Gebouwencomplex voor de tuinbouw Geen ingrijpende beslissingen van NAVO-raad te verwachten Defferre tracht oppositie Franse te bundelen Bloementeelt belangrijk nam toe OAS-commissie blijft in San Domingo LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG II MEI 196.1 In bloemencentrum Aalsmeer directeur-generaal voor de indbouw, ir. J. W. Wellen, zal onderdagmiddag het nieuwe tbouwencomplex in Aalsmeer aar de Rijksmiddelbare Tuin- uwschool voor de Bloemen- •lt, het Proefstation voor de (loemisterij in Nederland en de jkstuinbouw Voorlichtings- ienst zijn ondergebracht, offi- ieel openen. Bet nieuwe complex heeft aan owkosten drie-en-een-half miljoen lilden gekost, daarbij zullen nog wel kele miljoenen komen, want het lebreide kassencomplex, dat erbij rt is nog lang niet klaar, zo heeft rtjks-tuinbouwconsulent voor de jementeelt, tevens directeur van [proefstation en van de school, dr. Wasser gistermiddag verklaard. In de laatste tien jaar is de opper de aan kassen in gebruik voor de urnen teelt meer dan verdubbeld en gegroeid tot ruim 700 hectare, ilsmeer is het belangrijkste cen- um. Daar zijn ongeveer 1000 bedrij- D gevestigd, waar zowel snijbloe- ai als potplanten op gespeciali- ede bedrijven worden geteeld. De die omzetten van de Nederlandse oemenveilingen stegen van 31 mil- 1949 tot 170 miljoen in 1964. ingenomen wordt dat ongeveer 70 ocent van de gehele produktie via veilingen wordt verkocht. De pro- küewaarde in 1964 bedroeg dan geveer 240 miljoen gulden. De economische betekenis van de uementeelt, aldus dr. Wasser, is on gelijk aan die van de bloem- Denteelt en groter dan die van de altteelt. Aan de middelbare tuin- uwschool studeren thans 114 leer- an wie ongeveer 25 procent Mes. Vergunningenbeleid in de sierteelt Bet Tweede-kamerlid Oldenban- (WD) heeft de minister van isdbouw en Visserij vragen gesteld itr het vergunningenstelsel in de steelt. De heer Oldenbanning wil ag weten of de minister de «üng deelt van drs. R. Zijlstra, mitter van de Ned. Chr. Boeren- Tuindersbond, dat het teeltver- nnlngenbeleid de gemoederen van slertelers elk jaar op nieuw weer beroering brengt en op steeds gro- re weerstand stuit, vooral bij de oge kwekers. Is het Juist, zo informeert hij, dat teeltrecht tegen hoge prijzen ordt gehuurd of gekocht en dat de hand lichten met de bepa- door zonder vergunning te te- i daarna worden beboet. Zo ja, ia de minister dan mededelen hoe telers Jaarlijks worden beboet en «hoog de boetes zijn? Resultaten In het proefstation voor de bloe misterij worden vele onderzoekingen verricht, welke tot opmerkelijke re sultaten hebben geleid, zei dr. Was ser. Hij gaf als voorbeeld dat de nor male bloeitijd van de chrysanten thans valt in het najaar. Men heeft nu vastgesteld, dat, door de dag lengte kunstmatig te veranderen, het mogelijk is de bloei op een ander tijdstip te doen geschieden, waardoor het gehele jaar door chrysanten op de markt kunnen worden gebracht en drie oogsten per jaar uit dezelfde kas worden verkregen. Voorts zijn er bijvoorbeeld de for- sythea met zijn fel geel gekleurde bloemen een voorjaarsbloeier welke reeds in november tot bloei kan worden gebracht door hem kunstmatig een koudeperiode te laten ondergaan. Maar daardoor kan ook de bloei worden verlaat. De houd baarheid van snijbloemen kan wor den vergroot door een bepaald meng sel van bacteriën en schimmeldoden- de stoffen samen met suiker aan het vaaswater toe te voegen. By de officiële opening donderdag welke onder leiding zal staan van de burgemeester van Aalsmeer, de heer G. G. Loggers, zal namens het be drijfsleven worden gesproken door dr. A. J. Verhage, voorzitter van het Pro- duktschap van Siergewassen en van de vereniging de Nederlandse Bloe misterij. Volleybalcompetitie KANGOEROES3 WINT PROTEST Uitslagen j uniorencompetitie Dunes: Nieuw-Brunhilde 1Vo ta 1 30; Rijnsburg 1Castellum J—0. Heren: Kangeroes 1Rijns- n? 1 2—2; LD 1—Castellum 1: Igesteld; Vobaka 1Tornado 1 -3; LD 2Raaphorst 1 30. Voqt het wimpel toernooi kwamen feelopen week alleen tweedeklassers tonen de lijnen. WW en Rijnsburg kwamen een ronde verder. Een protest van Kangeroes 3, In Krband met onvoldoende leiding van p icheidsrechter in de wedstrijd kpn VVS 4, is door de Straf- en potestcommissie ontvankelijk ver- Wurd, zodat deze wedstrijd zal wor- ltn overgespeeld. Dit betekent voor de Rijnsburgers, He in punten met Kangeroes 3 ge lik stonden een lelijke streep door Ie rekening. Dij winst worden De Kangeroes Iwploen van de 2de klasse A. Alleen Hl een gelijkspel zit er nog een be- lulngswedstrijd voor Rijnsburg in. WELERNIEUWS Door in de 180 km lange derde &?pe van Cottbus naar Zittau zijn etappe-overwinning te beha- heeft de Rus Alexei Petrov maan- N zijn leidende positie in de Vre esteers aanmerkelijk verbeterd, il. Petrov (Rusl.) 4.31.55 (met bon. 130-55); 2. Swerts (Belg.) 4.31.55 N bon. 4.31.25)3. Van Springel ®eig 4.31.55; 4. Lebedev (Rusl.) z.t.; lUchejbal (TsJ-Slow.) 4.33.32. plaatsingen van de Nederlan ds in de 3e rit; 33. Henny Schoten 1^39; 34. jan Fransen 4.35.51; 50. tobt van Middelkoop 4.41.05; 72. »-co Lute 4.51.13; 75. Piet Deenen ^2-0178. Hans den Hartog 4.55.44. Het algemeen klassement luidt: 1. terov (Rusl.) 7.00.19; 2. Swerts (B.) ;®J5; 3. Van Springel (B.) 7.03.05; lebedev (Rusl.) z.t.; 5. Peschel JJ-Dld.) 7.03.26; 31. Schouten 7.06.49; JPransen 7.07.01; 47. Van Middel- *°°P 7.12.15; 67. Lute 7.22.33; 70. Dee- "«7.23.11; 76. Den Hartog 7.26.54. Waterloostation twee dagen dicht Doordat een overblijfsel uit de tijd van de „Blitzkrieg" tegen Engeland bezweek, moest Waterloostation. een van Engelands drukste forensensta tions, gisteren zijn deuren sluiten. Ook vandaag zou het station dicht blijven en misschien zal de sluiting nog wel langer duren. Duizenden fo rensen kregen te horen, dat zij maar per bus of underground naar huis moesten zien te komen. Sommige treinen werden omgelegd en tal van passagiers kregen vier tot vijf uur vertraging. De moeilijkheden ontstonden in het seinhuis te Clapham, een groot spoorwegkruispunt, dat 5 km ten zuiden van Waterloo is gelegen. Het huis, dat circa 40 jaar oud is en over de hoofdlijnen heen is gebouwd, is in de oorlog ter bescherming tegen brandbommen met zware stalen pla ten overhuifd. Deze platen zijn nim mer verwijderd. Door het gewicht is thans een van de stalen balken door gebogen, die het gehele bouwwerk steunt. De treinen mogen het sein huis niet passeren om te voorkomen dat de stalen constructie naar be neden komt. Gemeentesecretaris Ophemert vrijgesproken (Van onze Arnhemse correspondent) De Arnhemse rechtbank heeft van morgen de 43-Jarige gemeentesecre taris van het Betuwse Ophemert, vrij gesproken. Hem waren drie feiten ten laste gelegd. Hij zou een gedeelte van een vergoeding, die de tweede amb tenaar toekwam, zelf hebben ge ïnd. Hij zou valsheid in geschrifte gepleegd hebben door de naam .ge meentesecretarie" voor privé-doel- einden te gebruiken en hij zou in komstenbelasting hebben ontdoken. De officier van Justitie eiste voor deze drie feiten 1 maand voorwaar delijke gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar en f 2000 boete. De verdediger, mr. Geleynse, vroeg voor de eerste twee feiten vrij spraak en refereerde, wat de belas tingzaak betrof, aan het oordeel van de rechtbank. De avond voor de zit ting nu twee weken geleden werd de gemeentesecretaris door de Ophemertse raad eervol ontslag ver leend. TOGAL TEGEN REUMATISCHE PIJNEN: SNEL PIJNVRIJ Zorg dat U Togal in huis heeft. Snelle stiller van grote en kleine pijnen. Reumatische pijnen. Ischias. Spit. Griep. Hoofdpijn. Verkoudheid. Alles ver dwijnt snel. Door Togal. Bij apoth. en drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. Door vele regen Grote achterstand in de akkerbouw Op veel Nederlandse akkerbouw percelen is dit jaar geen normale opbrengst meer te verwachten. De overvloedige regens van de laatste weken volgens het KNMI erg ongewoon voor deze tijd van het Jaar hebben te veel vertraging in de werkzaamheden en op sommige plaatsen ook schade aan zaad en pootgoed veroorzaakt. Per bedrijf zijn de omstandigheden erg ver schillend en pas omstreeks juli zal men wat nauwkeuriger kunnen zeg gen, hoe erg het allemaal is. Een topjaar wordt het niet meer, maai* een redelijke zomer zou nog heel wat kunnen goedmaken. De natuur her stelt veel. zegt men bij de landbouw- consulentschappen. MARTIN BUBER EREBURGER VAN JERUZALEM De gemeenteraad van Jeruzalem heeft gisteravond besloten de uit Wenen afkomstige wijsgeer Martin Buber tot ereburger van de stad te benoemen. De thans 87-jarige woont sinds 1938 in Jeruzalem. Prof. Buber, schrijver van vele boeken op het gebied van de wijsbe geerte, sociologie ea godsdienstge schiedenis, wordt algemeen be schouwd als een van de grote den kers van deze tijd. Tegen zijn ereburgersohap waren o.m. de extreem-orthodoxe Joden, die het niiet eens zijn met zijn uitlegging van het joodse Beloof. Voor het eerst in vijftien jaar in Londen bijeen Eikaars gevoeligheden worden ontzien (Van onze Londense correspondent) Niet opgesc, hoten De Londense politieman Hall had gisteren een zware dag. In het kader van de ..Britse week" regelde hij enige tijd het verkeer voor het hoofdbureau van politie in Amsterdam. Hij had er de hulp van een vrouwelijke Am sterdamse collega voor nodig, want zowel het rechtse verkeer als de stroom van fietsers waren ongebruikelijk voor hem. Ma ger communique J óór juli federatie van partijen Van onze Parijse correspondent) land, ook in Frankrijk een twee- ofVoor Defferre is het nu dus kruis hoogstens drie-partijensysteem te of munt. Niet voor zijn kansen om voeren. Van een ernstige poging in De Gaulle ooit te zuilen verslaan, die richting is echter tot dusver nog welke mogelijkheid natuurlijk geheel weinig of niets te bespeuren geweest, j Is uitgesloten, maar wel door zijn poging in de Franse politiek einde De socialistische kandidaat voor het Franse presidentschap, Gaston Defferre, die de laatste tijd maar wei nig meer van zich liet merken, heeft nu plotseling het gaspedaal van zijn campagne ingedrukt. IIy heeft de politieke partijen, met inbegrip van de socialisten, het ultimatum gesteld dat ze zich voor 1 juli a.s. zullen moeten aansluiten onder het dak van één gemeenschappelijke federa tie. De partyen behoeven in die fe deratie niet onmiddellijk te worden opgelost, maar later zou dat er toch wet van komen. De oproep is m de eerste plaats tot de socialistische partij gericht, die met Pinksteren een congres houdt, waarop Defferre zijn voor ste 1 zelf nader zal toelichten. Maar behalve de socialisten hoopt Defferre ook de radicalen en de (r.k.) Voiksrepublikeinen naast een groot aantal andere groepen te kannen samenbundelen. Mocht Def ferre geen „ja-woord" krijgen dan zal hij, zo heeft de kandidaat al ge dreigd, zich uit de competitie terug trekken. Ofschoon men betwijfelen mag of Defferre door deze nieuwe stap de afstand, die hem nog van het Elysee scheidt, aanzienlijk zal weten te ver korten, dan heeft hij nu niettemin wel een eerste ernstige worp gedaan naar vereenvoudiging en modernisa tie van de Franse binnenlandse poli tiek. Defferre heeft de handschoen opgeraapt, die hem door De Gaulle indertijd werd toegeworpen. Want toen de generaal twee jaar geleden directe verkiezingen van het staats hoofd in de grondwet opnam, moti veerde hij dat initiatief door te ver wijzen naar de noodzaak net als in Amerika, Engeland en West-Duits- Twijfelachtig Of Defferre zijn doel op de zo korte termijn van anderhalve maand be reiken zal, blijft intussen een open vraag. Het is een publiek geheim, dat in zijn eigen partij de secreta ris-generaal, Guy Mollet, die sedert ruim 20 jaar het „Apparaat" be heerst, van mening is dat Defferre nog veel te hard van stapel loopt. En door een figuur als Pierre Men- des- France, wiens stijl Defferre wel eens tracht te imiteren, is de linkse kandidaat voor het president schap opnieuw beschuldigd, dat hij een gaullistische koers zo zijn in geslagen. De christendemocratische leiders zijn evenmin gelukkig met Defferre's invitatie in de vorm van een ultimatum. En het centrum der conservatieven of onafhankelij ken heeft 'nu al de keuze tussen twee eigen rechtse kandidaten en zij zijn bij Defferre's initiatief dus nauwe lijks betrokken. De communisten tenslotte (die Defferre voorlopig buiten de com binatie wil houden) schreeuwen nu nog wat luider, dat de socialistische kandidaat zich steeds verder naar de rechtervleugel verplaatst. Het standpunt, dat de cpmmunisten zul len innemen, blyft voor Defferre in tussen van vitaal belang Alleen met hun steun mag hij hopen, Gaulle, als tweede de eindpaal te bereiken. Zenden de communisten een eigen kandidaat in het veld dan zal Defferre zich met een derde I lijk eens een wat overzichtelijker 1 beeld te scheppen. Mocht hij in dat voornemen slagen, dan zal Defferre zich ook als kansloos kandidaat voor het Elysee niettemin aanzienlijke verdiensten voor de politieke toe komst van Frankrijk hebben ver nemen. maar om van gedachten te wisselen. Aangezien men tegelijker- tyd gevoelige tenen wenst te ont zien, zal het resultaat waarschijn lijk een mager slot-communiqué zijn. Maar ondanks dat mag de politieke waarde van een dergelijke ontmoe ting waarbij alles aankomt op per soonlijk contact rond de tafel en achter de schermen, niet worden on derschat. Gisteren hadden b.v. de Griekse en Turkse ministers van Buitenlandse Zaken een belangrijk onderonsje over Cyprus. Hoewel dit één van NAVO's zor genkinderen is verwacht men, dat het onnodig zal zijn aan dit netelige vraagstuk, noch aan enig ander pro bleem, afzonderlijke besprekingen te moeten wijden. Men hoopt al dit soort lastige za ken in de algemene discussie over de wereldproblemen samen te vatten. Dit geldt ook voor de Frans-Ameri kaanse wrijving en de onbehaaglijke Franse-Duitse betrekkingen. Wat de eerste kwestie betreft zal de Franse minister van Buitenlandse Zaken Couve de Murville waarschijnlijk al vertrokken zijn voordat zijn Ameri kaanse collega Rusk, opgehouden door het conflict in de Dominicaan se Republiek, ten tonele verschijnt. Hij komt in elk geval aan het einde van de week naar Londen om tegen woordig te zijn bij de onthulling van het Kennedy-monument in Runny- Maar aan het feit dat de twee mi nisters elkaar in Londen waar- schynlyk missen, moet geen siniste re betekenis worden toegekend. Ten slotte zal het communiqué door alle NAVO-landen worden goedgekeurd, wela schaafwerk daarvoor ook nodig is. De brandende kwestie van de eventuele vermindering van het Pritse Rijn-leger en verdere defen sie-reorganisaties komen pas op 31 mei In NAVO-verband aan de orde, wanneer de ministers van Defensie elkaar In Parijs ontmoeten. De najaarsbijeenkomst van de NAVO-raad zal hierop waarschijn lijk nader ingaan, terwijl het stu dierapport over de staat van het NAVO-bondgenootschap door de per manente vertegenwoordigers in Pa rijs onder de loep zal worden ge- Erosio zei. dat deze studie niet noodzakelijkerwijs zal leiden tot een hervorming van de NAVO en dat er evenmin rechtstreeks verband be hoeft te bestaan tussen dit zelfon derzoek en de algemene defensie kwestie. Ghana doet beroep op Maleisië en Indonesië De Gaulle eerder dan verwacht naar Bonn (Van Parijse correspondent) Fresident Nkroemah van Ghana heeft een beroep op Indonesië en Maleisië gedaan hun conflict door middel van overleg te regelen. Nkroemah sprak aan het begin van ae vierde conferentie van Afri kaanse. Aziatische en Latijns-Ame rikaanse landen die in Winneba in Ghana wordt gehouden. Aan de con ferentie nemen 300 afgevaardigden van ruim 70 politieke partijen en or ganisaties uit Azië, Afrika en La- tyns-Amerika deel. Nikoemah zei dat Maleisië noch Indonesië het zich kunnen veroor- De loven de hulpbronnen die zo bitter nodig zijn vxx>r hun verdere ontwik keling, te gebruiken voor onderlinge strijd. Hij verzocht beide landen daarom overleg te gaan plegen plaats tevreden moe ton stellen. hun conflict „onverwijld" te regelen.krijgen, Generaal De Gaulle heeft zijn reis naar Bonn voor een ontmoeting van de Frans-Duitse top met kanselier Erhard vervroegd. In plaats van 1 juli zal deze samenkomst nu al op 11 en 12 juni plaatshebben. Voordien zal op 24 mei de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Couve de Murville, ter plaatse het terrein voor zijn heer en meester verkennen. Door zijn reis naar de Westduitse hoofd stad te vervroegen heeft generaal De Gaulle een persoonlijk gebaar van welwillendheid jegens kanselier Erhard willen maken. West-Duits- land heeft de jongste Frans-Russi sche ..flirtation" nog altijd niet ver teerd en Erhard hoopt van De Gaulle nu dus geruststellende woor den in dat verband los te kunnen geschoten. Veelzeggend zei Brosio. dat hieromtrent alle mogelijkheden nog open staan. Ook het Duitse pro bleem zal met de grootste tact wor den aangeroerd, aangezien het wach ten thans in de eerste plaats is op het. resultaat van de Westduitse ver kiezingen. Maar tenvolle wordt erkend dat geen werkelijke vooruitgang mogelijk is zolang het Duitse probleem muur vast zit. Brosio verklaarde dat men In het historische ..Banquetting Hall" in Whitehall, voor welk Wat de Engeland j gebouw destijds Karei I het leven op het schavot het, heelt de voorgestelde Atlantische atoom- I Engelse premier Wilson vanochtend in de omlijsting van een strijdmacht is men nog weinig op- grootse ceremonie de voorjaarsvergadering van de NAVO-raad geopend, die drie dagen zal duren. Banketten In het hart van Londen wappe- ren aan hoge masten de vlaggen van de 14 NAVO-landen, er zijn grote banketten en recepties en het is de eerste maal in 15 jaar dat de NAVO-raad van ministers van Bui tenlandse Zaken in Londen verga dert. Maar voor werkelijke feest vreugde lijkt er weinig reden, gezien de schaduw van oude en nieuwe pro blemen die over deze bijeenkomst valt. Er heerst zoals secretaris-gene raal Brosio gisteravond verklaarde, voldoening over het feit dat in het afgelopen jaar de militaire situatie in Europa is verbeterd en dat in het NAV O-gebied alles rustig is. De raad kan echter niet onver schillig staan, zei hy, over hetgeen er buiten zyn eigen territoir gebeurt, Vandaar dat Vietnam en de Domini caanse Republiek zeker aan de orde zullen komen, waarbij de Verenigde Staten by de andere bondgenoten veimoedelyk zullen kunnen rekenen op sympathie en begrip. juist door het succes van de NAVO te kempen heeft met een moeilijk heid. namelijk een band van veilig heid. Sommige Engelse diaden smalen dat deze vergadering het hoofd in het zand stopt. De NAVO ls nog nauwelijks een politiek apparaat, zo dat het verkeerd is er op dit gebied al te veel van te verwachten. In po litiek opzicht is de NAVO nog een kasplantje, dat men in het histori sche monumentale Lancaster House, waar eens Frédéric Chopin concer teerde voor Koningin Victoria, verder hoopt op t« kweken. Er wordt nu alleen maar geprelu deerd Al ruim 2.000 slachtoffers De raadgevende vergadering van ministers van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) heeft gis teren in Washington besloten, de speciale commissie die naar de Do minicaanse Republiek is gegaan om daar te werken voor herstel van de vrede, in stand te houden. De com missie heeft de opdracht gekregen een In ter-Amerikaanse strijdmacht op de been te brengen. Het desbetreffende voorstel, dat was ingediend door Cost-a Rica, werd aanvaard met veertien stemmen te gen vijf (Mexico, Ecuador, Peru, Chi li en Uruguay). Venezuela onthield zich van stemming. De „grondwettige" regering van ko lonel Caamano heeft laten weten dat zij elk contact met de OAS wei gert zolang haar vertegenwoordiger die zich in Washington bevindt, Rosa- rio, niet als officiële afgevaardigde van de Dominicaanse Rep. wordt erkend. De regering-Caamano, pro testeert in een telegram aan de In ter am er ikaanse Organisatie fel te gen het zaterdag op de consultatieve OAS-bfjeenkomst genomen besluit. Atiles, de vertegenwoordiger van de Junta van generaal Imbert Barrera, als officieel Dominicaans gedelegeer de te blijven erkennen Akkoord over de rann van Koetsj? Pakistan zou een oudere formule ring van de Britse voorstellen voor een regeling van het geschil over de rann van Koetsj hebben aanvaard en de eerste Indiase reactie op de nieuwe voorstellen zou positief zyn, zo is gisteravond van welingelichte zijde in Nieuw Delhi Naar verluidt zou de Britse rege ring hebben voorgesteld In het noor den van het gebied dat Pakistan op eist. een niemandsland te scheppen. De Indiase troepen zouden zich uit dat gebied terugtrekken, evenals uit Cad Bet ten noorden van de 24ste breedtegraad, waar slechts een po litiemacht zou worden gehandhaafd. Later zouden India en Pakistan besprekingen beginnen voor een de finitieve regeling van de grenslyn. In het geval niet tot overeenstem ming zou worden gekomen zou men zijn toevlucht tot internationale ar bitrage nemen. Intussen duurt bij Lathitilla aan de grens met Assam de zware be schieting van Oost-Pakistan door Indiase strijdkrachten voort, aldus een bericht van de „Verenigde Paki staanse pers" uit Dacca. Volgens of ficiële kringen in Karatji, de Paki staanse hoofdstad maken de Indiase srrydkrachten gebruik van mortie ren, hoog explosieve granaten en andere wapens. Oost-Pakistan heeft fel geprotesteerd by de regering van Assam. Erkenning door de Amerikaanse regering van een van de twee rege ringen die er op het ogenblik in de Dominicaanse republiek zijn, zou op dit tijdstip voorbarig zijn, zo werd in officiële Amerikaanse kringen gezegd. Eerst moet de orde daar in zekere mate hersteld zijn en moet in San Domingo een regering zijn gevormd die kan aantonen dat zij de politieke toestand beheerst, aldus deze krin gen. Doden Een vuurgevecht tussen Ameri kaanse militairen en Dominicaanse sluipschutters langs de corridor in San Domingo heeft gisteren aan een Amerikaanse officier het leven ge kost. terwyl drie Amerikaanse para chutisten werden gewond. Sinds het begin van de opstand op 24 april zyn in de Dominicaanse Repu bliek nu 14 Amerikanen gedood en 82 gewond. Naar verluidt hebben meer dan 2000 Dominicanen het le ven verloren. Gisteren werd ook geschoten bij het radiostation van de „constitutio nele" regering van kolonel Caamano. Ir. een uitzending werden de Ame rikanen er van beschuldigd, dat zU het gebouw hadden aangevallen. De programma's van de zender worden sinas kort gestoord. Een Amerikaan se militaire woordvoerder wilde geen antwoord geven op de vraag of de Amerikanen hierin de hand hebben, der federaal toezicht plaats. Indrukwekkende overwinning voor Tsjombe De Conaco-party van premier Tsjombe heeft by verkiezingen in ds provincie Cuvette Centrale zes zetels veroverd voor de nationale vergade ring. Een zevende zetel ging naar een plaatselijke party. Tsjombe kan nu rekene op 61 zetels ln het parlement, de oppositie beschikt tot nu toe over 32. Er moeten in totaal 166 setels worden bezet. Waarnemers in Leopoldstad toon den zich verbaasd over de omvang van de overwinning van Tsjombe ln Cuvette. Dit is het politieke bolwerk van Justin Bomboko, de gewezen mi nister van Buitenlandse Zaken ln het kabinet van ex-premier Adoela. Bomboko is geen aanhanger van Tsjombe De vorige maand werden de verkiezingen in Cuvette uitgesteld nadat ambtenaren van de federale regering bevonden hadden, dat som mige stembussen al vol zaten voordat de stembureaus waren geopend. Men heeft nooit bekend gemaakt met welke stemmen de bussen gevuld wa ren. De noodtoestand werd afgekon digd en de verkiezingen vonden on-

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 13