m Leids KNVB-team Zwaluwenelf tal klopt met 2-0 zegeviert L was niet te stuiten 'tm Peter Post start niet in Ronde van Nederland Denis Neville leunde tegen vlaggemast en Dirk Nijs verzwikte zijn voet Circuit des Mines WERELDRECORD KOGELSTOTEN Nol Kloosterman laat eerste plaats liggen Okker en Hajerin drie sets naar nederlaag Vragen Z The Saint klopte Lively Rodney in 1.23.- i^ossen Zege in LZC-toernooi na strafworpen met ESCA EBBEN EERSTE LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 1 MEI 1965 SPORE VAN ■■'1 Benfica wint Benfica uit Lissabon heeft gister avond in Boedapest de eerste wed strijd tegen Vasas Eto uit Gyoer, de ploeg, die het Amsterdamse DWS uitschakelde, in de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen gewonnen met 1<—0. Bij de rust was de stand nog 00. WIELRENNEN De Amstelvener Peter Post heeft op Koninginnedag het besluit moe ten nemen om niet in de Ronde van Nederland, die wordt gehouden van 12 tot en met 16 mei, te starten. Post werd gisteren opnieuw door dokter Rolink onderzocht. Toen bleek, dat de ontsteking aan het 'rechter been wel helemaal weg was, maar dat de blessure in haar ge heel toch nog niet was genezèn. Er Üs namelijk iets nog niet in orde in de overgang tussen pees en sche de, waar de ontsteking zich bevond. Opnieuw is Post een week volledige mogen kan rij gende week de training hervatten, zich niet in vc iden voor de Ronde. I „En als ik rijd, dan wil ik ook goed rijden. Daarvoor ben ik te eer- jzuchtig". Het staat nog niet vast, iwie Post in de Flandria-ploeg zal (vervangen. Het wordt in ieder geval een Belg. Waarschijnlijk zullen nu 'inplaats van Peter Post de Belgen Reijbroeck en Bocklandt de kop mannen van deze formatie in de jRonde van Nederland worden. Rik van Looy wint ook de tweede etappe De Belg Rik van Looy heeft gis teren in de eindsprint de tweede etappe van de Ronde van Spanje, (die leidde van Pontevedra naar Lugo óver een afstand van 150 km, ge ronnen en daarmee zijn zege van de eerste etappe herhaald. Hij werd perste van een groep van twaalf ren ners, welke dezelfde tijd kreeg toe gewezen als Van Looy, De uitslag luidt: 1. Rik van Looy |(Belg.) 4 uur 21 min. 2 sec. (met bonificatie 4.20.02)2. Melkenbeeck (Belgie) z.t. (met bonificatie 4.20.32), 3. Talamillo (Spanje), 4. Seis (Bel- jgië), 5. Goyeneche (Sp.), 6; Rudi (Altig (Did), 7. Verbeeck (België), 8. Alomar (Spanje), 9. Van Schil (Bel gië), 10 Eoheverria (Spanje), 11. Prain (Fr.), 12. Velez (Spanje), allen pezelfde tijd als Van Looy. Het algemeen klassement na de ftweede etappe van de Ronde van Spanje luidt: 1. Van Looy 8 uur 39 mn. 18 sec: 2. Barrutia 8.40.47; 3. Rudi Altig 8.41.18: 4. Talamillo. 5. Grain, 6. Verbeeck, 7. Van Schil. 8. (Echeverria. 9. Velez. 10. Kunde allen dezelfde tijd als Altig: 8.41.18. Sportsplinters De Rotterdammer Aad Steylen heeft gisteren in Dordrecht met grote voorsprong een stratenloop gewon nen. De uitslag luidt 1. Steylen (Metro Rotterdam) de 5 kilometer in 15.07.8, 2. Van Rijswijk (Parthenon Dordrecht) 15.51.6, 3. Pieterse (Oude Tonge) 15.57.2. De eerste partij in de herkamp tussen de dammers Roozenburg en Van Dijk om het persoonlijk kampi oenschap van Nederland is in remise geëindigd. De party werd gespeeld in Hengelo. Rudy Mol van Altis uit Amers foort heeft de Loop dwars door Har- lingen over een afstand van 4500 meter gewonnen in 12 min. 17 sec. Sir Stanley Matthews, die woens dag zijn afscheidswedstrijd heeft ge speeld zal volgende week woensdag uitkomen voor Stoke City in een vriendschappelijke wedstrijd in Ko penhagen. Rennes heeft zich gisteren ge plaatst voor de finale van het toer nooi om de Franse voetbalbeker door in de halve eindstrijd Saint Eetienne met 30 te verslaan. In de finale komt Rennes tegen de winnaar van Stade FrangaisSedan uit. (Van onze sportredacteur) )e aanvalslinie van het Leids KNVB-elftal heeft gistermiddag de kykers in de Kikkerpolder tame lijk lang op treffers laten wach ten. Pas na een kleine twintig mi nuten spelen in de tweede helft slaagde LFC-midvoor Reinier de Wit erin een van de vele kansen daarover had men beslist geen kla gen succesvol af te ronden. Toen daarmee de ban van het niet-kun- nen-scoren was gebroken, voegde de gebaarde zaterdag- interna tional Piet van der Lippe (Noord- wyk) tien minuten later een twee de treffer aan het totaal toe en daarmee was de doelpunten-koek in de wedstrijd tegen De Zwaluwen opgesneden Autoriteiten Voor deze ontmoeting, waarvan de baten bestemd waren voor de Zwa- luwenjeugdactie poliofonds, waren enige belangrijke voetbalautori ten naar de Sleutelstad gekomen. Op de staantribune achter het doel stond bondscoach Dennis Ne ville tegen een vlaggemast te leu nen, hetgeen bezorgde blikken van amateurclubbestuurders trok. Zelfs bondsbestuurder Dirk Nys, van wiens geliefde Musjes drie man met de Zwaluwen meespeelden, gluurde vanonder zyn Engelse bolhoed even in de richting van Neville, maar de „grote baas van de scheidsrech ters" had toch wel andere zorgen aan zyn hoofd, pardon, voet, waar mee hy pynlyk trekkend het UVS sportpark op was komen strompe len. UVS-verzorger Siem Stokkel hielp met een drukverband de heer Nys van de eerste pijn van een verzwikte voet af Niet wijzer De Fransman Nicolas heeft de zes de etappe van het Circuit des Mi- VerdunNancy 150 km) ge in 3 55 15 vóór de Italiaan Obliari, die zelfde tijd de tweede plaats bezette. De overige renners hadden ruim drie minuten of meer achterstand op de .aar. De Nederlander Ottenbros werd in 3.58.49 vierde, welke tijd ook zijn landgenoot Leijten, die als acht- over de eindstreep ging, kreeg. De Zwitser Bingelli bleef met een tijd van 17.12.06 op de eerste plaats het algemeen klassement, op de tweede en derde plaats gevolgd door de Fransen Izier (17.12.11) en La- brouille (17.13.50). De Amerikaan Randy Matson heeft zijn eigen, overigens nog niet erkende wereldrecord kogelstoten, dat hij op 9 april van dit jaar in College Station vestigde met 20.70 meter verbeterd. Hij overbrugde in Austin in Texas met de kogel een afstand van 21.05 meter. Het offi ciële recox*d staat nog steeds op ii van zijn landgenoot Dallas Long met 20.68 meter, welke presta tie hij in juli van het vorige jaar leverde in Los Angeles. de Kikkerpolder was gekomen, van het treffen tussen het Leids KNVB-elftal en het Zwaluwenteam niet veel wyzer zijn geworden. Er werd, vooral door de Zwaluwen, matig gevoetbald. Voor de rust kre gen de in de bekende blauwe shirts gestoken bezoekers, die met hun schoten-van-afstand bij Herman Vermeer (in voortreffelijke vorm) geen succes boekten, één opgeleg de kans. Maar de prachtige diep tepass, waarmee linksbinnen Bo ting van Wilhelmus in het centrum linksbuiten Ooft volkomen vrij maakte, werd door de Musschen- speler wel heel onbenullig afge- De gebaarde Piet v. d. Lippe 1 probeert het de doelman van het Zwaluwen-elftal moeilijk te ma ken. Dit keer leveert het de Noordwijkspeler echte geen doel punt op. (Foto Leidsch Dagblad) werkt. Aan de andere kant kwam midvoor De Wit er op passes van Eelke de Jonge (Roodenburg) en Kóren (UVS) tweemaal goed door, maar in beide gevallen misten de schoten van de LFC'er het doel van de Hillegommer Van der Waal op enkele centimeters. Sterker Na de hervatting was het Leidse team over alle linies sterker. De Zwaluwenaanval kreeg bij het trio Teeuwen, Lardé, Kralt geen schyn van kans (ook rechtshalf Van Rooyen was een lastig te nemen hindernis), terwyl daartegenover de blauwe defensie nog al eens in moeilijkheden raakte. Nadat De Jonge (onbeheerst) en Koren kan sen onbenut hadden gelaten, vond tenslotte De Wit, na een lange pass Teske, het goede Rondo van Lisse voor Gerard Vianen (Koekengen) De 21-jarige Gerard Vianen uit het plaatsje Kockengen heeft de strijdvaardige Nol Kloosterman, die met een felle demarrage de grond slag voor de beslissende ontsnapping had gelegd, in de Lisser Oranje- bracht daarna Piet van der Lippe, ronde van de overwinning afgehou- zoals in de aanhef gezegd, de stand den. Met bijna driekwart lengte ver- op 20, waarmee het Leidse team schil bleef Vianen aan de winnende naar behoren beloond werd i hand. Zuid-Afrika leidt met 0-2 Een zeer zwak spelend Nederlands Daviscupteam heeft gisteren op de zonovergoten Mets de 2500 toe schouwers de grootste deceptie sinds jaren bezorgd. Zuid-Afrika nam door drie sets-zeges van Drysdale op Ha- jer (60, 62, 61) en Diepraam op Okker (75, 63, 63) een vrij wel niet meer goed te maken 20 voorsprong. Men kan zich in gemoede afvra gen, wat de beide Nederlandse ten- nistoeristen op hun maandenlange trip door Australië in vredesnaam hebben gedaan. Hajer sloeg zijn erbarmelijk slechte ground- strokes verkrampt vanuit de pols zonder enige achterzwaai en Tom Okker raakte van de kook. toen hij op het punt stond de eerste set tegen Diepraam te pakken. Alleen Van Amsterdam en Van Steenvoorden konden de Sassenheimer bijbenen KOERSEN MEREVELD (Van onze medewerker) Dat de thans 16-jarige Quicksilver 6 nog een duchtig woordje mee- Ipreekt, bleek gisteren op Mereveld. De hengst, die enige maanden op bon-actief is geweest, begon tezamen biet Jour de Java, die beide 60 meter ban de koppaarden moesten geven, flirect een imponerende opmars. De lerikaanse import Lively Rodney lidde steeds, maar in de laatste icht ontspon zich een hevig gevecht. r(jf paarden stormden in één lijn op Be finish af en onder laaiend enthou- iasme klopte Heskes met Z the Saint .ively Rodney in 1.23.- km-tijl. Met lauwclyks waarneembaar verschil ferd Jour de Java derde en Quick- llver op foto eervol vierde. Piet Heynen won met Belle Hano- er de Openingsdraverij en Eykelen- ,m met Ciconia S verrassend ie Purmerendprijs voor zijn rekening f. 14.40) voor de hevig sprinten- Ie Calmet Bulwark. Piet Smit voer- e Zaandijkprijs op „eigen ter- ein" steeds de boventoon met Cap- ain Double K, die de slotaanval van iamora met succes weerstond. Bij de amateurs voerde G. v. d. Val de favoriet Aristo Scotch naar decideerde 1.26.7 zege vóór Bella üarieza en in de slotdraverij kon Jruno (Wagenaar jr.) met veel Uitslagen Koninginrie-prijs: 1. Belle Hanover (P. Heynen) (1.30.3), 2. Clska Scotch, 3. Armada Marijke. Toto: w. f5, pl. f 1.50, f2.80, fl.50: gek. f9.50; cov. f 13.20. Purmerendprijs: 1. Ciconia S (G. v. Eykelenborg) (1.25.2) 2. Calumet Bul- Zaandljkprljs: 1. Captain Double K (P. M. Smit) (1.24.6), 2. Zamora, 3. Bento Hollandla. Toto: w. f 1,80, pl. f 1,50, f2,80. f2,50, gek. f3.10, cov. f5,40, trio f99,30. Uitgeestprijs: 1. Darling Hollandla (M. Vergay) (1.27.6), 2. Darlin' Jill, 3. Donald van Hiddum. Toto: w. f2,40, pl. f 1.20. f 1,70, f 1,80, gek. f5,20, cov. d. Wal). (1.26.7), 2. "nita. Toto: w. f 1,80 2.30, gek. f5.30, cov Uithoornprljs: 1. Brian Hanover (W. C. Strooper) (1.25.7), 2. Bergen's Glo rie, 3. Benno Signal. Toto: w. f4,20, pl. f 1,90, f2.10, f 1,40, gek. f 11,20, cov. f6.10, trio f318,90. Wormerprijs: 1. The Saint (A. G. Heskes) (1.1.23), 2. Liverly Rodney, 3. Jour de Java. Toto: w. f8.40, pl f 1.50, f 1,30, f 1,50, gek. f 16.70, cov. f6,90. Wormerveerprijs: 1. Bruno (J. Wa genaar Jr.) (1.24.6), 2. Bravour S, 3. Abdullah Hanover. Toto: w. f2,40, pl. f 1,80, f2.10, gek. f8.30. cov. f5.40. Totallsator-omzet f211.243,50. Bart Zoet heeft gistermiddag de zijn vluchtmakkers Jan van Amster- eerste Oranje-ronde van Oegstgeest I dam en Piet van Steenvoorden zon- op zijn naam geschreven. De sterke der al te veel moeite. Sassenheimer klopte in de eindsprint De eerste Oegstgeestse wielerronde, i welke op een ruim 1500 meter lang parcours achter de LMHC-terreinen j werd verreden, is een grote afval- wedstrijd geworden. Het tempo lag op het snelle asfalt hoog en omdat I de meeste renners reeds 's morgens I in een wedstrijd waren uitgekomen en de kilometers nog in de benen hadden, verwonderde het niemand dat het een 50 km lange slijtageslag ;verd. Van de 36 gestarte renners zaten er na tien ronden nauwelijks meer twaalf in de slag. De kantjesrijders aan de staart van het peloton had den spoedig moeten lossen, terwijl een kleine tempo-verhoging van de sterke mannen aan de kop de verdere afscheiding teweeg bracht. Halverwege de wedstrijd viel de beslissing. Bart Zoet, Jan van Am sterdam en de weer in training zijn de Piet van Steenvoorden demareer- den uit het peloton. De uiteen ge vallen grote groep werd langzaam maar zeker gedubbeld en slechts enkelen wisten buiten het bereik van de koplopers te blijven. Geen kans In de eindsprint kreeg Jan van Amsterdam geen kans om Bart Zoet te verrassen. Piet van Steenvoorden was tevreden met de derde plaats. De uitslag luidt: 1. B. Zoet (Sas- senheim)2. J. van Amsterdam (Lei derdorp) 3. P. van Steenvoorden (Heemstede); 4. C. van der Hulst (Zoeterwoude)5. W. van der Berg (Leiden)6. L. van der Berg (Noord- wijkerhout); 7. C. van Amsterdam (Leiderdorp)8. K. Post (Leimui- den) 9. P. de Jong (Roelofarends- veen)10. F. Leemans (Leiden. Angstig bleef de nationale kam pioen achterin wachtend tot de boomlange Zuidafrikaan op zijn ge mak de netpositie had ingenomen. Dan lepelde hij de bal met een „alstublieft" gebaar halfhoog naar zijn tegenstander en hief vervolgens zijn racket in een machteloos wan hoopsgebaar naar de smashes, die rond hem insloegen. Het was beschamend om te zien hoe de beide Nederlanders, die in het verleden echt wel konden vech ten, zonder enig verzet naar de slachtbank werden geleid. Men kan er niet onderuit te constateren, dat ditmaal de mentale voorbereiding al les te wensen heeft overgelaten. Kan het ook anders met drie verschillen de Daviscup-aanvoerders in drie jaar en de laatste (Hans van Dal- sum) zo kort in functie, dat hij half en half als een outsider tegenover zijn jongens stond. Wil het Neder lands team in de toekomst de „smaad van Koninginnedag" kun nen uitwissen, dan zal er een man moeten komen, die het aanvoerder schap niet als een gelegenheids baantje opvat. Er is in deze Oranjeronde van Lisse volop strijd geleverd door de meer dan zestig deelnemende ama teurs. De slanke Jan van Amster dam (Leiderdorp) was met Ruud Copier reeds in de eerste aanval de beste betrokken, maar werd kort nadien door een lekke band getrof fen. Aanvallen De aanvallen bleven elkaar opvol gen. maar pas na een uur kwam er door een aanval van Hoogland en Griffioen wat meer tekening in de strijd. Zij kregen eerst Verbeek ach ter zich aan en tenslotte kwam alles weer bijeen. Het peloton was nog maar amper van de inspannende jachten beko men of Kloosterman, Vianen en Griffioen gingen tot de aanval over. En met succes. Voorsprong De drie vluchtelingen liepen steeds verder 'uit en veroverden ondanks fel verweer van Van der Horst. Zomer, Hoogland, Van der Lans, Gé Oudshoorn en Veenendaal een niet meer te overbruggen voorsprong. Alleen Griffioen kon door pech de opmars niet met swees volbrengen. Hij stapte snel cp een andere fiets over en wist toch nog de derde prijs te grijpen. De hoofdprijs kwam enigszins verrassend terecht bij Gerard Vianen. De uitslag luidt: 1. G. Vianen (Kockengen), 80 km in 2 uur 4 min. en 17 sec: 2. Nol Kloosterman (Lel den) 3. W. Griffioen (Halfweg)4. A. Veenendaal (Zeist); 5. K. Zomer (Halfweg); 6. J. Hoogland (Aals meer); 7. G. Oudshoorn (Vinke- veen); 8. J. v. d. Horst (Haarlem); 9. A. v. d. Lans (Lisse); 10. A. Jong kind (Aalsmeer). De Leidenaar Jan van Biemen legde beslag op de zestiende plaats. Een beeld uit de partij tussen 1 Diepraam won met 75. 63 Tom Okker en de Zuidafrikaan en 63. Keith Diepraam (voorgrond). I Anton Ebben heeft het gistermid dag op de Jaap Edembaan in Am sterdam gehouden M.A.-springcon- cours, dat veertien hindernissen tel de met een maximale hoogte van 1.30 meter, gewonnen, na een barra ge, waai-voor zich vijf combinaties hadden geplaatst, die zonder fouten door de eerste ronde waren gekomen. Ebben reed met Prins Ayax, evenals de overige vier combinaties, het tweede parcours van tien hindernis sen met een maximale hoogte van 1.40 m. foutloos, maar in de beste ijd 43.6 sec. De volgende plaatsen wer den bezet door: 2. J. Maathuis met Troongraaf 44.6 sec; 3. J. Wouters van den Oudenweijer met Er bach 49.6; 4. A. Ebben met Nabab 50.3; 5. S. Pruikemaker met Atilla 58.6. Niet landskampioen ESCA, maar het uitstekend spelende SVL heeft gisteren het 7-handbaltoernooi van de Leidsche Zwemclub gewonnen. De volledige Arnhemse ploeg met de internationals Koppenhagen en Veenhuizen moest na strafworpen haar meer dere erkennen in de roodwitte Leidenaars. De spanning heeft er op de velden in het Leidse Hout tot het einde In gezeten. ESCA en SVL zagen zelfs de overwinningswedstrijd geen kans de overwinning in de wacht te sle pen. Strafworpen moesten toen. de beslissing brengen. Nadat Lucas, Hiestand en Görtz (SVL) en Koppenhagen, Budding en Vennik (ESCA) in de eerste serie geen fout hadden gemaakt, deed de Leidse doelman Hiestand zijn bij naam „Penalty-Piet" alle eer aan door de 7-meter worp van Interna- Duidelijk SVL heeft haar stempel bijzonder duidelijk op het derde toernooi van LZC gedrukt. Niet alleen het heren, maar ook de dames trokken in hun afdeling aan het langste eind. Het organiserende LZC heeft daarente gen nauwelijks kans gezien een rol van enige betekenis te spelen. De handballende-waterpoloërs gin gen met een 56 nederlaag tegen De Blinkert slecht van start en hoewel Quick Sport en het zwakke CIOS daarna vlot werden verslagen, kon den de Leidenaars het ritme niet te pakken krijgen. In de derby tegen SVL kreeg LZC dan ook geen kans: 69. In de laatste wedstrijd tegen ESCA konden de roodwitte Leide naars het eveneens niet redden: 11—7. Vlot SVL zonder Duursma en Schuu ring voelde zich op de groene grasmat van de Leidse Hout uitste kend thuis. Quick Sport (15—2), De Blinkert (9—2), CIOS (12—3) en LZC (96) werden vlot aan de zege kar gebonden. Landskampioen ESCA werd door de verdienstelijke punten verdeling (88) een beslissingswed strijd afgedwongen, die eveneens ge lijk eindigde: 44. De strafworpen werden door SVL beter genomen. Daiues Bij de dames heeft SVL alleen de nodige tegenstand ondérvonden van ESCA. Door een ruime 73 over winning lag de weg naar de eind zege open. LZC, dat er in de derby tegen SVL niet aan te pas was ge komen (16), eindigde door een zege op het reserveteam van Quick Sport op de voorlaatste plaats. De junioren van De Blinkert staken in hun afdeling met kop en schouders boven LZC en Kwiek uit.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 13