„Zeearend" trok in Londen veel bezoek Stop ver bod op Rijksweg 11 lol lof over de opleiding Chinees dreigement tegen de Amerikanen in Zuid-Vietnam vmm s If I J issers-van-morgen hadden prettige dagen LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 1 JUNI 196fi (Van onze visserijredacteur) Het Scheveningse visserij- fenschip „Zeearend" is weer thuisreis. Schipper Maarten tal gaf gistermiddag om pre- 8 tien voor een de jongens op- icht de trossen los te gooien, even later voer het schip met He zeilen en de Engelse vlag top onder de Londense To- i-Bridge door. Wanneer de jersomstandigheden meewer- n loopt de „Zeearend" mor- nochtend de haven van Sche llingen binnen. ie 1?- toekomstige vissertjes (zU laten eind juli de school na een e-jarige opleiding) hebben in de relse hoofdstad onvergetelijke da- i gehad. Iet de vaste bemanning, bestaan - uit schipper M. Taal. stuurman Duyt, en motordrijver J. de Graaf, de adjunct-directeur van de leveningse visserijschool de heer de Bruin en de leraar, de heer Rob, hebben ze enige malen een oek gebracht aan de wereldvisse- tentoonstelling in de „National Q". waar ze deskundige voorlich- I kregen over allerlei nieuwighe- i op het gebied van de visserij, hebben veel parate kennis opge- ui en keren met tassen vol pros- tie in hun woonplaats terug. Een te Japanse nettenbreimachine, fi- rmachines. de motoren. de eepsschroeven en de radio-instal- ies hadden hun grote belangstel- let was echter niet alleen de vis- |j waarvoor hun aandacht werd laagd. In een busje werden ze r Londen gereden en bezochten rele bezienswaardigheden, die deze ■eldstad ryk is. En er ging een I gejuich op wanneer de heer De pn de jongens verlof gaf een uur twee alleen uit te gaan. laar ondanks al die pretjes ging werk aan boord gewoon door. urman Guyt zei: „Jongens het ip moet er uit zien, om door een jetje te halen, want we krijgen I bezoek". Dat was zo. Vele tien en buitenlanders hebben de „Zee- nd" bezichtigd in de 5 dagen, dat schoolschip aan de Tower-pier ft gelegen. Zij waren vol over de Icliting en over de wijze waarop Uns land aan jongelui, die uitslui- (1 lager onderwijs hebben genoten, lerricht wordt gegeven, in alles I met de visserij te maken heeft. te heer De Bruin vertelde ons gis- 5n kort voor het; vertrek, dat het i machtige week was geweest, en men bijzonder gastvrij was ont- igen door het ministerie van Vis- |j en de organisatoren van de we i-tentoonstelling. „Ze hebben al mogelijke gedaan om het de jon- is naar de zin te maken", zei hij. Ouwens die knapen hebben zich I voortreffelijk gehouden. Ze heb- I in alle opzichten meegewerkt, en then het ons niet moeilijk ge- tót". Mr. Schesser de organisa- ven de wereld-tentoonstelling, lm gistermorgen een afscheidsbe- k brengen. En ook mr. A. Todd, legenwoordiger van het ministe- verscheen nog op de „Zeearend", hadden het vreemd gevonden, de vaste bemanning niet gekleed i in een uniform, ei. zelfs geen lorm-pet droeg. Daarom hadden er een voor de heren Taal, Guyt "De Graaf meegebracht. Schipper, Urman en motor drijver was erop Icrduurd. Deze geste werd zeer op |s gesteld. •lotordryver De Graaf maakte I een „hachelijk" momentje mee. By Southend had hy een parkiet gevangen en van een sinaasappelkist een kooitje gemaakt. Toen de douane in Londen aan boord kwam en op de Lrug met de schipper stond te p-aten, begon het vogeltje ineens te zingen. De heer De Bruin zei tegen de douane-beambten, dat h|j wel eens een grapje wilde uithalen. Afgespro ken werd dus, dat de motordrijver raar de brug moest komen. De amb- Blanke betogers leidden politie om de tuin Een groep blanken heeft de politie van Bogalusa (Louisiana) gister avond met een list om de tuin geleid, door zevenklappers aan het ene einde van een huizenblok tot ont ploffing te brengen: toen de agenten naar deze plaats snelden, vielen blanken aan het andere einde een groep neger-posters aan. Tijdens de daaropvolgende korte schermutseling werd de etalageruit van een zaak ingegooid. Direct daar op begon de menigte blanken zich te verzamelen. De politie heeft tien blanken en vijf negers gearresteerd, wegens ver storing van de openbare orde. Twee-en-dertig betogers zijn gis teren in Selma (Alabama) gear resteerd, omdat zij hadden gepost bij winkels, waar volgens hen tegen negers wordt gediscrimineerd. Zij voerden borden met zich mee, waar op werd gevraagd om een boycot tegen deze zaken. De kinderpolitie heeft 22 van de gearresteerden, die onder de zestien jaar zijn, aangepakt. De tien vol wassenen werden beschuldigd van overtreding van de boycotwetten van de staat. Afgelopen zaterdag werden 56 vol wassenen en 44 jeugdige betogers in Selma op dezelfde wijze aangepakt. Caamano eist ingrijpen van Veiligheidsraad De „grondwettige regering" van kolonel Caamano in de Dominicaan se republiek heeft gisteren om een snel ingrijpen van de Veiligheidsraad gevraagd wegens massale executies buiten de hoofdstad waaraan de junta van generaal Imbert zich schuldig zou maken. Caamano vindt, dat de OAS (Organisatie van Ameri kaanse staten) partijdig in het voor deel van Imbert is Een Amerikaans voorstel om de bevolking zelf te laten kiezen, wjjst hij af. Eerst moest de grondwet van 1963 weer van kracht zijn. Vermiste jongen nog spoorloos Een grote politiemacht heeft gis teren, met assistentie van vier speur honden, de bossen ten oosten van Helmond afgezocht naar de vrijdag tegen de avond spoorloos verdwenen 13-jarige jongen Willy Verspaget. Uit de tips die de Helmondse recherche bereikten heeft men kun nen opmaken, dat de jongen vrijdag na het verlaten van de ouderlijke woning nog twee winkels heeft be zocht voor het doen van een paar kleine inkopen. Een oud-onderwijzer De opvarenden van de ..Zee arend"In het stuurhuis v.l.n.r. schipper M. Taal. motordrijver de Graaf en stuurman A. Guyt. Op de voorgrond de heer K. Rog. leraaren de heer T. de Bruin (r). adjunct-directeur van de Scheveningse visserijschool. tenaar zou dan moeten zeggen, dat er geen parkieten in Engeland moch ten worden ingevoerd en dat er dus nu een boete van 20 pond betaald moest worden. Dit werd gedaan. De heer De Graaf schrok geweldig. Hjj maakte allerlei verontschuldigingen, maar gelukkig bleek tenslotte, dat het maar een grapje was. Den Uyl terug uit Tokio UITBREIDING VAN HANDEL METJAPAN? Na een verblijf van vier drukke da gen in Japan heeft de minister van Economische Zaken, drs. J. M. den Uyl, gisteravond de leiding van de Nederlandse economische missie overgedragen aan de voorzitter van de „Centrale kamer van handelsbe vordering", de heer S. J. van den Berg, en is teruggekeerd naar Schip hol. Daar gaf hy vanochtend bij zijn aankomst als zyn verwachting te kennen, dat dit Nederlandse be zoek aan Japan wel eens het sluit stuk zou kunnen worden van het volledig herstel der normale, door de oorlog geschonden, betrekkingen tussen de beide landen. Het gevolg zal, r.aar hy hoopte, zyn dat de we derzijdse handel drastisch kan wor den opgevoerd. Het bezoek dat Prins Bernhard en prinses Beatrix vorig jaar aan Ja pan hebben gebracht, alsmede de on- u'twisbare Olympische judozege, die Geesink in Tokio behaalde, hebben de Japanner belangstelling voor Ne derland by gebracht. Er doen zich goede perspectieven voor. Overval in scene Boekhouder kreeg tien maanden De rechtbank in Rotterdam heeft vanochtend een 29-jarige boekhou der uit Papendrecht veroordeeld tot een gevangenisstraf van tien maan den met aftrek waarvan drie maan den voorwaardeiyk met drie jaar proeftyd wegens verduistering. De man had eind januari van dit jaar op zyn kantoor een overval in scène gezet met het doel zyn werk gever en de Rotterdamse politie er van te overtuigen, dat bandieten een bedrag van f7700 uit de kas had den gestolen. Kort nadat collega's de boekhouder met een bloedende hoofdwond achter zyn bureau aan troffen. bekende de boekhouder het bedrog. Hy had zich met een niet machine de verwondingen toege bracht. De man fantaseerde de over val met het doel de eerder gepleegde verduisteringen ten nadele van zyn werkgever weg te werken. De afge lopen jaren roofde hy een bedrag I van f 5200,- uit de kas en stak dit in eigen zak. Grens heeft opgehouden te bestaan" Amerikaanse straaljagers zijn erin geslaagd de hevige strijd bij Qoeang Ngai in het voordeel van de Zuidvietnamezen te ver anderen. De druk van de Ameri kaanse straaljagers op commu nistische troepen was zo zwaar, dat drie van de vijf bataljons zich in noordelijke richting naar de bergen terugtrekken. Er wer den driehonderd doden achter gelaten. Het is twijfelachtig of de terugtrekkende troepen tot de Vietcong behoren. Volgens som mige Zuidvietnamese en Ameri kaanse woordvoerders betreft het hier in feite eenheden van het geregelde 603-ste Noordvietna- mese regiment. Dit zou uit buit gemaakte documenten zijn ge bleken. Overigens hebben ook de Zuidviet namezen zware verliezen geleden: in totaal 500 doden, gewonden en ver misten. In Qoeang Ngai zyn de zie kenhuizen overvol. De stad is vol zie kenauto's en vrachtwagens met ge wonde militairen. Acht Mig-straaljagers hebben gis teren een formatie Amerikaanse straaljagers benaderd toen de Ameri kaanse toestellen een bombardement uitvoerden op een munitiedepot, 72 km ten zuidwesten van Hanoi. De Migs wierpen hun brandstoftanks af en vluchtten toen de Amerikaanse toestellen aanstalten maakten voor een luchtgevecht. Het was voor het eerst in ruim een maand, dat een formatie vijandelyke toestellen boven Noord-Vietnam Amerikaanse aanval lende vliegtuigen naderde. De Ameri kaanse en Zuidvietnamese «lucht macht hebben gisteren drie aanval len op Noord-Vietnam gedaan. China heeft vandaag te kennen ge geven dat de Noordvietnamese steun De leerlingen van de „Zee arend" in het want. Op de ach tergrond de Londense Tower- Bridge. aan de opstandelingen in Zuid-Viet- nam niet langer aan beperkingen on derhevig is. In een artikel in het Pe- kingse Volksdagblad schrijft „Waar nemer" (schuilnaam van een voor aanstaande partijfunctionaris) dat de grens tussen Noord- en Zuid-Viet- nam sedert de Amerikanen Noord- Vietnam bombarderen „heeft opge houden te bestaan". Het Chinese volk heeft ook het recht opgeëist al het mogelyke te doen om het Vietna mese volk by de tegenaanval op de Amerikaanse agressors te helpen". Volgens „Waarnemer" versnelt de Amerikaanse regering de uitbreiding van haar militaire potentieel in Zuid- Vietnam en zal zy „naar alle waar- schynlyktoeid de agressie-oorlog in Vietnam uitbreiden tot een gelokali seerde oorlog van het Korea-type". ■ia Twee cafés lijden schade Wat reeds enkele jaren als een zwaard van Damocles boven de hoofden van de eigenaren van het café ,,'t Zwaantje", de heer C. Zwaan, en van de koffietent ,,Rust even", de heer J. Hooge- veen, heeft gehangen is de afge lopen nacht met een harde klap neergekomen, namelijk de invoe ring van een stopverbod voor beide zijden van de Rijksweg 11 tussen Zwammerdam en Bode graven bij beide zaken. Om 12 uur vannacht zijn de stop verbodsborden aangebracht en op dat moment zijn deze ook rechtsgeldig geworden. Vanaf hedenmorgen vroeg MARKTBERICHTEN BODEGRAVEN. 1 Juni Kaasmarkt i Aanvoer 39 partijen Goudse kaas. Prij zen: le kwal. 2.73-2 90. 2e kwal. 2.60- 2.72, extra kwal. 3.23. Handel kalm. White Butterfly 440-180; New 580-280-140; Duisburg 300; Ge- 70; White Jewel 240-95; Nlmph 180- 110, kort 80-54; Sweetheart 290-230- 110. kort 60-70; Red 160-110; Else - 160; Valeta 330-200, ko 480-280. kort 100-85. e lo Catawblense 146-12 Oathljnais gemengd 2 38, oranje 40, blauw 4 KATWIJK AAN DEN RIJN. 31 mei waepeen per kist Al 13.80-15.80, A2 2.90 -1360. BÏ 16.30-18.30, B2 4.40, Cl 9.80- 12, C2 2.50-4.70, bospeen per bos 1.10- 16, sla-ulen 37. spinazie 26-43, spltf i per 100 boe 11, radijs per 100 bos 126. selderie per 100 bos 45-48, peter- peen 77.000 kg. vlllels 1.50-3.25. Orntthogalum 50-1.40, Fresia 70-1.10, Anemonen 35-62, Pyre- thrum 75-1.40, Campanula 1.00-1.25. Esther Read 90-1.00, Duizendschoon 74 -1.30. Bruldeanjers 26-40, Margrieten 44-70, Papavers 48-69. Pioenrozen 160- 1.80 per bos, Am. Anjers: Sim roze 21- 39, wit 23-28, rood 26-45, Princes heeft de knaap zaterdagmiddag, dus daags na de verdwyning, nog gezien, lopende in de richting van De urne. Willy zou nog tegen hem hebben gezwaaid. Op aanwyzing van de telepaat Gruyters uit Aarle-Rixtel is de politie om tien uur gisteravond een grootscheeps onderzoek begonnen in de uitgestrekte bossen tussen Ba kei en de Mortel (gemeente Gemert). Tot nu toe is de jongen echter niet gevonden. De vrachtwagens die hier an ders links of rechts van de stoppen rijden nu door. door de parkeerstroken tegen over ,,'t Zwaantje" (links) et „Rust even" rechtsleeg blij :>er?. de is permanent een agent v; Rijkspolitie ter plaatse, die aan- vanktlyk nog slechts waarschuwin gen uitdeelt. Maar dat zal beslist niet al te lang duren. Voor de eigenaren van de bedrij ven is de genomen maatregel alles behalve prettig, hoewel gezegd moet v/orden, dat men deze maatregel reeds lang heeft zien aankomen. Niet alleen voor de heren Zwaan en Hoo- geveen is de genomen maatregel on plezierig, maar ook de chauffeurs en dan in het byzonder voor de be roepschauffeurs op de vrachtwagens zyn er door gedupeerd. Zy immers waren reeds sinds jaar en dag er mee vertrouwd, dat zy hier hun reis on- derbraaken en er hun boterhammen opaten of even stopten voor het ge bruiken van een kop koffie. Geen oplossing Een oplossing voor het parkeerpro bleem is op korte termijn niet te vinden. Wel heeft de heer Zwaan een perceel grond naas' zyn bedryf ge kocht en heeft een broer van hem een ander perceel grond gekocht naast het bedryf van de heer Hooge- RQkcwaterstaat heeft meerdere malen beide eigenaren er op gewe zen. dat zy tot een oplossing voor het parkeerprobleem moeten komen voor de stopsverbodmaatregel van kracht zou worden. De partyen, die als concurrenten tegenover elkaar staan, zyn het echter niet eens kun nen worden en zitten nu beiden met de brokken. De chauffeurs, die he denmorgen nog hun boterham kwa men nuttigen, hadden hun vracht wagens op de parkeerhavens enkele honderden meters vanaf de bedry- ven geplaatst. Dat zullen zy echter, zeker by slecht weer, niet biyven j doen. Hinderlijk Ook voor het plaatseHjk bedienend verkeer zoals de melkbezorger, de bakker en de groentenhandelaar is de maatregel bynzonder hinderlyk. Ook zy mogen voor het afgeven van hun waren niet stoppen, al doen zy dat dan op de parkeerstroken. Stop- verbod is stopverbod en dat geldt dan voor iedereen. Hopeiyk zullen de eigenaren van de gedupeerde bedryven elkaar nu wel weten te vinden en met een te realiseren voorstel by Rykswater- staat komen, die dan een aanvraag voor een uitrit op de Ryksstraatweg in overweging zal kunnen nemen. Dat moet dan wel snel gebeuren, voor dat beide bedryven hun klan tenkring kwyt zyn. 240. peulen 560- 660. kropsla 10-18, andijvie 59-62, boe peen 8 per 100. ROTTERDAM. 1 lunl Veemarkt: - 4134; weekaanvoer ette kalveren 600; graskalveren 77; nuchtere kalveren 1558; lopers 114; biggen 62; paarden 45; veulens 1; schapen of lammeren 81; weidelammeren 831; bokken of geiteD 44 Pnjzenvette koelen (ct. per kg extra kwal. 435/470, le kwal. 410/430, 2e kwal. 370/395. 3e kwal. 345/365; vette kalveren (ct. per kg.) 360/370. 350/360, 340/350. 300/330; stieren (Ct. Kr kg., alle kwal.) 395/440; worst elen (ct. per kg.) 340/360; kalf- en melkkoeien (f per stuk) 1000-1600; vare koeien (f per stuk) 800/1300; vaarzen (f per stuk) 900/1275; pinken (f per stuk) 600/900; graskalveren (f per stuk) 425/675; nuchtere kalveren £f_> 310/365; lopers ft per 6tuk) handel: kalm, prijzen: als gisteren; kalf. en melkkoeien: kor ter, redelijk, sty ver; vare koelen: nw- tig, kalm, ruim prijshoudend; vaarzen pinken: klein, matig, goed pryshou- tvlot. gedrukt; nuchtere kalve- 7650. AU 3800. Prei 2400-6400 per 100 Velllngberlcht: ippelen postelein 49-59; andijvie I 82-£_, o9-75; peulen I 4.90-6,50; II 360-4.60; snRbonen 2,70-3,40. Idem stek 1.70-2.50; 73-92; prei 47; komkommer- Dit stopverbod is hier de af gelopen nacht om 12 uur aange bracht. Het is echter niet hele maal in overeenstemming met de levensgrote P. die er direct ach ter staat en waarmee de par keerhaven wordt aangeduid. (Foto Leldsch Dagblad) bloemkool AI 1.09-1.20; AU 1,01-1.15; BI 98-1.07; BU 71-85; C 66-85; D 36- 62. afwijkend 35-60; komkommers bin nenland C 12. D 11-14. allee per stuk. Radijs 12; selderij 12; txepeen I 80- 1.20 per kist. Afrikanen 11-12 per stuk. A 6.70-8.90; B W AJ 4.80-5.60; bon ken 5.50 per bakje van 6 kg Export: Tomaten A 10.30: B 10.20; C 9.80; CC 5.60 per bakje van 6 kg. Komkommers 13-42 per stuk. kromme komkommers 43 per kg.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 13