Spaanse' aanwinst scoort viermaal tegen Rotterdam HARRO RAN: REDDER LZC Twaalf geselecteerden Ronde van de Toekomst Krantenbezorger sport, van vanda; imbledon Sleutelstad verslaat AZ70 met 4-1 Rustige vergadering van volleyballers Nederlandse ploeg stapt en bloc uit Oostenrijkse ronde Vrije transfer" voor TooiiBrusselers (PSV) LEIDRCH DAGBLAD ZATERDAG 5 JUNI 1965 Russische tennisspelers hebben schriftelijk de verzekering gegeven, lat zU z'ch niet zonder toestem- ning van het organisatiecomité sullen terugtrekken uit de Wim- Jedonkampioensoehappen die 21 uni beginnen. Dit maakte het or- j anisatiecomité vrijdag bekend. Russen weigerden om politieke re- enen tegen Zuidafrikanen uit te omen. Zij begonnen met deze tac jek vorig jaar tijdens het toernooi ran Beckenham en dreven de zaak ip de spits tijdens de Wimbledon- iampioenschappen. Alex Metreveli, rok, nadat hij Okker had versla- jen, zich toen liever uit het toer- tooi terug dan tegen de Zuidafri- jaan Abe Segal te spelen. Ier verordonneerde de Int. Lawn ^nnisfederatie dat spelers niet ge- ichtigd zijn zich terug te trekken, iders dan op medisch advies of gevolge van familie-omstandig- (eden of met toestemming Iganisatiecomité. jrmee waren alle moeilijkheden jchter nog niet de wereld uit. Rus- tnd trok zich terug uit de wed- trijd voor de eerste ronde van de iaviscup tegen Rhodesië, een land dezelfde rassenpolitiek als (uid-Afrika voert. Bij de Franse tmpioenschappen liet Lejus zich fchrappen voor de kwartfinales Cen de Zuidafrikaan Cliff Drys- e. De Rus beriep zich hierbij op ten medische verklaring, waarin ^ond dat een geblesseerde voet tem het spelen onmogelijk maakte. TOM OKKER IN FINALE Ie Nederlandse kampioen Tom ker is vrijdag doorgedrongen tot [finale van de noordelijke tennis- npioenschappen diet in Manches- Iworden gehouden. In de halve fi les won hij met 6—1, 6—4 van de Idafrikaan Dave Phillips. Okker is dit toernooi als tweede geplaatst. In toernooi Hoo»ezan«l Alleen Tsjegolev won zijn partij Geheimzinnigheid rond juwelen het inter- In de derde ronde v nationale damtoernool zand Sappemeer verwijderde wereld- misschien ^gestolen kampioen Tsjegolev zich weer ver der van zijn concurrenten. Hjj zege vierde met wit over Fanelli. De De juwelen ter waarde van bijna •0.000 gulden, die werden aange troffen in het wrak van het Paki staanse vliegtuig dat twee weken ge- Hooge-1 leden bij Cairo is verongelukt, zijn i Ameri kaanse juweliersfirma. Dit is bekend gemaakt door de Egyptische officier van Justitie, Salam. Sal am zei van de Amerikaanse fir ma „Lauden and Hardi" een drin- overige vijf partijen eindigden alle gend ,flegram te hebben ontvangen. waarin staat dat de juwelen werden gestolen bij een van haar filialen in de V.S. De juwelen werden bij het wrak gevonden in een beschadigde transis tor radio. Aangenomen werd, dat zij behoorden aan een van de slachtof fers van de vliegramp, de Duitser Victor Hoffman Twee dagen na d» vondst van de juwelen meldde een Indische zakenman zich bij de auto riteiten in Cairo en zei dat de ver borgen juwelen van hem waren. La ter heeft hij echter verklaard dat de juwelen in feite aan Hoffman behoorden. I li e-h ft ver Trudy Groenman bereik- verder de finale van het gemengd ibelspel. Zij zegevierden in de hal- finales met 63, 64 over Geoff rtt en Rita Bentley (GB) Betty jg ve en haar Britse partner Char- Applewhaite werden in de andere i0 re finale met 63, 36, 26 uit- jhakeld door Judy Tegart en Alan 'ne (Austr). 'q de halve finales van het heren- jbel verloren Okker en zijn itralische partner Tony Stone met -13, 63, 3—6 van de Zweedse ibinatie Ken Andersson en Bo L« pst roem. 0 de halve finales van het dames ibelspel werden Betty Stöve en a idy Groenman met 36, 26 1:0N CLARK i REEKT TWEE [ECORDS (Van onze waterpolomedewerker) LZC en De Sleutelstad hebben bun eerste thuis wedstrijden, die gisteravond in „De Zijl" werden gespeeld „De Vliet" was met een watertempera tuur van 15 graden Celsius afgekeurd in over winningen omgezet. Met Harro Ran in de gelederen versloeg de Leidsche Zwemclub een teleurstellend Rotterdam (5-2). Ran bad met vier doelpunten een groot aandeel in de zege. De Sleutelstad speel de het Amsterdamse AZ '70 naar een 4-1 neder laag. De Dolfijn—De Zijl werd afgelast. GEBRUIND De uit Spanje overgekomen Harro Ran heeft het vele reisgeld waar ge maakt en eerste klasser LZC tegen Rotterdam naar een verrassende overwinning gevoerd. De lange, diep gebruinde oud-international com pleet met „buikje" was in de Leid- se ploeg de spil, waarom alles draai de. Hij was de spelverdeler, die de Leidenaars sinds het vertrek van Si mon Ouwerkerk en Ad Moolhuyzen zo zeer hebben gemist. In de eerste speeltijd moesten bel de ploegen met zes spelers (de an dere Rotterdammers waren naar „De Vliet" getrokkenduidelijk aan het frisse water en het zo grote 30 meter veld wennen. Er werd slecht gecombineerd, het tempo bleef bij zonder laag en het plaatsen liet veel ensen over. Doelrijpe kansen de den zich in het eerste spelgedeelte niet voor. De Leidenaars hadden ove rigens niet over een tekort aan geluk te klagen toen een hard schot van John van Veen van de binnenkant de paal in het veld terugsprong. Echt De strijd begon in de tweede pe riode pas „echt": met complete ploe gen slaagden LZC en Rotterdam er in wat meer vaart in het spel te brengen. De Leidenaars namen door Ran. die zijn directe tegenstander onnekens verschalkte, de leiding (1—0). maar toen Van Veen even la- van scheidsrechter Van As goede en zwakke beslissingen een strafworp kreeg toegewezen, leek de stand weer in evenwicht te komen. van een mogelijke nederlaag. Hoog uit het water komend stopte hij met behulp van de paal het harde schot. In plaats van 11 werd het toen 20. Rotterdam, even uit het veld geslagen, verwaarloosde de dekking en Ran maakte daar dankbaar ge bruik van Verdwenen Hoewel de gevaarlijke Rotterdamse midvoor Chris van der Wiel in de derde speeltijd de achterstand tot 21 verkleinde, geloofden de Rotter dammers al niet meer in een zege. Het ritme was uit de ploeg verdwe nen. Van het zevental dat SVH naar een 9—2 nederlaag had gespeeld, was weinig meer te herkennen. Ran scoorde kort voor de laatste wisseling zijn en LZC's derde doel punt en in het laatste gedeelte voer den Koedoder en Ran de Leidse voor sprong tot 51 op. Dat Van der Wiel daarna nog uit een strafworp het tweede Rotterdamse doelpunt scoor de, was van geen belang meer Ruim De Sleutelstad heeft zich door het verjongde AZ '70 niet laten verras sen. De Amsterdammers, die zelden tot aanvaardbaar spel konden komen, werden door de geroutineerde Leide naars met ruim verschil verslagen: Wim i Zijl opende voor De Sleu telstad spoedig na 1 van de scheidsrechter Van Willigen de score (10) en hoewel Rudy Kraaij even later de Amsterdamse gelijkmaker achter doelman Wim van Rooijen schoot (11), bleven de Lei denaars sterker. Nadat Hilkhuyzen (SLstad) en Kuys (AZ '70) het water hadden moeten verlaten gaf Van der Wilk De Sleutelstad met een houdbare boogbal opnieuw een voorsprong. Bekkering strafte in de derde perio de een numerieke meerderheid af (31) en toen de voor Hilhuyzen in het water gekomen Van Zijl in het laatste spelgedeelte de stand tot 41 opvoerde, vonden de Leidenaars het al mooi genoeg. De Nederlanders Sybrands «tegen Deslauriers» en Okrogelnik tegen Baby Sy) hadden goede winstkan sen. Okrogeluik durfde echter niet alles op alles te zetten en bood remise aan. Sybrands miste in tijdnood de beste voortzetting tegen Deslauriers. De uitslagen waren: Germain (Hait)-Nimbi (Kongo) 1—1, Deslauriers (Can.)Sybrands (Ned.) (1—1, Tsjegolev (Rusl.)Fanelli (It.) 20, Okrogelnik (Ned.)—Baby Sy (Senegal) 11, Schotanus (Ned.) Hisard (Fr.) 1—1, Skretensky (Rsl.) Cazemir (Zwits.) 11. Stand: 1. Tsjegolev 6 pnten, 2/3. Germain en Schotanus beiden vier punten, 5. t/m 8. Deslauriers. Baby Sy, Skretensky Nimbi en Cazemir ai,en drie punien Jor(Jaan De libanezen hebben het werk i de omleiding van de toevoerrivieren Doordat Alphia Sisteravo„d in —en^w^amhê- n^Terl^r is'e oranjehemden! gebied van ploeg uitgeschakeld voor verdereMedjtdje. op enkele kilometers van deelneming aan het toernooi om de de pens. Districtsbeker. Waarnemers zien hierin een reactie Alphia kwam met een viertal in- °P «n verklaring van president vallers in het veld, mede daardoor Nasse£ Libanezen staken Alnllia llitgebekerd De «hanean hebben het r de omleiding van de toevc kon Lisse direct een serie gevaarlijke aanvallen opzetten uit een waarvan de Lisse-midvoor in de 18de minuut het eerste en enige doelpunt van de wedstrijd scoorde, nadat de rechts binnen keihard het houtwerk had getroffen. Na de thee deelden de Alphianen de lakens uit, maar tot een doelpunt brachten de oranjehemden het niet. Jefke Janssen weer ploegleider De sportcommissie van de K.N.W.U. heeft in overleg met de bondscoach Joop Middelink Afd. Leiden stelt bondsbureau in (Van één onzer redacteuren) Met volle zeilen en e vastberadenheid, zo heeft voorzitter Van Egmond gisteravond het „vol leybalschuitje" van de Afdeling Lei den in de (veilige) thuishaven ge loodst. In iets meer dan twee uur, slaagde de afdelingsvoorzitter er met zijn medestuurlui in de lading de l i Australische lange-afstand crack 1 C'ark heeft vrijdagavond in Angeles zijn eigen wereldrecord de 5.000 m gebroken met een tijd i 13 min. 25.8 sec. Hij verbeterde heens het wereldrecord op de 3 I met een tijd van 13 min. 4 sec. De Nederlandse renners, die na de diskwalificatie van Wim Schepers (doping?) nog in de strijd waren en vrijdagmorgen voor de zevende etappe waren gestart, zijn in het verloop van de rit en bloc uit de Ronde van Oostenrijk gestapt. De zevende en voor-laatste etappe, welke leidde van Wolfsberg naar Gleisdorf, werd gewonnen door de Luxemburger Nicolas Sassel in 4 uur 48 min. 18 sec. vóór de Oostenrijkers Wiesinger (4.48.54» en Walter Mül- ler (4.49.24), de Belg Jean Monteyne (4.53.13) en de Oostenrijker Doegl, die, evenals het grote peloton, dezelf de tijd had als Monteyne. In het algemeen klassement leidt nu de Oos tenrijker Furian met een totaaltijd 41 min. 19 sec., op de Beker (29.41.32) diens landgenoot Zapala (29.43.41) en de Oostenrijker Königshofer (29.44.59). Slag Het doping-schandaal zal zeker een ernstige slag toebrengen aan de ronde, welke reeds veel van zijn popu lariteit uit de jaren 50 verloren heeft. De buitenlandse ploegen welke door de maatregel getroffen zijn, hebben laten weten dat zij niet zul len terugkeren. De leiders van deze ploegen hebben verklaard dat hun j overgangsklassen een geslaagde gooi instelling van een bondsbureau, een contributieverhoging van 75 en 35 cent het programma voor de viering van het vijftienjarig bestaan en een voorstel van de scheidsrechterscom- missie droog aan wal te brengen. Erg veel moeite heeft het overigens niet gekost. De buitengewone alge mene ledenvergadering van de Afde ling Leiden van de NeVoBo (min of meer traditioneel na afloop van de competitie) wierp slechts zelden iets in het vaarwater van het Afdelings bestuur. Alleen enkele, ondergeschikte punten, deden van verschillende zij den nogal veel stof opwaaien. Duizend leden De Afdeling Leiden behoort tot de grootste in Nederland. Onlangs is het duizendste lid, mej. Van der Heu vel (DES, Alphen) ingeschreven. Tij dens de vergadering werd zij nog even in het zonnetje gezet. Ook de bestuursleden en afgevaardigden van een groot aantal verenigingen wer den door voorzitter Van Egmond ge feliciteerd. Dit gebeurde bij de uitrei king van de diverse kampioensme dailles. Hiervan nam „Rijnsburg" er een groot aantal voor haar rekening. Over de prestaties van de Leidse teams waren verder nog meer juichtonen onderkennen. Twee af delingskampioenen Nieuw Brunhil- de en WS 2 promoveerden in het afgelopen sceizogn naar de over- tevens twee slechts „vitamine-pillen" ge bruiken. De Oostenrijkse functionarissen zeggen dat bij het laboratorium onderzoek wel anders is gebleken. „In dit soort wedstrijden voor amateurs als de Ronde van Oostenrijk, moet de I controle zo streng mogelijk zijn de hoofdklasse deden. tweede plaats gevolgd door" de Pool j f^ndheid te waarborgen". I verklaarde nn I naris. J Wim Schepers zei tegen verslagge- dat Leeftijd 1650 jaar. fcmelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD. Witte Singel 1. Leiden Onvermijdelijk De groei van de Afdeling Leiden maakt de instelling van een bonds- onvermijdelyk. Voorlopig zal dit drie avonden in de week zyn Oostenrijks, functio- feo,pend hf' derde lustrum wordt op dezelfde leest ge schoeid als in 1961. toen het tien jarig bestaan werd gevierd. Een vol leybalwedstrijd tussen Blokker/DES en Libanon, een cabaret met bal na (dit alles in de Stadsgehoorzaal) zullen in maart 1966 de nodige luis ter bijzetten aan het jubileum van de Afdeling Leiden. en ploegleider Jefke Janssen twaalf renners geselecteerd voor de Ronde van de Toekomst, die 20 juni in Keulen van start gaat. Dc definitieve ploeg van acht renners zal pas na de tweedaag se Ronde van Brabant, die over een week wordt gereden, wor den samengesteld. De geselecteerden zijn: Eddy Beugels (Sittard), Piet Braspen- nincx (Rijsbergen), Eef Dolman (Rotterdam), Joop Hoogland (Aals meer), Dies Kosten (Kapelle Zee land), Karei Leyten (Breda), Nico Lute ('s-Graveland), Harm Otten- bros (Alkmaar), Henny Peters (Heemstede), Wim Schepers (Steyn) Henny Schouten Badhoevedorp), Harry Steevens (Elsloo). Eni WIELRENNEN CRITERIUM EUROSPORT Gisteren werd in Kerkrade de twee de wedstrijd gehouden van het Euro sport-criterium. De uitslagen waren: Ploegentijdrit: 4 ronden: 1. België, 2. Ned., 3. Nederland Vredestein. Wedstrjjd achter bromfietsen 23 km: eerste manche: 1. Mar in us, 2. Rudolph, 3. Roggendorf, 4. Le Grand. Sprintpuntenrace: 1. Lykke, 2. Claesges, 3. Lambrechts, 4. Van der Lans. Wedstrijd achter bromfietsen: tweede manche: 1. Streng, 2. Post, 3. Comelisse, 4. Oudkerk. Koppel wedstrijd: 1. Van Steenber- gen/Lykke, 2. Comelisse/Van der Lans, 3. Walschaerts/Lambrechts. Stand na twee dagen: 1. Nederland Vredestein 208 pnt., 2. Nederland 196 pnt., 3. Duitsland 192 pnt., 4. België A 186 pnt. Ronde van Italië Vittorrio Adorni verloor in de 20ste etappe van de Ronde van Italië wel iswaar 2.02 minuten op ritwinnaar Graziano Battistini, maar bleef onbe- dreigd eerste in het algemeen klasse ment. De eindzege kan hem met nog twee etappes te rijden nauwe lijks meer ontgaan. De uitslag van de 160 km lange rit van vrijdag (Cam po Dol vivoStelfio- Pas) was: 1. Battistini (It) 5.30.45 (gem snel heid 29.096 km u)2. Ugo Colombo Brusselers, (It) 5.30 55; 3. Zilioli «It» 5.33.56; 4. Adorni (It) z.t.; 5. Mugnaini (It) z.t.; Algemeen klassement: 1. Adorni 108.24.50; 2. Zilioli op 11.26; 3. Gi- mondi op 12.57; 4. Mugnaini op 14.30; 5. Balmanion op 15.09. se Karei Leyten is de enige onafhan kelijke in deze ploeg, de overige elf geselecteerden zijn nog amateur. Het is niet de bedoeling dat de lyst van mogelijken nog zal worden aange vuld. Slechts indien een aantal cou reurs niet zou willen starten in de Tour de l'Avenir met name natio naal kampioen Eef Dolman verklaar de onlangs daar weinig voor te voe len, terwijl er ook over Harry Stee vens twijfel bestaat zullen nog andere kandidaten worden aange wezen. In principe zal echter worden geput uit deze twaalf, van wie Henk Peters en Nico Lute vorig Jaar reeds deel uitmaakten van de ploeg. Experiment Chef d'equipe ls ditmaal na een onderbreking van een jaar het ex periment met Gerr^' Schulte was minder geslaagd weer de Limbur ger Jefke Janssen. Hij wordt terzijde gestaan door mecanicien Jan Spen- kelink en soigneur Henk de Haan. De renners die deel uitmaken van de selectieploeg, hebben hun keuze te danken aan hun verrichtingen in buitenlandse ronden, waarnaar zij eerder dit seizoen werden uitgezon den, alsmede aan hun prestaties in de pas geëindigde Olympia's Tour Nederland. 1° I Nasser van Egypte, dat de werk zaamheden beter kunnen worden opgeschort, zolang het niet mogelijk is de werklieden afdoende te be schermen tegen eventuele Israëlische vergeldingsaanvallen. Wat het werk in Syrië betreft is nu nog slechte één trekker in het betrokkene gebied bezig. Volgens een bericht uit Tel Aviv is in de nacht van donderdag op vrij dag een Arabier die uit de strook van Gaza zou zijn gekomen, op Is raëlisch gebied gedood. Niet-politieke vluchtelingen teruggewezen Het hoofd van de Deense vreemde lingen politie heeft een bericht in het links-liberale Kopenhaag se „Politi- ken" dagblad bevertigd dat naar De nemarken uitgeweken Oosteuropese vluchtelingen naar hun landen van herkomst worden teruggezonden, in dien zij niet kunnen aantonen dat zij om politieke redenen werden ver volgd. Een uitzondering wordt gemaakt voor vluchtelingen uit Oost-Duite land. die zonder meer kunnen door reizen naar de bondsrepubliek. In de laatste tijd zijn een twin tigtal Hongaarse en Tsjechoslowaak- se uitgewekenen, die hadden verzocht als politieke vluchtelingen in Dene marken te mogen blijven, via Oost- Duitsland naar hun land terugge zonden. Koopvaardij schi p uit 17de eeuw gevonden Een wrak van een schip uit het einde van de 17de eeuw is in het eilandengebied bij Stockholm gevon den. Het is wellicht het oudste koop vaardijschip dat ooit gevonden is. Het oudste koopvaardijschip dat tot dusverre gevonden is, lag voor de Finse kust en dateerde uit het mid den van de 18de eeuw. Het wrak werd door kikvorsmannen gevonden bij Dalaro ten zuiden van Stock holm De ouderdom van de vondst blijkt uit munten. De Jongste date ren uit 1685. Het wrak verkeert in een opmer kelijk goede toestand. Er zijn nog geen plannen om het naar de opper vlakte te brengen. Nieuws van de voetbalmarkt V) PSV heeft haar doelman Gert Bals en reserve-doelman Mikkers op de transferlijst gezet. In totaal komen daarop zes PSV-spelers voor: Gerard Hoenen en Ad de Wit op eigen ver zoek, Gert Bals en Mikkers door het bestuur en Roel Wiersma en Toon e reeds enige tijd een korreltje zout nemen)„Dit is het einde van mün loopbaan als wielren ner en ook mijn droom om prof te worden". Schepers, die 21 is, had het volgend jaar prof willen worden. „De pillen die ik ingenomen heb, zijn mij voorgeschreven (door wie? red.) als vitamine-pillen. Ik heb ze ook in de eerste etappe ingenomen I en ben toen ook medisch gecontro leerd". Schepers, die duidelijk geheel in de war was, toonde verslaggevers de pil len. Op de verpakking stond „rnedi- con" en „condito". De pillen waren van Nederlands fabrikaat. VOETBAL Gerard Desart en Jan Leget zullen morgen niet meespelen in het eerste elftal van UVS. De wedstrijden in het internationale toernooi worden als „bindend" beschouwd en zover schijnt het met beide spelers nog niet te zijn. De zesde partij van de tweekamp voor het kandidatentoernooi om het wereldkampioenschap schaken tussen de Russen Spassky en Geiler is vrij dag na 42 zetten afgebroken. De stand is 32 in het voordeel van Spassky. De „Ooks", de klassieke race op de renbaan van Epsom voor drie jarige merries, werd vrijdag gewon nen door het Ierse paard Long Look Het had weinig gescheeld of Long Look was in het geheel niet op Ep- ssom gearriveerd wegens een trans portstaking in Dublin. De merrie werd op het laatste nippertje met een charter-vliegtuig overgevlogen. Long Look verdiende voor haai eigenaar J. Cox Brady ruim f300.000. Ze werd gereden door Jack Purtell. geleden een z.g. „vrije" transfer werd beloofd. Naar verluidt zou Brusselers in onderhandeling zijn met FC Den Bosch. PSV heeft gecontracteerd de 24- jarige Duitser Horst Nussbaum. Deze speelde twee jaar geleden voor FK Pirmasens en het laatste seizoen voor TSC Zweibrücken uit de Duitse re gionale liga. Naast Henk „Charlie" Bosveld, heeft ook Ad Verhoeven zich op eigen verzoek op de transferlijst van Sparta laten plaatsen. Cockie Luyten is op eigen ver zoek op de transferlijst van NAC ge plaatst. Luyten speelde van 1956 af als contractspeler voor NAC, dat het afgelopen seizoen degradeerde en het komende seizoen in de eerste divisie uitkomt. Hij kwam o.a. ook uit voor het Nederlands jeugdelftal, het mili taire elftal en in het team v&n Jong Oranje. De tweede divisieclub Haarlem heeft doelman Rob van Heeswijk op de transferlijst geplaatst. Arie de Oude is op eigen verzoek op de trans ferlijst geplaatst. Verder heeft Haar lem Rob Koster, die voor Cambuur speelde, maar tijdelijk aan het Haar lemse EDO was uitgeleend, aange trokken.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 13