v j Trieste herinnering aan oorlogstijd H P, VAN DAM OVERLEDEN Ontvanger Bouma Officier O.N. Burgemeester Gallas ere-voorzitter van Leiderdorpse O.Y. OEGSTGEEST HAD GEZELLIG FEEST V Sport, zang en nniziek op Koninginnedag in vlaggend Wassenaar KINDERSPELEN WARMOND DIENEN, HELPEN, BESCHERMEN LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 1 MEI 1965 l Expositie in Rehoboth ruil ro r Een boeiende tentoonstelling, pwijd aan de onheilszwangere *eiren van 1937 tot en met 1945, HAfordt gedurende deze eerste leidagen gehouden in het ge- (l|buw .Rehoboth" aan het Ra- i/ïenburg. De expositie, waarvan het lateriaal met zeer grote zorg '•lijeen is gebracht, is op touw avqezet door het Jeugdontmoe- ingscentrum Rehoboth" in sa- Boienwerking met de Documenta- iegroep '40—'45 en het leger museum „Generaal Hoefer". A|ziJ brengt een duistere periode in !e geschiedenis van de mensheid in eeld. En het is goed bij de twin- ajgste herdenking van onze bevrij- I ling met deze periode geconfron- *erd te worden. Een periode die Ich moeilijk laat beschrijven, maar raarvan de stoffelijke resten nog °°leeds bestaan. Vele tastbare bewij- pn van de nazi-terreur, van het fcrzet en van nog meer oorlogsellen- b zijn op deze tentoonstelling voor- ■Jeffelijk gerangschikt en gerubri- ™erd. Er wordt onder meer aandacht %steed aan de snelle opkomst van 'asftt nazisme, de dramatische meida- 751«n van 1940, de spectaculaire fe- tuaristaking, de afschuwelijke jo- ■Kuvervolging, de onvergetelijke hon gerwinter, het dappere verzet, de il- ™gale bladen, het universitaire leven m de bezettingstijd en tenslotte aan B glorieuze bevrijding. Op deze ex- sitie is ook plaats ingeruimd voor leiden in de bezettingstijd. Er han- en krantenknipsels, proclamaties, Ij? [ropaganda-affiches en foto's van ^Jitler en Mussert aan de muur en W 1 liggen talrijke plaatjes uit Leiden omgeving op tafels uitgespreid. Jj len ziet daar de verwoestingen, ie bij de bombardementen van 1944 "JU ina het oude station zijn aange- gei cht en de intocht van de bevrijders ie i1945. Er staat in de grote beneden- feal van „Rehoboth" bovendien een bij >schadigde buste van Hitier, afkom- ig uit het gebouw van de Orts- ommandantur aan het Rapenburg. pk worden in deze ruimte enkele )Vlapens uit de bange oorlogstijd ten tongesteld. De burgemeester van ^Jfclden, mr, G. C. van der Willigen, lUjeeft deze tentoonstelling op Ko- ra; BOUWEN AAN LEVENDAAL w,„Het heeft lang geduurd, doch jians krijgt het Levendaal een aan- In overeenkomstig de betekenis i deze brede verkeersweg. Nieuw- ïw en verbouw komen hier thans afcgelmatig van de grond", aldus trak wethouder C. J. Piena toen Hij donderdagmiddag het nieuwe au tomobielbedrijf van de firma Devilee ieizevoort opende. Een bedrijf, dat opgetrokken op de plaats, waar in toeger jaren de Broodfabriek Van .oole Nicola en Co gevestigde was n deze omgeving een geheel nieuw aanzicht' geeft. De wethou- j1® sr voegde hieraan de mededeling dat zeer binnenkort een begin j&l worden gemaakt met de inrich- ^ng van een parkeerterrein langs !t Levendaal en de Garenmarkt en it alle pogingen in het werk wor- gesteld om de doorbraak naar Hogewoerd en Hooigracht spoedig realiseren. Met het gereedkomen i de nieuwe Lammenschansweg be kend deze toekomstige doorbraak, dus de wethouder, een eerste stap de richting van de Noord-Zuid- irbinding. In de ouderdam van 89 jaar is in egstgeest overleden de heer H. P. Dam, oud-procuratiehouder van f N.V. Sijthoffs Uitgeversmaat- :happijIn zijn tijd heeft de heer fan Dam zich sterk beijverd voor et contact tussen auteur en uitge- er. De teraardebestelling vond in die stilte ülaats. De voorzitter van de Vereniging Koninginnedag"de heer Wde Gast, wethouder C. J. Piena en gemeentesecretaris J. van der Poel (v. I. n. r.) buigen zich over het fotomateriaal, dat ook de komende dagen in het ge bouw Rehoboth" is te zien. (Foto L/D Holvast) ninginnedag geopend in tegenwoor digheid van vele burgerlijke, kerkelij ke en militaire autoriteiten. Het deed hem groot genoegen, dat juist de jongeren deze expositie hebben wil len organiseren. „Voor de meeste jon geren immers, is de oorlog een ver haal en geen werkelijkheid". De bur gemeester twijfelde er niet aan of deze tentoonstelling zal bij velen de herinnering aan de oorlogstijd levend houden. De eposxitie is tot woensdagavond geopend en voor iedereen toegang- kelyk. OEGSTGEES1 Ter gelegenheid van de verjaardag van de Koningin werd de heer J. S. H. J. W. Bouma, in Oegstgeest, hoofdontvanger-titulair van 's Rijks belastingen, hoofd van het kantoor der accijnzen in Rotterdam, be noemd tot Officier van Oranje Nas- WARMOND MEDISCHE DIENST Zondag: dokter H. A. G. M. Wa lenkamp, Warmond, tel. 01711-220. Zuster Muhlhaus, Dr. Kuyperlaan 3 Voorhout, tel. 02532-8122. WASSENAAR j KERKDIENSTEN Herv. Gem.: Dorpskerk: 10 uur dr. Th. C. Frederikse. 19 uur ds. J. T. ;Wiersma. Kievietkerk: 9 uur jeugd- kerk, 10 uur ds. J. T. Wiersma. Dey- lerhuis 10.15 uur vicaris C. Mondt, Leiden. Dorpscentrum 10 uur jeugd- kerk; Geref. Kerk: Bloemcamplaan, 10 en 17 uur ds. E. Pijlman. Zijllaan 10 uur cand. A. Brouwer, A'dam, 17 uur ds. A. Hofman: Ned. Prot. Bond: Lange Kerkdam 10.30 uur ds. J. Zuur deeg, Maarssen. Johannahuis 10.30 uur ds. W. R. M. Noordhoff, Rotter dam. Herv. Geref. Evang.: Dorpshuis 10 en 17 uur ds. H. G. A. Abma, Gouda. MEDISCHE DIENST Doktersdienst: de artsen A. F. F Janse, Kerkstraat 42, tel. 3005 en J. H. Jaarsma, Wittenburgerweg 106, tel. 9676. Apotheekdienst: Wassenaar- se Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. „U heeft ons steeds met raad en daad bijgestaan, en tijdens 't voor bereiden van de activiteiten van de verschillende feesten toonde U altijd grote belangstelling". Dit zei de voor zitter van de Oranjevereniging in Leiderdorp, de heer W. D. C. v. d. Wijngaard Azn. tegen burgemeester mr. R. M. Gallas. Unaniem heeft het bestuur nu besloten U het erevoorzit terschap van de vereniging aan te bieden. Burgemeester Gallas zei, diep on der de indruk te zijn. Zowel hij als het gehele gemeentebestuur is dank baar, dat Leiderdorp in de Oranje verenging een vereniging bezit, die steeds opnieuw met grote zorg fees telijkheden voorbereid. Er komt wel eens kritiek, maar dat is net als bij een gemeentebestuur. Dat is één der voordelen van de democratie en helemaal niet erg. Hoofdzaak is, dat men actief is. Wethouder Meerburg memoreerde de geschiedenis van de O. V. Hij vond het zeer belangrijk, dat het- bestuur zich heeft weten om te schakelen naar veranderingen die de tijd vroeg. In dit werk steekt een stuk volkskracht. De viering van Koninginnedag be gon 's morgens met de aubade van 800 schoolkinderen aan de burge meester. De heer v. d. Wijngaard fe il oteerde namens de Leiderdorpse be volking, en burgemeester Gallas sprak in zijn dankwoord over de De feestelijkheden in Oegstgeest begonnen op donderdagavond met een uitstekend geslaagde lampion optocht en de openstelling van het feestelijk marktterrein aan de Lijt- weg, dat meer ruimte biedt en uit verkeersoogpunt beter gelegen is dan het Wilhelminapark waar tot dusver de kermisattracties waren opgesteld, heeft uitstekend voldaan. Het is er bijzonder druk en gezellig geweest. Voor alle programma punten be stond grote publieke belangstelling, zelfs op het vroede uur van de auba de en samenzang. Iets nieuws voor Oegstgeest was het trottoirtekenen voor jongens en meisjes van 1014 jaar. Er zijn daarbij bijzondere prestaties verricht en de jury be staande uit mej. M. de Jong en de heren Herman Dijkstra, Jan Kals- beek en Rob Barnard had een moei lijke taak. De eerste prijswinnaars uit d-e verschillende leeftijdsgroepen waren Gerdalien Kalsbeek, Cob£ v. d. Hoek, Joh. Hulsman en H. de Boer. Er waren kinderspelen voor meis jes en jongens. De jeugd kwam overigens bijzonder aan zijn trek door de spectaculaire Jeugd Grand Frix, georganiseerd door de B.P. Drie dagen achtereen vindt deze behen digheidswedstrijd met verkleinde mo dellen van Ferrari-racewagens plaats. Zaterdagmiddag zal bekend zijn wie van de honderden deelnemers de „Gouden Helm" zal winnen en voor In Oegstgeest heeft de jeugd deelgenomen aan straatteken wedstrijden. Op de foto is een van de deelnemers met zijn werk stuk bezig. (Foto L/D Holvast) welk meisje de „Coupe des dames" bestemd zal zijn. Veel aandacht trokken de wieler wedstrijden georganiseerd door de Leidse Swift-combinatie. Een 2 kilo meter parcours was uitgafzet. Het hele parcours was goed te Er waren veel premies te door de leden van de wielersportver enigingen Westland Vooruit, De Spartaan en Hollandia, beide uit Den Haag en Excelsior, Haarlem De Televizier-renner Bart Zoet werd winnaar, op de 2de en 3de plaats kwamen Jan van Amsterdam en Piet Steenvoorden. De Oranjevereniging had voor veel muzikale medewerking gezorgd. Bij zonder goed voor de dag kwam het Jeugdkorps De Burcht uit Leiden, dat o.m. de gekostumeerde voetbal wedstrijd op het ASC-terrein opluis terde. Werkmans Wilskracht gaf in het Rosarium aan de L. de Coligny- laan een avondconcert, terwijl de ge hele avond een grote belangstelling bestond voor de kermisattracties. De bestuursleden van de O.V., die heel de dag druk in de weer waren, mochten van vele zijden horen, dat deze koninginnedag een zeer ge slaagde feestdag is geworden. sterke verbondenheid van het Neder landse volk aan het huis Oranje. Het programma voor de kinderen of in de gebouwen Irene en het Dorpshuis of op de sportvelden werd volgens programma afgewerkt. 's Avonds werd in het Dorpshuis een klaverjastoernooi gehouden. De uitslagen van de kinderspelen zijn: Evenwichtsbalk jongens, groep I: 1. R. Ketling, 2. R. Groenen, 3. F. v. Reyn. Groep II: 1. Rudy Kossen, .2 Piet Glasbergen, 3. Gerard Talsma. Meisjes groep I: 1. Marjan Bongers, 2. Rietje v. d. Mey, 3. Sonja Reibel. II: 1. Marijke de Koning, 2. Marielle Schiphorst, 3. Ria Turk. Ill: 1. Roely Haag, 2. Yvonne de Jong, 3. Petra v. Goozen. Zaklopen jongens, groep I: J. v. d. Zwart, 2. L. D. v. d. Luyt, 3. R. Freeke. Groep II: 1. Hans Detmar, 2. Fred. v. 't Hart, 3. Hennie v. Vel- zen. groep III: 1. Peter de Jong, 2. Wim v. Es, 3. Sjaak Ramak. Meisjes, groep I: 1. Yvonne Andrik, 2. Jolan- da Keuzekamp, 3. Inge Verburg. II: 1. Anneke Hagenaars, 2. Netty Groe- neveld, 3. Marijke van Polanen. III: 1. A. J. Rooda, 2. M. de Jeu, 3. San- ny Es. Busjes lopen, meisjes groep I: 1. Lydie Hoogeveen, 2. Astrid Rand weer 3. Mandy Besjes. II: 1. G. C. Kors- wagen, 2. P. Verhoog, 3. A. Brons geest. Jongens: 1. Jaap Verseput, 2. Leendert v. Velzen, 3. Jan Meinders. Kruiwagenrace: groep 1: Henk Ro denburg, 2. Wim de Graaf, Rein Paulides. Kruiwagenrace, groep II: 1. J. v. d. Leek, 2. H. P. Hakkenberg, 3. R. C. v. d. Linden. Pollepelraces, meisjes: 1. Ria Baest, 2. Itte Schou ten. 3. Margreet Mennenga. Ring steken per fiets, meisjes: 1. Willy de Koning, 2. Bouke v. Zwieten, 3. Alma van Vliet. Jongens groep I: 1. W. Da- men, 2. F. J. Spoel, 3. H. Klaas. II: 1. Hein Hoekman, 2. Rik Epskamp, 3. Piet Zwetsloot. Wasophangen: 1. L. Hulsebos, 2. M. Hendrikse, 3. I. But- selaar. Geen voorrang Omstreeks half elf gisteravond verleende een wielrijder uit Alphen op de hoek Hoflaan-Prins Hendrik straat geen voorrang aan een mo- torriiaer uit Woubrugge. Zowel de wielrijder, die zijn meisje achterop had, als de motorrijder kwamen te vallen, waarbij zij verwondingen op liepen. De voertuigen werden zwaar beschadigd. AARLANDERVEEN Bromfietser door auto gegrepen Toen de bekende molenbouwer Piet van der Lijn gisteravond om streeks kwart over zes met zijn bromfiets rijdende over het Zuid- einde in Aarlanderveen de inrit wilde inrijden naar zijn woning bemerkte hij te laat, dat een personenauto hem achterop kwam. De bestuurder, een inwoner van Nieuwkoop, kon ondanks krachtig remmen een aan rijding niet meer voorkomen. De heer Va nder Lijn kwam via de koffer deksel door de voorruit van de wagen. Hij liep daarbij ernstige hoofdwonden op en is na behande ling door de arts naar een der Woer- dense ziekenhuizen overgebracht. Deze massale zang op het Stad huisplein betekende in de vroege ochtenduren van de 30e april de inleiding tot een stralende dag vol kindervreugde. Dirigent is de heer A. van Kapel, terwijl links op de achtergrond het Leidse Politie Muziek Gezelschap zichtbaar is. Dagblad) Examencommissie Prof. dr. C. A. Zaalberg en prof. dr. C. C. de Bruin, beiden hoog leraar in Leiden, zijn benoemd tot lid van de examencommissie Neder lands m.o. 1965. MARKTBERICHTEN v 1370-1400. AI 1250-1370. All 240- Splnazie 7200 Radijs (per 100 bos) '10-4100. Selderie (per 100 bos) 1600. Peterselie (per 100 bos) 1600-1900. Krulpeterst Raapstelen waspeen 140.000 kg. apstelen (per 1Ö0 bos) thyrus 70-125, Fresia's 60-155. Violie ren 40-130. Irissen 125-185, Colvlllels 105-445. Duizendschoon 80-130. Plu- mosa 45-100, Dhoronlcum 10-45, Nar cissen 18-42, Margrieten 60-95, Tulpen lang 48-126, idem kort 10-52 per bos. Anjers Sim Rose 23-'' 34. Rozen 23-( ROELOFARENDSWEN, 30 april. - Groenteveiling. Aardbeien 68-95 per 1 ons-doosje. Kropsla 950-1500. Andij vie 98-100. Rabarber 25 per 100 kg. 1-117, Spinazie 52-61, 27. Witlof 189. Idem stek 24 alles pei kg. Tomaten A 1020. Idem rijp 920. Idem B 1020. Idem rijp 840. C 1020 per bakje van 6 kg. Aardappelen 10-12 per kg. Sla A 17-21 B 10-15. C 619. bloem kool A 74, B 37. stek 10. Komkom mers 11-19 alles per stuk. Radijs 24- 38. Selderij 6 per bosje. Stoofsla 70-90. per kist. Aardbeien 90-100. Klein 60 per doosje. Komkommers export: AA -48. B 25-28. C 17-20 per stuk. 500-3200. Sim rose 2800-3300. Sim rood 2800-3600. Cheerfulness 280-400. ;0-350 per 100 Latherus bos. Lelies 23-25 per kelk. Met sportwedstrijden voor de oudere schooljeugd, een aubade voor het raadhuis, feestelijkheden voor de kinderen en 's avonds een taptoe heeft Wassenaar gisteren opgewekt feest gevierd ter gelegenheid van de Ko- ninginnever jaardag. Terwijl op de kleuter- en de lagere scholen door het onderwijzend per soneel feestelijkheden werden geor ganiseerd, trad op het Blauw Zwart- terrein de jeugd van ulo- nijver heids- en middelbare scholen aan voor een schoolsporttoernooi. Het was een teleurstelling voor velen, dat in verband met de gesteldheid van een aantal terreinen het voetbaltoer nooi uit het programma geschrapt moest worden. Ook voor de heren van het Wassenaars Sportcontact was dat een teleurstelling. Maar het kon niet anders; de beslissing werd na rijp beraad en overleg met Blauw Zwart en een consul van de KNVB genomen. De rest van het programma werd wel afgewerkt: hockey, estafettes, touwtrekken en handbal. Er werden drie hockeywedstrijden gespeeld. Het seniorenteam van de Openbare Ulo won met 21 van het S.-Adelbert- college, maar verloor met 01 van het Rijnlands Lyceum. Junioren van het Rijnlands Lyceum versloegen leeftijdgenoten van het S.-Adelbert- ;ollege met 20. Bij de estafettes over 4 x 80 meter voor jongens be haalden St.-Adelbertcollege en Open bare Ulo de beste resultaten. Bij de meisjes zegevierden R.-K. Ulo en Rijnlands Lyceum. Het touwtrekken voor jongens voor S.-Adelbertcollege en nogmaals de Openbare Uloschool. Om 12 uur kwamen verscheidene honderden jongens en meisjes van de hoogste klassen van de lagere scholen voor het raadhuis bijeen voor een aubade, ln samenwerking met de muziekvereniging Excelsior en de Chr. Wassenaarse Oratorium vereni ging onder leiding van Gerard Ak kerhuis. De aubade werd in ont vangst genomen door burgemeester Geertsema, die vergezeld was van zijn echtgenote en enkele andere le- Begunstigd door het mooie weer is ook in Warmond de viering van Koninginnedag zeer geslaagd. De feesten begonnen 'sochtends meteen rondgang door het dorp van alle schoolkinderen, muzikaal begeleid door de beide plaatselijke muziek korpsen. 's Middags vonden de kin derspelen plaats. Tegen het einde van de middag kon de burgemeester de volgende prijzen uitreiken: Vlaggetje steken: meisjes 6 jaar: 1. Sandra Sprunken, 2. Lies van Win- sen, 3. Jose v. d. Kroft, 4. Marja van Tongeren, 5. Jacq. Oudshoorn. Jon gens: 1. Mark de Goede, 2. Roland Blok, 3. Matthieu v. d. Hulst, 4. Wim Buters, 5. Huub Weyers. Sluit defies: meisjes 8 jaar: 1. Siska de Frank, 2. Ada Beugelsdijk, 3. Joce Heykoop, 4. Ria v. d. Hulst; 5. Lenie v. d. Hulst. Jongens 1. Kok Juffer mans, 2. Stef Stijnman, 3. Martien Broxterman, 4. Frank Dekker, 5. Tho- man van Grieken. Steltlopen: meis jes 10 jaar: 1. Annie van Dijk, 2. Inge van Dugteren, 3. Cobie v d. Voet, 4. Corina Rijnbeek. 5. Gaby Schave- maker. Jongens: Loek van Winsen, 2. Hans Juffermans, 3. Koos Heems kerk. Ringsteken: meisjes 11 jaar: 1. Annet van Velzen, 2. Els Walraven, 3. Irene Verkaik, 4. Anja Heemskerk, 5. Marian Kerkvliet. Jongens: 1. J. v. d. Hulst, 2. Paul Sprunken, 3. W. Scholtes, 4. J. Breedijk, 5. A. Zoet. Eierrace: jongens 7 jaar: 1. Hans Vink, 2. Ton Juffermans, 3. Rein de Vroomen, 4. Henny Welsink, 5. Leon Juffermans. Zaklopen: jongens 9 jaar: 1. Nico Welsink, 2. Kees de Winter, 3. Marcus Schrier, 4. J. Kerk vliet, 5. Bram van Leeuwen. Mastver- sieren: meisjes 7 jaar: 1. Elly van Moorsel, 2. Grada de Frank, 3. Marja Koudijs, 4. Wietske G aarman Louise Bontje. Blikkenrace: meisjes 9 jaar: 1. Thea Hoogenboom, 2. An net van Winsen, 3. Annelies Spie- rings, 4. Marja Elfrink. Op het vliegveld Eelde is gis teren een internationale beurs voor privé- en zakenvliegtuigen geopend. Het was de eerste markt van deze aard in ons land. den van het gemeentebestuur. De burgemeester hield een toespraak, :in hij de jeugd duidelijk maak- /aarom de Koninginnedag voor geheel Nederland een dag van vreug- ;n dankbaarheid is: omdat wij Nederlanders een goede Koningin hebben die heel veel doet voor land volk. Mr. Geertsema sprak ge lukwensen uit aan de Koningin en de andere leden van de koninklijke familie en ook tot de heer P. van Vollenhoven, de verloofde van Prin ses Margriet. Met een driewerf hoe ra werd deze feestelijke samenkomst voor het raadhuis besloten. 's Middags werden er op verschil lende plaatsen in de gemeente kin dervoorstellingen van poppenkast en goochelen e.d. georganiseerd. Des avonds trok een taptoe voor het raadhuis, waaraan de muziekvereni ging Excelsior, de drumband van Irene het Trompetterkorps Prins Bernhard uit Den Haag en de R.-K. Harmoniekapel uit Leiden meewerk ten veel belangstelling. „Het is goed om van meet af aan een misverstand te vermij den in deze kerkdienst. Het mis verstand, dat deze dienst tot thema zou kunnen hebben: Ko ningin Juliana. Ook op deze dag gaat het velen in de kerk om Hem, die door de eeuwen heen laat verkondigen, dat Zijn ko ninkrijk nabij is. Daarom zal men ook kritisch moeten staan ten opzichte van de trots: God, Ne derland en Oranje", aldus sprak gisterochtend ds. J. A. Eekhof in de Pieterskerk tijdens een dienst, welke daar was belegd ter gelegenheid van de verjaar dag van onze jarige vorstin. Er is geen vanzelfsprekendheid, vanuit de kerk gezien, van een be paalde regeringsvorm of van een be paald Koningshuis. De Oranjes heb ben dit zelf steeds beseft. Zij wisten, aldus ds. Eekhof, van een leiderschap en koningschap by de gratie Gods. In ons land is de vorst niet het hoofd van de kerk. De leden van het huis van Oranje hebben de kerk be schermd in tijden van nood, zij heb ben de verdrukten geholpen. Zij heb- nen dit gedaan vanuit de roeping als gelovige, niet vanuit een duurzaam ambt, waarin zy kerkelijk stonden. Zy waren vanaf Willem de Zwijger lid van de kerk en zijn dit geweest op een zeer bewuste wijze. Naast de andere leden van de kerk hebben zÜ geknield. Als dit gezegd is en er geen mis verstanden kunnen ontstaan over de verhouding tussen God en het ko ningschap van Oranje, dan mogen wij op deze dag zeggen, dat wij als volk en niet minder als kerk dank baar zijn voor deze vorstin. Wij we ten, aldus spreker, dat het een voor recht is zulke figuren op een troon te zien als haar en haar moeder. Zij hebben niet eigen macht en ei gen belang gezocht; zij hebben wil len dienen en het recht gezocht. By haar kroning heeft Juliana ge zegd: „Wie ben ik, dat ik dit doen mag'. Iemand, die op deze wyze het koningschap aanvaardt, weet dat Koning-zyn in de rechte zin bete kent: dienen, helpen, beschermen. En zo hebben wjj Haar sindsdien ge kend en daarom hebben wij Haar zo lief. Christus heeft gezegd: Ik ben niet gekomen om gediend te worden, maar om te dienen. In de kerk,aldus dominee Eek hof, mogen wij dankbaar zijn voor een koningschap, dat zo duidelijk een afglans geeft van Hem. In de bijbel is het menselijk koningschap niet vanzelfsprekend. Het moet door zichtig zyn tot op Hem, die de enige Koning van Israel is. Dit kan wor- I den gezegd van de wijze waarop Ko ningin Juliana vorstin is over ons volk. Daarom kan de kerk op deze dag verheugd en dankbaar zijn. De 1 boodschap van de gerechtigheid, ge- I nade en liefde van Christis is in haar koningschap merkbaar. Daar om vrezen wy God en eren wy on- I ze Koningin.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 15