Voorschoten tevreden over subsidienota Belangstelling voor bevolkingsonderzoek in Leiden is groot Stijging welvaart schept problemen Feestprogramma voor Oegstgeest bekend LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 24 APRIL A9bö waardering spraken de raads- van Voorschoten over de nota B. en W. aangaande het ge- ilelijk subsidiebeleid. De raads- hadden een gewijzigde pagina Dgen, waardoor thans wel stuk II werd vermeld, heer For tanier (KVP) was de Qg toegedaan dat de nota een inzicht geeft in de diverse sys- en vormen van subsidiëring, vond deze woordvoerder het dat de nota geen beeld van nibsidiebeleid gaf zoals de raad gewenst zou hebben. Hoofd- V behandelende het Voorscho- beleid is slechts een halve pa- groot. De heer Iestra (Prot. zei dat vele vragen over blij- lezing van de nota, hij ver- het college te zoeken naar een flsleutel, waardoor de raadsle- steeds een juist beeld zouden Bi krijgen van de te geven sub- Deze nota kan slechts een be- »r een discussie zijn, met deze kan een vruchtbare samen gehouden worden met B. en rs. Stoker (PvdA) had ook veel lering, maar betreurde het, dat ja geen eindconclusie geeft. De mist een overzicht van de reeds ekte subsidies. gemeester De Kool verzocht de de subsidienota niet te zien als uk werk achteraf, maar als een •iding voor de toekomst. Het van B. en W. heeft volko- open en oprecht alle normen men behandeld waaraan ieder :etoekenning moet voldoen. De >den kunnen in het vervolg hand van deze nota zelf de en de noodzakelijkheid van ntueel te verlenen subsidie af- „Er is nimmer een verdeel- te vinden voor het verlenen bsidie", antwoordde de voor de heer Iestra. De nota kan een algemeen inzicht geven en concreet een bedrag vast- daar anders de nota binnen tste tijd verouderd zou zijn. bedroeg de subsidie f 1.70 ofd, thans bedraagt dit f7.70 ofd van de gemeente. Dr. Pels (PvdA) vond het eigen lijk niet op de weg van de gemeen teraad liggen zelf de jaarwedden van de wethouders te moeten vaststellen en spreker zou er een voorstander van zijn indien er een andere oplos sing gevonden zou worden. Namens zijn fractie deelde hij mee, wel ak koord te kunnen gaan met de ver hoging van f 6500 tot f 500, maar verzocht de burgemeester to onder zoeken of de verhogingen meer ge lijkmatig kunnen gebeuren, zodat de raad niet over vijf weken, wanneer naar alle waarschijnlijkheid de 18 000ste inwoner ingeschreven wordt, de jaarwedden direct drastisch verhoogd moeten worden. De burgemeester stemde toe een oplossing hiervoor te vinden. Bij het voorstel tot verhoging van de pre sentiegelden van de raadsleden, werd de vergadering enige ogenblikken ge schorst om het seniorenconvent ge legenheid te geven overleg te ple gen. Na schorsing deelde de nestor van de raad, de heer Fortanier, mede dat de raadsleden het voorstel van n W. steunden, m?ar het College verzochten de presentiegelden niet direct te verhogen, zodra Voorscho ten 18.000 inwoners haalt. Bij het voorstel van B. en W. tot overdracht in eigendom van 8 wo ningwetwoningen aan de bewoners van die woningen stemde de P.v.d.A.- fractie tegen. De raad was verheugd dat contac ten zijn gelegd met de Belgische ge meente Schoten. „Hoe zit het echter Artsentoneel in uilen als een duif" ir auspiciën van de Lions Club Noordwijk bracht het Haar- rtsentoneel gisteravond „Brui- een duif", blijspel in 3 bedry- Lesley Storm. ietto-opbrengst van deze op- zal worden aangeboden aan fonds van Oud-verpleegsters, het goede en sympathieke het jammer dat de Schouw- et uitverkocht was. alle waardering voor de toe- welke bij alle executanten ti merkbaar was kwamen zij ijd voldoende boven de tekst een matte inzet kwam er peg wat meer actie. Wij kre- indruk dat er met het be- re spelersmateriaal door de ir, Wim Paauw, wel meer van in was geweest, uitzondering moeten wij ma- "f Tom Chadwick, de schoon- lievandr. Posthumus Meyjes uurlij ke uitbeelding kreeg en evrouw Posthumus Meyjes die wel goede momenten en vermaakte het publiek jkbaar kostelijk en was niet iet applaus. bloemen voor de dames [esloten enveloppe welke circa - bevatte, zodat de Lions ïidenNoordwijk en het pu- n-eden huiswaart keerden. B. H. Taakverdeling Jlege van B. en W. jeling inzake de verdeling werkzaamheden van het col- B. en W. is thans gewijzigd voege, dat de burgemeester aan, naast de zaken betref- Politie, de Brandweer, de ng Bevolking, de Militaire r Burgerlijke Stand, de Be- het Oud-Archief, het Stede- ieum „De Lakenhal" en de lelijke Voorlichting, ook zal met de zaken betreffende de Verdediging en de Leidsche Ej er Maatschappij. uder Menken is belast met ndeling van de zaken be- rr J de Sociale Zaken (waar- ede de gemeentelijke sociale ziening), de Gemeentelijke ats, de Algemene Perso- en, de Volksgezondheid der Geneeskundige Dienst luizen) en de Middenstands - i (waaronder winkelslui- uder Van Hoek met de be- iaiig van de zaken betreffende leet inbaar Slachthuis, de In- gs in „Endegeest" c.a., de Rei- en Ontsmettingsdienst, de Ïn Havendienst, de Verde- Woonruimte, de Woning en het Verkeer, der Piena met de behande- de zaken betreffende de werken, het Bouw- en Wo- ht, de Volkshuisvesting, de ^wikkeling, de Wederopbouw, e" odbedrijf en Saneringsbe- de I ndustriebelangen. lek, «der Sannes met de behan- m de zaken betreffende het de |s, de Culturele Zaken, de 'ego angen (waaronder zwemin- 1 rif ai)de Jeugdzaken en het ?esJ lingenverkeer. uder Harmsen met de be- >n g van de zaken betreffende Irdiöciën. de Verzekeringen, de aaien, de Stedelijke Fabrieken s en Elektriciteit, de Dienst sbeheer en Kredietwezen en intantsdienst (waaronder or- en efficiëncy). met de contacten met de Limburgse heer Vaandrager (Prot. Christ). Nadat vorig jaar beide gemeente besturen een bezoek gebracht hebben aan eikaars gemeente, moet het con tact tussen Voorschoten en Wanssum thans gezien worden in het indivi duele contact. Bestuurlijk gezien kunnen er moeilijk contacten zyn, daar de grootte van de gemeenten en de structuur geheel verschillend z\jn. De burgerij van Voorschoten zal echter in Wanssum steeds wel kom zijn. Met Schoten kan Voor schoten wel bestuurlijke contacten leggen. Beide gemeenten liggen bij steden en B. en W. zullen t.z.t. na dere voorstellen doen. De overige voorstellen werden zon der hoofdelijke stemming aangeno- Aan het slot van de vergadering las loco-secretaris een brief voor van ir. J. M. Veldhuis waarin mededeling werd gedaan van het vertrek van de heel Veldhuis uit Voorschoten in ver band met zijn benoeming tot inspec teur van de ruimtelijke ordening in de provincie Overijssel en Gelder land. Burgemeester de Kool dankte de heer Veldhuis voor zijn actief raadslidmaatschap. Sedert 1962' maakt ir. Veldhuis deel uit van de PvdA-fractie en vooral de landbouw- onderwerpen hadden zijn bijzondere aandacht. Ir. Veldhuis dankte de voorzitter en de raad voor het pret tige samenspel en sprak de beste wensen uit voor de gemeente Voor schoten. Ouderen laten nog wel eens verstek gaan De opkomst voor het bevol kingsonderzoek op tuberculose, dat 2 maart j.l. in Leiden begon, goed. Dinsdag 27 april wordt de 25.000ste deelnemer verwacht. Elke dag passeren gemiddeld 665 Leidenaars het doorlichtingsappa raat, dat, na eerst in de hal van de Bevrijdingskerk en in het Waagge bouw zijn nuttige werk te hebben gedaan, thans in het B.B.-gebouw aan de Middelste gracht staat opge steld. Verwacht wordt, dat de op komst dit jaar beter zal zijn dan in 1963. Het is bovendien verheugend, dat velen bij niet verschijnen de oproep kaart ingevuld terugzenden. Het plaatselijk comité wil namelijk graag weten waarom een bepaalde opgeroe- pene van de gelegenheid om zich te laten doorlichten geen gebruik maakt. Het komt niettemin voor, dat kaarten worden teruggestuurd met als reden „te oud", „nooit ziek ge weest" of „oud en altijd gezond". Dit is op zichzelf zeer gelukkig, maar daarom nog geen reden om zich aan onderzoek te onttrekken. Het gaat er om dat een eventuele aandoening tijdig wordt geconsta teerd, niet alleen in het eigen be- WASSENAAR Raiffeisenbank had goed 1964 )e Coöperatieve Raiffeisenbank Wassenaar heeft dezer dagen de jaarlijkse algemene vergadering ge houden. De voorzitter van het bestuur, de heer G. v. d. Marei, zei dat de bank een gunstig 1964 achter de rug heeft, zoals uit de aan de leden toegezonden balans en verlies- en winstrekening wel kon worden opgemaakt. De spaargelden namen iets -minder toe dan in het vooraf gaande jaar een algemeen ver- schijnsel in het land maar het totaal der spaargelden steeg toch met ruim f 420.000 tot f 9.3 miljoen. i 10 miljoen gulden, verdeeld over ruim 3500 spaarrekeningen wordt dus benaderd. De uitzettingen, vooral in de vorm van hypotheken stegen zeer belangrijk, nl. met niet minder dan ruim f 500.000. De kre- dietbeperkende maatregelen van de Nederlandse Bank maakten het soms moeilijk aan alle aanvragen te vol doen, maar de Wassenaarse bank be hoort nog steeds tot de gelukkigen die nog geen renteloos straf-deposito bij de Nederlandse Bank moesten de poneren. Voorts kon nog steeds uit eigen middelen aan de krediet-aan vragen worden voldaan. Bij de reser ve „koersverschillen effecten" werd een bedrag van f 10.000 geboekt. Mochten er liquiditeitsmoeilijkheden dreigen, dan beschikt de bank over een belangrijk bezit aan effecten, die verkocht kunnen worden. Na behoorlijke afschrijvingen en reserveringen resteerde een winst van f34.500 toegevoegd werd aan de reserve, die daardoor nu ruim f380.000 beloopt. De vergadering keurde, nadat de directeur van de bank, de heer W. Snater nog enkele punten had toe gelicht, de verlies- en winstrekening en de balans goed. De heren H. C. N. Winnubst en J. van Ammers werden herkozen als resp. lid van het bestuur en van de Raad van Toezicht. lang maar ook met het oog op be smettingsgevaar. Het comité wyst er. wellicht ten overvloede, op, dat, indien de af stand tot het onderzoeklokaal te groot Is of wanneer men door andere oorzaak het onderzoeklokaal moei lijk kan bereiken, gratis vervoer mo gelijk Is. Een aanvrage daartoe moet worden ingediend bij de Vereniging tot bestrijding der tuberculose, per adres Rijnsburgerweg 70. DS. J. H. GROLLE MET EMERITAAT In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is met ingang van 1 mei a.s. emeritaat ver leend aan ds. J. H. Grolle in Utrecht, predikant-secretaris van de Hervorm de Raad voor de verhouding van Kerk en Israël en als zodanig predi kant voor buitengewone werkzaam heden bij de Ned. Herv. Kerk in haar geheel. Nadat de heer Grolle op 15 septem ber 1922 door het provinciaal kerk bestuur van Drente was toegelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk werd hij op 7 januari van het daaropvolgend jaar door zijn schoonvader, ds. J. Buenk, bevestigd als predikant van de hervormde ge meente van Sloten in de classis Sneek. Op 30 mei 1925 verwisselde ds. Grolle deze gemeente met die van Hillegom, vanwaar hij op 20 mei 1928 naar die van Utrecht vertrok, waar hij was beroepen in de vaca ture van dr. N. Woudstra, aan wie met ingang van 1 oktober 1927 eme ritaat was verleend. Ds. Grolle is in de Domstad bijna negentien Jaar werkzaam geweest in de wijkgemeente Nicolaïkerk en werd met ingang van 1 april 1947 benoemd tot predikant-secretaris van de Her vormde Raad voor de verhouding van Kerk en Israël. Grolle, die sinds enige tijd in Hollandsche Rading (vereniging tot evangelisatie) bijstand in het pas toraal verleent, zal na zijn emeritaat in Utrecht blijven wonen. Toerwagencongres in Noordwijk De sterke stijging van de welvaart is voor de Nederlandse toer- wagen ondernemer niet alleen maar een 'plezierige zaak: er zijn ver schillende redenen om de toerwagentoekomst niet al te optimistisch in te zien. Die perspectieven voor de toekomst van het toerwagen- bedrijf waren het onderwerp van het jaarlijkse congres van de sectie toerwagens van de Federatie van Nederlandse organisaties voor het personenvervoer (F.N.O.P.). In hotel „Huis ter Duin' in Noordwijk kwamen circa 80 toerwagenondernemers bijeen om zich te buigen over de verschillende problemen, waarmee deze vorm van personen vervoer te maken krijgt. Na een ontvangst van genodigden, vertegenwoordigers uit het be drijfsleven en leden begon in de middaguren een vergadering on der leiding van voorzitter -an de vakafdeling toerwagens de heer A. J. Beuk. Om de discussies op gang te brengen hield mr. F. Goud, secretaris van de commissie vervoervergunningen een inleiding over het onderwerp „Perspectieven van het toerwagenvervoer. Status „De sterk stijgende welvaart geeft de toerwagenondernemer enerzijds meer en grotere kansen: het inko men stijgt, de omvang van de groe pen die potentieel gegadigd zijn voor toerwagenreizen neemt uoe en de ge neigdheid om het vergrote inkomen aan reizen te besteden wordt groter", aldus mr. Goud. Minder plezierig voor de ondernemer is het verschijn- MARKTBERICHTEN AALSMEER, 23 april Chrysanten trc. 160-400. Lathyrus 150-325. Ane monen 75-100 per bos. Anjers: rood 30- 42, roze 25-34, wit 26-37, Gemengd 18- 28, Arthur 25-40, Keefer 28-41. Rozen: Roselandia 35-53. Parel van Aalsmeer 25-30, Geh. Dulsberg 25-49, Towny Gold 18-29, Baccarat 45-87, Carol 20- 34, Garnet 18-30, Pink Sensation 40- 52, Super Star 45-70 per stuk, Nymph 50-75, Carla 45-80, Verhage 40-59 per tak. AALSMEER. 22 april Anjers: rood 25-43. roze 25-39. wit 28-45, Gemengd 35-49, Arthur 30-42, Keefer 28-44. Ro zen: Roselandia 30-50. Parel v. Aals meer 25-32, Geh. Dulsberg 35-52, Bac carat 60-79, Newyorker 25-40, Carol 18- 31. Garnet 17-30, Pink Sensation 25- 43, Super Star 40-75 per stuk, Nymph 60-90, Carla 50-70, Verhage 40-65 per tak. JvATWIJK AAN DEN RIJN, 23 april Groenteveiling: waspeen per kist Al 12-15, A2 3.20-8.40 BI 13.60-17.40 Cl 6.20-7.80, C2 1.60-3.00, andijvie 84-92, rabarber 17-37, sic. per 100 st. 13-16. stoofsla 20. prei Al 38-42, BI 26-30, spinazie 65-71, witlof 1 76-102, ld. 2 53-83, tomaten per bakje 4 leg 6.30- 13.80, kroten per kist 1.40-1.50, radijs per 100 bos 30-32. selderie per 100 bos 12-16, peterselie per 100 bos 30. krul- peterselle per 100 bos 14-23, raapstelen per 100 bos 8. Aanvoer 223.000 kg. RIJNSBURG, 23 april Tulpen: Kansas 190-220, Lustige Witwe 140-150, Bonanza 160-170. Sveet Harmony 200- 250, Hollands Glorie 200-225, Greuze 170-180, Apeldoorn 180-200, Blue Par rot 180-200, Red Champion 200. Iris sen Wedgewood 230-260 Fresia's: Snow Queen 125-140. White Swan 130-150, Aurora 150-160 alles per bos, Anemo nen 9-12, Am. Anjers: Sim rood 28-40. roze 25-34, wit 28-35 per 100. Groenteveiling: waspeen B 70-84, Id A1 57.50-64, ld. A2 15-37. radijs 26-34. prei 22-37 alles per 100 kg. sel, dat de mensen juist doordat ze meer geld hebben aan andere vormen van vervoer gaan denken en dan natuurlijk in de eerste plaats aan de eigen auto. Ook status-mo- tieven spelen een rol bij een even tuele vermindering van het ver langen naar autobusrelzen. Mr. Goud vond dat er daarom ernstig rekening dient te worden gehouden met het feit dat het toerwagenbedrijf niet tenvolle van de stijgende welvaart zal kunnen meeprofiteren. Mr. Goud zag mogelijkheden om de verwachte moeilijkheden het hoofd te bieden door het verhogen van de kwaliteit van de reizen, die men het publiek gaat leveren. „He assortiment, waarui t belangstellen den kunnen kiezen moet aanzienlijk grote worden", aldus mr. Goud, die daarbij problemen voor zag voor kleinere bedrijven. Daarom meende hij te moeten aandringen op een grotere samenwerking tussen de be drijven. Op die manier kan met be houd van een grote mate van zelf standigheid aan de eisen van de markt in de welvaartsstaat worden voldaan", zei mr. Goud. De congresgangers hielden zich niet de hele dag met praten bezig. Vela van hen hadden hun echtgeno tes meegenomen. De dames bezoch ten tijdens de vergadering in de middaguren de Keukenhof en 's avonds werd in het Noordwykse Lido theater een toneelvoorstelling gegeven. „Alles volgeboekt" heette het blijspel dat werd opgevoerd. Beter brood van windmolenmeel In molenaarskringen worden pogingen gedaan om de molen weer mee te laten werken bij de bereiding van ons dagelijks brood. Men wil er twee doelen mee be reiken: een betere kwaliteit brood en het weer nuttig maken van Nederlandse windmolens. De actie, ingezet door het vak blad ,JDe Molenaar", heeft tot nu toe bij rond dertig molenaars, voor het overgrote deel windmo lenaars, weerklank gevonden. Eind volgende maand hopen zij bijeen te komen om definitieve plannen te smeden. De molenaars zijn ervan overtuigd dat brood, gebakken van in de molen gepro duceerde meel en bloem, beter is dan brood van fabrieksmeel en -bloem. In de molen wordt het graan nog altijd op stenen gemalen. De zemel blijft daarbij heel en daar in zitten nu juist de voedingsstof fen, bouwstoffen en vitaminen. In de fabriek, waar met walsen ivordt gewerkt, blijft de zemel niet heel. Dr. Julius Nyerere, president van de federatie Tanzania, heeft in kasteel Oud-Wassenaar het Nederlandse vorstelijke paar een diner aangeboden. V.r.n.l. H.M. de Koningin en premier J. M. L. Th. Cals. Scherpe kritiek op plan-Bourguiba De Arabische wereld heeft scherp gereageerd op het voorstel van de Tunesische president Bourguiba om Israel te erkennen en de grenzen van dit land te aanvaarden, zoals ze door de Verenigde Naties zyn vastgesteld. Het Egyptische blad Al Achbar schreef in een hoofdartikel dat „Bourguiba stapelgek is geworden". Al Achram, een ander Egyptisch blad. meldde uit verantwoordelijke kring te hebben vernomen dat Egypte niet aan de in Marokko te houden conferentie van Arabische leiders zal deelnemen als deze door Bourguiba wordt bijgewoond. Het in Beiroet verschijnende blad Al Moharrer sprak van „hoogverraad door Bourguiba". Uit Tel Aviv is vernomen dat de Israëlische ministerraad de verkla ringen van de Tunesische president morgen zal bespreken. Wat de terugkeer van Arabische vluchtelingen betreft, verklaart men van Israëlische zijde, dat Israël er ten hoogste enkele tienduizenden kan opnemen en dan in het raam van gezinshereniging. De overige vluchtelingen zouden blijvend moeten worden opgenomen in de Arabische landen waar zij zich thans bevinden. Socialisten in Londen bijeen Het bureau van de Socialistische Internationale is gisteren in Lon den onder voorzitterschap van de Oostenrijkse vice-kanselier dr. Pit- termann, bijeengekomen. Vertegen woordigers van de socialistische par tijen in België, Denemarken, Fin land, Nederland (dr. A. Vonde ling), West-Duitsland, Zweden, Zwit serland en Oostenrijk nemen aan de bijeenkomst deeL Op het program ma staat onder meer bespreking van een verklaring over de socialistische economische politiek ten aanzien van de ontwikkelingslanden. LEIDERDORP Burgerlijke Stand Geboren: Nienke, dr van J. W. Zul- dema en N. A. van Bommel; Arjan H., zn van H. D. Buist en M. Artssen; Ca roline A., dr van J. E. Blankhart en E. A. Krens. Koning Boudewijn opende Gentse Floralia (Van onze correspondent in Brussel! Koning Boudewijn en Koningin Faöiola zijn vanochtend, voor het eerst sinds 's konings geelzucht, weer samen bij een openbare plechtigheid geweest: de opening van de beroem de Gentse Floralia. Deze tuinbouw tentoonstelling wordt eens in de vijf jaar gehouden en dateert reeds uit 1809. Zij heeft de stormen der tijden doorstaan en is een wonder van schoonheid, openbloeiend in de enor me hallen van het Gentse jaar- beorscomplex, waar men over 30.000 m2 beschikt. Gent is het middelpunt van de Belgische tuinbouw. Meer dan de helft ervan wordt uitgeoefend in de streek rondom de stad. Azalea's, be gonia's en orchideeën en de vele soorten groene planten, die men te genwoordig in bijna alle woningen aantreft, zijn de belangrijkste pro- dukten. Veruit het grootste gedeelte (70 80 ró) is bestemd voor uitvoer. Deze keer heeft men in het jaar- beurscomplex heuvels en dalen ge schapen (2500 kubieke meter aarde hebben de bulldozers verzet). Er is een grote, ruisende waterval met vier verdiepingen, er zyn fonteinen zo uitgebreid als die van Versailles en er is een wonderlijke Japanse tuin. Tien Europese landen zijn in Gent uitgenodigd. Nederland en Frank rijk hebben een inzending, die vlak naast elkaar is gelegen. De „Plant Propaganda Holland" overkoepelde de produkten van onze landgenoten o.a. cyclamen, begonia's, tulpen, amaralys e.d., die tot een prachtig geheel werden verenigd. Tusssn de planten en bloemen zijn kleine beeldhouwwerken van de Voorburgse kunstenaar Marian Gobius geplaatst. Kennedy-huis voor jongeren in Coventry Burgemeester Brandt van West- Berlijn heeft vandaag in de tijdens de tweede wereldoorlog zo zwaar getroffen Engelse stad Coventry het John F. Kennedyhuis geopend, een jeugdcentrum van 25<T.OOO gulden in de schaduw van Coventry's nieuwe kathedraal. Deken Sayre van de ka thedraal van Washington las tijdens de openingsplechtigheid een bood schap van mevr. Kennedy voor. De Duitse ambassadeur ln Enge land. Blankenhorn, die Brandt ge durende zijn bezoek van 3 uur verge zelde. heeft een gift van 15.000 gul den van het ministerie vcor Culturele Aangelegenheden in Bonn overhan digd als bijdrage in de kosten van meubilering van de gezelschapszaaL Bonn en Berlijn hadden al eerder samen 40.000 gulden geschonken. Ook de Britse regering heeft bijge dragen. In het Kennedy-huis zullen 400 Jongeren tegelijk onderdak kunnen vinden. Het komt in de plaats van tijdelijke barakken, waarin van 1962 tot 1964 meer dan 2500 jonge men sen zijn ondergebracht, die uit het buitenland waren gekomen om de beroemde kathedraal te bezichtigen en deel te nemen aan cursussen en andere werkzaamheden. Het werk aan de nieuwe kathedraal van Coventry de oude is in de tweede wereldoorlog door Duitse bombardementen vernietigd is begonnen in 1951. Het is thans zo goed als voltooid. Elk jaar komen ongeveer een miljoen bezoekers naar de kathedraal om godsdienstoefenin gen bij te wonen en de architectuur te bewonderen. VIJFTIENJARIGE SPOORLOOS Een vijftienjarig meisje uit Hille gom heeft op Goede Vrijdag de ouder lijke woning verlaten en heeft sinds dien niets meer van zich doen horen. Men vermoedt datze met een 18-ja- rige vriend (een ver familielid) naar Wuppertai In Duitsland is vertrok- Tien jaar heeft de thans 82- jarige Duitser Johann Letten- bauer in de gevangenis gezeten na zijn veroordeling wegens dubbele moord op zijn dochter en kleinkind. Daarna vertoefde hij nog ettelijke jaren in een psy chiatrische inrichting. In 1947 legde hij aanvankelijk een be kentenis af, maar trok die later weer in. Enkele dagen geleden is de werkelijke moordenaar ge arresteerd en is Lettenbauer af komstig uit Oberreitnau in zuid- Duitsland vrijgelaten. Naast hem de leidster van een inrich ting voor ouden van dagen, waar hij nu de laatste jaren van zijn levensavond kan slijten. In het goed verzorgde programma boekje van de Oranjevereniging is een overzicht gegeven van de feeste lijkheden op 30 april en 5 mei. Ook is aandacht geschonken aan herdenkin gen. Het feestterrein, tot nu toe steeds in het Wilhelminapark gehouden, is dit jaar verplaatst naar de Lijweg. Het zal geopend zijn op 29 en 30 april en op 1 mei. Zoals gewoonlijk wordt een lam pionoptocht gehouden op de voor avond van 30 april. De opstelling is in het Wilhelminapark. Koninginne dag begint met een aubade aan de burgemeester. Het traditionele tonknuppelen vindt plaats van 1012 uur nabij het feestterrein aan de Lijtweg. In de ochtenduren zijn er kinderspelen en als nieuw evenement is toegevoegd trofcbodrtekenen voor de jeugd van 10—14 jaar. Voor de kleuters is er feest in de recreatiezaal van Endegeest. Ze gaan daar in optocht naar toe. uiteraard feestelijk uitgedost. 's Middags worden er wielerwed strijden georganiseerd door de Leidse Swiftcombinatie. Deelgenomen wordt door de wielersportverenigingen Westland Vooruit, De Spartaan, Hol- landia en Excelsior. Het 2 kilometer j lange parkoers wordt uitgezet in de omgeving van de Lange Vaart en de Kennedylaan. Een bijzonder aantrekkelijk num- 1 mer is de Jeugd Grand Prix, die wordt georganiseerd door de BP. (British Petroleum Company). De voorronden worden gehouden op don derdagmiddag 29 april, op Koning-1 innedag en op zaterdagochtend 1 mei. De finale is op zaterdagmiddag 1 mei. De eerste-prijs-winnaar krijgt de „Goude Helm" en een lauwerkrans en mag deelnemen aan de landelijke finale 1965. De beste deelneemster wordt winnares van de „Coupe des dames". Van 56 uur spelen leden van A.S.C. op hun eigen terrein een ge kostumeerde voetbalwedstrijd. 's Avonds concerteert Werkmans Wilskracht in het Rosarium. Van de herdenkingen en feestelijk heden is wel het meest spectaculaire de landing van een hefschroefvlieg- tuig dat rondvluchten maakt en de voedseldropping uit de 2-motorige „Haviland", een toestel dat in 1944 j in Engeland werd gebouwd.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 17