)uizenden Pakistanen loor honger bedreigd r. Huizing in lector Mr. Th. Koopmans Leids hoogleraar Echtpaar Albania stilte begraven in Vakcentralen willen vrijer loonbeleid Jachthaven nog niet in kannen en kruiken Verdachten inbraak V. &D. vrijgesproken Eigenaar van Jaguar kon luisterbijdrage niet betalen... Arrest Haags hof kan niet in stand blijven „Minder kinderen Ook groot gevaar van epidemieën LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 22 MEI 1965 bewoners van duizenden door jcloon-ramp van de buitenwe- jfgesneden plaatsen in de kust- in oost-Pakistaan worden figd door de hongerdood. In de [Jslad Dacca en in de districts- ja getroost men zich enorme inningen om voedsel en drink - te leveren aan de verwoeste ;n, maar het labyrint van rl- en de gebrekkige verbindin- over land maken dit vrijwel on- djjk. Er zyn maar weinig ver legen, vrijwel geen bruggen en spoorlynen in dit laaggelegen and van het oosten", cycloon, die vorige week dit se, vochtige land met zijn ontel- rivieren en stroompjes en de eilanden voor de kust trof, Ie een van de grootste natuur- ■n, die zich ooit hebben voorge in dit gebied, dat in de loop de geschiedenis toch al door heel wat rampen geteisterd is. Vol gens de laatste officiële cijfers zijn 12.047 mensen bij de ramp om het leven gekomen, de meesten bij de reusachtige vloeggolf die uit de Golf van Bengalen het land inrolde, alle leven op haar weg vernietigend. Het aantal vermisten bedraagt 1.534, tweehonderd meer dan woensdag was opgegeven in verband met de ontstel lende ontdekking in het gebied van Tsjandpoer van volledig weggevaag de dorpen. Soortgelijke meldingen zijn ook ontvangen uit Barisal, Co- milla, Faridpoer en elders. Ook het gevaar van epidemieën is vanzelfsprekend zeer groot. By honderden liggen de lichamen van de omgekomen bewoners in de overs! roomde velden. Drinkwater is er vrijwel niet meer. Een regerings functionaris, juist teruggekeerd uit het gebied van Varisal dat het zwaarst getroffen is, vertelde dat „overal de walgelijke stank van de dood hangt". Zoveel vaartuigen zijn by de wervelstorm verloren gegaan, dat ook de aanvoer van voedsel, drinkwater en medicamenten over het water op zeer beperkte schaal kan geschieden. Men heeft meer hefschroefvliegtuigen nodig, meer schepen, meer vrachtwagens, meer van alles en nog wat. tl-, neus en heelkunde E. H. Huizing, wetenschappelijk lambtenaar by de keel-, neus en elkunde in Leiden, is benoemd i lector in de faculteit der 5kunde om onderwys te geven si-, neus en oorheelkunde, H. Huizing, die in 1932 in ingen is geboren, studeerde ge- unde aan de universiteit geboortestad, in 1957 legde het artsexamen af. In 1958 be- ij zijn opleiding tot keel-, n rarts in Leiden, waar hij in 1960 tveerde op een proefschrift ge wone conduction, the influence middle ear", ert begin 1963 is dr. Huizing, die leidene studiereizen heeft ge en op verschillende interna- comgressen als spreker is op en, werkzaam als chef de elf op de genoemde afdeling in de wetenschappelijk hoofd' naar, welk ambtenaarschap is omgezet in een lectoraat. Inleiding tot de rechtswetenschap Geschiedenis van de pers '39-'51 De „Federatie van Nederlandse Jour nalisten" heeft met de stichting „Zui ver wetenschappelijk onderzoek" (Z.W.O.) en het „Rijksinstituut voor oorlogsdocumentatie" contact opge nomen om te komen tot een opdracht voor het schrijven van de geschiede nis van de legale pers in de Jaren 1939-'51. Dit heeft de voorzitter van de bij deze federatie aangesloten „Ne derlandse Journalisten kring", mr. A. Stempels, gistermiddag meegedeeld op het jaarcongres van de N.J. K. in Amsterdam. De termijn tot 1951 is gekozen, in verband met de perszuivering, die na de oorlog is geschied. ANMB verhoogt contributie (Van onze Haagse correspondent) Voorlopig geen contributie per maand betalen, maar wel een verho ging van de bondscontributie. Dat is gisteren besloten op de tweede dag van het A.N.M.B.-congres in het Kurhaus in Scheveningen. De contributies zijn in de hoogste klasse gesteld of f 1,80 per week. Tot nu toe gold een contributie van f 1,50 De verhoging was volgens het hoofd bestuur noodzakelijk wegens de ge stegen kosten. Naar schatting vloeit nu per Jaar bijna zéven ton meer in de bondskassen. LEIDERDORP Afscheid van reservisten het bereiken van de leef- 60 jaar hadden de heren ttpeling en M. de Mul bericht n van hun ontslag als re- by de dienst Reserve Rijks- Je raadzaal van het gemeen- werd gisteravond afscheid en genomen. Beide heren wa- rgezeld van hun echtgenoten, emeester mr. R. M. Gallas hen toe. Hy bedankte hen iun jarenlange bereidwilligheid irps te hebben willen dienen, eldde de heer De Mul de vrij- mediaille voor 10 jaar trou- nst op en overhandigde hem xrbij behorende oorkonde, heer Dompeling was reeds in deze medaille, dant Van der Ster zei vol lof ver de trouw bij de opkom- roemde hun schietvaardig- te tijdelijke instructeur wacht- Hoek sprak namens de re en bedankte de heren voor waarop zij zo dikwijls de tonden hebben verzorgd. Hij een herinneringsmedaille aan. heren bedankten voor deze it en de dankwoorden tot ericht. larvergadering kleine Does" kezoek aan de jaarvergadering polovereniging „De Kleine die gisteravond in het ijs- louwtje aan de Mauritssingel ;ehouden, stond wel in schrille lelling met de belangstelling embad: slechts een vol leden was aanwezig, toen rzitter, de heer C. Verwey, een tyd, de vergadering de secretaris Mr. Th. Koopmans, juridisch advi seur bij het Secretariaat van de Ra den der Europese Gemeenschappen in Brussel, is benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der rechts geleerdheid om onderwys te geven In de inleiding tot de rechtswetenschap. Mr. Th. Koopmans, die in 1929 geboren, studeerde aan de universiteit van Amsterdam, waar hij in 1953 het doctoraal-examen in de rechtsge leerdheid aflegde. Na aanvankelijk werkzaam te zijn geweest in de advo catuur in Haarlem, aanvaardde hij in 1956 een functie bij het ministerie van Justitie. Van 1957 tot 1962 maak te hij deel uit van de afdeling Wet geving van dit departement, in wel ke periode prof. Koopmans enkele malen gedetacheerd was bU het se cretariaat van de Haagse Conferen tie voor het Internationaal Privaat recht. In 1962 volgde zijn benoeming Benoemingen Universiteit Bij besluit van Curatoren der Rijksuniversiteit te Leiden is P. A. J. J. M. de Cock, arts, wetenschappe lijk ambtenaar 1ste klasse ln tijdelijke dienst bij de Allerlogie, voor het tijd vak van 6 april 1965 tot 6 april 1966 wederom in deze functie benoemd; H. Evenbiy. arts. voor het tijdvak van 1 april 1965 tot 1 april 1966 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de Longziekten benoemd; J. Krant, arts, weten schappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst bij de Cardiologie, met ingang van 1 februari 1965 tot wetenschap pelijk hoofdmedewerker benoemd; drs. J. A. M. Smit, voor het tijdvak van 1 maart 1965 tot 1 maart 1966 tot wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Fysische Che mie I benoemd; ir. H. D. M. Touw, voor het tijdvak van 1 mei 1965 tot 1 mei 1966 tot wetenschappelijk amb tenaar in tijdelijke dienst by de Fy siologische Scheikunde benoemd; drs. I-'. van der Touw, voor het tijdvak van 1 maart 1965 tot 1 maart 1966 tot wetenschappelijk ambtenaar in tijde lijke dienst bij de Fysische Chemie I benoemd; J. Vermeij, arts, voor het tijdvak van 1 maart 1965 tot 1 maart 1966 tot wetenschappelijk hoofdamb tenaar in tijdelijke dienst bij de Ra diologie benoemd; ir. A. J. de Vries, wetenschappelijk ambtenaar le klas se in tijdelijke dienst bij de Natuur kunde, voor het tijdvak van 15 mei 1965 tot 15 mei 1966 wederom in deze functie benoemd; drs. P. Zandber gen, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Natuurkunde, voor het tijdvak van 1 mei 1965 tot 1 mei 1966 wederom in deze functie benoemd. Geboren in Ter Aar: Johannes C., C. W. v .d. Pijl G. R. tot juridisch adviseur bij het Secre tariaat van de Raden der Europese Gemeenschappen in Brussel. Korte tijd na deze benoeming promoveerde hy met lof aan de universiteit van Amsterdam op een proefschrift geti teld „De begrippen werkman, arbei der en werknemer". Behalve dit proefschrift heeft prof. Koopmans artikelen o.a. op het ge bied van het personenrecht, het ver voersrecht, het arbeidsrecht en het staatsrecht in binnen- en buiten landse vakbladen gepubliceerd. De stoffelyke resten van de presi dent-directeur van de KLM, mr. H. Albarda en mevrouw J. Ch. Albarda- Van Poelvoorde, zyn gistermiddag in alle stilte op de Haagse begraafplaats „Nieuw Elk en Duinen" ter aarde bsteid. De plechtigheid werd slechts byge- woond door naaste familieleden, in tieme vrienden en dr. J. E. de Quay, president-commissaris van de Kl.M., mr. J. Burgerhout, plv. voorzitter van de raad van commissarissen van de KIJM., Jhr. mr. E. van Lennep en mr. C. J. G. J. Vinkesteyn, beiden na mens de regering en de KLM-direc- teuren dr. G. van der Wal, ir. J. Luymes en drs. J. A. van de Kamp. Met een speciale Vickers Viscount waren gistermorgen de met bloemen bedekte kisten uit Zwitserland op Schiphol aangekomen. Bij hangar 10, waarheen het vliegtuig na de landing rechtstreeks was getaxied, stonden leden van de directie van de KI.M, en de luchthaven Schiphol, douane autoriteiten, koninklyke marechaus- De drie vakcentralen (het ..Nederlands Verbond van Vakver enigingen, hetNederlands Katholiek Vakverbond" en hetChris telijk Nationaal Vakverbond") willen werkgevers en werknemers de vrijheid geven, collectieve arbeidsovereenkomsten af te sluiten overeenkomstig de mogelijkheden van en omstandigheden in de betreffende bedrijfstak of onderneming. Dit zou tevens een gro tere vrijheid van de centrale werkgevers- en werknemersorgani saties ten opzichte van de overheid impliceren. De drie vakcentralen verklaren dit een „notitie" die zy aan de Stich ting van de Arbeid, de Sociaal-Eco nomische Raad en de minister van Sociale Zaken hebben toegezonden. Hierin ia hun visie op de toekomstige wyze van loonvorming neergelegd. N.V.V., N.K.V. en C.N.V. streven ook naar opheffing van de ongeiyk- heid in de manier, waarop de vor ming van de verschillende catego rieën inkomens zich kan voltrekken. Zy merken ln hun notitie verder op, dat ruime mogeiykheden moe ten worden geopend, om te komen een grotere spreiding in de af loopdata van c.a.o.'s en tot het af sluiten van langlopende contracten. i de wensen van de vakbeweging zou inhouden, dat voor de loonvorming niet langer normen worden gesteld die via een toetsings procedure afdwingbaar zyn, zodat de rechtsgeldigheid van c.a.o.'s niet meer afhankeiyk wordt gesteld van goed keuring door een buiten de con tractsparty en staande instantie. Volgens de \fakcenitr*ile betékent diit échter niet, dat de loonvorming zich ongeremd zal kunnen voltrek ken. Voortzetting van het overleg ln de Stichting tussen de centrale werkge- •erknemersorganisatie achten zy gewenst, teneinde het mo gelijk te maken, dat de partyen el kaar Informeren en beïnvloeden met betrekking tot het in de toekomst voeren beleid. De vakcentralen menen dat een „Does/ioceft" Leiderdorp vergadert In de gisteravond gehouden vergadering in het Dorpshuis, werd nu definitief de watersportvereniging Doeshaven" opgericht. Behoudens enkele aanvullingen werden het opgestelde reglement en de statuten goedgekeurd. Bakema penningmeester, ir. R. Poels voorl. secretaris, J. H. van Broek hoven, mevr. Theunissen, ir. Mugge (Voorbuig) en B. Piso. De belang stelling voor deze oprichtingsverga dering was groot. Voorzitter J. Nie- vaart noemde dit verheugend, hy moest echter mededelen dat de zaak rond de jachthaven nog niet geheel kannen en kruiken is. G.S. moet .1. het door de raad beschikbaar ge stelde krediet groot f25.000 nog goed keuren. Bezwaren Er zijn enige bezwaren naar voren gebracht o.m. men zag liever een jachthaven bij de Braassemermeer, daar deze, die dan vóór de Kager- plassen komt, het in die omgeving nog drukker maakt. Ook de hygiëne zou niet voldoende zijn in deze grote ringsstation is. De heer Nievaart heeft besprekin gen gevoerd met de planologische dienst en de bezwaren ontzenuwd. Hy heeft ook oon. het sociale punt naar voren gebracht: door het enor- m egebrek aan ligplaatsen, zyn de pryzen zeer hoog o.a. in Hoogmade. Maar moeilykheden kunnen over wonnen worden, het bestuur gaat dan ook vol goede moed verder. Met dé heer Van Groeningen, die de officiële havenmeester wordt zullen definitieve afspraken gemaakt wor den. Besloten werd tot directe aanmel ding by de Ned. Bond van Water sportliefhebbers, die juist vandaag met een grootse vloot-schouw op de Braassemermeer haar 75-jarig be staan viert. De aanmelding zal ge schieden per gelukstelegram. beslissend overheidsingrijpen tot slechts twee gevallen beperkt zal moeten bUJven. In de eerste plaats is dit ingrijpen mogeiyk vol gens de wet op het algemeen ver bindend en onverbindend verklaren van bepalingen van collectieve ar beidsovereenkomsten „indien het al gemeen belang zulks vereist". In de tweede plaats kan de overheid Ingrij pen door het bevriezen van de lo nen, het afkondigen van de loonstop dus. see, hoofden van dienst naaste medewerkers en eer manning in carré opgesteld !-be- gend de laatste eer aan de overlede nen te bewijzen. 's Middags trok de begrafenisstoet langs het hoofdkantoor van de K.L.M. in Den Haag. Ook hier stonden leden van directie en personeel opgesteld voor een laatste stille groet. De bewijsconstructie van het Openbaar Ministerie in het proces tegen twee Rotterdammers, die er van werden verdacht schuldig te zyn geweest aan de in oktober van het vorig jaar gepleegde brandkastkraak ln een filiaal van Vroom en Drees- man n in Rotterdam, is niet voldoen de sterk gebleken om de twee ver dachten veroordeeld te krygen. Na een vyf uur durende zitting willigde de Rotterdamse rechtbank gisteravond tegen zeven uur de ver zoeken van de twee verdedigers tot onmiddellyke invrijheidstelling van hun cliënten in. Voorts concludeerde de rechtbank tot vrijspraak. Tevoren had de officier van Justi tie tegen het tweetal drie jaar ge vangenisstraf met aftrek geëist. Tegen een derde verdachte had de officier wegens gebrek aan bewys vrijspraak gevorderd, de rechtbank kwam ook tot deze conclusie. De drie verdachten werden 1 maart door de Rotterdamse politie gearresteerd, omdat zy er van wer den verdacht schuldig te zyn ge weest aan de opzienbarende inbraak bij Vroom en Dreesmann aan de Pleinweg in Rotterdam-zuid, waarby uic een brandkast een bedrag van f40.000 werd ontvreemd. De eigenaar van een Jaguar van f 28.000 meende zich tegenover Al phens kantonrechter, voor wie hy terecht moest staan omdat hy voor zyn autoradio geen luistergeld had betaald te verontschuldigen door op te merken, dat hy dat niet kon beta len. Overigens zed de man, die direc teur is van een groot bedrijf, het wel interessant te vinden eens het kan tongerecht te mogen bezoeken. De bestuurder van een (te) zwaar beladen vrachtauto uit Zoeterwoude had op de Prins Bern har dlaan in Al phen het ongeluk dat hy een plot seling overstekende jongen voor zyn wagen kreeg. De Jongen werd daarby overreden en gedood. De man stond niet voor deze aanryding terecht, maar wel voor het te zwaar, laden van zyn vrachtauto. Daarvoor kreeg hy een boete van f 80,- nadat de of ficier f 150,- had geëist. De kanton rechter was van mening, dat het plaatsen van waarschuwingsborden daar geen overdaad zou zyn. (Inmid dels is daar een gemarkeerde over steekplaats gemaakt. Red.)De werk gever van de chauffeur werd vry ge sproken omdat hy geen opdracht had gegeven de vrachtwagen zo zwaar te laden. Proces Omroepen contra Televizier (Van onze Haagse correspondent) Het arrest van het Haagse hof, waarbij de vier grote omroepen niet ontvankelijk werden verklaard in hun eis tegen Televizier, kan niet in stand blijven. Het proces tussen de omroepen en het weekblad moet nader worden bekeken door een aangrenzend gerechtshof. Dit standpunt wordt ingenomen door mej. mr. A. Minkehof. wnd. advocaat-generaal bij de Hoge Raad/in haar conclusie in de zaak omroepen-Televizier. Reeds jaren lang duurt de juri dische strijd tussen de omroepen en Televizier. Inzet van deze procedure: mag het blad al dan niet de pro gramma's van de omroepen publice ren. De Haagse rechtbank besliste in een tussenvonnis, dat de omroepen het bewys mochten leveren van hun stelling, dat het blad de programma's overnam uit de z.g. buitenlandpro gramma's van de omroepen. Tegen deze beslissing ging Televi zier in beroep by het Haagse Hof. Dit rechtscollege meende, dat het „Cen traal bureau voor de omroep" (een samenwerkingsvorm van de omroe pen) de maker en dus de auteursge- rechtigde ls van de buitenland-pro gramma's, die gemaakt worden voor de zusterorganisaties van de omroe pen in het buitenland. Maar volgens het Hof kan het bureau geen aan spraak maken op auteursrecht, om- WASSENAAR Burgerlijke Stand van H. C. Blokhuis en M. Valkenburg; Antoinette C., d. van P. C. Wisse en M. Koeleman; Casper M., z. van H. H. Smit en C. G. Barten; Bastiaan E. M z. van van E. P. Balledux en M. Rel- mering. burg Haag) W. H. C. J. van Til- en W. C. van den Hoek; S. H. El- (Voorburg) en E. Punt; P. Smit (Noordoostnolder) K. Klellri (Den Ht Rijsdam. Getrouwd: A. de Geus en S. Veld man; G. Buitelaar en E. J. F. M. vai der KlelJ; A. M. Klmmel en L. M Trczinskl; P. J. K. Louwmtn en J. H M. A. van Luljn; J .Overeem Overleden: D. Kroon; M. P. I. van i M. E. Gerrlt Schouten, 60 j.; Johannes dat het geen belang heeft by de pro gramma's en deze ook niet openbaar maakt. Deze laatste opvatting nu wees mej. mr. Minkenhof af. Zy bleek van oordeel dat hier de belangen van de omroepen en het „Centraal Bureau" samenvallen, zodat het bureau wel aanspraak kan maken op auteurs recht. Ook openbaarmaking van de buitenland programma's achtte zy geen vereiste. Als tegeneis had Televizier gesteld, dat de omroepen de verplichting heb ben aan het blad programma's en nieuws te verstrekken. Rechtbank en Hof wezen deze eis van de hand en de advocaat - generaal achtte dat juist. Want zelfs al zou er sprake zyn van „vrijheid van nieuwsgaring", dan nog houdt dat niet de verplichting in nieuws te verstrekken, Het arrest van de Hoge Raad is be paald op 25 juni. V oorgesorteer d Omdat een Haagse secretaresse in Bodegraven op de Rijksstraatweg voor het opryden van het fabrieks terrein waar zy werkzaam is had voorgesorteerd, ontstond rydlng met een achterop komende vrachtauto. „Ik had mij keurig opgesteld langs de as van de weg met myn richting- wyzer uit", verdedigde de dame zich. Dat was nu juist fout daarom kreeg zij na de eis van f 75,- een boete van f 60,-. Schuldbewust vertelde een Haagse automobiliste, dat zy toen zy kruispunt HerenwegKruisweg Woubrugge wilde opryden heel dom had gehandeld. Toen zy het kruis punt opreed naderde over rangsweg een andere auto. De be stuurder van deze wagen schrok hevig, dat hy pardoes de sloot in reed. De Haagse dame had er weinig van gemerkt. „Ineens zag ik hem niet meer", vertelde zy. Conform de els werd zy tot een boete van f 150,- veroordeeld, wat zy niet mis vond. Omdat een Alphense bromfietsbe- rijder met zyn voertuig in de be bouwde kom meer dan 45 km per uur had gereden kreeg hij een boete van f 35,- en bovendien nog eens een van f 25 omdat hy niet voldoende rechts had gereden. Tegenstrijdig De officier van Justitie voerde o.m. als bewys aan dat één der verdach ten in de buurt van V. en D. was ge zien op het tydstip van de inbraak. Een andere verdachte zou de dag na de kraak, een forse schuld hebben afbetaald. Daartegenover stonden o.m. verklaringen van getuigen die een verdachte ten tyde van de in braak hadden ontmoet op een fami liefeestje. Op grond van deze tegen- strydige verklaringen concludeerde de rechtbank tot vrijspraak. Nieuwe voorzitter CBM De voorzitter van de „Chrlsteiyke bedrijfsbond voor de metaalnyver- heid" en de elektrotechnische indus trie" (C.B.M.), de heer H. Peters, heeft op de laatste dag van de alge mene vergadering van zyn bond in Arnhem de voorzitterehamer over gedragen aan de 39-jarige heer J. Lanser. De heer Peters, die de pen sioengerechtigde leeftyd heeft be reikt, werd tot erevoorzitter benoemd. Bromfiets werd niet afbetaald Voordat een kraanmachinist uit Alphen aan den Ryn de bromfiets die hy had gekocht had afbetaald, had hy dat voertuig „in de soep" gereden, zoals de Haagse politierech ter constateerde. Dat wil zeggen, de jongeman had een ongeluk en er bleef niets heel van de bromfiets. Niet daarvoor stond hy terecht, maar wel voor het feit dat hy het restant van hetgeen eens een brom fiets was, voor de sloop had verkocht en dat is strafbaar. Er restte van de schuld nog f310 toen het ongeluk gebeurde. Evenwel was de bromfiets verzekerd en de schade was uitbetaald. Toen stopte verdachte met de afbetaling. De officier van Justitie kon daar wel iets van begrypen, al viel het niet goed te praten. De eis luidde f 100 boete en voor- waardeiyk een maand gevangenis straf met een proef tyd van drie Jaar. „Het is eigeniyk —eer een non chalance", vond de achter en hy volstond met het opleggen van f100 boete. DR. J. NAUTA LECTOR IN DE THORAX-CHIRURGIE Dr. J. Nauta. wetenschappelijk hoofdambtenaar A by de thorax-chi- rurgie, is benoemd tot gewoon lector in de faculteit der geneeskunde om onderwijs te geven in de thorax-chl- rurgie. Dr. J. Nauta, die in 1922 in Rot terdam is geboren, doorliep het Eras miaans Gymnasium in zyn geboorte stad, en studeerde vervolgens genees kunde aan de Leidse universiteit, waar hy in 1950 het artsexamen af in 1955 promoveerde hij met lof aan deze universiteit op een proef schrift getiteld „Een studie van het afsluitingsmechanisme tussen slok darm en maag". Hy was toen reeds een aantal jaren werkzaam op de af deling algemene chirurgie. Behalve zyn proefschrift heeft de nieuwbenoemde lector, die in '57 we- tenschappeiyk hoofdambtenaar A is geworden en tevens sedert 1958 op treedt als consulent aan de gemeen teziekenhuizen in Rotterdam, zeer veel gepublioeerd in binnen- en bui tenlandse vakbladen. Prof. Muntendam In de komende decennia zal het ge boortecijfer in ons land een duidelyke daling vertonen. Tot deze uitspraak kwam prof. dr. P. Muntendam, hoog leraar in de sociale geneeskunde in Leiden, in een rede ter gelegenheid van het honderd-jarig bestaan van de afdeling Zaandam van de „Ko- ninkiyke Ned. maatschappij ter be vordering van de geneeskunst". Prof. Muntendam voegde aan deze opmer king toe, dat op dit ogenblik de snel verhoogde consumptie van ovulatie remmende preparaten zich nog niet in een merkbare daling van de na- taliteit in ons land manifesteert. Prof. dr. Muntendam verwacht, dat het ziekenfondsbes tel in de toekomst gehandhaafd zal bUjven. De invoe ring van een nationale gezondheids dienst is voor Nederland, naar zyn oordeel, niet aan de orde. „Dank zy de medewerking van de geneeskun dige stand in het verleden is op de fundering van samenwerking en zelfdiscipline een gebouw van sociale zekerheid verrezen, dat de stormen van de toekomst zal weten te trot seren", aldus de Leidse hoogleraar. Concours jonge cabaretiers In de voorronde van het derde I.C.C. concours voor jonge cabare tière, die gisteren in het nieuwe De la Mar-theater in Amsterdam is ge houden, heeft de jury, bestaande uit Wim Sonneveld, Conny Stuart, Hettie Blok en Albert Mol, de volgende zeven deelnemers aangewezen voor de finale, vanmiddag in hetzelfde theater: Mary Michon (Amsterdam). Eva Gosler (Den Haag), Joris Schlks (Utrecht), Cees van Oyen (Leiden). Janine van Wely (Amsterdam). Paul van Vliet (Den Haag) en Martin Brozlus (Amsterdam). Na 8 glazen drank op brommer Na acht glazen jenever te hebben gedronken was een losarbeider uit Alphen aan den Ryn op de brom fiets gaan zitten. Hy werd door de politie aangehou den en de officier van Justitie vond het maar een kwaad geval, want verdachte bleek niet minder dan 2,09 alcoholpromillage in zyn bloed te bezitten en dat is niet weinig. Maar omdat verdachte voor een dergeUJke gebeurtenis nog niet eer der is veroordeeld, wilde de officier volstaan met f75 boete, waartoe de rechter veroordeelde. MARKTBERICHTEN AALSMEER, 21 mei, Coöp. Ver. Cen- trale Aalsmeerse Velling G.A. Gerbera per stuk 35—60, chrysanten thur 25—33. Keef er 26- Parel v. Aalsmeer 15—23, Geh. Duls- berg 20—37, Baccarat 30 60, Carol 15—23, Garnet 14 25, Super Star 25-41. Coöp. Ver. „De 400, Vlerlanden 260—190, Duisburg 170 -220, kort 54-44, White Jewell 150- Sweetheart 220—130, kort 75, Rhodo Pink Pearl 110 per bos, Idem kort 100 per bos, Allium 20—12 per 6tuk, Bal rozen 110 per bos, Lathyrus oranje 33, Idem zalm 28, idem blauw 26, Idem ge mengd 37, Lelie v. Dalen 45 per bos. KATWIJK AAN DEN RIJN, 21 mei. Groenteveiling. Waspeen (per kist): Al 9 60—13.40, A2 2.60-10.10, BI 15.60 -17.60, B2 3.10-6.20, Cl 6.40-12 30. C2 2.30—5.50, bospeen (per bos) 1.14 1.21, bloemkool (per 100 st.) 95.00— 96.00, kroten (per 100 bos) 22.00- 33^00—47.00. A2 18.00 -28.00, rabar- 100 st.) 26.00 7Ï90, radijs 42.00, prei 28.00, BI 32.00. B2 7 00—28.00, rabar ber 8 00—22.00, sla (pe: -31.00, spinazie 47.00- (per bakje a 6 kg.) 5 (per 100 bos) 7.00-19.00, selderie (per 100 bos) 18.00—27.00, peterselie (per 100 bos) 33.00, aardbeien (per doosje èi 200 gr.) 1.02 1.04. Aanvoer waspeen 164.000 kg. I ML lImpert 230, Proff. Blauw 280, White 18—20, Latherus 115 135, Troschry- santen 350—380, Ixia 140—180 alles per bos, Am. Anjers: Sim rood 2800 3500, Sim wit 2400-3000, Sim roze 2400-3200, Sir Arthur 2400-3300, De sire® 2800—3500, Anemonen 350—500. Margrieten 350—500, Dhoronlcum 350 per 100. TER AAR. 5.80, Idem B 3.00 3.60, kassnljbonen 60-4.30, Idem stek 2.20 mei. Kaspeulen 4 10 H'"""snijbonen .00, glas- rabarber 9—16 alles per kilo, sla A 23—29, Idem B 17-20, Idem C 9 12, komkommers stek 12—21, bloemkool A 91 1.35, Idem B 64—88, Idem C 45 55. Idem stek 20 26 al les per stuk. bospeen 87, selderij 9—18 peterselie 17 alles per bosje, stoofsla 1.70 1.80 per kist. aardbeien 95 1.05, 62 per doosje. Bloemen: ig Salvla.s g: komkom- komkommers ten 6.30-8.10, 5.70 6.30. Idem alles per bakje

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 17