tarianne wil veroverd worden, maar niet in augustus Laura Vierdaagse heeft aantrekkelijke route's S „Op zoek naar de sfeer van het zuiden" Inbrekers in actie in Sassenlieim Geen gezamenlijke intocht van rijders Twee jubilarissen hij Verto in Leiderdorp LEIDSCn DAGBLAD ZATERDAG 12 JUNI 1965 (Door onze Parijse correspondent Frank Onnen) ai -risten die Frankrijk dit jaar door de lucht bereiken, zullen |y en Le Bourget doorstewardessenmet een nóg wat bre in nog wat lievere glimlach (plus een flesje parfum) worden et en ontvangen. Glimlach en parfum op persoonlijke last e minister van het Toerisme, de omvangrijke monsieur IVV Dumas. is evenwel niet alléén zijn eigen milde imborst die de excellentie i geparfumeerde glimlachoffensief bewogen heeft. Een andere, en yrkere drijfveer is de toeristenbalans geweest, die sinds een paar Frankrijk steeds zwaarder uit het lood hangt. Tengevolge van •zaken: De concurrentie van nieuwe toeristenlanden in oost- Noord-Afrika en nog altijd Spanje. De té hoge prijzen die aak in té primitieve Franse hotels berekend worden. En tenslotte overvloed van toeloop in de enkele augustusmaand, waardoor, de x het seizoen en de zomer nauwelijks meer te exploiteren valt. iespreiding is een magisch woord dat in Frankrijk tot dusver in het rijk der illusies is blijven hangen. Maar monsieur Dumas toch niet laten kennen Plat tober vorig Jaar heeft hij al jnpagne onder de Franse chjen de hotellerie gelanceerd, hij de steun ontving van de en de generaal. Frankrijk nige land dat economisch ge - de toeristenbranche dus niet kend, de hele augustus- bijna plat ligt. Vorig jaar e produktie zelfs tot twee- an het normale niveau. Ie- zit dan elders en niemand op zijn vertrouwde plek. Pa- en woestijn waar de spora- 'arijzenaars en de toeris- dan hun tyd verdoen door ene dichte bakkerij naar de I gesloten slagerij te rennen, ke hoop toch nog ergens een [rood of een stukje biefstuk jchtigen. Conservatief k spreiding der vakanties, na fee mislukkingen, dit jaar nu J slagen? De hotellerie wil Parijse winkeliers hebben i nee gezegd. Maar de opga- geducht. De Fransen zijn [vermurwen conservatievelin- Iaugustus is nu eenmaal dé va- tand. Zolang de regering nog k bereiken dat tenminste de Wje dag, na de zondag, na- jgesynchroniseerd en geuni- I wordt, houden wij eens te b hard hoofd in de vakan- ïng. Donderdag hebben alle lideren vrijaf, en het is geen ting dat in één gezin de va- en de moeder zater- werkt. n dus, afgezien van de ge- ippelijke zondag, drie ver- e vrije dagen voor de leden familie. Met de onmogelijk- Igezinsverband van die vry- kunnen profiteren. Alvorens [antiespreiding te peinzen, teer Dumas eerst wel eens ding van vrye dagen over uit de wereld mogen hel- Als een slak Dte autowegen moet men in altijd nog maar niet ko- Jaar kruipt de autowegen als een slak een paar ki- s vooruit. Maar van een bet hele land als een spin- u overspreiden, zal de eer- mia nog wel geen sprake kunt ook niet alles hebben. Kerngrandeur èn autowegen èn hui zenbouw vormen tezamen nu een maal een last die zelfs de generaal niet kan torsen. Desondanks kan men Franrijk een ideaal land voor gemotoriseerde toe risten noemen. Alleen ze moeten dan wel weten wat ze willen, en hun verlangens richten op de mogelijk heden en de rijkdommen van dit land. Kilometers vreten of een land en een volk ontdekken? Kiest men het tweede alternatief, dan kan men die paar meters Franse autoweg plus de routes nationales ook be ter links of rechts laten liggen. Men ontloopt dan tevens het gevaar bij een woordenwisseling naar aanlei ding van een botsinkje of andere verkeerscomplicatie betrokken te worden, (bij dat soort gedachten- WINKELS 'S AVONDS OPEN Tijd cns burgerijdagen In het kader van de burgerydagen tijdens het lustrum van de Leidse Universiteit zal op 30 juni, 1 en 2 juli a.s. van 10 tot 21 uur op de Doe- zastraat, het Vüf Meiplein en het Be vrijdingsplein een braderie worden gehouden, waaraan voornamelijk zal worden deelgenomen door aan deze wegen gevestigde winkeliers. Aangezien de braderie ook wordt gehouden gedurende de tijd, dat de winkels voor het publiek gesloten moeten zijn, is ontheffing van de desbetreffende bepalingen van de Winkelsluitingswet vereist. Een dergelijke ontheffing kan door de raad voor ten hoogste 21 nader aan te wijzen werkdagen per jaar worden verleend. In het belang van de Leidse winke liers achten B en W het gewenst de ontheffing van het sluitingsuur niet te beperken tot de standhouders, doch deze voor de gehele stad te ver lenen. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, alsmede de Leidse Middenstands Centrale kun nen zich hiermede verenigen; de bonden van werknemers in de win kelbranches verklaarden zich echter tegen het verlenen van een algemene ontheffing. Maa ndag zal de raad over dit voorstel een beslissing moe ten nemen. Ontdekkingen In het achterland van het Franse toerisme zijn de zeden niet alleen veel minder rauw, maar vliedt het leven ook nog voort tussen veel ge noeglijker, lieflijker oevers. Wees, voorzichtige landgenoot, intussen ook maar weer niet bevreesd dat die zij wegen in zandpaden of Spaanse moddergeulen zullen verlopen. In tegenstelling met de vrjjwel fictieve autostrada's, is het secondai re en tertiaire wegennet een bezit, waarom de meeste andere landen Frankrijk nog altijd oprecht kun nen benijden. En wanneer alle hoog geachte lezers-automobilisten deze regels niet allemaal gelijktijdig le zen en ter harte nemen, heeft men bovendien de kans op die goedge- baande en onderhouden departe mentale wegen zelfs in het hoogsei zoen heel weinig tegen voor- en achterliggers te ontmoeten. Rust En in die betrekkelijke rust en eenzaamheid, ontdekt men dan een land waarin men volgens het gevleugelde woord, nog altijd als god kunt leven. De heuvels en de bergen. De beekjes en de watervallen. De dichte wouden en het kreupelhout. De akkers en de weiden. De kleine dorpjes en de trotse burchten. Een schaapherder die zijn kudde hoedt. Verloren plekjes die u gegarandeerd als één der eerste toeristen heeft gevonden. Een dorpse bistro waar ge aan de zinc een landwijn drinkt die beslist niet door de chemische fa brieken van Parijs is gespoeld. Een I logementje dat binnenshuis mis- slapen. En waar u bij de presenta- I schone vrouw, wil veroverd worden, schien niet over extravagant sani- tie van de rekening niet de schrik waarbij men de gids met zijn heili- tair beschikt, maar waar de waar- van uw leven oploopt. ge bezienswaardigheden en monu- din eigenhandig uw bed opmaakt. Gelooft u mij maar vertelt't in- menten, dan maar 's eventjes onge- een bed waarin 't goed zal zijn te tussen niet verder Marianne als I moeid moet laten. HAARLEMMERMEER i Gemeentebestuur accepteert 164 woningen niet In Hoofddorp is momenteel een complex van 164 eengezinswoningen gereed, welke door de toekomstige be woners reeds hadden moeten zijn be trokken. Het gemeentebestuur van Haarlemmermeer heeft de woningen echter niet van de bouwer geaccep teerd, omdat er een ernstig manke ment is ontdekt. Gebleken is namelijk dat het niet mogelijk is een spiraal van een twee persoons ledikant boven te krijgen. De deuren en ramen blijken te smal te zijn. Het gemeentebestuur van Haar lemmermeer heeft nu te kennen ge geven de woningen niet eerder te zul len aanvaarden, voor er voorzienin gen zijn getroffen om de spiralen en andere eventuele grote meubelstuk ken oP de bovenverdieping (waar de slaapkamers van de woningen zijn) te kunnen brengen. De bedoeling van de aannemer is nu om de raamkozijnen breder te maken, zodat er op z'n minst een spi raal voor een tweepersoons ledikant door kan. Men hoopt nog deze maand dit werk te hebben voltooid. Haringvisserij j is nu beter 4 Vijfendertig vaartuigen zorgden vrijdag in IJmuiden voor een aan voer van 4.160 kisten vis. Er waren 1.050 kisten schelvis, 80 kisten radio, 310 kisten wijting, 480 kisten gul en kabeljauw, 1.020 stuks stijve kabel jauwen, 820 kisten makreel, 40 kl. kistjes makreel, 920 kisten schol, 20 kisten tarbot, 18.000 kilo tong en 110 kisten diversen. Op 59 graden noorderbreedte blijkt de haringvisserij beter te gaan. Som mige schepen kwamen tot dagresul taten van 140 tot 150 kantjes. De visserij in de Sylt leverde per etmaal 100 tot 150 kilo tong op met daarbij een paar mandjes kleine schol. Over het geheel genomen vielen de prijzen niet tegen. In de komende week komt men een beroep op de medewerking van de Katwijkers doen voor de Dr. Win- trop Phelps-stihcting, waarvan ook het Rotterdams Zeehospitium, een zeer behoorlijk aandeel ontving en nog ontvangt. Er is 'n huis-aan-huis- en een straatcollecte. Inbrekers zijn vorige nacht actief geweest in Sassenheim, zij verschaf- ten zich toegang tot een bungalow en enkele bedrijven. De totale buit loopt in de duizenden guldens. Daar naast werden vernielingen aange richt. De eerste Inbraak is, volgens de politie, omstreeks elf uur gepleegd in een bungalow, die tijdelijk riet werd bewoond. De buit bedroeg slechts enkele tientallen guldens, doch binnen werd alles overhoop ge haald. In de nanacht werd de politie ge alarmeerd door de alarminstallatie van een bloembollenbedrijf. Hier werden diverse gereedschappen zo als twee boren, een ijzerzaag en een voorhamer aangetroffen, die bij een naburige machinefabriek waren ont vreemd. Met de gereedschappen had den de inbrekers vergeefs gepoogd bU de n.v. Vihamij de deur van de kluis te openen. Vermoedelijk met een wagentje van de n.v. Vihamij hebben ze daarop de gereedschap pen naar het bloembollenbedrijf ge bracht. Toen hier de alarminstal latie in werking trad, zijn ze ge vlucht. Behalve de gereedschappen vond de politie ook kledingstukken, Voor de 18e Alphense Laura Rij- iel vierdaagse, die gehouden wordt van 6 tot en met 9 juli a.s., zijn in middels de routes definitief vastge steld. Evenals vorig jaar zal ook dit jaar de intocht weer vanuit Zwam- medam plaats vinden, met dat ver schil, dat nu de groepen afzonderlijk en niet meer aaneengesloten de laatste kilometers zullen afleggen. De eerste dag wordt er gereden ln de richting kust- en bollenstreek. Van ton Geesink ij weg of ik" in onze correspondent) tident veroorzaakt door de In de Amsterdammer John heeft gisteravond in de len in Delft bijna de slot- n een actie voor het Delftse Eitrum in de war gegooid. gast op deze avond, ir belangeloos medewer kende, was wereld- en Olym- mpioen Anton Geesink, die •demonstratie leidde, daarna kwamen leden van se karategroep het podium een demonstratie van hun et volgens het programma er dat zich bij hen Neder - irateman no. 1, John 'Blu- rond, die, gestoken in judo- er de microfoon ging staan rschillende karate-beweg in- llconimentaar te voorzien. Het lp# dat Anton Geesink, die ling niets te maken wil heb- er de coulissen de organisa- keus stelden „Bluming len Geesink ook nog aan onderdeel van de avond ling zou verlenen vreesden ilsatoren niet ten onrechte voornaamste trekpleister zou en zij namen de enige juis- egelde karate-demonstra- nog voor Bluming zijn op een meegebrachte stapel tn kon beproeven, afgebro- redenen van interne aard", legedeeid. Alleen de insiiders uit ca. 900 man bestaande tonden bevroeden wat er was geweest. Bluming ver- i Geesink bleef. Tesamen •voetbalinternational Roel luisterde hij na afloop van famma het gezellig samen- Bij de N.V. Vereenigde Touwfabrie- ken werd een uniek feest gevierd: twee jubilarissen, die op ^en dienst tijd van veertig jaren konden terug zien we~'"en gehuldigd en door H.M. de Koningin begiftigd met de bron zen ere-me'' ille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Het waren de heren J. de Kier en A. S. Straat hof. Bij ontstentenis van de burgemees ter van Leiderdorp, mr. R. M. Gallas, reikte de loco-burgemeester, wethou der C. Meerburg, de versierselen der l—ninklijke onderscheiding uit. Hij gewaagde in zijn toespraak van de trouw en de plichtsbetrachting van de heren De Kier en Straathof en wierp daarbij een terugblik op het leven 40 jaar geleden en vergeleek dit met thans. Daarbij kwam hij tot de conclusie, dat het einde van die periode beter, dan het begin was. De dir-~teur, de heer H. B. Haan appel, liet de levensloop ln het be drijf van beide jubilarissen de revue passeren. Beide heren onderscheiden zich in hun resp. functies als goede werknemers op wie de afdeling staal kabels, waar beiden werkzaam zijn, trots kan zijn. Als stof'elijke blijken van waarde ring bood hij de jubilarissen de ge bruikelijke gesev,o"1'en aan: het vererend getuigschrift van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel met de daarbij behorende zilveren draag- insigne. de gouden V.T.-draagspeld met briljant, een gouden armband horloge, alsmede een geschenk onder couvert. De bedrijfsleider der Staalkabel- fabriek, hoofdingenieur D. J. v. d. Moortel, prees het vakmanschap van de heren Straathof en De Kier. Werkt de heer Straathof als winder aan het begin van het produktieproces, de heer De Kier legt als ingieter van kabels, splitser en monstermaker de laatste hand aan het gerede produkt. Met een hartelijke handdruk dankte hij hen voor de prettige samenwer king en bood hij de beste wensen aan voor de toekomst. De bedrijfsleider der vezelafdelin gen, de heer I. Vogelenzang, bood vervolgens zijn felicitaties aan. Mede namens de chef der St 'kabelfabriek de heer H. J. Dingjan, die buitens lands vertoefde, sprak de heer W. Prins, die alleen maar prettige her inneringen aan beide jubilarissen kon opnalen. Namens de Onderne mingsraad sprak 1e heer P. riiiie- brand, waarna de heer A. Kijk i. d. Vegte, sprekend namens het jubi leumfonds, de heer De Kier een fraaie Koperen koffiekan en jubilaris Straat hof een likeurstel aanbood. De dames kregen een boeket. Vervolgens huldigden nog baas J. H. N. Bakker en de gepensioneerde baas, de heer W. H. Philippo beide Jubilarissen, die van hun gepensio neerde chef, de heer F. Weil, schrif telijke gelukwensen in ontvangst mochten nemen. Tenslotte spraken én de heer De Kier én de heer Straathof ieder op eigen wijze een dankwoord, voor deze voor hen ongetwijfeld onvergetelijke huldiging. Als slotapotheose onderbraken zeer vele collega's uit de fabriek, alsmede leden van het kantoor- en technisch personeel hun dagtaak, om de jubi larissen en hun familie hun geluk wensen aan te bieden. Alphen gaat het dan over Hazers- woude-Rijndijk naar Zoeterwoude en Zoeterwoude dorp, vandaar naar Stompwijk en Leidschendam, waar de A-rijders (150 km) zich afscheiden van de B-rijders (100 km). De laat- sten rijden naar Voorburg en het noordelijk deel van Den Haag, ver volgens naar Wassenaar, Katwijk aan Zee en Noordwijk aan Zee, Noordwij- kerhout, De Zilk, Lisse, Haarlemmer meer, Leimuiden en Rijnsaterwoude dan over Woubrugge naar Alphen terug. De A-rijders maken een om weg vanaf Leidschendam naar Was senaar. Nootdorp, Delft, Wateringen, Loosduinen en Den Haag en Scheve- ningen om bij Meyendel weer bij de B-groep te komen. Woensdag gaat het zuidwaarts. Ge zamenlijk rijden de A- en B-rijders tot Waddinxveen langs de Gouwe. De B-rijders gaan dan door naar Gouda, over Stolwijkersluis naar Stolwijk, Bergambacht, Schoonhoven, Nieuw- poort, Langerak, Tienhoven en Amei- de. Meerkerk, Hei- en Boeicop, Via- nen, IJsselstein, Montfoort, Snelre- waard. Oudewater, Papekop, Waar der, Driebruggen, Reeuwijk en Bos koop weer naar Alphen. De A-rijders gaan van Waddinxveen de brug over richting Moordrecht, Nieuwer kerk aan de IJssel, Rotterdam, Kralingse Veer, Capelle aan de IJssel, Krimpen aan de IJssel en vandaar naar Berg ambacht en Schoonhoven. Ook tus sen Vianen en Montfoort maken de A-rijders die dag nog een lus en wel over Juthaas, Utrecht en De Meern. merdam vanwaar men in groepen aan de intocht begint. De A-rijders verlaten de B-rijders de laatste dag bij De Kwakel, waarna zij rijden via Kudelstaart, Aalsmeer, Amstelveen, Bobaan Amsterdam, Duivendrecht, Diemen, Weesper kar spel en Abcoude om bij Voetangel weer bij de B-rij ders te komen. Het binnenkomen de laatste dag gaat langs de volgende route: Kort- steekterweg, Raadhuisstraat, Jong- kindt Coninckstraat, Toussaintstraat, Van Lennepstraat, Nic. Beetstraat, Bloemhofstraat, Lijsterlaan, Thor- beckestraat en Thorbeckeplein bij Nutsgebouw, waar ook dit jaar elke dag vertrek en aankomst zal plaats vinden. MARKTBERICHTEN BOSKOOP, 11 Juni Duisburg 280- 340; White Butterfly 440; Butterfh 240-»180; Vïerlanden 320: Anemonen 23 13; Margrieten 78: Erectagroen 75 p. bos: Alumigroen 90 per bos; Iris Im perator 95; Violieren wit 170; Saclfraga 130; Rhodo gemend 165; Else Paulsen 230-150; Pallantha 350-300. kort 170- 90; Ntmph 420-350, II 260-180, kort 130; Sweetheart 310-170-100; Fire King 470-260-170. kort 140-100; Lupinen 40; Lathyrus gemengd 37-47: blauw 45-46; roze 48-52; oranje 47; lila 47. KATWIJK A/D RIJN. 10 juni Groenteveiling: waspeen (per kist): Al 14,70-17.00; A2 2,40-10,30; BI 16,50- 19,60; B2 2,00; Cl 8.30; bospeen (per 100 bos) 84,00-92,00; andijvie 61,00- 70,00; bloemkool (per 100 st.) 14.00- 46,00; kroten (per 100 b06) 31,00-41,00; &rinsessebonen (per kg) 2,85-3,00; snlj- onen (per kg 2.85; rabarber 11.00- 20.00; sla (per 100 st.) 13.00-23.00; spinazie 49,00-56,00; spitskool 27,00- 34,00; tomaten (per bakje van 6 kg.) 3.70-5,80; uien 20.00-28.00; radijs (per 100 bos) 17.00-22,00; selderie (per 100 bos) 15,00-36,00; peterselie (per 100 bos) 32,00; krul peterselie (per 100 b06) 31,00; aardbeien (per doosje van 200 gr.) 0.60-0,90. Aanvoeren: waspeen 33.000 kg; sla 19.000 stuks. RIJNSBURO. 11 juni. Bloemenvei ling Flora. Regale 1200 1400. Am. An jers Sim rood 1900—2500, Sim roze 1700-2200, Sim wit 1700-2200, Ko renbloemen 600—700, Colvillei 1600 1800, Nymph 2500 3000, Amanda 2800 -2900, Gladiolen: Plerson 2200-2500. Fife Flame 2500 3000, Pyrethrum 500 700, Margrieten 350 600. Galllardla 300 400 alles per 100, Lathyrus 80 100, Duizendschoon 60 85. Irissen Wedgwood 60 70, Imperator 230 240, Prof. Blauw 290 300. Fresia's Snow Queen. St >ckholm, Golden Yel low 150 170 per bos. RIJNSBURO, 11 Juni. Groentevei ling. Selderie 2800-3300, radijs 1900 2200, kroten 3700 per 100 bos, uitjes 2400 per 100 kg., kervel 1200-1700 per Donderdag, de derde dag, gaat het weer oostwaarts en wel gezamenlijk A- en B-rijders van Alphen over Aarlanderveen naar Nieuwkoop, Noorden, Woerdse Verlaat, Koeken- gen, Portengen, Breukelen, Nieuwer - sluis, Loenen en Oud-Loosdrecht, van hier maken de A-rijders hun omme tje weer. De B-rijders gaan door naar Nieuw-Loosdrecht, Hollandse Ra- ding, Lage Vuursche, Martensdijk, Westbroek, Maarssen, Vleuten, Haar- zuilen, Harmeien, Woerden, Bar- woutswaarder, Nieuwerbrtig, Bode graven en Alphen. De A-rijders gaan van Oud Loosdrecht naar Korten- hoef. 's-Gravenland, Hilversum en Soest en komen bij Lage Vuursche weer bij de B-rijders. De laatste dag wordt eerst geza menlijk gereden naar Woubrugge dan naar Rijnsaterwoude. Langeraar, Kattebrug, Tolhuis, Vrouwenakker, j bo6i ^ltJ10°rn', Nf 7? n A 1.70-5.20; B 3,30-4.70; O 3.70. CC Amstel, Oudekerk aan de Amstel, De 2,60-3.10, bonken 2,60, alles per bakje Voetangel. Stokkelaarsbrue Vinke- van zes kilo. Export velling: Tomaten veen. Wilnis, Woerdense Verlaat. p££ ï>,ak''e va? f08 *ü110 Kom- kommers 23-41 per stuk; Idem krom Zegveld, Bodegraafse Meye, Zwam- 35 per kilo TER AAR, 11 Juni Groenteveiling: kassnljbonen 2,10-2,80; Idem stek 1.30- 1.80: peulen 2,00-2,50; idem B. 1,40- stamprtnsessebonen 2.80-2.90; glasandljvie 58-70, postelein 25-34; waspeen 45-48; idem stek 40; nieuwe aardappelen 55; idem kriel 59; kom kommers krom 24-27; Idem stek 13-16; rabarber 14-20 alles per kilo. Sla, A 17- 20; B M-14; C 4-9: komkommers 12- 14; bloemkool A 50-65; B 34-48; C 19-28; stek 11-16, alles per stuk. Ra- I dijs 4-8 kervel 8; bosuien 7; bospeen 1 49-68: - -- - •- 49-68; B 36-41; selderij 8-18 alles per jg Stoof sla 40 per kist. Aardbeien per doo6je. Tomaten binnenland Wieleruieuivs Wim Janssen wint op nieuw parcours Voor de eerste keer hebben de renners van de Lisser ren- en toer- vereniging „De Bollenstreek" met elkaar strijd geleverd op het nieuwe parcours achter Elsbroek in Hille- gom. Daarbij toonde Wim Janssen zich in de eindsprint met een halve lengte verschil de snelste. In deze eerste rit over 25 ronden hebben een Mijndert Tjoelker, Leo v. d. Berg en M. v. d. Linden nog wel geprobeerd om een uitlooppoging te ondernemen, maar daartoe kregen zij geen kans. Een eindsprint moest het pleit beslechten en dat was een kolfje naar de hand van Wim Jans sen. De uitslag luidt: 1. W. Janssen; 2. T. Zeldenthuis; 3. L. v. d. Berg; 4. W. Knoppert; 5. M. v. d. Linden: 6. H. Zuiderduin: 7. M. Tjoelker; 8. T. Zonneveld; 9 W. v. d. Aar. Uitslag C-klasse: 1. R. Bisschops; 2. P. Bemelman; 3. Peter Koop: 4. B. van Beek; 5. Paul Koop; 6. N. Teeuw; 7. Van Zelfst. die in de diverse bedrijven waren gestolen. De inbrekers zijn de ma chinefabriek binnengedrongen via het platte dak van een naburige vleeswarenfabriek. Ook is ingebroken bij een ander bloembollenbedrijf, van de fa. Frij- link. In het kantoor van de direc teur is de brandkast van het voet stuk gelicht en op ruwe wijze ge opend. De buit bedroeg hier f4000 tot f5000. Aangezien de inbraken met veel lawaai gepaard moeten zijn gegaan, vraagt de politie van Sassenheim hen, die iets hebben gehoord, of gezien, zich met haar in verbinding te stellen, (tel. 02532-7166). 30500 30500 30500 Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keet de krant niet ontrangen, vóór 7 uur mm. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover do agent schappen telefonisch bereik baar zijn. elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan- toomummers voor Admm. of Red., want deze kunnen U niet helpen. 30500 30500 305001 De heer D. C. O. Boekhoven uit Katwijk aan Zee, die na zijn aftre den als voorzitter van de Katwijkse Reddingsbrigade, als adviserend ere lid voor de K.R.B. behouden bleef, was tevens penningmeester van het hoofdbestuur van de Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen. Op advies van zijn geneesheer heeft de heer Boekhoven thans ook deze func tie neergelegd. Hij werd tijdens de algemene bondsvergadering in Rot terdam benoemd als lid van verdien ste. OEGSTGEEST, Obligatielening lierv. gemeente Van vandaag af staat de inschrij ving open op een zesprocent obli gatielening ten laste van de her vormde gemeente Oegstgeest tegen de koers van 99 procent. De lening, die een looptijd heeft van 32 jaar, is groot f 500.000, verdeeld in stukken van f 500 en f 1000. Stortingsdatum is 1 juli. Versterkte of vervroegde af lossing is toegestaan vanaf l ju li 1973. De opbrengst der lening dient ter gedeeltelijke financiering van de bouw van een gemeente centrum, ceniraal gelegen in Oegstgeest, zo blijkt uit het prospectus. VOORKOM VERMOEIDHEID TIPS VOOR EEN GOEDE IN0EUNG VAN HET HUISHOUDELIJK WERK

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 17