth Ziekenhuis". Gezond Mr. Bergmeijer, aan wie de leiding van het dagelijks bestuur werd over gedragen. gaf als zijn mening te ken nen, dat, hoewel het ziekenhuis kerngezond is, het besluit van de zus ters van Breda met het oog op de toekomst van niet te onderschatten betekenis is. Namens het gemeentebestuur van Leiden wenste wethouder S. Menken het nieuwe ziekenhuisbestuur veel succes toe bij de vervulling van zijn moeilijke en verantwoordelijke taak. Dokter J. A. Tolenaar tenslotte hield ter gelegenheid van de over dracht een beschouwing over de on derlinge verhoudingen in het zieken huis als werk- en leefgemeenschap. Van de gelegenheid om het nieuwe bestuur hierna geluk te wensen maakten velen gebruik. Vakbonden staken in Dom. republiek Twee van de drie grote vakvereni gingen in de Dominicaanse republiek, samen 200.000 arbeiders omvattend, hebben besloten met ingang van maandag drie dagen te staken ter ondersteuning van de regering van kolonel Caamano en als protest tegen do Amerikaanse interventie. Caamano heeft zich bereid ver klaard te onderhandelen over een voorstel van de OAS tot instel ling van een voorlopige regering en het houden van verkiezingen binnen negen maanden. Generaal lm bert heeft gezegd het voorstel te zullen bestuderen. De Prawda over Rusland-China Het Sowjetrussische party-orgaan „Prawda" heeft gisteren een hoofd artikel van 4.000 woorden gewijd aan de kloof i nde internationale com munistische beweging. Het blad is van mening, dat het tegenover het grote vraagstuk van het ogenblik, na melijk de oorlog in Vietnam, zaak is dat elk van de 88 communistische partyen in de wereld, met in totaal 46,7 miljoen leden, door daden haar solidariteit met het Vietnamese volk toont. Met een gemeenschappelyke actie zou Vietnam het meest gebaat zyn, aldus de Prawda die het be treurt, dat in de Chinese pers op nieuw artikelen zyn verschenen waarin „de waarheid over de werke- Ujke houding van de communisti sche party der Sowjet-Unie wordt verdraaid". De Prawda eindigt haar hoofdar tikel met de opmerking, dat de com munistische party van de Sowjet- Unie, gesteund door 30 communis tische partyen en „andere commu nistisch*. partyen", trouw blyft aan de politiek van het vreedzaam naast elkaar bestaan en by haar activi teit op internationaal terrein de po gingen om een nieuw wereldconflict te voorkomen voorop stelt.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 3