FICTIE KEUZE Ned. Spoorwegen gaan met automatisering machinist helpen en veiligheid verhogen MOEDER ZWERFT MET 5 KINDEREN DOOR ROTTERDAM MET EEN ENKEL WOORD Drie kinderen (week vermist) gevonden Juwelenschat van man uit Pakistan? LETDSCH DAGBLAÏ» ZATERDAG 29 MEI 1909 Dc spanning tussen de Arabische staten en Israël is de laatste tyd weer sterker aan de dag getreden. En tegelijkertijd is geble ken, dat de Arabische eenheid een fictie is, die wel ijverig wordt ge propageerd maar in feite niet zo sterk is als zy ïykt. Dat bleek o.m. toen de Arabische Liga de diploma tieke betrekkingen met Bonn ver brak nadat de Westduitsers relaties met Israël hadden aangeknoopt. Drie van de dertien Arabische sta ten namen evenwel een afwijkend standpunt in: Libië, Tunesië en Ma rokko, die weigerden met de Bonds republiek te breken. Tunesië slaagde erin zich nog verder van zijn Ara bische broeders te verwijderen toen president Bourguiba met een plan voer de dag kwam om het z.g. „Pa lestijnse vraagstuk" niet door oorlog en vernietiging te regelen, maar door onderhandelingen en goede wil. De Arabische staten zouden het be staan van de staat Israël moeten erkennen, mits dit land bereid zou zijn een deel van zijn gebied be schikbaar te stellen voor de vestiging van teruggekeerde Palestijnse vluch telingen. Met dit denkbeeld heeft Bourguiba zich een bijna even grote afkeer van de zijde der overige Ara bische staten op de hals gehaald als Israël totnutoe placht te ontmoeten. De Tunesische president wordt zon der meer als een verrader beschouwd en zijn land is dan ook niet ver tegenwoordigd geweest op de Arabi sche topconferentie in Cairo, waar de regeringsleiders van de twaalf anderen alsmede de ministers van Defensie en Buitenlandse Zaken zich hebben beraden over de vernietiging van Israël. Zo is er dus wel dege lijk een gemeenschappelijk Arabisch verzet tegen het bestaan van de staat Israël, tegen de maatregelen van die staat om zich van een gepaste hoe veelheid water van de Jordaan ter bevloeiing van het dorre zuiden te verzekeren, tegen een redelijke op lossing voor de spanningen die daar door en bijv. ook nog steeds door het beruchte vluchtelingenprobleem bestaan, maar van een gesloten front kan men toch niet spreken. In Cairo bijv. heeft Syrië een zeer fel stand punt ingenomen,, zó fel dat de Egyp tische houding er wel ontrouw jegens de Arabische zaak bij leek. In de eerste plaats is Nasser toch niet zo gretig bereid om een militair offen sief tegen Israël te openen als de Syriërs graag zouden zien. Damas cus wil nl. infiltraties op Israëlisch gebied om de werkzaamheden aan het irrigatiesysteem te saboteren. Maar Egypte is, als het erop aan komt, realistischer dan Israëls buur man Syrië. Ook, en dit in de tweede plaats, ten aanzien van Bourguiba heeft de Egyptische delegatie zich voorzichtiger uitgelaten dan andere Arabische vertegenwoordigers. Dit alies betekent niet, dat Israël de Egyptenaren niet zou behoeven te duchten. Maar president Nasser, vermoedelijk wijzer geworden door de pijnlijke ervaringen in Jemen waar zijn troepen harde klappen hebben moeten incasseren, weigert om de werkelijkheid te onderschat ten, al doet "dit allerminst afbreuk aan de propaganda tegen Israël. De jongste incidenten tussen Israël en Jordanië die aantonen, dat Israël niet bevreesd is en bereid is om terug te slaan, zullen zeker koren op de Egyptische molen betekenen. De toestand in de Dominicaanse republiek bewyst weer eens dat het betrekkelijk gemakkelijk is met militaire middelen een conflict onder bedwang te krijgen, maar dat dan pas de grote moeilijkheid komt in de vorm van het vinden van een aanvaardbaar politiek regime. Met hun overmacht zijn de Amerikanen erin geslaagd de troepen van gene raal Imbert en die van kolonel Caa- mano tot een wapenstilstand te be wegen, maar wie van deze kempha nen thans een lepel in de politieke pap zal mogen houden is een pro bleem, dat vooralsnog niet is opge lost. De Amerikaanse vertegenwoor diger Mc. George Bundy, Johnsons speciale adviseur voor de nationale veiligheid, was er dezer dagen bijna in geslaagd een voorlopig kabinet on-' der leiding van de 54-jarige oud minister van Landbouw onder ex- president Juan Bosch, Guzman, tot stand te brengen. HU had al de gieun van kolonel Caainano, maar slaagde er niet in die van generaal Imbert te verkrijgen. Imbert be schouwt Bosch, Guzman en Caama- no ais opstandigen en ziet niet in waarom Washington met iemand van deze groep in zee zou gaan, ter wijl hij, Imbert, de sterkste militaire troeven in handen heeft weten te krygen. Het gaat hier dus om een botsing tussen militaire macht en politieke redelijkheid. Bundy bevindt zich intussen weer in de Amerikaan se hoofdstad om verslag uit te bren gen aan president Johnsoh, die thans opnieuw voor een moeilijke keuze staat. Eerst moest hij kiezen tussen in grijpen en afwachten, toen de strijd in de Dominicaanse republiek zich steeds feller begon te ontwikkelen. Johnson gaf de voorkeur aan snelle en misschien wel voortijdige maat regelen in de vorm van een lan ding van mariniers boven het ri sico van een tweede Cuba. Het is hem hier en daar, vooral in een deel van de Amerikaanse pers, kwa lijk genomen. Hij heeft het verwyt ts horen gekregen, dat de Verenigde Staten weer eens stelling namen te gen een wel progressieve, maar be- siiat niet-communistische groepering, waardoor de sociale vooruitgang werd tegengehouden. Op zeker ogen blik leek het erop of Washington toch party scheen te kiezen voor ko lonel Caamano, die in zün denkbeel den dicht by de democratisch ge kozen maar verjaagde ex-president Juan Bosch staat. Washington liet zelfs de beschuldiging van commu nistische infiltratie mm of meer val len maar aarzelt nu toch weer tus sen Imbert en Caamano. Men mag benieuwd zyn wie er, na de be sprekingen van Bundy in de Ame rikaanse hoofdstad, in Santo Domin go als overwinnaar uit de bus zal komen. Proef op Amsterdam-Amersfoort, voltooiing op z'n vroegst in 1975 (Van een onzer redacteuren) Machinist A. Looyen van de Nederlandse Spoorwegen heeft gisteren met zijn trein tussen Amersfoort en Hilversum zijn 18- jarige N.S.-ervaring geweld aangedaan en herhaaldelijk gepro beerd snelheidsbeperkingen te overtreden en op rood staande sei nen te negeren. Het lukte hem niet. Een zwart kastje in zijn cabine, in samenwerking met een uitgebreide elektronische apparatuur in zijn treinstel, zorgde er voor dat hij eerst zicht- en hoorbaar ge waarschuwd werd. Bleef hij hardnekkig en moest en zou hij met grote snelheid door een geel sein of met wat voor bescheiden snel heid door een rood licht rijden, dan grepen elektronische bestuurde krachten buiten hem om in: de trein stopte. Daarmee gaven de Nederlandse Spoorwegen een demonstratie van de werking van A.T.B., de Automatische Trein Beïnvloeding, die met ingang van de nieuwe dienstregeling in het stadium van praktische proefnemingen komt. Controle, niet vervanging Het gaat by deze proefnemingen niet om het werkelyke begin van A.T.B. in Nederland: men wil con troleren of het ontwikkelde systeem voldoet aan de eisen van de praktyk, hoe het zich exploitatief gedraagt en hoe op dit systeem de treinvoer- ders reageren. Nederland is het eerste land in Europa waar continu automatische treinbeïnvloeding (A.T.B.) boven gronds toegepast gaat worden. Het baanvak AmersfoortAmsterdam/ Muiderpoort heeft deze primeur. Met ingang van de nieuwe dienstregeling van de Nederlandse Spoorwegen, die morgen ingaat, zal het treinverkeer tussen Amersfoort en Amsterdam en omgekeerd elektronisch worden ge regeld. Dat wil zeggen, dat het werk van de machinist wordt gecontro leerd, niet vervangen. Het doel van A.T.B. is het voorkomen van botsin gen van treinen, frontaal of zijde lings. Daartoe moeten de opdrach ten die door de seinen langs de baan aan de machinist worden gegeven, worden overgedragen op de trein. Deze opdrachten worden- dus via stroomstoten door de rails in de ca bine kenbaar gemaakt en er wordt door apparatuur gecontroleerd of de machinist daarop juist reageert. Het A.TB.-systeem is de laatste schakel in de keten van moderne be veiligingssystemen van de N.S. De opdrachten, die tot nu toe uitslui tend worden gegeven langs de baan door middel van de daar geplaatste seinen, zullen in de toekomst in de cabine van de trein worden herhaald en de tydige reactie daarop van de machinist zal ononderbroken wor den gecontroleerd. Miljoenenzaak Op het baanvak Amersfoort—Am- sterdam/Muiderpoort wil de N.S. in de komende tyd proefondervindelyk ervaring opdoen met dit van oor- sprong Amerikaanse systeem dat door huisartsen Het kastje (rechts boven) dat een aanvulling vormt voor de machinisten dat hem in het ATB-systeem inlichtingen en waarschuwingen geeft die zijn werk vergemakkelijken en de veiligheid verhogen. Nederlandse ingenieurs aan onze om standigheden is aangepast. In 1969 zal al het daarvoor in aanmerking komende krachtvoertuigmaterieel van de N.S. met A.T.B. zyn uitge rust en zal op 1000 km. van het N.S.- net (ruim 30 pet.) A.T.B.-apparatuur zijn aangèbracht. Op 1 januari 1971 moeten alle hoofdiynen van het N.S.- net voor A.T.B. geschikt zyn en in 1975 zal het hele door reizigerstrei nen bereden N.S.-net (2500 km.) van A.TJB.-apparatuur zyn voorzien. Het is miljoenenzaak, want afge zien van de technische voorzienin gen, die langs het baanvak moeten worden uitgevoerd, vergt de installa tie van de A.T.B.-apparatuur in elke trein een bedrag van ongeveer 25.000 gulden. Tot nu toe zyn 13 vier-wa- gentreinstellen en 20 twee-wagen treinstellen met de apparatuur uit gerust. De treinramp bij Harmeien heeft de ontwikkeling van dit geperfectio neerde beveiligingssysteem versneld, want de Europese spoorwegen bera den zich nog steeds over het beste systeem. De N.S., die reeds in 1953 met experimenten op dit gebied be gon, heeft het definitieve besluit evenwel niet willen afwachten en heeft in 1963 definitief voor A.T.B. gekozen. Half-automatisch A.T.B. is een half-automatisch systeem, want de machinist op de trein blijft gehandhaafd. In principe is het rijden van een onbemande trein evenwel mogelyk geworden. Vanwege de psychologische bezwa ren en op grond van zeer reële be zwaren zoals de onbewaakte overwe gen en de koelen op de rails (per dag wordt één koe doodgereden), voelt men hiervoor evenwel niet. In het nu toegepaste systeem is de ma chinist trouwens toch te allen tyde nodig om de trein in beweging te brengen. Rechtszaken in Oost- en West-Berlijn Voor een Oostberlynse rechtbank zyn gisteren gevangenisstraffen van tien, zeven, zes en vier jaar geeist, tegen vier Westberiyners, die ervan worden beschuldigd Oost-Duitsland op valse papieren te zyn binnenge drongen „met het doel het Oostduit sers gemakkelyker te maken om uit Oost-Duitsland naar het Westen te ontvluchten". De rechtbank zal maandag uit spraak doen. In West-Beriyn stond gisteren Horst Streit terecht, die ervan wordt beschuldigd zich op Goede Vrydag onder valse voorwendsels meester te hebben gemaakt van de identiteits- bewyzen van de Westberiyner Mahr- holt, die zich op geoorloofde wyze voor familiebezoeli in Oost-Beriyn bevond. Streit, een bekende van de politie, is vervolgens op de pa pieren van Mahrholt naar het Wes ten uitgeweken. Mahrholt en zyn verloofde mej. Rehbein, die naar Oost-Berlyn was getogen om voor hem te getuigen, bevinden zich nog steeds in een Oost berlynse gevangenis. De Oostberlyn se autoriteiten zullen hen slechts op vrye voeten stellen, wanneer Streit aan hen wordt uitgeleverd. De openbare aanklager heeft voor de Westberlynse rechtbank, waar voor Streit terecht staat, vier jaar gevangenisstraf tegen hem geeist. (Van R'damse correspondent) Mevrouw A. J. Kruithof-Van Lit- senburg zwerft met haar vijf kinde ren sinds enige tyd dakloos door Rot terdam. Donderdag klopte zij voor de elfde maal aan by een tehuis voor daklozen in de Van Speykstraat met Lente op retour? De lente is op het ogenblik op de terugtocht en in vele streken hui veren de mensen in een byna winter achtige somberheid. in de Alpen is sneeuw gevallen en op sommige grote wegen in Zuid- Du itsland was weldra geen verkeer meer mogelyk. In Prankryk was gedurende de nacht boven Parijs en omgeving een lichte regen gaan vallen, die wel dra overging in een ononderbroken plasregen. De temperatuur daalde tot twaalf graden celsius. In Engeland was het ongewoon koud en bewolkt. De Londenaars scnudden de mottenballen uit hun zware overjassen en trokken ze weer aan. Het was donker en winderig weer. Omstreeks het middaguur was de temperatuur in Londen elf gra den celsius. Turijn in Italië werd geteisterd door zware buien met hagel en van daag is de top van de Etna, de hoog ste vulkaan in Europa, met sneeuw bedekt. Uren is de stadsreiniging in Tu rijn bezig geweest om de hopen ha gelstenen op te ruimen. De hagel heeft zware schade aangericht aan de tuinbouw rond de stad. De zware regelval die zich giste ren over een groot deel van noord- Italië ontlastte, maakte een einde aan een droogte van byna twee maanden welke grote schade aan de rijstcultures heeft aangericht. haar kinderen Oor (17), Geert (7), Joke (6), Thea (3) en Peter (byna een half jaar). De vrouw dlle sinds de dood van haar man geen onderdak meer heeft, moet leven van haar weduwenpen- sioen en de inkomsten die haar oud ste zoon heeft. Meestal slaapt ze In hotels e.d., maar daar Is het pensioen niet op berekend. Tot november woonde de familie in een zeer bouw vallig huis in Dussen (N.-Br.), dat zou zyn opgeknapt als haar man niet was gestorven. Toen de toestand diaar onhoudbaar werd, trok ze naar haar zoon in Rot terdam, waar zy spoedig weer weg moest en naar haar andere zoon die in L uniteren inwoonde. Daar moest zy ook weer verdwynen. Ze is met haar 5 minderjarige kinderen naar Rotterdam teruggekeerd, heeft een urgentieverklaring van volkshuisves ting gekregen, maar is er nog steeds niet in geslaagd een goed onderko men te vinden. De politie helpt het gezin, waar men kan. Er is zelfs op aangedrongen de kinderen die niet meer naar school gaan, in een kin dertehuis te stoppen, maar dat wil mevrouw Kruithof ondier geen voor waarde. Intussen wordt de toestand met de dag ondraaglyker. Van 's morgens acht uur tot 's avonds laat loopt het gezin doelloos op straat. De moeder moet zomaar ergens aanbellen om te vragen of ze even het zuigflesje voor de kleine mag warmen en als het re gent lopen de kinderen en de moeder urenlang met natte kleren. (Van onze Londense correspondent) Een zucht van verlichting ging gisteren door Engeland, toen bekend werd dat drie Londense kinderen een broertje en een zusje van resp. 3 en 7 jaar en een jongetje van 6 die precies een week geleden spoorloos in verdwenen, levend ontdekt n. Zy werden gevonden door een 63-jarige man, die rommel wilde op bergen, uitgeput op de vloer liggend een klein hokje achter een huis, dat gebruikt wordt voor het opber gen van vuilnisemmers. Het hokje heeft een afmeting van slechts 72 by 60cm. Hy hoorde een zwak geluid en opende de deur van liet hok waarin de kinderen zichzelf bleken te hebben opgesloten, aange- ;ien de deur was dichtgetrokken en /leen van de buitenkant kon worden geopend. Het is verbazingwekkend dat de honderden politiemannen en de leden van de burgerbescherming, die de hele buurt huis voor huis hebben uitgekamd een kanaal werd door kikvorsmannen doorzocht niet op het denkbeeld zyn gekomen in dit hokje te kyken, dat zich slechts op 100 meter van de ouderiyke wonin gen van de kinderen bevond. Een gebied van drie vierkante kilo meter van deze vervallen buurt werd acht dagen lang zonder onder breking doorzocht en de hele bevol king hielp mee. Kelders, bouwterrei nen, tunnels en riolen, werden aan een nauwgezet onderzoek onderworpen. Duizenden mensen werden onder vraagd en 400 rapporten uit alle wind streken gecontroleerd. Helderzienden boden hun hulp aan. De politie sprak met honderden kinderen om de speelgewoonten van het verdwenen drietal na te gaan De beide moeders, de 34-jarige me vrouw Adebona en 39-jarige me- w Leigh namen urenlang aan het opsporingswerk deel. Zy werden de tv-camera's geïnterviewd om zelf een zo nauwkeurig mogelijke be schrijving van de kinderen te geven. Deze hadden vorige week vrijdag op de stoep van een van de beide fami lies rustig zitten spelen. Een hunner bmnengekomen om een glas wa ter te drinken. Daarna waren alle drie plotseling verdwenen. Hun op het hart gedrukt altyd dicht by huis te biyven. Dit hebben zy inderdaad gedaan De nachtmerrie van de ouders is ier en hun biydschap kende geen grenzen. Er heerste echter aanvan- kelyk diepe bezorgdheid over de 3- jarige David Adebona, die ernstig ziek bleek te zyn. Alle drie kinderen tijdelijk met 1 JAARGETIJDE SPELDJE Uit serie van 4 Bij tube van fl.- Zeepost Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden T*~ data waarop de correspondentie i lijk ter post moet zijn bezorgd, s haakjes, achter de BINNENLAND Het aantal bejaarden i Amstelland Australië: Ro- thenstein (2/6); Brazilië (30/5). Alnltak thenstein (2/6) ;L 6); Canada: Nieuw Amsterdam (30/6) Afrika (Republ.) mi.v Transvaal Castle (30/5)uranjeiou- tein (1/6). Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Onderzoek bejaarden In Breda zal in de zomermaanden begonnen Mertens, hoogleraar Nijmegen,] Noordwijkstraat in Overschie (Rotterdam) is gisteren een butagasfles ontploft. Het gevolg was, dat er In de patakraam brand Drlel uit Rotterdam, brandde geheel uit. De brandweer had tien minuten nodig om het vuur te blussen. Aardgas zoeken De Steenkolen Handelsvereniging, king met een Di maaschapp'y in Noord-Holland gezondheidsdienst. Alle Bredase hoopt 1 deze nieuwe plolratieboring te kunnen begin nieuwe locatie is gelegen in het ge- trted, waarvoor het consortium reeds geruime tijd geleden concessie heeft aangevraagd. Secretaris-generaal B.Z. Met in gang van 21 m,ei 1965 is mr. E. O. ba ron van Boetzelaer benoemd tot secre taris-generaal Buitenlandse Zaken. in Boet- waarnemend secretaris-gene raal sedert mr. S. J. baron van Tuyll Serooskerken onlangs lid van de State werd. BUITENLAND Vereni- kindervrienden heeft Jose phine Baker de titel „kindervriendin" verleend. ZIJ zal de prijs op 1 juni op het feit, dat Josephine Baker vyftlg Nu ook in grote fles! dakloze kinderen onder heeft genomen. De Po heeft al deze kinderen t tie in Polen uitgenodigd. Postzegels Scotland Yar zending zeldzame postzegels t vyftien miljoen gulden vergezellen, van Londen naar Wenen zullen worden overgebracht. ZIJ zullen daar een filatelistische tentoonstelling arden getoond. Verijdeld In Soedan is een staats greep very'deld. De samenzwering onder leiding staan van er ficleren, die de regering l aantal of- de bestandslijn in Kasjmier velen verwond, zo heeft woordvoerder van het Indiase minis terie van Defensie meegedeeld. Hij „Voorzichtig" De handelscommis- sie van het Amerikaanse Huis van Af gevaardigden heeft een wet goedge keurd die voorschrijft dat op elk pakje sigaretten dat in ae Verenigde Staten in de handel komt deze waarsschuwlng verschijnt: „Voorzichtig: het roken van sigaretten kan gevaarlijk zijn voor uwl gezondheid". Plan tot moord President Soekax- no heeft gewag gemaakt van een „Im perialistisch plan" om hem, minister Soebandrio en de generaal Jani van het leven te beroven. Als de uitvoering het Palestynee vraagstuk is hiervan de oorzaak, aldus een ver klaring van de vice-premier van Koe- welt. De lening beliep honderdmiljoen gulden, waarvan Tunesië al veertig miljoen heeft ontvangen. Goed behandeld Gerald Brooke, de jonge Britse leraar die een maand gearresteerd, heeft tot vrouw gezegd de indruk te hebben hij „op rechtvaardige wyze wordt handeld en dat hy geen enkele klacht had". Mevrouw Brooke deelde dit mee na een bezoek van drie uur aan haar man in de gevangenis van Loubianka, Vermagerd en bijna bewusteloos waren tot op .de beenderen toe ver- magerd, hadden ingevallen ogen - waren byna bewusteloos, zy werden onmidaellyk naar het ziekenhuis over gebracht, waar zy thans aan de be- terende hand zyn. VN-RES0LUTIE OVER RHODESIE De dekolonisatiecommissie Verenigde Naties heeft met twintig stemmen voor en twee onthoudingen een door Afrikaans-Aziatische leden ingediende ontwerp-resolutie goedge keurd waarin de onafhankeiykhelil onder een Afrikaans bestuur va: thans door een blanke minderheid geregeerde Rhodesië wordt geeist De landen die geen oordeel uitspra ken waren Australië en de Verenig, de Staten. De Britse afgevaardigde nam niet aan de stemming deeL De resolutie spreekt zich voorts uit voor het recht van de bevolking van Rho desië op zelfbeschikking en vestigt de aandacht van de Veiligheidsraad op „de buitengewoon ernstige situa- tie, die ontstaan is doordat de Rho- desische autoriteiten van plan zijn over te gaan tot terechtstelling personen die zijn veroordeeld op grond van een wet voor handha ving van de openbare orde". De 37-jarige in Calcutta geboren Indiër La Pahieti, een handelaar in antiquiteiten in Pakistan met een filiaal in Frankfort, heeft verklaard, eigenaar te zijn van juwelen ter waar de van 430.000 gulden, die zyn ge- vonden in het wrak van het Paki staanse vliegtuig, dat de vorige weeli donderdag by Cairo is neergestort De juwelen worden, hangende ver der onderzoek, door de politie in be- waring gehouden. Zy zouden toevertrouwd zyn ge weest aan een Duits passagier Hoff man, die tezamen met 120 anderen by de vliegramp om het leven is ge komen en is begraven op het kerk hof in Cairo. De juwelen werden een week de ramp verborgen gevonden in eei beschadigde transistor-radio. De dio is gevonden tussen stukken het verongelukte vliegtuig, die voa nader onderzoek op het vliegveld i Cairo zyn opgeslagen. eidóe C^Tcjenda Dr. Van Voorthuyzenschool (aula): Pinkstergemeente. 3 uur nm. Gerecht 10: Zendingswerk Midder- nachtsgroep. Spr. evangelist H. Schou- ►recht 10: Soefi-beweging. Spr. dhr. nm.; Openbare lezing. 2.45 uur nm. Jan Vo6sensteeg 17. Volle Evangelie- zending. Spr. dhr. J. Zijlstra, 10 uur Pieterskerk. Open Deurdlenst, 7 uur film „Land. van de lange Dag", 3 uur nm. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur vm. MAANDAG Boerhaavelaan 44Diploma-uitrei king r.-k. Technische School „Don Boeco". 8 uur nm. Haagweg 4: Diploma-uitreiking Tech- Rest. Van der Heijden: Jaarvergade ring VW. 5.30 uur nm. Steenschuur 6Spiritlsch Genoot schap. 8 uur nm. DINSDAG Hogewoerd 175: Dienstvergadering van Jehovah's Getuigen, 7.45 uur nm. In de Moriaan (Hoogl. Kerkgracht). Gesprek over het hervormde Jeugd- Jeu Veste lies", 7.45 Kleine Burcht. Filmavond Bataafse Aocufabriek. 8 uur nam. SchouwburgK. en O. Haagsche Co- WOENSDAG Ant. Clubhuis. Toneelgroep „Euri- pldus". Opv. van „Een geboren leuge- Willem de Zwijger laan 105: Bahaï- DONDERDAG Hogew an Jeh Dienstvergadering VRIJDAG Lodewijkskerk: Oecumenische bijeen komst. Sprekers ds. H. van Bllderbeek en pastoor J. van Well. 8 uur nm. Oude Vest 13Evangelisatie christen, gem. „Ecclesia". 8 uur nm. Legermuseum (Pesthuislaan)Met ultzonderli (zondag 1-4 uur) Rljksm 3teenstr__. lags 13-17 i Ryksmuseum toonstelling „Of jrocd Werkd 10-5 i -nschappen: Dag. 10-' BIOSCOPEN Camera: Van vrydag af „Beschuldig 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 H dag 2.30, 4.45, 7 Luxor: .Allez France". Dag. 2.30, 7 i 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 4.30, 7 en 9.15 zonde t/m woensdag „Met één voet I hel". 14 jr. Dag. 2.30, 7.15 en 6. Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 Astra-theater - Wassenaar: Vrijcte 7 en 9.15 uur „Cartouche". 14 Jr. Avond- en nachtdienst der apotheke Geopend voor spoedeisende gevallen gesloten van 8 tot 22 "i ZONDAGSDIENST DER HUISARTSB Voor spoedgevallen zyn van zate: dagmiddag 2 uur tot maandagmorgei 8 uur bereid waar te nemen de doi toren Jansen, Rijnsburgerweg 29b, tel 53024; H. Jasperee, Witte Singel 7! tel. 24961; Mastenbroek, Houtlaan 2ï tel. 53156; Van Leeuwen, v. d. Bran delerkade 28, tel. 20412 en SastrowiJO o. Toscanlnilaan 18. tel. 34779. Te Oegstgeest dokter Reterlnk, te! (of diens waarnemers), lx op dokterstelefoon 22222. HAAGSE AGENDi ZONDAG 30 MEI Kon. Schouwburg: 14 uur. Ha Comedle, „Airdèle". 20.15 uur „Konii Lear". Dlligentla: Louis Gabowitz (viool 20.15 uur. MAANDAG 31 MEI Kon. Schouwburg: 20.15 uur. Toned groep Centrum,- „Polyester Polka". Kurzaal: Ooncert „Musica". 20.15 DINSDAG 1 JUNI Kon. Schouwburg: 20.15 uur. sche Comedie, „Na de zondeval' Micro Theater: „Lach er maa 20 i VOENSDAG 2 JUNI Orgelconcert He C. Hél DONDERDAG 3 JUNI Kon. Schouwburg: 20.15 uur. Half sche Comedie, „Candida". VRIJDAG 4 JUNI Kon. Schouwburg: 20.15 uur sche Comedie. „Ardèle". ZATERDAG 5 JUNf Kon. Schouwburg: Eindexamen Affi sterdamse Toneelschool. 14 uur. Half sche Comedie, „Na de zondeval". 20J

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2