Coopuaetf „Eensgezindheid" hield drukbezochte receptie „Moed, durf en taaie volharding' bittere noodzaak recreatie Van tot gezonde Geflatteerde zege van liet tafelteimisteam Shirley op SLF-feest IEIDSCH DACBI.AH ZATERDAG 24 APRIL 1965 TWEEDE BLAD Vijftig jaar woningbouwvereniging De Woningbouwvereniging „Eensgezindheid" ontving gister avond uit handen van Leidens wethouder van openbare werken C. J. Piena een presse-papier met het wapen van Leiden. Dat is het geschenk dat de gemeente Leiden in zeldzame gevallen gaat toe kennen aan verenigingen die voor de gemeente Leiden van grote betekenis zijn. Wethouder Piena deed dat op een bijzonder druk bezochte receptie die de woningbouwvereniging in restaurant Van der Heijden hield ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan. Eén van de eersten die de gouden woningbouwvereniging zijn geluk wensen kwam aanbieden was burge meester mr. G. C. van der Willigen Wethouder Piena zei onder meer. dat de betekenis van woningbouwvereni gingen steeds groter gaat worden. Hij hoopte, dat de samenwerking tussen de verschillende Leidse woningbouwverenigingen in de toe komst nog nauwer zou worden. „De stand van zaken in de onderhouds- fondsen van veel woningbouwvereni gingen is zorgwekkend", zei de Leid se wethouder. Daarom drong hij nog eens aan op een gezamenlijke krachtsinspanning, met name in de administratieve en de onderhouds- sector. „Centraal onderhoud is een reeds lang gekoesterde wens", zei wethouder Piena. Bijzonder Verschillende bestuursleden en oud-bestuursleden werden door wet houder Piena in het zonnetje gezet. Zo roemde hij het werk van de he ren De Klerk Wolters en Van Kat wijk, die hun sporen op het gebied van de volkshuisvesting in Leiden verdiend hebben. Ook de heer Scho ne veld kreeg een waarderend woord. Namens de federatie van woning bouwverenigingen sprak de heer H. van Weizen. Hij noemde „Eensge zindheid" één van de steunpilaren van de federatie. De heer Post van de Nationale Woningbouwraad zei dat Leiden op het gebied van de woningbouw een bijzondere plaats Kampeershow op Schuttersveld Met de vakantie en het kampeer- seizoen in 't vooruitzicht heeft Wout Bergers, nu reeds voor de vijftiende maal, op het Schuttersveld een kam peershow ingericht. De variatie loopt uiteen van het eenvoudige shelter- tentje tot de meest moderne bunga lowtent (in totaal zijn er circa veer tig modellen). Bijzondere aandacht trekt een zeer exclusief ingerichte caravan, maar dit kost dan ook f18.000. Ook morgenmiddag en maan dag (van 9 tot 7 uur) kan men er terecht. Het christendom en de wereldgodsdiensten Een onderwerp, waarbij de door snee christenhuisvrouw niet dikwijls stilstaat is „Het christendom en de li# wereldgodsdiensten. Hierover werd het een en ander verteld door ds.-.A. Hofman op een vergadering van de Ned. Chr. Vrouwenbond, afd. Leiden 1 C. Het joodse en islamitische geloof .hebben het meest met het christen- n^dom gemeen. In wezen erkennen zij dezelfde God en de roeping van Abraham. Het hindoeisme is min of meer een vergaarbak voor allerlei re ligieuze opvattingen. Vele hindoes trekken zich in stilte terug en "i trachten door meditatie tot God te komen. Maar komt men door diep in de eigen ziel te kijken niet alleen zichzelf tegen? Boeddha schreef het lijden van de wereld toe aan het feit. dat de mens gevangen zit in de keten van oorzaak gevolg. Bevrijding betekent voor de boeddhisten eenvoudig te aan vaarden. dat er geen uitweg voor de Dominee Hofman wees verder op in de laatste eeuwen steeds ster ker wordende secularisatie. De mens aq treedt zelfstandiger up, onderzoekt neemt zaken ter hand, die vroe ge» als goddelijk golden. Het communisme, tenslotte, zou en ook als een soort religieus ap pèl op de mensen kunnen zien. Het heet de wetenschappelijke oplossing voor alle problemen en is zo ver wonderlijk. dat het aantrekkings kracht heeft in Aziatische, Afrikaan se en Latijns Amerikaanse landen? Juist in die landen, waar de oude kerk faalde, omdat het niet de juiste richting aan kon geven voor de christelijke kerken daar. inneemt. „Eensgezindheid" was bij uitstek een strijdorganisatie zei de heer Post". Ondanks alle moeilijkhe den wist het bestuur de juiste men taliteit op te brengen om dit werk te voltooien". De heer Pison voerde het woord namens de Leidse Chris telijke Besturen Bond. De heer C. F. Griffioen bood het bestuur een centrale gasverwar- mingsinstallatie aan voor het gebouw van „Eensgezindheid" in de Ooster- slraat. Oud-voorzitter De Klerk Wol ters en de heer Van der Woerd wa- Burgemeester mr. G. C. van der Willigen was een van de eersten die het bestuur van ..Eensgezindheid" kwam geluk wensen. (Foto L.D./Hol vast) ren enkele van de vele sprekers die nog het woord voerden. De receptie werd druk bezocht door leden, be stuursleden van andere Leidse wo ningbouwverenigingen, vertegen woordigers van de gemeente en uit de bouwwereld. Esperanto en de Ver. Naties i uw blad van 5 dezer werd ge- schreven ever de werking van de Raad van Europa en over de enorme bergen papier, nodig voor de ver- werking van de in deze Raad ge hou- j den redevoeringen, welke alle moe- ten worden vertaald in de vier door de Raad als officieel erkende talen, Frans, Duits, Italiaans. Nederlands en dikwijls ook neg in het Engels. Al deze vertalingen zouden kun nen achterwege blijven en alle aan de Raad verbonden tolken zouden i overbodig zijn, als alle deelnemers j aan de vergaderingen naast hun eigen nationale taal eenzelfde, neu trale. internationale taal zouden spreken. De Verenigde Naties hebben op 19 december 1962 vastgesteld dat ter gelegenheid van het twintigjarig be staan van deze organisatie het jaar 1965 het „Jaar van de internationale samenwerking" zal zijn. De E?peranto-wereldvereniging. welke reeds sinds 1954 samenwerkt met de „Unesco", is ervan overtuigd dat een der doeltreffendste middelen om tot een dergelijke samenwerking te komen is: de verspreiding van de neutrale, internationale taal Espe ranto. Zij heeft daarom een bij de Ver enigde Naties in te dienen voorstel opgesteld om het talenprobleem op te lossen door een daadwerkeliike en doeltreffende medewerking aan de verbreiding van Esperanto Teneinde aan dit voorstel kracht bil te ziften is het natuurlijk van belang. d*t h°t door zoveel mogeliik personen, die het met de inhoud daarvan eens zijn, wedt ondertekend. Zil. die d^t voorstel willen steuren, kunnen zich in verbinding stellen met. ondergetekendeHazenboslaan 24. ryvrct<repct. tel. 504R8. die U wa'- r° "an sfdnik van d5t, voordel ter tekening zal doen trwVpmpn H. VALKEVBTTRO. Oegst.eeest. Ons Grunnegerlaand Oudstrijders in Leiden Voor de laatste maal in dit seizoen kwamen de Leidse Groningers gister avond by elkaar in de Jacobazaal van Den Burcht. De zustervereniging uit Delft verzorgde deze avond een ca baretvoorstelling De voorzitter heette allen hartelijk welkom. Na 't zingen van het „Grun- nens Laid" gaf hij het woord aan de Delftenaren. De heer Jasper trad op als conferancier en sprak het verbin dend woord met kwinkslagen tussen de op te voeren schetsjes en liedjes. Alle medespelenden hebben deze avond hun beste beentje voorgezet. Na het dankwoord van de voorzit ter bleven de Delftenaren en de Leid se Groningers neg een poosje gezellig bij elkaar. Ze kunnen terugzien op een goed Vele leden bilisatiekruis gemene vergadering Prytaneum boog de Ned. Bond van oudstrijders en dragers van het Mo- vandaag naar Leiden gekomen ter bijwoning van de al- deze Bond. Voordat men zich deze ochtend in het de jaarstukken, vond bij het Bevrijdingsmonument i kranslegging plaats. Ontvangst door liet College van B. en W. Aan deze jaarlijkse vergadering ging gisteravond in restaurant Van der Heijden een begroeting van DOUWE EGBERTS Simavi-collecte in Leiden: f. 5000.- De in Leiden gehouden Simavi- coUecte heeft de girogiften mee gerekend een netto-bedrag van f. 5.033,19 opgeleverd. Dat betekent dat ook door deze stad enkele artsen verblijd zullen worden met een jubileumkist, die de allernoodzake lijkste medicamenten en instrumen ten bevat. BLIJF FIT Opnieuw heeft het A-team van Blijf Fit, de volleybalvereniging van de N.O.-leraren in Leiden, het door haar georganiseerde toernooi gewon-' De Leidenaars bleven in de fi nale tegen De Vaan uit Rotterdam vrij gemakkelijk overeind en zege vierden met 21. Het was in de finale van het twaalfde Blijf Fit-toernooi zoals het de gehele lange volleybaldag reeds geweest. Het Leidse team be staande uit Van Delft, Linschooten, Filippo, Ragut, Gakir, Van Vliet, Mizee en aanvoerder De Graaf speelde veruit het beste. Met 154, 1215 en 156 bleef de winst, even als in 1964, aan de Haagweg. Het tweede Leidse team kon het daarentegen niet tot een finale plaats brengen. De Leidenaars wer den in de poule door LTS Breda en CTS Rotterdam (Gordelweg) uitge schakeld. Uitslagen: Finale poule: LTS (Breda)Blijf Fit A (Leiden) 14—15, 15—9, 7—15. 2e LTS Beukelsdijk (Rotterdam) CTS De Vaan (Rotterdam) 1315, 158, 515. Om de derde en vierde plaats: LTS (Breda)LTS Beukels dijk (Rotterdam) 1510, 1513. Fi nale: Blijf Fit A (Leiden)CTS De Vaan (Rotterdam) 154, 1215. 15—6. (Rotterdam)J. van der Laanschool (Groningen) 415, 715. 5e LTS (Amsterdam)R-K LTS St.-Eloy (Beverwijk) 1514, 155. Zevende en achtste plaats: CTS Gordelweg (Rotterdam)R-K LTS St.-Eloy (Beverwijk) 1511. 1115, 815. Vijfde en zesde plaats: J. van der Laansohool (Groningen)5e LTS (Amsterdam) 1215, 915. Kwart eeuw Zachte geurige pijptabak W. K. L. RAMEAU OVERLEDEN Dertig jaar koster van Pieterskerk In een rusthuis in Oosierbeek is in de ouderdom van 89 jaar overleden heer W. K. L. Rameau, oud-kos- van de Pieterskerk. De heer Rameau, die van 1916 tot 1946 deze post op voorbeeldige en correcte wijze ervulde, kende Leiden en „zijn kerk" bijzonder goed. Hij hield er een rijk foto-archief op na, waarin o.a. vele foto's van oud-Leiden en beelden de promotie van Koningin Wil- helmina, Winston Churchill en gene raal Smuts, die allen in de Pieters- kerl het ere-doctoraat tijdens zijn kosterschap ontvingen. Ook tijdens de bezetting was „zijn kerk" vele malen de verborgen plaats voor ondergrondse activiteiten. De teraardebestelling van het stof felijk overschot vindt as. maandag middag om één uur op Rhijnhof Het was gisteren precies 25 jaar geleden, dat de Leidse Bond van Volkstuindersverenigingen werd opgericht. Overzien wij deze kwart eeuw, dan is er op het terrein va nhet volkstuinwezen in deze 25 jaar wel iets veranderd. Waren de oorlogsomstandigheden in 1940 en de daarop volgende jaren oorzaak, dat velen uit bittere noodzaak: de aanvulling van het toen schaarse voedselpakket, overgingen tot het houden van een volkstuin, thans ziet men een Oxford verloor met 18-12 volkstuin veel i als Leidse Bond bestaat 25 jaar Het was de voorzitter van de ju bilerende Bond, de heer A. Zaal berg, die daar gistermiddag tijdens een in restaurant Van der Heijden gehouden receptie, nog eens op wees. Reeds lang voordat de Bond werd opgericht het was in 1918 was het de Volkstuinvereniging „Ons Be lang", die op een terrein aan de Os en Paardelaan aan het pionieren ging. Er zouden al spoedig meerdere verenigingen volgen. De animo voor het houden van een volkstuin werd echter eerst goed gestimuleerd ten tijde van de tweede wereldoorlog. Aan het einde van de oorlog waren er zeventien verenigingen met een ledental van circa 2300. Een aantal, dat sindsdien is terug gelopen. Overbleven slechts die tuin- ders, die in hun volkstuin een ware vorm van recreatie zagen. Het zijn er altyd nog vele honderden, die in de Leidse Bond een organisatie hebben, welke op de bres staat voor het ver krijgen van vaste volkstuincom plexen. Hoewel de heer Zaalberg er begrip voor had, da/t de na-ooiTogse woningbouw voorrang verdient te hebben boven het verkrijgen van dergelijke complexen, brak hy een lans voor de aanleg van permanente volkstuinen. In dit verband maakte hy met dankbaarheid gewag van de opening van het eerste permanente complex (in 1957) in Noord, waar van zich „Ons Buiten" de trotse be zitster mag noemen. Spreker sprak de *ens uit, dat binnenkort ook de terreinen in de Oostvlietpolder in een permanent complex kunnen worden omgezet Wethouder C. J. Piena, die deze middag de gelukwensen van het ge meentebestuur aanbood, zeide, dat het college er naar streeft om waar mogelijk een oplossing voor het te kort aan volkstuincomplexen te vin den. De woningbouw moet echter prioriteit hebben. Helaas zal ook de toekomstige ont sluiting van de Merenwijk tot gevolg hebben, dat door het vaste volkstuin complex in Noord twee wegen moe- worden aangelegd. Enkele volks tuinders zullen hiervan het slacht offer worden. De moeilijkheden ho pen B. en W. echter zo goed mogelijk op te lossen. Gelet op het vele ver dienstelijke werk van de jubilerende Nieuwe directeur Preventieve Geneeskunde Op 1 mei zal de heer P. C. Broek hof f als directeur van het Neder lands instituut voor preventieve ge neeskunde aftreden. Hij zal op deze datum worden opgevolgd door dr. J. A. C. de Koek van Leeuwen. Dins dagmiddag vindt de directeurswisse ling plaats. van gezonde recreatie. Bond bood spreker het bestuur een presse-papier met het wapen van Leiden aan, een geschenk, dat slechts wordt uitgereikt aan verenigingen, welke zich voor de burgerij zeer ver dienstelijk hebben gemaakt. Zaalberg wisselbeker De heer A. Versteeg, die deze mid dag als ceremoniemeester het geheel in goede banen leidde, overhandigde voorzitter Zaalberg namens alle aan gesloten verenigingen een voorzit tershamer en als persoonlijk ge schenk een „Zaalberg wisselbeker". De heer Zaalberg, die vanaf de oprichting in het bestuur zitting heeft en sinds 1953 voorzitter is, zal zelf mogen bepalen voor welke pres taties straks deze beker wordt uitge loofd. „Wij schenken u deze beker" aldus de heer Versteeg, „omdat wij in u een eminente voorzitter hebben en de Bond zonder uw leiding moei lijk is te denken". Cnder de velen, die deze middag gelukwensen aanboden, waren o.m. de burgemeester, mr. G. C. van der Willigen en de voorzitter van het landelijk verbond van Volkstuinders, de heer J. Visser. Leiden heeft de officiële tafelten niswedstrijd van Oxford gewonnen. Met 1812 grepen de Sleutelstad bewoners de zege. Maar hoe oever- tuigend deze winst ook lijkt, in feite is zij dat niet. Want indien alleen de strijd tussen de A-teams (dames en heren) in de eindstand van de stedenwedstrijd zou zijn verwerkt, had het verschil niet meer dan één winstpartij (twee punten) bedragen. De Leidse zege kreeg de wat ge flatteerde 1812 uitslag d oor de winst van het B-en C-team. Oxford B werd met 32 verslagen en de C-heren uit Engeland kwamen slechts tot één punt: 41. Het A-team verloor van Oxford. Springer niet zo goed op dreef Ieterson en Schouten kwamen in totaal tot slechts drie winstpartijen. De Leidenaars versloegen alleen de derde Oxford-speler Smurthwaite. Dames-winst Tegenover dit wat teleurstellende heren-resultaat staat een grote zege van het dames-team. Lian Rooden- burg. An van Cassel en (vooral) El len Kort waren duidelijk beter dan hun tegenstandsters en wonnen met 82. Lian Roodenburg en An van Cassel verspeelden beiden tegen Ca- Rode Kruis heeft goed jaar achter de rug De afdeling Leiden en Omstreken van het Ned. Roode Kruis hield gis teravond in restaurant „De Doelen haar jaarlijkse afgemene jaarverga dering. Daar de voorzitter, prof. dr. G. J. Gaillard verhinderd was stond de vergadering ditmaal onder leiding van mevr. E. J. Sillevisvan Itter- sum, vice-voorzitster van de afdeling. Na een hartelijk welkomstwoord sprak de vice-voorzitster enkele ge voelvolle woorden ter nagedachtenis van de heren J. P. Sollewijn Gelpke, arts, (r.-k. jeugdafdeling), C. de Koning (buitendienst-werk) en C. W. T. Meuwese (bijzondere acties). Zij wierp vervolgens een terugblik op het afgelopen jaar, dat zich meer kenmerkte door vooruitgang dan zor gen. Tot vreugde stemde, aldus spreekster, wel heel bijzonder, dat de afdeling in het afgelopen boekjaar aan de Hoge Morsweg eindelijk haar eigen gebouw in gebruik kon nemen en de trombosedienst een prachtig nieuw onderkomen in het Acad. Zie kenhuis kreeg. Nadat de notulen van de vorige al gemene ledenvergadering onveran derd waren goedgekeurd, vroeg de secretaris, mr. J. C. Vroom aandacht voor zijn goed verzorgd en gedetail leerd jaarverslag. Op 31 december j.l. telde de afdeling 10359 leden (v.j. 10180), en de r.-k. colonne 87 hel pers en helpsters, die zich bij vele voorkomende gelegenheden zeer ver dienstelijk maakten. Zo verleenden een aantal colonne-leden verpleeg hulp aan 72 chronische zieken, die met de „Henry Duna.it" een week- tocht maakten, werden de colonne leden Ingezet bij de eendagsboottocht voor 150 lichtinvaliden, het transport en de verzorging van de zieken, die het Ziekentridium in Leiden bijwoon den en werd bij diverse evenementen hulp aan zieken en gewonden ver leend. In 1964 werden door de bloed transfusiedienst niet minder dan ruim 10.000 (v.j. 9487) en 10.207 keu ringen (v.j. 10.068» respectievelijk herkeuringen verricht en stonden op 31 december j.l. 7006 (v.j. 6857) do nors ingeschreven. Deze dienst be handelde in een gebied van totaal 251400 inwoners in totaal 2610 patiën ten (v.j. 2546) en deed in totaal 61808 diverse verrichtingen op eigen ge bied. Voor het lectuurdepot werden in 1964 in totaal 2975 kg tijdschriften en 65 boeken ingezameld. Voorts maak te het verslag nog gewag van het heilzame welfarewerk, dat in de af deling onder leiding van mevr. G. C. Lem-Gunning door 7 vrijwilligsters wordt verricht. Uit het verslag van de penning meester, de heer E. H. Moens kwam naar voren, dat de afdeling er finan- ciëel eveneens goed voorstaat, zodat het jaar 1964 met een batig saldo kon worden afgesloten. Nadat de verificatiecommissie ver slag had uitgebracht werd de pen ningmeester décharge verleend en dankte de vice-voorzitster zowel ge noemde functionarissen als de admi nistrateur, de heer N. Warringa voor hun bijdragen tot een weer alleszins succesvol afdelingsjaar. Nadat de begroting voor 1965 on veranderd was goedgekeurd werden tot nieuwe leden van het bestuur bij acclamatie gekozen mevr. A. M. C. Koster-Bovenkamp en de heer G. Steinbach. rol Judson één punt. Tegen Ellen Kort had de sterkste Engelse echter geen verweer. De op „wraak" beluste Leidse speelster, die er dit keer be slist geen drie games van wilde ma ken, toonde zich vooral in de eerste game superieur: 21—7. De tweede won Ellen Kort met 2116. Het Leidse B-team had in Brou wer een uitstekende la-acht. Deze Leidenaar won zijn beide enkels (van Butt en Tabarrok) en bleef ook in het dubbel met Jansen aan de winnende hand. Jansen verloor zijn beide enkelspelen: 32. Het C-team had het daarentegen wat gemakkelijker. Tegen de verlies- partij van Ketelaar i tegen Steven son) stelden de Leidenaars vier over winningen: Van Egmond (2), Kete laar en het dubbelspel. Shirley, André van Duin, de Wa- ma's en nog enkele andere artiesten zetten luister bij aan de feestavond, die de personeelsvereniging van de Leidse Lichtfabrieken gisteren in de Stadsgehoorzaal hield ter ere van de jubilarissen en de gepensioneerden van het afgelopen jaar. In het tijdvak van april vorig jaar tot heden namen namelijk van de SLF afscheid de heren J. R. Geu- kens, P. Massaar, J. S. v. d. Mey, J. Plan je, W. A. v. d. Pol, H. P. Roma- neskó, L. v. d. Sar, B. Slegtenhorst en C. M. J. Verhagen. In dezelfde pe riode vielen de jubilea van de heren D. Bergman, P. A. Develing, A. Lepe laar, J. van Zanten (veertig jaar) en van drs. D. Boersma, W. Clements, P. B. de Haas, A. P. Hasselbach, L. Im- mink, W. Louwrier en C. v. d. Pol ;en kwart eeuw). Speciaal voor hen, maar ook voor vele andere SLF-ers, was er een aan trekkelijk programma samengesteld. Het vermeldde behalve de namen het Knokke-zangeresje Shirley, de als een komeet omhoog geschoten imitator André van Duin en de be faamde Wama's die van de Kamé's, clownsduo, de vingervlugge Alice Williams, een vrouwelijke goochelaar, de conferencier Ger Roeland. Er- Bender and his Robins zorgden met hun elektrische gitaren voor veel lawaai en de algehele muzikale omlijsting van het feestprogramma was voor rekening van Tonny Bak- kenes' trio. Al deze artiesten oogstten succes bij het grote SLF-publiek, de één meer dan de ander. De feest avond, door de voorzitter van de personeelsvereniging, de heer A. Crama, geopend, werd met een bal besloten. Aan dit feest in de Stadsgehoor zaal ging een diner in restaurant Van der Heijden vooraf, waaraan behalve de genoemde ere-gasten aanzaten de directeur van de SLF, ir. Y. Ykema, wethouder S. Menken en ere-lid van de personeelsvereni ging, de heer H. van Woudenberg. hoofdbestuur, districts- en afdelings besturen vooraf. Het was de Leidse afdeling, die hier als gastvrouwe op trad. Na deze begroeting volgde in de Burgerzaal van het Stadhuis een ontvangst door het gemeentebestuur, dat vertegenwoordigd was in de per soon van de burgemeester, mr. G. C. van der Willigen en wethouder C. J. Piena. In zijn begroetingswoord wees de burgemeester er o.m. op. dat zijn gasten een generatie vertegenwoor digden, die in twee wereldoorlogen pal stond voor de belangen van het vaderland. Voor U gelden, aldus de burgemeester, zeker ook de woorden door Koningin Wilhelmina vanuit Londen gesproken: „Ik wist, dat de rampen prachtige eigenschappen te voorschijn zouden roepen: vrijheids liefde, onbuigzaamheid, stoerheid, moed, durf, taaie volharding".. Gij hebt, aldus de burgemeester, uw inzet gegeven en met vastbera denheid stond u op uw post. De eei-ste wereldoorlog kon het de Nederlandse regering gelukken een politiek van onzijdigheid te voeren. In de daarop volgende wereldoorlog zou dat onmogelijk blijken. Grebbe en Java-zee om maar een paar momenten te noemen zijn voor u begrippen geworden van afschuwe lijk oorlogsgeweld, doch ook van on gekende weerstandskracht en grote moed. De doelstelling van uw organisatie is in het kort: bevordering van va derlandsliefde. Het is goed. dat u, 20 jaar na de laatste wereldoorlog, aan de jongere generatie de fakkel van die vader landsliefde, die tevens de fakkel van de vrijheid is, doorgeeft. Het is goed, dat u het hun vertelt, wat u bezielde. Om het nog eens in de woorden van Koningin Wilhelmina te zeggen „Ieder, die de belangen van het va derland dreigde te benadelen, be schouwde ik als mijn grootste vijand. Mijn denken en mijn gehele leven werden door de waakzaamheid voor deze belangen beheerst." Dit geldt, aldus spreker, ook voor U! De hui dige generatie beleeft dit alles anders dan de vorige. Zij denkt meer in Europees en mondiaal verband. Maar ook bij het wijder worden der gren zen wil zij op haar plaats en haar wijze opkomen voor een leefbare maatschappij. Spreker was ervan overtuigd, dat als het van deze gene ratie zou worden gevraagd ook zij tot het brengen van offers in staat zal blijken te zijn. En op hoogtijdagen zal deze generatie zich herinneren het werk van veteranen uit twee we reldoorlogen. De burgemeester, die het op hogs prijs stelde om „deze veteranen te mogen ontvangen", wenste bestuur en leden in Leiden enkele goede dagen toe. De landelijk voorzitter, generaal majoor b.d. J. A. A. Sitsen uit Breda, dankte voor de hartelijke ontvangst en wees daarbij om. op de krijgskun dige historie van de Sleutelstad en zijn universitair centrum, dat ook in een strijd voor vrijheid werd verkre gen. Na deze ontvangst verplaatste de gezelligheid zich naar de Koksschool. waar Sempre Avanti's Jong en Jolig zorgde voor een programma, dat door de oudstrijders zeer werd gewaar deerd. Maar daarvoor was het dan ook Jong en Jolig, een gezelschap, dat in deze omgeving reeds meerdere malen groot succes oogstte. De vice- voorzitter van de ontvangende afde ling, dr. P. H. Pott, sprak worden van welkom en dank, waaraan voor Jong en Jolig tevens een tastbare vorm was gegeven. s.' Zoekt gouden verlovingsringen Constant, Love, Anjer Desiree Juwelier v. d. WATER heeft ze. Haarlemmerstraat 181 Zeer grote fceuze. Op het graveren kunt U wachten en zonder kostenverhoging. ALTIJD VOORDELIG Correspondentie Inderdaad moet het van de Boom- markt komende verkeer U voorrang verlenen, maar dat geldt alleen wan neer U tot de georganiseerde ver- keersgroep behoort, welke van het Rapenburg oostzijde of van het Noordeinde komt. U bent als wiel- dijster alleen eigenlijk in overtre ding. Als het goed was, zou U moe ten wachten tot dat U gelegenheid krijgt zich bij deze verkeersstrook aan te sluiten.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 3