Hattrick van Henk Groot tegen Leeds United (5-2) Liverpool verslaat Liter Milaan Don Reviews gezicht stond op storm wajang* Imponerende zege van Carlos Pluto (1.23.5) Blunders Grote geestdrift op Road „Nederlandse" aanval op meer onder Ascot DAF rijdt baanrecord LEÏDSCH DAGBLAD DONDERDAG 6 MEI 1965 ZEVENDE BLAD Homogene ploeg Engelsen winnen van Hongaren: 1-0 Voor het eerst weer na 28 jaar j heeft het Engelse voetbalelftal woens- 1 dagmiddag in het niet 90.000 toe- I schouwers volgepakte Wembleysta- dion gewonnen van Hongarije. Metj 10, een stand die reeds bij de rust was bereikt, zegevierden de Engelsen verdiend. De Magyaren wonnen de laatste vier wedstrijden, waarbij de Honga- ren in 1953 met hun beroemde team, waarin Puskas. Tidegkuti en Szibor meespeelden, als eerste continentale ploeg de Britten op eigen bodem ver sloegen. Alf Ramsey, de trainer van de na tionale ploeg, die zich de 36 neder- laag nog maar al te goed herinnerde, hoopte woensdag oP een zege. De En gelsen kwamen maar tot één doel- punt, toen Jimmv Greaves in de 17de minuut van de wedstrijd raak schoot. 1 j De Engelse ploeg was zo homogeen. dat de Hongaren geen kans kregen Naast Greaves speelden de buiten- spelers Paine en Conellv uitstekend, j terwijl in de defensie Jack Charlton J met Cohen en Wilson de Hongaarse voorhoede in een klemmende greep hielden. In het Hongaarse team was rechts half Bene de beste speler, terwijl Ma- trai en Meszoly in de achterhoede vaak naar de buitenspelval grepen, j 1 waarmee zij de snelle Engelse voor hoede talrijke malen schaakmat zet ten. Willem 2 en Elinkwijk spelen om titel Zondg 16 mei a.s. wordt in het sta dion De Vliert in Den Bosch de wed strijd Willem 2—Elinkwijk gespeeld met als inzet het kampioenschap van de eerste divisie'. Willem 2, dat een beter doelgemid- delde heeft, is in feite reeds kam pioen, maar beide verenigingen heb ben in overleg met de KNVB besloten een beslissingswedstrijd te spelen. TENNIS Tennisprogranuna Hoofdklasse A: ELTV—Quick Nij megen; De MetselaarsDDV; Hil- versumse LTCLeimonias. Hoofdklasse B: DDV 2Dash; En- schedese LTC—Thor RW; Victoria-- Festina. Eerste klasse, afd. 2: ALTB—ELTV 2; Oranje TC—Roomburg. Zege van Okker In de tweede ronde van de inter nationale tenniskampioenschappen van Italië, die in Rome worden ge speeld. zegevierde onze landgenoot Tom Okker op fraaie wijze over de Leiden-dames winnen Amsterdam-beker In het Wagenerstadion zijn op de bevrijdingsdag de bekerfinales ge speeld. De uitslagen zijn: Heren: HTCC-beker: Amsterdam 2 Hattem 3-2. Tresling - bekerRapid —Geel Zwart 3-2. Dames: Parnassia-prijs: BDHC Fit 2-1. Am sterdam-'beker: Leiden Zandvoort 3-2 (na verlenging). De wedstrijd om het kampioen schap van Nederland tussen de he- renploegen van HTCC en Amsterdam eindigde in een 2-1 overwinning voor HTCC. Groot werden steeds gevaarlijker Eerst stond de paal nog succes in de weg. maar na een half uur kreeg Henk Groot toch zijn eerste treffer. Met een slim tikje veranderde Frans Geurtsen de "situatie voor het doei van Sprake geheel. Groot kreeg daarop een vrije schietkans, die hij dankbaar benutte <12). Nederland bleef de strijd beheersen en de ge lijkmaker van Guus Haak, gescoord op het moment waarop arbiter Schalks zijn horloge al raadpleegde voor het rustsignaal, was volkomen verdiend. Geen wijziging Het spelbeeld veranderde ook na de hervatting niet. Bennie Muller, die dc plaats van de geblesseerde Bergholte had ingenomen, trof na zeven minuten de lat. Steeds weer kwam de Nederlandse aanval terug. Veelal zorgde Muller, die als links buiten ach tea- zijn aanval opereerde, voor de opbouw van de attaques. De Ajacied gaf oranje even later de leiding en na twintig minuten maak te Henk Groot een van de mooiste doelpunten van deze ontmoeting. Muller dreef de bal op. tikte deze naar Groot in de overtuiging dat hij de bal zou terugkrijgen. Ook de ver dediger van Leeds verwachtte een combinatie tussen Groot en Muller. De Feijenoorder sprintte echter tus sen drie Engelsen door en gaf Sprake daarna geen kans (42). MEVR. SCHAVEMAKER ACASIALAAN 40 BEVERWIJK Ik neem Wajang omdat het puur plantaardige margarine is, dus licht verteerbaar! PLANTEN MARGARINE ONGEZOUTEN - PUUR PLANTAARDIG LICHT VERTEERBAAR - DUS GEZOND Koersen in Mereveld (Van onze medewerken Met grote spanning zag i i gisi Kovh"l Het gezicht van manager Don Revie stond op storm. Bijna ver ontwaardigd stond de Brit op van het reservebankje. Hoofdschud dend verdween hij in de tunnel die voert naar de kleedkamers van het Feijenoord Stadion. De ruime 5-2 nederlaag van Leeds United tegen het (officieuze) Nederlandse elftal was kennelijk het laatste geweest dat de Brit. die enkele weken nog rekende op de ..double", verwacht had. Dans om de bal in de wedstrijd Nederlands elftalLeeds Uni ted. V.l.n.r. Bell. MadeleyIs raël. Reaney en Geurtsen. Nog vond de blonde ex-Zaankanier het niet voldoende. Tien minuten voor tijd passeerde hij de Engelse doelman met een prachtige kopbal ten derde male (52). De Engelsen, d e ondanks de omstandigheid dat zij met een zestal invallers moesten sDe'en. een dergelijke afstraffing be- slist niet hadden verwacht, pochen door hard spel de score een gunstiger i aanzien te eeven. Het eniee gevolg was dat. Muller en Swart zich wegens Toch mocht Revie in zekere zin nog van geluk spreker. Dankzij twee blunders in de Nederlandse defensie, die aanvankelijk grote moeite had met het „opkomen" van de Engelse backs, kon Leeds binnen zeven minuten een iets geflatteerde 20 voorsprong nemen. Was dat niet het geval geweest, dan had de Brit stel lig in nog triester stemming de terugreis naar Engeland moeten aan vaarden. Geluk had Leeds ook toen schoten van Henk Groot bijzonder actief en Bennie Muller buiten bereik van doelman Gary Sprake paal en lat troffen. Daarbij komt dan nog dat indien Frans Geurtsen minder slordig met de vele kansen zou heb ben omgesprongen, de score veel on- Aantrekkelijk De amper 15.000 toeschouwers die op deze lustrum-bevrijdingsdag de tocht naar het Feijenoord Stadion maakten, hebben ongetwijfeld een zeer aantrekkelijke wedstrijd gezien. Het zou echter onjuist zijn al te ver strekkende conclusies aan dit duel met de Engelse eerste divisieclub verre van volledig overigens te verbinden. Zeker, de voorhoede van het oranje-team speelde sterk. Dat lag voor een deel aan eigen kracht, maar de omstandigheid dat Leeds in laag tempo speelde droeg stellig bij tot het succes van de Nederlandse aanval. De toeschouwers hebben vooral kunnen genieten van de ver rassende acties van Henk Groot, die goed bleek voor drie gave treffers. Voor de rust was het voorts Sjaak Zwarts, die de aandacht van de Leeds-defensie vroeg. De enige speler die in deze „extra"-wedstrijd van het oranje-team duidelijk te- Overweldigend Zoals gezegd, Leeds United startte overweldigend. Willie Bell en Jimmy Gtreenhoff, de Britse backs, trokken bij iedere aanval mee naar voren cn de Nederlanders Hadden aanvanke lijk geen verweer tegen deze speel wijze. Twee vroege doelpunten waren daarvan het gevolg. Bell scoorde, daartoe in staat gesteld door rechts binnen Johnson, in de tweede mi nuut het openingsdoelpunt. Vijf minuten later speelde Daan Schrij vers, die zich later volkomen reha biliteerde, nonchalant terug. Rechts buiten Weston stelde zich in het be zit van de bal. Hij omspeelde Eddie Pieters Graafland en doelpuntte be heerst (02). Een ruime nederlaag scheen in het verschiet te liggen. Te meer omdat de Britten een hechte groep op het middenveld hadden, waar zij Lase- roms en Guus Haak volkomen over speelden. Coach van Telstar naar Rotherham Een woordvoerder van de Engelse tweede divisieclub Rotherham United heeft verklaard, dat er overeenstem ming bereikt is met de Nederlandse eredivisieclub Telstar, over de over gang van Jack Mansell, de coach van Telstar. Mansell een vroegere back van het Engelse B-elftal trainde Sheffield Wednesday voordat hij vo rig jaar juni naar Telstar kwam. Hij had een tweejarig contract. Bij Tel star kon men het bericht over het eventuele vertrek van Mansell niet bevestigen. op Mereveld uit naar de strijd cm de Grote Bevrijdingsprys, waar in de vierjarige Carlos Pluto het moest opnemen tegen zijn vijfjarige rivaal Bento Kitty. Carlos Pluto llet zijn talrijke aanhang echter geen moment in het onzekere. Direct bracht A. Siderius zijn paard op kop, Het zijn acht tegenstanders op af stand achter zich en ging naar een onbedreigde fraaie 1.23.5 triomf. Bento Kitty sprak in de eindstrijd niet mee en Captain Double K werd een uitstekende tweede voor C. Al- kestis van E, die Caracara S kort voor de streep de derde plaats ont- In de internationale koers over heerste Azalea Hanover. De Ame rikaanse import, die enige tijd op rust is geweest, startte feilloos, nam het commando, liet zich geen moment benaderen en werd door Hylkema naar een prima 1.22.9 triomf gestuurd. Lively Rodney werd tweede. Z the Saint ontnam met een felle eindsprint Winston Hanover de derde plaats. Piet Smit won op „eigen terrein" drie koersen. In de openingsdravery bleef hij met Diana Sunshine voor de hevig aanvallende Dulacinti, met Brillant Heny verwees hij Avidia Axworthy naar de tweede plaats en in de slotdraverij bleef hij met Cy rano Silk van start tot finish op het eerste plan. Charles H werd verras send tweede. De tweede koers gaf een surprise door de zege van Dea Alkestis VE (w. f22.40). Wagenaar jr. won met favoriet Diana R onbedreigd de Vree- landprijs voor Blauwe Reiger S en Anastasia Hanover, met leerling v. d. Pijl op de sulky, toonde zijn prima vorm door in de Vinkeveenprijs in 1.26.2 Zampa van Papenhoef achter zich te houden. In de leerlingenkoers, met slechts vier paarden, liet de favoriet Bento- price een zeer teleurstellende verrich ting zien door derde te worden ach ter Amice Hollandic en Brasilia. Na afloop werd leerling A. Plagge acht dagen te voet gesteld wegens het on voldoende verdedigen van zijn kan- f 2.40," pl. 1 90 3.40. koppel 13.50, 7.70. Ruwielprijs: 1, Amice Holland la (H Hylkema t (1.22.9): Vinkeveenprijs 1. Anastasia Hanover W. R. M. v. d. Pijl) (1.26.2); 2. Zam- Vijk bii Duurstedeprijs: .20. 2.10, koppel 4 70, litslagen De uitslagen lulden Gevaarlijker De voetbalwedstrijd voor de J kwalificatieronden van het toernooi om de wereldbeker, die woensdag tus- sen Zweden en Cyprus in Norrköping j werd gespeeld is geëindigd in een 3-0 zege voor de Zweden. Sunshine (P. M. Smit) (1.31.2); 2. D laclnti; 3. Dl Stefano. Tot.: wi. f2. I pl. 1.30. 1.30. koppel 3.40. cov. 3. j 2e afd.: 1. Dea Alkestis van E (J. van 'Leeuwen) (1.30.4); 2. Darling Adrie V; 3. Dirk de V. Tot.: wi. f22.40, pl. 2.20, 1 30, 1.20. koppel 3.30. Voetbalnieuwtjes Door een 2-0 zege over A. C. Turijn in de derde en beslissende wedstrijd in Zurich, heeft München 1860 zich woensdagavond geplaatst voor de finale van de Europese be ker voor bekerwinnaars. Deze wordt 19 mei in het Londense Wembley gehouden en gaat tussen München 1860 en West Ham United. De eerste ontmoeting tussen A. C. Turijn en München was in een 2-0 zege voor de Italianen geëindigd, de returnwed strijd werd met 3-1 door de Duitsers gewonnen. Door in de tweede wedstrijd voor de halve finales op eigen ter rein voor 35.000 toeschouwers met 4-0 (1-0) te winnen van het Westduitse Herüha BSC heeft de Oosfcduitse olub S. C. Leipzig zioh woensdag geplaatst voor de finale van de in tertoto-com petitie. Daarin komt S. C. Leipzig uit tegen Polonia Bytom. De eerste ontmoeting tussen Hertha BSC en S. C. Leipzig eindigde ook in een Oostduitse zege: 4-1. De Ierse Vrijstaat is een stap dichter gekomen bij de eindronden van het wereldkampioenschap voet bal door woensdagavond in Dublin met 1-0 te zegevieren over Spanje. Het Ierse doelpunt kwam in de 62ste minuut tot stand uit een vrije trap van Frank O Neill, de rechtsbuiten van Shamrock Rovers, waarbij de bal via de handen van de Spaanse doelman in het net belandde. Ier land behoeft de returnwedstrijd in Spanje nu nog slechts gelijk te spe len om zeker te zijn van een plaats I bij de laatste zestien. Draineerbuizen (36 km) moeten aan wateroverlast een einde maken Vittorio Pozzo: stemming kweken Het strijdvaardig team van Liver pool, zaterdag winnaar van de Engelse voetbalbeker, heeft dins dagavond op Anfield Road zijn supporters opnieuw tot grote geestdrift gebracht. Voor ruim 60.000 toeschouwers versloeg Liver pool In de eerste wedstrijd voor de halve finales van het toernooi om de Europacup voor landskampioe nen de ploeg van Intemazionale Milaan overtuigend met 31. Bij de rust had Inter, dat vorig jaar De Nederlandse ingenieur Touwen, die tot de ontdekking is gekomen dat onder de renbaan van Ascot een ondergronds meer is ontstaan, is gisteren begonnen met de uitvoe ring van een plan om de konink lijke renbaan van de waterlast te ontdoen. Hij besloot dit onder grondse meer door 36 km draineer- buis af te laten vloeien. Arbeiders zijn woensdagmorgen begonnen met het graven van sleuven. De deftige renbaan van Koningin Elizabeth, die een waarde heeft van 22.500.000 gulden, is jarenlang door wateroverlast geteisterd. Maar ver leden Jaar juni. was de waterover last zo groot dat de traditionele renbaan drie dagen lang onbruik baar was. De hertog van Norfolk, die de ren baan in naam van de koningin leidt, kwam tot de conclusie dat er iets aan gedaan moest worden. Da vid Dawnay, de secretaris van de baan zei: „De Hollanders met hun dijken, zijn experts op het gebied van de strijd tegen het water. Daarom hebben wij één van de grootste experts, ingenieur Lou- rens Touwen van de Nederlandsche Heide Mij. uit Arnhem, in de arm genomen. Alleen het puikje is goed genoeg voor Ascot". Heracles verslaat amateurelftal Heracles versloeg gisteren in Assen het Nederlands amateurelftal met 5—3. De doelpunten werden voor de rust door Heracles gescoord door Veen, Van Nee (2) en Greeving. Vlietman, die het enige doelpunt voor de ama teurs voor de pauze aantekende, scoorde na rust nog tweemaal. Gree ving bracht de eindstand op 53. Het was over het geheel genomen een weinig fraaie wedstrijd, waarbij de amateurs na de rust eigenlijk pas goed loskwamen. De ster van het veld was de zoon van oud-atleet Wil van Beveren, die bij de amateurs speelde. in Wenen de eindstrijd van het toernooi won, een 21 achterstand, tl vóór de wedstrijd brachten de Liverpoolspelers de toeschouwers buiten zichzelf. De ontmoeting kreeg een „ouverture", waarvan het resultaat al bij voorbaat vaststond. In triomftocht voerden de spelers de zaterdag veroverde FA-Cup en de geblesseerde Byrne en Milne rond het veld. Vittorio Pozzo, de kleine, grijze Italiaan, die zijn land In 1934 en 1938 naar de wereldtitel voerde, had op slag weinig ver trouwen meer in een goed resul taat. „Dit heb ik nergens ter wereld meegemaakt", was zijn ver ontwaardigde commentaar. „Hier door kweekt men stemming tegen Geen spoor dediging van Inter raakte direct al enkele malen in paniek. Drie minuten was de wedstrijd oud toen f de eerste treffer viel. Aanvalslei der Roy Hunt strafte een fout van de Italiaanse defensie resoluut af (10). Weliswaar zag rechtsbuiten Mazzola even later kans gelijk tc i maken, doch Liverpool bleef het I duel beheersen. Toch zou het nog tot de 34ste minuut i duren voordat de Engelsen opnieuw de leiding konden nemen. Na een vrye trap kreeg rechtsbuiten Cal- laghan de bal. De Italianen, die hard en verdedigend speelden, j meenden dat de Engelsman buiten- j spel stond. CaUaghan maakte van de verwarring gebruik door be- heerst te scoren (21). tot een enkel doelpunt beperkt was gebleven. Twee, drie keer kreeg de Liverpool-aanval goede scorings kansen, die echter door slecht schieten geen treffers opleverden. Na de hervatting herstelden de gasten zich tenminste enigszins. Ze konden echter niet voorkomen dat linksbuiten St. John, daartoe in staat gesteld door Ilunt, een kwar tier voor het einde de eindstand op 31 bracht. Dankbaar De Engelsen toonden geen spoor van vermoeidheid meer van de afmat tende Cupfinal. Liverpool speelde voortreffelijk voetbal en de ver inter. dat steeds weer tn grote moei lijkheden kwam, mocht dankbaar zijn dat de achterstand bij de rust Tydens de training op de autobaan van het Belgische plaatsje Zolder, waar zondag een grote prys wordt verreden, heeft een formule Ill-wagen voorzien van een D.A.F.-variomatic het officieuze ronderecord gebracht op 1.45.1. Dat betekent een gemiddelde snelheid van 143.315 km/uur. Een ronderecord kan officieel alleen in een wedstrijd worden verbeterd. De records van Zolder staan sinds vorig jaar op naam van Silvio Mos er met „Brabham": 1.46.0 tijdens de race en 1.45.6 tijdens de training. De D.A.F.- formule III wagen zal zondag worden gereden door de Nederlander Rob Slotemaker. GESCHOKT Slechts een 20-tal supporters stond op het vliegveld van Mi laan bij aankomst van Inter nationale. Een paar mensen ap plaudisseerden, anderen zwegen, en enigen floten en jouwden. De aanhangers van Inter zijn dui delijk geschokt door de neder laag. Helenio Herrara. de coach van Inter, zei: „Liverpool is *n groot elftal. Het is de eerste keer in Europees bekervoetbal dat myn ploeg niet opgewassen was tegen zulk krachtig spel. Bovendien raakten mijn spelers nog meer van streek door het enthousias me van het publiek. Inter zal de tweede wedstrijd tegen Liverpool, die woensdag 12 mei in Milaan wordt gespeeld, dus ten minste met twee doelpunten ver schil moeten winnen om de Europa Cup binnen bereik te houden. Heren, kampioenschap van Neder land: AmsterdamHattem; HMC HTCC. Dames, kampioenschap van Neder# landEMHCArnhemHMC—. BDHC; HMC—EMHC; BDHC—Ara» hem.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 21