Lampionoptocht in Oegstgeest Opvolging inde jQJUleren herkenden prinses Beatrix ook Beatles komen niet Cup-final naar Pakistan weigert W. Boer ten grave gedragen Meer vis aangevoerd en lagere opbrengst Warmonds echtpaar viert gouden feest Wassenaarse bezwaren tegen het plan „Haagse agglomeratie" wenen Krokussen in metaal LETDSCH DAGBLAD VRIJDAG 30 APRIL 1965 voorschoten [|et Leger des Heils in donker Amsterdam gemeenteraad Ka a rt jes a a ngeboden (Van onze speciale verslaggever) De ..Beatles komen niet naar de Cup-final uit angst om morgen op Wembley de orde te verstoren. Li- rerpool had de Beatles, die immers deze stad wonen, kaartjes aan- eboden, maar de jongens met de lange haren hebben ze niet geac- epteerd. Het was natuurlijk wel een e geweest, maar het is waar- chijnlijk beter zo, Wembley is wel erzot op „community singing" maar van popsongs. Een kwart mil- Engelseitf kan de gedachte dat He kaartjes zo maar versmaad zyn moeilijk verdragen. Zij hebben er een ief ding voor over, om zo'n koste- ijk kleinood te bemachtigen. Welnu stoutmoedigen, die morgen de Cup-final willen zien, komen als ze liep in hun beurs tasten misschien ïog wel aan een kaartje, want dat ieder jaar hetzelfde schouwspel >r de hekken van Engelands groot voetbalstadion. Niet alleen En- elsen slapen onrustig vannacht. Wij yn journalisten uit Europa tegenge- die bij de F.A. vergeefs aan Ie bel hadden getrokken en nu als j erdoolde schapen door Londen [waalden. Er zyn zelfs emigranten j it Canada, wij willen niet zeggen j lat zij op de bonnefooi voor de wed- j trijd naar Londen zijn gekomen, toch wel met een stille hoop ren de Cup-final mee te pik- tegen Liter ten strijde trekken) moe ten het in de half-linie doen zonder Gordon Milne, zy die in Rotterdam de wedstrijd Liverpool-Keulen hebben gezien zullen zich deze voortreffe lijke half-speler herinneren. Het is wel toevallig dat zyn vader Jimmy Milne in 1938 eveneens door een blessure de Cup-final heeft gemist, die zyn club Preston met 10 won van Huddersfield. De Engelsen zyn by gelovig genoeg om er meer dan een toeval in te zien. Zyn plaats vervanger in het elftal van Liver pool is Geoff Strong van wie een half jaar geleden Bill Shanly, de manager nog zei: .Geoff Strong wie is dat". Maar dat was een onderdeel van de tactiek om geheim te houden dat hy bezig was Strong van Arsenal te kopen voor 400.000 gulden. Mor gen moet hy bewyzen of hy zyn naam waar kan maken. Het Koninginnefeest in Oegst geest is gisteravond ingezet met een lampionoptocht, waaraan zeer veel jongeren deelnamen. Deze optocht begon in het Wil- helminapark en ging door een groot gedeelte van het villadorp. Muzikale medewerking verleen den de Harmonie Triumph, de drumband St.-Franciscus, de Harmonie Concordia, het jeugd- korps De Burcht en de drumband DWS uit Rijnsburg. De jojo laat een aantal deelnemers zien voor het sprookjesachtige verlichte gemeentehuis. (Foto L/D Holvast) Volgens een bericht van As sociated Press van hedenoch tend heeft Pakistan geweigerd de internationale pogingen om een staken van het vuren tot stand te brengen in het omstre den gebied van de rann van Koetsj te aanvaarden. Als opvolger van ir. J. M. Veld huis, lid van de gemeenteraad van Voorschoten voor de PvdA-fraetie, die per 1 mei as. de gemeente gaat verlaten wegens zyn benoeming tot inspecteur van de ruimtelijke orde ning in de provincies Overyssel en Gelderland, is door het bestuur van de afdeling kandidaat gesteld de heer B. Hoogwerff Kroon. De heer Hoogwerff Kroon, gebo ren in Sassenheim op 12 januari 1904 woont sinds 1927 te Voorschoten en is op een der autochtonen van het oude Voorschoten. Hij is in Voorscho ten een bekende figuur door zij deelneming aan het verenigingsleven Van tal van verenigingen en organi ses is hy thans nog bestuurslid of I dit vele jaren lang geweest. Vorig jaar werd de heer Hoogwerff Kroon benoemd tot ere-lid van de Koningin Wilhelminavereniging, na hiervan 33 jaar bestuurslid te zyn geweest, waarvan 16 jaar voorzitter. Acht jaar was hy president-kerkvoogd van de Hervormde gemeente van Voorscho ten en Veur. NIEUWE NAAM VOOR CHR. GEMENGD KOOR Het Christelyk Gemengd Koor „Zang zij onze leus" in Voorschoten heeft besloten afstand te doen van de naam, die het 35 jaar lang heeft gedragen, omdat het die niet vol doende passend in deze tijd en repre sentatief meer acht. de Vocaal Ensemble. Deze keuze houdt in, dat het koor een betrekkelyk be perkt aantal leden zal tellen (maxi maal 45). Primair is gesteld een ver- fynde en doorzichtige koor klank. Daarvoor zUn een niet te groot ledental en een zo gelyfcmatig moge- lij'ke samenstelling onmisbare voor waarden. Het ligt in de bedoeling, dat meer in het openbaar wordt opgetreden dan tot dusver het geval is geweest, zulks dooi- het jaarlijks geven van een concert op een artistiek verantwoord peil met mede werking van vakbekwame solisten en orkest. (Van onze Amsterdamse correspondent) „De kroonprinses vond het jammer dat zy ontdekt werd, maar zy was er niet al te erg van onder de in druk. Ze zei tegen mij: „Wij heb ben toch iets heel gewoons gedaan en ik deed het alleen uit belang stelling voor mijn medemensen en omdat ik wou zien hoe het Leger des Heils werkt". Zo gaf majoor A. H. Bosshardt haar indrukken van de tocht die zij woensdagavond met Prinses Bea trix door de Amsterdamse binnen stad heeft gemaakt. Al een paar weken geleden had Prinses Beatrix tegenover de leidster van het good will-centrum in het hart van oud- Amsterdam de wens uitgesproken eens een avond met haar mee op Op de Algemene Begraaf plaats W pad te mogen. Majoor Bosshardt koos voor deze tocht een gewone avond op een doordeweekse dag, waarop zij, zoals altijd als zij geen lezingen heeft te houden, de straat op gaat om de Strijdkreet te verko pen. Prinses Beatrix heeft by de verkoop van dit blad meegeholpen. Tussen acht uur en half één 's avonds zijn de twee vrouwen vele café's en huizen binnen geweest. De route voor deze tocht was vooraf bepaald maar werd plotseling omgebogen, omdat twee Amsterdamse kinderen op één van de grachtjes de kroon prinses herkenden. Daarom is men toen in de richting van de Spui straat gegaan, waar een fotograaf in een door journalisten druk be zocht café de Prinses herkende. „Achteraf gezien is het misschien onverstandig geweest juist dat café binnen te gaan", zei majoor Boss hardt. alphen a. d. rijn Huldiging jubilarissen bij Oosthoek en Zoon In het directiekantoor van de N.V. Oosthoek en Zoon zijn de heren Th. de Hey en L. C. Vergunst in ver band met hun 40-jarig dienstverband bij dit bedryf op hartelijke wijze ge huldigd. De directeur, jhr. Z. H. M. van Asch van Wyck. sprak beide jubilarissen toe. waarby hy een terugblik gaf over de afgelopen veertig jaar en hen dank bracht voor üe wijze waar op zy zich steeds voor de belangen van het bedryf hebben ingespannen. Naast een geschenk onder couvert 'een aantal gouden tientjes) bood hy een legpenning aan van de HIBIN met de daarby behorende oorkonde. De dames werden verrast met een fraai bloemstuk. Burgemeester Bruins Slot heeft bei de jubilarissen vervolgens de ereme daille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt. Mevrouw Oosthoek- Kolk sprak beide jubilarissen namens de fami lie toe en de heer H. Falkena deed dit namens het personeel, waarbij hy eveneens een envelop met inhoud a?r.hood. Ir. F. HL Kotter sprak even eens hartelijke woorden van dank tot beide jubilarissen. Staatsvissershavenbedrijf IJmuiden rijnsburg HERDENKING VAN DE GEVALLENEN Op 4 mei wordt weer de Jaarlijkse dodenherdenking gehouden en wel 's avonds om vijf voor acht in de Grote Kerk. Sprekers zyn ds. F. Pijlman, geref. predikant in Katwijk aan Zee en ds. J. A. Peters, herv. pred. in Den Haag. Ter gelegenheid van het 20ste her denkingsjaar van de bevrijding heeft de Oranjevereniging een herden- kingsbyeenkomst in de Geref. Kerk aan het Rapenburg georganiseerd op woensdag 5 mei, 's morgens 9 uur. Spreker is ds. D. C. van Wijngaar den, herv. pred. in Hoofddorp. verschot begraven jIct vissershavenbedrijf Meer belangstelling van de heer W. Boer, die in het jjijden heeft in de maand maart de koolvis. politiek, kerkelyk en oiaatechappe- byna 14 miijotn ks vis meer ver. 57i 643 tot 696,265 kg de opbrengst «k leren talnjkefuncfes heeft be- j wwkt dan df „.ereenkomstiee van f244.181 tot f329574. De aan kleed Tot hen die de overledene op n,aand van 1964 Desondanks bleef voer van wijting daalde met 40.000 zyn kiatste rant voMen^behoorden j de opbrengst ruim een ton lager. De j kg tot 542.199 kg, maar de opbrengst bedroeg 9.958.252 kg tegen viel tot minder dan de helft terug styging dus met en bedroeg slechts f 158.058. By burgemeester mr. J. J. Croles cl voltallige gemeenteraad, de I ;3J5 <;V:0.:,";atLTÏ? 3OT.92T kr. tenvUl de opbrengst ÉT terugliep van f 6.015.774 naar f 5.892.604, een vermindering met dijkgraaf van Woerden, prof. Monté ren, de predikanten van de herv de gemeente en talrijke vertegen- 1 f j23.170 wocrdigers van besturen, waarin d I heer Boer zitting heeft gehad. De styging In de aanvoer xomt Prof. Monté ver Loren merkte op.i deze keer niet op rekening van ha- dat de heer Boer 32 jaar deel heert ring en makreel, maar op die van uitgemaakt van het bestuur van het j de rondvis. De Groot Waterschap, waarvan vele ja ren hoogheemraad en waarnemd- dykgraaf. De band tussen de familie I slechts tot een vermindering reeds meer dan honderd jaar oud,geen f 90.000 maar het was echter niet in de eerste 1 •JJ~ Wie wint wint morgen? Liverpool of eeds. Wie dat weet kan by de book- lakers een mooie slag slaan. Leeds, e club die volgende week woensdag egen het Nederlands elftal speelt, licht favoriet.Leeds is ook volle- ig. Haar aanvoerder is Bobby Col- die onlangs in Engeland is uit- eroepen tot „voetballer van het ir". Een kleine vierkante Schot a 25 jaar. Een bekende naam is ok Jacky Charlton, een broer van lobby Charlton van Manchester Uni- td. Albert Johanneson, de linksbui- n Leeds staat ook in het In de eerste plaats omdat jn enkel weer genezen is. In de reede plaats, omdat hy een kleur- ag is uit Zuid-Afrika. Volgens som- tige Engelse bladen, de eerste kleur - ng die in een CUP-final meespeelt, e Daily Mail had zelfs een Calypso p Johanneson gemaakt. De muziek i er niet bygeschreven. Minder Liverpool is minder gelukkig, want eze stoere Cup-fighters, die (volgen- week woensdag in Milaan alweer >r de halve finale in de Europacup AFSCHEIDVUMDEKACHEL Op 6 mei a.s. zal het vyftig jaar geleden zyn dat Hugo Petrus Korte- kaas (75) en Martina Maria Edelaar (73) in Noordwijkerhout in het huwe lijk traden. De bruidegom is een ge boren en getogen Warmonder, die met een zg. koeschouw vee van en naar de markt bracht. De heer Kortekaas voelde zich echter meer aangetrokken tot het boerenbedryf. Nadat hy de klassen van de lagere school had doorlopen kwam hy reeds op 14-jarige leeftyd in dit bedrijf tegen een beloning van f 90,- per jaar, en hiervoor moest hy arbeid verrichten van 's morgens vier uur tot zonsonder gang. Het was een hard bestaan, dat bovendien weinig vooruitzichten bood In die tyd was echter ook de bloem bollenteelt in opkomst en aangezien dit bedryf meer perspectieven bood ging hy in dienst by een bloemist. Ook hier kon hy echter zyn draai niet vinden, want diep in zyn hart was hy toch nog schipper en hier aan kon hy op de duur geen weer stand bieden. In 1920 werd zyn ver langen werkelijkheid toen hy voor eigen rekening een handel in grind, grond en mest begon, waarby hem een aangeboren handelsgeest goed van pas kwam. Later legde hy zich hoofdzakelyk toe op de handel in grind, koolas en kalkpitten, welke materialen werden gebruikt voor de verharding van wegen en paden naar de bloemisteryen. Als goed zakenman wist hij ook te profiteren van de opkomst van de watersport, want zyn boot, die hij in het voor- en najaar voor an dere doeleinden gebruikte, verander de hy in de zomer in een plezierboot en ontelbaar zyn de mensen, die hy over de Kagerplassen heeft gevaren om hen te laten genieten van het mooie van deze onvolprezen wateren. Hy was reeds over de zeventig toen hy besloot zyn bedryf te liqui deren. omdat zyn zoon geen zin had zyn vader op te volgen. Dit was voor hem echter geen bezwaar want nu kon hy meer tyd besteden aan zijn hobbies, en die heeft hy vele. Hy is altyd trouw terzyde gestaan door zyn vrouw, die hy al als meisje van veertien jaar leerde kennen, zy is hem in zyn leven tot grote steun Medische diensten Leiderdorp: dokter Blouwendraad, Hogewaard 4, Koudekerk, telefoon 01714—208. Zr. v. Leeuwen, Dorps straat 50, Koudekerk, tel. 01714605. Voorschoten: dokter v. d. Kooy, J. W. Frisolaan 5. tel. 2527. Tandarts Ken-gen, Kon. Willielminalaan, 9.30 uur. Apotheek Doezastraat 31, Leiden telefoon 21313. geweest. Beiden genieten nog een goede gezondheid. De feestdag wordt begonnen met een H.Mis, die om 10 uur in de parochiekerk begint. Van drie uur tot half vyf is er een receptie in hotel De Stad Rome. MARKTBERICHTEN april Bloemen- [pen Red Pltt 185-230. Lus- 70-85. Blue Parrot 225-240. Prunus 180-185. Paris 155-180. Basra 200. Pink Attraction 200-215, Mr. Her bert 160 alles per bos. Narcissen: Actea 250-350, Dauphine 150-200. Anemonen 7-11. Dhoronicum 400-450. Am. Anjers Sim roze 25-32, rood 26-34, wit 25-30 j alles per 100. plaats een gevolg van traditie, dat hy destyds werd benoemd. „Woer den" heeft zeer veel aan de over ledene te danken. Hy had een rustig en weldoordacht oordeel, gepaard aan een grote werkkracht. Zyn grote gezag putte hy uir de zaldzame combinatie van grote begaafdheid en hoge karaktereigenschappen. Namens de Hollandsche Maat schappij van Landbouw sprak de heer A. Zwanenburg, die zei, dat de georganiseerde landbouw in de heer Boer een groot vriend verliest aan wie men veel te danxen heeft. Mr. dr. P. G. Vonk, oud-gemeente secretaris van Bodegraven, stelde, dat Bodegraven in de heer Boer een van zyn meest vooraanstaande bur gers van de laatste decennia verlo ren heeft. De overledene bezat een groot rechtvaardigheidsgevoel en wist over het algemeen veel te bereiken. Zyn streven was ten nutte van het algemeen belang. de opbrengst leidde. De aanvoer van makreel steeg met 50.000 kg tot 1.754.760 kg. maar de opbrengst verminderde met meer dan f90.000 tot f 399.847. Een grote sprong maakte de aan voer van schelvis, nl. van 26.7115 naar 1.89.649 kg. Desondanks steeg de opbrengst slechts van f211.350 tot f 556.126. Belangryk ook was de styging in de aanvoer van kabel jauw, nl. van 664.748 tot 1.075.362 kg, al ging het ook hier ten koste van de prijs, zodat de opbrengst slechts steeg van f518.301 f 682.239. Tongenvisserij viel niet tegen Zesentwintig vaartuigen zorgden donderdag in IJmuiden voor een De begrafenis werd geleid door ds. aanvoer van 4.670 kisten vis. Er wa an Harten. Een dankwoord werd ren 320 kisten schelvis, 250 kisten de ^familie gesproken door radio, 250 kisten wijting. 310 kisten gul en kabeljauw. 1.500 stuks styve kabeljauwen, 2.320 kisten makreel. 850 kisten schol, 25 kisten tarbot, 11.000 kilo tong en 125 kisten diver- Bedenkingen tegen het Voor de vrijdagmarkt stonden o.a. genoteerd de Koraalbank KW 3 met 1.0C0 kisten vis en 450 stuks styve kabeljauwen en de KW 75 met 300 kisten vis en 300 stuks styve kabel jauwen. Op 60 graden noorderbreedte werd wat meer koolvis gevangen. Op noordoostelyke richting ter hoogte |5S graden kwam nog steeds veel ma- het rijwielpad naar Katwyk. j kreol aan dek, waarby de dagvang- beloop van de In de raadsvergadering van maandagavond 3 mei zal de ge meenteraad van Wassenaar zich onder meer bezighouden met het streekplan Haagse Agglome ratie. Bestudering van dit plan. dat al eerder in een besloten ver gadering van de raad werd be sproken, heeft, zo schrijven B. en W. aan de raad, een aantal be denkingen doen rijzen. Het col lege heeft de bedenkingen tegen het plan in een ontwerp-be- zwaarschrift neergelegd. Bij de bestudering van het plan hebben B. en W. zich laten adviseren door prof. ir. J. H. Boger, stede bouwkundig adviseur van de ge meente en door prof. ir. J. Vol- muller, verkeersdeskundige. In de eerste plaats worden in het bezwaarschrift ernstige bedenkin gen gemaakt tegen het feit, dat het in het plan ontworpen beloop van wegen niet gebaseerd is op recente verkeerstellingen. Met name in ver band met een prognose van de te verwachten verkeersintensiteit van de provinciale weg no 1 en de ont lastende werking van deze weg op de Rijksweg 4 acht Wassenaar een nadere motivering van de prognoses Om toch een gefundeerd oordeel te kunnen uitspreken heeft de ge meente Wassenaar zelf verkeersprog- noses laten opstellen over de ver deling van de verkeersstroom over de bestaande en nog aan te leggen verbindingen met 's Gravenhage. Op grond daarvan is het gemeen tebestuur tot de conclusie gekomen dat het noodzakelyk zal zyn het zwaartepunt van de verkeersstroom op rijksweg 4 (de Ryksstraatweg) te verplaatsen naar de Provinciale Weg 16 bis (de z.g. Leidse Baan). Er zou daartoe zo ongeveer tussen Maaldrift en Deyleroord een aftakking van de Baan moeten worden ontworpen. Bo vendien leeft bij het gemeentebe stuur de gedachte aan een aftakking ten zuid-westen van de Koninklyke Lanagoederen naar het Bezuiden- hout. Een dergelyke aansluiting zou de rest van de Ryksstraatweg aan- zienlyk ontlasten Over de aanleg van de zogenaam de Centrale weg, die in het streek plan is ontworpen, een weg in het verlengde van de Wittenburgerweg naar Den Haag, zegt het bezwaar schrift dat deze weg het gemeente bestuur nog steeds ongewenst voor komt, omdat langs deze route een omvangrijke verkeersstroom recht- Een dergelyke aftakking zal de keersintensiteit op de Katwykseweg en de Wassenaarse Slag. die nu al op drukke dagen tot grote moeiiyk- heden aanleiding geeft, nog vergro ten. Wassenaar is wel geporteerd voor een oplossing waarby het strand ook elders dan aan de Wassenaarse Slag voor het gemotoriseerde verkeer be reikbaar zal zyn. Daarby ware te denken aan een weg voor het auto verkeer naar het strand ter hoogte var. het duingebied „De Pan" by de Wassenaars-Katwykse grens. Met het oog op een vlotte verkeersafwik keling en uit recreatief oogpunt acht Wassenaar het van belang, dat deze weg naar het strand wordt verbon den met de Wassenaarse Slag door een weg die op korte afstand van het strand zal zyn gelegen. Aangetekend wordt daarby dat Wassenaar het on gewenst zou achten als dit stukje kustweg het begin zou zyn van een doorlopende weg langs de kust. sten meestal varieerden van 300 tot 400 manden. Ook werden in de noord aardige trekjes van 60 tot 80 man der. hoops gedaan, voomamelyk scnelvis, wyting. gul en kabeljauw. De tongenvissery viel evenmin te gen. Er waren schepen, die tot een dagvangst kwamen van meer dan 100 kilo tong met daarby nog 16 A 20 manden andere vis. In het vooruitzicht van de zon- en feestdagen bereikten de pryzen meestal geen grote hoogte. burgerveen WAARDERING VOOR MSKWEKERIJ In het jaarverslag van de orga nisatie ter verbetering van de bin- - j I nenvissery wordt waarderend ge- V alken burg sproken over de viskwekery in Bur gerveen, welke Ls bestemd voor de het bezwaarschrift wordt ge-produktie van snoekeieren. snoek- .reeks in de Wassenaarse woonwy- steld, dat wordt overwogen de vlieg-- broed en pootsnoek ken zou worden binnengevoerd. Bo- basis valkenburg in de toekomst el- vendien zouden de landgoederen j ders onder te brengen. Een mogelyke Clingendaal en Oosterbeek in ern- verplaatsing van dit vliegveld zal worden aangetast. Voor Wassenaar van belang zijn om- VprltimHnirfiwon dat daardoor bebouwingsmogeiyk- ermnamgsweg heden in de richting van het vlieg- heeft Wassenaar ook te- ve,d kunnen worden uitgebreid. Be- vrijwel geiyk biyvende prys steeg de aanvoer van zeebaars van 67.946 tot 181.763 kg. de opbrengst van f 36 192 tot f90.214. De schol gaf een gunstig beeld te zien. De aanvoer steeg van 1.306.945 tot 1.455.68 kg. de opbrengst van f 629.298 tot f 793.909. Daarentegen viel de aanvoer van tong terug van 404.510 naar 256.11 kg, de opbrengst van f2.355 603 naar fl.71&156. Ook de aanvoer ren tarbot liep belang ryk terug. De aanvoer van griet werd verdrievoudigd, die van rog by- na vertienvoudigd. Gedurende de eerste drie maanden van het jaar werd in IJmuiden 24.347.283 kg vis aangevoerd tegen 20.169.753 kg in het eerste kwartaal van 1964. Er is dus een voorsprong van 4.177.530 kg. De opbrengst be droeg In de eerste drie maanden van dit jaar f 15.445.258, wat slechts f 146.273 meer is dan de opbrengst van f 15.298.985 in hetzelfde tydvak van 1964. stige De pootsnoek wordt uitsluitend ge kweekt volgens het plankton-procé dé. welke afhankelyk is van tal van factoren. In 1963 konden voor afle vering aan afnemers 601.405 stuks pootsnoek van vier tot zes centime- het plan geprojecteerde pleit wordt dat daarmee in 't streek- vvorden geproduceerd. De produk- verbindingsweg vanuit Zoetermeer- Leidschendam naai de Rijksstraat weg, ter hoogte van de Kerkebos- laan. Deze weg dient naar de me ning van het Wassenaarse gemeen tebestuur niet verder te worden door getrokken dan tot de Leidse Baan. Voorts wordt in het bezwaarschrift gepleit voor een rechtstreekse ver binding tussen de Kokshornlaan en de Provinciale weg no. 1. Ernstige bedenkingen heeft Wasse naar tegen een geprojecteerde af takking van de Wassenaarse Slag in kening zal worden gehouden. He van 447.750 stuks Het bezwaarschrift wyst voorts op een groot aantal punten waarop de in het streekplan aangegeven be stemmingen afwijken van de thans geldende bestemmingen. Tenslotte acht Wassenaar het van belang, dat ten behoeve van de Wassenaarse in gezetenen het voormalige NS-station Voorschoten weer in gebruik wordt gesteld. In verband daarmee zou de nodige aandacht besteed moeten het scheppen van par- I de opslag plaats had keelruimte by dit station. eerste teelt bedroeg de tweede teelt 153.655. Verder werden van de kwe kerij in Burgerveen nog 740.000 stuks snoekbroed aan ve rscheldene gegadigden geleverd. Een zelfde hoe veelheid ging als half-produkt naar andere kwekerijen. Tenslotte gingen er nog tientallen liters aangebroede eieren naar Nederlandse en Oosten rijkse kwekeryen. Over de Burgerveense kwekerij ver meldt het jaarverslag nog dat hier uit Oosten rijk aangevoerde pootsnoek. De achttienjarige Ad Reekers heeft in samenwerking met een aantal vrienden in het park langs de Venneperweg in Nieuw-Ven- nep een kunstwerk geplaatst, dat hij vervaardigd heeft van schrootafval van de N.V. Vicon. Het kunstwerk, dat nog al ab stract aandoet, stelt bloeiende krokussen voor, waarbij Reekers is geïnspireerd door de voorbeel den in het Amsterdamse Vondel park. Het geheel is 2.30 meter hoog en weegt enkele honderden kilo's. De gemeentelijke autori teiten, die aanvankelijk nog al sceptisch tegenover dit kunstwerk stonden, hebben thans toestem ming verleend, dat het mag blij- staan. (Foto Leldscli Dagblad)

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 13