DRUM AC Zuid-Holland sluit eids ANDO-congres af HALF ZWAAR - HEEL LEKKER Kwaliteit van het boezemwater slecht Storm richt ook in Leiden schade aan Philidor - reserves promoveren naar de tweede klasse LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 1» MEI 1965 TWEEDE BLAD Het Leidse Volkshuis stond ook zaterdag in het teken van de ""jankbestrijding. Nadat vrijdag de Werkgroep Verkeer van de \lgemene Nederlandse Drankbestrijders Organisatie" een jaar- Jrgadering en een feestelijke avond had georganiseerd, kwam Iterdagmiddag de Provinciale Actie Commissie Zuid-Holland van ize overkoepelende Nederlands drankbestrijdingsorganisatie bij- In. De culturele avond, die het ANDO-congres zaterdag afsloot trd onder meer bijgewoond door dr. W. Drees. Provinciale Actie Commissie Id-Holland besteedde een flink de middag aan het afhande- een groot aantal huishoude- k punten. Zo passeerden het jaar- i het financieel overzicht de Het jaarverslag vermeldde in i keurig gestencild boekje de vele liviteiten van de PAC in het af- jaar. Het aantal leden was I i januari 1965 wat minder dan Leids astronoom hoogleraar in €s, Columbia pe 35-Jarige voormalige Leidse as- ®jnoom dr. Lode wijk Woltjer is be- knd tot hoogleraar in de astrono- eaan de Universiteit van Colum- l waar hij de Rutherfordzetel gaat ïtten. koltjer, die verbonden is aan de julteit van astronomie aan de uni citeit wordt opvolger van de Ne- VTlander Jan Schilt, die in 1962 is |etreden en sedertdien medewerkt D de oprichting van een observa- ||um van Yale en Columbia in de Itelijke heuvels aan de voet van uit Andesgebergte in Argentinië. woltjer is op 1 januari 1964 naar n universiteit van Columbia over- r [aan. Voorheen was hij verbonden a de universiteit van Leiden, waar N' sedert 1961 theoretisch astrophy- ur» en plasmafysica doceerde. °|Twintigjarig bestaan «Jeugd „Victorie" 1 bijt de spits af K-K. Gymnastiekvereniging jotorie" is gistermiddag de vie- van haar 20-jarig bestaan be- met een uitvoering voor de erjongsten in de gymzaal van het imnasium aan de Fruinlaan. De •".fengstelling was beduidend groter >nji voorgaande jaren. Het aantal M|lneemstertjes trouwens ook. Voor- W. Bergers wees daar al op in ft openingswoord. De vereniging is gegroeid om alleen nog in .39 uitvoering aan bod te laten. Er lest een splitsing komen. En nog htlirde het gisteren uren voor al die (liters, peuters, kindertjes en ldn- i:jen een beurt hadden gehad met •®jdansjes, spelletjes, lichte oefenin- uJjes en simpele taken aan enkele Een bonte rij nummers rden te talrijke toeschouwers voor stiet Ze werden door de ouders, fa- °Jieleden, kennissen en vrienden pekloos ontvangen. Maar de be- groeide voor de leidsters, i-.jdit met engelengeduld moeten tgbben voorbereid. eerdere evenementen en de Jubi- pi viering zijn een feestmiddag g^r de jeugd op 22 mei, voor de rglteren die dag een cabaret-feest stad. Op 30 mei is er een fietsrallye A%- geheel jubilerend Victorie. (Advertentie) Zoekt U een goed ANKER HORLOGE (oor f30,— en f40.—. Of het Ulerbeste van f 200 en f 400 I Horloger v. i. WATER Haarlemmerstraat 181. 1 heeft het.. Eterna - Certina Prisma - Junghans - EWE op dezelfde datum van 1964 (2326), maar de commissie heeft in de eer ste maanden van dit jaar een in tensieve ledenwerfactie op touw ge zet, die blijkens de optimistische rede van voorzitter Snoek, aardig ge slaagd is. De afdelingen die de mees te leden hadden gewonnen werden zaterdagmiddag beloond. Een ander huishoudelijk punt was een bestuurs verkiezing. De heren J. Stout en J. A. Torenvliet werden herkozen. Groei Na de afhandeling van de agenda punten was het woord aan de heer J J. Steihart, die als directeur van de Stichting Alcoholvrije Bedrijven de ongeveer 100 congresgangers een beeld gaf van wat de S.A.B. in de afgelopen jaar is gaan betekenen. Sedert de oprichting in 1954 is deze stichting meer dan 100 kantines gaan exploiteren. Acht en een half miljoen kopjes koffie verlieten sindsdien de ketels van de SAB. De groei is ove rigens nog niet teneinde, aldus de directeur van de SAB. de heer Stein- hart. In de toekomst zal de stich ting meer gebruik gaan maken van automaten om te voorzien in het toenemend personeelstekort. De culturele avond, die het ANDO- congres afsloot, werd onder meer op geluisterd door een optreden van het Leids Jeugd Kamerorkest onder lei ding van Henk Briër en de volks dansgroep „Oud Poelgeest" uit Lei den. Dr. W. Drees hield een korte toespraak. Advertentie Trouwe meigezel Heel veel mensen hebben steeds en overal King op zak of in de tas. Omdat ze ondervonden hebben dat nu-en-dan-een-King hen fit en fris houdt. Kies natuurzuivere King, 't beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking, ook tot üw trouwe metgezel! Gedenkteken in Zwammerdam In een extra bijeenkomst van de Verenigde vergadering van het Hoog heemraadschap van Rijnland is de omslagverhouding tussen het onge bouwde en het gebouwde eigendom nader aan de orde geweest. Op instigatie van Ged. Staten, die ae Rijnlandse wens om de vrij sterke stijging van de lasten van het ongebouwde eigendom tegen te gaan kenden begrijpen, besloot de Verga dering na uitvoerige discussie akkoord te gaan met bevordering van een reglementswijziging volgens welke f700,- belastbare huurwaarde ge bouwd eigendom wordt gelijkgesteld met één hectare ongebouwd eigen dom, zonder de ongebouwde eigen dommen met een heffing vooraf te belasten. Vooralsnog kon de Vergadering zich mede verenigen met bevordering van een aanpassing van het regle mentaire voorschrift, inzake de om vang van het onderscheidene bezit, vereist om de ambten van dijkgraaf en hoogheemraad alsmede dat van hoofdingeland voor het gebouwde ei gendom te kunnen bekleden. Dit laat ste punt alsmede 't gehele vraagstuk van de vertegenwoordiging in de Rijnlandse bestuursorganen zal in een volgende vergadering nader wor den bezien. Andermaal had voorts de aan dacht de zorgwekkende situatie op het punt van de kwaliteit van het boezemwater en de mogelijkheden om te trachten daarin verbetering te brengen. Aan de orde was de vervuiling en achteruitgang in kwaliteit, veroor zaakt door het uitslagwater van pol ders en van verdere Rijnlandse ge biedsdelen met een eigen waterhuis houding. Overeenkomstig hetgeen terzake door het College van Dijkgraaf en Hoogheemraden was voorgesteld, werd besloten tot bevordering van een reglementswijziging, welke het moge- lyk zal maken, dat van Rynlands- wege zal kunnen worden ingegrepen ingeval optreden van polderwege te gen watervervuiling uitblijft of tekort schiet, zulks in geëigende gevallen, met beroep voor het polderbestuur op hoger gezag. De polderbesturen zullen, volgens het )x>orstel, .onder goedkeuring van Ged. Staten, het verlenen van lozingsontheffingen ook kunnen delegeren aan Dijkgraaf en Hoogheemraden. De Vergadering besloot vervolgens te voteren voor de oprichting te zamen met het Grootwaterschap van Woerden, van een Rijnlands Woerd ens gedenkteken te Zwammer- Aanleiding voor een dergelijke stap vormt de omstandigheid, dat daar binnekort een op enige afstand te bcuwen provinciale brug de plaats zal gaan innemen van de brug over de Rijn in de dorpskom, terwijl de geschiedenis van dit door Rijnland en Woerden gezamenlijk onderhou den, doch thans te amoveren object, dit jaar juist 800 jaar terug gaat. Voormalig 4 R.I. herdenkt gevallenen Op Hemelvaartsdag zal het voor malig 4 R.I. zijn gevallenen te Val kenburg herdenken. De herdenking zal ditmaal centraal te Valkenburg worden gehouden en daar worden be ëindigd In verband met de over brenging van de graven te Katwijk naar Valkenburg en de restauratie van deze ere-begraafplaats door de zorg van de Oorlogsgravenstichting, vervalt de herdenking in Katwijk. De kranslegging op de ere-begraafplaats Patiëntjes bezig gehouden door Leidse jongeren Het Jeugd Ontmoetings Centrum .Rehoboth" verzorgde zaterdag als onderafdeling van de Y.M.C.A. en op uitnodiging van het Nationaal Jeugd Rode Kruis een gevarieerde avond in het Henri Dunanthuis in Zeist. In de zaal lagen veertig beade mingspatiënten tussen de veertien en twintig jaar, voor wie de Leidse jon geren een kleine verrassing hadden meegenomen. Medewerking aan deze avond ver leenden Rina Dongelmans, Ineke Pe tit, Hans Schipaanboord, Rob Bee- renfenger en de Reho-combo, die de Freddy Fernandusshow opvoerden. Herman Huyding en Arthur Kriek leidden een top of flopprogramma en Jan, Maarten en Karei Vijlbrief speelden accordeon. Zangduo's wer den gevormd door Nicky Koning en Ineke Petit, Rob Beerenfenger en Hans Schipaanboord. Er was ook een kwartet, bestaande uit Riet van Hou ten, Ineke Petit. Rina Dongelmans en Ineke Kerkvliet. Alle negentien deelnemers hadden een openings- en een slotlied ingestuurd, dat met veel enthousiasme werd gezongen. Dat de avond een succes werd bleek wel uit de invitatie aan de jonge Leidenaars om nog eens terug te komen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN S. C. Jansen. 84 jr, De storm van zondagochtend heeft Behalve deze schuiten ook in Leiden veel ongemak oorzaakt. In de Cobetstraat, op de Geregracht en op het Levendaaltwerden door de storm enkele bomen geveld. Van een winkelpand in de Breestraat verdween een zonnescherm en van een uitgeverij aan de Oude Rijn woeien enkele ramen stuk. Verder moesten heel wat dakpannen het ontgelden, onder meer van een pand aan de Morssingel. Op de Nieuwe Rijn werden twee losgeslagen dekschuiten aangetrof fen en op de Morskade moest de politie een afgedreven woonboot vastleggen. Feest bij S.R.0. Smit Röntgen Ontspanningsver eniging hield zaterdag een feest avond als afsluiting van het winter- programma. De voorzitter van SRO. de heer C. Baart, sprak er voor de aanvang van het feest zijn voldoening over uit, dat ook de directie van haar be langstelling blijk gaf. Het feestprogramma omvatte ca baret- en variétéshow tot het wel slagen waarvan een keur van klein kunst artiesten medewerkten. Voor het voetlicht traden Frans van Dusschoten met conférences en imitaties van bekende radio- en tv- artiesten. het accordeonduo „Les Estrellas". Herman Teunissen met zijn elektronisch orgel, het zange resje Imca Marina, die enkele top hits ten gehore bracht, de muzikale kok Geraldini met zijn vrolijke keu ken en het kolderduo „De Moun- ties". Het feest werd besloten met een gezellig samenzijn, waarbij ..The O.K. Rhitme Stars" onder leiding van Frans Houps voor dansmuziek zorgden. Driemaal nu ook scheepsrecht Het tweede tiental van Philidor is zaterdag in geslaagd voor de derde maal de landelijke schaakcompetitie i het Rijswijk blijft echter gehandhaafd, te bereiken. De Leidenaars Om kwart over tien vangt in de bezoekende Delftse DSC II gemakke- hervormde kerk een herdenkings- lijk terug (62). Deze prestatie dienst aan. waarin zal voorgaan ds. maakt tevens een zeer snel einde aan P. van der Staay, legerpredikant van de promotiecompetitie, want de Delf- het v.m. 4 R.I. Gelijktijdig wordt in tenaren zijn door het verlies van hun de kapel van het vliegkamp Valken- eerste wedstrijd nu kansloos. Het burg een H. Mis opgedragen. Na af- 1 Rotterdamse Steinitz gaat eveneens loop van beide diensten volgt een i een trede hoger op de nationale bijeenkomst in de kantine van het schaakladder, vliegkamp, waar res. kapitein M Vlug het woord zal voeren. Om kwart over één wordt afgemarcheerd naar de ere-begraafplaats. waar een krans legging en een défilé langs de gra ven zullen plaats vinden. De burge meester van Valkenburg, de heer M. A. van der Have houdt een korte toespraak. Philidor's zege was reeds spoedig te voorspellen, al leverden de op vele borden aanwezige gunstige perspec tieven nog geen directe voordelen op. Maar de homogeniteit van het Leidse team gaf op den duur toch duidelijk oe doorslag: Philidor nam een voor sprong, die regelmatig werd uitge- eró 4»ckryoen De hongerwinter grote instemming heb ik giste- het artikel over „De laatste da- gelezen. Het is goed dat de nog eens merken hoe anders herinnering uit die dagen voor de is. Prettig dat Ruud Paauw grote plaats aan „het Zweedse gaf, in tegenstelling met dr. ide Jong, die dat in zijn t.v.-uitzen- van 4 mei niet heeft genoemd, ft Zweedse brood was werkelijk het Pgtepunt van verrukking voor de •landers; wat een warm plaatsje *ft Zweden toen in ons hart ge- ken! Maar dat er bij R. Paauw ft gejuicht werd toen zijn vader !tt een zak bruine bonen thuis ifam, geeft toch een vertekend beeld tt de nood die er bijna in ieder ge il heerste. Wij, met vijf kinderen. i«n al lang 's morgens, 's middags, H 's avonds bloembollen en suiker den. Bruine bonen zouden met i£ot gejuich ontvangen zijn en niet i»een bij ons. De 8-jarige Ruud be- feasai957"m °ngenadei°?<nbaar.vttschtntn Derde kans De Philidorreserves krijgen nu hun derde kans in de tweede klasse van de KNSB. In beide vorige geval len volgde op promotie een onmid dellijke terugval naar de onderbond. Gezien de kracht van het huidige Leidse team kan deze derde poging echter zeker volgens de wetten van het bekende scheepsrecht worden be kroond. De gedetailleerde uitslag luidt: P. J. Preenen (Philidor II)Prof. dr. J. L. Meyering (DSC II) xx; C. H. van den BoschE. G. van Beinum 10; H. VerbergT. Timman 'i-; A. SmitJ. Rebel 10; W. M. Ros- dorfG. Bussmann 01; E. Ketting P. A. Hartkamp 10; mr. A. J. MulderG. J. van Veen 10; drs. H. B. GerritsenG. Oosterman 'i W. F. SchussW. C. van der Gaag xx; A. GeyerJ. Koene 10. raakte ook lege goederenwagon op drift. Dit laatste gebeiirde op het goede renemplacement achter de Heren singel. De wagon, die een gevaar opleverde voor het verkeer op de Willem de Zwygerlaan, is met houten blokker) geblokkeerd. Contactavond „Leidse Boys" De Leidse Boys hebben zaterdag in het St.-Antondusolubhuis genoten van de jaarlijkse contactavond, die hun door de LB-contactcommissie werd aangeboden. Na het openingswoord van de voor zitter van de contactcommissie, de heer D. Zirkzee. volgede een zeer ge varieerd cabaret- en variétéprogram ma, waarin onder het motto „In top vorm" achtereenvolgens optraden de conferencier Han Bakker, die samen met Claire Amman de komische MEISJE DOOR WINKELRUIT Doordat een groepje opgeschoten jongens gistermiddag op het Vijf Meiplein een stoeipartij wilde begin nen met twee veertienjarige meisjes viel één van deze meisjes door een grote winkelruit. Het meisje kreeg geen letsel, maar de schade aan de ruit was groot. De jongens, die de wandelende meisjes hebben lastig gevallen, moesten zich op het politie bureau voor hun wangedrag verant woorden. V0LA OP EXCURSIE De Vereniging van Oud-Leerlingen van de Ambachtsschool hield zater dagmorgen een excursie naar het be drijf en de terreinen van de Leidse Duinwater Maatschappij te Katwijk aan den Rijn. Het drinkwater voor Leiden en de meeste omliggende ge meenten wordt, de naam van het be drijf zegt het al, onttrokken aan de duinen. Na een duidelijke uiteenzetting door de opzichter van de L.D.M. kon men zien hoe het ruwe duinwater wordt gewonnen en hoe het, na met grote zorg te zijn gezuiverd, als vol komen helder en betrouwbaar drink water door krachtige pompen naar ihet leveringsgebied wordt wegge- schete ..Het Ultimatum opvoerde, j bU2(>nder attracUe werd ritje gemaakt per smalspoor door het bekende accordeondue Les Deux Jeateux me een keur van populaire. I be't' '^g^'edi wijsjes, het duo Alegria. dat Spaanse en Mexicaanse melodiën ten gehore bracht, de Valentina's, twee zan geressen met een internationaal re pertoire alsmede „The Light Town Skiffle Groep". Het programma werd muzikaal omlijst door het trio Tonny Eik. Na de pauze kwamen alle medewerkers nogmaals voor het voetlicht om met evenzoveel succes nog enkele top- nummers uit hun repertoire te bren gen. Een gezellig samenzijn met medewer king van het bekende Leidse „Sun shine Kwartet" hield daarna de feestgangers (sters) nog geruime tijd bijeen. Zij tot slot gemeld, dat op deze avond de heer D. Gijzenij werd be noemd tot ere-lid van de (voetbal) vereniging. Von Schirach door oogspecialist onderzocht De oorlogsmisdadiger Baldur von Schirach, oud-leider van de Hitier Jugend, heeft zaterdag een ingewik keld onderzoek ondergaan om blind heid te voorkomen, aldus heeft een Britse zegsman gisteren verklaard. Zaterdag was bekendgemaakt, dat Von Schirach, die zyn loopbaan on der Hitier besloot met het gouver neurschap van Wenen, geopereerd zijn linkeroog te redden. Doch dit bleek onjuist. Inplaats daarvan is hij echter onderzocht door professor Gerhardt Meyer- Schickerath, een Westduitse oog chirurg. Het onderzoek heeft plaats gehad in een Westberlijns zieken huis. Volgens een Britse functionaris is prof. Meyer 's werelds meest voor aanstaande specialist op het gebied van losgelaten netvliezen. Prof. Meyer-Schickerath heeft een behandeling ontwikkeld, die het los laten van het netvlies voorkomt. De resultaten van het onderzoek zullen eerst over weken bekend zijn. Von Schirach zal volgend jaar op 1 okto ber vrygelaten worden. Gaan Turkije en Griekenland praten over Cyprus? Griekenland zou bereid zjjn met Turkije over Cyprus te praten, aldus is uit betrouwbare bron vernomen. Deze besprekingen zullen echter nog van uitsluitend verkennende aard zijn. De Griekse minister van Bui tenlandse Zaken zou in het kader van de NAVO-conferentie, die mor gen in Londen begint, met zijn Turk se ambtgenoot de mogelijkheid wil len bezien van een conferentie onder auspiciën van de Verenigde Naties, waaraan Cyprus en mogelijk ook an dere landen zullen deelnemen. In de Atiheense pers werd melding gemaakt van de mogelijkheid dat Griekenland! op bepaalde voorwaarden bereid zou zijn de eis tot aansluiting van Cyprus bij Griekenland vijf tot tien jaar uit te stellen. Athene zou president Ma- karios op het hart hebben gedrukt incidenten op Cyprus uit de weg te gaan. De Cyprische president verblijft op het ogenblik in de Griekse hoofd stad. Juwelendief rijdt sloot in De etalageruit van de horlogewin kel van de heer H. Beekelaar aan de Hoofdstraat in het Drentse dorpje Zuidwolde is zaterdagavond ingesla gen. Er werden horloges, ringen en sieraden ter waarde van 3.000 gul den gestolen. De dader ging er in een gestolen auto vandoor, maar be landde later met de wagen in een sloot. In de auto én in het nabij gele gen heideveld werd de helft van de sieraden teruggevonden. Gezien de bloedvlekken in de auto neemt de politie aan, dat de dader vrij ernstig aan de borstkast gewond moet zijn. Voorts blijkt, dat hij tussen half twee en half zeven die nacht langs de provinciale weg tussen Hoogeveen en Ommen hulp heeft gehad. Ouderavond Prins Bernhardschool Teneinde een vruchtbaar contact tussen het onderwijzend personeel en de oudiers der kinderen te bewaren en zo mogelijk nog op te voeren, word/l ieder jaar en zo ook nu een ouderavond van de Prins Bern hardschool aan het Noordeinde 40 gehouden. Dit streven kwam ook duidelijk tot uiting in het openingswoord van het hoofd der school, de heer A. v. d. Ro- vaart, die opmerkte, dat wil de school goed functioneren de ouders op de hoogte moeten zijn van het wel en wee der school. Hij vond het prettig, dat zovele ouders deze avond aanwe- Geünieerde Loge van Theosophen Leven en werken van mevr. Blavatsky Moskou De Russische generaal Zjoe- I rade opent G.P. viel, is zaterdag bij de grote pa- I (links) begroet in het I tairen, die aan de bestorming Zjoekow van de Rijksdag in Berlijn heb- van de mili- ben deelgenomen. Zondag j.l. vond in het gebouw Steenschuur 6 voor de Geünieerde Loge van Theosophen een bijzondere bijeenkomst plaats om de nagedach tenis te eren van mevrouw H. P. Bla vatsky, die in 1875 de Theosophische Vereniging te New York heeft opge richt en die is overleden op 8 mei 1891. Op deze bijzondere bijeenkomst werd o m. een voordracht gehouden over het werk van mevr. Blavatsky en over de boeken, welke zij heeft ge schreven. Twintig jaar van haar leven heeft zy doorgebracht met reizen en met de studie van het occultisme. Zy heeft vele landen van Europa. Ame rika en Azië (o.a. Voor-Indië en Tibet) bezocht. De laatst twintig jaar van haar leven heeft zij onderwezen wat zij had geleerd. Zij bezat een zeer grote en diep- In vlot tempo werd hierna door gaande kennis van vele oude gods leerlingen van elke klas in zang en diensten en wijsgerige stelsels, even- spel iets ten beste gegeven. De ver- 1 a*s van de wetenschap van haar bindende tekst werd uitgesproken eigen tijd. Dit blijkt vooral uit haar door de leerlinge van de zesde klas grote werken „Isis Ontsluierd" en Anne Marie de Wit, die dit op leuke nog meer uit „De Geheime Leer", een en vlotte wijze deed. Altijd weer is werk, dat zo groots en veelomvattend het voor de ouders een voldoening is. dat het voor haar volgelingen en hun kinderen zo vol overgave in zang voor ieder ontwikkeld mens een on- en spel bezig te zien. De heer Van uitputtelijke bron van kennis en van de Rovaart bood de oudercommissie wijsheid is. deze avond een schoollied aan, waar- j In haar „Sleutel tot de Theosophie" voor hij de tekst zelf had gecompo-geeft mevr. Blavatsky een veel een- neerd. Na een korte repetitie werd voudiger en beknoptere uiteenzetting het lied al spoedig door allen spon- van de voornaamste leerstellingen taan meegezongen. van de theosofie; zy zet misvattingen recht en wijst op de ethische aspec ten van dit stelsel. Zoals mevr. Blavatsky herhaalde lijk heeft geschreven, is deze reli gieuze wijsbegeerte niet aan haar brein ontsproten. De theosofie (af goddelijke wijsheid) heeft altijd be staan. Zij vormt de kern van alle grote godsdiensten en werd te allen tijde door de meesters van wijsheid aan hun leerlingen onderwezen. Vele leringen va nde wijsheidsreligie zijn verborgen in oude mythen en legen den of werden onderricht in de oude mysteriën. Mevr. Blavatsky was in de 19de eeuw de boodschapster van de Grote Witte Loge, waartoe alle meesters van wijsheid (zoals Krishna, Gau tama de Boeddha, Pythagoras. Plato, Confucius. Lao-Tse, Jezus, enz.) be hoorden. Mevr. Blavatsky was de eer ste. die tot taak had een tipje van de sluier, welke de geheime kennis be dekte, op te lichten. Zij moest de leringen, die voor publikatie bestemd waren, verkondigen als een aaneen gesloten stelsel van wijsbegeerte, in een taal, die begrijpelijk was voor de westerse mens. Mevr. Blavatsky heeft haar leven gewyd aan de theosofie en theosofen over de gehele wereld kunnen hun dankbaarheid en toewijding aan mevr. Blavatsky het beste tonen door de leringen van de thesofie (waarvan de wetten van Karma en reïncarna tie en de, geestelijke eenheid van alle wezens de voornaamste zijn) door te geven en door trouw te zijn aan het grote ideaal van de theosofische be weging: het vormen van een kern van universele broederschap.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 3