Metaal: spoedig nieuw overleg Bonden dienen lange lijst in Paul van van jonge Vliet beste cabaretiers Goede stemming bij informeel c.a.o.-gesprek Komplot ontdekt tegen Braziliaanse regering TREIN WERD AMBULANCE CANNES kijkt naar de bloemenveldslag Zendtijd Indische Nederlanders )le ork 19 55 0p LEIDSCH DAGBLAD MAANDG 24 MEI 1965 DERDE BLAD (Van onze Haagse correspondent) Toen het de onderhandelaars in de metaal- en elektrotechnische industrie niet lukte het eens te worden over een nieuwe c.a.o.. die op 1 januari had moeten ingaan, besloot men voor de 200.000 handarbeiders in de „grootmetaal" tot een loonregeling, die hoog uit tot 1 juli zou mogen uren. Voor de 45.000 beambten kwam er wel een officiële c.a.o., maar ook die kreeg maar een duur tot 1 juli. In de tussenliggende tijd zou er niet zomaar worden praat over nieuwe c.a.o. s, maai geheel andere basis. Daarover is inderdaad de laatste maanden informeel druk overlegd tussen werkgevers- en werknemers organisaties in de metaal. Wat dat overleg behelsde is in de afgelopen week bij brokstukken bekend gewor den op de congressen van de alge mene en de christelijke metaal be drijf sbonden en omdat die geen congres hadden in de door de ka tholieke bond ingelichte pers. De drie werknemersbonden, die aan het begin van het jaar er niets meer voor voelden in het slop van de kort lopende c.a.o's te blijven zitten, heb ben thans him voorstellen geformu leerd voor twee verschillende soorten c.a.o.'s: één voor de handarbeiders, die op 1 juli moet ingaan met een looptijd van 3 jaar. En één, die in de loop van die drie jaren per onder neming de nieuwe handarbeiders- c.a.o. en de nog nader te bespreken beambten-c.a.o. moet gaan vervan gen. Een ondernemingsgewijze ont wikkeling dus naar één arbeidsover eenkomst voor het gehele personeel met een daarvoor uiteraard vereiste aanpassing van het personeelsbeleid. .Bijsturing De bonden willen in de 3-jarige cao. van 1 juli bepalingen zien ten aanzien van verbetering van de loon schalen aan het begin van elk nieuw jaar, plus „bysturing" op gestegen kosten van levensonderhoud. Voor dit laatste is de nieuwe (experimentele) Philips-c.a.o met 2 pot „bijsturing" voor een jaar voorbeeld geweest. De bonden stellen verder voor in de looptijd van de c.a.o. te komen tot een werkweek van 43% uur. Zij willen een week extra vakantie voor jeugdigen en een opvoering van de vakantietoeslag tot 6 procent. Het is opvallend dat zij nog niet zijn mee gegaan met het appèl van de Euro pese vakbeweging om te komen tot een 40-urige werkweek. Op het jong ste ANMB-congres is hierop door ver scheidene afgevaardigden scherpe kritiek geuit. De bonden beschouwen echter de temporisering van de werk tijdverkorting als een offer, arbeidsovereenkomsten op Ziektekosten Voorts hebben de metaal werkne mers-organisaties nog een lijst met 20 andere voorstellen aan de werk gevers voorgelegd. Belangrijke hier van zijn: gelijke beloning v< i de reducering van het werknemers aandeel in de ziektekostenpremies tot één procent (breekpunt van de vorige onderhandeling) Nieuw lied Vondelpark Joop Stokkermans wint eerste prijs De winnaars van de prijsvraag voor een nieuw Vondelparklied, die het „internationaal cultureel cen trum" in Amsterdam, ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van dit park, had uitgeschreven zijn de tekst schrijver Hans Andreus uit Sc her- penzeel en de componist Joop Stok kermans uit Lisse. Met het lied „Vondelpark" één van de 51 in zendingen verwierven zij de prijs van f 500 die de gemeente Amster dam daarvoor beschikbaar had ge steld. De prijs van f250 (door een mu ziekuitgeverij uitgeloofd) voor het meest populaire van de meedingen de liederen, werd toegekend aan mevr. J. A. de Pauw, de schrijfster van de tekst en Joop de Leur, de componist van het lied ,,'t Oude Von delpark". Jasperina de Jong heeft zaterdag middag by de prijsuitreiking in het Nieuwe De la Mar-theater in Am sterdam, het bekroonde lied voor het eerst gezongen. Onrust in Zuid-Amerika De politie van Brasilia, de hoofd stad van Brazilië, heeft gisteren mee gedeeld, dat zij vele arrestaties heeft verricht naar aanleiding van de ontdekking van een komplot om de revolutionaire regering van pre sident Castello Branco omver te wer pen. Het merendeel van de aange houdenen zou uit studenten en amb tenaren bestaan. Militairen bezetten posten in de stad. De veiligheidspolitie zoekt naar de genen die een manifest hebben uit gegeven, waarin wordt gepleit voor omverwerping van het huidige be wind. In dit vlugschrift, dat onder de arbeiders in de voorsteden van Brasilia is verspreid, wordt ook ge protesteerd tegen het zenden van Braziliaanse troepen naar dé Do minicaanse Republiek. Er is een be vel uitgevaardigd tot aanhouding van de ex-gouverneur van de staat Per- nambuco. Arreaes, die van linkse sympathieën wordt beschuldigd en die nu wordt verdacht van een po ging om een tegenrevolutie op touw te zetten. Waar Arraes zich op dit moment bevindt, is niet bekend. Hy is een paar maal gearresteerd en weer vrijgelaten en daarna verdwe nen. na verklaard te hebben zich niet nogmaals „willekeurig" gevangen te laten zetten. Er is opnieuw een aanslag gepleegd op het leven van generaal Barrien- tos, de leider van de militaire junta, die in Bolivia de macht in han den heeft. Barrientos zelf werd niet gewond, maar een soldaat werd ge dood en vier andere militairen door de aanvallers gegijzeld. Barrientos, die al acht aanslagen op zijn leven den. De Junta heeft het leger gelast het beheer van de genationaliseerde mij nen over te nemen, waar arbeiders sinds vorige week maandag in sta king zijn uit protest tegen de ver- banninb van hun leider, Lechin: In een der districten vecht het leger te gen linkse mijnwerkers, waarbij do den en gewonden zijn gevallen. Een aantal vakbondsleiders is naar Para guay verbannen. In Bogota in de Zuidamerikaanse staat Columbia, zijn gisteravond nieuwe gewelddadigheden uitgebro ken toen bij de nationale universi teit een politie-auto door studenten werd verbrand. Twee andere wagens waren daar een dag tevoren al in vlammen opgegaan. Een ervan was eigendom van de Amerikaanse mili taire missie. voor het pensioenfonds maximaal 2,7 procent werknemerspremie (de DAF-kwestie) uitkering ineens in de vakantie toeslag verwerken: overwerk op de weekeinden moet in overleg met de ondernemings raad worden geregeld; onderzoek naar de mogelijkheden van extra voordeel voor georgani- seerden; afschaffing gemeenteklassen en hantering van een landelijke func tielost. Ten aanzien van de lonen zijn er een aantal voorstellen tot optrekking Von Schirach aan oog geopreerd De 58-jarige voormalige leider van de „Hitler-Jugend", Baldur von Schi rach. die in Spandau twintig jaar gevangenisstraf uitzit, is zaterdag in een Westberlijns ziekenhuis door de Westduitse specialist professor Meyer-Schwickerat aan het linker oog geopereerd. De operatie, die suc cesvol verlopen zou zijn, had tot doel de loslating van het netvlies te verhinderen. Von Schirach was enige t\jd geleden al aan het rechteroog geopereerd. Daarbij was het echter niet gelukt het gezichtsvermogen te redden, zodat hij nu volledig blind dreigde te worden. Het was de eerste maal, dat een gevangene uit Spandau door een Duitse arts werd behandeld, nadat tot dusver op grond van de vier- mogenheden-overeenkomsten alleen geallieerde artsen daarvoor in aan merking kwamen. Na de operatie werd Von Schirach naar het Britse hospitaal in West-Berlijn over gebracht. de minima, extra beloning voor bezwarende omstandigheden, reis- uren-vergoeding, ploegendienst-toe slag, enz. Een gecompliceerd geheel, waarvan het procentengewicht moei lijk te schatten is, maar dat in elk geval voor vele groepen werknemers een gunstig effect moet hebben. Minimum-c.a.o. De gecombineerde c.a.o voor hand en hoofdarbeiders, die de bonden over 3 jaar in de gehele metaalindustrie gerealiseerd willen zien, zal naar hun idee o.m. de volgende punten moeten behelzen Persoonlijk mimmumsalaris, en een minimaal gemiddelde 15 pro- oent daarboven. Maandsalarissen: op 23-jarige leeftijd f 477,— minimaal gemid deld per maand. Voor inbouw van handarbeiders lonen in één loonschaal, aanpas sing hiervan aan de beambten- salarissen. Toekenning van funotiejaren op „topleeftijden", die voor de hogere werkklassen uiterlijk 38 jaar mo gen zijn. Op elkaar afstemmen van secun daire arbeidsvoorwaarden met het doel van verbetering voor ogen. Iedereen onder de c.a.o., ook wie daar thans gedeeltelijk onder valt. De bonden willen bij de c.a.o.-be- sprekingen ook overeenkomsten van algemene aard met de werkgeversor ganisaties aan gaan. Die betreffen o.m. een geschillenregeling, ook apart voor ondernemingen, opdat het sta kingswapen pas in laatste instantie gehanteerd hoeft te worden. Voorts wijziging van structuur en doel van de werkgevers-werknemersoverlegor ganen. Zo moet er bijvoorbeeld één orgaan komen voor c .a .o-bespreking waarvan de bonden ook de financie ring bij de onderneming willen leg gen. En tenslotte zal er gepraat wor- NEDERLAND 1 NTS Oriëntering i i Zoals in de aanhef gezegd ls er tussen bonden en werkgeversorganisa ties al uitvoerig oriënterend overleg geweest. De indruk bestaat, dat de werkgevers wel voelen voor een lang lopende c.a.o. en een in de onderne mingen verder te regelen „ca.o.- nieuwe stijl". Afgezien van de loon- wijzigingen schijnen zij echter wel reeds bezwaren te hebben geuit tegen de onmiddellijke doorvoering van ge lijke beloning en afschaffing van de gemeenteklassen Over het algemeen is de stemming echter zodanig dat men, met de ge gevenheden van dit moment, mag verwachten, dat de metaal ditmaal wel uit de uitgestelde impasse zal ko- (Van onze R'damse correspondent) De trein Hoek van Holland-Rot terdam heeft vrijdagavond haar sta tus van personentrein gewijzigd in ambulancetrein. Dat gebeurde, toen in de Hoek een van de reizigers onwel werd. Een ijlings gewaarschuwde aris achtte directe overbrenging naar Rotterdam noodzakelijk. Men besloot toen alle reizigers te laten uitstappen en de trein op topsnelheid naar Rot terdam te laten rijden, waar men na 18 minuten (normaal 33) arri veerde. Bij het Centraal Station stond reeds een ambulance-auto ge reed. De mogelijkheid voor deze snelle rit was te danken aan het sy steem van centrale verkeersleiding tussen de Hoek en Schiedam. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. CEES VAN OIJEN UIT LEIDEN DERDE Paul van Vliet uit Den Haag, is met een conference over de tot standkoming van zijn cabaret Pepijn, winnaar geworden van het derde I.C.C.-concours voor jonge cabaretiers, dat zaterdag middag in het nieuwe De la Mar-Theater in Amsterdam werd gehouden. Hij verwierf daarmee de prijs van duizend gulden uitgeloofd door het Bernhardfonds. De tweede prijs, zeshonderd gulden, werd toegekend aan Eva Gosler even eens uit Den Haag. Met de derde prijs (vierhonderd gulden) werd be kroon Cees van Oijen uit Leiden. De winnaar van het concours, Paul van Vliet, kreeg ook een prijs van tweehonderd vijf tig gulden, die was uitgeloofd voor de beste uitvoering PAUL VAN VLIET Concurrent voor James Bond (Van onze speciale verslaggever). CANNES Na een onderbre king van jaren is hier gisteren weer een oude traditie hersteld: de bataille des fleurs" oftewel de bioemenveldslagEn dat beteken de, dat de inwoners van Cannes en omliggende dorpen al vroeg in hun zondagse pakken naar de Croisette trokken om dit onschul dige grote-mensenvermaak van dichtbij gade te slaan. Of om nog beier geestdriftig deel te nemen aan de vreedzame strijd met de mooie meisjes in de mooi versierde praalwagens. Deze strijd werd uiteraard voor een groot deel beheerst door de opvaren den van een groot Amerikaans vloot- eskader, die net op tijd zaterdag beslag had gelegd op de Rivièra-bad- piaats. Naast die Amerikanen waren er dan ook nog de Britten, die de aan dacht voor zich opeisten. Er was na melijk een door met veel moeite door de mannen van de Gendarmerie Na tionale binnen de perken gehouden geestdrift omgeven aankomst no teren van Sean Connery, alias James Bond, alias geheim agent 007 te noteren geweest. Akkoord, zijn aanwezigheid hier gold een ander soort film. Namelyk „The Hill" van regiseur Sidney Lumet. In deze kei harde film over het machtsmisbruik in een militair strafkamp speelde Sean een andere hoofdrol. Maar Tegen - Bond De dag na „The hill", een kenneüjk uit overtuiging en zeker met pictu rale overredingskracht gemaakte film van de man, die zich nu al weer een aantal jaren geleden met „Twelve angry men" ineens midden in de in ternationale filmbelangstelling plaat ste, stonden enige honderden door vele duizenden zichtbaar benijde ge nodigden op het strand van Can nes oog in oog met de Engelse acteur Michael Caine. Hij is degene, die een soort tegen-James Bond heet te zijn door in de in Londen „Goldfinger" op commerciëel terrein intussen ge makkelijk party gevende spionage- film „The ipcress file" een veel min der stoere held neer te zetten. Welnu, „The ipcress file" heeft hier gedraaid. Het bleek werkehjk een boeiende ontspanningsfilm voor al len, die van dit genre kunnen genie ten. Harry Palmer, de door Caine ge portretteerde held van deze hersen spoelingthriller, was inderdaad een veelminder gewelddadig, eerder laco niek te noemen agent van de Britse contra-spionage. De regie had Sidney J. Jurie. Com mentaar van Sean Connery: „Ik ben niet bevreesd voor concurrentie. Ik geloof, dat vyf Bond-films (gecon tracteerd) wel genoeg zyn. Bovendien wil ik wel eens wat anders". van een Nederlands lied, en wel met de „aardappeleters" van Rob van Crefeld en Cay van Oven. Van de achttien deelnemers aan de voorronde van dit jaarlijks hadden met de genoemde de finale bereikt: Mary Michon (Am sterdam), Joris Schiks (Utrecht), Janine van Wely (Amsterdam) en Martin Brozius (Amsterdam). De Jury. die laat in de middag het resultaat van haar „waarlijk niet ge makkelijk uit te voeren opdracht" bekend maakte, bestond uit: Wim Sonneveld, voorzitter; Conny Stuart; Hetty Blok; Cor LemaireWim lbo en Albert Mol. initiatiefnemers voor het plan om een zendmachtiging aan te vragen olge het plan-C als voor de in Nederland woonachtige minderheids groepen, de heren Stolk uit Amstei-dam, Hovens uit Venlo en Corsmit in Den Haag, hebben een bespreking gehouden in Den Haag. Daarbij was ook de Tong-tong"-groep aanwezig. Het verloop van de bespreking is voor de heer Corsmit aanleiding geweest zich uit het plan zendtijd minderheidsgroepen terug te trekken. Zijn opzet was om alle minderheidsgroepen op voet van evenredige vertegenwoordiging bij het plan te betrekken. Het standpunt van de Tong-tong"-vertegenwoordigersdat werd ge deeld. door de heren Stolk en Hovens, is, dat een zendmachtiging zou moeten worden gevraagd ten behoeve van de groep Indische Neder landers, waarbij andere minderheidsgroepen zich eventueel zouden kun nen aansluiten. Naar de mening van de heer Corsmit (Indisch Neder lander) wordt hierdoor de assimilatie niet gediend en worden op deze wijze, eerder ongezonde sentimenten bij de Indische Nederlanders levend gehouden. MAANDAG 24 MEI Hilversii NCRV: 18.00 Kapel van de Konnink- P.v.dA. radio-uitgave van 'de Geestelijke II 18.20 Uitz. van de en weerpraatje. 19.10 Ra- 00 Lichte gram. dlokrant. 19.30 Metropole ork. 19.55 Op de man af. praatje. 20.00 T 20.20 Merel ln ht een beschouv ouwlng vanuit 1 l Lich' SOS-berlchten. 22.40 Avondoverden king. 22.55 Show—schouw, makers van muziek In film en musical. 23 55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 in. VARA: 18 00 Nws. 18.15 Licht instr. trio. 18.40 Lichte gram. 18.50 Openbaar Kunstbezit. 19.00 Meisjeskoor met pia nobegeleiding. 19.25 Bulten de deur: progr. v. d. werkende vrouw. 19 50 Par lementair overz. 20.00 Nws. 20 05 Instr en vocaal ens. en zangsolisten 20.30 Met een knipoog naar de muze: merk waardige muziek en gedichtjes 20.50 Kamermuz. 21.15 Het examen, zoals het gezien wordt dooi wie het moet (of ■Vtt) r-—tal 22.40 23?65- 23.20 Weerklank, muziekrevue 10.15 t 10.40 1 10.45 i Teleac-studievoorlichting Nieuws in het kort Barend de Beer, voor de kleuters Kenmerk, kerkelyk programma Huckleberry hound, tekenfilm Journaal Politieke uitzending Misdaad achter het voetlicht De eerste wereldoorlog, documentaire NTS-journaal Sluiting. NEDERLAND 3 AVRO 8.00 uur Nieuws in het kort NTS 8.01 uur Het gesprek van de dag AVRO's TV-magazine Jazz in beeld Sterren kijken Sluiting. 9.25 i 10.10 i UIT HET RADIOPROGRAMMA Hilversum 1 8.00 uur Ensemble os Mansageir» uur Met een knipoog naar t Hilversum 2 „Anders dan anderen*' „Anders dan anderen" is gisteravond niet doorgegaan, Dmdat tien dagen voor de uit zending via de echtgenote van het „slachtoffer" bekend werd. dat deze zou weigeren de stoel te beklimmen. In aller haast werd toen een ander opgeschar reld, op wiens grote verdien sten plotseling een plekje scha duw uit de oorlogsjaren bleek te rusten, zodat men het beter oordeelde om ook deze maar te laten vervallen, met het gevolg dat „Anders dan anderen" een kalme dood stierf, zoals Mies Bouwman persoonlyk kwam uitleggen. „Anders dan ande ren" gaat volgend seizoen waar- schynlyk wel door, maar dan niet zonder vooraf verkregen toestemming en medewerking van de betrokkenen. Interview met Toynbee op niveau I.p.v. „Anders dan anderen" kregen we eerst „De scha vuiten", een serie van het twee de net, altyd aardig voor de „onderontwikkelde kijkers" en Jaarna een interview met de beroemde historicus Arnold Jo seph Toynbee. Voor de Wester se beschaving ziet hy alleen gunstige mogeiykheden in reli gieuze bezinning. Vele historici in Nederlknd vooral prof. Geyl) verzetten zich tegen Toynbee's visie. Toynbee's in terviewer, W. L. Brugsma, die gedacht en gehoopt had dat Toynbee na elk van zyn zee hoofdvragen wel een kort refe rs at je zou houden, zodat het half uur gemakkeiyk gevuld zou worden, had buiten de waard gerekend, want Toynbee ant woordde kort (maar meestal krachtig), met het gevolg dat Brugsma halverwege het inter view al door zyn hoofdvragen heen was en op zyn inspiratie was aangewezen. Dankzy zyn voortref felyke feitenkennis, zyn inzicht in de denkwereld van Toynbee en het feit dat hy by vraag en antwoord vol ledig het overzicht behield, werd het juist daardoor een uiterst snel, tiktakkend Inter view van hoog niveau, waarby de kykers een goede ruggesteun kregen van de attente onderti teling. Brugsma was er kenne- lyk niet op uit Toynbee te on dervragen over zyn theorieën, zyn controverse met Geyl, etc., maar wilde, met gebruikmaking van zyn eigen „klemwoorden" (challenge and responze, e.a.), zijn standpunten inzake actuele kwesties ontlokken vanuit zyn kwaliteit van wereldbefaamd historicus en cultuur-socioloog. Toynbee meende, dat het Chi na's kracht was dat het de meerderheid van de (arme) we reldbevolking vertegenwoordigt. Hy vindt niet de Oost-West confrontatie, maar de onder ontwikkelde meerderheid in de wereld het grootste probleem (waarbij hij Rusland rang schikte onder de ryke minder heid) en hy was het met iniunni!i!nitj!iiii& Brugsma eens dat „nationalis me" sterker is dan „politieke ideologie". Hy toonde zich be zorgd over de Amerikaanse po litiek, was nu pas (lachend) na de laatste daden van Johnson gaan begijjpen wat De Gaulle bedoelde als hy de Amerikanen minachtend bejegende, achtte het betreurenswaardig dat de Amerikanen kwesties als Viet nam en Santo Domingo niet vanuit het standpunt van de bevolking vermochten te beky- ken, en vond dat de Amerika nen zelf het hardst het verbond tussen nationalisme en commu nisme smeedden. Niettemin bleef hy optimist en voorzag hy een wereldregering als enige uitkomst, ook voor de komende bevolkingsexplosie. Dit is een bescheiden uittreksel uit een ge sprek waarin véél meer gezegd werd. Wie daar nog belang stelling voor heeft kan terecht in het eerstvolgende nummer van „De Gids", waarin het in terview (nog enigszins uitge breid) zal worden opgenomen. Ondertussen is het te hopen lat de VARA het niet by dit ene interview zal laten. Een interviewer van de klasse als Brugsma mag men niet braak laten liggen. By de VARA schynt Inderdaad de ge dachte te leven een serie te ma ken waarin Brugsma, opzy van de platgetreden paden, „grote Europeanen" interviewt. Dat zal natuuriyk geld kosten (men kan moeilyk wachten tot die mensen eens naar Nederland komen), maar de actualiteiten ploegen maken ook verre rei zen en bovendien mag men aannemen dat voor interviews van het niveau dat gisteren be reikt werd, ook m het buiten land belangstelling bestaat. De rest In „Tel uit Je winst" was Joop van Tljn in glanzende vorm, zoals dat heet. De terug gekeerde kenner van de tweede wereldoorlog struikelde nu ech ter, maar de andere kandidaten kwamen een ronde verder. De zaal was opmerkelyk rustig. Door een misverstand was er eerst geen publiek, op het laat ste nippertje had men echter nog twee bussen met ouden van dagen kunnen charteren. Je merkte het toch Zaterdagavond excelleerde de AVRO op Nederland I met haar zo populaire 'blok-pro- gramma. Johnny en Ryk wa ren weer op dreef. We weten nu, na de enquête uit vragen, dat „Wie van de drie" erg po pulair is („Tel uit je winst* doet er overigens nauwelyks voor onder), maar over „Willy en Willeke" en „Johnny en Ryk" weten we nog niets. Wel nu, gemeld ay dat „Willy en Willeke" nog steeds een stuk hoger gewaardeerd wordt dan „Johnny en Ryk", maar dat de laatste sterk komen opdringen. De waardering voor hen groeit en het is daarom gelukkig dat het in de bedoeling van de AVRO ligt dit tweetal ook het volgende seizoen te handhaven. miiiiiinainnnniiTiraiiniiiiriiiHiiiniinuiiiiiriniiniinmniinfrjHiMTrncmniiijniifiui:!!^ GRAMMOFOONPLATEN PROGRAMMA DRAADOMROEP Adagio. Menuetto r BES M cello. II. Zeven variaties over het duet „Bel Mannenrn, welche Llebe fühlen", uit Die Zauberflöte van W A. Mozart. Pierre Fournler. cello; Friedrloh Gulda, HI. Quintet ln Es gr. t. op. 16. Grave. Allegro ma non troppo. Andante can tabile. Rondo. Allegro ma non troppo. Walter Panhoffer, piano; Manfred Kautzky. hobo; Alfred Boskovsky. kla rinet; Josef Veleba. hoorn; Rudolf Hanzl. fagot. IV. Septet ln Es gr^t.^op. 20. Adagio. brio. ntabile. Andante Scherzo. Allegro molto Boskovsky. viool; cla. Presto. Günther Breltenbach. altviool; Niko- Johann Krump. laus Hübner. Veleba. hoorn; VOOR DINSDAG 25 MEI Hilversum I. 402 m. KRO: 7.00 Het levende Woord: medi tatie. 7.05 Ouverture: reportages, com mentaren. wegeninformatie en lichte gram. <7.30-7.40 Nws. 8.00 Overwe ging). 8.30 Nws. 8.40 V. d. hulsvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Klass. en lichte gram. 11 00 V. d. vrouw. 11.30 Lichte gram. 11.50 Vol- vooruit. lezing. 12.00 Angeli Lichte gram. 12.20 V. 12.27 Meded. 12.30 12.4 of 1.10 Lichte gr. 15.10 (herh. van zater- Jl.). 15.20 Lichte gram. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Onderweg: gebedsdienst. 17.00 V. d. Jeugd. 17.35 V. d. padvin ders. 17.50 Overheidsvoorlichting: Het leven van een Ned. hulsvrouw op Cu rasao. Tekst: Tom Lindeljer. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Lichte gram. VPRO: 7.50 Dagope ning AVRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte gram. (8 25-8.30 De groenteman). 8.45 Morgenwijding. 8.55 Klass. gram. 9.00 V. d. zieken. 10.00 V. d. kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. 11.00 Nieuws. 11.02 R.V.U.: Kleuren - hun invloed op de 12.00 Metropole-oa muz. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw'. 12.30 Overheidsvoorlichting: V. d. landbouw. 12.40 Instr. ens en zang- solisten: Joodse muz. 13.00 Nws 13.10 Event, act. of gram. 13.25 Beursber. 13.30 't Muzikantenuur: kamermuziek. Ontmoeting ln tieners. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I: NTS: 19.00 Nieuws »n iet kort. 19.01 Barend de Beer. 19.06 Veekjournaal voor gehoorgestoorden. 19.33 Engelse les. 20.00 Journ. NCRV: jH| Memorandum van U. 21.35 Wat ls er liet woningtekort?, documentaire. NTS: 22.35-22.40 Jour- Jazzprogr. 20.25 Portret i Perry Mason-film. 21.15 Fllmvensterj een blik op en achter de schermen. 2145 Achter het nieuws. CVK/IKOR: 22.10-22.35 Het menselijk bestaan bij Ingmar Bergman, lezing. I

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5