Eef Dolmans greep naar oranje trui mislukt ZLC - SJZ DRIE TURNTITELS VOOR DOS Krantenbezorger Jan Janssen eerste in puntenklassement Beslissing herroepen Sportclub Gooiland De roiule in cijfers Ton Wildenburg (Excelsior) doorbreekt bij junioren zegereeks van blauwwitten LFTDSCR DAGBLAD ZATERDAG 29 MEI 1965 i!| Harry Steevens is nieuwe leider in Olympiads Tour Piet Deenen eindigt in Veldhoven op 27 minuten pijl van het Zuiden Nederlanders bij de eerste tien Na de vierde en voorlaatste etappe an de PUI van het Zuiden hebben ich de Nederlanders Bas WUdenes Richard Bukacki onder de eerste len in het algemeen klassement ge- chaard. De rit, die over een afstand van 60 kilometer leidde van Ettelbruck aar Umelange, leverde een zege op oor de Fransman Bernard Guyot 4.27.46)Bukacki werd achter de luitse Koslar derde in dezelfde tijd. flak achter dit groepje (waarin lei- er Edy Schutz als vijfde binnen - ïam) finishte de Amsterdammer Pijdenes als zevende. In het alge- leen klassement leidt Schutz nog eeds, voor Guyot, zijn landgenoot risch en de Duitser Koslar. Wijdenes vijfde met een achterstand minuten, de Zeeuw Bukacki ende op 24 minuten. Regen Geen tennis De nieuwe leider in de veertiende Olympiad Tour door Nederland heet Harry Steevens. Deze twin tigjarige Limburger griste in Veldhoven voluit spurtend de ritzege van de derde etappe weg voor de Zeeuw Dies Kosten. Steevens veroverde hiermee tevens de groene trui van het puntenklassement. Parade in Parijs In verband met de aanhoudende gen is het gehele programma van Franse internationale tenniskam- oenschappen een dag opgeschoven, p het programma voor vandaag de finale heren enkelspel en de ilve finale dames enkelspel. Kandidatentoernooi Gisteren is de schaaktweekamp lissen de Russische grootmeesters oris Spasski en Efgim Geiler voort- ezet met de tweede partij in de tlve finale van het toernooi om de ereldtitel. Spasski speelde met wit begon de partij met een Ruy ipez-opening. Bij de 41ste zet werd partU afgebroken. (Advertentie) ZONDAG a.s. beslissingswedstryd VROEGE SLAG De slag ontbrandde in deze derde rit, die de renners ten zui den van de Moerdijk bracht, verrassend vroeg. Nadat de koers eigenlijk tien kilometer was ingekort omdat eerst in Delft een brug openstond en kort daarop in Pijnacker geslo ten spoorbomen het peloton stuitten, schoven meteen na de tweede onderbreking de vedet ten naar voren. Onder de druk van hun demarages vielen er vier, vijf scheuren in het peloton, kwamen er gaten tussen groepen stampende coureurs. Vooraan ontstond tenslotte een formatie, die gezien mocht worden en bestond uit (Dolman, Van Middelkoop, Ouwer- kerk, Van der Klooster, Steevens, Schouten, Braspenninckx, Van Lach- terop. Kosten, Van Breugel, Beugels, Van Kemenade, Wagtmans, Peters. Pellenaars, Hoogland en Ottenbros. Zonder uitzondering naam dus. Het was daarom derlyk.dat het grote peloton eerst kort na de Moerdijkbrug een groot scheepse tegenaanval inzette, Oranje truidrager Piet Deenen had in deze tegenstoot geen aandeel meer: hij was in de achterhoede verzeild ge raakt en zou niet meer terugkomen. Pech Tijdens deze slag in het uiterste noordwesten van Noord Brabant wankelden de vluchters, inmiddels tot veertien man teruggebracht omdat Henny Schouten, Freddy van Lach terop en Jaap Hoogland door pech het contact hadden verloren. zy bogen echter niet en liepen ni de voor hen kritieke situatie lang zaam maar zeker weer uit zodat in Wagenberg (80 km) weer een verschil in 1.30 kon worden opgemeten. Ach tér ui viel de karavaan intus sen steeds meer uiteen, ook al door •n tegenaanval, ingeluid door Nico Lute en de actieve Adrie Drop. Dit tweetal kreeg kort daarop gezelschap de Belgen Alfonds Cools en Willy van Elsuwe en later meldden zich nog meer coureurs voor het tegen offensief: Gerard van Vianen, Daan Holst, Hans den Hartog, Rinus Hoo- gerlard en een derde Belg, Marice Geeraerts. ïtappezege in Daupliiné Liberé Jacques Anquetil heeft er gisteren n twUfel over laten bestaan, dat de Dauphiné Liberé gaat winnen i, wat meer zegt, nog steeds een mpleter renner te zijn dan zijn euwige" rivaal Raymond Poulidor. e veelvoudige Tourwinnaar bracht it tweede gedeelte van de achtste ippe, een tüdrit over 38 kilometer, zyn naam met een voorsprong van seconden op Poulidor. In de voorgaande ritten was er en verschil tussen de twee Franse rotmeesters geweest, maar Anquetil rsloeg Poulidor tweemaal in de ndsprint, hetgeen hem reeds een forsprong van 1.15 opleverde. Tweemaal Jan Janssen, de Ossendrechtse we- Hdkampioen, die het donderdag op- Mlend rustig aan had gedaan, sprak daardoor vrijgekomen reserves door twee prachtige prestaties te veren. De tijdrit legde hij beslag op in schitterende vierde plaats op 2.24 Mi Anquetil en in de ochtenduren esloot hij een sterke, langdurige solo Wereldkampioen Jan Janssen met zijn ploegleider Maurice De- muer nadat hij als eerste is ge ëindigd in het eerste gedeelte van de achtste etappe van de Dauphiné Liberé. met een ritzege. Hy had bijna zes minuten voorsprong op een achter volgende kwartet, waarvan Camen Preciozi de spurt won. Het peloton eindigde op zeven minuten. Ondanks deze goede prestatie van Janssen is de Limburger Leo Knops nog steeds de beste Nederlander: hU neemt in het algemeen klassement de acht tiende plaats in. Janssen is 24ste. Het algemeen klassement luidt: 1. Anquetil (Fr.) 36.07.12; 2. Poulidor (Fr.) 36.08.45; 3. Kunde (W.-Dld.) 36.13.10; 4. Aimar (Fr.) 36.16.05; 5. Pingeon (Fr.) 36.17.04; 6. Manzaneuqe <Sp.) 36.18.38; 7. Castello (Sp.) 36.20.39; 8. Gines Garcia (Sp.) 36.21.37; 18. Knops (Ned.) 36.34.12; 24. Janssen (Ned.) 36.50.05. (Janssen is leider in het puntenklassement). Vooraan bleef het lange tijd rus tig. De veertien koplopers bepaalden zich er toe het tempo op peil te houden en behoudens 'n korte vlucht van Rmi Wagtmans- meer bedoeld als een parade in eigen streek bleef men eensgezind samenwerkend by- een tot op het circuit in Veldhoven. Daar faalden de leden van de Trio ploeg ondanks hun overwicht in een poging om nog een laatste afschei ding te bewerkstelligen, mede omdat Rinus van der Klooster in de tweede omloop moest afhaken en André van Middelkoop niet zoveel macht bezat als gewoonlijk. Mislukt Door deze samenloop van omstan- nigheden mislukte ook de greep van Eef Dolman naar de oranjetrui. Want toen de sprinters op het laat ste rechte eind het heft in handen namen, werd de Nederlandse kampi oen snel naar de vierde plaats ver wezen. Met Harm Ottenbros kort achter zich stoven uiteindelijk Harry Steevens en de forse Dies Kosten naast elkaar op de streep af. De laatste, felle rukken van Steevens waren daarbij voor zijn rivaal Juist iets te veel, zodat de Limburgse bank werker vandaag in het oranje mag starten in de wetenschap, dat hy op zijn naaste rivaal (Kosten) een mi nuut mag verspelen. De festiviteiten rond de persoon van de overigens weinig spraakzame Steevens waren reeds lang ten einde toen in gezelschap van de jonge Guus Leliaert oranjetruidrager Dee nen arriveerde. De achterstand van de totaal ontredderde Vlymenaar op de winnaar was in de laatste tiental len kilometers aangegroeid tot maar liefst 27 minuten. De minister van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk, mr. M. Vrolijk zal vanavond in Rotter dam na afloop van de finale van de stryd om de KNVB-beker tussen Go Ahead en Feyenoord, de beker aan de winnaar uitreiken. De in twee ritten verdeelde tweede etappe van Olympia's Tour door Nederland, die op Hemelvaartsdag werd gereden, is door het herroe pen van enkele beslissingen door de jury in feite een farce geworden. In de eerste plaats werd na een scherp protest van ploegleider Piet Libregts, die dreigde zijn Vrede- stein-formatie terug te trekken, be sloten de tijd en van de donderdag ochtend gereden ploegentydrlt voor het algemeen ploegenklassement te laten vervallen. Bovendien werd de winnende ploeg, de formatie onder leiding van de wereldkampioen Tiemen Groen, die een te korte af stand zou hebben afgelegd, naar de laatste plaats gedeklasseerd. Win naar van de ploegentydrit werd nu Vredestein Daarnaast heeft de jury een ingrij pende wyziging aangebracht in de tyden van het later op de dag ge reden criterium in het Haagse Zui derpark. Daar werden nameiyk voor het einde vyftien renners, die meestal door pech een ronde ach terstand hadden opgelopen, uit de stryd genomen. Zy kregen als eind- tyd van het criterium de tyd van de winnaar plus 3.30 minuten, de gemiddelde rondetyd. Ook deze be slissing werd herroepen op aan drang van enkele buitenlandse ploegleiders. De vijftien betrokken renners werden nu opnieuw geklas seerd en wel in dezelfde tijd als het grote peloton. Harry Steevens voorgrond (l) gaat als eerste over de streep in I Veldhoven. Dies Kosten (r.) I werd tweede, terwijl Evert Dol man (l.) op de derde plaats be slag legde. Voor de zomercompetitie van de KNZB zyn gisteren enkele waterpolo- wedstrijden gespeeld. In de hoofd klasse won AZPC van Neptunus Amersfoort. In de eerste klasse b ze gevierde Polar Bears met 7-4 over Rotterdam. De stichting „Sportclub Gooiland" gaat door. Dank zy de steun van het bedrijfsleven en de burgery en mede dank zy talryke toezeggingen, heeft het Stichtingsbestuur van de „Sport club Gooiland" het besluit genomen volgend seizoen de plaats van „Het Gooi" in het betaalde voetbal in te nemen. Dit ondanks het feit, dat de F.C. Hilversum gemeend heeft niet te moeten toetreden. In deze kringen acht men het verzamelde begin-ka pitaal niet groot genoeg. Ook vol gend seizoen zal er in Hilversum dus door twee verenigingen betaald voet bal worden bedreven. Als trainer- manager heeft de „Sportclub Gooi land" de heer E. Mur aangetrokken. Leiden tiveede Het drie bondentoernooi is in een overwinning voor de NHKB geëin digd. Het verzwakte Leidse twaalf tal werd tweede. Vooral het Leids KNKB-team vormde een goede com binatie, waarbij de overwinning op de sterke NHKB-ploeg imponeerde. In deze afdeling werd Leiden dan ook eersrte. De uitslagen waren: KNKB-senio- ren: Noord-Hol.Leiden 2-3; Haar lemNoord-Holland 0-7Leiden Haarlem 6-4. Junioren: Haarlem Noord-Holland 2-3LeidenHaarlem 3-4; Noord-HollandLeiden 5-5. Re gionaal: LeidenHaarlem 3-4; Nrd.- HollandLeiden 4-3; HaarlemNrd.- Holland 2-4. Eindstand: 1. Noord- Holland 9 pnt.; 2. Leiden 5 pnt.; 3- Haarlem 4 pnt. Derde etappe: 1. Harry Steevens (Amstel Bier) 4.04.01 (met bon. 4.03.01); 2. Dies Kosten (Breda Bier) z.t. (met bon. 4.03.31)3. Harm Ot tenbros (Flamenco) z.t. (met bon. 4.03.46)4. Evert Dolman (Trio grim) 5. Henk Peters (Caballero); 6. Pierre Pellenaars (Vredestein)7. Eddy Beugels (Schapers); 8. Ad van Ke menade (Schapers)9. Piet Braspen ninckx (Amstel)10 Ad van Breugel (Breda), allen z.t. als Steevens 4.04.01. Algemeen klassement: 1. Steevens 9.27.47; 2. Kasten 9.28.47; 3. Otten bros 9.29.02; 4. Dolman z.t.; 5. Pe ters 929.17; 6. Pellenaars; 7. Beugels; 8. Van Kemenade; 9. Braspenninckx; 10 Van Breugel; 11. Wagtmans; 12. Ouwerkerk; 13. Van Middelkoop, al len z.t.; 14. Van der Klooster 9.29.46; 15. Den Hartog 9.29.56. Ploegenklassement van de derde etappe: 1. Trio 12.1.03; 2. Breda 12.13.34; 3. Amstel 12.16.14; 3. Scha pers en De Bont z.t. 5. België z.t. Algemeen ploegenklassement: 1. Trio 23.0433; 2 Breda 23.06 04 3. Schapers 23 08 22; 4. Amstel 23.08.44; 5. België 23.16.33. Het puntenklassement luidt na drie dagen: 1. Steevens 55 pnt.; 2. Dolman 46; 3. Pellenaars 39; 4. Den Hartog, Van Vianen, Wagtmans 35 pnt. Sprintklassement van de derde dag: 1. Braspenninckx 5 pnt.; 2. Beu gels 4; 3. Pellenaars 2; 4. Van Ke menade 1. Na drie dagen ziet het sprintklasse ment er als volgt uit: 1. Braspen ninckx 8 pnt.; 2. Beugels 7; 3. Zyg- munt Hanusik (Polen) 4; 4. Groene- wegen 4. De strijdlustigste renner van de derde rit was Adrl Drop. De Zwitser Rolf Pluss en de Ne derlander Theo Nikkesen (Olympia) hebben de strijd gestaakt. Tiemen Groen startte op doktersadviea niet. (Van één onzer redacteuren) Het scheelde maar weinig of de chr. gymnastiekvereniging DOS had gisteren bij de in de Stadsgehoorzaal gehouden kringkam pioenschappen het maximum aan successen weggesleept. Van de vier te verdelen kampioensbekers kwamen er maar liefst drie in handen van leden van DOS: bij de dames won Anke Platteel. bij de heren Henk de Vries en bij de meisjes (oudere jeugd) Tjitske Regeer. De reeks DOS-triomfen werd doorbroken door Ton Wil denburg (Excelsior), die op de hoogste trede van het ereplatform mocht staan voor zijn prestaties bij de jongens. rigens niets is afgedaan aan Anke Platteels keurige zege. Onfortuinlijk Zo verrukkelijk als de avond voor DOS verliep, zo onfortuinlyk was hy voor Concordia. Allereerst verspeel de Marjan van Varick haar laatste kans by de meisjes door een misser aan de brug en later verdween Yvon ne de Wolf by de dames uit de strijd met een gescheurde kuitspier. (Tussen haakjes: hoe is het mo gelijk dat deze turnster zich bij de beste zes van Leiden plaatste, terwyl zy, voor zover wy weten, nog nim mer deel heeft uitgemaakt van 'n ver tegenwoordigend Leids damesteam? Ligt hier de fout bij Concordia of selecteert de TC van de Turnkring Vooruitgang t succes van DOS onderstreept eens de sterke vooruitgang, die deze vereniging heeft gemaakt sinds n 1962 tot het KNGV toetrad. Een compliment is hier zeker op zyn plaats aan het adres van de zo sterk zijn pupillen meelevende coach Van Oort, aan wie die opmerkeiy- ke serie victories zeker niet in de laatste plaats te danken is. Het winnen van de damestitel door Anke Platteel zou een onbegrype- lyke verrassing zyn geweest, als de na de halve finale aan de kop gaan de Fransje van Deursen, de onbe twiste Leidse nr. 1, inderdaad in de eindstrijd was uitgekomen. Dat was niet streng genoeg?) niet het geval. De in haar carrière overvloedig door pech en blessu- bezochte Brunhilde turnster moest gisteren door ziekte verstek laten gaan. Het kampioenschap ging daardoor naar „een van de hof da- uit haar gevolg", waarmee ove- de halve finale stond vast, hU "M de 7"° 'f*1?"*''f,* dat de in de meeste afdelingen lei dende turner of turnster nauweiyks nog iets kon gebeuren. Henk de Vries had bij de heren byv. spreken door de vloer ken. Dat gebeurde niet. Integendeel, hy bracht dit onderdeel met zelden geziene perfectie en oogstte een van 722*1 o1 de vier negens <9.30 )die de Jury de- grote voorsprong opgebouwd, dat del v™. Jeugdtoernooi Roodenburg Op de terreinen van het sportpark Noord wordt morgen het jaarlijkse jeugdtoernooi van Roodenburg om de Du Prie-wisselbeker gehouden. Aan dit toernooi, dat om twaalf uur be gint, nemen (drie) elftallen van Kin- heim, Blauw Zwart, RVC en Rooden burg deel. Leeftijd 1650 jaar. Aanmelden: Bureau I.F.IDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1, Leiden men terecht by Anke Platteel op de brug. Marjan van Varick en Tjits ke Regeer by de paardsprong). Zyn rivaal Henny Sieval (Exc.) had een dag om in een zwart lystje te zet ten. Alles zat tegen. Hy viel uit de ringen en van het rek. Zelfs by het stappen op het ereplatform (als tweede) gleed hy uit.... Spannend De vier kampioenen: v.l.n.r Tjitske Regeer. Ton Wilden- burg, Henk de Vries en Anke Platteel. juweeltjes van paardsprongen. <9.30) belandde zy tenslotte op de eerste plaats. Na afloop van deze zeer geslaagde kampioenswedstrijden reikte kringvoorzitter De Geus de prijzen uit. Zeer spannend was het gevecht by de meisjes, waar Magda Breedveld (Brunh.) en Tjtske Regeer na de halve finale precies geiyk stonden. Een stryd tussen enerzyds de van nature wat meer begaafde turnster Breedveld) en de wat minder ge talenteerde, maar hardere vechtster (Regeer). Na drie onderdelen stond Magda Breedveld bovènaan. vooral dankzy een uitstekend gebrachte vrije oefening. Maar in het hart van Tjitske Regeer huist een grimmige leeuwin als de zaken de verkeerde kant dreigen uit te gaan. Met twee Uitslagen Uitslagen: dames: 1. A. Platteel (DOS) 67.65 2. K. Nieboer (Brunh.) 64.75 3. N. van wyk Nieuw Brun hilde) 62.00. Heren: 1. H. de Vires (D08) 103.50 2. H. Sieval (Exc.) 96.00 3. L. Taver ne <Exc.) 93.00. Meisjes: 1. T. Regeer DOS)67.40 2. M. Breedveld (Brunh.) 66.45 3. M. van Varick (Concordia) 64.60. Jongens: 1. T. Wildenburg (Exc) 86.10 2. K. Sieval (Exc.) 79.50 3. M. Delfos (DOS) 79.25.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 17