Prinses Irene officieel in Carlisme opgenomen blijf jong, blijf fit: fiets I 567ste STAATSLOTERIJ President Soekarno NIET naar Tokio Incidenten bij tal van 1-meivieringen ,eidóe 4, album sigaren MET EEN ENKEL WOORD Middeleeuws schouwspel op naakte bergtop (Van onze speciale verslaggever) Prinses Irene heeft gisteren officieel haar plaats ingenomen in het Spaanse Carlisme. Tijdens de jaarlijkse bijeenkomst van de Carlisten bij het monu ment voor hun gevallenen tijdens de burgeroorlog op de berg de Montejurra in het hart van de Spaanse landstreek Navarra, heeft zij een grootse hulde van tienduizenden enthousiaste volgelingen in ontvangst genomen. Zij was daar alleen, zonder haar man. prins Hugo, die door generaal Franco verboden is om deel te nemen aan Carlistische demonstraties. Prins Hugo heeft in Madrid ver klaard, dat hy uit eigen beweging, niet naar de Montejurra is gegaan. Iedere Carlist weet echter dat hy onmiddellijk uit Spanje zou worden gezet als hy er wél was verschenen. Daarom heeft hij zijn vrouw, Prin ses Irene, afgevaardigd in zijn plaats. Vorig jaar mocht geen van beiden komen. Jaarlijks op de eerste zondag in mei komen de Spaanse Carlisten uit het gehele land bijeen op de Monte jurra, een kale berg waarop zij een herdenkingskapel voor hun gevallenen in de Spaanse burgeroorlog hebben opgericht. Jaarlijks krijgt deze bij eenkomst een meer politiek karakter, waarbij de Carlisten hun teleurstel ling over het feit, dat zij door de Spaanse regering niet worden erkend niet onder stoelen of banken steken. Steeds meer komen zij in oppositie tegen het regime van Franco. Dit jaar droegen zij grote spandoeken met zich mee met opschriften als: „Niet allen die protesteren worden door Moskou betaald". Iedereen die in Spanje openlijk oppositie voert, wordt door de regering onmiddellijk voor communist uitgemaakt. En de Carlisten willen een eigen plaats in het huidige Spaanse bestel. De Spaanse dictator keert zich echter steeds meer af van zijn oude Car listische strijdmakker, die door hem als stoottroepen werden gebruikt. Daardoor wordende Carlisten in de oppositie gedrongen. Toch bezitten zij een veel grotere vrijheid als alle an dere politieke groeperingen in het land. Zij mogen tenminste hun jaar lijkse herdenking op de Monte jurra nog houden, terwijl alle andere politieke partijen officieel zijn verbo den Toegejuicht Temidden van dit politieke tumult is gistermorgen Prinses Irene ver schenen. Zij is hartstochtelijk toe gejuicht. Uit tienduizenden kelen klonk de kreet „Viva la Princesa Irene, viva la futura reine de Espa- na" (leve prinses Irene, leve de toe komstige koningin van Spanje). De prinses van Oranje, die vrij willig dit lawaaierige politieke leven in Spanje heeft gekozen, vormde een zonderlinge verschijning voor de wei nige Nederlandse verslaggevers die aanwezig waren op de top van de Montejurra. Een prinses der Neder landen was het voorwerp van een oude, feodale monarchistische bij eenkomst, bet middelpunt van een wild-enthousiasme van middel eeuwse allure op een naakte bergtop die bijna te klein was om allen te bevatten. Dit gebeuren op de Montejurra is een feest van middeleeuwse allure. Ondanks het feit dat het herden kingsmonument op de top van deze berg al in 1939 is gebouwd, hebben de Carlisten geen begaanbaar pad naar de top willen aanleggen. Elk jaar opnieuw klauteren zij over rot sen en rulle aarde naar boven. Dat is een barre tocht, die tenminste an derhalf uur duurt. zy willen lopen in het zweet huns aanschijns, want dat strookt helemaal met hun ideaal. dens dc vier Carlistische oorlogen de vrouwen de gewonden verzorgden. Prijises Irene is nu weer met een witte baret verschenen er. zij was de enige. Daarmee heeft zy deze oude traditie hersteld, en dit is door de Carlistische leiders bijzonder op prijs gesteld. Zelf heeft prinses Irene niet het woord gevoerd. Zij heeft alleen ge luisterd naar de enthousiaste rede voeringen die rond haar persoon werden afgestoken. Overal was zij trouwens een getuige van wild en thousiasme. Omgeven door Carlis tische leiders heeft zij te voet de zware weg naar de top van de Mon tejurra afgelegd. En daarmee heeft zy gekozen. Zij is de weg gegaan naar het heiligdom van het Carlisme en heeft zich ge plaatst in het centrum van deze be weging. Daarmee heeft z\J haar pre tenties voor de Spaanse troon, haar wens om koningin van Spanje te worden, openlijk beleden. LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 3 MEI 1965 O Vervolg van pag. 1 Kritiek op V.S. De voormalige president van de Dominicaanse republiek, Juan Bosch, die in ballingschap op het eiland Portorico woont, heeft in een vraag gesprek de Amerikaanse landing in de Dominicaanse republiek een grove fout genoemd. Volgens hem hadden de Amerikanen de overwinning van de Bosoh-gezinde opstandelingen ver hinderd. Hij kon instemmen met een bestand omdat militaire interventie hierdoor werd tegengegaan. Bosch ontkende te sympathiseren met het communisme of met Castro en zei voor de Dominicaanse republiek een grondwettige democratische politiek te wensen met een vrij parlement, gekozen door het volk. De conferentie van de OAS werd beheerst door kritiek op het Ameri kaanse optreden in de Dominicaanse republiek. Chili en Mexico zeiden dat het optreden een schending is van de inter-Amerikaanse traditie van non interventie. De Venezolaanse ambas sadeur zei, dat het optreden „een re den is tot grote consternatie in onze landen." De secretaris-generaal van de V.N., Oe Thant, is zondagmiddag van Ge- nève teruggevlogen naar New York. Hy vertrok drie dagen eerder dan het plan was om tegenwoordig te kunnen zjjn bij de vergadering van de Vei ligheidsraad die vanochtend op Rus sisch verzoek begon om de toestand in de Dominicaanse republiek te be spreken. Maandag 3 mei 1965 VIERDE KLASSE Prijzen van: f. 20 zijn gevallen op nummers eindigende op 1 f. 50 zijn gevallen op nummers eindigende op 08 f. 100 zijn gevallen op nummers eindigende op 95 f. 200 zijn gevallen op nummers eindigende op 16 f. 400 zijn gevallen op nummers eindigende op 666 f. 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op 598 f. 2000 zijn gevallen op nummers eindigende op 3489 een prijs van f. een prijs van f. een prijs van f. een prijs van f. een prijs van f. 5000 is gevallen 5000 is gevallen 5000 is gevallen 5000 Is gevallen 5000 Is gevallen op het nummer op het nummer op het nummer op het nummer op het nummer 098435 086284 037506 065609 061374 de prijs van f. 10.000 is gevallen op het nummer 002884 de prijs van f. 20.000 is gevallen op het nummer 033880 de prijs van f. 25.000 is gevallen op het nummer 097700 de prijs van f. 50.000 is gevallen op het nummer 017171* de prijs van f. 100.000 is gevallen op het numm Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen Maak van Moederdag een feest s met 'n nieuwe fiets verrast u haar het meest. Bij Kaapstad Kustvaarder aan de grond gezet De 347 ton metende Nederlandse kustvaarder „Noloth" uit Delfzijl is zaterdag op ongeveer 16 km van Kaapstad door de bemanning van negen koppen verlaten. Het schip was drie kilometer uit de kust op een voorwerp onder water gestoten. Bin nen een half uur stond er drie meter water in het ruim. Toen het vaartuig aan de grond werd gezet stond het dek reeds blank. De negen beman ningsleden zijn door een helikopter van de Zuidafrikaanse marine van boord gehaald. Examen doen? Mijnhardt's Zenuwtabletten Geen gesprek met Rahman President Soekarno heeft gisteren in Djakarta voor 6.000 personen een toespraak gehouden. Een storm van j applaus ging op toen hij aankondig- j de dat hij geen gevolg zou geven aan de uitnodiging van Japan om I daar een gesprek te hebben met pre- I mier Abdoel Rahman van Maleisië. De Indonesische president zei „cm der de huidige omstandigheden" niet meer naar Tokio te willen gaan. Waarnemers verwachten dat de houding van Soekarno er toe zal bij dragen, dat Indonesië veel goede wil verliest. Men sluit echter de moge lijkheid niet uit, dat het later in mei toch tot een ontmoeting tussen de twee leiders zal komen. Hierbij wordt gedacht aan de in juni in Algiers te houden conferentie van Afrikaanse en Aziatische landen. Als Soekarno onverkort zijn standpunt zou hand- naven, dat Maleisië niet op deze con ferentie thuishoort, omdat het een produkt zou zijn van het Britse neo kolonialisme, bestaat er grote kans dat hij zich zal isoleren, doordat een duidelijke meerderheid van de deelnemende landen een gematigder positie ten aanzien van de kwestie zou innemen. Witte baret Prinses Irene heeft mei haar aan- wezigneid ook een oude Carlistische traditie in ere hersteld, die byna vergeten was. Vroeger droegen de Carlistische vrouwen een witte baret in tegenstelling tot de rode van de mannen. Nu dragen allen een rode baret. Die witte was een symbool voor de positie van de vrouw in de Carlistische beweging. Het was zoiets als een verpleegstersmuts, omdat ty- Dader steekpartij in Groningen aangehouden De voortvluchtige dader van de steekparty, die zich vrydagavond in een pension aan de Oudeweg in Groningen heeft voorgedaan een 36-jarige Surinaamse losarbeider is zaterdagavond aangehouden op het Herewegviaduct in de stad Gro ningen. Zyn taxi werd door twee agenten van de verkeerspolitie aan gehouden. De politie had een tip gekregen, dat de verdachte uit een café aan het Damsterdiep in een taxi was vertrokken. De man ging rustig mee naar het hoofdbureau, waar hy werd ingesloten, verdacht van poging tot doodslag, c.q. zware mishandeling. Het slachtoffer, de 26-Jarlge drukker J. J. Huisman, werd zoals gemeld aan het gezicht gewond. Zijn toe stand viel nogal mee. Hij kon na behandeling terugkeren naco" zijn woning. De in tal van landen gehouden traditionele 1-mei-vieringen zijn op enkele plaatsen gepaard ge gaan met incidenten en vecht partijen. Dat was o.a. het geval in Singapore, Griekenland en Argentinië. By de Ryksdag moest de West- beriynse politie in actie komen om een einde te maken aan een scher mutseling tussen leden van een vak vereniging en communistische de monstranten. De communisten had den borden by zich met opschriften als „Geen bommen op Vietnam" en „Vuile Amerikaanse oorlog in Vietnam". Zy werden niet opge merkt tot een spreker van een vak bond zei, dat men zich niet in ver warring moest laten brengen door „ongeneesiyke communisten". Dat gaf aanleiding tot de vechtparty. Biu-gemeester Brandt oefende scherpe kritiek uit op het standpunt van de Westelyke mogendheden inzake de op 8 mei verwachte ver klaring over Duitsland. Hy zei dat men daarvan niets nieuws behoefde te verwachten. De Oostduitsers hebben de eerste mei voor het eerst in jaren gevierd zonder een massale militaire parade en zonder bedreigingen tegen West- Berlyn. Russen Een nieuwtje was echter, dat ver scheidene platte wagens met Rus sische officieren en soldaten tussen de tienduizenden burgers reden. Een van de Russen droeg een enorme rode Mevr. Delgado naar Spanje Een honderdtal Spaanse advoca ten, van verschillende politieke rich ting, heeft een commissie gevormd die belast is met juridische hulp aan de Spaanse autoriteiten by het on derzoek naar de dood van generaal Delgado, de Portugese opstandelin genleider, wiens lichaam in Spanje zou zyn gevonden. De echtgenote van Delgado vertrekt dit weekeinde naar Spanje om het lichaam te iden tificeren. Haar advocaat werd enke le dagen geleden aan de grens door Portugese politie teruggezonden. De Spaanse commissie van advocaten staat onder voorzitterschap van Ma riano Robles, verdediger van de Spaanse communistenleider Lopez de ia Fuente. In een verklaring van de Portu gese ambassade in Londen wordt gezegd, dat de Portugese autoritei ten geen bezwaar hebben tegen een onderzoek naar de dood van de man van wie geloofd wordt dat het Del- vlag, die, volgens de Oostduitsers, twintig jaar geleden op het gebouw van de Ryksdag werd gehesen toen troepen van de Sowjet-Unie Berlyn hadden veroverd. Evenals in Oost-Duitsland droeg de 1-meiviering in Moskou een niet- militair karakter. Deze is naar 9 mei verschoven, wanneer het feit wordt herdacht, dat twintig jaar geleden de overwinning op de nazi's werd be haald. Het was koud in Moskou en er viel sneeuw. Desondanks para deerden de „jonge pioniers" met blote armen en benen. Praalwagens voer den leuzen mee tegen het imperia lisme en tegen het Amerikaanse op treden in Vietnam. Ook in Peking, waar door hon derdduizenden feest werd gevierd, is duidelyk te kennen gegeven, dat men van de Amerikaanse politiek niets moet hebben. Een 1 mei demonstratie in Buenos Aires (Argentinië) liep uit op een driehoeksgevecht tussen com munisten, nationalisten en Peronis ten. De gevechten, waarby een aan tal gewonden vielen, braken uit toen Peronistische ordecommissarissen wilden verhinderen dat communis tische demonstranten biljetten met anti-Amerikaanse leuzen ophingen. In Griekenland raakten honderden arbeiders in Athene, diie hogere lonen eisten, slaags met de politie. Ver scheidene personen en politieagenten werden daarby gewond. In Singapore, waar alle 5000 poli tieagenten in gereedheid werden ge houden, is het tot een botsing ge komen tussen enti-regerings- en anti-Amerikaanse demonstranten. Byna 300 personen werden gearre steerd. De overheid had openlucht- by eenkomsten ter viering- van 1 mei verboden. Nationalisatie Voordat Soekarno het woord voer de had derde vice-premier Sjarul Sa- leh gezegd dat het land in afwach ting is van president Soekarno's be vel tot nationalisatie van alle bui tenlandse ondernemingen. „Wy hopen dat dit voor het einde van het jaar zal gebeuren" zei hy. De recente maatregel waarbij die ondernemingen onder toezicht van de regering kwamen, was niet vol doende. „Vroeg of laat moeten zy in beslag worden genomen en genatio naliseerd. Wij kunnen niet toestaan dat zy in ons land biyven werken. Wy moeten de buitenlanders naar hun eigen land terugsturen". De Indonesiscne minister van Ar beid, Soetomo, en vertegenwoordigers Vliegrecords Een Amerikaanse straaljager heeft zaterdag het wereldsnelheidsrecord, dat sedert drie jaar met 2685 km/u. op naam van de Sowjet-Unie stond, op 3200 km/u. gebracht, zo heeft president Johnson bekendgemaakt. Het toestel, een YF-12a voor on- derscheppingsdoeleiniden, had deze snelheid, vliegend op een rechte koens bereikt. Het record over een heen en terug te vliegen afstand, dat sedert 1961 met 2385 km/u. eveneens op naam van Rusland stond, werd door het toestel op 2700 km/u. gebracht. tien vakbonden hebben op een 5i-byeenkomst in Djakarta een resolutie ondertekend, waarin geëist wordt dat buitenlandse ondernemin gen die „vyandig staan tegenover de Indonesische revolutie worden ge naast zonder schadeloosstelling" Rest. Van di ring KNMB. 8 Schouwburg: R.-K. Gastspelers. Opv. van .,Haar andere man". 8 uur n.m. DINSDAG Hogewoerd 175: Dienstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.nv Janvossensteeg 17: Volle Evangelie- zending. Spr. dhr. J. Zeegers. 8 uur Marekerk: Dodenherdenking. 7.30 u. Middelstegracht 91: Bevolkingsonder zoek t.b.c. 14.00-16.30 en 19.00-21.30 u. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. sioneerden. 2.30 i WOENSDAG Dagtocht Schouwburg: Lltteris Sacrum. Opv. an Harten twee - Harten drie. 8 uur Bevrijdingsconcert tx Ammo'", Ned. Madrlgaal- ,de Stem des Volks". 8 uur Willem de Zwijgerlaan 105: Bahaï- gespreksavond. 8 uur nm. Zeemanlaan: Herdenking bevrijding. 11.30 uur n.m. DONDERDAG Groot Auditorium: Optreden Ruth Senoritas 16 ct Corona 20 ct Bolknak 25 - 30 met prachtige sigarenbandjes l ROZEN - PADDESTOELEN TULPEN - ZEILJACHTEN Minister Weber: „Oorlogsmisdaden voor '70 berecht" De Westduitse minister van Justi tie, Weber, heeft in een radiovraag gesprek verklaard er van overtuigd te zyn, dat alle oorlogsmisdaden die nog niet zyn berecht, zullen kunnen worden behandeld vóór net aflopen van de nieuwe verjartngstermyn op 20 december 1969. De minister zei dat het personeel van het centrale bureau voor het op- sporer van nazi-misdaden in Lud- wigsburg is verdubbeld en dat een elektronisch brein zal worden ge bruikt om de gegevens vlugger te verwerken. De 76-jarige kardinaal Beran van Praag heeft gisteren in het voorma lige concentratiekamp Dachau naby Miinchen een dankdienst geleid ter herdenking van het feit dat het kamp op 29 april 1945 door Ameri kaanse troepen werd bevrijd. De kar dinaal heeft zelf van 1942 tot de be vrijding in Dachau gevangen geze ten. In dit concentratiekamp zyn 33.000 van de 200.000 gevangenen om het leven gekomen. Kardinaal Döpfner van Miinchen verklaarde in een preek, dat „ieder een die in die tyd in Duitsland woonde, schuldig was omdat er piet meer was gedaan tegen het kwaad van de nazi's". Oud-KLM-gezagvoerder WILLEM VAN VEENENDAAL OVERLEDEN Oud-KLM-gezagvoerder Willem v. Veenendaal is gisteren op het Griek se eiland Spetse overleden. Van Vee nendaal was ereburger van Spetse. Zyn stoffeiyk overschot zal daar ter aarde worden besteld. het hotel te zijn gezet, omdat t ontluchtlngspyp de gevel de r boven te klauteren. Ter hoogte tweede verdieping ging het echter mis en de man viel op straat. Met ernstig schedelletsel ls hij in het ziekenhuis opgenomen. PSP protesteert De PSP heeft bij ambassade, dat de herhaaldelijk op- ;eerd als noodzakelijk ter bescherming i Amerikaanse burgers, is volgens de Knaapje In bouwput verdronken Gisterochtend vroeg ls in een bouw put bij een ln aanbouw zijnde school in Eist het stoffelijk overschot gevon den van de door verdrinking om het leven gekomen tienjarige Pleter Knlp- ping die plaats. De Jongen zaterdag met kinderen daar gespeeld. Toen hij zaterdag niet thuis kwam is men met het zoeken begonnen. Onbemande sloep Het Deense mo torschip „Bulja-Dingen" heeft zater dagmiddag op de Noordzee een onbe mande sloep opgepikt. Het was een plastic sloep met buitenboord motor. In de sloep werd een pet gevonden met Bruggeman. De reddingboot Konii land plaats in Juliana uit ïeeft gedurende drie uur de sloep werd gevonden. Aardbeving In Chili Een krachtige en langdurige aardbeving heeft gister avond drie provincies In Chili ln rep gebracht. Volgens de politie Erhard verlengt rustkuur Bonds kanselier Erhard van West-Dultsland verlengt de rustkuur, die hij op advies van zijn artsen sinds enkele weken ln Beieren volgt, nog de hoofdstad zal terugkeren om woens dag met het kabinet te vergaderen. Sjah zlë en Teheran staatsbezoeken aan Brazilië. Argenti- Canada. De reis - Volgens ln Bo- llngen militairen gedood, gewond. Arrestaties op Cuba In Havanna zijn zeven Cubanen gearresteerd, die van spionage voor de Verenigde Staten worden beschuldigd. Zij zullen voor re volutionaire rechtbanken terecht moe ten staan. Visserijdag in Urk trok vele duizenden i de Koningin in de provincie Overyssel, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pan- nerden, heeft zaterdag de eerste van de visserydagen, de nieuwe visafslag van Urk in bedryf gesteld. Hy ver kocht een kist vis, waarvan de op brengst, f 1500 bestemd werd voor het visserymonument. De verrichting van de commissa ris was tevens zyn eerste officiële bezoek aan het voormalige eiland in de Zuiderzee. De heer Van Nispen tot Pannerden was met echtgenote uit Schokkerhaven opgehaald met de Hy voer geëscorteerd door nog zes vrolijk gepavoiseerde motor- kotters, naar Urkerhaven, waar hy overstapte op de UK 172 om op het IJsselmeer de vlootschouw af te ne- Na de vlootschouw opende hy de euwe visafslag. De commissaris sprak in zyn rede zyn blydschap er uit, dat hy voor het eerst offi cieel kennis kon maken met een vissersgemeente in zyn gewest. De geweldige vloot, de nieuwe moderne afslag met een vloeroppervlak van 2700 vlerkante meiter zijn een bewys van de werklust der bevolking. Zo dra de nieuwe haven klaar is zal op de dan op te spuiten terreinen een nog grotere afslag worden gebouwd. Burgemeester Bosschenbroek deed beroep op de regering om Urk grond te geven, want de gemeente verkeert in ruimtenood. Duizenden bezoekers, onder wie veel buitenlanders, bevolkten de straten van Urk, de politie zowel te land als te water, bleek zeer goed opgewassen te zyn tegen de drukte, na zes uur werden de bezoekers vlot afgevoerd. In de nieuwe afslag werd avonds om acht uur een massale samenzang genouden tot besluit van de visserij dag. De tentoonstelling trekt veel belangstelling. Wolkbreuk Water en modder in Valkenburg (L) (Van onze Roermondse correspondent) Een hevige wolkbreuk, die gister middag om ongeveer 5 uur, Valken burg (Limburg) en omgeving teister de, heeft in verscheidene dorpen nogal wat wateroverlast veroorzaakt. In Schin op Geul stortte een lawine van modder van de Soesberg i beneden en overdekte de Gracht straat in dat dorpje met een centimeter dikke modderlaag. Ook veel afval, dat boven op de heuvels wordt neergegooid, kwam met he water naar beneden. De Valken- burgse brandweer moest assistentie verlenen in Schin op Geul om straten weer schoon te spuiten. In één woning was de vette laag met het water naar binnen gedron gen. De bewoners daarvan w: zondag niet thuis. Buren zyn door een dakraam naar binnengeklommen en hebben gezamenlyk de schoongemaakt. 'Iddel6tegracht 91. Bevolklngsondei :oek t.b.c. 9.00-12.00 e~ Zaal Maria Gljzenst dering Leldse Bond dersverenigingen, 8 uur nm. Zomerzorg: Filmavond Ver. oudi leerlingen Ambachtsschool, 8 uur nm VRIJDAG Middelstegracht 91: Bevolkingsonder. van Vrienden vi en Ver. Lucas Nankoka Hidai c Japanse calllgrafie". 8 Stadsgehoorzaal ngsconcert vc utch Swing Cc Schllpefoort. 8 ZATERDAG Antonius Clubhuls: Contactavon( Leldse Boys. 8 uur n.m. Den Burcht: Cabaret. Smit Röntgezi Schouwburg: Lltteris Sacrum, Opv, an Harten twee - Harten drie. 8 uui ZONDAG Wachttorenstudli TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zond -4 uur. Legermuseum (Pesthulslaan)Mei Rehoboth (Rapenburg)Tentoonstel- grond. Werkd. 10-5 dagen 1-5 uur (t/m 20 september). Rijksmuseum van Oudheden: Dage lljks 10-5 uur; zond 1-5 i Rijksmuseum voor de geschieden! der natuurwetenschappenDag. 10-1 BIOSCOPEN do:^ De gele Rolls-Royce. 14 jr. Dag 2.30, 7 i 9.15 1 zond. 2.30, 4.45, A.l, 2.30. 1 Studio: „Koningin Christina". 18 Jaar; w. 2.30, 7 c 2.30, 4.45, 7 en 9.15 lex: „Robin Hood der Wilde Zeeën' 14 Jr. Dag 2.30, 7.15 en 9.15 uui zond. 2.30, 4.45, 7.16 en 9.15 uur. Trianon: „Goldfinger" zond. 2.15, 4.30," 7 i 9.15 i Donderdag 18 Jr. Dag. 2.3Q a.io uur: zona. 9.15 iStra-theater - Wa 8 uur „The finest hours" (De grott uren). A.l. Vrijdag 8 uur, zat es zond. 7 en 9.15 uur, woensdag 8 uui „Liever nog geen bloemen". A.l. Zon- dagmJddag 2.30 uur „Tarza de wolfs hond". A.l. AVC EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende t heek „avei telef. 20085 De dienst van a Smallenburg Breest wordt waargenomen" door de Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek ls geopend. Op 5 mei zyn de Leldse apothekei gesloten. Voor spoedeisende gevallet zullen geopend zijn: Doeza Apotheek Doezastraat 31, tel. 21313 en Havet Apotheek, Haven 18, tel. 20085. By geen gehoor van uw hnlsarts o! specialist (of diens waarnemers), bé op dokterstelefoon 22222. HAAGSE AGENDA MAANDAG 3 MEI Kon. Schouwburg. 20.15 u' ands Danstheater. Kurzaal. 20.15 Neder- Sowjetrussiscb dansensemble. DINSDAG 4 MEI Geen voorstellingen. WOENSDAG 5 MEI Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Haag] sci.e Comedie, Ardèle. feest'6 Stoepen- 20 uur- Bevrydlngs- WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam regenbul Den Helder zwaar Ypenburg regen Vllsslngen regenbul Eelde zwaar bew De Bilt regenbui Twente regen Eindhoven zwaar hew Zuld-Llmb. Helsinki Stockholm onbewolkt Oslo onbewolkt Kopenhagei onbewolkt Aberdeen mist Londen regen Brussel regen Luxemburg zwaar bew Parijs zwaar bew. Bordeaux zwaar bew. Grenoble regen Nice Berlijn 18 11 18 17 11 0.4 17 11 18 onbewolkt bewolkt 16 Genéve __o Locarno half bew Wenen zwaar bew Innsbruck regenbul r bew. 19 8 0.1 r bew 20 10 Madrid Mallorca Lissabon

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2