Frontale botsing: twee loden en drie gewonden Neurenberg erfenis van ruimt Hitier een op OOSTENRIJK vierde tienjarig jubileum van onafhankelijkheid KOTTER VD 52 IS TERECHT privé - secreta resse gestoff. huis Nederlandse Chr. Reisvereniging ASSISTENTE LOODGIETER HALFWAS LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 17 MEI 1965 Ernstig ongeluk in Haarlemmermeer Man (28) overledenj Grootste arena aller tijdeneen ruïne na spuiten met landbouw-vergif (Van onze Groningse correspondent) Op de Kruisweg in de Haar- jniermeer zijn zaterdagnacht j ongeveer kwart over twaalf, jeen frontale autobotsing de [.jarige dr. E. M. Hekking uit [jimegen en de ongeveer 22 rige H. H. Roloff uit Krefeld Juitsland) om het leven ge- ,nen. Drie personen werden bij [ongeval ernstig gewond. Volgens de Rijkspolitie is het onge- vermoedelijk gebeurd, doordat de Roloff bij een inhaalmanoeuvre de Imkerweghelft kwam, waarna auto frontaal in botsing kwam de door de 60-jarige J. J. F. j-nes uit Heemstede bestuurde rsonenauto. In die laatste wagen ten ook mevrouw Beynes en het itpaar Hekking. De heer Beynes, vrouw en mevrouw Hekking zijn ernstige verwondingen opgeno- in het Elisabetsgasbhuis in u'lem. De Duitse auto vloog na botsing' in brand. Zaterdagavond om ongeveer half is de 26-jarige H. C. J. van uwkoop uit Haarlemmermeer op met verkeerslichten beveiligde fcpunt in Hoofddorp met zijn tor in botsing gekomen met een lonenwagen Hij werd daarbij zo lüg gewond dat hij op weg naar ziekenhuis is overleden. De 15-jarige Willy Froeling uit lemsvaart, is gistermiddag, toen vader met zün auto tegen een m reed uit de auto geslingerd en ernstig gewond, dat hü na aan- in het ziekenhuis in Zwolle is rieden Ie heer Froeling liep een gebroken ouder op; een kleinzoontje werd stig gewond. Een fietser werd in Dedemsvaart geslingerd, brak een ouder en liep een hersenschud- l op. Op de weg tussen Holten en .1 is gisteren een personen- 0, vermoedelijk door te hoge snel- 1, uit de bocht gevlogen en tegen boom gebotst. De bestuurder, de jarige G. J. Nijland uit Rüssen op slag dood. De drie overige tienden werden ernstig gewond. Toen zaterdagmiddag de bestuur- van een vrachtwagen uit Zundert in de St. Bavelstraat in Rüsber- had gestopt, weer wegreed, is de |irige P. J. H. Hanen uit Breda, rich op de fiets aan de vracht had vastgeklampt, gevallen en t een van de achterwielen te- t gekomen. De man werd ernstig ind naar het DIaconessenhuis in la, vervoerd, waar hU overleed. e 28-Jarige mejuffrouw J. A. jes is zaterdagmiddag op een ielpad in Emrnen waarschijnlijk el geworden en daarna met een ser in botsing gekomen. Mejuf- Luitjes viel met haar hoofd (raat. Zij overleed in een zieken- De 24-Jarige H. B. Zuithof is rdagmiddag in Zenderen met een ker in een sloot gereden en in modder gestikt. Het slachtoffer aan epilepsie en heeft waar- nlijk op het moment van het luk een aanval gehad. het Rotterdamse Dijkziclit- mhuis is het zesjarige jongetje my Friedrich overleden. Het ventje was daar zaterdag met zeer ernstige verwondingen opgenomen, nadat hij was aangereden door een personenauto. Verdronken De 18-jarige Ambonneese jongen Frits Tabarima is gisteren verdron ken in de gracht voor het woonoord aan de Singel in Woerden. De jongen was op het plein bij het woonoord bezig met enkele vrienden hinkbal te spelen. Toen er een bal in de gracht terecht kwam en naar het midden dreef, zwom de jongen, na in de ouderlijke woning een bad- broekje te hebben aangetrokken, de bal na. Midden in de gracht verdronk hü echter. De 8-jarige Frans Middelkoop uit de kleine Kattenburgersbraat in Am sterdam is zaterdagavond voor de ogen van enkele vriendjes waarmee hü a>an het spelen was, in een vaart bad. Jongen De 28-jarige G. van Bruggen uit Scharmer is gisteren in het Acade misch Ziekenhuis in Groningen overleden tengevolge van het gebruik van het landbouwvergif DMC. De heer Van Bruggen, die gehuwd was Het 3-jarig jongetje Harm de Wit en een kind heeft, heeft zaterdag- is, toen het motorschip Excelsior van I morgen voor de „sproeicombinatie zün vader in de buitenhaven van Harkstede-Scharmer", waarvoor hü Willemstad lag, ^overboord geslagen |wiikzaam was, met het vergif gespo ten. 's Middags voelde hü zich niet goed en 's avonds tegen half twaalf werd een dokter gewaarschuwd. Deze en verdronken. Ruim drie uur later werd het lükje opgehaald. De 9-jarige Tonny Bruinsma uit Rotterdam is gistermiddag verdron ken in het strandbad aan de Olde- gaarde. Hij was met zün moeder, een broer en een oudere zuster naar de Oldegaarde gegaan. Terwül die heeft er voor gezorgd, dat de patiënt in het Academisch Ziekenhuis werd opgenomen. DMC is een kwaadaardig vergif. Van de züde van de chemische fa- bezig waren een tent op te zetten. ls briek Aagrunol in Groningen, een hü in het water gaan spelen. Toen hij omstreeks 3 uur niet bij de tent was, werd zijn moeder ongerust. Men heeft het gehele terrein afge zocht en gedregd tot gisteravond laat. Vergeefs. Het stoffelyk over schot werd pas vanochtend gevon den onder een brug van het strand- (Van onze correspondent in Wenen). Drie dagen lang viert Oostenrük het tienjarig bestaan van zün onaf- hankelükheidsverdrag. Ook de vier grote mogendheden bleken hiervoor belangstelling te hebben, want zü vaardigden hun ministers van Bui tenlandse Zaken naar Wenen af; Rusk, Couve de Murville, Gromiko en Stewart. Ook de voorzitter van de Algemene Vergadering der Ver. Na ties, Guaison Sackey, alsmede Phim- lin, voorzitter van de Europa-Raad, waren eveneens aanwezig. In dezelf de ovale marmeren zaal van het Bel vedère-paleis, waar tien jaar geleden het staatsverdrag werd ondertekend, hebben deze zes vertegenwoordigers van de internationale politiek, toe spraken gehouden, waarin ze Oosten rük geluk wensten en dit land prezen als een factor van vrede en stabiliteit Zü vonden het staatsverdrag een model van internationale samenwer king en wederzüds begrip. Het Oostenrükse publiek consta teerde met dankbaarheid, dat alle OORSPOED IN 1MERIKA ZAL VOORTDUREN economische adviseurs van pre- it Johnson verwachten, dat de »mische expansie in de VS nog ral voortduren omdat er nog te bemerken is van de traditio- tekenen welke het begin van het an een periode van voorspoed ondigen. een rapport van Johnson ft de raad van economische lurs, dat de investeringen van bedrüfsleven en de vraag naar strieprodukten hand over hand «men en dat de consumenten geld verdienen en uitgeven ook meer sparen. De loonstü- ep. worden in overeenstemming L rapport wüst erop dat de eco- sche expansie welke in 1960 be de eerste Amerikaanse periode voorspoed in vredestüd is welke langer dan 50 maanden aan- idens de 111 jaar, waarover ge us verzameld werd?n, zün er 26 "den van expansie geweest welke ls uitgelopen zün op een reces- i een depressie. De gemiddelde !e van deze perioden was 2.5 terwül de gemiddelde duur in stfjd slechts ongeveer twee jaar e expansie bewüst dat een durende periode van groei mo ils. Samengaan van verstandig traal beleid en voorzichtig leider van het bedrüfsleven en van ibonden heeft het mogelük ge- t dat de produktie en het in- gedurende 50 maanden toe- in is zonder de prikkel van ^omstandigheden noch die van herstel na een grote depressie, ls voorbarig om te zeggen, dat fcli van ups en downs uitge leid zün. maar wü weten nu er geen reden is waarom een msie over 26, 36, 50, 80 maan- of enige andere tüdspanne moet len". Imitatie-Godfried Romans opende expositie (Van onze correspondent) Talrüke genodigden en vertegen woordigers van de Zuidlimburgse kunstenaarswereld waren zaterdag middag samen gekomen in kunst handel „Felix" in Maastricht waar, volgens de rondgezonden uitnodigin gen Godfried Bomans een tentoon stelling van tekeningen, houtsneden, litho's en etsen zou openen van de kunstenaar Ronald Young. Vergezeld van een dame verscheen „Godfried Bomans" even na 4 uur in de volle kunstsalon. De man maakte de indruk e*n goed glas gedronken te hebben. Zittend op een der venster- banden van de jcuns.salon opende 'lï^n'de™^ Vin Ha tentrw-instellino' met. Ha wnor- sprekers hun leedwezen tot uitdruk king brachten, dat de vroegere Oos tenrükse minister van Buitenlandse Zaken, Figl, deze herdenking niet meer kon bywonen. zonder het uit- drukkelijk te zeggen schenen de spre kers het te betreuren, dat de vroe gere samenwerking die het staatsver drag had mogelijk gemaakt, op het ogenblik niet aanwezig bleek te zün. Ofschoon Rusk en Gromiko in het zelfde hotel logeerden, hebben zij privé hoogstens een paar minuten met elkaar gesproken en werd dus de gelegenheid niet waargenomen om over Vietnam of andere brandende vraagstukken van gedachten te wis selen. Wel had Gromiko zondag de Fran se minister, Couve de Murville, op een uitgebreid ontbüt in de Russische ambassade uitgenodigd, maar tüdens dit onderhoud van anderhalf uur spraken zü alleen over de goede be trekkingen tussen de Sowjet-Unie en Frankrük. Overigens had de gehele herdenking een meer officieel en geen hartelük karakter. Ook toen de ministers evenals tien jaar geleden op het balkon van het paleis ver scheen, waar zü door tienduizenden Oos ten rü kers werden toegejuicht, stonden zü er wat stijf bü- Op zün spontane manier zou Figl die in 1955 omringd was door John Foster Dulles, Molotow, Pinay en Macmillan ook hiervan een veel hartelüker en charmanter demonstratie hebben gemaakt. Nu bleef alles officiéél, maar dit neemt niet weg, dat het Oostennjkse staatsverdrag in de ogen van de grote politici een voorbeeld blüft, dat navolging verdient en dat met wat goede wil ook elders gerea liseerd zou kunnen worden. I van de twee fabrieken die in ons land dit vergif vervaardigt <maar waarvan het bü de sproeicombinatie gebruikte DMC niet afkomstig is) deelde ons mee, dat het bü degenen, die met DMC werken, algemeen be kend is, dat het een gevaarlüke ver gif is. Er worden zeer uitgebreide voorschriften bü gegeven. Zo wordt bü voorbeeld voorgeschreven, zo te spulten, dat het vergif van de spuiter afwaait en als dat niet mogelük is, een zuurstofmasker te dragen. „De praktük heeft bewezen, dat er best mee is te werken, als de voorschrif ten maar goed in acht worden geno men", aldus de woordvoerder van Aagrunol. Bü warm weer is extra voorzich tigheid met DMC geboden. De po - rién van de huid zün dan wüd open en nemen het vergif, als dat met de huid in aanraking kornt, gretig op. Het is nog niet bekend, hoe de heer Van Bruggen aan het vergif werd blootgesteld. De politie stelt hiernaar een onderzoek in. VOORHOUT Woningbouwvereniging wil huizen kopen In de komende jaarvergadering van de woningbouwvereniging „Voorhout" welke zal worden gehouden woens- (Van onze correspondent in Bonn) Neurenberg heeft Hitier uitgestoten. Het opruimen van Hitiers erfenis kost de stad op het ogenblik 3 miljoen mark. maar als de vroede vaderen blijven aarzelen, zal alles nog veel duurder ge worden zijn. Het gaat om de elf torens van elk 36 meter hoog op het zogenaamde Maart-veld. Dit vormt met de tribunes op de Zep- pelinweide en het nooit afgemaakte congresgebouw aan de andere oever van het meer, dat Grosse Dutzendteich heet, één adembe nemend machtsdroomcomplex. Hitler had de bouw ervan bevo- en machtsvertoon. De partijvoor. verslinden, zal het kwasi-antieke monstrum voor onbepaalde tüd zün spiegelbeeld in het Dutzentedch blü- ven werpen. In een van de niet dicht gemetselde spelonken oefenen de mu zikanten van het Frankisch orkest. Kleine jongesn klimmen over de ho ge verroeste hekken en spelen wilde spelletjes in de buik van de hoog tegen de lucht torende steenmas sa. Het meeste beküks (want het ».j w* Maart-veld is afgesloten) trekt nog houden woens- len als decor voor de jaarlijkse par- i stelling bereikte in de loop der jaren het tribune-complex op de Zeppelin dagavond acht uur in cafe „Boerhaa- tiidagen van de NSDAPHier be- zo'n hoge graad van perfectie, dat weide. Amerikaanse soldaten zaag- ve". stelt het bestuur o.m. voor om in leefde het Hitler-regime elk jaar de Britse diplomaat Sir Neville Hen- den de „Hoheitsadler" Hitiers ei- de vacature, ontstaan door vertrek in september zijn hoogtepunt. Nog derson eens opmerkte: „Ik woonde gen ontwerp van de hoofdtrlbu- van de heer A. de Bekker als burge- voor de machtsoverneming kwamen voor de eerste wereldoorlog zes jaar ne. Nu hebben jeugdige Neurenber- meester naar Eemnes. te benoemen de nazi's al in 1927 voor het eerst lang in St. Petersburg in de beste da- ?©rs hier hun rendesvous, koeste de heer J. J. M. v. Ruiten. in Neurenberg büe©n. Honderddui- j gen van het oude Russische ballet, r©n z© er zich in de zon of maken Voorts om van de gemeente Voor- zend Hitler-aanhangers kwamen per maar ik heb nooit een ballet gezien >ut aan te kopen 17 woningwetwo- trein naar de stad. Alle factoren, die dat in grandioze schoonheid de par- tijdagen in Neurenberg overtreft". hout ningen, gelegen aan de Jan Steen laan en hieraan verbonden een geld lening aan te gaan van f86.000 als grondvoorschot voor 75 jaar en een lening van f320.000 voor 50 jaar als bouwvoorschot. het karakter van de latere partijda gen zouden bepalen, waren toen al aanwezig: de Führer en zijn toespra ken, de massaa-demonstraties in de openlucht, vaandels en vlaggen, fak keloptochten en liederen, heil-geroep Poolse diplomaat vraagt asiel Na drie dagen onzekerheid Weekeinde vol ongerustheid in Volendam hü de tentoonstelling met de woor den „Godfried Bomans zou deze ten toonstelling komen openen, waar zit die lummel nu. Dames en heren Ro nald Young levert goed werk. Kük maar eens rond en koop het maar". De voorzitter van de Stichting „Beeldende kunsttentoonstelling Maastricht" oud-HBS-directeur F. Smeets, die Godfried Bomans vaker had ontmoet vertrouwde deze „God fried" niet, ofschoon de man als twee druppels water op hem leek. Een van de aanwezige journa listen die het ook een vreemde ver toning vond, nam de telefoon en Belde Haarlem. Prompt kreeg hü de échte Godfried Bomans aan de hjn. Bomans zelf vond de hele historie een amusant geval. Zó amusant dat hij de politie er buiten wilde hou den. Maar intussen had de eigenaar van de Maastrichtse kunstzaak de re cherche gewaarschuwd. De imitatie- Godfried Bomans viel door de mand. Het bleek een journalist uit het noor den van Nederland. Gisteravond zwaaide de dubbelganger weer door de Maastrichtse caféetjes en even ge zellig gaf hü zich onder de bezoe- rikaanse autoriteiten daar om poli tiek asiel gevraagd. Het verzoek wordt thans door geallieerde instan ties besproken. Tykocinski is intus sen naar West-Duitsland overge bracht. Tykocinski. een 44-jarige Poolse be roepsdiplomaat in de rang van ge zant, was al sinds 1957 leider van de Poolse militaire missie in Berlyn. Zün vrouw heeft geen asiel gevraagd. Volgens een Amerikaanse woordvoerder was Tykocinski zon dagochtend even na tien uur een Amerikaanse legerkantine binnenge lopen, waar hü zün verzoek kenbaar maakte. Amerikaanse functionaris sen waren later met de Poolse di plomaat naar diens woning in West- Beriü'n gegaan, waar Tykocinski nog een gesprek had met zün vrouw en afscheid nam van zün kind van ze ventien maanden. Polen en Tsjecho-Slowaküe hebben nog altijd een militaire missie in West-Berlün, waarvan de leden hoofdzakelüke uit diplomaten be staan. Volgens Westelijke inlichtin gendiensten zün deze missies in fei- kers weer uit als „Godfried Bomans". te echter belangrüke spionagecentra. (Van onze visserijredacteur) V ol en dammers, die de bemanning en het schip reeds verloren waanden. Vanmorgen kwam via Scheveningen Radio het verlossende bericht: „De VD 52 is veilig, waar het schip zich nu precies bevindt is echter nog niet bekend". Scheveningen Radio had zaterdag avond laat een oproep naar de scheepvaart doen uitgaan om te zoe ken naar de Volendammer viskotter, die vrü dagavond reeds in de thuis haven had moeten arriveren, maar waarvan sinds donderdag taal noch teken meer is vernomen. Schipper Dirk Kwakman had don derdagmiddag gemeld, dat hü van Helgoland naar Volendam was ver- trokken en daar vrü dagavond laat hoopte te arriveren. Het schip, dat vier opvarenden aan boord had, was die dag het laatst gezien bü routeboei J.E. 10, even ten noorden van de Duitse Waddeneilanden. Dat het schip vrijdagavond niet thuisvoer wekte nog geen verwonde ring, want er was melding gemaakt van dichte mist op de gehele Noord zee. Vele schepen hadden daarmee te kampen en gingen voor anker. De aankomst van Hitier voor het erepodium op de Zeppelinweide was een zo lang mogelük uitgesteld en tot een beklemmende climax opge bouwd hoogtepunt van de show. Ook Hitier zelf werd steeds weer door zün eigen toneelstuk overrompeld. Op het Maart-veld kwam de eer ste toren pas in 1939 klaar. Hier wilde Hitier de „grootste opmars arena aller tijden" maken. Van het Maart-veld zouden de bruine hor den dan in strenge scharen naar de Zeppelin-weide marcheren (en van daar naar de roembrengde slagvel den van Europa). Terwül de oorlog op zün hevigst was ging de bouw aan de torens op het Maart-veld ongestoord door. Bü de komst van de Amerikanen in 1945 waren er elf gereed. De fundamenten voor 15 an dere torens en voor de toeschouwers tribunes waren gestort. Maar toen de VD 52 zaterdagavond nog niet binnen was begon men on gerust te worden. Scheveningen Ra dio werd ingeschakeld. Het stuurde dringende oproepen uit naar de sche pen. Dit werd de hele zondag her haald, ook door Duitse radiostations. Z?.nder^.CeVrnWelt I OP ogenblik l«t het hele naiio- Men begon het vrezen naalsoclalistische show-complex niet en RnAIn Nnnbtarh nlsta-.n mek.- Janger de Hard materiaal toen Radio Norddeich gisteren mede deelde, dat men ten noorden van het eiland Langeoog drijvende wrakstuk ken had gevonden. Direct daarop voeren drie red dingsboten naar de opgegeven plaats en ook op zee zünde Harlingse en Ur- ker vissers gingen op zoek. Zü von den niets. De reddingsvliegtuigen, die van Nederlandse en Duitse marine vliegkampen opstegen boekten even min succes. Het lage wolkendek en de mistbanken boven de Duitse Bocht belemmerden het zoeken. Tegen het duister zün schepen en vliegtuigen naar hun bases teruggekeerd. Nieuwe hoop kreeg men gister- ingeklemd tussen overal opschieten de nieuwbouw. Het vormt dan ook een hoofdpün-bezorgend obstakel voor de stads-architecten. Sinds 1961 is de „Gemeinnützige Woh- nungsbaugeselischaft der stad Neu renberg" eigenaar van de torens en van het 128 hectare grote Maart- veld. Maar de plannen om het ma teriaal van de torens, de keiharde travertün-steen, opnieuw te gebrui ken voor de bouw van 700 flats, moest worden opgegeven. Daarvoor is het materiaal te hard. Blüft over de to rens op de blazen. Dit kost de stad 3 miljoen mark en bovendien moeten de Amerikanen eerst hun toestem- avond laat In Volendam toen van zee ming geven. Zü hebben in een van en van het eiland Ameland bericht de hoeken van het veld nog een werd, dat men op de noodgolf de benzine-opslagplaats en de weg langs „Johannes Christina" had gehoord, de torens die naar de Zeppelin-welde Direct daarop werden de tien snelste zouden leiden, gebruiken ze als start- Volendamse kotters in gereedheid ge- baan voor helikopters en kleine le- bracht voor een onderzoekingstocht naar Helgoland. Op volle kracht voeren zü het IJsselmeer op in de richting van de sluis bü Wieringen: elke minuut was kostbaar. Of zij het zün geweest, die de VD 52 vanmorgen gei vliegtuigen. Aan de overzüde van het Dutzend teich wekt de evenmin voltooide Congreshal herinneringen aan een Romeinse arena. Ze zou plaats bie den aan 30.000 toeschouwers, maar ontdekt hebben was vanmiddag nog j het plan de kolos te verbouwen tot niet bekend. In spanning wacht men j voetbalstadion moest worden opge- in Volendam nadere berichten en geven. Voor minder dan de hiervoor hopelijk - vanavond de thuiskomst begrote 40 miljoen mark kon het be- van schipper Kwakman en de zünen staande stadion worden uitgebreid, in de thuishaven af. I Omdat ook afbreken miljoenen zou hun huiswerken op Hitiers podium. Toeristen stappen er uit hun auto bussen en proberen moeizaam het reuzencomplex op één foto ie ver eeuwigen. Eenmaal per jaar vinden op de brede parade-baan motorwed- strijden plaats. Van een Hitler-mythe is hier geen sprake. Het zü dan dat de Sudeten- duitsers aan de voet van de Congres- hal hun tenten opsloegen, toen vorig jaar in Neurenberg minister Seebohm een „partij-dag" van de zogenaamds „Hcimatvertriebenen" aanvoerde. Treffers blijft in ereklasse Het Roe lof ar endsveen se De Tref fers heeft het ook dit jaar weer ge red. De Veense tafeltennissers pro longeerden hun ere-klasser schap door In het laatste degradatieduel het Bredase Belcrum een ftll)kxp4 (55) af te dwingen. Dit resultaat kwam overigens pi* in de laatste partü tot stand. Wout Heemskerk, die zaterdag zün laatste wedstrijd in het eerste team van De Treffers speelde, zorgde er ln zün laatste partü voor, dat de 5—5 eind stand werd bereikt. Heemskerk, in de eerste twee partüen kansloos ten on der gegaan tegen Mertens en Corne lls, kon opeens weer alles. Met op- merkelük gemak veegde hü zün tegenstander van de tafel. Wout Heemskerk, die wel voor De Treffers blüft spelen, staat zün plaats in het eerste team af aan een Jongere spe ler. Jacq. van Ruiten had opnieuw een groot aandeel in het resultaat van de Veners. Met twee overwinningen en een zege in het dubbelspel (met Heemskerk) zorgde hü voor drie punten. Ton l'Ami zorgde voor het vüfde punt tegen Cornells. Bü Bel crum bleef Mertens ongeslagen. Behalve De Treffers heeft ook WGA haar plaats behouden in de ereklasse van de tafeltennis- competitie. WGA klopte Atoom met 13. De stand van de promotiede 'gradatiecompetitie luidt: WGA 25; Treffers 45; Belcrum 34j Eendracht 3—2; Atoom 3 Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll| De N.V. LEIDSCH DAGBLAD roept sollici tanten op voor de vacerende functie van zelfstandig kunnende werken. Leeftijd tenminste 22 jaar. Middelbare schoolopleiding, of gelijk waardig diploma. Typen en steno vereist. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties met vermelding van opleiding, diploma's, refe renties, leeftijd enz., te richten aan de Personeelsafdeling, Witte Singel 1, (Postbus 54). .Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllilllllllllllli t 4 kamers, gr. keuken, badcel, vliering, schuur. Voor- en achtertuin, eigen grond. Pracht uitzicht. Direct leeg te aanvaarden, f39.000. Astrid- laan 38. tel. 03712—2901. 'IHuis over 'IHoff Gerecht 10, Leiden vraagt per 1 juni een handig Jong MEISJE AFDELING LEIDEN Afdeling Bureau Aalmarkt 3, Leiden. Drie unieke dagtochten: a. zaterdag 22 mei! Leersum.se plassen en Huize Doorn. b. Hemelvaartsdag naar Texel' oord van rust en ruimte. c. 2de pinksterdag: naar de Brabantse Biesbos. ZIEKENHUIS ST.-ANTONIUSHOVE vraagt voor de dieetkeuken. Opleiding: I.N.A.S. of huishoudkundige gewenst. en ZWART HOOIGRACHT 18, LEIDEN I Bü vonnis van de Arrondis- I sementsrechtbank te 's-Gra ve nhage d.d. 13 mei 1965 is in staat van faillissement ver klaard F. A. Sachs, wonende j te Leiden aan de Paramaribo- straat no. 105, met benoe ming van mr. J. van Olden- borgh tot rechter-commissa- ris en ondergetekende tot cu rator. Leiden, Rapenburg 36. Mr T H. BOONSTRA, curator.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 17