Vele honderden Nederlanders onderscheiden IN LEIDEN EN OMGEVING ZES RIDDERS NEDERLANDSE LEEUW GROOTKRUIS VOOR MR. D. U. STIKKER MR. N. S. BLOM GROOTOFFICIER VIER NIEUWE COMMANDEURS Koninginnedag weer lintjesdag' LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 29 APRIL 1965 ZESDE BLAD GROOTKRUIS mc. D. U. STIKKER Ook de kunst is geëerd met enkele koninklijke onderschei dingen. Wegens hun verdiensten in het artistieke vlak werden be noemd tot OFFICIER in de Orde van Oranje Nassau: Max Tak. secretaris van het comité voor Nederlandse muziek in New York, de heer C. L. van Baaren, componist en directeur van het Koninklijk Conservato rium voor Muziek in Den Haag, die in Oegstgeest woont en mr. A. J. Herzberg uit Amsterdam, die als letterkundige onder de naam Abel Herzberg naam heeft gemaakt. In de culturele sector werden voorts tot RIDDER in de Orde van Oranje Nassau benoemd: de actrice Caro van Eyk uit Amsterdam, De vandaag verschenen buitengewone editie van de Nederlandse Staatscou rant omvat niet minder dan vijftien klein bedrukte pagina's. Men kan er de namen in vinden van vele honderden landgenoten en een klein aantal buitenlanders die ter gelegenheid van de verjaardag van onze landsvrouwe zijn onderscheiden met koninklijk eremetaal. De hoogste onderscheiding is ten deel gevallen aan mr. D. U. Stikker, de voormalige secretaris-generaal van de N.A.V.O.. die bij bevordering werd benoemd tot grootkruis in de orde van Oranje Nassau. Tot de tweede klasse grootofjicierI van de Orde van Oranje Nas sau werd bij bevordering toegelaten mr. N. S. Blom, voormalig direc teur-generaal Indonesië bij het ministerie van Buitenlandse Zaken, tevens regeringscommissaris voor Indonesische aangelegenheden. Vier Nederlanders werden commandeur In de Orde van Oranje Nassau. Het zijn: jhr. mr. H. F. L. K. van Vredenburch, ambassadeur in Rome. mr. G. H. A. Feber, president van de Hoge Raad, ir. F. J. Philips, president van de N.V. Philips' Gloeilampenfabriek en prof. dr. G. C. Heringa uit Midlaren (gem. Zuidlaren). Oud-voorzitter Stichting Ned. Studenten Sanatorium en oud-hoogleraar in Amsterdam. de beeldhouwer Wessel Cou- zijn uit Rotterdam. de kunstschilder Reinder Draijer uit Den Haag, Ridder Ned. Leeuw de Neder - Jhr. J. Q. Bas Backer, ambassa deur in Dublin; mgr. J. W. L. Da- men, honorair ambassaderaad voor kerkelijke aangelegenheden in Va ticaanstad; mr. A. F. K. Hartogh, directeur-generaal Europese sa menwerking van Buitenlandse Za ken; E. J. baron Lewe van Aduard, ambassadeur in Rio de Janeiro; dr. J. van der Zwaai, ambassa deur in Manilla; mr. R."Bichon van IJsselmonde, president rechtbank Zutphen; Mr. J. H. F. Bloemers, president Gerechtshof Arnhem; ir. J. H. Verheij, Straatsburg; mr. J. H. J. Hoog, kantonrechter in Amsterdam; mr. J. P. Hustinx, pro cureur-generaal Gerechtshof Am- hem; mr. H. J. Hutschler, vice- president rechtbank Amsterdam en voorzitter van de raad voor kin derbescherming, voorzitter van de vereniging „Pro Juventute"; mr. J. Jolles, deken van de orde van ad vocaten in Amsterdam; prof. dr. G. Th. Kempe, Utrecht; mr. J. Mo lenberg, kantonrechter Middelburg; mr. IJ. H. M. Nijgh. oud-deken or de van advocaten Den Haag; mr. J. Peters, raadsheer Hoge Raad; mgr. A. C. Schaapers, vicaris-ge- de letterkundige H. A. Gom- pcrts uit Amsterdam, de cabaretier Toon Hermans uit Zandvoort, de kunstschilder en graficus Wouter van Heusden uit Rot terdam, de operazanger Guus Hoek man uit Zandvoort, de voordrachtskunstenaresse Nel Oosthout uit Den Haag, de musicus Wouter Paap uit Utrecht, de operazangeres Erna Spoo- renberg uit Amstelveen, de kunsthandelaar P. de Boer uit Amsterdam, de kunsthandelaar P. M. J. H. de Jong uit Maastricht en de heer W. A. F. Maas, direc teur van de stichting „Gaudea- mus" uit Bilthoven. neraal bisdom Rotterdam; mgr. G. H. Vet, bisschop van Breda; mr. L. de Vries, raadsadviseur bij het mi nisterie van Justitie; prof. dr. E. L. Smelik, hoogleraar vanwege de Ned. Herv. Kerk aan de gemeen telijke universiteit Amsterdam; mr. H. van Riel, Den Haag, lid van de Eerste Kamer en Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland; dr. J. G. H. Tans, Maastricht, lid Tweede Kamer; dr. W. H. Vermooten, Am sterdam, lid Tweede Kamer; mr. H. Bavinck, wethouder Rotter dam; A. C. Verhoef, lid Gedepu teerde Staten Utrecht; J. Brouwer, Heerenveen. lid Gedeputeerde Sta ten Friesland: mr. H. A. Hoender vanger, Assen, griffier staten van Drente, prof. dr. J. G. van Gelder, hoogleraar rijksuniversiteit Utrecht; prof. dr. W. K. M. Gros- souw, hoogleraar Katholieke Uni versiteit Nijmegen; mevr. prof. dr C. H. E. Haspels, hoogleraar ge meentelijke universiteit Amster dam; prof. dr. ir. P. M. Heertjes, hoogleraar technische hogeschool Delft; prof. dr. R. Hooijkaas, hoog leraar Vrije Universiteit Amster dam; prof. mr. dr. J. A. van Praag, hoogleraar gemeentelijke universi teit Amsterdam; prof. dr. ir. W. L. H. Schmid, hoogleraar techni sche hogeschool Eindhoven, J. Kui- leman, directeur 's Rijks belastin gen, hoofd directie rijksbei as tmg en Rotterdam; vice-admiraal P. Cool, schout-by-nacht titulair dr. M. W. Mouton; luitenant-generaal E. J. C. van Hootegem (infanterie»; lui tenant-generaal G. H. Gij bels (Luchtmacht); prof. ir. dr. J. L. van Soest, Den Haag. C. J. Booster, Den Haag, hoofd afd. Financiële en Economische Zaken, tevens plaatsverv. secretaris-generaal van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening; ir. J. Volkers, Heemstede, hoofd delta dienst; ir. W. C. Engelen, Wams- veld. hoofdingenieur-directeur Rijkswaterstaat; ir. L. A. L. Ha mers, Vufeht, hoofdingenieur-direc teur Provinciale Waterstaat Noord Brabant; mr. J. Vrij, Rijswijk, di recteur-generaal van het verkeer; jhr. H. Reuchlin, Rotterdam, oud ste directeur Holland-Amerika Lyn; J. Chr. H. Smit ing. Maas tricht, hoofdingenieur-directeur P.T.T.; ir. H. J. Uges, Den Haag, plaatsverv. hoofddirecteur P.T.T. P. R. Bentz van den Berg, Velsen, directeur Hoogovens; dr R. T. A. Mees. buitengewoon lid Octrooi- raad; mr. R. J. Erdbrink, voorzit ter College van Rijksbemiddelaars; Officier Oranje Nassau Officier in de orde van Oranje Nassau: Mr. J. T. K, Poll, ambassaderaad in Bonn, drs. C. D. Barkman, chef directie Europa van Buitenlandse Zaken, prof. dr. A. J. Bronkhorst. decaan-hoogleraar in de theologie van de Nederlandse sectie van de Protestantse Faculteit in Brussel, mgr. F. J. Bruis, bisschop van Villa - vicencio, mr. R. S. N. baron van der Feltz, ambassaderaad in Stockholm, mr. J. G. N. de Hoop Scheffer, am bassaderaad in Parijs, dr. J. N. van Houten, Brussel, jhr. mr. J. L. R Huydecoper van Nigtevecht. ambas saderaad in Rome, H. C. Jorissen, ambassaderaad in Washington, ir. G. D. A. Kleinstra, directeur Unilever Londen, mr. J. Kneppelhout., am bassaderaad Wenen, mr. W. H. J. M Lambooy, consul-generaal in Chica go, drs. A. J. M. van der Maade, ambassaderaad in Pelroria. F. von Oven, ambassaderaad in Guatemala, dr. K. W. Reinink, ambassaderaad in Havanne, drs. H. Wamaar, consul- generaal in Salisbury (Rhodesië) dr. P. G. Kunst, praeses van de gerefor meerde kerken, mej. drs. S. Blaauw, bibliothecaresse Tweede Kamer, W. Quint, burgemeester Brunssum, mr. dr. L. de Gou, burgemeester Venlo, mr. D. Matzer van Bloois, burgemeester Renkum, mr. J. P. Drast, burgemeester Rheden, mr. G. W. J. baron van der Feltz, burge meester Voorst, D. Rynders, burge meester Amstelveen, mr. H. M. van Fenema, burgemeester Zandvoort, G. Boekhoven, burgemeester Hooge- zandSappemeer, S. R. Knottne- rus, burgemeester Onstwedde, mr. ar. F. W. Goudsmit, Amsterdam, mr W. Diamand, Amsterdam, ds. J. van den Blink, vlootpredikant, ds. W. Rijnsburger, legerpredikant, G. J. M. Wentholt, legeraalmoezenier, jhr. mr. W. C. S. Laman Trip. Den Haag, directeur Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf, ir. H. Lammers, Arn hem, voorzitter Kon. Mij tot Bevor dering der Bouwkunst Bond van Ned. Architecten, L. J. te Pas, Na ar den, voorzitter van de Ned. Aanne- mersbond en Patroonsbond voor de Bouwbedrijven, mr. J. R. van Eerde, Velsen, directeur Staatsvissershaven. bedrijf, mr. F. L. Schlingemann, Den Haag, voorzitter commissie grensoverschrijdend beroepsgoede- renvervoer van de NIWO, ir. A. C. Pijl, Den Haag, adviseur HTM. H. van den Heuvel. Roermond, gezag voerder Kon. Rotterdamse Lloyd, W. F. J. Mörzer Bruyns, Bussum, ge zagvoerder Mij. Nederland, prof. dr. H. J. de Boer, De Bilt, wetenschap pelijk hoofdambtenaar bij liet KNMI. dr. E. D. de Meester, direc teur van het Centraal Orgaan voor de Economische Betrekkingen met het buitenland, drs. A, J. Zikel, al gemeen secretaris van het Verbond van de Nederlandse Groothandel, F. A. van den Berg. Bleskensgraaff. voorzitter en bestuurslid van land bouworganisaties. P. K. Kistenmaker. Hoofddorp, voorzitter en bestuurslid van land- en tuinbouworganisaties, drs. F. W. J. Kriellaars, Den Haag. economische medewerker KNBTB, GROOTOFFICIER mr. N. S. BLOM A. Loman, Almen, voorzitter en be stuurslid landbouworganisaties, dr. A. Maris, adjunct-directeur Land bouw Economisch Instituut, dr. C. J. B J. Trimbos, zenuwarts in Utrecht, F. G. van der Gun, Utrecht, secretaris NKV, ds. B. Richters, di recteur zendingscentrum Baarn, drs. A. L. M. Arnolds, adviseur NKV. C. A. Bakker. Utrecht, secretaris CNV, W. A van der Velden, bestuurslid Verbond Prot. Chr. Werkgevers, prof. dr. H. W. J. Bosman, lid SER, dr. R. L. Baart de la Faille. Utrecht, lid diverse commissies Landelijke Specialisten Vereniging, dr. H. van der Drift, Wolfheze, geneesheer-di recteur psych. ziekenhuis „Wolfhe ze", dr. N. Speijer. Den Haag. arts voor zenuw- en zielziekten. M. W. C. Nieuwenhuijs, Aerdenhout, voorzit ter Stichting R.-K. Herstellingsoor den, H. P. Rahusen, Amsterdam, penningmeester diverse culturele in stellingen, ir. J. H. van Tuil, direc teur „Het Nationale Park Hoge Ve- luwe", dr. D. Zuithof, geneesheer psychiater bij de departementen van Cultuur, Recreatie en Maatschappe lijk Werk en van Justitie, en vele anderen. Ridder Oranje Nassau Ridder In de orde Oranje Tot de vele honderden, die werden getooid met dit eremetaal, behoren: mr. T. J. Naudin ten Cate, oud-ar chivaris van de Ned. Herv. Kerk. ds. M. N. W. Smit, emeritus-predikant Ned. Herv. Kerk in Den Haag. F. W. A. M. Maas, reserve-luchtmacht aalmoezenier, mevr. J. M. de Jonge- Vijgeboom, Breda, secretaresse raad van beheer stichting „De Zeemans pot', H. N. L. Hoomans, gezagvoer der KPM, T. de Boer, rijksmidden- standsconsulent Zuid-Holland, P. C. Monster. Voorburg, oud-hoofdre- dacteur weekblad „Groenten en Fruit", J. P. H. Rutten, Grubben- vorst, voorzitter en bestuurslid land* Louworganisaties. J. W. Scfaeelek Zaamslag, voorzitter en bestuurslid landbouworganisaties, W L. van de* Spoel, Zeijerveld, voorzitter en be* stuurslid landbouworganisaties, P. Wcstrhenen, Ingen, voorzitter en bestuurslid fruitteeltorganisaties, J, Rijks, Groesbeek, voorzitter en be* stuurslid van organisaties paarde* sport, H. J. W. Koudijs, Den Haa^ penningmeester Alg. Ned. Bedrijf s- bond voor de Metaalindustrie en de Elektrotechnische Industrie, P. Kee, Utrecht, secretaris van Ned. Kath. Bond van Werkmeesters, W. Noo* men, Amsterdam, penningmeester Ned. Chr. Grafische Bedrijfsbond, Th L. M. van der Weiden. Elndho* ven, administrateur Bedrijfsvereni* ging voor Tabakverwerkende Indu* strieën, dr. H. Umrath, Amsterdam» gepensioneerd wetenschappelijk me* dt werker Alg. Ned. Bouwbedrijf* bond, H. J. A. van den Boech» Utrecht, penningmeester Ned. Katl* Bond Werknemers in de Bouwnij- verheid, A. P. C. Gulickx, Haarlem» bestuurslid Ned. Kath. Bond van werknemers in de agrarische be* drijfstakken, A. van der hoofdbestuurslid Alg. Mij voor Jon* geren. J. de Smit, Goes, oud-bo* stuurslid Bond van geref. Jeugdver* enigingen, mr. W. C. Uiterwaal, Roer* mond, bestuurslid „De Katholiek# Verkenners", J. Hoven, sportjourna list, A'dam, B. Wirts, oud-secreta ris-penningmeester Kon. Ned. Atle tiek Unie, J. J. H. A. Bruna, oud- hoofdredacteur „De Stem", Breda. A, van den Dool. hoofd programma- dienst NTS, Bussum, A. van Nleroft hoofd radiodienst VARA, Hilversum, H. J. M. Salters, chef de bureau se cretariaat NRU, ds. H. J. Kampher- beek, predikant geref. kerk Heemse, G. J. Moolenaar, penningmeester ver eniging „Effatha", Voorburg, H. A, Winkeler, S. C. J. voorzitter stich« ting „St.-Franctscua Liefdewerk^ Amsterdam. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin zijn ook aan 54 ingezetenen van Leiden en omgeving Koninklijke on derscheidingen toegekend. Zes hunner werden benoemd tot Rid der in de Orde van de Nederlandse Leeuw en elf tot Officier en vijftien tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, terwijl 22 ere medailles in goud (8). zilver (9) en brons (5), verbonden aan de Orde van Oranje Nassau werden toegekend. Het betreft hier de volgende onderscheidingen. Ridder Ned. Leeuw Prof. mr. J. M. van Bemmelen. Lei óen, hoogleraar strafrecht, strafvor dering en criminologie; prof. dr. P. J. Gaillard, Oegstgeest, hoogleraar cel biologie en histologie; prof. dr. J. Mulder, Leiden, Internist en hoogle raar in de interne geneeskunde; dr. A. J. M. Cornelissen, Wassenaar, raadsadviseur in algemene dienst bij het Ministerie van Onderwijs en We tenschappen; mr. J. J. Klaasesz, Wassenaar, hoofddirecteur der PTT; H. J. Dijkhuis, Wassenaar, arts. ge neeskundig hoofdinspecteur van de Volksgezondheid. Off. Oranje Nassau Prof. dr. A. Klasens, Voorhout i directeur van het Rijksmuseum van Oudheden in Leiden: dr. P. H. Pott, Leiden, directeur van het Rijksmu seum voor Volkenkunde; H. Duiker, burgemeester van Katwijk; mr. H. A. N. Dinger van Kruiningen, Wasse naar, chef van het Kabinet van de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland; pater dr. P. A. M. Geurts, Leiden, rector van het r.-k. lyceum Sint-BonaventuraJ. Lubbers, Leiden, hoofdinspecteur- titulair van 's Rijks belastingen ter inspectie der directe belastingen al daar, eerste afdeling; H. Kohn, Was senaar, voorzitter van de raad van bestuur van Indoheem N.V.; P. K. Kistemaker, Hoofddorp, voorzitter en bestuurslid van land- en tuinbouw organisaties; I. Baart, Leiderdorp, voorzitter van de Algemene Ned. Be- orijfsbond voor de Metaalnijverheid en de Electronische Industrie; C. L. van Baaren, Oegstgeest, componist en directeur van het Kon. Conser vatorium voor Muziek in 's-Graven- hage; L. L. Marselis, Voorschoten, hoofdadministrateur bij het Minis terie van Sociale Zaken en Volksge zondheid. Ridder Oranje Nassau P. Brouwer, Leiden, leraar aan het Chr. Lyceum; F. W. E. de Haan, Lei den, consulent voor de lichamelijke opvoeding in de inspectie 's-Graven- hage; Th. J. van der Heijden, Leiden, secretaris van de Ver. van Rechts kundige Adviseurs; A. J. Dekker, Al phen a. d. Rijn, wethouder dier ge meente; N. G. Groothuijse, Alphen a. d. Rijn, hoofdinspecteur, ambte naar tweede klasse korpschef van ge meentepolitie; H. P. Bloot, Katwijk, wethouder dier gemeente; S. Menken, Leiden, wethouder en loco-burge meester der gemeente; W. F. van Dam, Hillegom, wethouder dier ge meente; P. van der Sleet, Noordwy- kerhout, lid van de gemeenteraad; G. van Driel, Haarlemmermeer, oud voorzitter van de technische school „Haarlemmermeer" in Hoofddorp; Th. E. te Lintum, Leiden, hoofdcon troleur A van 's Rijksbelastingen ter inspectie der directe belastingen tweede afdeling; P. A. A. Elshout, Wassenaar, hoofdcommies bij de Centrale Dienst van de Volkshuisves ting en de Bouwnijverheid; L. G. Kempers, Nieuwkoop, firmant van de scheepswerf Th. Kempers en Zn in Alphen a. d. Rijn; J. B. van Seters, Wassenaar, boekverkoper in 's-Gra- venhageA. M. J. de Beus, Wasse naar, oud-bestuurslid van de Kon. Ned. Cricketbond en oud-voorzitter van de Haagse Cricket Club. Gouden medaille P. G. Bergers, Leiden, lid van het collectantencollege St.-Petrus; P. van Dijk, Alkemade, adjudant der Rijks politie; W. M. Offringa, Alphen a. d. Rijn, inspecteur voor de nazorg bij de Martha Stichting; P. Verver, Leiden, hoofd van de plantsoendienst der Universiteit; J. Zwaan, Haarlemmer meer, hoofdassistent A van 's Rijks Advertentie belastingen; J. P. Bommeljé, Alphen a. d. Rijn, hoofdassistent A van 's Rijks belastingen; G. P. Scholten, Sassenheim, bestuurslid van de Kath. Middenstandsvereniging St.-Olof; W. Keijzer, Sassenheim, directeur bloem- bollenbedryf A. Frijling en Zn. Zilveren medaille F. J. W. Mugge, Leiden sis Louise de Coligny HBS en con cierge van de middelbare handels avondschool Kennis is Macht; J. E. Bevelander, Leiden, tekenaar A bij het Botanisch Laboratorium der Uni versiteit; P. Fallaux, Lelden, laborant A afdeling dermatologie van het Academisch Ziekenhuis; J. J. van der Walle, Leiden, technicus A afdeling dermatologie van het Academisch Ziekenhuis; C. van der Ploeg. Voor hout, ziekzoeker van de firma M. Veldhuyzen van Zanten en Zonen N.V. in Lisse (bij bevordering); G. P. J. Remmerswaal, Wassenaar, ka merbewaarder van de minister van Landbouw en Visserij; H. J. de Bruin, Lisse, schuurbaas bij de Bloembollen- kwekerij J. W. A. Lefeber; Tj. Gaas stra, Leiden, werkzaam by de N.V. Drukkery en Uitgevers Maatschappy v. h. Louis H. Becherer; H. F. Ro man, Lelden, technisch hoofdassis tent by het Ryksmuseum van Na- tuurlyke Historie. Bronzen medaille T. Kinkel, Oude Wetering, oud koster van de Ned. Herv. Kerk van Oude- en Nieuwe Wetering; J. Hoo- genboom, Rijpwetering, molenaar van de polder Waterloos; A. de Mik, Waddinxveen, eerste knecht by de N.V. Kwekerij Nieuw Leven; J. Zalm, Waddinxveen, voorheen chauffeur by Buroemeester H. Duiker van Katwijk werd benoemd tot Offi- cier in de Orde van Oranje Nas sau. Foto LD/Jaap v. Duijn, Katwijk a. Zee de N.V. Houthandel J. en G. Alblas; D. Langendam, Waddinxveen, hout verlader by de N.V. Houthandel J, en G. Alblas.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 11