Royal Club Sterke mannen vormen samen nog geen team Melk bij benzinepomp? Generaal De Gaulle eerder naar Bonn? IndianTonic MET EEN ENKEL WOORD LCTDSCH DAGBLAD ZATERDAG 24 APRIL 1965 Het is nog niet helemaal duidelijk wat de hoge partyleiders en le gerofficieren in Bulgarije begin deze maand voor ogen heeft gestaan, toen zij zich schuldig maakten aan "overtreding van de wetten des lands". Die woorden tussen aanha lingstekens zijn afkomstig van het officiële Bulgaarse persbureau, dat, merkwaardig genoeg, nadrukkelijk heeft tegengesproken, dat er een po ging tot een staatsgreep is geweest, maar toch niet kon ontkennen, dat Iwan Todorow-Goroenja, lid van het centrale partijcomité, de hand aan zichzelf had geslagen, nadat zijn „misdadige activiteit" aan het licht was gekomen. Maar zo is het nu eenmaal in communistische landen: aan woorden, die ook wij in het Wes ten gebruiken, wordt een andere be tekenis toegekend en feiten, die by ons en vroeger ook ginds al eeuwen lang op een bepaalde wijze werden omschreven, worden thans in de wat ten van een uiterst omzichtige woord keus gelegd. Dus geen „staatsgreep", maar dan toch wel een poging om de machtsverhoudingen te verschuiven! De beoordeling loopt nogal uiteen: sommigen spreken over een actie van Cliinees-gezinden, anderen daaren tegen schrijven de plannen toe aan „Titoisten" of „liberalen", d.w.z. per sonen, die juist een vrijere koers voorstonden. Nu stond Todorow-Go- rcenja, voorheen een „stalinist", al jaren bekend om zijn gematigde denkbeelden. En een andere figuur onder de samenzweerders, kolonel- generaal Transki, vice-minister van Defensie, die in de oorlog een van de leidende partisanen is geweest, had zijn „nationaal-communistische" opvattingen evenmin onder stoelen en banken gestoken. Hy had veel sympathie voor Tito en vertegen woordigde dus een richting, die juist het tegengestelde wil van de harde Chinese koers. De derde leider van de komplottanten, generaal-majoor Anew, garnizoenscommandat van Sofia, was bekend als een groot vriend van Transki. Hy zou gearre steerd zyn toen hy naar Joego-Sla- vië wilde vluchten. Dit alles wyst dus eerder op „nationaal" verzet dan op een „Chinese" revolte. Toch zyn er commentators, die van, een ge zamenlijke „Titoistisch-Chinese re volutiepoging" spreken, een poging, die door de waakzaamheid van de Sowjetrussische inlichtingendienst aan het licht zou zyn gekomen. Laatstgenoemde lezing lykt nogal merkwaardig, want een scherpere te genstelling in het rode kamp is niet denkbaar. Zo'n komplot zou dan zyn neergekomen op „vereint schla- gen", gevolgd door „getrennt mar- schieren", inplaats van andersom. In dat geval zou een tweede revolutie naiuurhjk niet achterwege zyn ge bleven. Hoe dit zy, de Russofiele richting heeft de macht nog steeds in handen. Het Bulgaarse persbureau zegt, dat „niemand is gedood of naar het buitenland gevlucht", dat er „rust heerst in het gehele land" en dat „de grenzen niet zyn gesloten". Deze „tegenspraak" slaat nergens op, want die rust-van-nu sluit het mis lukken van een komplot niet uit. Er zal trouwens over enkele maanden een proces worden geveerd. Dan zal precies duideiyk worden wat er zich heeft afgespeeld. DE Sowjetrussische minister van Buitenlandse Zaken Gromiko zai in de komende week een officieel bezoek aan Parijs brengen. Morgen wordt hy in Parijs verwacht en pas vrijdag is het bezoek ten einde. Het programma vermeldt gesprekken met president De Gaulle, premier Pom pidou en zyn Franse collega Couve de Murville. In Parijs spreekt men van „een grootse ontvangst". Trou wens, alleen reeds de duur van het bezoek wijst op het belang, dat de Franse president hecht aan nauwere betrekkingen met de Sowjet-Unie. De laatste tyd is er al een duidelyke verbetering in die relaties waar te nemen. Men denke aan de verrui ming van het handelsverkeer, waar voor een overeenkomst met lange looptyd is gesloten, aan het akkoord tot samenwerking op het gebied van de kleurentelevisie en vooral aan de toenadering op politiek gebied, met name ten aanzien van Duitsland en Vietnam. Die Frans-Russische toe nadering zou geen bezwaar ontmoe ten, ware het niet, dat Parys tege- lykertyd de banden met zyn bond genoten verzwakte, laatstelyk door zich min of meer terug te trekken uit de Zuidoostaziatische Verdrags organisatie, de ZOAVO. Geen won der, dat sommigen in de vrije wereld en met name in Amerika de Franse president als „een bedreiging van de wereldvrede" zien. Zeven van de 87 krantendirecteuren, die verenigd zyn in de American Society of newspaper editors, bleken van mening, dat pre sident De Gaulle, na Mao Tse-toeng en Tsjoe En-lad, in dit opzicht een slechte reputatie geniet. De uitslag was: 52 stemmen op Mao en Tsjoe, 7 op De Gaulle, 3 op Soekarno en Ho Tsji-minh (Noord-Vietnam) en sleohts één op Kosigin en Brezjnew. Het ergerlyke in de Franse houding is niet zozeer, dat Parys niet klak keloos wenst te pryzen wat de Ame rikanen doen, maar wel dat het, in het besef, dat de NAVO het scherm is waaronder het zijn afwykende standpunten kan lanceren, ten op zichte van de Noordatlantische Ver dragsorganisatie veel voorzichtiger is dan thans Jegens de ZOAVO. Zo iets maakt een parasiterende indruk. Men moet niet willen profiteren van de macht van Amerika als men elders oppositie voert. De Franse atoombom doet daar niets aan af of toe, omdat die tegenover de macht van Moskou niets te betekenen heeft. Niet eigengereidheid is het kardinale punt, maar wel het klaplopen. Men besmeurt niet de jas van een vriend, die u zyn paraplu aanbiedt. De actrice, FIEN DE LA MAR, wier overlijden wij reeds in een gedeelte van onze oplage van gisteren vermeldden. Staking in strokarton uitgebreid Van de negentien strokartonfabrie ken in het noorden van het land zyn thans elf fabrieken door een wilde staking van het personeel stil komen te liggen, te weten alle zeven stro kartonfabrieken in Oude-Pekela, „De Eendracht" in Appingedam, „Reider- iand" in Winschoten, „De Dollard" in Nieuweschans en „De Vryheid" in Veendam. Het totaal aantal stakers bedraagt ongeveer 2000, ongeveer de helft van alle werknemers in deze in dustrie. Een grote groep stakers van de fa brieken in Oude-Pekela is er telkens op uitgetrokken om ook de arbeiders van andere strokartonfabrieken over te halen te gaan staken. De bonden staan niet achter deze staking. Het wachten is thans op de resultaten van de bedryfsconferenlie, die maan dag ir. Groningen zal houden. Teraardebestelling Fien de la Mar De begrafenis van de op 67-jarige leeftyd overleden actrice mevrouw Fien de la Mar zal geschieden woens dag 28 april om 14.00 uur op Zorg vliet, Amsterdam. Het stoffelijk overschot is opge baard in de rouwkamers Frans Hals straat 6, waar dinsdagmiddag van 35 uur gelegenheid is een laatste groet te brengen. C.H.U.-voorzitter Beernink in Zwolle (Van onze Zwolse correspondent) De voorzitter van de Chr. Hist. Unie, mr. H. K. J. Beernink heeft vanochtend op de jaarlijkse toogdag van de partij in de Zwolse Buitensocieteit de nieuwe regering omschreven als een kabinet van sterke mannen, van wie intussen moet worden afge wacht of zij ook een team zullen vormen. Alleen voor minister Bot wilde hij een uitzondering maken. ,,Het heeft in ons land grote verbazing gewekt dat minister Bot als minister zonder portefeuille in het kabinet terugkeert. Het heeft er de schijn van dat naast het landsbelang (of moet ik zeggen i.p.v. het landsbelang?) het per soonlijk belang van minister Bot een belangrijke rol heeft gespeeld" aldus de heer Beernink. Hy vroeg zich niet alleen af hoe de regering haar nieuwe plannen denkt te financieren, maar ook of de over heid een zodanige invloed op het be- dryfsleven zal krijgen, dat er dan nog sprake is van een goed klimaat voor de middenstand, de landbouw en de industrie. Twintigduizend Franse kinderen in ons land De eerste groep van Franse kinderen, die in weken een schoolreisje land zullen maken, bijna 20.000 de komende naar Neder- vanochtend aangekomen in Rotterdam. Een tocht naar Vlaardingen, een trein- bus-reis naar Volendam, een bezoek aan het Rijksmuseum en een rond vaart door de Amsterdamse grach ten staan op het programma. Een diner in een Rotterdams restaurant besluit dit uitstapje van een dag. Morgenochtend zyn de ruim 800 kin deren weer in Parijs en omliggende plaatsen terug, want de extra trein vertrekt vanavond om 22.15 uur weer uit Rotterdam. Al enkele Jaren stimuleert het Franse ministerie van Onderwys korte schoolreisjes over de grenzen tegen een redelijke prys. Tot nu toe stonden Londen, Brussel, Zwitserland en de Ryn op het programma, maar dit jaar is ook Nederland in het reis schema opgenomen. Tussen 24 april en 29 mei wordt vyf maal per week (maandag, woensdag, donderdag, vrijdag en zaterdag) de reis naar Nederland gemaakt. Departement zwijgt (Van onze Haagse correspondent) Waarom kan de Duitse automobi list aan de benzinestations langs zyn grote wegen kartonnetjes melk kopen tegen dorst en giftige dampen en kan de Nederlander dat In zijn land langs de autowegen niet? Het antwoord daarop zal men weten, als iemand op het departe ment van Verkeer en Waterstaat be reid is antwoord te geven op een vraag welke daar 457 dagen geleden werd gesteld. Kwesties over landbouwpolitik Examen doen? Mijnhardt's Zenuwtabletten Verwacht wordt, dat president De Gaulle inplaats van op de oor spronkelijk voorgenomen datum 4 juli reeds op 20 juni Bonn zal bezoeken. De Gaulle zal proberen Erhard voor 30 juni te pressen tot nieuwe concessies inzake de landbouwpolitiek van de gemeenschappelijke makt. Frankrijk wenst tegen die datum overeenkomsten inzake melk, vlees en andere produkten, die zyn vele boe ren voordeel zullen bezorgen, maar West-Duitsland zou er de voorkeur aan geven de zaak slepende te hou den, omdat verkiezingen in aantocht zyn en dergelyke overeenkomsten in stryd zijn met de belangen van de belangrijke Duitse boerenstand. De leiders van de Franse en West- duitse regeringen komen krachtens het in 1963 ondertekende verdrag van samenwerking tweemaal per jaar bij elkaar. Maar bepaalde data zijn niet vastgesteld. Het vorige jaar is De Gaulle in juli in Bonn geweest en Erhard heeft in januari van dit jaar Parijs bezocht. De kanselier dacht, dat hy in laastgenoemde bijeenkomst de in stemming van De Gaulle had ver kregen met een topconferentie van de EEG inzake politieke eenheid, die hij gaarna voor de verkiezingen tot stand zou zien komen om indruk op de kiezers te maken met de wyze, waarop hij de buitenlandse politiek voert, maai' kort geleden heeft De Gaulle Franse deelneming aan een voorbereidende conferentie die op 10 mei in Venetië zou plaatsvinden, ge weigerd. Hy eiste toen, dat de EEG tot besluiten over de landbouwpoli tiek moet komen alvorens verder iets kan worden beproefd in de richting van politieke eenheid. Adenauer Ex-bondskanselier Adenauer heeft in een Westduitse televisie-uitzending verklaard voldaan te zijn over het antwoord, dat hy heeft ontvangen op de brief, die hy kortgeleden aan pre sident De Gaulle heeft gezonden. Sprekend over de algemene Euro pese toestand zei Adenauer dat de Franse communistische party, „die I Het aantal sinds 1946 de sterkste Franse party is", sleohts in bedwang wordt gehou den door het gezag en het gezonde verstand van het Franse staatshoofd. Adenauer uitte verder de wens, dat de Verenigde Staten de overtuiging zouden krijgen dat de voornaamste dreiging voor hen thans niet uit Azië, doch uit Europa komt. In dit verband bracht hy een uit spraak van president De Gaulle in herinnering, die deze in een parti culier gesprek tegenover hem had gedaan. De Gaulle had toen gezegd: „Ik ben voor Duitse hereniging. Ik ben er niet op gesteld te horen dat de Russen de Rijn hebben bereikt". Adenauer voegde hieraan toe: „De president zei ook dat het welbegre pen eigenbelang van Frankrijk eist dat het, tezamen met Duitsland, een dijk vormt tegen het communisme". In januari 1964 stuurde het „Ne derlands zuivel bureau" een brief aan de minister van Verkeer en Water staat met het verzoek om het met de daarvoor nodige vergunning mogeiyk te maken, dat tankstations langs de wegen bijvoorbeeld in een automaat melk verkopen. Het N.ZJ3. wilde hier graag over komen praten. Niemand van het departement antwoordde. In december vorig Jaar verzocht het N.Z.B. of het dan toch alsjeblieft antwoord kon krygen. Vartdaag zwijgt Verkeer en Waterstaat nog in alle talen, zo meldt het blad „Melk" van de „Coöperatieve Melkcentrale". In Rotterdam TAXITARIEVEN WORDEN MET 40% VERHOOGD Het gemeentebestuur van Rotter dam Is bereid met ingang van 1 juni de taxitarieven in de Maasstad met veertig procent te verhogen, zodra de noodzakeiyke dispensatie van de thans geldende c.a.o. door de daartoe bevoegde instantie aan de betrokken partijen zal worden verleend. Het verzoek hiertoe bereikte het college van B. en W. vorige week van de zyde van het werkcentrum der Rotterdamse huurauto- en taxi bedrijven, nadat tussen werkgevers en werknemers een loonakkoord tot stand kwam, dat een einde maakte aan zeventien dagen taxistaking. j Vast staat dat velen beducht zyn voor het feit, dat de socialisten ster ke sleutelposities in het kabinet in nemen. Ook de benoeming van enkele staatssecretarissen heeft reeds enkele protesten uitgelokt. Verbysterend noemde de heer Beernink echter het gemak waarmee sommige hun vroe ger ingenomen standpunten hebben losgelaten. Nog enkele dagen vóór de crisis sprak de heer Smallenbroek over een samenwerking tussen ARP en CHU in een sfeer van trouw en vertrouwen. Het gemak waarmee hy de CHU buitenspel heeft gezet is daar echter bepaald niet mee in over eenstemming. mobielshow (Trabant). 10 gelukwensen". 8 uui Stadsgehoorzaal: „Tot Ieders Ge noegen". Opvoering van „Je moet niet mee spelen". 8 uur n.m. ZONDAG Dr. Van Voorthuiizenschool (aula): Pinkster-gen: Gerecht IC H. H. Faber over „Waarom,"waarln hoe kunnen wy geloven?" 11 Janvossensteeg 17: Volle Evangelie- zending. Spr. dhr. J. zyistra. 10 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: vertoning van film „Vissers in Cen traal Afrika" en „Afrikaanse klanken" ingeleid door dr. dagen. 10.30 MAANDAG Bellevue: Ned. Kath. Kapperspa troonsbond. Spr. dhr. Zonneveld over „De middenstandszeak". 8 „De kapperszaak als Elam (Haarlemmerweg). Cursus: tips voor vakantietrips. 7.30 uur n.m. Lakenhal: Rondleiding Leidse Ama teur fotografenvereniging. Verzamelen zoek t.b.c. 9-12 heeft „it" - heeft pit maakt fit! Nu ook in grote (les! Kamerleden benoemd Als opvolger van prof. dr. mr. I. A. Diepenhorst., minister van Onderwijs en Wetenschappen, is tot lid van de Eerste Kamer benoemd de heer J. Nieuwenhuis in Utrecht. In de plaats van het tot minister benoemde lid van de Tweede Kamer J. G. Suur- hoff is tot lid van deze kamer be noemd de heer J. Koopman in Voor burg. Kloosterzusters i m rekenden een j naakt spook in De nonnen in een klooster der J Dominicanessen in Bad Wöris- hofen (West-Duitsland) hebben g eigenhandig een „naakt spook" g ingerekend. Een zekere Ganthaler, een 38- B jarige zwerver, was in de kelder van het klooster gekropen, had J zich daar uitgekleed en een zak- doek om zyn hoofd gebonden. Toen ging hy, aldus een mede- - deling van de politie, als „naakt g spook" op bezoek by de zusters g boven en hy rammelde aan de H deuren om de bewoonsters van de cellen schrik aan te Jagen. Die schrik kregen ze ook, maar hy duurde niet lang, want kloosterzusters geloven nu een- maal niet aan spoken, naakt of gekleed, zy dwongen de indrin- ger zich weer aan te kleden en waarschuwden de politie. Toen de agenten kwamen, e vertelde Ganthaler hun, dat hy de zusters alleen maar een beet- m je aan het schrikken had willen is B maken, maar zy geloofden hem niet en namen hem mee. zy I hadden n.l. in de kelder inbre- kerswerktuigen gevonden, het- geen erop wees, dat zyn blote comedle alleen maar camouflage was voor zyn ware bedoeling: l diefstal. Handelskantoor van Tanzania in Amsterdam Tanzania is van plan in Amster dam een internationaal handelskan toor op te richten. De jonge Afri kaanse republiek had tot nu toe al leen een handelsnederzetting in Lon den. Het nieuwe kantoor in Amster dam is bedoeld als een eerste con tact met de Europese Economische Gemeenschap. De instelling zou zich o.m. bezighouden met de export van sisal, één van de voornaamste eX- portprodukten van Tanzania. De president van Tanzania, dr. Ju lius Nyerere, heeft gisteren bespre kingen gevoerd met de Nederlandse ministers Luns, Bot en De Jong. De Nederlandse regering heeft zich bereid verklaard via de „Nederlandse overzee financierings maatschappij" tot een bedrag van vyf miljoen gul den deel te nemen in de „Tangan yika Development Finance Company Ltd". Beide regeringen kwamen over een de beraadslagingen verder voort te zetten aangaande een aantal gese lecteerde projecten voor technische samenwerking. Voorts kwamen zy overeen het sluiten van een mantel- overeenkomst voor technische sa menwerking in beschouwing te nemen. Goede beelden van Early Bird De telecommunicatie-satelliet „Ear ly Bird" heeft gisteren voor het eerst en met succes televisiebeelden tussen stations in Engeland, Frankryk en West-Duitsland enerzyds en het grondstation in. Andover In de Ame rikaanse staat Maine anderzyds ge- relayeerd. De beelden waren van goede kwaliteit. De uitzendingen ge schiedden in beide richtingen. BINNENLAND Philips In Oostenryk Ter gelegen heid van de opening van het nieuwe hoofdkantoor van Philips-Oostenrljk in Wenen heeft Ir. F. J. Philips een elek- -microscoop met 200.000-voudige 1 deze instelling. Tevens gaf li. pnuips een industrieel röntgenappa- raat ten behoeve van materiaalonder- ziek ten geschenke aan de Weense technische hogeschool ter gelegenheid van haar 150-Jarig bestaan. Weer varen In de maanden Juni, juli en augustus zal er weer een boot verbinding zijn tussen Enkhuizen en Staveren. Op werkdagen wordt er drle- op zondagen duidelijk toeristisch karakter. De spoorwegen zullen een dagtocht uit Amsterdam en andere plaatsen uit Noord-Holland or- huizen Val uit schommel In een zieken huis in Hoorn is gisteravond de 9-ja- rige Erldy Raven overleden. De jongen in zyn woonplaats Bovenkarspel. BUITENLAND Inval in nachtclubs De politie heeft invallen gedaan ln een twaalftal zijden was aangedrongen c den tegen de „glrlle shows". Volgens sommigen werden ongezonde misdadige elementen door de shows aangetrok- Leugenverklikkers onbetrouwbaar? leugenverklikkers te beperken, hangen- i Afgevaar- uigaen neeit net georuiK van deze leugenverklikkers door regeringsbu reaus veroordeeld en het vertrouwen van het Pentagon ln deze machine „een zwakke schakel ln het Ameri kaanse veiligheidssysteem" genoemd. Nederlandse directeur IMF-lnstituut F. A. G. Keesing is gaan terwyi tientallen politieagenten, met helmen op. werden gezonden om hen weer aan het werk te krijgen. De vakbonden toe. Stakingen zyn verbo den. Verscheidene stakers werden ge wond bij botsingen met de politie. Gevecht om Kasjmir Tydens een gevecht tussen Pakistaanse en Indiase militairen by de demarcatieiyn tussen Kasjmir en India zyn zeven Pakistaan se militairen gedood. Aan Indiase zyde vielen één dode en één gewonde. Vriendelijk gebaar In Blomberg, in de Westduitse staat Llppe, zal ln het vervolg op dertig april, Koningin- neverjaardag, naast de Duitse ook de Nederlandse vlag op het stadhuis wor den gehesen. Het stadsbestuur heeft dit besluit genomen omdat sinds kort in Blomberg een eenheid van het Ne derlandse leger ls gelegerd. Starlifter" afgeleverd Generaal kaanse luchtmacht, heeft vandaag de eerste van een serie van 16 „Starllfter"- transnortvliegtuigen ln ontvangst p«- die door Lockheed" zal 900 km per dan wel 123 parachutisten kan voeren. De C-141 kan elke oceaan over steken zonder een tussenlanding te maken. Dr. Soebandrio in ziekenhuis De Indonesische minister van Buitenland se Zaken, dr. Soebandrio, is volgens Radio-Djakarta ln een ziekenhuis op genomen. De aard van zijn ziekte werd niet onithuld. heeft gisteren tweemaal een onderhoud gehad met de president van nationa listisch China, Tsjang Kal-sjek. Staking staalindustrie V.S. De Amerikaanse metaalbewerkersbond heeft besloten op 1 mei ln staking te ongeveer 425.000 arbeiders ln de vitale staalindustrie vertegenwoordigt, heeft voor het laatst in 1959 gestaakt. De staking heeft toen niet minder dan 116 dagen geduurd. Vandalisme Vandalen hebben gis teren vroeg ln Genève de standbeelden van vier voormannen der Hervorming uit de zestiende eeuw met rode verf besmeurd. Dit ls reeds de achtste maal in de afgelopen Jaren, dat iets derge- ïyks geschiedt. 18 Januari Jl„ verd tegen d_ weerde plannen tot het aanleggen i een gordel van atoommijnen tussen West- en Oost-Duitsland. van de hand gewezen. In de antwoordnota wordt bevreemding uitgesproken SchouwburgAbonnementsvoo Ung Nieuw Rotterdams Toneel, dent in Vlchy". 8.30 uur n.m. Stadsgehoorzaal (kleine zaal] en O.-lezing ir. Y. Ykema over i gac. 8 uur n.m. DINSDAG Elam (Haarlemmerweg). Cursus voor vakantietrips. 7.30 uur n.m. Geb. voor Chr. Soc. Belangen: I ren" bedrijven". 8 Janvossensteeg l7Volle Evan zending. Spr. dhr. Van Beem. i Middelstegracht 91Bevolkingso zoek t.b.c. 2-4.30 en 7-9.30 uur n Ophalen extra huisvuil. Lelden begrensd door Witte Singel, Vlii Rijn. Rapenburg 39Jaarverg. Ver. tot van den bouw van werkmanswonl 4.30 uur n.m. SchouwburgAbonnementsvoo Ung Nieuw Rotterdams Toneel, dent ln Vlchy". 8.30 uur n.m. Stadhuis (wachtkamer trouws Zitting Bouwfonds Ned. Gemeent 7-8 uur nm Universiteit (filmzaal)K. er filmkring „Het leven van Adolf Hi 8 uur n.m. WOENSDAG Elam (Haarlemmerweg). Cursus voor vakantietrips. .7.30 uur n.m. Middelstegracht 91: Bevolkingso: Ophalen extra huisvuil. Blnne: binnen de singels. Zomer zorg: Forumavond Pao. S listische Party. 8 uur n.m. Schouwburg: K. en O. Toneel( Centrum met „De Polyester Polk 8 uur nm. Willem de Zwijgerlaan 105: gespreksavo'nd. 8 uur nm. Zomerzorg: Ledenverg. Kynologe Rijnland. 8 uur nm. DONDERDAG Jeugdgebouw (Breestraat 19): I zoek t.b.c. 9-12 i Rest. Van der Heijden: Leidse rantle Club. Spr. dhr. S. P. Wolf .LlabLllty-produkten". 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal: Abormementeooj Residentie-orkest. 8 uur n.m. VRIJDAG Oude Vest 13: Evangelisatie O tengem. „Eccleela". 8 uur n.m. Rehoboth: Opening tentoonste „Verzet". 3 uur nm. Wassenaar (Parochiehuls) neelgroép „Incognito" met „Rei: den Ende, Cor Lani_ ders. Werkdagen 12-6 1-4 i Legermuseum Pesthuielaan uitzondering van zaterdag van 10- (zondag 1-4 uur). De Ruif (Janvossensteeg 69)Ei sltie Theo RÖ8 (tot 1 mei). Ryksmuseum voor Volkenku (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u; 'e daga 13-17 uur. Ryksmuseum van Oudheden: 1 toonstelling „Opgravingen ln byi grond. Werkd. 10-5 uur; zon- en 1 dagen 1-5 uur (t/m 20 eeptembei Rijksmuseum van Oudheden: D lijks 10-5 uur; zond. 1-6 uur. Rijksmuseum voor de geschied der natuurwetenschappen: Dag. uur; zond. 1-4 uur. BIOSCOPEN Camera: „De psychopaat". 18 Jr. I 7 en 9.15 uur. Elke middag 2.80 „Myn vriend Kazan". Ai. LIdo: „Vlubber vliegt weer". AI. I 9.15 uur; aönd. 2.80, 9.15 Studio: „Anna Karenina" (Greta bo). 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Angellque, markiezin der gelen". 18 Jr. Dag. 2.30, 7 zond. 2.15, 4.45, 7 en 9.16 Trianon: „Goldfinger". 18 9.1! Ï.15 zond. 2.15, 4.3 Dag. 2.30, 7.15 dag t/m woensdag „Bekentent vaii een opiumschuiver". 18 Jr. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Astra-theater - Wassenaar: Vr{ 8 uur, zondag en woensdag 2.3f „Duel der kampioenen". 14 Jr. en zond. 7 en 9.15 uur „Mogen zwygen". 18 Jr. Avond- en nachtdienst der apotht Geopend voor spoedeisende gevi •theek Van Driesum, Mare 110, Apothe 20406. De Oegstgeester Apothee* Apotheek Voorschoten zyn geopert ZONDAGSDIENST DER HUISARTi Voor spoedgevallen zijn van za' middag 2 uur tot maandagmes tar te nemen de r Hoge Rijndijk 4. 24403; Tegelaar, Burggraven! aan 34092; Brand. Zocherstr. 3; Veldhuyzen, de Laat de straat 35, tel. 20617 en Llgtenï Witte Singel 33, tel. 22630. Te Oegstgeest dokter Held, tel. 62 By geen gehoor van nw hnlsarti specialist (of diens wat1 op dokterstelefoon 22222. HAAGS AG E N D sche Comedle, „Ardèle". Diligentia. 20.15 uur. Arena, „Del ZONDAG 25 APRIL Kon. Schouwburg. 14 uur. Haagik J' Haal' Comedle. „Ardèle"; Comedle, „Galante Listen" Diligentia. 20.15 uur. De Nieuwe! medle, Tsjechowprogramma. MAANDAG 26 APRIL Kon. Sohouwburg. 20.15 uur. S> sche Comedle, „Na de zondeval". DINSDAG 27 APRIL Kon. Schouwburg. 20.15 urn. 0 trum, „De eerbiedige lichtekooi" „De schaduw in het dal". WOENSDAG 28 APRIL Kon. Schouwburg. 8.15 uur. Comedle. „Moortje". Kurzaal. 20.15 uur. Residentie-* met Alfons Aloys en Bernard Konfc

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2