Kabinet vriendelijk maar terughoudend ontvangen Boer in Boertange redde Rus P.v.dA. TEVREDEN TWEEDE KAMER WACHT AF zand bedekt LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 29 APRIL 1965 (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft het nieuwe kabinet gisteren een vriendelijk, maar nogal afwachtende ontvangst bereid. Van de drie regeringsfracties blijken de socialisten het best te spreken over de nieuwe ploeg en het regeringsprogramma. De katholieken vinden, dat het programma veel positiefs bevat. De anti-revolutionairen willen het nieuwe kabinet wel een eerlijke kans geven, maar blijken vol zorg te zitten over de finan- cieel-economische vooruitzichten. De ARP heeft zelfs meer kritiek dan de CHU, die nu in de oppositie is. De Unie vreest weliswaar, dat het kabinet de eigen mogelijkheden over schatmaar had verder lof voor de frisse ideeën en de aardige plannen in het programma. De WD nam zoals gisteren in een groot deel van onze oplage geméld een duidelijk oppositie-standpunt in: lijnrecht tegenover de regering. De afwachtende houding van de Kamer hangt vooral samen met de vaagheid van de regeringsverklaring over de financiering van de uitgaven verhoging. Er werden over dit onderwerp gisteren heel wat vragen gesteld, zodat premier Cals vandaag in zyn antwoord lang aan het woord zal zyn. Verrassingen hebben de discussies gisteren nauwelijks opgeleverd. De enige was de kritische houding van de nieuwe anti-revolutionaire frac tieleider RooMnk, die de sombere voorspelling deed, dat de regering door de komende uitgaven verhoging, de belastingverlaging en de loonsverhogingen de inflatie niet meer in de hand zal kunnen houden. „Onze fractie is daarover vol met zorgen" zei hy. Zyn som berheid stak nogal schril af bij het optimisme van de beide andere re geringsfracties. De katholieke frac tievoorzitter drs. Schmelzer wilde zich bil gebrek aan nadere gegevens nog niet uitspreken over de finan cieringsmiddelen. Zijn socialistische collega drs. Nederhorst voorspelde, dat het in de toekomst wel mee zou vallen en gaf de regering alleen de raad om de financiële kant dulde- lyk in het oog te houden. Hoe omgebogen Er is gisteren in de Kamer lang en uitvoerig gepraat over de vraag cf het beleid is omgebogen en zo ja op welke punten. Vooral de katho lieke en de socialistische fractievoor zitters hebben zich met deze vraag beziggehouden. Opvallend was, dat zij belden tot dezelfde conclusie kwa men: er zijn hier en daar lijnen doorgetrokken, er zijn ook accentver schuivingen en er zijn op verschil- taat een goed evenwicht tussen par ticulier initiatief en voorzieningen voor de gemeenschap. Drs. Neder horst, die met een knappe rede zijn debuut maakte als opvolger van dr Vondeling, vond dat de eindbalans voor zijn fractie slechts twee verlies posten bevat: de twee huurverhogin gen en de instelling van het minis terschap zonder portefeuille. Hij sprak van „een frisse aanpak van problemen. Het kabinet bestaat uit mensen die kunnen doorduwen. Het kabinet is een uitdaging voor de oppositie, maar ook voor zichzelf". Voor de liberale fractieleider mr. Geertsema was het helemaal geen vraag of het beleid is omgebogen. De socialisten hebben duidelijk aan het langste eind getrokken, vond hij. Achtergronden Zoals te verwachten was heeft de kamer uitvoerig gepraat over de ach tergronden van de formatie. Veel nieuws is daarbij niet aan het licht gekomen. Mr. Beernink was in zijn uiteen zetting over de formatie niet duide lijker dan hij vorige week was op de unieraadsvergadering in Zwolle. Hij herhaalde gisteren grote delen van zijn daargehouden rede en ontkende zich niet aan de spelregels gehou den te hebben. Hij beschuldigde mr. Cals ervan de spelregels veranderd te hebben zonder hem op de hoogte te stellen. Erg duidelijk werd het geheel niet. Het betoog bleef in de sfeer van welles-nietes. Ook het ant woord, dat mr. Cals vandaag geeft zal de situatie waarschijnlijk niet duidelijker maken. De tegenstanders bestrijden elkaar, maar er zyn geen duidelijke bewijzen voor het gelijk van de een of de ander. Drs. Schmelzer wees, er evenals drs. Nederhorst, op dat de verkie zingsuitslag van 1963 een samen gaan met de socialisten niet uitsloot. Hy bestreed de kritiek, die mr. Geeitsema op zijn informatiewerk had en noemde het gedrag van mr. Beernink tijdens de formatie „pro cedureel en onbegrijpelijk". Pijnlijk afscheid De anti-revolutionaire fractieleider Roolvink, die evenals drs. Nederhorst een goede entree maakte als fractie voorzitter bleek nog steeds te lijden onder het afscheid van de christelijke historische zusterpartij. „Wy hebben er nog steeds pyn van", deelde hij openhartig mee. De heer Roolvink liet overigens nogal duidelijk mer ken dat het radio en televisie vraag stuk voor zijn fractie de enige reden is geweest om met de nieuwe combi natie in zee te gaan. „Het vorige kamnet lag goed bij ons volk," zei hij. „Als het radio en televisievraag- stuk er niet was geweest zouden wij geen behoefte hebben gehad aan de tussentijdse wisseling". Door het uitvoerige nakaarten over de formatie heeft de Kamer eigen lijk weinig opmerkingen gemaakt over de verschillende onderdelen van het regeringsprogramma. Bij de liberalen bestaat natuurlijk bezorgdheid over de komende specu latiewinstbelasting. Maar zelfs de CH-fractieleider mr. Beernink was nogal gematigd in zijn kritiek over dit onderdeel. „Het is een papieren tijger. We kunnen er niet over juichen", vond hij. Drs. Schmelzer beperkte zich tot twee vragen: in- calculatie van de inflatiefactor bij de heffing van deze belasting en versoepeling van de regeling ten aanzien van verkoop van eigen be drijven. Voor drs. Nederhorst was de nieuwe belasting natuurlijk een van de mooiste pluspunten. „De belasting komt tegemoet aan de wens van de meerderheid van ons volk. Dé spe culatie is oer-onrechtvaardig en wekt weerzin in brede kringen van ons volk". De heer Roolvink voorspelde dat het moeilijk zou zijn een „vuur vaste, krimpvrije en waterdichte re geling" te maken. „Daarvoor moet men over de kracht van Simson, de wijsheid van Salomo en het geduld van Job beschikken", zei hy. Gas en olie Een ander socialistisch parade paard: de toeneming van de over heidsinvloed bij de olie- en aard gaswinning werd door drs. Schmel zer als een accentverschuiving be schouwd. Hij stelde als voorwaarde dat de staat het particulier initiatief niet zal mogen remmen of verjagen. De heer Roolvink beschouwde de olie- en aardgaspolitiek als een nieï-principieel punt. „We staan hui verig tegenover staatsdeelneming. De staat is tenslotte een groentje op dit gebied", vond hij. „Het zal moeten gaan om het grootst mogelijke ren dement". Mr. Beernink was mild in zijn kritiek en mr. Geertsema voer de als een van zijn bezwaren aan dat de veranderingen in de „natte mijnwet" vertragend zullen werken. De nieuwe grondpolitiek zoals het voorkooprecht voor de gemeen ten en het beleid inzake de Domein gronden het met betrekkelijk wei nig kritiek ontvangen. Drs. Schmel zer vond het zelfs verheugend dat dit probleem ter hand wordt genomen en bleek er over te spreken dat het kabinet niet heeft gekozen voor di recte prijsbeheersing. Veel onbesproken Heel wat punten bleven gisteren nagenoeg onbesproken: woningbouw beleid., defensiebeleid, industrialisa tiebeleid, Buitenlandse Zaken. De be noeming van mr. Bot bleek vooral voor de VVD en de Party van de Arbeid moeilyk te slikken. Ook over het omroepvraagstuk werd niet veel nieuws gezegd. Mr. Geertsema verzette zich in al le standen tegen het plan- Cals en voorspelde, dat het de weg zou ope nen voor kleine, bloedarme omroep verenigingen. Drs. Nederhorst daar entegen had er veel goede woorden voor. „Het is een zinvol, goed door dacht stelsel". Er komt nu een door braak naar een gemeenschappelijk programma, en dat vond hij een groot winstpunt. De heer Roolvink pieitte vooral voor een snelle indie ning van de aangekondigde nieuwe omroepwet, waarin het plan-Cals zal worden vastgelegd. De positie van het parlement is gisteren ook nog even ter sprake ge komen. De nieuwe socialistische fractievoorzitter, die gisteren niet minder dan anderhalf uur aan het woord was, had er uitgesproken idee ën over. Hfj vond, dat elk departe ment moest beschikken over een ambtenaar, die contact met het parlement houdt. Ook bepleitte hij voor meer inzage van ambtelijke stukken door kamerleden. Hij vond zelfs, dat mr. Luns in zijn departe ment alle telegrammen ter inzage van de commissie voor Buitenland se Zaken moest leggen, waarop mr. Luns kwasi-bezorgd vroeg: „moet ik ze dan ook aan mijn collega's la ten zien?" Kleine partijen De kleine partijen zijn er gisteren nauwelijks aan te pas gekomen. De communist Bakker bleek over 't nieu we kabinet niet beter te spreken dan over het oude. Er zitten heel wat WD-punten in vond hij en hij voor spelde, dat de WD dan ook geen oppositiepartij zal zijn doch slechts een „extremistische pressiegroep". Ir. Van Dis van de SGP vond, dat de ministers van de CHU en de WD bij de omroepdiscussies in het vori ge kabinet te hoog spel hebben ge speeld. Boer Koekoek trok vooral energiek van leer tegen de nieuwe minister zonder portefeuille. „Als ik de plaats van de heer Bot gekregen had, zou ik na vyf minuten al deze Kamer verlaten hebben", zei hij. Verder had hij levensgrote bezwa ren tegen de door het kabinet aan gekondigde bescherming van de huurders van bedrijfspanden. Het betoog van de pacifist Lankhorst was heel wat zinvoller. Hij bleek lof te hebben voor de formatie en consta teerde hier en daar gunstige ombui gingen. De oplossing voor de omroep wees hij niet helemaal af, maar de uitbreiding van het aantal zendge machtigden leek hem verkeerd. De GPV'er Jongeling, die ver na mid dernacht als laatste spreker het de bat sloot, was niet best te spreken over de koerswijziging. Hij bleek vooral te vrezen voor vergroting van het inflatigevaar. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK C. den Boer te Sliedreoht. Aangenomen CHR. GEREF. KERKEN' Oosterbeek P. Sneep. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Slikkerveer A. Hofman te Zeist en W. Hage te Klaaswaal. Be roepen te Borssele P. Blok te Dirksland te Werkendam H. Ligtenberg te Oudemirdum. Wilson bij de Paus Harold Wilson heeft Paus Paulus VI gisteravond in het Vaticaan be zocht. Hy is de eerste Britse socialistische premier, die in pause- lyke audiëntie werd ontvangen. De Paus zei in het Engels tot Wilson dat de wede, waarnaar de wereld verlangt, wederom gevaar schijnt te lopen en „wy zijn verheugd te bemerken dat Groot Brittannië steun en bijstand verleent, aan inter nationale organisaties zonder welke een harmonieuze samenwerking tus sen landen onderling zeer zeker moeilijk is en zonder welke de nodige wederzijdse eerbied tussen landen onderling niet mogelijk zou zijn". Paus Paulus besloot het officiële gedeelte van de audiëntie met de hartelijke groeten aan H.M. de Koningin en haar gezin en de gehele Britse regering en bevolking en smeekte voorts voor Engeland Gods rykste zegen af. Mevrouw Wilson heeft de audiëntie bijgewoond. Brood voor het hart De Nederlandse Zendingsraad voert, zoals bekend, voor de tweede keer een actie „Brood voor het hart" om geld te krijgen voor de versprei ding van christelyke lectuur in Azië en Afrika. Tot dusver is van circa 900 her vormde gemeenten (de kerkelijke ge meenten in de steden worden als één gemeente per stad beschouwd) en van ruim 800 gereformeerde kerken bekend, dat zij op zondag 2 mei voor de actie zullen collecteren. Van de overige medewerkende kerken zullen in ieder geval circa 100 gemeenten collecteren. Bij de vorige actie in 1963 bleek achteraf, dat nog enige honderden gemeenten (kerken) wel collecteerden, maar vooraf daarover niets bericht hadden. Dit zal ook dit maal wel weer het geval zyn, zo meent de Nederlandse Zendingsraad, die deze lectuuractie organiseert. De Remonstrante Broederschap, die geen lid is van de Nederlandse Zen dingsraad, heeft haar instemming met de actie betuigd. (Van onze correspondent) De man, die op het laatst van de oorlog een ontsnapte Russische gevangene gedurende twee weken voor de Duitsers verborg en ver pleegde, is gevonden. Het is de 83-jarige Derk Bodewits, een nu rustend landbouwer in Boertange. Maar hij zal de Rus nooit kun nen zien, omdat hij thans blind is. Hij was diep ontroerd, toen hem verteld werd dat de Russische officier Georgi Maximowitsj Titof, zoveel moeite heeft gedaan om zijn weldoener uit de oorlogsjaren terug te vinden. De heer Bodewits herinnert zich duidelijk, hoe Titof op zijn boerderij terecht is gekomen. Evert Harms, een neef van de heer Bodewits, was Ti tof tegengekomen, toen deze geboeid en gewond, vlak bij de grens voort strompelde, steeds verder weg van het gehate concentratiekamp As- schendorp. De Duitsers hadden op het punt gestaan hem te fusilleren, maar een luchtaanval had hem in staat gesteld te vluchten. Spion Evert Harms nam Titof mee naar Derks Bodewits, die ongeveer een kilometer van de grens woont. Maar Harms voelde er niet veel voor de Rus dc boeien af te nemen, herin nert Derk Bodewits zich. „Hij dacht dat het misschien wel een spion was. Akkoord met c.a.o. klein-metaal De Stichting van de Arbeid heeft de C.A.O. voor de (kleine) metaal nijverheid goedgekeurd. Twee punten zijn ter beslissing voorgelegd aan het College van rijksbemiddelaars. De Stichting kon zich er niet mee ver enigden dat de kwantitatieve en/of kwalitatieve toeslag, die in april 1964 van 10 op 15 procent werd gebracht, op dit niveau wordt gehandhaafd. In verband met het feit, dat de 4 procent ondernemingsgewijze diffe rentiatie nu in de maximum gemid delde uurlonen van de loontabel is verwerkt, is de Stichting van oordeel dat de toeslag tot 12,5 procent moet worden teruggebracht. Ook het gera- randeerd minimum-loon van f 110,- voor vrouwen van 23 jaar en ouder die kostwinners zijn, vond geéh ge nade in de ogen van de Stichting. De nieuwe lonen zullen reeds deze week worden uitbetaald. De beslissing van de Stichting van de Arbeid heeft betrekking op de c.a.o.'s voor het automobiel- en ga ragebedrijf het motor- en rywielre- paratie- en Bovag landbouwmecha nisatiebedrijf en het motorrevisiebe- dryf; het carrosseriebedrijf; het cen trale- verwarmingsbedrijf; het elek trotechnisch bedrijf; het loodgieters- en fittersbedrijfhet metaalbewer- kingsbedryf en het rywielkleinbe- drijf. Ik heb hem toen nog overgehaald de touwen los te maken", vertelt Bodewits. De krijgsgevangene stak zijn rech terhand in de lucht en hij uitte allerlei kreten, die voor de beide Ne derlanders onverstaanbaar waren, maar uit alles bleek dat hij beide mannen dankbaar was voor zijn be vrijding. Hij stond echter nog aan een groot gevaar bloot en daarom besloet Bodewits hem in zijn boer derijtje te laten onderduiken. Hij maakte met behulp van dekens een „nestje" bij de stallen, waar de ge wonde Rus zich hele dagen schuil hield. Opgelucht Na een dag of veertien, toen Boer tange inmiddels bevrijd was, wilde de Rus ook naar huis gaan. Bode wits en zijn dochter waren eigenlijk opgelucht. Zij vonden het toch vrij gevaarlijk in die opgewonden tyd zo'n onbekende gast te hebben. Hoe- we! het nog lang niet rustig was vertrok de Rus. Bodewits deed hem op een zondag uitgeleide. De Rus beloofde hem dat hij terug zou ko men. Hij liet zelfs een briefje ach ter met zyn naam en adres erop. Maar bij een grote schoonmaak is het briefje blijkbaar verloren ge gaan. Spionnen gedood nabij Albanië? Volgens Radio-Tirana heeft een lid van het politieke bureau der Al- baanse communistische party ver klaard, dat aan de Albaanse gren zen honderden „bandieten en spion nen" zyn gedood. Het betrokken lid, Adil Carcani, zei niet uit welk land deze bandieten en spionnen afkom stig waren, noch wanneer dit was gebeurd. Albanië grenst aan Joego slavië en Griekenland. Lunshof verlaat Elsevier (Van onze A'damse correspondent) De heer H. A. Lunshof heeft ont slag gevraagd en gekregen als hoofd redacteur van Elsevier's Weekblad. Hy is opgevolgd door de 66-jarige w.g.n. de Keizer, die jarenlang lid van do hoofdredactie van het blad is geweest, doch zich enige tyd gele den had teruggetrokken. Hij had zich daarna gevestigd in Nice. De heer De Keizer heeft zyn functie gisteren aanvaard. Over de reden van het ontslag van de heer Luns hof is niets meegedeeld. Bij KLM dit jaar nog 800 ontslagen (Van onze correspondent) Ook dit jaar en het volgende nog zullen er by de KLM grote aantal len personeelsleden overtollig worden. De voortschrijdende ontwikkeling in het bedryf, het opheffen van een mo toren-revisiewerkplaats en de komst van de nieuwe vliegtuigtypes, die per stuk byna het werk van twee oudere kunnen doen en bovendien minder onderhoud nodig hebben, dit alles heeft ertoe geleid dat in het perso neelsbestand van de maatschappy nog steeds drastisch gewied zal moe ten worden. Deskundigen schatten het getal personeelsleden waarmee alleen al 't grondpersoneel op Schip hol za- moeten verminderen op acht honderd. De KLM stelt, alles in het werk om voor de betrokkenen de overgang naar een andere werkkring zo soe pel mogelyk te laten verlopen. De drie erkende vakbonden van ver voerpersoneel hebben met de direc tie overeenstemming bereikt over een complex van afvloeiingsmaatrege len, dat zy beschouwen als een voor beeld van modern personeelsbeleid. MET EEN ENKEL WOORD Opvolger i BINNENLAND i Uyl De heeft be noemd tot wethouder, in de vacature ontstaan door de benoeming tot mi nister van drs. J. M. den Uyl, drs. R. J. de Wit (P.v.d.A.) ige plaatsen last ge had van treinvertraging tengevolge van blikseminslag. Van tien over vijf was de beveiliging ge stoord tussen Blauwkapel en Biltho- ven en omgekeerd, doordat de bliksem was ingeslagen in het seinhuisje Blauwkapel. Tussen Putten en Ermelo sloeg om half vier de bliksem in, waar door de beveiliging niet meer werkte. Diertje In drinkwater Een bewo ner van de Ohoorstraat in Delft heeft in een glas water, dat hij uit zyn kraan had getapt, een rupsachtig dier- wllden, afgaande op dit waarby men uiteraard geei heeft, dat het dlertjf - het leidingwater afki conclusies trekken. Wam „HHMH biyken, dat meerdere diertjes uit de drinkwaterzuivering opnieuw regelen overgaan. Consulaire dienst Aan W. J. H. graaf van Limburg Stirum is op zyn /erzoek eervol ontslag verleend als op zyn verzoek eervol slag verleend als consul der Nederlan den in Glasgow. Met de waarneming van het consulaat is belast W. M. Spence. Noorzeekanaal De zeescheepvaart door het Noordzeekanaal zal van zater dagochtend 1 mei vyf uur tot zondag middag 2 mei vyf uur gestremd zyn i v.m. het doen afzinken van het derde element van de Coentunnel. Smaldelen samengevoegd Tenge volge van de in het najaar van 1964 ingevoerde rationalisatie van diverse brevet- en vakopleidingen, waardoor de behoefte aan een afzonderiyk op leidingssmaldeel niet meer bestaat, alsmede omdat de samenvoeging van schepen en vliegtuigen van twee smal delen in een smaldeel de oefenmoge- "ikheden vergroot, heeft de marine-lei besloten de beide smaldelen be- 2ÊS' lichte paniek langs de Bel gische stranden tussen de Franse grens .begaanbaar. Toeristen lopen schade up aan hun schoeisel en hun kleding en duizenden dode vogels liggen langs MEVR. G. CORNELISSE r -„ir Ik neem Wajang JMÊL* omdat liet 't grootste merk planten margarine is, die moet wel goed zijn! wajang* PLANTEN MARGARINE ONGEZOUTEN - PUUR PLANTAARDIG LICHT VERTEERBAAR - DUS GEZOND DONDERDAG Jeugdgebouw (Breestraat 19)Ds. J. A. Smlnk. 8 uur n.m. Ons Centrum (Hooigracht 84)Hu- Ophalen extra huisvuil. Lelden- Noord, de Kooi en de Waard. Schouwburg: K. en O. Toneelgroep ~~~t „De Polyester Polka". Rest. Van der Heyden: Leldse Assu rantie Club. Spr. dhr. S. P. Wolf over .Llabillty-produkten". 8 uur n.m. StadsgehoorzaalAbonnementsconcert Residentie-orkest. 8 uur n.m. VRIJDAG N. C. Reis V. Dagtocht naar Soest- dyk. Vertrek Station. 8 uur vm. Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- Flink. 1.30 Schouwburg: Litterls Sacrum. Opv. van Harten twee - Harten drie. 8 uur Zomerzorg: Voorlichtingsochtend „Bartimeus". 10 uur v.m. HAAGSE AGENDA (Van dond. 29 april t/tn woe. 5 mei) DONDERDAG 29 APRIL Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Haag- sche Comedle, Candida. Kurzaal. 20 uur. Ohr. Residentie Mannenkoor. Dlllgentia. 20 uur. Vereniging voor kamermuziek. VRIJDAG 80 APRIL Kon. Schouwburg. 20.15 D< bal. ourusthallen. 20.15 i •ert Residentie-orkest, urzaal. 20.15 uur. Zuldhollands pcrakoor. Dillgentla. 20.15 uur. Nieuw? Come dle, Tsjechofprogramma. ZATERDAG 1 MEI Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Haag- che Comedle. Candida. Pier Scheveningen 23.30 uur Drie lur plerplezier. ZONDAG 2 MEI Kon. Schouwburg. 14 uur. Haagsche ✓omedie, Na de zondeval. Kon. Schouwburg. 20.15 uur Haag sche Comedle. Ardèle. Dlllgentia. 4.30 Amsterdams Kamerorkest, MAANDAG 3 MEI Kon. Schouwburg. 20.15 uur Neder lands Danstheater. Kurzaal. 20.15 uur. Sowjetrusslsch dansensemble. DINSDAG 4 MEI Geen voorstellingen. WOENSDAG 5 MEI Kom Schouwburg. 20.15 uur. Haag sche Comedle. Ardèle feest16 Stoepen- 20 uur- Bevrljdlngs- BIOSCOPEN Apollo. -Wlnnetou keert terug. A 1 Asta. My fair lady. AJ Bijou. Allez France. AJ. ra?4%i8 ft u"biimen-en Cltv. Fantomas. 14 Jr. Corso. Ninotchka. A.l. «f"*»- '8 jr. x-iuia. iviannen n^a'TfTjr De r°de "dulve1® Kozar- Kriterion. Une femme mariée. 18 Ir dwS weïld,3AT g6kke' d°lle' rare- 0?^pjaThDYye!i0c^t\TiSe' 14 jr" trouwd worden. Al ns ge- Passage Goldfinger. 18 Jr. 14 Jaardt' De onoverwlnneiyke zeven. Rex. Sandokan. 14 Jr. 5?nijerllnge gravin. 18 Jr. Seinpost. De kardinaal. 14 Ir Studio. Sergeants 3. 14 Ir Thalia. De held vari Troje. 14 Ir. wf De gouden varen. 18 Jr West-End. De trein. 18 Jr. Het grootste in Yokohama Is de voor een olietankschip van ^le in Januari vol gend Jaar opgeleverd moet worden zal geheel geautomatiseerd worden en'een bemanning van slechts 31 koppen krij gen. De bouwkosten bedragen ruim 43 miljoen gulden. Arrestaties in Perzlë In Teheran deel uit va.u wiii- munistische organisaties. Hun doel was onrust in het land te wekken. TV-caniera's b(j „muur" De Oost- duitse autoriteiten hebben onlangs twee televisiecamera's opgesteld naby cjencla drlchstrasse en is gericht op het punt. waar buitenlanders kunnen passeren. J. Zyietra (HA J an vosse nsteeg 17: Volle Evang< zending. Spr. dhr. J. Zeegers. 8 Marekerk: Dodenherdenking. T.3< Stadhuis (wachtkamer trouwza Zitting Bouwfonds Ned. Gemeente: TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; Legermuseum Pesthuislaan iltzonderlng van zaterdag van 10 zondag 1-4 uur). (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u; ond. Werkd. 10-5 igen 1-5 uur (t/m 20 september Ryksmuseum van Oudheden: Di lyks 10-5 uur; zond. 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschied- der natuurwetenschappen: Dag. zond. 1-4 v BIOSCOPEN Lldo: De gele Rolls-Royce. 14 Jr. I 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4 7 en 9.15 uur. Camera: „Fanfare". A.l. Dag. 2.30 en b e vrydLog^ag^.fcL enj Studio: „Koningin Christina". 18 J< Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: John Goldfarb, kom ten - - - 2.30, 7 en 9.15 uur. Zo zond. 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Trianon: Goldfinger". 18 Jr. Dag 2 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 uren). A.l. Vrydag zond. 7 en 9.15 uur, woensdag 8 1 „Liever nog geen bloemen". AJ. Z dagmiddag 2.30 uur „Tarza de wo hond". A.l. Avond- en nachtdienst der apothel Geopend voor spoedeisende geval Apotheek Van Driesum, Mare 110, Aanvullende regeling voor 30 april De Leldse apotheken zullen 1 «"i 1/uo 1 uur. vai r ls alleen geopendapotheek V gesloten. Voor spoedeisende zullen geopend zyn: Doeza Apo Doezastraat 31. tel. 21313 en Apotheek, Haven 18, tel. 20085 gehoor oothei gevall ipothej geen gehoor van uw hulsartj specialist (of diens waarnemers). I op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam regen Den Helder regen Ypenburg regen Vlissingen geh Eindhoven Zuld-Llmb. Helsinki Stockholm Londen Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürlch Genêve onbewolkt 13 3 geh bew. 10 onbewolkt 11 mist 15 zwaar bew. 10 onbewolkt 19 onbewolkt 19 3

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2