Roomburg-verlies met perspectieven „Harten twee, - harten van Paul Rodenko drie" kunst kalei öos£Q9P PRIJZEN VOOR LE OP STUTOFES WAGENINGEN Driehoeksverhouding redt een huwelijk DENAARS Pigh Life II toonde in 1.23.9 prima vorm Onbekende opera: „Le Pescatrici" in Holland - Festival LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 3 MEI 1965 VIJFDE BLAD Opvoering Litteris Sacrum De bekende auteur Paul Rodenko 1001 nacht, Nieuwe grif fels, schone leien" enz. schreef een originele, geestige en pikante parabel op het „huwelijk", dat door hem in zijn toneelspel „Har ten twee, harten drie", een „abstracte kunst" genoemd wordt. Hij legt spiritualiteit, inventief vermogen en intelligent woorden- Ipel aan den dag in dit stuk, dat "Litteris Sacrum" zaterdagavond in de Schouwburg opvoerde. Het bevat twee bedrijven en een serie changementen, waarbij enige Litterisleden actief behulpzaam zijn. de „driehoeksver- tellectuele" John Leerkamp (Paul Hoofdthema is louding", welke door Rodenko iro- isch de basis van elk gelukkig hu- relijk genoemd wordt. Hoe deze driehoeksverhouding in Ikaar zit en reilt en zeilt, vertellen 'ij u niet, want dan is de verrassing oor de volgende voorstellingen er af. De psycho-analyse van de sxuoloog dr. Westerhuis (dr. Oos- jrhuis) komt er aardig aan de pas, m de verhouding op te roepen en aarna deze gordiaanse knoop weer t ontwarren. De betrokkenen zijn het echtpaar [uib Martens (alias Bob Klaassen) n zijn vrouw Ellen Martens (Anne- e Zwartjes), met als derde de „in- Tom Andriessen nam afscheid in Hilversum Directeur Muziekschool Tom Andriessen heeft zRn functie an directeur van de Muziekschool Stichting Hilversums Muziekly- Bum" neergelegd wegens het berei- en van de pensioengerechtigde leef- jd. Ter gelegenheid hiervan is hR il er dagmiddag door zijn vele vrien- en, collega's en oud-leerlingen in Hel Hof van Holland" te Hilversum ehuldigd. Tem Andriessen stamt uit het be ende HQversumse kunstenaarsge- ach(. Waartoe o.a. behoren Willem ndriessen (pianist), Hendrik An- riessen (componist) en Mari An- rlessen (beeldhouwer). Hij legde zich speciaal toe op het tuziekonderwRs. Daartoe studeerde R piano en viool, o.a. aan het jnservatorium in Keulen, en be faamde zich in harmonieleer, mu- ekgeschiedenis en muziekleer. Hier- a gaf hij in het Huis aan de Veer laat in Hilversum, eerst samen met jn vader en na diens dood met zijn roer Eddy, leiding aan de al sinds KI2 in dit huis gevestigde musiek- :hool van de Andriessens. Dit instituut ging in 1962 een fusie an met de Stichting Goois muziek- 'ceum, waarbij de naam werd ge- [uzieklyceum". Tom Andriessen werd met de heer H. de Marez Oyens directeur bij b nieuwe Stichting. Behalve door zijn muziekonderwijs reeg Tom Andriessen ook bekend- eld als koorleider, organist en diri- ïnt van o.a. de Hilversumse Or- estvereniging. Expositie over „Kopij en druk" In het Groninger Museum zal van mei tot en met 6 juni een ten- xmstelling gehouden worden geti- 'ld „Kopij en druk van kopij en ruk". De ondertitel luidt „Het ont- taan van een boek in de twintigste ïuw". Deze expositie die georganl- ;erd wordt door het Groninger oekverkoperscollege en het Gronin- er Museum, wordt gehouden ter ge- igenheid van het 150-jarig bestaan an de Vereniging ter bevordering m de belangen des boekhandels. >rs. E. Brac hes, wetenschappelijk ledewerker van de Universiteit van msterdam heeft de tentoonstelling unengesteld. Stichting N. H. Kunstcentrum In Bergen (N.-H.) is men bezig iet de oprichting van een "Stichting oord-Hollands kunstcentrum. Deze lichting wil o.m. een permanent intoonstellingsgebouw inrichten en tploiteren. Het bestuur van de tichting zal voor de helft bestaan It de bestuursleden van het kunste- aarscentrum Bergen en voor de ndere helft uit vertegenwoordigers an de subsidieërende overheden en et bedrijfsleven. De gemeenteraad an Bergen heeft zich garant var- laard voor een hypothecaire geld- ining groot f. 155.000 door de Stich- ing. „Folksinger Ruth Rubin geeft'recital De Amerikaanse „folksinger" Ruth tubin zal op 6 mei in het groot- lUditorium der Leidse Universiteit m kwart over acht een lezing-recital ouden met als onderwerp „The tory of Jiddish Folksong", onder de uspiciën van het Leids Academisch kunstcentrum. Concerten „Kunstkring voor Allen" In het komend seizoen zullen voor e „Kunstkring voor Allen" optreden iet „Quintette Marie-Claire Jamet 26 oktober), de sopraan Erna Spoo- enberg (2 december), de pianiste In- jrid Haeber (27 januari) de violiste )armencita Lozada (28 februari) en Rodenko zélf), die echter, evenals in Anouilhs „Ardèle" niet ten tonele verschijnt, maar er toch zo'n be langrijke rol in speelt. Het aardige van dit blijspel is, dat men onmiddellijk bij open doek in de opbouw der door Bob Hageman ingenieus ontworpen, steeds wisselende, kleurige décors wordt opgenomen. Als inspiciënt is daar Bram Hasselbach, met als hulp Hartevelt was een inspiciënt, de regie-assistente Mona (Joke Bar telmans- v. d. Lans). Deze laatste vervult nota-bene een viervoudige rol, want ze is ook nog de intrigeren de vriendin, de parmantige verpleeg ster en het kittige dienstmeisje. Ondanks het feit, dat allen op deze première nog niet geheel rolvast waren, is er toch vlot en levendig spel te zien gegeven. Bob Hageman en Anneke Zwartjes deden voor elkaar niet onder in het opwindend aantrekkend, dan weer afwerend samenspel, waarbij tenslot te de „ware" liefde toch zegeviert. Dat ziet ge van de eerste minuut wel aankomen. Ad van Leeuwen is de listige psy chiater, die z'n plannetje om het vastgelopen huwelijksbootje weer vlot te krijgen, goed bekokstooft. ZRn bijzondere therapie heeft succes, al vraagt men zich toch af: „Voor hoe lang? De pittig-trippelende Joke Bartel- mans-v. d. Lans trof in haar uiteen lopende creaties steeds de juiste toon, vooral als dienstmeisje, met onovertroffen Leids accent. Bram Kamermuziekpremières van Van Delden en Ton de Leeuw In het Holland Festival zullen vijf voorstellingen worden gegeven van Haydns opera „Le Pescatrici'' door de Holland Festival Opera met medewerking van het Ned. Kamerorkest en het Ned. Kamer- koor. Het zijn de eerste voorstellingen na die van het jaar 1770, toen Hay dn zelf zijn werk ten doop hield. De in vergetelheid ge raakte partituur werd onlangs door de Amerikaanse musicoloog en Hay dn-specialist H. C. Robbins Landon herontdekt en in de juiste vorm teruggebracht. De muzikale leiding van deze voorstellingen berust bij Alberto Erede, de regie bij Werner Düggelin. Décors en kostuums worden ontworpen door Jorg Zimmermann. droge humor telkens veel hilariteit oogstte. Jan Chr. Bartelsman had de regie in handen en wist de vele grappige situaties goed tot haar recht te doen komen en uit te buiten. Het succes kon dan ook groot zijn, vooral ook omdat de rake dialogen van Rodenko alle gelegenheid geven tot een gulle lach. Een gezellige, probleemloze avond is gewaarborgd, waarbu een ieder zich er over verheugen mag, dat een volkomen in de beruchte sleur ge strand huwelijksleven weer op z'n pootjes terecht komt. Maar vraag niet, na hoeveel on- verwachtte complicaties!... Reprises vinden plaats woensdag en zaterdagavond as. U kunt dan van een genoeglijke avond verzekerd zijn. Th. J. H. De vrouwelijke hoofdrollen van Eurilda, Lesbiwa en Nerina worden resp. vertolkt door Ruza Pospis, Maddalena Banifaccio en Adriana Martino, de mannelijke van Lindoro, Bur lot to, Friselino en Mastricco door Ugo Trama, Umberto Grilll, Giacomo Aragall en Carlos Peller. (De voor stellingen vinden plaats op 26 Juni en 8 juli in Amsterdam, op 28 juni en 13 Juli in Den Haag en op 6 Juli in Rotterdam). Onder leiding van Carlo Maria Giulini brengt de Holland Festival Opera met medewerking van het Residentie-Orkest en het Ned. Kamerkoor voorts een achttal op voeringen van Mozarts „Don Giovanni". De regie is in handen van Virginio Pücher, décors en kostuums zijn van Luciano Damiani. (De opvoeringen zijn: 21 juni, 1 en 9 juli in Den Haag, 23 juni, 3 en 12 juli in Amsterdam, 27 juni in Rot terdam en 5 juli in Utrecht). De hoofdrolbezetting is als volgt: Renato Capecohi (Don Giovanni), Paolo Montarsolo (Leporello)Luigi Al va (Don Ottavio), Leonardo Mon- reale (Masetto) en Antonio Zerbini (Commendatare). Bij de vrouwelijke hoofdrollen ontmoet men Luisa Bosabalian (Donna Elvira), Mariella Adanl en Graziella Sciutti, laatst genoemden beide in de Zerlina-rol. (Mariella Adani treedt op in de voorstellingen van 21, 23, 27 juni en 1 juli, Graziella Sciutti in die van 3, 5 9 en 12 juli). Jonge dirigenten voor orkesten In het seizoen 1965—1966 zullen s kandidaten in de gelegenheid worden gesteld twee maanden te stageren bR Nederlandse symfonie orkesten. Gedurende de stageperiode zal een redelRke financiële ver goeding worden uitgekeerd. Deze vierde fase „Plan Jonge diri genten" is weer tot stand gekomen in samenwerking met het departe ment van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk en het Contactor gaan van Nederlandse orkesten. Alle digden zullen zich aan een gelijkend dirigeer examen moeten onderwerpen in juli. Aanmeldingen moeten uiterlijk voor 15 mei zijn ingediend bij het Contactorgaan Nederlandse orkesten, afd. „Plan Jonge dirigenten", Julianaplein 13 te Hertogenbosch Opdrachten voor Herman Strategier en Ruud Koumans Aan de componisten Herman Stra tegier in Utrecht en Ruud Koumans Rijswijk zijn opdrachten ver strekt voor het bestuur van de Jo- han Wagenaarstichting in Den Haag. Strategier is gevraagd een Kan- tate te schrijven, bij voorkeur op een Nederlandse tekst, al dan niet v zien van een instrumentale begelei ding. Koumans is uitgenodigd trio voor strijkers te componeren. De componisten hebben hun opdrachten aanvaard. Kamermuziek Het Ned. Strijkkwartet, bestaande uit Nap de KIRn, Jaap Schroeder, Paul Godwin en Carel van Leeuwen Boomkamp, zal twee concerten ge ven (18 juni en 2 juli) tijdens het Holland Festival in de kleine zaal van het Concertgebouw in Amster dam. Het Tsjechische Janacek-kwartet zal drie concerten geven, op 22 Juni in Scheveningen (Oude Kerk), op 23 juni in Middelburg en op 25 Juni in Amsterdam (Concertgebouw). Lex van Deldens „Achtste Symfonie" zal in het komende Hol land Festival voor het eerst worden uitgevoerd door het Ned. Kamer orkest o.l.v. David Zinman, op con certen ln Scheveningen (3 juli), Rotterdam (4 Juli) en Amsterdam (5 juli). Het Collegium Musicum Amstelo- damense zal op 4 juli in de Engelse Kerk aan het Begijnhof in Amster dam een concert geven dat o.a. wer ken van Sweelinck bevat. Het Gaudeamus Kwartet, bestaan de uit Jos Verhoeyen, Jan Brejaart, Jan van der Velde en Max Werner zal op 9 juli in de kleine zaal van 't Concertgebouw in Amsterdam een concert geven van moderne werken o.a. het tweede strijkkwartet van Ton de Leeuw, dat dan zijn eerste aet Löwenguth Kwartet (25 maart), uitvoering beleeft. iv Een der fraaie halskettin gen, vervaardigd door Marijcke Visser, tentoongesteld in kunst handel Heuff, Wassenaar, een Groots succes voor „De Georgiërs" De „Georgiërs", het „Staatsensem- ble uit de Sowjet-Unie, zijn gister avond hun tournee in Nederland be gonnen met een optreden in de Kur- zaal in Scheveningen. Onder leiding van Nina Ramichvilli en Illico Soukhickvili werd een programma afgewerkt, dat zo zeer imponeerde, en enorme waardering oogstte, dat de dansers, zangers en musici meerdere open doekjes kregen en herhaalde lijk werden teruggeroepen om met een toegift de bijval te laten ver klinken. Gebracht werden folkloristische dansen waarvoor het motief uit de geschiedenis van de Kaukasus was geput of waarvoor traditionele on derwerpen van alle tijden het thema vormden. Gedanst werden onder meer een rondedans, populaire dan sen, een glijdans, een dans met dolken en een trouwdans, terwijl het optreden werd besloten met een reeks behendigheidsdansen. De Geor giërs treden ook vanavond nog in de Kurzaal op en vervolgens tot 16 mei in Carré in Amsterdam. O.a. voor beste vormgeving Dit weekeinde heeft de jury, bestaande uit de heer Ferd. Sterneberg (voorzitter), de schrijfster mevrouw Jeanne van Schaik—Willing en de actrice mevrouw Elly van Stekelenburg de prijzen uitgereikt van het in de afgelopen week in Wagenin- gen georganiseerde vijfde Stu denten Toneel Festival, het „Stutofes". Er hebben hieraan 17 studenten-toneelgroepen uit alle academische steden van ons land met eenakters deelgenomen. De prijs voor de beste vormgeving werd toegekend aan het Leids Uni versitair Toneelakkoord met de op voering van „Verwarde jalouzy" van Willem-Gerrit van V'oquenbhroch onder regie van Anne-Marie Prins. Het Utrechts Studententoneel ont ving de prijs voor de beste keuze van het stuk „Les amants de metro" van Jean Tardieu, regisseur Gerrit Bos kamp. Eervolle vermeldingen waren er voor het Nijmeegse studentento neel met „Lanseloet van Denemar ken" regie Jan Kieboom en voor het Zoldertheater Leiden met „De man V olley balnederlaa g tegen Belgen: 1-3 Het Nederlandse volleybalteam heeft zaterdag in Middelberg kans locs van België verloren. Weliswaar wonnen onze landgeno ten in de basisopstelling (Hans Valkenburg, Hans Lodder. Hans Jansen, Hans van Wijnen, Piet Swie- ter en Wim Hoeboer) de eerste set met 157, maar daarna hadden de Belgen de zwakke punten in de Ne derlandse verdediging gezien. Met 5—15, 8—15 en 12—15 verlo ren onze landgenoten kansloos de volgende sets. Het Nederlandse dames B-team won met 32 van België A. De set standen waren 1315, 159, 158, 14-16, 15—5. „De Ossekar" voor de beste vrou welijke rol kende de jury toe aan Margriet Floor van het Gronings studenten Toneelgezelschap „neemt ons zoals we zijn", voor haar rol van Claire in „Les bonnes" van Jean Ge net, regie Paul Koning. Nob Smeele van SIA Leiden kreeg de „Oscar" voor de beste manne lijke hoofdrol, n.l. van de rentenier Lenglume in „De zaak van de Rue de Lourcine" van Eugène Labiche, regie Agatha Croisset-Witteman. Eervol werden vermeld Gerrie Eva van Kooten en Anneke Potma voor de twee andere rollen in „Les Bonnes" en Trudy Derksen voor de rol van de „dame" in „The man of destiny" van Shaw, opgevoerd door Floret-titel voor Fran Mosman Het zondag in Den Haag gehou den Nederlands kampioenschap hoofdklasse floret heren heeft een verrassend verloop gekregen. Jos Kara en Joszka Makk, beiden in hun poules bijzonder overtuigend, slaag den er bijvoorbeeld niet in de eind strijd te bereiken. ZR werden in de laatste ronde van de elimination di recte verslagen. Een ronde eerder was titelverdedi ger Hans Sauerbier gestruikeld. In de finalepoule van vier was de Amsterdammer Fran Mosman op- parmachtig. Hij won al zijn par tijen, waarbij zijn zege op de Hage naar Henk ter Keurs (53) beslis send was. Uitslag: 1. Fran Mosman jr. (Amsterdam), 3 gewonnen partijen. 2. Henk ter Keurs (Den Haag), 2 gewonnen par tijen 3. Jan Montfoort (Rijswijk), 1 gewonnen partij. 4. Jeroen Giltay (Haarlem), 0 gewonnen partijen. Jos Kars (Amsterdam) werd als vijf de geklasseerd, Ferry Godhelp als zesde. De zeven de plaats werd ge deeld door Joszka Maak en Kasper Kardolus. het Thomastoneel Amsterdam en voorts de vertolking van „Lanseloet" de Nijmegen aar Loek Schaareman en voor de rol van „De man met de bloem" in de mond Rob Erenstein. „Kruiwageningetjes" voor goede bijrollen kregen Marijke van Dooren als de moeder van Lanseloet en Peter Broekveldt voor een bijrol in De man met de bloem in de mond. De jury uitte haar waardering voor het alge mene peil door de studenten in het merendeel der 17 opvoeringen bereikt. vaarover wij zaterdag (Foto L.D./Holvast) SVL VERSLAAT ANIMO: 11-5 Het Haagse Animo is voor SVL altijd een uiterst moeilijk te kloppen tegenstander geweest. Gisteren even wel wonnen Frank Bonte en zij» mannen zoals zR wilden. De Hage naars misten niet alleen tempo, maar zij schoten ook tekort in techniek. Dat SVL maar met een bescheiden 11—5 score van het veld stapte, lag aan het ongeïnteresseerde spel. Er werd traag gecombineerd en van de vele kansen die er desondanks ont stonden. werden er slechts enkele benut. Pas toen de stand 30 voor SVL was, konden de gastheren mede door minzaam toekijken van de roodwitte defensie de prima Leidse doelman Piet Hiestand de gang naar het net laten maken. De rust ging in met 62 in het voordeel van onze stadgenoten. Na de hervatting kwam Animo even gevaarlijk opzetten. Na dat Hans Kagie voor 7—2 had gezorgd liepen de Hagenaars in tot 75. Dat was dc Leidse aanval toch wel wat ai te gortig. Het tempo werd stevig opgeschroefd en George Tiesema, Walter Görtz, Hans Kagie en Kees Lucas brachten het Leidse overwicht in de score tot uiting. Zuidhollands record voor Jan van Heek Tijdens nationale wedstrijden in Bergen op Zoom heeft Jan van Heek A.V. Holland) met een speerworp van 64.02 meter een nieuw Zuidhol- lards record gevestigd. Het oude re cord stond met 62.69 meter op naam van v. d. Wiel (V. en L.) Jan van Heek werd overtroefd door de Neder landse kampioen Piet Olofsen (Hoorn) wiens 67.53 meter goed voor de eerste plaats was. Koersen te Alkmaar (Van onze medewerker) De Franse import Pigh Life II toonde gisteren in Alkmaar weer eens zRn superioriteit. De hengst liep gaandeweg zijn handicap in op de kopp&arden van wie Unwaersfugel S de leiding had, die later werd uitgeschakeld. In het laatste rechte eind bedwong Vergay in 1.23.9 met zekerheid de slotaanval van Yewel Boy, die Ydolius op de derde plaats hield. Meer moeite had Ver ga in de slotdraverR met Annemieke Hollandia, waarin hR slechts met veel moeite de slotaanval van April Love kon pareren, die met miniem verschil het hoofd moest buigen. De openingsdraverij gaf een span nend slot, daar de foto moest beslis sen dat Dave Fez (Schoonhoven jr.) Dirk de V met een neusje had ge klopt. In de tweede afdeling van de driejarigen verwees Donna Fabiola met een ferme eindsprint de steeds leidende Doorlooper G naar de tweede plaats. De MercuriusprRs was een dubbel succes voor trainer K. Woudstra. Zelf stuurde hR Ziganita naar een enigs zins verrassende 1.24.2 zege en zijn leerling Niemeyer met Ziganita ont nam Anna Scotch de tweede plaats. P. Strooper won met Christiaan de Wet van kop af de Maanprijs, ge volgd door Crisante, die een zeer goede verrichting leverde en Do- Het amateumummer was van kop af voor Tuzee met Barrelina in 1.26.2. Aga Khan werd tweede voor Bonnie K. Brahmapoetra S ver speelde zijn kansen door galoppades. Verrassend was de zege van Black- foot van 's Gravenhof (Leeman) (w. f 10.50), die de leidende Brilliante Z kort voor de streep klopte. Op foto werd CherubRn BS derde voor Ar nold P. Een surprise was de triomf van Ballos (ir. Oosting) in de eerste af deling van de 2700 meter draverR (w. f 10.40), waarin Aleph tweede werd voor een eveneens verrassende Asilverno (pl. f8.40). De tweede af deling was voor de sterke Anton B (BolwRn), gevolgd door Batonnist K. TotaJisator-< De favoriet Aafke Williams kon slechts derde worden doordat Again Hcllandia wegens springen door het stek werd uitgeschakeld. Uitslagen Atlasprij8, le afd.: 1. Dave Fez (L. Schoonhoven Jr.) (1.32.6); 2. Dirk de V; 3. Dumas Z. Tot.: wl. f3.60, pl. 1.40, 1.40, 2.70, koppel 8. cov. 4. 2de afd.: 1. Donna Fabiola (B. Neef) (1.34.6); 2. Doorloopster G; 3. Donny K. Tot.: wl. f4, pl. 1.40, 1.30, 1.30, koppel 7.10, oov. 3.50. Mercuriusprljs: 1. Yvonne Magowan (K. Woudstra) (1.24.5); 2. Ziganita; 3. Anna Scotch. Tot.: wl. f6.30, pl. 2.20. 2.80, 2, koppel 9.30, cov. 13.40, trio 475,50. Maanprijs1. Christiaan de Wet (P. A Strooper) (1.29.-); 2. Crisante; 3. Cominica. Tot.: wl. f3.70, pl. 1.30, 1.50. 1.40, koppel 4.70, cov. 5.50. JupiterprRs: 1. Barrelina (H. Tuzee) (1.26.2); 2 Aga Khan; 3. Bonnie K. Tot.: wl. f 3.30» pl. 1.50, 2.30, 1.60. kop- f 1.40, pl. 1.20, 1.70. 1.50. koppel Saturnusprijs. le afd.; 1. Balloe (lr. J. Oosting) 1.27-32. Aleph; 3. Asil verno. Tot.: wl. f 10.40, pl. 3.60 2.50, 8.40. koppel 11.80, cov. 7.60. 2de afd.: 1. Anton B (D. S. Bolwijn) 1.20, koppel 8.40. ZonprRs: 1. Annemieke Hollandia (M. Vergay) (1.26.-); 2. April Love; 3. Èa- Harvester G. Tot.: wl. f 1.8" 1.30, 1.8 De Leidse eersteklasser Roomburg heeft het ook in de tweede wedstrijd van de competitie niet tot een overwining kunnen bren gen. Van de sterke reserves van ELTV met in de gelederen Beukers, Van Lidt de Jeude, mevr. Van den Wildenberg, oud kampioene van Nederland Mien Vletter—Tettelaar en Liesbeth Rinkel werd met 2—8 verloren. De laatste partij kon door de regen niet worden uitgespeeld. Een op het oog forse nederlaag, die mogehjlc twijfel zou kunnen doen ontstaan aan het handhaven van een Leidse vertegenwoordiging in deze hoge klasse. Wie echter gisteren op Roomburg enkele van de gespeelde partijen heeft gezien, o.a. de heren- dubbels, zal alle sombere gedachten terstond uit het hoofd hebben gezet. Peter Tiele/Jean Monod de Froide- ville legden Beukers/Van Lidt de Jeude het vuur na aan de schenen <6-4, 3-6, 4-6, na 3-0 in de derde set). Er waren meer drie sets-partijen. Eén daarvan, het vierde heren enkelspel van Dick Bouman tegen Van Brun- schot ging verloren door een gebrek aan vertrouwen in eigen kunnen van de Roomburger. HR verloor met 10- 12, 6-4, 5-7. In de eerste set verloor Bouman een setpunt met een dubbele fout! Voortreffelijk weerde ziclh gisteren weer Anja Pino. De oud-kampioene van Nederland. Mien Vletter-Tette laar, moest een driesets nedei-laag accepteren: 6-4, 0-6, 6-3. Zo spelend Roomburg 2 Roomburg 2 boekte wederom een verdienstelRk gelijkspel. HLTC 2 moest zich vla de dubbelspelen uit een benarde situatie redden. De Roomburgera stonden door overwinningen van Els HeRmans (in het eerste damesenkelspel), Ufkus en Mulder (in de enkelspelen) met 3-1 voor. Het herendubbel leverde het vierde winstpunt op. Spannend ging het nog toe in het tweede gemengd dubbelspel, waar Roomburg lange tijd de beste kansen had, maar waar ten slotte de HLTC 2 het voor het gelRke spel nodigde puntje in de wacht wist te slepen: 6-4 in de beslissende set. Leidsehe Hout het tweede g.d., werd afgebroken vanwege de regen. De stand was toen 9-7 en 1-1 in het voordeel van de Leidsche Hout combinatie Inge NRe- boer/Aad van Zuuren. De enkelspelen leverden maar één winstpunt op voor de Leidsche Hout 1. Mevr. van Berge-Henegouwen re kende in twee sets (6-3, 6-2) af met mej. Van Biest. Het tweede winstpunt van de Leidsche Hout kwam uit het damesdubbel. Jammer was het, dat Aad van Zuuren zRn partR in het enkelspel niet in winst kon omzetten. Kansen had hR daarvoor althans in de eerste set te over. Tien setpunten liet hR voorbijgaan. Tegenstander De Wolff won de set op het eerste set- punt. Noordwijkse SV De Noordwijkse Sportver. boekte de tweede winst. ULTC werd met 6-2 geklopt. Zonder moeite ging dat ech ter niet. Alleen Josien van der Koogh wist in twee sets te zegevieren over haar tegenstandster. Karsten sr. bleef on geslagen. maar daar had hR drie sets voor nodig (6-4, 0-6, 6-4) tegen B. Schepens. Urlus verloor in twee sets (2-6, 4-6) van Nelissen. Het tweede g.d. werd niet gespeeld. SphaerindaLLTC werd uitgesteld,

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 15