Feijenoord kan morgen in voile kuip de titel veroveren Geesink door blessure uit strijd ZONDER COEN REINIER U.V.S. - OVERMAAS EUROPA CUP UVS MORGEN IN 4 VEILIGE HAVEN? Roozenburg en v.Dijk delen eerste plaats Sportsplinters Rusland verslaat Nederland in finale Droomkeukens LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 24 APRIL 1965 Om ivereldtitel 71/2 Winst en verlies voor Seholte Het toernooi om het wereldkam pioenschap 71/2 is gisteren in Huelva (Sp.i voortgezet met de volgende partijen Tortosa 210 19 74 11.05 Spielmann 300 19 42 15.78 boulanger 211 13 57 17.00 300 13 87 23.07 241 17 79 14.17 300 17 124 14.64 300 8 131 37.50 187 8 93 23.37 277 17 50 16.29 300 17 102 17.64 Girvez Boulanger Tortosa Ogata Seholte Van Hassel Scherz Spielmann Stand na c Galvez Seholte Scherz Van Hassel Ogata Boulanger Girvez Spielmann Tortosa 300 17 71 17.64 300 13 143 23.07 300 12 149 241 12 63 derde dag: m.p. part. h.s. 22.37 18.71 17.50 13.41 15.97 12.77 10.98 11.67 MOTORSPORT Clynk uit KNMV Jan Clynck, de bekende motorcros. ser die dit jaar zijn internationaal startbewijs van de Koninklijke Ne derlandse Motorrijders Vereniging (KNMV) .kwijtraakte, omdat die vorig seizoen onvoldoende vond om rijder uit Eijsden voor 1965 op nieuw een internationale licentie te verstrekken, zal niet meer in wed strijden van de KNMV uitkomen. Clynk heeft inmiddels bij de R-K Nederlandse Motorsport Bond een startbewijs aangevraagd en gekregen. Hij zal op koninginnedag als senior zijn eerste wedstrijd bij de NMB rij- m wel te Nistelrode. Zondag 2.30 uur de belangrijke wedstrijd Hoe komt mijn club uit? UVS Vermeer, Balkhoven, Van ^Ider Kaay, Ravensbergen, Lardé, Wit- "ontemnn, Teske, Kantebeen, Holl, DOSR Van der Zwet, Bakker, Kennis, Kerkvliet, Akerboom, Van f 'Veen, Van Klink, Hoogénboom, Van der Meer, Van Amsterdam, Spruit. ASC Wurzer, Van Zegveld, Bek kering, W. Spiering, Van der Waals, jDe Goey, Staal, G. Spiering, Van der Voet, Hins, Raaphorst. DOCOS G. Dubbeldeman, Vrise- koop, Vink, Stuifzand, Brasker, Van Polanen, P. Dubbeldeman, J. M. van Marwijk, Van Din ten, Van der 1/^Broek, j van Marwijk. Oranje Groen Sloos, Meijer, £3 Moenen, Holswilder, Penneburg, Van i=|| Belkum, Harmse, Verkuylen, Koet, Rijsdam, A. Rijsdam. (Van onze correspondent) De Feijenoord-dames, die met bossen bloemen de trap naar het ere-terras waren opgetrippeld, kregen de schok van huil leven. Zij zagen het gekrioel van duizenden over het veld, ze dachten dat het afgelopen was, die lange, lange marteling van hun eigen jongens. Toen hoorden ze, dat het doelpunt van Bergholtz was afgekeurd. een muur sneuvelden. Voor het eerst, sinds lange tijd, weer een „hel van Dcurne". „Dat meet Feijenoord verliezen", schreven de Belgische bladen. „De Hongaren spelen het beste voetbal De uitslag werd 10.voor Feye- noord. Bcnnaars scoorde het doel- Tegenstand Zou het dan toch nog mis gaan Er is Feijenoord niets ergs meer overkomen, want ADO spande zich alleen maar in om de stand op 1-1 te houden. Feijenoord mocht heus wel kam pioen worden als ADO in de benauwheid ook maar een graantje ervan meepikte Zal het morgén weer zo gaan Net als ADO drie jaar terug nu een GVAV in de kuip, dat er drin gend behoefte aan heeft om uit de wedstrijd een graantje mee te pik ken. Beide partijen zijn dan tevre den. Niemand kan in de toekomst kijken en dat is maar gelukkig ook, want, anders was de aardigheid er af Zoals de toestand nu is. zijn er in beide kampen zenuwen, die zich zondag zullen ontladen in een krachtmeting, die een volle kuip want dat wordt het ongetwijfeld waard ls. Dronk Feijenoord kampioenDat is voor dc Rotterdammers eten en drin ken. Maar niet alleen voor de be woners van de Maasstad. De popula riteit reikt verder naar alle delen van het lknd en zelfs tot ver over de grenzen. Feijenoord is meer geworden dan zomaar een Nederlandse club. Dat is het werk geweest van de Europa Cup. Tweemaal hebben de itotterdammers hieruit al een dronk genomen. De eerste keer was het een kortstondige dronk, waaraan een einde werd ge maakt door de Spurs. Vier interes sante wedstrijden vooral de laat ste, toen Feijenoord in Londen ge lijk speelde maar nieis vergeleken bij wat het volgende seizoen zou ko men. De daverende klap op de vuur pijl kwam, toen duizenden Rotter dammers naar Lissabon togen voor de strijd in de halve finale tegen Benfica. Feijenoord verloor, maar de reputatie was gevestigd. En Neder land wist wat Cupkoorts was. Hintlerpaleu Feijenoord heeft de roem niet ca deau gekregen. Servette. Vasas, Reims waren stuk voor stuk hinder palen, die als het ware met een hink- stapsprong moesten worden geno men. Tot tweemaal toe na een besls- singswedstrijd, waarvan vooral de tweede tegen Vasas in Antwerpen - de golven hoog opjoeg Zo heftig kwam het publiek in de Bosuil op zetten, dat hekken, banken, Ja zelfs V oetbalprognoses De laatste loodjes wegen het zwaarst. Het is een overbekend gezegde met een grote kern van waarheid. Ook voor de staatsclubs in de eer ste klasse B zal het een grote toer worden om zich in de laatste wedstrijden definitief in veiligheid te stellen. Want, hoewel er nog maar enkele wedstrijden op het programma staan, is het nog steeds niet te zeggen, wie er met ONA naar de tweede klasse degradeert. UVS heeft nog twee punten nodig om zich definitief veilig te stellen. De blauwwitten zijn echter na de puntenverdeling met CVV een heel eind uit de bedreigde zone geraakt en zij kunnen morgen de laatste stap doen. Het Rotterdamse Over maas één van de in gevaar ver kerende elftallen komt in de KikkerDolder op bezoek. Een zece van UVS ligt het meest voor de hand. In de eerste klasse A is Hillegom kansloos voor de titel. De thuis wedstrijd tegen AFC heeft dan ook niet meer zoveel te betekenen. De derdeklassers kunnen morgen wat punten veroveren. DOSR is thuis favoriet tegen het reeds gedegra deerde Foreholte en Alphia heeft in Naaldwijk eveneens de meeste kans op de winst. De strijd in de vierde klasse kan zich morgen toespitsen. In 4 A hebben de drie laagstgeklasseerde elftallen geen onoverwinnelijke tegenstan ders te bestrijden. SJZ ontvangt Concordia H, ZLC speelt thuis tegen Lisse en SJC gaat op bezoek bij Warmunda VVSB en VEP zul len elkaar in Noordwijkerhout niet veel ontlopen. LDWS moet in 4 B van 's-Gravenzande winnen, maar gemakkelijk zal dat beslist niet zijn. DOCOS heeft daarentegen verreweg de beste papieren tegen het bezoekende Delfia. In 4 C trekt Oranje Groen naar Graaf Willem IT/VAC «m moet dear twee punten wegslepen. Voor ASC. dat Te Werve ontvangt is dit niet noodzakelijk. Toch zullen de rood zwarten de punten wel thuis hou den. gewerden. Denk alleen maar aa strubbelingen met de KNVB, die aan vankelijk zelfs Feijenoord uit de Cup wilde houden. Denk ook aan de strenge winter, die Feijenoord, vóór de wedstrijd tegen Reims, dwong zijn trainingskamp op te slaan aan de Rivièra. Denk ook aan moeilijkheden met de opstelling van de sterkste ploeg. Voor de eerste wedstrijd tegen Servette in Genève moest men al het moeilijke besluit nemen om Moulyn en Bouwmeester uit het elf tal te laten en te vervangen door Henk Schouten en Jan Hordijk. En al aie moeilijkheden is Feijenoord glansrijk te boven gekomen. Leiding Dat Feijenoord nu opnieuw voor de erepoort staat heeft de club natuur lijk in de eerste plaats aan de spe lers te danken. Maar wat een diri gent is voor een orkest, is de leiding voor een elftal. Aan haar om de krachten samen te bundelen tot één groot geheel. Dat is de verdienste geweest van Willy Km ent, als trainer, en van Guus Brox als manager. Zij hebben, wat zo dringend nodig was, de rust in het elftal teruggebracht. Voor twee spelers van het elftal wordt het een bittere Door de Europa Cup-wed strijden heeft Feijenoord zich een internationale bekendheid verworven. De wedstrijden van de Rotterdammers tegen Benfica (halve finale). vormden de hoogtepunten van de tweejarige Cup-koorts. Zal het dit jaar weer zover komen? dag. voor Coen Mouiijn en Reinier Kreiiermaat. Zij moeten werkeloos toezien, maar hun vreugde zal er niets minder om zijn. En bij de Europa Cup zien we beiden weer terug Spanning in damkampioenschap De spanning in het toernooi om het persoonlijk damkampioenschap van Nederland, waarvoor vrijdag in Apeldoorn de partijen voor de twaalfde en voor-laatste ronde wer den gespeeld, ls tot het einde be waard gebleven. De mogelijkheid is lang niet uitgesloten dat als vandaag de laatste partijen zijn gespeeld, een beslissings-herkamp noodzakelijk is omdat twee of meer spelers het toer nooi met eenzelfde aantal punten hebben beëindigd. Piet Roozenburg en ir Van Dijk delen na twaalf ron den de eerste plaats met 17 punten. Ferdi Okrogelnik staat op de derde plaats met 16 punten en Van der Sluis met 15 punten op de vierde. De uitslagen van de partijen van de twaalfde ronde zijn: Roozenburg Sijbrands 11; GordijnVan Dijk 02; SoetensBom 02; Baas Varkevisser 02; BandstraOkro gelnik 11; Van der SluisVan Beek 20; De JongVan Silfhout 1—1. Europese beker degen-equipes Gisteren ls in Heidenheim het toernooi om de Europese beker voor degen-equipes begonnen, waaraan een recordaantal van 19 nationale kampioensteams deelneemt. In de voorronde zorgde zaal Abrahams uit Den Haag voor een grote verrassing door de sterk favoriete equipe TSB Heidenheim, kampioen van West- Duitsland, met 86 uit de schake len. In de kwartfinale schakelde Del Giardino uit Milaan de Hagenaars echter uit. De Italiaanse kampioenen zegevierden gemakkelijk met 92. De Europese beker werd tenslotte voor de tweede achtereenvolgende maal gewonnen door OSC uit Boeda pest. Deze won in de halve finales met 96 van Stockholm en in de finale met 86 van Legia Warschau. UEF A-toernooi Engeland, winnaar van het toer nooi dat vorig jaar in Nederland werd gehouden, en Oost-Duitsland hebben zich vrijdagavond geplaatst in de eindstrijd van het UEFA-jeugd- toernooi. In Marl Huels schakelde de Engel sen in de halve finales de Italiaanse jeugdploeg zonder al te veel moeite met 31 uit. Oost-Duitsland, dat woensdag in Rheydt in de kwartfinales het Neder landse team met 30 klopte, zege vierde in Oberhausen met 21 over Tsjecho-Slowakije. De eindstrijd wordt zondag in Es sen gespeeld. De ontmoeting West-Duitsland Nederland voor het troosttoernool, in de avonduren in Berlijn gespeeld, le verde een 21 zege voor de West- duitse jeugdploeg op. Bij de rust leid den de Nederlanders met 10. WIJZIGINGEN IN PROGRAMMA AFD. LEIDEN De competitieleider van de KNVB afd. Leiden heeft de wedstrijden van de 1ste klasse zondag gewijzigd. De vastgestelde wedstrijd SVLVRouw koop kotmt te vervallen, in de plaats daarvan wordt gespeeld de wedstrijd RouwkoopRijpwetering. Een en an der geschiedde op verzoek van de deelnemende verenigingen, waardoor eerst de uitgestelde wedstrijden ver speeld zullen worden. Bij winst ls Rouwkoop uit de zorgen. Aanvang 30. Voetbal op t.v. (Van onze correspondent). De AVRO brengt woensdag 28 april de af scheidswedstrijd van Sir Stanley Matthews (Stoke-City) van 19.25 tot 21.10 uur op het scherm. Commenta tor is Aad van Leeuwen. Op 1 mei neemt de NTS van 14.30 tot 16.45 uur een rechtstreekse reportage over van de finale om de Engelse voetbalbeker, die tussen Liverpool en Leeds United wordt gespeeld. Commentaar geeft Ad van Emmenes. Voor de finale van het kampioen schap van Nederland ereklasse band- stoten, dat van 6 t m 9 mei as. in Didam wordt gespeeld, hebben zich de volgende biljarters geplaatst: 1. Teegelaar (Rotterdam). H. de Kleine (Kampen), H. Vultink (Aalten), J. Roodenburg (Rijswijk), C. van Oos terhout (Amsterdam), L. van Leur (Oss), J. Doggen (Heerle) en M. Wynne (Oss). De Italiaan Salvatore Burruni is in Rome wereldkampioen in het vlieg- gewicht geworden. Hij versloeg titel houder Pone Kingpetch van Thai land. Het gevecht ging over vijftien ronden. Burruni won op punten. In het deelnemersveld voor de Ronde van Nederland (van 12 tot en met 16 mei as.) is een wijziging ge komen. Good-old Wim van Est heeft zich wegens drukke werkzaamheden niet voldoende aan de training kun nen wijden en acht het daarom niet verantwoord te starten. Zijn plaats zal worden ingenomen door Andre van Aert uit Achtmaal. Tijdens een vrijdagavond in Helsinki gehouden boksgala heeft de Amsterdamse half zwaargewichtkam pioen Bas van Duivenbode op pun ten verloren van de Fin Pekka Kok konen. In de groep spelers en reserves van de Nederlandse waterpoloploeg die dit weekeinde in Oost-Berlijn twee wedstrijden zal spelen tegen Oost- Duitsland, ls een wijziging gekomen. Geutjes, die last heeft van een oor blessure, is op medisch advies thuis gebleven. In zijn plaats is Gerrit v.d. Kolk (RCZ Rotterdam) meegegaan. De Rus Boris Spassky heeft in Riga de tiende en laatste partij van de tweekamp tegen zijn landgenoot Paul Keres voor de kwartfinales van het kan dl daa ten-schaak toernooi ge wonnen en daardoor ook de twee kamp op zijn naam gebracht. De eind stand is 64. In de halve finales van het toernooi zal Spassky nu een tiental partijen spelen tegen de winnaar van de twee kamp GelierSmyslov, waarin Geile* momenteel met 31 leidt. (Van onze speciale medewerker) MADRID, vrijdag Anton Geesink zat geslagen in de kleedkamer. „Het gaat niet meer liet gaat niet meer kreunde hij en betastte met een van pijn vertrokken gezicht zijn linkerknie. Nederlandse officials bogen zich bezorgd over de wereld- en Olympisch kampioen. „Het doet ver schrikkelijk zeer", zei Anton. ,,3Iaar dat is het ergste niet. Pijn moet je als judoka weg kunnen bijten maar ik kan die knie niet meer huigen of strekken. Als ik hem draai hoor je de zaak knap pen. Neen, het is afgelopen, jongens. Het is ver schrikkelijk en ik voel me een waardeloze kerel, maar ik moet opgeven". HOOFD IN HANDEN Geesink verborg het hoofd in zijn handen. Hij huilde bijna' van teleur stelling. In de kleedkamer viel een doodse stilte. Het Nederlandse team had tevoren, met Anton in de gele deren, de Spanjaarden met 31 ver slagen (overwinningen van de ge broeders Snijders en Geesink) en Portugal met 40 (opnieuw winst voor de gebroeders Snijders en Gee sink en nu ook nog van Linskens). Onze nationale formatie moest nu aantreden in de halve finale tegen de sterke Oostduitsers, zonder de sterkste judoka ter wereld. De morele klap kwam hard aan. Coach Felix Janssens zei, wijzend op Geesink: „Jongens, je gaat nu vechten voor de man, die daar zit". in plaats van Anton, stapte nu toch geladen de mat op. Geesink hinkte met een gebogen hoofd naar de rand van hei strijdtoneel om zijn makkers toch nog van advies te kunnen die nen. En het wonder gebeurde Linskens, Kuypers en Jan Snijders maakten onbeslist tegen hun staats- amateuristische tegenstanders. Toen kwam het vuurwerk. Peter Snij ders won met een vol punt pan de veel langere Howiller, die vorig jaar in Oost-Berlijn de bronzen medaille veroverde en invaller Ruska klopte de Europese kampioen Niemann op beslissing scheidsrechter. Door deze 20 zege bereikte Nederland de finale. Die eindstrijd zou gaan tegen de Russen. Het stond bij voorbaat vast, dat enze landgenoten tegen de sterke, ontzettend fel vechtende en onver moeibare Russische formatie geen schyn van kans zouden krygen. Linskens wrong zich uit een houd greep maar rolde er daarna weer in, Kuypers, Jan en Peter Snijders ver loren op beslissing. Toen kwam Rus- ka tegen Kiknadze, kampioen Europa en bronzen medaille-' van Tokio. De by An ton Geesirik trainende Amsterdammer ging er bikkelhard tegenaan, parkeerde de befaamde Rus een keer na een me terslange worp op een andere mat en zegevierde op beslissing. Rusland won met 41, maar de eer was ge red. En de Russen vonden die ene nederlaag helemaal niet leuk. al jo nasten ze hun coach, die de hele dag" onverdroten en in alle gemoeds rust had zitten filmen, als hulde metershoog de lucht in. Geiveldig Onze landgenoot Wim Ruska in actie tegen de Rus Kiknadze die hij op beslissing scheidsrech ter versloeg. sen gced zijn. Ze vechten momenteel als Japanners. Over een paar jaar ls het een sensatie als een Rus geen Europees kampioen wordt!" Anton wist, waarover hij praatte. Hij had de Rus Sakunin, nog iets groter dan hij en net zo zwaar, pas in de allerlaatste seconden door een houdgreep verslagen. Maar toen be woog de wereldkampioen zich al pijnlijk over de mat. Verder klopte hij de Duitse reus Meyer, de Ier Mc Wade, de Oostenrijker Kr es tan en de Fransman Lemalne. De 21ste en de 22ste Europese titel voor de Utrechter, die sinds 1955 in Europa al zijn partijen won, leken klaar te liggen. Toen kwam dan de reeds besproken klap met de hamer. Verrekt Zondag tijdens de training met de Nederlandse ploeg verrekte ik een knieband", zei Geesink. „Het is daar na steeds erger geworden. Jammer. Voor het eerst sinds 1952 heb ik geen Europese titel. Maar dit is nog niet het einde van mijn loopbaan. Ik heb nu de verplichting om in Brazilië tijdens de wereldkampioen schappen in oktober goed voor de dag te komen. Reker erop, dat ik dat zal doen. Ik ga volgende maand al in training!" Ondanks de teleurstelling over het uitvallen van Geesink was het voor Nederland toch nog geen slechte dag. De Limburger Poglajen, die de hele dag schitterend werkte, greep voor dc ogen van IOC-president Avery Brundage, die nu toch weer van plan schijnt te zijn om judo op de Olympische Spelen toe te laten, de Europese titel in het roiddengewicht open klasse door een prachtige zege op de Fransman Clement, Gouwe- leeuw werd tweede In het zwaar- middengewicht na een nederlaag in de finale tegen de Rus Iudine, ons team kreeg dus ook een zilveren me daille en dan was er nog brons voor Linskens en Geesink, die door een zege-reeks met een gewonde en steeds meer zwellende knie voor hij moest uitvallen toch nog twee ge deelde derde plaatsen bereikte! Advertentie Telef. 01710—26101 en 26841

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 13