T.v. - festival begonnen Chaplin met Sophia in film STEEKPARTIJ GRONINGEN Maduroclam maandag rechtstreeks naar Y.S. LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 1 MEI 1965 DERDE BLAD L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. LD. OVER RADIO EN T.V. In Montreux dingen 25 landen naar de goudenzilveren of bronzen roos (Va nedewerkster Montreux is wakker geschud. Ruim 500 binnen- en buitenlan ders van voor en achter het ijzeren gordijn slenteren op gezette tijden door de zonnige straten van dit kleine stadje aan de rand van het Meer van Genève. Het 5e televisie-festival, waarin over een week de gouden, de zilveren en de bronzen roos wordt uit gereikt, is geopend en draait nu op volle toeren. ten opknappen. Een boeiend verwe ven geheel van droom en werkelijk heid, filmisch bijzonder knap en vol mooie klassieke plaatjes, geestig, al hoewel zonder pakkend en verras send einde. Sammy Davis A.B.C. uit New-York presenteerde een Sammy Davisshow. Het viel wat tegen. Natuurlijk: Sammy Davis blijft Sammy Davis, maar iets nieuws bracht deze show niet. Het was eenzelfde show als we in decem ber van hem op de Nederlandse t.v. hebben gezien. Roemenië maakte het zich zeer moeilijk en was kennelijk geinspireerd door de Zwitserse eerste prijs van vo rig jaar zowel muzikaal als wat de ideetjes betreft. Al laat het verhaal Vijfentwintig amusementsfilms zijn officiéél ingestuurd. Ook ons land doet mee, al venvacht de Neder landse kolonie niet zo'n daverend succes als vorig jaar toen Rudi Carrell de zilveren roos won. Buiten mededinging worden er 23 films ver toond, waarbij onze Rita en Bueno- show „Nou jij weer" die sterk is in gekort en nu niet langer dan 31 mi nuten duurt. Acht films zijn reeds op het scherm verschenen in de 24 uur, dat het fes tival duurtuit Polen, Ierland, Fin land, Amerika, Roemenië, Oostenrijk, Tsjecho-Slowakye en Noorwegen. Werkelijke stralende toppen, pas send bij het haast overdadige decor van witbesneeuwde bergen. Zyn tot nu toe nog niet te zien geweest. Polen kwam aandragen met een soort .manneke' waaraan wij ons eni ge tijd geleden al zo zwaar overeten hebben. Ierland bracht het er al niet veel beter af: een liedjesprogramma zon der noemenswaardige vondsten in de bekende „country and western"- stiji. Finland oogstte groot succes met „The cold old days", het verrukke lijk verhaal van een groepje restau- Tweede dag Gisteren op de 2de dag was Samy Molcho de grote ster, zij het wat ons betreft met zeer gemengde gevoelens. Deze zwartharige Israëliër, ook be kend in ons land vanwege een tv- optreden voor de NCRV, leverde de idee voor en de enige rol in zijn door Oostenrijk uitgebrachte show. Het was 44 minuten lang al Samy wat de klok sloegSamy als dirigent, als marionet, als Napolitaanse zanger, als goochelaar en Samy tot vervelens toe in travesti-nummers. Frappante over gangen en knappe montages zorgden ervoor, dat Samy ook in twee of zelfs in zesvoud te zien was. Gelukkig is het een schrale jongen. Voor Samy zelf was dit tv-experiment ook nieuw: hij is van professie mime-speler en witte clown. De Tsjechen al drie maal in de prijzen gevallen verrasten met een fris stukje gooi-en-smijtwerk op de manier van de comedy-capers. Wat de Noren gisteren brachten als iets nieuws, deed Dick van Bommel al een paar jaar geleden. „Collage '65" is een soort kort nieuwsprogramma vol steekjes onder water. (Van onze Groningse correspondent) Een 36-jarige Surinaamse los-ar- beider heeft gisteravond in een pen- I sion in Groningen, waar hij sinds z^jn vrijlating uit de gevangenis on derdak had, de 26-jarige zoon van zijn hospita met een scherp voor werp In het gezicht gestoken. Dat gebeurde na een woordenwisseling tussen de hospita, haar zoon en de kostganger, waarbij deze de huur v.erd opgezegd. Het slachtoffer, de »lieer J. J. Huisman, is niet ernstig gewond. Hij kreeg een diepe wond in de linkerwang juist boven de mond en kon gisteravond nog het Acade misch ziekenhuis verlaten. De dader is voortvluchtig. ijzig baai gelegen kasteel Everly Brothers vanavond op t.v. Het Amerikaanse zangduo „The Everly brothers" arriveerde gisteren uit Parijs op Schiphol om gister avond tijdens het Oranjebal in Kras- napolsky in Amsterdam op te treden. Vanmiddag zouden de twee zangers Don en Phil en hun orkestje te zien zijn in een televisieuitzending van de VARA. Tijdens dit optreden zouden opnamen worden gemaakt voor een tweede-netprogramma, dat vanavond zal worden uitgezonden. Daarna vertrekken de zangers, die thans een tournee door Europa ma ken, naar Gasselte in Drente waar zij voor de jeugd zullen optreden. Morgenochtend vertrekt het gezel schap naar Londen. Pi ■inses Beatrix bij Pepijn Prinses Beatrix heeft in gezelschap van elf vrienden en vriendinnen, de voorstelling van het Haags,che caba ret Pepijn bijgewoond. De Prinses had eigenlijk destijds de premiere van Pepijn willen bijwonen, maar bleek toen verhinderd. Na afloop van de voorstelling heeft de prinses de leider van het cabaret, Paul van Vliet, verteld, dat de voorstelling haar verwachtingen had overtroffen. Sell a he I prog ra mi na Early Bird Met Engeland, Italië en Frankrijk zal Nederland zichzelf maandag twee uur lang via de nieuwe communicatiesatelliet Early Bird presenteren aan het Amerikaanse volk. Dit gebeurt in de Today Show, een bekend Amerikaans tv-programma, dat. door alle Amerikaanse televisiekijkers kan worden ontvangen. Het wordt de eerste live-show via de Early Bird. Amerikaanse luchtaanval op opslagplaats Negenendertig Amerikaanse mari nevliegtuigen van het vliegdekschip „Midway" hebben gisteren een on geveer 120 kilometer ten zuiden van Hanoi gelegen Noordvietnamese op slagplaats van voorraden gebombar deerd en met boordwapens bescho ten. Tien gebouwen en vier spoor wegwagons werden vernield, terwijl vier gebouwen zwaar werden be schadigd. Twee bataljons Zuidvietnamese troepen, die tw In eik van de vier landen worden op twee plaatsen camera's neergezet. In Nederland gebeurt dat in Madu- rodam en op Hotel Americain aan het Amsterdamse Leidseplein. Elk land komt tijdens de uitzending enkele keren met korte en langere shots aan bod, hetgeen van de came- ralieden en commentatoren nogal wat improvisatietalent zal vergen. De Amerikaanse kijkers krijgen in Ma- durodam, waarvan het accent op de Nederlandse jeugd wordt gelegd, onder andere drie jongens en drie meisjes in Volendams kostuum te Prinses Beatrix, burgemeesteresse van Madurodam, zal in verband met andere afspraken niet voldoen aan het verzoek zelf de Amerikanen iets over Madurodam te vertellen. Een belangrijk punt in het Itali aanse programmaonderdeel is een toespraak van de paus. In Engeland houdt premier Harold Wilson een speech, terwijl de Fransen de modehuizen Fath en Dior op het scherm brengen. De camera's op het Leidscheplein zullen de Amerikanen een impressie geven van de sfeer in Amsterdam. De uitzending duurt van 12.00 uur tot 2.00 's middags (7.00 tot 9.00 's och tends Amerikaanse tijd). Rotterdams haven Bedrijfsleider van Oceana in arrest operaties op een eiland in de mon ding van de rivier de Mekong heb ben uitgevoerd, hebben aldaar een wapenopslagplaats van de Vietcong ontdekt, waarin 1100 geweren van Russische makelij werden aangetrof fen. Bij de zuiveringsoperatie, die vrijdag werd voortgezet, zijn tot nu toe meer dan tachtig rebellen ge sneuveld. In Da Nang zijn op 28 april tien Mishandeling De Surinamer, die vele jaren in Amsterdam woonde, verbleef sinds het begin van het vorige jaar in Groningen. Hij raakte er al gauw be trokken in een vechtpartij, die hem wegens poging tot doodslag of zware mishandeling op één jaar gevangenis straf met aftrek kwam te staan. Enkele maanden geleden verliet hij de gevangenis en nam zijn intrek in het pension van mevrouw H. Huis man-Tams aan de Oudeweg 16a in Groningen. Hij was geen rustige gast De andere pensiongasten klaagden nogal eens over hem. De man zette 's morgens al vrij vroeg zijn platen speler zo hard aan, dat geen van de overige kostgangers er nog in slaagden een oog dicht te doen. Gis termiddag namen mevr Huisman en naar zoon de Surinamer even apart om hem te vragen wat rustiger te zijn. Op een gegeven moment vie len er harde woorden. De kostganger uitte bedreigingen, zowel tegen de hospita als tegen haar zoon. Maar daar bleef het' op dat moment bij. I NEDERLAND 1 5.00 uur Naar politie De heer Huisman echter ging naar het hoofdbureau van politie, waar hij over het optreden van de kost ganger zijn beklag deed. Het schijnt dat de heer Huisman bij zijn thuis komst heeft gezegd, dat hij de politie het een en ander over hem had ver studenten in leeftijd variërend I tcld. Er vielen opnieuw harde woor- van 16 tot 19 jaar gearresteerd, den en ditmaal hep de ruzie zo hoog, die een aanval op de Amerikaanse I dat de Surinamer de kamer werd op- luchtanachtbasis aldaar moesten j gezegd. Hij moest het huis onmiddel- voórbereiden. j lijk verlaten. Hy ging daarmee ak- De commandant van het Zuidviet- koord op voorwaarde, dat hij de eerste legerkorps, brigade- j maand huur, die hij vooruit had betaald terug kreeg. Daar stemde men dan ock mee in. De gast werd weer wat rustiger en zonder angst ging mevrouw Huisman een etage lager om het geld voor hem op te ha len Toen zij de trap weer opliep, kwam zij eerst haar zoon tegen die zijn handen tegen zijn gezicht had gedrukt en hevig bloedde. Vlak daar achter liep de kostganger. Geen van beiden zei een woord. Ze gingen de straat op. De zoon keerde echter terug, waarbij hij de kostganger pas- Iseerde, die doorliep. generaal Ngoejen Tsjanh-thi zei in Da Nang, dat de studenten een aan val op de basis moesten voorberei den door het organiseren van demonstraties, moordaanslagen op functionarissen en het opblazen van installaties. Zij zouden ook moeten pogen tot de basis door te dringen voor een aanval van geregelde Viet- cong-eenheden. Zij waren gear resteerd toen zij anti-Amerikaanse vlugschriften verspreidden, waarin o.m. neutraliteit van Zuid-Vietnam werd geëist. De officier van Justitie heeft kort geleden zoals gemeld opdracht gegeven tot het instellen van een onderzoek bij de N.V. Oceana, een bedrijf in Rotterdam, dat zijn werk terrein vooral in de haven heeft. Bij een fiscaal onderzoek waren namelijk feiten naar voren gekomen, die in de richting van frauduleuze handelingen wezen. Thans is gearresteerd en voorgeleid de 41-jarige Vlaardinger, I VARA: 15.00 Gelders orkest, zang' bedrijfsleider van dit bedrijf. Hij koor en solisten: klas. en mod. muz wordt ervan verdacht frauduleuze Hm handelingen te hebben gepleegd, stereo: Tango-rumba-orkest met zang- Daar het onderzoek dat de recherche sollet, 17.15 stereo: Liedjes, 17.30 Act en de Rotterdamse rivierpolitie in- fwa Aansl. ^>n^™ge^.°f,ch^e stelt in samenwerking met de Rijks- gram., 19.10 Onbewoond: interview i accountantsdienst, in het beginsta- gram - dium verkeert, kunnen nog geen ver- f®gp dere mededelingen worden gedaan. 22.00* "promenade orke'sl 1H .20 Ma-' rinierskapel der Kon. Marine: Mod. werken, 18.50 Lichtbaken, lezing, 19.00 21.35 Man .21.45 Roulette, spelletje .22.00 Liedjes uit Vlaan- - a fig "5 Boekbespr- 22.45 Kruis- deren i 22.30 Nws., 22.40 19.10 Act., 19.30 Klas. gram. 20. ^a— Nederland. 22.25 Boekbespi 22.4" Gesprek KerK en wereld klas. graim., 23.5524.0.0 Nws. ZONDAG 2 MEI Hilversum I, 402 m. IKOR: 8.00 Nws. 8.15 Goede morgen' Christ i wereld van vandaag. 23.15 Nwt de vroegdienst, Nws en Hoogmis, 1*2.10 Boekbes] slijk gebied. 8.45 Inl. Ritus. 11.45 Klas 12.20 Lichte licht progr.. 13.10 15.00 De hand f uit Spanje., 17.00—18,00 19.30 Samenzang: geest. samenleven. bloemlezing uit 21.30 Klas. kamermuz. harp: klas. en mod. muz., 22.05 Wis- sewassen... lioht progr., 22.25 Boekbe spreking. 22.30 Nws.. 22.40 Epiloog. 22.50 Lichte gram. en voordracht. 23.10 Lichte- en dansmuz., 23.55—24.00 Nwa Hilversum H. 298 m. VARA: 8.00 Nws, sportmeded., post- duivenber. en soc. strijdlied, 8.18 Weer of geen weer, gevar. progr., 9.45 Gees telijk leven, toespraak. IKOR: 10.00 I Kinderdienst, 10.30 Prot. kerkdienst, I 11.30 Vraag en antwoord. 11.40 Gram., j 11.45 Resonans - opgevangen en terug- zangsoliste. 13.00 Nws., 13.07 j De toestand in de wereld, lezing, 13.17 gram., 13.20 Carrousel, een alle kanten sic. 16.30 Sportrevi ie Charles Chaplin heeft het I ren heeft aangezocht en waarin Italiaanse en een Sowjet-diplo- I waaruit wel blijkt dat Chaplin initiatief genomen voor een nieu- hij ook zelf een rol zal spelen. i maat en speelt in Hongkong. De niets meer wegheeft van de oude we filmwaarvoor hij Sophia Lo- De film gaat over een jonge foto toont de beide sterven, roemruchte Charlie 16.00 Country and Westerr "portrevue. 17.00 Lich zangsolisten. VARA: voor ae jeugd. 17.50 Nws en spo slagen. 18.05 Soprtjournaal. 18.3< reo: Walsorkest. 19.00 Bij nader i: forum, 19.40 Jaezmiuz. AVRO: iet bal. 23.00 Concertgebouw-oi 6.31 uur 9.10 1 1140 i 11.15 1 NEDERLAND 2 9.10 uur fK K VARA: 1 mei in Utrecht Voetbal F.A. Cup Final Op weg, reisprogramma Kinderpropramma Sluiting Nieuws in het kort NTS Rawhide, western Kleuterprogramma 1 mei in 1965 NTS-journaal De Rudi Carrell show De twaalf gezworenen, speelfilm NTS-journaal Sluiting. NCRV: Nieuws in het kort NTS Detectivebureau Lynx, film Drie mannen en een trein Het werk onzer handen Acht plus zee Attentie, actualiteiten Sluiting. UIT HET RADIOPROGRAMMA: 1 HILVERSUM 1: 1 HILVERSUM 2: NEDERLAND 1 AVRO: 10.00 i 10.30 i 10.35 i Aan het begin van de week, kerkelijk Sluiting Verbinding via satelliet AmerikaEuropa Woord voor woord, kerkelijk programma Kentucky Jones, film De Rabbi en zijn Rabbi NTS-journaal Sport in beeld Kijkt U ook vanavond? amusementsprogr. Box en Cox, spel Kunstgrepen van Pierre Janssen NTS-journaal Sluiting. NEDERLAND 2 NTS: 7.30 uur Kapitein Zeppos, film 8.00 uur NTS-journaal 8.05 uur Meine Frau Susanne, film 8.30 uur Byna alles is te koop, film 9.20 uur Ole Torero, tekenfilm 9.25 uur 't Is maar een woord, quiz 10.00 uur Sport in beeld 10.15 uur Sluiting. UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: 8.40 uur Stemmen buiten de tyd HILVERSUM 2: 11.00 uur Concertgebouw Orkest. en gióteren Een tegen allen De N.T.S. had, ere wie ere toe komt (de NCRV dus), voor een stevig amusementsmaal gezorgd met „Een tegen alien". Dit pro gramma is kennelijk een lieve ling van de goden, want viel het vorige keer samen met de ver loving van Prinses Margriet, dit keer viel het op Koninginnedag. Van dat feit werd overigens slechts een gepast gebruik ge maakt. Nieuw was, dat de vra gensteller die het Hoorn lastig moest maken, de Belgische pro- duktieleider van hetzelfde pro gramma, de heer Nest Janssen was, die de moeilijkheidsgraad van zijn tien opgaven zo nauw keurig had weten te berekenen, dat de voor Nederlanders moei lijkste opdracht: het bijeen brengen van 252 kilo geldstuk ken, pas in de allerlaatste mi nuut als vervuld kon worden beschouwd. Hoorn had daarbij overigens de sympathie te hulp gekregen van Zierikzee, en later nog andere plaatsen, maar des ondanks moesten er op het laatst nog tientjes en briefjes van 25 (die voor een pond en 2% pond mochten doorgaan) aan te pas komen om Hoorn ook deze laat ste vraag goed te laten beant woorden. De 252 kilo waren overigens berekend naar het ge zamenlijke gewicht van de mi nister Cals <68 kg), Vondeling (84 kg) en Biesheuvel (100 kg), de drie „zwaarste jongens" van het nieuwe kabinet. Dick van Ruler, die op een Amerikaanse universiteit de geliefdste „cheer- maker" zou zijn, wekte de kij kers op om tegen een kleine ver goeding per briefkaart aan de N.T.S., postbus 10 in Hilversum vóór zondagavond te laten we ten hoeveel het gezamenlijke kabinet weeg, met de kleertjes aan natuurlijk. De vragen waren deze keer niet al te briljant (vooral visueel niet), technisch verliep alles naar wens, alleen was er even een heel klein incidentje toen het jurylid ter plaatse bij op- ii!'tniniic!:in!!M!(U!i!ii'i:i'iin:ninniiiioDnira!ö]iiBnmmi3(iifl!PffliiiimiM dracht vyf een woord gecensu- reerd had dat door de „grand jury" even later werd goed be- vonden. De opdracht luidde 60 E woorden bijeen te brengen die, net als leeg is geel, achterste- voren gelezen ook nog een goed Z Nederlands woord zouden vor- men. Het woord „stok" werd In =1 eerste instantie geweigerd, maar door de echte jury goedgekeurd, terecht natuurlijk. Trouwens, op E dat moment hing bij de goed- gekeurde al het woorde „teer" aan het bord. Koninginnedag j Het Oranje-defilé was 'smor- gens kundig, gevarieerd en goed ff gecommentarieerd op het scherm gebracht. Het feestjournaal van de journaaldienst bewees dat er E kennelijk met man en macht gewerkt was om een zo breed mogelijk inzicht te geven in de E verschillende manieren van E feestvieren op Koninginnedag in ons land. E Op Nederland 2 haakte Simon E van Collem in zijn oude draai- doos aan bij vooroorlogse Ko- ninginnedagvieringen, maar hij beperkte zich verder tot een samenvatting van de film „de E drie musketiers" uit 1921. In de rol van d'Artagnan niemand minder dan Douglas Fairbanks, de „grote ster" van het stomme E doek. Waarom werd ons niet even verteld hoe de volledige rolbezetting was in deze film? In een van de marketensters meenden wij de grote zwijgende Tallulah Bankheads te herken- nen! Intussen handhaven wij H ons protest tegen het feit dat zelfs de grootste films uit het E stomme verleden „De drie mus- E ketiers" behoort zeker tot de klassieken in zijn genre) als uit- treksels op het scherm worden gebracht. Waarom niet vaker E een volledige speelfilm uit de twintiger jaren op maandag- avond getoond, in plaats van de stortvloed van saaie films van achter het ijzeren gordijn, die we de laatste tyd te zien hebben ge- kregen? 9.40 Voor de hulsvrouw, 10.10 Seml- kias. pianospel, 10.20 Rondom het theolog. etherleergang, 11.05 Meded. land- en tuinbouw, 12.30 12.50 14.05 Schoolradio, 14.35 orkest. Mod. kamermuz., 15.00 Als de kat huis is. (herh. steravond wedstrijd van donderdag 22 april jl.)15.30 Klas. pianoconcert, 16.00 Rondom dood en bevrijding, godsd. uitz., 16.30 Voor jaarsliederen. 17.00 Voor de kleuters, 17.15 Voor de jeugd, 17.30 Lichte gram. tieners, 17.50 Overheidsvoor lichting: AVRO: 7.00 Nws, 7.10 Ochtendgym., 7.20 Klokkijken. kinderprogr., 8.00 Nws 8.10 Amus. muz„ 8.50 Ochtendgym.. 9.00 De groenteman. 9.05 Klas. gram 9.40 Morgenwijding, 9.55 Kerkorgelmuz! 10.00 Arbeidsvitaminen. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nws.. 11.02 Voor de 12.00 Lichte orkestmuz., 12.27 Waterstanden, :angsolistenJoodse liede- dracht, 15.45 Lichte Nws., 16.02 Stereo: Instr. klas. en mod kamermuz.. 16.30 Lichte gram., 17.00 Voor de padvinders 17.0 Jazz corner. 17.50 Militair TELEVISIEPROGRAMMA vuur ue Kleuters, ïy.ub up naar Hol lywood (Comedy Caper), 19.20 Open baar Kunstbezit, 19.35 Huckleberry Hound, tv-film, 20.00 Journaal en weeroveraicht, 20.20 Uitzending van de Chr. Hist. Unie, 20.30 De Gouden Roos van Montreux, kort progr. over de Intern- Amusementswereld. 20.40 Lippizaner Paarden, doe., 21.00 Aan de Justitie ontkomen, speelflim (belde keuringen 18 Jaar). 22.25—22.30 Journaal. Nederland II: NTS: 20.00 Nws. 20.01 Andy Griffith - geen goede invloed., tv-film, 20.25 Gitaar en cello: klas. "Tiuz 20.55 East Sic oude Morelll, trv-f Achter het nieuws.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5