larro Ran can ik het echt niet Ton van Oudhensden gaat schoonspringen in Moskou Jpnieuw nederlaag LZC in polocompetitie BIJ DE Eigen rekening [e wave lalfzware L.F.C.-D.H.S. Met Post gaat het niet best Libregts soigneert Jan Janssen in Tour ansfernieuws KOOPT IN UITSLAND Doelman Flandria ontslaat Zilverberg WIM SCHEPERS LEIDER-AF VIC DENS0N WINNAAR Zwitserse ronde IS'HET'GOED SPAREN TERMIJNBOEKJES*4^° VAN 4% TOT 0 NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK OP QUEENS CLUB Tom Okker verliest jnet ere van Emerson GERARD KOEL GAAT ACHTER DE MOTOR Opstelling LFC Nog meer LGB'ers in NKS-ploeg Cricketnieuws Vererende uitnodiging voor 16-jarige JUD0NIEUWS LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 15 JUNI 1965 VIERDE BLAD conditie „Alleen Advertentie (Van onze waterpolomedewerker) „Alleen kan ik het echt niet Harro Ran, de Spaanse" oud-international van LZC, haalde gis- ravond na de 3-2 nederlaag van de Leidenaars gen Polar Bears verontschuldigend z'n schouders i, terwijl hij 't vertelde. „Ik heb niet meer de nditie van enkele jaren geleden, dat ik keer op :er vanuit de achterhoede kan komen opzwem- |en. Als ik me met de verdediging moet bemoeien, ik er aanvallend weinig meer aan doen. Leidsche Zwemclub heeft in (te) kleine Edense zwembad Polar Bears een nederlaag ge il, die de Leidenaars geheel op rekening kunnen schrijven, waarin Hans Parrel wegens len-zorgen ontbrak, maakte i de snellere „ijsberen' de fout o Ran onvoldoende te lanceren, lats van bij een tegenaanval de tt tegenstander van de ex- ■ipeler over te nemen, liet men self terugkomen en daardoor aanvallend al het gevaar uit de ie ploeg verdwenen. Zelfs de nale afmetingen van het Eden- id waren voor Ran-zonder- tie te groot om bij elke aanval Toorhoede te versterken. Leiding Edenaren namen kort voor het ijken van de eerste (rommeli- peeltijd de leiding, toen mid den hoge bal van Roelofs eend achter LZC-doelman Van sloeg10. De Leidenaars ln de volgende periode wel ms om de gelijkmaker te sco- Lagerwey was door scheids- Fooij uit het water gestuurd aar ook met een speler méér LZC niet te doelpunten. Er gleoht geplaatst en dom ge il. Toen Methors bij een Eden- tval onvoldoende werd afge- de Leidse achterstand tot Advertentie druk te zetten. Nadat Ran, Timmer mans en Schoof het houtwerk rond de goede Edense doelman Vermeu len hadden beproefd, had Koedoder succes (21). In de resterende speeltijd zijn de Leidenaars er niet meer aan te pas gekomen. Polar Bears nam de touwtjes weer stevig in handen en gaf LZC geen kans om gevaarlijk te worden. Lagerwey zorg de met een doorslagbal voor het derde doelpunt. Dat Ran er daarna nog met een achterwaartsschot 32 van maakte, kon aan de Leidse nederlaag niets meer veranderen. Dames De damesteams van De Zijl en LZC hebben het niet tot overwin ningen kunnen brengen. De Zijl leg de tegen het Haarlemse DWR na een 12 voorsprong bij de rust door (3de ronde). Terrein Boshuizerkade. Ingevolge K.N.V.B.-bondsbesluit heb ben alleen de leden der thuisspelende vereniging vrije toegang. Donateurs en donatrices niet. doelpunten van Greet Bergman Heemskerk en Bertha van der Waals nog op een puntje beslag (22) LZC was in Schiedam tegen SZC kansloos: 81. Bij de rust keken de Leidse dames reeds tegen een 30 achterstand op. Ineke van der Broek scoorde het enige LZC-doelpunt. Verdienstelijk De Leidse Watervrienden boekten in de vierde klasse tegen het Haagse ZCR een verdienstelijke 24 zege. Rob Smit en Piet Pij naken ga ven de Leidenaars een 02 voorsprong en hoewel LWV-doelman Vogelen zang zich daarna twee maal moest laten passeren zorgden Pijnaken en Rijken todh voor de overwinning: 2—4. Het reserve-zevental van De Sleu telstad kwam in de uitwedstrijd tegen het Amsterdamse AZ 70 2 niet verder dan een 44 gelijkspel. De Gouwe 2 moest in AZ '70 3 met 74 haar meerdere erkennen. Wereldkampioen Jan Janssen, die voor de komende Ronde van Frank rijk tot de favorieten wordt gere kend, heeft zich voor dit grote avontuur kunnen verzekeren vai bijstand van de kundige Nederlandse soigneur Piet Libregts. De Brabander heeft zich verbonden om in de Ronde van Frankrijk, behalve Jan Janssen ook diens vriend Anglade te verzor gen. Libregts was tot voor kort verbon den aan de Belgische Flandria-ploeg, maar hü heeft al in de Ronde van Nederland, toen hij ploegleider was van het groepje Nederlanders van dit merk dat Vyth's ronde onder vreemde vlag meereed, onenigheid gekregen met de directie van Flan- dria. Nu het steeds onzekerder wordt of Peter Post in de Ronde van Frankrijk zal starten heeft Libregts de knoop doorgehakt en is ingegaan op het verzoek van Janssen, graag van zijn diensten gebruik wil de maken. het fijne van l shagroken: je geniet bij voorbaat j jrloget Verg« kkllnr :l490le! [\irfm8! lden. irsdljk Riln Eindhovense eredivisieclub ft maandag de 24-jarige flverdediger Dieter Strich Kaiserslautern gecpntrac- was in moeilijkheden ge- tndat Gert Bals de vaste van het eerste elftal het was met het aangeboden en weigerde te tekenen. Bals >p op de transferlijst ge- ieter Strich tekende maall een contract bij PSV. Het edrag. dat de Eindhovense heeft moeten betalen, is >r de Duitse Bundesliga- ®Jgeschreven niveau. wij vernemen zal Jula et komende seizoen spelen Twente. Alvorens met va- gaan heeft hij een contract Hiermee zijn dus alle po- Feijenoord, Karlsruhe. Frankfurt en Meiderich. ,ml ongaar over te nemen, op Het staat nu vast, dat de Braban der Huub Zilverberg dit jaar niet in de Ronde van Frankrijk zal uitko men. Maandagmiddag namelijk heeft Zilverberg van de directie van de Belgische fabriek Flandria onver wacht een ontslagbrief gekregen, zo midden in het seizoen een grote te genslag voor een wielrenner. Het .ontslag" is gemotiveerd met „inacti viteit" en de weigering om aan een koers deel te nemen. Dat laatste slaat dan op de Ronde van Zwitserland, waarheen Zilverberg door de directie van Flandria werd gedirigeerd, ter wijl de Brabander nog aan zün con tractuele verplichtingen ten opzichte van het criterium van de Stichting Eurosport moest voldoen. Zilverberg zal dan ook geen genoegen nemen met deze eenzijdige verbreking van zün contract en zal de KNVVU ver zoeken een en ander te onderzoeken. Niet best Met Peter Post gaat het Intussen nog steeds niet best. De lange Am- stelvener heeft weinig zin ineen Toer-avontuur en het ziet er wel naar uit dat hij of helemaal niet in Keulen aan de start zal komen, of, indien dit wel het geval zal zyn, niet al te lang zal meerijden. Het liefst zou hij nu al voor de toer bedanken. „Ik heb te lang stil gelegen. Wel heb ik de laatste dagen een paar koersen in België uitgefietst, maar daar wa ren niet eens de grote coureurs, die zich allemaal in grote rondes heb ben voorbereid en in supervorm in Keulen aan de start zullen staan", zei Fost maandagavond. Een defini tieve beslissing over zün al dan niet starten zal donderdag worden geno men, wanneer Post in een wedstrijd in de buurt van Gent fietst. Wim Schepers is maandag leider af geraakt in de derde etappe van de Ronde van Belgisch Limburg. De Nederlander finishte in het grote peloton. In het verbrokkelde kop- groepje boekte deBelg André Swae- nepoel Juist voldoende winst om de eerste plaats in het algemeen klas sement over te nemen. De uitslag van de derde etappe Heers-Hasselt (155 km) was: 1. Raymond Steegmans (Belg.) 4.14,21: 2. Willekens (Belg.) 4.14,22; 3. Jos Steegmans 'Belg.) z.t.; 4. Gevers (Belg.) z.t.; 5. Decan (Belg.) 4,14.25; 6. Fhillppaerts (Belg.) z.t.; 7. Swaa- nepoel (Bele.) 4.14.2; 23. Motke (Ned.) 4.16.02; 24. Geraeds (Ned.) z.t.; 31. Drummen (Ned.) z.t.; 34. De Geus (Ned.) z.t.: 37. Hesen (Ned.); 41. ScheDers (Ned.) z.t.; 52. Wolfs (Ned.) z.t. Algemeen klassement: Swaenepoel (Belg.) 11.15*23: 2. Schepers (Ned.) 11.16.13; 3. Philippaerts (Belg.) 11.17.06; 4. Geelen 'Belg.) 11.17,17; Steegmans (Belg.) 11,17,18. Ronde van Luxemburg De Brit Vic Densan is winnaar ge worden van de Ronde van Luxem burg. De Nederlander Arte den Har toog eindigde achter Denson en de Fransman Lebaube op de derde plaats. De vierde en laatste etappe werd gewonnen door de Belg Rik van Looy. De uitslag van deze rit over 177 km van Diekirch naar Esch-sur- Alzette was: 1. Rik van Looy (Belg.) 4.48.50; 2. Seis (Belg.); 3. karstens (Ned.); 4. Reijbroeok (Belg.); 5. De Roo (Ned.); 6. van Aerde (Belg.); 7. Van Dongen (Ned.)8. Schleck (Lux.); 9. Brands (Belg.); 10. Van der Vleuten (Ned.)11. ex aequo* o.a. Den Hartoog, Lute, Denson, Elliott, Maliepaard. Van Espen. Haast. Wouters, Stevens, en Schuu ring allen ln dezelfde tüd als de winnaar. Het eindklassement luidt: 1. Des non (G.-B.) 20.44.40 2. Lebaube (Fr.) 20.44,51; 3. Den Hartog (Ned.) 20.44.57 4. Anglade 'Fr.) 20.45.12; 5. Brands 'Belg.) 20.45,28 0. Bockland (Belg.) 20.45,49; 10. Rik van Looy (Belg.) 20.46.59; 11. Elliott fieri.) 20.47.00: 12. Lute (Ned.) 20.47,32; 13. Gaul (Lux.) 20.47,37; 14. De Roo (Ned.) z.t.: 20. Haast (Ned.) 20.50.01; 22. Van Dongen (Ned.) 20.50.05 24. Karstens (Ned.) 20.50,28 26. Wouters Ned.) 20.51,02 31. Schuuring (Ned.) 20.54.09; 36. Van der Vleuten (Ned.) 20,59.22 37. Maliepaard (Ned.) 21.02,16; 39. Van Espen (Ned.) 21.08.29. De vijfde etappe van de Ronde van Zwitserland een rit van Siebnen naar Bellinzona over 215 km, is gewonnen door de Italiaanse coureur Franco Biiossi. Hij legde de zware bergetap pe af in 5 uur 46 min. 25 sec. De uitslag luidt voorts: 2. Fredy Ruegg (Zwits) 5.46.56; 3. Herman van Springel (Belg) 5.47.10: 4. Louis Pfenninger (Zwit) 5.47.11; 5. Roman van Wijnsberghe (Belg) 5.47.28; 39. Jan Hugens (N) 5.57.18; 40. Eugene Beckers (N) 5.57.23. Het algemeen klassement: 1. Jos Huysmans <B) 20.07.17; 2. Franco Bitossi (It) op 1.16; 3. Walter Bouc- quet (Belg.) op 2.18; 4. Robert Hag- mann (Zwits) op 4.17; 5. Gilbert Fatton (Zwits) op 4.58; 26. Jan Hu gens (N) op 15.27; 32. Eugene Beckers (N; op 18.43. Op 16 juni wordt de rente verhoogd voor Voor bedragen t/m f. 10.000.- 3 maanden opzegging, daarboven 6 maanden opzegging. Alle gewenste inlichtingen krijgt u bij elk van onze 185 vestigingen, verspreid over heel Nederland. De bank waar u zich thuis vodt! Tom Okker, de 21-jarige kampioen ningsronde. Okker hield ruim ander- WIELRENNEN van Nederland heeft maandag in de eerste ronde van het Londense kam pioenschap op Queens Club Wimble don-kampioen Roy Emerson goed partij gegeven. De Jonge Haarlemmer had het in zoverre niet getroffen, dat hü reeds in de eerste ronde tegen Emerson moest aantreden. De Australiër kwam pas vier dagen geleden in Engeland aan en dat wa; te laat om hem alsnog in de plaat sing op te nemen. Anders zou hy on getwijfeld als eerste zijn geplaatst met grote kans op een bye in de ope- Het elftal van LFC dat morgen avond in de derde bekerronde de strijd aanbindt met de Schiedamse 3de klasseV DHS, is als volgt samen- sld: de Hoed; R. Geerlof, H. Sira; J. de Bolster, D. Sira, G. v. d. Hey- den; J. Rietkerken, W. Nieuwenburg, R. de Wit, P. de Jong, P. Gübler. ZWEMMEN Naast Cor Prins, Mar van Beuke ring, Hans Dieben en Jopie de Hejjde hebben ook de LGB-leden Antoinette Heemskerk en Rob Kor- tekaas een plaatsje gekregen in de Nederlandse NKS-zwemploeg, die van 30 Juni tot en met 3 juli in Den Bosch aan de FICEP-kampioen- schappen deelneemt. Kortekaas zal deel uit maken van de estafette ploeg op de 4 x 100 meter vrije slag en Antoinette Heemskerk is als reserve aan de ploeg toegevoegd. half uur stand en verloor met eer volle cijfers: 36, 810. Emerson won op het zevende matchpoint. Na afloop zei de Wimbledonkampioen: „Okker is een zeer goede speler en erg moeilijk te verslaan. Het heeft me echt £<>ed gedaan tegen hem te spelen In de eerste ronde van het dames enkelspel zegevierde Betty Stöve met 01, 61 over de Russische speelster Morozova. Op vrüdag 2 Juli a.s. wordt op het HCC-terrein een wedstrijd gespeeld tussen het Leidse Stud. XI en een reünisten XI; aanvang 11 uur. Dit in het kader van het 78 lustrum van de Universiteit. Hpt reünisten XI staat onder captaincy van mr. H. W. Gle- rum, terwijl het Studenten XI waar schijnlijk zal bestaan uit de volgende spelers: Kooistra, Winters, H. Mar seille. Van Laer, Maaldrink, H. B. Tnjzeiaar. Vogelzang, C. J. P. van Baasbank, J. Trijzelaar, Wiarda en C. G. A. van Wijk. In Roehampton, waar maandag de wedstrijden begonnen voor de zuidelijke kwalificatiegroep van Wim bledon, werd de Nederlandse speel ster Lidy Jansen-Venneboer uitge schakeld. Haar dubbelspelpartner Els Sprayt bereikte de tweede ronde. -Van 3 tot en met *0 Juli het Tunesische schaakteam tweetal wedstrijden in ons land spe len. De eerste ontmoeting vindt plaats op 4 juli in Amsterdam en de tweede op 8 juli in een nader bekend te maken plaats. Het Nederlandse team zal bestaan uit Kuypers, Bouw. meeste. Van Scheltlnga, Cortlever en Hartoch. s eioP' ien. ZILVERBERG ontslagen (door Erica Terpstra) Zoals Hilversum met trainer Jan Stender vroeger de kweekplaats was van zwemsterren, zo is Den Haag nu al vele jaren het middelpunt van het Nederlandse schoonsprin gen. Onder de bezielende leiding van Joop Braamzeel (leraar Aca demie voor Lichamelijke Opvoe ding) wordt reeds jarenlang dage lijks hard getraind door een selec te groep jongens en meisjes, die vaak onder zeer ongunstige om standigheden zoals regen en een bijtende kou, urenlang steeds de springplank opgaan, om er even later in een min of meer sierlüke sprong weer af te duiken. Dat Joop Braamzeel en zün vrouw succes hebben met hun training blijkt wel uit de reeks namen van pupillen die zij afgeleverd hebben. Met een Greetje Lugthard, Thea Dupon (8ste op de Olympische Spe len in Rome), de gezusters Kuiler, de huidige topspringster Anita Smith en de coming-woman, Ma rietta Dommers, heeft hü de laat ste 8 jaar de springsters voor de Nederlandse ploeg geleverd. Maar behalve aan de kleine topploeg be steedt hij veel aandacht aan de jonge, enthousiaste beginnelingen, die de eerste maanden meer plat vallen dan dat zij talent tonen. Reserve Toch kon Braamzeel uit deze groep in enkele jaren tüd een reserve op bouwen, die wellicht reeds op de Europese kampioenschappen, vol gend jaar ln Utrecht, van zich zal doen spreken. Reeds vorige maand, bij de zo teleurstellende zweminter- land tegen Engeland, was het juist de herenschoonspringploeg di> een opmerkelijk resultaat behaalde: de jonge Ton van Oudheusden sprong daar in 2 dagen tüd 126 punten bü elkaar het hoogste aantal pun- ten, dat ooit door een Nederlandse schoonspringer in het buitenland werd behaald. Opmerkelijker is het feit, wanneer men bedenkt dat Tonnie pas dit seizoen, na 2 jaar lang wat op de plank „gespeeld" te hebben, aan de serieuze toptraining is begonnen. Deze 16-jarige leerling van de Am bachtsschool, is plotseling uit de schaduw van zün oudere broer, schoonspringer Leo, naar voren ge treden, en hoort met zün 126 pun ten plotseling tot de 15 beste schoonspringers van Europa. Oog Dat ook het buitenland oog heeft voor deze talentvolle springer (Braamzeel meent dat hü 't meeste talent bezit van al zün pupillen), blükt wel uit de vererende uitnodi ging van Rusland om met enkele andere springers uit West-Europa deel te nemen aan een tiendaags verblüf in Moskou. Er zal veel ge traind worden in deze 10 dagen. Hü zal veel nieuws kunnen opdoen, en wat vooral zo belangrük is: deze trainingsperiode, die afgesloten zal worden met 2 grote internationale wedstrüden, zal beslissend kunnen zün voor de sprong naar de Euro pese top. Vandaag vertrekt hü onder leiding van oud-springer Jan Mussert per trein naar Moskou. Wanneer hü op 28 juni per vliegtuig naar huis is teruggevlogen, zal hü nog net tüd hebben zich voor te bereiden op de Europacup wedstrüden, die'in Salz burg van 14 tot 21 juli gesprongen zullen worden. Wanneer het hem lukt in 2 weken tüd te herstellen van de vermoeiende Russische reis, zal men daar wellicht reeds resul- J GERARD KOEL De Jonge Amsterdamse amateur Gerard Koel, die de eerste maanden van dit seizoen niet zonder succes op de weg heeft gereden, zal zich thans definitief gaan voorbereiden op een carrière achter de stayermotor. Koel, van origine baanrenner en ln vorige Jaren als zodanig ook deelnemer aan de wereldkampioenschappen en de Olympische Spelen in Tokio, was aanvankelük niet geporteerd voor het stayersvak. Maar na een lang ge sprek niet sportcommissielid Arie Zwartepoorte en Stadiondirecteur Dick Bess em, die de Amsterdammer ervan hebben overtuigd, dat hü met zün sprintkwaliteiten Juist dit jaar op de kleine baan in San Sebastian een grote kanshebber voor de we reldtitel is, heeft Koel toegezegd om achter routiner Bertus d# Graaf het vak te gaan leren. „Het Is nog wel kort, maar ik geloof toch, dat ik Koeltje er in september kan brengen" zei De Graaf, die alleen in de Oost- In een goed bezette zaal van sportschool de Vries werden maan dagavond de wedstrüden om het kampioenschap judo in gewichtsklas sen en alle catcgoriën gehouden. In de halve-finales licht-, midden- en zwaargewicht lieten vooral Harrie Aniba en Reinoud de Vrey uitstekend werk zien. In de finale lichtge wicht won Aniba op beslissing van de moedig vechtende Bronmeyer en ver sloeg Frans de Rover (RUnsburg) de latere kampioen alle categorieën Jan Onvlee. Reinoud de Vrey (18), die slechts 9 maanden de Judosport be oefent, schakelde verrassend Van Zanten uit. De teamontmoeting tussen Sport school De Vries en een versterkt team van Sportschool Bontje uit Den Haag, leverde een 16—38 zege voor de Hagenaars op. Na een demonstratie volgde de strüd tussen de finalisten van de verschillende gewichtsklassen om het kampioenschap alle categorieën, waarin Jan Onvlee zich volledig re vancheerde en via overwinningen op Bronmeyer. de Vrey en Van Zanten de titel greep. Tot slot volgden twee demonstra- tiepartyen boksen van 3x2 minuten tussen Ard Slot en Theo de Jongh en Leo de Vries en Harry Vredeveldt.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 7