lEULEMANS Opnieuw sterkste driebandenspeler Degradatiewedstrijden voor Roomburg nu onvermijdelijk Wolfshohl wint de Ronde van Spanje W PRINS REDT AISERSLAUTERN Piet van der Kruk topscorer in Delft Pon in derde Spa Opnieuw verlies tegen ALTB LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 17 MEI 1965 VIJFDE BLAD de keizer uit Grobbendonk winnende carambole de anders bikkelharde Scherz kken uit en de koele matema- Ceulemans, nam sprakeloos, als in een andere wereld, de na afloop in ontvangst, r op deze momenten ook ita zyn omgegaan, in de ver |n eigen zo vertrouwde biljart- mie gelegen broeihete koepel- Sprakeloos zaal. temidden spreken? pe 27-jarige Belg Raymond Ceulemans is wereldkampioen drie- jden gebleven. Zaterdagnacht, na een slopend gevecht met de anner Koya Ogata, die eerder op de dag in een al even mee- jenloos duel met eveneens één carambole zijn meerdere had {ten erkennen in Johann Scherz, konden de talrijke Belgen in versum de champagne in de koelers laten zetten. Hun grote imond, de keizer van het groene laken uit Grobbendonk, had kroon behouden. GEEN TWIJFEL jj toostten reeds op zijn kam- nschap, maar ook op Henny \uyter, de Waalwijkse hotelier mter dag avond als „vleugel- 0nt" van Ceulemans optrad li 40 beurten Scherz diens eer- verlaag toebracht. De be ing was gevallen: Ogata uit- hakeld, terwijl Scherz door verliespartij en door zijn al ten gemiddelde zover op Ceu- uij was achtergeraakt dat de IInryker hem nog slechts in ie kon overvleugelen. In de heeft Raymond Ceulemans I hter geen twijfel over laten nn, wie 's-ioerelds sterkste vindenspeler is. Ofschoon tz sterk begon en na 19 beur ut 9-23 leiddezou hij ten- toch moeten buigen. Ceule- ,nam in de eindfase met een van 12 de leiding over en e ongeslagen op de hoogste van het erepodium. Gelijke tred heeft Ceulemans in dit op hoog u staande wereldtoernooi in sum zijn vaandel met nieuwe Enen behangen, toch is het I het toernooi geworden van de ■ige Japanner Koya Ogata, de athieke biljartgrootmeester uit die gelijke tred heeft kunnen i met de Europese matadoren. tegen Scherz als tegen Ceule- bleef hy slechts één carambole Ie zege verwijderd. Het waren kostbare caramboles, ze aden vier verliespunten en wereldtitel voor Ogata. De se- dit gezelschap, die toch een euw element bracht in de alle top van de internationale sport, bleek zowel tegen Scherz jen Ceulemans op het kritieke it, terwijl voor hem als groot is de zege voor het grijpen niet meer tegen de spanning opgewassen, hoe onbewogen erlijk ook was. En die span- schier ondraaglyk. hij wist dat er ook gebiljart werd. Maar hoe, op en met welk ma teriaal, onder welke omstandighe den? Wonderwel heeft hij zich zeer snel aan de Europese biljartwereld kunnen aanpassen en reeds hieruit blijken zijn grote capaciteiten. Maar niet alleen door z\jn sterke spel, ook door zijn persoonlijkheid is hy volle dig aanvaard in Europa en wanneer hij eind van deze maand naar Japan terugvliegt, laat hij hier slechts vrienden achter, Niet in de laatste plaats onder zyn tegenstanders, van wie Ceulemans en Scherz de grootste Uitslagen RAYMOND CEULEMANS ennisuitslagen (dklasse A: Quick Nijmegen letselaars 38DDVHilver- LTC 63LeimoniasELTV test). ifdklasse B: Enschedese LTC 7-4; Festina—DDV 2 10—1; la^Thor RW 3—7 (gest). Acht ritovenvinningen voor Rik van Looy De kleine Keulse meervuldige cross-1 Het eindklassement ziet er als volgt wereldkampioen Rolf Wolfshohl heeft uit: de twintigste Ronde van Spanje op! 1. Wolfshohl (W.-Dld.) 92.36.03; 2. zyn naam gebracht. Wolfshohl, die Poulidor (Fr.) op 6.36; 3. Van Looy Manzaneque (Sp. het verleden met schijnlijke dosis pech had af te re kenen, bleef ditmaal voor tegenspoed gespaard en behield zijn al in de zes de etappe veroverde leiderstrui tot aan de finish in Bilbao. Wolfshohl bleek zowel in de bergen als in de tijdritten met de besten te kunnen meegaan en werd een groot winnaar. In de laatste etappe stond het duo Wolfshohl-Poulidor een drietal vrij „ongevaarlijke" Spanjaar den genadiglijk toe een tiental minu ten uit te lopen. Martin Pinera won de spurt van dit trio, voor Bernardez en Ventura Diaz De spurt van het peloton werd ge wonnen door de Fransman Grain. Opvallend is de recordzegereeks van de weer in uitstekende vorm rijdende Rik van Looy. De Belg won niet min der dan acht van de achttien etap- hAjacied Ko Prins, die in 't Duitse FC Kaiserslautern fit, en ons land in de jongste Hand tegen Noord-Ierland ver- ïwoordigde, heeft in de laat- 1 wedstrijd van het Duitse sei- uitstekende prestatie ge- wd. Kaiserslautern stond vóór Hag lechts één punt voor op foruher SC, dat de fatale voor- Ide plaats bezette. tohe had de relatief gemakke- e thuiswedstrijd tegen Eintracht «inschweig op het programma Kaiserslautern moest naar 'tracht Frankfurt, op papier gemakkelijke party. Hoewel in de voorlaatste wedstrijd *ald niet groots speelde had hem voor deze ontmoeting i opgesteld. En de leiding van •Xauterer" zal daarvan geen gehad hebben. werd door vele journalisten de beste man van het veld be- Ottwd. Hij scoorde niet alleen de eerste helft een gave gelyk- aar was voorts zeer actief dirigeerde de enthousiaste ploeg Kaiserslautern met ware mees- tand. De uiteindelijke 21 zege, 'behoud van het kostbare Bun- op 12.48; 5. Echevarria (Sp.) op 15.54; 6. Gabica (Sp.) op 20.03; 7. Junker man (W.-Dld.) op 20.13; 8. Wuillemin (Fr.) op 22.04; 9. Gomez del Moral (Sp.) op 23.04; 10. Bahamontes (Sp.) op 23.13. desligaschap betekende, w! een belangrijk deel aan Amsterdammer te danken. I recleskoers Na de achtste etappe van de Vre- deskoers heeft de Rus Lebedew nog steeds de leiding in het algemeen klassement. De Nederlandse renners spelen een ondergeschikte rol. An- dré van Middelkoop (31ste) is de best geklasseerde oranjeman. De zaterdag verreden zevende etap pe leverde een zege op voor de Frans man Desvagas. Jan Fransen eindigde in dezelfde tijd als de winnaar op de zevende plaats en Nico Lute werd achtste. De achtste etappe werd gisteren gewonnen door de Rus Saidchuzin. Hij won de sprint van een kopgroep van tien man. André van Middelkoop eindigde als vierde. Het algemeen klassement luidt; 1. Lebedew (Rusl.) 24.15.46; 2. Rit- ter (Denemarken) 24.17.35; 3. Swertz (Belg.) 24.17.43; 4. Zielinsky (Polen) 24.18.01; 5. Pesohei (O.-Dld.) 24.18.22; 31. Van Middelkoop 24.27.54; 36. Fransen 24.28.14; 57. Lute 24.50.50; 51. Deenen 24.42.56 65. Schouten 24.07.08. Ronde van Italië In San Marino is zaterdag de 48ste wielerronde van Italië van start gegaan. Er nemen 100 renners aan de „Giro" deel. die ditmaal een voornamelijk nationaal karakter heeft. De eerste etappe, die over een afstand van 198 kilometer van San Marino naar Perugia voerde, leverde een overwinning op voor de snelle Michel Durante. Hij legde de 198 km af in 5 uur 46 minuten en 35 secon den. De Italiaan Guido Carlesi heeft gisteren de tweede etappe gewonnen. Carlesi won de sprint van een kop groep van zeven renners. Hy legde de 180 km van Perugia naar l'Quila af in 4 uur 54 min. en 25 seconden. Zijn landgenoot Pambianco werd tweede, de Belg Claes derde. In het algemeen klassement heeft Carlo Chiappino nu de leiding. Hy heeft slechts zes seconden voorsprong op zijn landgenoot Luciano Glabo en neger seconden op Guid^ Carlesi, Pambianco, Megro, Moser en Claes, die ex aequo als derde zijn geklas seerd. 53 68 10 60 60 8 1.000 Eindstand m.p. brt. h.s gem. 16 480 372 12 1.290 12 460 399 12 1.152 12 470 424 13 1.127 8 414 447 8 0.926 8 381 432 8 0.881 Oosterhout 6 416 445 9 0.934 Steylaerts 6 411 453 9 0.907 Legarda 2 358 448 8 0.799 Munte 2 358 472 11 0.758 Toernooi-gemiddelde: 0,966 Ceulemans Scherz Ogata De Ruyter Hanoun Nederlaag voor „zilver" duo Geurts-Hoekstra De openingswedstrijd van het Ne derlandse kanoseizoen, de internatio nale regatta op het Twente-Ryn- kanaal bij Eefde, heeft een verras sende nederlaag opgeleverd voor de befaamde combinatie Anton Geurts Paul Hoekstra. De k 2 die tijdens de Olympische wedstrijden op het Sa- gatnimeer in een prachtige race het zilver veroverde, kon tegen de Gentse gebroeders t Jooncke niet tot winst komen. Na felle strijd werden Geurts Hoekstra met twee lengten ver slagen. Felle strijd leverden beide Neder landers in de k 1-klasse. Op de 500 meter moest de 32-jarige Anton Geurts de winst laten aan de twaalf jaar jongere Hoekstra. De gerouti neerde Geurts kreeg echter zyn re vanche op de 1000 meter. Na een boeiend duel versloeg de Eindhove- zijn rivaal .dankzij 'n felle eind sprint. Bij de dames toonde Thea Duif, vorig seizoen door het NOC gewogen te licht bevonden, opnieuw haar klasse. Op de 2000 meter had zij een rsprong van meer dan een minuut op Mieke de Graaf, die als tweede door de finish ging. De nationale kampioene versloeg voorts op de 500 meter haar clubgenote Mieke Jaa- pies. Sabreurs winnen landenwedstrijd wedstrijd tegen West-Duitsland en Frankrijk op verrassende wijze ge- Alle drie landen wc wedstrijd, waarna de meeste ge partijen de beslissing braclv ten. De uitslagen luiden: West-DuitslandNederland 88 (West-Duitsland wint door een min der aantal ontvangen treffers: I Nederland 63 ontvangen treffers, West-Duitsland 62); West-Duitsland —Frankrijk 7—9; Nederland—Frank rijk 97. Uitslagen individuele wedstrijden: Floret: 1. Koek (Denemarken), 2 gew. partijen (na barrage 2. Ravn (Denemarken), 2 gew. partijen (na barrage); 3. Roehlin (Zweden), 1 gew. party. Degen: 1. Zimmermann (W.-Dld), 3 gew. partijen; 2. Geuter (W.-Dld). 1 gew. partij. Sabel: 1. Heidenrijk (Ned.), 2 gew. partijen (na barrage); 2. Wischeidt I (W.-Dld), 2 gew. partijen (na bar rage); 3. Kardolus (Ned.), 1 gew. partij. Equipewedstrijd op 3 wapens (flo- ret-sabel-degen)1. Reil Koblenz, 12 gew. partijen; 2. Zaal van den Berg (Ned.) 7 gew. partijen; 3. Zaal Abrahams (Ned.), 6 gew. partijen; 4. Lund (Zweden) 6 gew. partijen; 5-ik«ö Akademisk (Denemarken) 5 gew. partijen; 6. KOS (Ned.) 4 gew. par- tijen. Borsje springt 1.90 nieter hoog Zondag vond in Delft een wed strijd plaats voor de competitie tweede klasse. Bij de dames werd deelgenomen door het Leidse „Spor tlef", terwijl bij de heren het Was- senaarse „Snel en Lenig" in actie kwam. Hoewel „Sportief" enigszins ge havend aan de start kwam, slaagden de daimes er toch in enige honderden punten méér te verzamelen dan de vorige maal. Zij eindigden gisteren op de tweede plaats achter AV '40 uit Delft, dat 10907 punten verga ar- .Sportief" totaliseerde 9219 pun- en Siomo uit Den Haag bleef staan op 3839. Ook „Snel en Lenig" eindigde in de middenmoot. De Rotterdamse club „SCR" was de sterkste met 12018, daarna volgde AV '40 met 11601 en Snel en Lenig met 9282 punten. Daarachter kwamen nog Parthenon uit Dordrecht met 9170 en Siomo met 8694 punten. Henny Pauw van Sportief kwam uitstekend voor de dag. Op de 100 Mol wint 25 km in Krommenie De Amersfoorter Rudi Mol (Altis) heeft de zondag in Krommenie ge houden 25 km-loop onbedreigd ge- tien. Hij legde het parkoers af in 1 uur 23 min. 37,8 sec. De verdere uitslag luidt: Simon Steylen (Metrop Rotter dam) 1.24.46,4 3. SJoerd Kraan (Ba taven Leiden) 1.26.23,6; 4. Piet Schoo- n (Minerva Rotterdam» 1.28.02,-; Cornelis van Blerck (Sprint Bre da) 1.28.22,-; 8. Henk Kraan (Bata- van Leiden) 1.31.07,-. meter werd zij tweede in 13,1 sec., bij het verspringen echter was zij veruit de beste met een sprong van 5.21 meter, waarmede zij het club record na 17 jaar scherper stelde. Sinds 1948 stond het op naam van Elly Pannekoek met 5.08 meter. De Parthenon-atleet Borsje bereik te voor de eerste maal op hoogsprin gen 190, zodat Nederland geleidelijk aan ruimer komt te zitten in sprin gers, die goed zijn voor deze hoogte. Piet v. d. Kruk, die evenals Borsje aanstaande zaterdag in Leiden zal deelnemen aan de wedstrijden om de Gouden Spike, bereikte met de kogel 15.48 en met de discus 44,82 waarmede hij topscorer werd. (Advertentie) GOUDEN SPIKE ZATERDAG 22 MEI A.S. top-atletiek Sintelbaan L. Hout 3.30 uur. TOLWEGBEKER Voor het toernooi om de Tolweg beker ontmoette RCL in Leiderdorp Monster en ging Koudekerk bij Die Haghe op bezoek. Het over alle linies beter spelende RCL had weinig moeite met de Westlanders. J. Versteege gaf de Ra cing na een half uur spelen de lei ding. Na rust zorgde Ederveen voor 20 en nadat Monster tegen had gescoord, stelde Luyk in de 35ste minuut de eindstand vast op 3—1. Koudekerk was niet zo succesvol. De sterke derdeklasser Die Haghe won met 82, na een 40 ruststand. Co- lijn en Albert Zweeres scoorden de Koudekerk-doelpunten. Een van de drie doelpunten die Senders van Willem 2 giste ren in de kampioenswedstrijd te gen Elinkwijk scoorde. De sup porters van de Utrechtse club, die met 6-2 verloor, verbrandden na afloop hun spandoeken De autoraces om de bekers van Spa, zondagmiddag op het circuit van Francorchamps verreden, hebben overwinningen opgeleverd voor de Ne derlanders Wim Loos en Ed Swart. In de klasse van de toerwagens van 16002000 cc zegevierde Loos met een BMW Tisa van het Racing Team Holland. Hij legde de 12 ronden af in 1 uur 50 sec. en kwam tot een gemiddelde snelheid van 166,882 km per uur. 'Ed Swart werd met een Fiat Abarth 1000 van het SAS-team winnaar in de klasse 850 tot 1000 cc. De Hagenaar had voor de 11 ronden 59 min. 12,9 sec. nodig, wat neerkomt op een gemiddelde van 157.156 km per Voor het grootste Nederlandse suc ces zorgde ongetwijfeld Ben Pon. In de 500 kilometer van Francorchamps (het hoofdnummer) werd hij met de oranje Porsche 904 GTS van het Ra cing Team Holland, derde achter do over aanmerkelijk meer vermogen be schikkende Ferrari's 250 van Willy Mairesse en de Brit David Piper. De Amsterdamse coureur ging evenwel vóór de machtige Ferrari GTO van de Engelsman Peter Sut- cliffe en de Ford Cobra van de Ame rikaan Bob Bondurant over de fi- ndsih. Pon werd daardoor winnaar in de klasse grand turismo-wagens van 1000-2000 cc. De uitslag van de 500 kilometer van Francorchamps luidt: 1. Willy Mai resse (Belg.) met Ferrari 250, de 36 ronden in 2 uur 29 min. 45.7 sec. (gem. 203,362 km/u); 2. David Piper (Gr.-Br.) met Ferrari 250 2.31.43.5; 3. Ben Pon (Ned.) met Porsche 904 GTS 2.32.37,4 (gem. 199,550 km/u). Beter spel (Van onze tennismedewerker) Roomburg heeft zich gisteren dapper geweerd tegen ALTB en het heeft eigenlijk niet zoveel gescheeld of er was puntenwinst voor de Leidse eersteklasser uit gekomen. Nu werd de wedstrijd door de regenval afgebroken in een voor de gasten gewonnen stand: 54. De gemengd dub bels, die bij ALTB sterk zijn, moeten nog worden gespeeld. Roomburg staat achter. Maar voor het zover was heben de Arnhem mers menig zuchtje laten horen. Dat begon al in de damesenkelspéleyx. Anja Pino en Joly Overdijkink lie ten hun tegenstanders, resp. mej. Mom en mevr. Meulenbelt met resp. 63, 63 en 63, 61 kansloos. Een vleugje onrust kwam er toen al over de gasten. Dat werd erger toen hun sterke man, Jan Tulp, tegen een uit stekend op dreef zynde Peter Tiele op 26 en 14 kwam. Dat was be paald geen „speelwerk" mi er van Tulp. Tiele had daarna echter geen kracht meer en via 5—5 won Tulp met 7—5 en 61. Dick Bouman stond tegen De Jong herhaaldelijk ln kans rijke positie maar kon niet doordruk ken, 5—7, 6—1, 7—9 en Kees Koole verloor van Deibert, 36, 06. De stand was daarmee 24 uit de en kelspelen. De herendubbels hadden 44 kun nen geven. Het werd echter 35. Al weer niet na de nodige zenuwschok ken in de Arnhemse gelederen. Peter Tiele en Jean Monod de Froideville verloren van Deibert/Tulp met 46. 11—9, 68. Commentaar overbodig. Dick Bouman en Kees Koole wonnen fraai van Korver/De Jong met 46, 6—3, 9—7! Leidsche Hout De Leidsche Hout deed het weer heel goed. Of het meespelen van Frank Bonte daar nu van invloed op is geweest, durven we beslist niet te onderschrijven, want de winst kwam in feite tot stand in de enkelspelen. En op het verloop daarvan kon de „dubbelspeeialist" van de Leidsche Hout geen invloed uitoefenen. Het werd 31 voor De Leidsche Hout door overwinningen van aan voerder Bob Lim, in ouderwetse vorm spelend mevr. Van Berge Henegouwen en mej. Nijeboer. Bob Lim bleef ongeslagen. Met de even eens fel vechtende mej. Nijeboer, die in haar topspinforehands en dito lobs gevaarlijke wapens had, was hij op permachtig in het tweede gemengd dubbel en met Frank Bonte idem in de herendubbel. Het tweede gemengd dubbel tegen Bijl en mej. Coler gaf een 61, 61 score voor de Leidsche Hout en het herendubbel tegen Bijl en Schrier 64, 6—2. Met dit resul taat is de Leidsche Hout niet alleen veilig voor degradatie, maar zit er zelfs nog een kampioenskansje in. Noordwijkse LTV De Noordwykse LTV kan zich wel gaan opmaken voor het kampioens feest. Park Iloningen werd met een ondubbelzinnige, 0-8 nederlaag op de degradatie afgestuurd.. De Noord wijkse kampioenen in spé gaven zelfs geen set af. Karsten sr. won van Vaartdes op de van hem bekende wijze. Zijn ge kapte slagen, fraai gemaskeerd en haarscherp geplaatst, dreven zyn te genstander in de eersite set tot wan hoop- 61. In de tweede set had deze zich daar wat beter op ingesteld, al was het geen moment onzeker wie met de winst zou gaan strijken: 8-6 Urlus en de dames Josien van der Koogh weer prima op dreef en Joke Bos wonnen onbedreigd. De dubbelspelen waren een bevestiging van het overwicht in de enkelspelen. Roomburg 2 De enkelspelen gaven de gastheren al een 4-0 voorsprong. Alleen Els Heymans wist een set te boeken te gen mej. Van Driel: 6-2, 3-6, 2-6. De andere Roomburg-winstpunten kwa men uit het herendubbelspel van H. Mulder en Ufkus (6-4, 6-3) en het tweede gemengd dubbel van Els Heijmans en H. Mulder (3-6, 9-7, 6-4). L.L.T.C. De LLTC zal het spelen van de gradatiewedstrijden ook niet meer kunnen ontgaan. Gisteren werd ver loren van de HLTC: 2-6. De enkelspelen gaven nog hoop op een beter resultaat, want daaruit werd het 2-2. Han Teminck won van Timmer met 9-7. 6-4 en mej. van der Drift won van mej. Vacher: 6-4, 1-6, 7-5. Het had gemakkelijk 3-1 voor de LLTC kunnen worden, want mej. Van Nispen tot Sevenaer stond mej. Van der Valk met 6-3, 4-6, 5-2 zo goed als gewonnen, maar verloor toch nog met 6-8. De dubbelspelen bleken bij de HLTC heel wat beter te kloppen want deze leverden de LLTC zelfs geen set op 2-6.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 9