V erkeerstellingen Leiden en omgeving Nieuwe leerlingen „St.-Bonaveiitura" lil Ook voor EEG van belang Zieken uit Leiden en omgeving gaan varens s Groots muziekfestijn 1 in Noordwijkerhout dingen die u weten wilt als u naar GRO OT-BRITTANNIE gaatt Tot Louise de Coligny H.B.S. 133 leerlingen toegelaten Oratie prof. dr. N. J. Poulis als buitengewoon Leids hoogleraar LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 5 JUNI 1965 TWEEDE BLAD Met medewerking van scholieren Scholieren In Leiden en omgeving zullen binnenkort verkeerstellingen teel worden gehouden. Het betreft ;rï> hier tellingen, die verband hou- den met een onderzoek van de Ij EEG. en tellingen in het kader De Leidse telling dient nu om een door het CBS opgestelde methode voor een dergelijke bepaling te be proeven. Van de vastgestelde telpun- ten zijn er vijf uitgezet op de drukste wegen.tien op middel-drukke en tien op de minst drukke. De tellingen zul len worden gehouden op verschillen de dagen van de week en ook gedu rende een avond en een nacht. Medewerking wordt verleend door Leidse scholieren, studenten en amb tenaren. Op dinsdag 8 juni, maandag 5 juli, vrijdag 3 september en zater dag 30 oktober zullen ongeveer 60 leerlingen van het St.-Agnes-Lyceum i van een vergelijkend verkeers- RJJ onderzoek van het CBS in de gjj grotere steden van ons land. V6 De EEG-tellingen houden verband met tariefkwesties, die op het ogen- 1 blik in studie zijn bij de EEG. Het er1 gaat er n.l. om normen te vinden voor het omslaan van de kosten van we gen over de diverse voertuigsoorten. Daartoe dient het afgelegde aantal voetuigkilometers per voertuigsoort te worden bepaald. Ned. Danstheater naar Frankfurt Het Ned. Danstheater zal a.s. woensdag per vliegtuig vertrekken naar Frankfurt, waar het 's avonds in het Stedelijk Operatheater de volgende balletten zal uitvoeren: „Madrigalesco", choreografie Ben jamin Harkarvy, muziek Antonio Vivaldi, „De maan in de trapeze" Hcj choreografie Hans van Maanen, Kordon vergelijkend onderzoek naar de in tensiteit van het verkeer in een aan tal steden van ons land. De tellingen zullen zich over een perioide van één jaar uitstrekken en worden gehouden volgens het zoge naamde „dubbele kordon" systeem. Er wordt nl. een net van dertien tel- punten uitgezet rondom de bebouwde kom van Leiden. Oegstgeest en Lei derdorp, alsmede vijftien telpunten rondom de Leidse binnenstad. Omvangrijk De tellingen zullen voor een deel mechanisch en voor een deel visueel worden uitgevoerd. Op de eerste tel dag (donderdag 10 juni) wordt mede werking verleend door honderd leer lingen van het Christelijk Lyceum Ook op 16 september zal een derge lijke omvangrijke telling worden ge houden. De opzet en de uitvoering van de tellingen zjjn in handen van de af deling onderzoek van de hoofdafde ling stadsontwikkeling van de Dienst Gemeentewerken. Rijkssubsidie voor zuivering kanalen Minister Suurhoff is bereid regio nale plannen tot bestrijding van de waterverontreiniging door het verle nen van subsidie te bevorderen. Pro jecten welke zowel uit technisch als bestuurlijk oogpunt de mogelijkheid bieden een afgerond complex van wateren (bijvoorbeeld een boezem of stroomgebied) geheel te zuiveren, ko- de rijkssubsidie in aanmer- ;t plaat- ernstige Drie van n «inwuuiu «au de Eerste Kamer op mière onder regie van Kobert de j (je begroting van Verkeer en Water- Vries zal worden gespeeld. staat voor 1965. CARO VAN EYCK BIJ HET N.R.T. De bekende actrice Caro van Eyck zal de tweede helft van het volgend seizoen verbonden zijn aan het Nieuw Rotterdams To neel. Zij zal dan de hoofdrol spelen in het nieuwste stuk van Bille-1 king. Dat is ook het geval doux 'Til fond passé par les selfjke vervuilingen z Advertentie Met de Henry Dunant" Het Roode Kruis-hospitaal- i gasten 72 chronisch zieken en in- schip Henry Dunant" maakt validen uit het rayon Leiden aan ook dit jaar. onder auspiciën van boord, de afdeling Leiden en Omstre ken van het Nederlandsche Roo de Kruis, een tocht door de bin nenwateren van ons land met als 156 aanmeldingen werden de I Grotenhuis, Noordwijk; Hans Gybels, tin) muziek Benjamin Britten, „Recital iajj poor cello en acht dansersf. cho- ,m» reografie Benjamin Harkarvy, mu- ia< ziek Joh. Seb. Bach. „Symphony in three movements" choreografie Hans van Maanen, Strawinsky. volgende kandidaten als leerling het St.-Bonaventura Lyceum inge- Aan deze balletavond zal het or kest van de Stadtische Bühne onder leiding van de Nederlandse dirigent Louis Stotijn z ijn mede werking verlenen. Anne Bijlsma is de cellist, die „recital voor cello en acht dansers" begeleid. Het gezelschap zal na de voorstel ling per vliegtuig weer naar ons land terugkeren. Jan Alkemade. Noordwijk; Michiel van Alphen, Leiderdorp; Joop Bak ker, Nieuw-Vennep; Nico Bakker, RoelofarendsveenDick Barreveld, Voorschoten; Jos Bavelaar, Leiden; Peter v. d. Berg, Noordwijk; Pieter van Bers, Noordwijk; Rob Beuk, Noordwijk; Jan v. Beijeren v. B. H., Leiden; Herman Bisschop, Leiden; Jos de Boer, Hazerswoude; Ton Bo- muziek Igor J kern, Leiden; Hans v. d. Bos, Leiden; Frans Bovenlander, Leiden; Aad Brouwer, Leiden; Tonnie Brouwer, Leiden; Johan v. d. Bulk, Hazers woude; Arnold v. d. Capellen, Lei den; Ferry Celosse, Alphen a. d. Rijn; Hein Deen, Oude-Wetering; Jaap van Diemen, Zoeterwoude; Bas Duin dam, Leiden; Cos Emans, Leiden; Rob Faas, Leiden; Hers Geerlings, Noordwijkerhout; Huub de Graaf. Leiden; Paul de Groot, Leiden; An- dré Groothuis, Voorhout; Herman J Halve eeuw Harpe Davids' Hedenmiddag en maandagmiddag gonst het door heel Noord- ewijkerhout van feestrumoer. Voor de wegens haar halve eeuw jubi lerende Harpe Davids" gaan dan allerlei bevriende korpsen het dorp in alle delen doorkruisen. De officiële jubelavond komt wel M eerst in september, maar nu in het Pinksterweekeinde is er al een tb grootscheeps festival-preludium. h De hoofdfeiten van de eerste feest- we( avond, gisteren, waren het optreden, in de voor het doel ontvang-klaar- 1» gemaakte garage Meeuwenoord aan de „Brink" van de „Klepperoarde" uit Mainz-Gonsenheim, het eveneens i aldaar concerteren van het R.-K. plaatselijke korps „St.-Jeanne d'Arc" 1 en de gelegenheidstoespraken. Het j was bepaald druk in de concertge- bouw-garage! |r| Harp-voorzitter Laros verheugde zich over de overvloedige welwillende w medewerking, inzonderheid over de M saamhorigheid van de blazerskorpsen 91 in de Bollenstreek, over het tegen- ïili bezoek van de Duitse Kleppersgarde (waar de Harpe in 1964 te gast ge- af weest was) en over het aanbod van lw de garage, want anders was geen j' enkele zaal beschikbaar geweest! Natuurlijk ging een blik terug naar rt 1915, toen enkele klompenjongens De Harpe op touw zijn gaan zetten Ds. Smits sprak vervolgen! gemeente en V.V.V. de Kleppergarde in het Duits toe en overhandigde de „Prasident" een ets met „Het Witte Kerkje". Op zyn beurt reikte deze aan De Harpe een herinneringspla quette over, met de wens dat 1964 en 1965 niet het einde der betrekkingen betekenen zouden. (Advertentie) gouden verlovingsringen Constant, Love, Anjer, Desiree. Juwelier v. d. WATER heeft ze. Haarlemmerstraat 181 Zeer grote keuze. Op het graveren kunt U wachten en zonder kostenverhoging. ALTIJD VOORDELIG. Leiden; Rob Gijbeis, Leiden; Hans van Haasteren. Leiden; Kees van Haastert, Zoetermeer; Raymond Her mans, Katwijk; Paul van Heugten, Leiden; Wim v. d. Heuvel, Leider dorp; Koos v. d. Heijden, Leiden; Jo han Hiep, RoelofarendsveenBert Hoefsloot, Leiden; Nico Hoeksel, Al phen a. d. Rijn; Paul van Hofwegen, Zoeterwoude; Joop Hoogduin, Rijns- burg; Wim Hoogeveen, Leiden; Bou- aewijn Hulsman, Alphen a. d. Rijn; Bert v. d. Hulst, Voorhout; René van Iterson, Leiden; Peter Janssen, Al phen a. d. Rijn; Kees Kea, Leimui- den; Clemens van Kempen, Leiden; Peter van K es teren, Lisse; Erik Keij- zer, Sassenheim; Bert Kienjet, Lei den; Joop Klasen, Katwijk; Klaas Klein, Zoeterwoude; Adriaan v. d. Klein, Leiden; Siem de Klerk, Lisse; Jos v. d. Kleij, Wassenaar; Ton Klyn, leiderdorp; Theo Kok, Leiden; Kees Kooloos, Oegstgeest; Gerard van Kordelaar, Leiden; Hein Kroft. Al phen a. d. Rijn; Harrie Kruis, Voor hout; Frans de Lange, Noordwijk; Frans Langemeijer, Warmond; Paul Langeveld, Lisse; Jan Lovink, Leiden; Paul Matze, Oegstgeest; Joop v. d. Meer, Roelofarendsveen; Paul Mie- dema, Leiden; Kees Mol, Leiden; Frans Montanus, Leiden; Hans Mon- tanus. Leiden; Jan Nyssen, Leiden; Theo-Piet Oltheten, Leiden; Hein van Oorschot. Voorschoten; Peter Otto, Langer aar; Lex Oudendijk, Lei den: Rob Overdijk, Leiden; Leen van Paridon, Leiden; Gerrit v. d. Poal, Zoeterwoude; Karei v. d. Poel, Lei den; Jos de Ridder, Leiderdorp; Henk Rosdorff, Leiden; Frank Rother, Noordwijk; Rob le Rutte, Leiden; Jan van Rijn, Alphen a. d. Rijn; Leo van Ryn, Leiden; Arte van Rijzen, Sas senheim; Harry Salman, Noordwijk; John-Paul Salman, Noordwijk; Lode- wijk Sandkuijl, Ter Aar; Aad van Schie, Leiden; Piet Scholten, Kat wijk; Hans Slegtenhorst, Leiden; Ar- turo Spadon, Leiden; Kees Spieren burg, Zoeterwoude; Jan Stevers, Al phen a. d. Rijn; Henk Stol, War mond; Frank Teunissen, Leidschen- dam; Dolf van Tienen, Leiden; Hans Timmermans, Noordwijk; Hein Top per, Wassenaar; Frans Tuythoff, Lei den; Karei Verdegaal, Sassenheim; Ton Verhoef, Leiden; Wim Vermeer, Alphen a. d. Rijn; Danilo Verplancke, Voorschoten; Theo Versteegen, Zoe terwoude; Rut Vlasveld, Zoeterwou de; Peter v. d. Vlugt, Langeraar; Leo Vogelaar, Leiden; Jan Wagten- donk Voorschoten; Hans Wakka, Leiden; Bert Walenkamp, Leiden Kluuk Walenkamp, Leiden; Piet Warmerdam, Voorhout; Martien Wesselman, Roelofarendsveen; Mi- chaël Willems, de Kaag-Alkemade; Ton de Wit, Boskoop; Wouter de Wolf, Voorschoten; Aad Wijsman, Zoetermeer; Arnold Zoet. Warmond: Piet Zwetsloot, Hoogmade; John van Zijp, Leiden. Henry Dunant" zal op 12 in Leiden aankomen en lig plaats nemen aan de kade van de Vereenigde Touwfabrieken aan de Zijl, welke kade daartoe welwillend door de directie beschikbaar is Op maandag 14 juni, van 's mor gens zeven uur af. gaan de patiën ten aan boord, waarby zij van de af deling Rijnland van het Rode Kruis bloemen aangeboden krijgen. Om streeks elf uur zullen de trossen worden losgegooid en begint de eer ste etappe van de route, die zal voe ren lang Alphen, waar nog acht pa tiënten worden geëmbarkeerd, naar Gouda. Werkendam, Mook, Moer dijk, Alphen en weer terug naar Leiden. De debarkatie geschiedt in de voormiddag van zaterdag 19 juni. Als scheepsarts zal mejuffrouw G. J. Verbrugge fungeren, die zich voor deze tocht geheel belangeloos be schikbaar stelde. Zij zal gedurende de reis worden bijgestaan door een aantal verpleegsters, helpsters en helpers, voor een groot deel leden van Rode Kruis - colonnes. Ook het transport van de patiënten naar en van het schip wordt door colon ne-leden verzorgd. Dank zij de medewerking van ver schillende instanties, directies en personeelsverenigingen van diverse bedrijven, en van vele particulieren, kan de afdeling Leiden en Omstre ken haar gasten deze vakantie ge heel gratis aanbieden. Biedt Engeland veel variatie? Prachtige rotsstranden in het Zuid-Westen, heerlijk bebost heuvellandschap bewesten Londen, schilderachtig© berglandschappen in Wales, de uitgestrekte Moors in Yorkshire en de kleurrijke boeiende Highlands in Schotland. Ideaal land voor paardrijden, vissen, zeilen en autorijden. 2. Heeft Groot-Brittannië gezellige bad- Te kust en te keur. Er zijn rots- en zand stranden in grote verscheidenheid, wijds en wild, lieflijk en romantisch. Er is een over-l vloed aan gezellig vertier en modem comfort -I voor ieders beurs. 3. Gaan er veel mensen per boot naar Engeland? Hun aantal neemt ieder jaar toe, omdat do] korte zeereis een unieke belevenis is, vooral met de passagiersschepen van de Stoomvaart Mij. Zeeland en de Britse Spoorwegen die voorzien zijn van alle comfort. 4. Hoe laat vertrekt de boot? Iedere morgen vertrekt de dagboot uit Hoek van Holland om twaalf uur, dan bent u ora half negen in Londen. En iedere avond do nachtboot om 23.40 uur en bent u de volgende morgen om kwart over negen in Londen. Van 15 juli t/m 26 augustus driemaal per week namiddagafvaarten om 17.45 uur. 5. Wat kost nu een vakantie in Engeland? De Maatschappij Zeeland heeft een aantal zeer interessante vakantiereizen door geheel Engeland en Schotland samengesteld. Er is een unieke reis naar de Schotse Hooglanden b.v. 10 dagen voor slechts 350,- en naar do prachtige Engelse Rivièra vanaf 298,-. Voorts een aantal voortreffelijke reizen per touringcar variërend van 456,- tot 680,-. 6. Kan men ook de anto gemakkelijk mee- Zeer gemakkelijk: tl hoeft hem zelfs niet aan boord te rijden; we zetten hem vakkundig in het ruim. En voor de kosten hoeft u het ook niet te laten. Een kleine auto met vier in zittenden kost slechts in totaal 311,40 retour. Voor de nachtdienst zijn de autotarieven iets hoger. 7. Hoe verkrijg ik méér Inlichtingen over Groot-Brittannië? Vraag het nevenstaande boekje „Vakantie in Groot-Brittannië in 1965" en het „Zeeland vakantiereizen-boekje" aan. Deze bevatten een schat aan gegevens. U ontvangt het gratis op aanvraag bij de British Travel Association, i Leidseplein 29. Amsterdam, onderno EM13» 1 HOEK VAN HOLLAND HARWICH Thans ook jongens Tot de eerste klas van de Louise de Coligny H.B.S.welke middelbare school thans voor het eerst ook Jon gens onder haar leerlingen telt, zijn toegelaten EXPOSITIES VAN KRIJN GIEZEN De Noordwijkse kunstenaar Krijn Giezen gaat zijn kleurrijke wandkle den exposeren in Italië en Duits land. In de Duitse gemeente Düren exposeert hij in Kunst-ruhe, Weier- slrasse 10, van 2 juni tot 2 juli. Naar Italië gaat hij onder auspi ciën van Galerie Numero samen met 9 andere vooraanstaande kunste naars: Bitter, Blom, Van Heel, Jan sen, Kloppers, Martineau, Moody, Moovman en Struycken. Het betreft hier een kunsttournee, waarby o.m. Venetië en Florence worden aange- De Garde bleek tamboer- en pfj- perkorps, verrijkt, met twee klokken spelen en twee bekkens. Hun podium demonstratie lag op hoog verant woord niveau en getuigde van de onmisbare discipline, van een royale en niet te schrille klankgeving en van ritmische en metrische gevoeligheid. Een ballet-je toe van vijf showende jongedames besloot dit eerste con- certdeel. Na toespraken-uitwisseling tussen de voorzitters van De Harpe en van Jeanne d'Arc, stak laatstgenoemde muziekvereniging van wal met twee marsen, waarvan de Military Escort van Bennett ons extra goed beviel om de verende gang en de uitsteken de conditie van klank en vorm. De K.M.K.-man Glotzbach is hier de commandant. Niet minder dan 14 vermeldde het programma, stuk voor stuk geschikt. Daarvan Harvey's Little Suite, om dat zij zo goed gebouwd is in haar sobere expressiviteiten. Hiermee en met alles heeft Jeanne d'Arc een waarlijk goed figuur gemaakt! Vanavond half acht concerteert Soli Deo uit Koog a. d. Zaan (van dezelfde dirigent als De Harpe), de grote taptoe plaats vindt. wereldoorlog heeft een stormachtige ontwikkeling plaatsgevnden zowel op het gebied van de gewone radio techniek als op dat van de radar. Daardoor wordt tegenwoordig in alle labarattoria veelvuldig gebruik ge maakt van de elektronica. In de eerste plaats zijn hierdoor tal reeds bestaande meetmethoden aanzienlijk vereenvoudigd, de vele soorten elektronische meetapparatu- ren maken het meten van fysische grootheden niet alleen eenvoudiger maar dikwijls ook sneller of keuriger. Daarnaast stelt de moderne elektronica ons in staat om hoogfre- quentwiselvelden op te wekken, waardoor geheel nieuwe gebieden van de natuurkunde zijn ontsloten. Als voorbeeld hiervan noemde profes sor Poulis de magnetische kernspin- daan. Verleden maand exposeerde deed in de jaren tussen de beide resonantie en de elektronspinresonan- Giezen als lid van de internationale i wereldoorlogen de radio zyn intrede tie. De mogelijkheden die deze beide schildersgroep Ur in Den Haag. Van j in het dagelijks leven. De toepas- methoden voor het onderzoek op het Na de oratie, die met de gebruike 1 juni tot 30 juni exposeert hij met singen van de radiotechniek m na- gebied der naterie hebben geboden, lyke toespraken werd besloten, deze groep in Amsterdam, in Galerie I tuurkundige laboratoria bleef echter werden toegelicht aan de hand van pieerde prof. Poulis in de ontvangst 845, Prinsengracht 845. nog beperkt. Gedurende de tweede enkele belangrijke toepassingen. Ook'kamer van de Academie Hans Altink, Leiderdorp. Monique (Baketma, Leiderdorp. Joke Bakker, Sassenheim. Jokie Bakker, Sassen heim. Janny Barning, Voorschoten. Corinna Bastiaan, Katwijk aan den Rijn. Patricia Bauer, Leiden. Tine ke Bavelaar, Oegstgeest. Hendrik Jan van den Berg. Warmond. Eric Bink, Leiden. Frans Blaauwendraad, Koudekerk a. d. Rijn. Marky Boddè Leiderdorp. Bastiaan Boere, Leiden. Betty van der Boon, Leiden. Dirk Jan Booy, Noordwijk aan Zee. He- leen Bosscher, Sassenheim. Nelly van Brederode, Leiderdorp. Bert Brugmans Leilen. Marjan Bruins- ma. Leiden. Els de Bruyn, Leider dorp. Rob Cannoo, Leiden. David Challik, Valkenburg Z.-H. Hetty Crama, Sassenheim. Linda Dool, Lei- Leiden. Ronald Slegtenhorst, Leiden, Gerald van der Sluljs, Oegstgeest, Emmy Speyer, Oegstgeest, Douws Splinter, Leiden. Joke van Stad en. Leiden. Ari van Staveren, Warmond. Nelly Sterk. Voorschoten. Arme-Lou Struick, Oegstgeest. Joce Tan, Lei den. Ferry Thljssen, Oegstgeest. Jan- Joost Veil inga, Wassenaar. Patricia Veltman, Oegstgeest. Bronla Ver burg Leiderdorp. Tonie Vermeer, Leiden. Eel Vermond, Oegstgeest. Wiima de Vogel, Leiden. Jeunttje Voorhoeve, Leiden. Coert de Vries, Oegstgeest. Jopie van Walcheren, Oegstgeest. Hans van de Water, Lelden. André Wendt, Lelden. Nico Westerman, Lei den. Anthony Wieriks, Leiden. Mar- jolijn van Wieringen, Leiderdorp, Loes Willemsen, Oegstgeest. Roelof den. Linda Drees, Voorschoten. RónelWillighagen, Leiden. Marian de Wolf, den Dubbelden, Leiden. Theo van Leiden. Spike Wolters, Oegstgeest. Duyn, Noordwijk aan Zee. Karen I Jannette Wijsman, Leiden. Lydia Natuurkunde en eleetronica Gistermiddag aanvaardde prof. dr. N. J. Poulis het ambt van buitengewoon Leids hoogleraar in de experimentele natuurkunde met een oratie in het Groot Au ditorium onder de titel .Natuur kunde en eleetronica". Prof. Poulis gaf een kort overzicht hoe de eleetronica in de eerste de cennia van deze eeuw gegroeid is uit verschillende natuurkundige on derzoekingen. Door deze ontwikkeling Prof. Poulis wordt gefelici teerd door prof. Gorter. (Foto L-D./Holvast) üi de organische scheikunde ls de kernspinresonantie een uiterst be langrijke methode gebleken. Een ontwikkeling van de laatste ja ren op resonantiegebied is de mag netische dubbelresonantie. Dit onder zoek heeft geleid tot een zeer be langrijke technische ontwikke ling, namelyk die van de „maser" en van de „laser". Deze masers wor den als ruisarme versterkers in zeer gevoelige radarapparaturen toege past en verdienen dan soms de voor keur boven de conventionele elek tronische versterkers. De mogelijk heden van de toepassing van de laser op verschillende wetenschapsgebie den zijn nog niet in hun geheel to Dijkstra, Leiden. Marion Frijiing, Leiden. Wietske Geertsma, Oegst geest. Bart Gerbranda, Wassenaar. Kees van der Giessen, Leiden. Leen- dert de Goeij, Oegstgeest. Petra van Goosen, Hoogmade. Ariënne de Graaf, Wassenaar. Hester de Graaf, Leiden. Tineke Hak, Wassenaar. Corrie Hakkenberg, Leiden. Mieke Harteveld, Leiden. Rini Harteveld, Leiden. Arend Jan Hazenoot, Noord wijk aan Zee. Kees-Piet Hazenoot, Noordwijk a. Zee. Chariot van Heer den Leiden. Marja Helmick Leiden. Hetty Heij, Leiderdorp. Sietske van Heyningen, Leiderdorp. Petra Hooge veen, Leiden. Henny Hoppenbrouwer Leiderdorp. Cor van den Hout. Lei den. Lenie Huiskamp. Oegstgeest. Anneloes Jongeneel, Leiden, Thérése Kat. Leiderdorp. Paul Klein, Oegst geest. Wil Kleinman Leiden. Loesje Klippel, Leiden. Rudi Koenen, Sas senheim. Maya Kok, Voorschoten. Irene Kornet, Katwijk aan Zee. Ti neke Keeulen, Leiden. Nelleke Kruy- ne, Leiden. Carla van Laarhoven, Leiden. John Lacourt, Leiden. Mar iene Langeveld, Oegstgeest. Alice van Leeuwen, Leiden. Herman van der Lelie, Leiden. Marianne van der Linden. Leiden. Els Loes berg, Noord wijk a. Zee. Diederik de Looze, Was senaar. Govert Louwrier, Leiden. Maara Makstenieks, Oegstgeest, Su zan Meijer, Sassenheim. Titia Meije- ring, Voorschoten. Annelies Meyers, Lisse. Ineke Mloch, Leiden. James Mollet, Leiden. Coby Mos, Voorscho ten. Caroline Muilwijk, Oegstgeest. Mieke Mulder. Leiden. Anneke Vaeyè, Leiderdorp. Gert de Nooy, Leiden. Marijke Nortier, Leiden. Jan- neke van Oosterhout, Leiden. Kees den Ouden, Leiden. Guus Papen- drecht, Sassenheim. Evert Pellenkoft, Leiden. Henny Petie, Leiden. Ferry Pico, Sassenheim, Joke Planken, Leiderdorp Karin Plesman, Leider dorp. Adriaan Pikkers, Warmond. Dick Ringenier. Wassenaar. Gertie Rol, Oegstgeest. Judith Roosen- schoon. Leiden. Marijke Rooyakkers, Leiden. Marianne Roze boom, Oegst geest. Lucie Schenderling. Wasse- Jennifer Schmid, Leiderdorp. Zaalberg, Leiden. Marion Zeeuw, Leiden. Marja Zwanenburg, Leiden. Manon van Ees, De Kaag. Marcel van Ees De Kaag. Lla Le- mans. Katwijk. Afgewezen 20, toegelaten 133 leer lingen. VOORBEREIDING OP PINKSTEREN Ter voorbereiding op het pinkster feest kwamen gisteravond in de Lo- dewijkskerk aan het Steenschuur protestanten, r.-katholieken en oud katholieken byeen om daar in twee korte toespraken bepaald te worden bij het grote gebeuren van Pinkste ren: de uitstorting van de Heilige Geest. Het waren ds. H. van Bilderbeek, doopsgezind predikant en de studen tenpastoor J. van Well, die hierover spraken. De bijeenkomst, die was be legd door de Oecumenische Raad Leiden in samenwerking met het de kenaat en werd afgewisseld met zang van het Alma Materkoor. was zeer druk bezocht. Ds. van Bilder beek weer er o.m. op. dat wij in de ruimte der kerk mogen geloven avondmaal vieren, het woord predi ken, belijden en zingen. Wij mogen, aldus spreker, geloven, dat achter al deze dingen de Heilige Geest staat en dat deze Geest zich van deze oude „kanalen" bedient. Maar daarnaast zal het ook aankomen op het getuige nis van de individuele mens. De en kelingen zullen moeten getuigen. Is dit het geval, dan zal hierdoor de kerk nog meer spreken dan in haar documenten. De centrale gedachte, welke pas toor Van Well zijn toehoorders voor hield was. dat de kerk niet bang moet zijn oip de ..kaarten' opnieuw te schudden. Zy zal niet bang moeten zijn om zich steeds weer opnieuw op het geloof te oriënteren. Doet zij dit Marian Schoemaker, Leiden. Désiree j dan zal dit geloof nimmer een mu- Seret, Leiderdorp. Margreet Sjardin,1 seumstuk worden.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 3