O Zo is het" komt terug toppen vlak voor de verkiezingen Ramses Shaffy luid „waanzinnig jaar met nieuw cabaret Vakantiedag verloren voor Caïro-toeristen II' lETDSCH DAGBLAD MAANDAG 10 AIri 1965 DERDE BLAD LD. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. 55 VARA- veren igingsraad beslu i t (Van onze rtv-medewerkster) .Zo is het toevallig ook nog een keer". VARA's veel besproken en verguisde tv-programma. zal ook in het komende seizoen weer haar satirische stem laten horen. De programma-adviesraad had hierover reeds gunstig beschikt en ook de meerderheid van de ver enigingsraad stemde zaterdagmiddag in Hilversum voor voort zetting. Twee beperkingen zullen evenwel gelden. De uitzendingen zullen op een door-de-weekse avond plaatshebben en bovendien zes weken voor de staten- raadsverkiezingen van 1966 gestopt worden. „Door een ongelukkig program ma-onderdeel zou de sfeer bü de verkiezingsstrijd nadelig beïnvloed kunnen worden", is de mening van het VARA-hoofdbestuur en met haar het jrootste deel van de verenigingsraad. Bij wijze van proef schalt deze zo- mêr het socialistische strijdlied al leen nog maar om zeven uur 's mor gens door de radio en kraait de VARA-haan ook niet meer dan één maal per dag. Die halvering was een bittere pil voor vele afgevaardigden, waarbij de opmerking (van toen nog) Partij van de Arbeid voorzit ter Suurhoff in een tv uitzending ffat de VARA-haan voor zijn part de nek omgedraaid kon worden" ook steeds een moeilijk te pellen ei bleek. In zijn openingswoord betoogde worzitter mr. J. A. W. Burger za terdagmorgen. dat het omroepplan- nog veel problemen overlaat wals het auteursrecht bij program- ia-publikatie. „Wij staan rechteloos tegenover Televizier en gratis advertentiebla den, terwijl in het auteursrecht juist de economische grondslag van de omroepverenigingen ligt". Ook de advertentie-exploitatie noemde mr Burger een minder overtuigend fa cet. Mr. Burger treedt volgend voor- j»ar af als voorzitter van de VARA. Programmaseeretaris J. B. Broeksz al zijn opvolger aangewezen. 1. B. BROEKSZ nieuwe VARA-voorzitter met schrijvers, een bliksemactie voor een beperkt doel („Van ganser sar- te") op maandagavond, eveneens op deze avond een programma voor de werkende vrouw, en op acht zater- Zomerradio De VARA-radio neemt deze zomer en proef met een wat ernstiger za- terdagavonprogramma en een luch- uger toets op de woensdagavond. Opvallende nieuwe punten in het zo merschema zijn: selecties uit eigen verken door moderne Nederlandse dichters en diepgaande gesprekken AB GOUBITZ redt bejaarde Frangaise Ab Goubitz uit Hilversum, de man van de ochtendgymnastiek, sportleraar en sportjournalist van beroep, heeft gistermiddag een bejaarde Frangaise gered, die in het water van de Utrechtse Catharijnensingel was gevallen. De vrouw, de 80-jarige Camllle Lecerf uit Senne Maxtine, was in het water gevallen, nadat zij op de Rijnkade over een beton nen stootrand voor auto's ivas gestruikeld. Op haar hulpge roep snelden tientallen mensen toe. Er vormde zich een groep van meer dan honderd perso nen, maar niemand waagde zich in het water. Ab Goubitz (54) was van het sta tion op weg naar de Beatrixhal om daar een televisieuitzending van de turnwedstrijd Nederland —Polen (dames) van commen taar te voorzien. Hij bedacht zich geen moment, deed zijn overjas en colbert uit en dook. Spoedig had hij de vrouw ge red. Deiden werden naar het beade mingscentrum van het Acade misch Ziekenhuis gebracht. De Frangaise bleek een enkel te hebben gebroken, terwijl Ab Goubitz er met een nat pak is afgekomen. Dankzij zeer snel werk van de Hilversumse en Utrechtse politie kon hij op tijd van „eigen" droge kleren wor den voorzien. Zo kon hij de te levisiekijkers nog juist op tijd zijn deskundig commentaar la ten horen. Ruime amnestie in Tsjecho-Slowakije Tsjecho-Slowakye heeft een ver trekkende amnestie aangekondigd, die van toepassing zal zijn op 55 pro cent van alle veroordeelden, onder *ie ook veroordeelden voor politieke misdrijven. Deze amnestie is door president Novotny getekend ter gelegenheid van de twintigste verjaardag van de bevrijding van Tsjecho-Slowakije. De I amnestie geldt niet voor oorlogsmis- baden, collaboratie met de nazis en voor ernstige economische misdrij- I ven. Eveneens zijn uitgesloten van de amnestie zij die zijn veroordeeld we- Sens straatschenderij, prostitutie, I seksuele misdrijven, desertie, brand stichting en het opzettelijk veroor- mken van rampen met transport- I middelen en dergelijke. Staatsgreep in Zuid-Korea mislukt Het Zuidkoreaanse ministerie van Defensie is erin geslaagd een staats greep van militaire en burgerlijke lei ders te doen mislukken. De groep zou hebben bestaan uit zeven man, onder wie enige generaals, aldus de Japanse radio. Twee van de zeven, onder wie een kolonel, zouden zijn gearresteerd. De andere vijf zitn voortvluchtig. dagavonden het dooi- Mies Bouw man te presenteren ontmoetingen met mensen, die een dagje uit zijn. Ook het toerisme en de jeugd komen volop aan hun trekken. In de mu- zieksector uitzendingen van het Hol land-festival, die gevraagde jazzpro gramma's en veel stereofonische uit zendingen. Televisie Op de televisie: woensdagavond documentaires over onder meer luchtverveiling. Rusland en de Maf fia op het eerste net en een gesprek met Nederlandse auteurs van best sellers op het tweede net. Bij de dra matische produkties stukken van Boris Vivan en Harold Pinter don derdags op het eerste net. De laat ste „Ronde van tel uit je winst", heeft 20 juni plaats, de laatste „Zo is het van dit seizoen 19 mei. Voorts nog een „Anders dan anderen" op een zondagavond. Donderdag 24 ju ni een „uit" stapje naar Moskou. Albert de Booy is hoofdpersoon in een vrijdagavondshow. Internatio naal verkeer wordt geboden in de serie „Sextet", geproduceerd door zes Europese landen op zaterdagavond. Op dezelfde avond reisverslagen van het gezelschap „Shaffy chantant". Op het tweede net internationale volksliedje „in van alle landen thuis". Op beide netten jazz, tiener- muziek, actualiteiten en een ver volgverhaal voor de jeugd op het eerste. Simon Carmiggelt leest weer enkele kronkels. Elektronische boodschap Eddie Constantines nieuwe film speelt zich af in het jaar 2000, waarin „Alphaville" is in 't Champs-EIysees de elektronische machines een domi- theater in Parijs in première gegaan, nerende taak vervullen. Bij de ingang Eddie beleeft hierin weer een avon- van de bioscoop kon elke bezoeker tuur als Lemmy Caution. De film zijn speciaal daartoe geperforeerde kaartje aan een elektronisch brein toevertrouwen, dat op zijn beurt een persoonlijke boodschap retourneerde. Op de foto zien we Eddie Constantine en zijn tegenspeelster Anna Karina bü de machine. Wat hun boodschap was weten we niet. Waarschijnlijk: „Veel succes 55 „Het is het waanzinnigste jaar was het geweest, dat ik ooit heb gehad. Er was geen formule voor het pro gramma. Het cabaret kreeg zijn vorm, doordat en omdat de men sen iets uitprobeerden en veel meer bleken te kunnen dan ze dachten. En dat blijft zo". meteen al zo groot, grotere ruimte moest worden gevonden en betrokken: Moulin Rou ge. Korte tijd later belandde het in het Rem brandt-theater. Grote en kleine k Ramses Shaffy, die zaterdagavond in de Kurzaal in Scheveningen met een keur van gasten zijn Shaffy- Chantant bracht als afsluiting van het seizoen, vat zo zijn overtuiging samen. Hij gaat door met het nieuwe cabaret, dat hü ons land heeft ge bracht. Vorig jaar begonnen in het Minerva-paviljoen in Amsterdam, Vliegtuig was er niet Opnieuw is een groep toeristen het slachtoffer geworden van de gebrek kige organisatie van het Egyptische reisbureau Omar Khayyam, dat goedkope vliegreizen van Euro pa naar Cairo aanbiedt. Ruim 90 vakantiegangers uit Engeland, Bel gië en Nederland hadden zaterdag een bijzonder slechte start, toen zü op Schiphol bemerkten, dat er geen vliegtuig was om hen naar Egypte te brengen. In afwachting van een oplossing werden zü door vertegen woordigers van het reisbureau on dergebracht in hotels In het noor den van Noord-Holland. Gisteravond vertrokken zij tenslotte met een in derhaast naar Nederland gekomen Egyptisch vliegtuig. gelxiekt voor een „droomreis" naar Egypte, met de attractie, dat alleen het hotel behoeft te worden betaald. Het vliegen is gratis en Juist dat vlie gen heeft tot dusver de organisatie enige malen in moeilijkheden ge bracht. Schiphol is gekozen als be gin- en eindpunt van de reizen. Garantie Vrijdag was Martins Air Charter gevraagd diezelfde dag en op zater dag een DC-7 beschikbaar te stellen voor het vervoer van de reizigers. De chartermaatschappij was hiertoe bereid als er een financiële zeker heidsstelling kon worden geboden. Omar Khayyam ölaagde hierin voor het eerste toestel, dat vrijdagavond vertrok met de op Schiphol verzamel de passagiers. Zaterdagmiddag kwam de tweede groep op de luchthaven samen. Omar Khayyam had echter geen geld voor het tweede vliegtuig ge stort en M.A.C. weigerde dus te vlie gen. Op Schiphol arriveerde ook een groep van enkele tientallen Fransen, die hun vakantie reeds ln Cairo had den doorgebracht, maar voor wie het laatste traject Amsterdam-Parijs niet was besproken. Ook zü moesten in hotels worden ongebracht. Onzeker De vakantiegangers hebben de dag van gisteren in onzekerheid doorge- biacht Om half tien 's- avonds echter, kwam op Schiphol een met-vliegtuig van een Egyptische chartermaatschappij aan, die hen kwam halen. Tegen middernacht vertrok de groep naar Cairo. De reisorganisatie Omar Khayyam heeft vele honderden Europeanen LEOPOLD FIGL OVERLEDEN De vroegere kanselier van Oos tenrijk en de latere minister van Buitenlandse Zaken, Leopold Figl, is na een hardnekkige ziekte zondag ochtend gestorven. Oostenrijk kent geen politicus waarvoor de gehele be volking zoveel sympathie koestert. Het is een tragische omstandig heid dat Figl de 10-jarige herden king van het Oostenrijkse staats verdrag, op 15 mei niet meer heeft kunnen meemaken. Op die datum had hü in 1955, als minister van Buitenlandse Zaken, het staatsver drag in naam van de Oostenrijkse regering ondertekend. Leopold Figl werd op 2 oktober 1902 in Rust geboren. Zyn moeder was al vroeg weduwe en moest de opvoeding van negen kinderen al leen verzorgen. In 1935 werd Figl, die in Wenen jarenlang werkstudent was geweest, als landbouwkundig ingenieur ge noemd tot directeur van de rijksboe renbond. Als zodanig werd hy di rect na de bezetting in 1938 door Hitler-Duitsland gearresteerd en naar het concentratiekamp Dachau overgebracht. In 1943 werd hü vrij gelaten, maar een jaar later werd hy in verband met de aanslag op Hitier opnieuw in arrest genomen. Tot 1945 zat hij in Wenen in een dodencel en hij dankte zijn leven aan het feit, dat de Amerikanen snel doorstootten. Na de eerste vrye ver kiezingen in 1945, toen het land was bezet door de vier mogendheden, werd Figl bondskanselier. Hoofdzakelijk door zyn bekwaam heid heeft Oostenrijk <in 1955) zyn onafhankelijkheid teruggewonnen en zijn eenheid bewaard. Figl laat een vrouw en twee kin deren achter. „Waar ik het komende seizoen ln Amsterdam speel? Geen idee van. We huurden het Rembrandt-theater". Het is een van de grote onbekenden in de puzzel, die Ramses Shaffy en andere artiesten voorhoudt. Toch vindt hij, dat wat hü doet. niet nieuw is, want Sieto Hoving was de eerste die uit zün eigenüjke vak, het toneel, naar het cabaret stapte. Maar Shaffy geeft graag toe, dat zyn cabaret toch heus wel een eigen stempel heeft. Shaffy-Chantant brengt grote en kleine kunst bü elkaar en solt wat met snobisme en humor. Ramses zingt eigen liedjes en declameert ver zen van Francois Villon. De dochter van de vuurtorenwachter, Liesbeth List, zingt chansons en liedjes in het Nederlands, o.m. op tekst van de dichter Hans Andreus. Loesje Hamel showt als destijds bü Pierre Car- din dire toiletten, die de Neder lander Dick Holthaus ontwierp. Polo de Haas laat middels de piano hoogstmoderne muziek horen. Individueel „Het is allemaal Individueel. Het gaat langs grenzen en mogelükheden. Eigenlyk ls het een reuze ontdek- dingsreis. Daarom bbjven ook in principe de gasten ln het cabaret ge handhaafd". verzekert Shaffy. Hü heeft het afgelopen seizoen oa. Joop Admiraal gedichten van Hans Lodei- zen laten zeggen. Hetty Blok klein kunst laten bedrijven en toneelgroep Studio een spel van Beckett laten op- Over het nieuwe programma kan Shaffy nog weinig zeggen. Het zal wel in december zün première bele ven, misschien veel eerder. „Het hangt allemaal van waarschünlyk- heden af. Maar de gasten blüven. De formule zal steeds weer opnieuw moeten worden gevonden. Loesje Ha mel krygt ook veel meer te doen dan alleen nummers aankondigen. Chan sons, veel chansons zullen er worden gebracht", zegt Shaffy nadrukkelük. Naar Amerika „Wellicht wordt het nieuwe pro gramma sterk beïnvloed door de trip naar Amerika, die hoogstwaarschijn- lük doorgaat, maar dat zullen we wel zien", zegt Ramses Shaffy. Op 18 mei moet hij in de haven van New lork de show brengen. „Misschien valt het de Amerikanen wel heel erg tegen en komt er niets van het op- tred n in Amerika terecht". In de ploeg gaat Shireen Strooker mee. die gedichten van Garcia Lorca voordraagt. Morgen vertrekt Shaffy Chantant met de „Nieuw Amster dam". Op het schip wordt het pro gramma in het Engels uitgeprobeerd. Eind mei is de groep weer terug in ons land om dan naar Amerika te vliegen. Zes juli moet Elisabeth List naar het KnokkefestivalShaffy Chantant vliegt terug naar Neder land. Half juli gaat het gezelschap weer per „Nieuw Amsterdam" naar Amerika. Shireen Strooker zal er dan niet bü zün- Joop Admiraal gaat dan mee. Daarna nog een tocht met de „Rotterdam", die op 22 Juli moet af varen van Southampton. „Wordt de show gunstig beoordeeld, dan zit het er in, dat we van eind juli tot eind oktober in Amerika blü ven. De VARA zal in Amerika film pjes van ons en onze ontmoetingen laten maken als alles doorgaat", al dus Shaffy. Lifters beroven chauffeur Op de Tongerseweg in Maastricht is in de nacht van zaterdag op zon dag de twintigjarige chauffeur J. S. uit Maastricht bewusteloos in zyn midden op de weg staande auto aan getroffen. Hü hing half uit de auto, het hoofd op het wegdek. Verspreid op de voorbank lagen zün persoon lijke bezittingen. De politie liet de man overbren gen naar het ziekenhuis St. Anna bel, waar hü. toen hü even bü kennis kwam, vertelde, dat hü was neerge slagen door twee mannen, die hü een lift had willen geven. De man mist een bedrag van 60 gulden. President Johnson stelt normen aan ambtenaren President Johnson heeft gisteren vooigeechreven dat prominente fede rale autoriteiten opgave moeten doen van hun financiële belangen. Ook heeft hü normen gesteld voor de 2,85 miljoen federale ambtenaren, zoals strenge beperkingen op het aannemen van giften, maaltijden en amusement. In een bijgevoegde verklaring zegt Johnson dat overheidspersoneel een bijzondere verantwoordelükheid dra gen ten aanzien van het eerhjk en onpartijdig behandelen van degenen die in zakehjke relatie staan tot de federale regering. Belangencon flicten of voortrekkerü kan niet wor den toegestaan, zelfs geen gedrag dat aanleiding geeft tot de veronderstel ling dat dergelüke handelwüzen wor den toegepast, aldus Johnson in zün verklaring. NEDERLAND 1 NTS: 6.30 uur 7.00 uur 7.01 uur 7.06 uur 8.20 uur 8.30 uur 10.10 uur 10.35 uur 10.40 uur 10.50 uur NEDERLAND 2 Teleac, tv-cursus Nieuws in het kort NTS Barend de Beer, voor de kleuters Kenmerk, kerkelijk programma Huckleberry hound, tekenfilm NTS-journaal Zendtijd politieke partüen Operatie Amsterdam, film De eerste wereldoorlog, documentaire NTS-journaal Stichting Socutera Sluiting. NTS: Nieuws in het kort, NTS Waauw, da nee-group De eerste eeuwen van het Christendom Flamengo, theaterreportage De nieuwe stad, reportage Onze man in Londen Sluiting. 5 UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: HILVERSUM 2: en qióteren De ..Early Bird" blykt meer en meer een aanwinst van grote betekenis te zijn. Zaterdagavond werd via deze satelliet een scha kelprogramma tot stand ge bracht met V-day als onder werp. Er werd. via de satelliet die gelijk mee opdraaft met de aarde, naar hartelust gescha keld, van Engeland naar Ameri ka, van Amerika naar Italië, van Italië naar Duitsland en daarna naar Frankrijk, en toen weer terug. Het wonderlijkste van alles was nog dat Montgomery in Londen gemakkelyk Eisen hower in Amerika in de rede kon vallen, zodat er, via dat vliegend stuk schietlood in de lucht, een geanimeerd gesprek ontstond dat de halve wereld overspande. Montgomery, die zich in zijn auto-biografie nogal laatdunkend over Ike had uit gelaten, prees nu diens wysheid en Eisenhower dankte hem voor het compliment Cabaret De VPRO liet een aardige uitzending zien met „Les com pagnons de la chanson" (geïn troduceerd door Merel Laseur.) voorafgegaan aan „Uitgoed voor u", het driemaandelykse cabaret-progTamma van Ben Rowold en Frans Halsema. Een leuk begin, een bü zonder amu sant liedje over de stoelemzetter in het Concertgebouw van Ben Rowold, een nummer met veel vaart van Frans Halsema („dat is theater"!) en een alleraar digst liedje over feestvierders, waarin gast Adèle Bloemendaal de boventoon voerde. Mensen kijken ..Les ballets Africalns" uit Guinee leverde vervolgens een kleurrijk schouwspel op. met attente regie van Warry van Kampen. „Mensen kyken" had als opmerkelijkste onderdeel de uitsmüter „fietsen met Ed van der Elsken", en bood verder het uitzicht op een handjevol land genoten in de marge: body buil der Willem de Lange (ober in journalistencafé Schel tem a in Amsterdam), een manneren tafelbladmaker met snor en in spiratie, een handlijnenverza- melaar met feeling, de apen- oppasser uit Blüdorp, en een groepje ij veraars voor veel meer vrouwen in de Tweede Kamer plus een rondvraag die aan toonde dat de meeste mannen de vrouwen liever in de tweede keuken zien. „Mensen küken" mer van opzet, met meer kan- sen «teveel soms» voor de slachtoffers en met iets teveel vertrouwen in de belangwek- kendheid van mensen die er een belangwekkende hobby op na houden. Blinde kinderen 1 Zondagavond liet Peter van 1 Cam pen ons iets zien van het werk van Bartimeus (giro 31454 het christelijk instituut voor blinden en slechtzienden te Zeist, en meer in het bijzonder van het werk dat dit instituut §j verricht voor het geestelijk ge- stoorde, blinde kind. Het is een opmerkelijk verschynsel. vertel- de Van Cam pen, dat blindheid |j bij gewone kinderen de laatste Jaren steeds meer afneemt, maar dat blindheid bü geestelijk E gestoorde kinderen vaker begint voor te komen. Het menselijke, bovenmenselijke werk dat door Bartimeus verricht wordt (men heeft er bijv. een kind in huis, dat blind, doof, geestelijk ge- stoord epilepticus is. arm kind. arme verzorgster) werd aangrij- pend duidelük bij het bezoek van een vader aan zün (blinde, geestelijk gestoorde) dochtertje, dat in al haar expressieloze lelijkheid opbloeide toen haar vader tegen haar begon te pra- ten. Joego-Slavië I De serie „Vakantie op zicht" op Nederland II had met Joego- slavië een vals begin. Met alle respect voor de Nederlandse Jongelui van het ensemble „Morava", maar dans uit Joego- EE slavië. zoals het programmablad had beloofd, was dit natuurlijk niet. De informatie bü de foto's 5 en filmpjes was minimaal en vaag. het standwerkerepraatje over de Joegoslavische souve- nirs misleidend (wacht nooit met het kopen ervan tot u in de E kleine dorpjes bent met de EE kleine winkeltjes waar het zoge- naamd goedkoper zou zijn, ln de kleine winkeltjes hebben ze gewoon niets) en het uitvoerige praatje met zanger Bernard EE Kruysen over alweer zün diep- EE zee-duikhobby (wanneer zien we hem nu eens zingend?) sloeg jf nergens op, want welke adspi- rant-toerist naar Joegoslavië die met blijheid genoegen neemt j| met zoveel oppervlakkige in for- EE matie. is van plan grote vissen die argeloos op de zeebodem liggen van een meter afstand te harpoeneren? .00 Marlmderekapel P.v.d.A. 18.30 Klas. gew. grmuz. ïy.uo Nws. en weerpraatje. 19.10 Ra- diokrawt. 19.30 Ensembleparade 19.55 Op de mail af. praatje. 20.00 Lichte gr muz. 20.20 Koningin en Vaderland: De regeringsperiode van H. M. Konin gin Wilhelmlna 1.50 Wereldpanorama. 22.00 Instr. 25 jaar geleden. 12.50 lichte grjnuz. 13.35 de platte- Draalen ma a Lichte grjnuz. landsvr* (herh. dag' jij." 16.00 'Voor Onderweg, progr. voor oudere luiste raars. 17.00 Voor de Jeugd. 17.35 Voor de padvinders. 17.50 Overheidsvoor lichting: Een bergbekllmmlng op Cu racao. Spreker: Tom Llndeljer. .10 Ochtendgymn. VARA: 18 00 Nws. 18*.15 De 25 jaar geleden. 19.05 Grjnuz. 19.10 Vocaal ensemble. 19.30 Parlementair overzicht. 19.45 Licht instr. trio. 20.00 Nws. 20.05 De au 25 jaar geleden. Klein gedrukt, solist: Mod. DINSDAG 11 MEI grjnuz. (7.30-7.40 Nws. plm. 8.00 Over- wegenlnform .40 Nws. plm. weging. 8.30 Nws. 8.40 Voor vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 School radio. 10.00 Amusementamuz. 11.00 .30 Lichte gr. AVRO: 7.00 7 20 Beiaardconcert. 7.30 Lichte VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.10 Lichte grjnuz. 8.50 Ochtend gymn. 9.00 De groenteman. 9.05 Fran se muz. uit de 18e eeuw. 9.40 Morgen wijding. 9.55 Boekbespr. 10.00 Arbeids vitaminen Nws. vitaminen. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 12.00 Dans- Meded. t.b.v. tuinb. 12.30 Overheldsvoor- 13.30 Zangsollsten met pianobegelei ding. 1.00 Voor de d. boeren. 12.27 Meded. Het Haagse cabaret „Fepyn" heeft zaterdagavond de 100ste voorstelling gegeven van het programma „Oh. perdon". Het werd eer. feesteiüke aangelegenheid, die werd bygewoond door de ministers van Cultuur, Re creatie en Maatschappelyk Werk. mr. M. Vrolük, en de minister van Onderwüs en Wetenschappen, prof. mr. I. A. Diepenhorst. Dat Paul van Vliet, zün echtgeno te. Liselore Gerritsen, en medecaba retiers Judith Bosch, Ferd Hugas en Rob Kreefeld (piano) een grote aanhang hebben gekweekt in ver loop van een seizoen, bleek wel. Een nieuwe ,.baby"-piano. die werd aan- geboden door de commissaris der Je winst, quiz Koningin in Zuid-Holland, mr. J. 3urnaaider" i Kle?5esz- behoorde tot de vele fraaie het land: Nederland 2rÜTB" 2ÖÖÖ' Journ. NCRV: Schenken, waarmee het jubileren- mod. Amerikaanse volks-de cabaret werd overladen. Schoolradio. 15.00 Lichte gr .muz. 15.30 Nws. 16.02 klas. muz. 17.30 New York .ao L«ionte grjnuz. v. d. tle- TELE VISIEPROGRAMMA'S Nederland 1: NTS: 19.00 Nws. 19.01 'oor de kleuters. 19.06 Weekjouniaal gehoorgestoorden. 19 33 Engelse geschiedenis 1). 21.15 Fr; sterdams kamerorkest 2U5 Franse chansons. 21.40 Am- sollstoude Paulus (8e episode). GRAMMOFOON PLATENPROGRAMM A Over de 4e l(|n van 18-20 uur Felix Mendelssohn Bartholdy „Pau- Wlener Symphonlker; Dirigent: Ferdt- nad Grossmann. Twee ministers bij 100ste „Pepijn" land- 20 01 Oude e

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5