Tylers benoeming: groot compliment Schot uit geweer album sigaren VERKIEZING BLOEMENKONINGIN Vrouw (91) komt om bij brand 567sle STAATSLOTERIJ "ÜE" LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 20 APRIL 1965 Amerika in Den Haag (Van onze correspondent in Washington) „Ik kijk uit naar mijn nieuwe post en hoop zo spoedig mogelijk naar Den Haag te vertrekken", zo vertelde de nieuw benoemde Amerikaanse ambassadeur in Ne derland, William Royall Tyler, ons gisteren in een exclusief interview in het ministerie van Buitenlandse Zaken in Washington. De heer Tyler kent ons land van enige korte bezoeken in de afgelopen jaren. Het laatst was hij vorig jaar zomer in Den Haag tijdens de N.A.V.O.-conferentie. En in zijn functie van chef directie-Europa heeft hij natuurlijk veel met Ne derland te maken gehad. „Minister Luns ken ik al sinds 1956", zo zei hij. „Vooral tijdens de zittingen van de Verenigde Naties ten tijde van het Nieuw-Guineaprobleem had ik uit gebreide en nauwe contacten met hem. Trouwens ook uw nieuwe minister van Financiën, Vondeling, ken ik. Nog vorig jaar november heb ik heel lang met hem gepraat in Washington en ik verheug mij erop hem spoedig terug te zien". William Tyler is een vrij kleine, rustige man. Zijn Italiaanse moeder heeft hem een Latijns uiterlijk mee gegeven. Hij is kaal met grys haar aan zijn slapen, een zwarte snor en borstelige werkbrauwen. In niets lijkt de nieuwe ambassadeur op de luidruchtige, joviale Amerikaan met de filmsterdas, die in Europa vaak als een Amerikaans standaardtype wordt beschouwd. De heer Tyler spreekt met een Brits accent, gevolg van het feit, dat hij de eerste 22 jaren van zijn leven niet in Amerika woonde. Graag in Europa HU lUkt op en top een Europese diplomaat. Men kan aannemen, dat hy zich in Den Haag thuis zal voelen. Zelf vertelde hU mij trouwens, dat West-Europa het deel van de wereld is, waar hy graag woont en werkt. De nieuwe ambassadeur heeft dan ook meer oude SoS; 1°h" sRk* °P- dk midd™ Engeland, al is het reeds drie eeuwen geleden, dat de eerste Tyler zich in Massachusetts vestigde. William Royall Tyler (55) volgt in Den land als ambassadeur verliet. ZUn vader studeerde in Engeland en in Spanje en woonde het grootste deel van zUn leven in Europa. ZUn moeder was een FlorentUnse. ZU'n vrouw werd geboren in Londen, dochter van een luitenant-kolonel der grenadiers, die in de eerste wereld oorlog sneuvelde. Zelf woonde William Tyler in Engeland, FrankrUk en Duitsland. Frans en Duits spreekt hU vloeiend, terwUl Spaans en Italiaans hem goed af gaan. OngetwUfeld is hU door deze achtergrond een van de best gekwalificeerde diplomaten in Amerika's buitenlandse dienst voor een belangrUke Europese post. Het heeft dan ook al een aantal mensen verwonderd, dat Tyler am bassadeur in het toch nogal kleine Nederland wordt, vooral ook omdat hU in zUn huidige functie van chef directie Europa tot de onvervang- baarste ambtenaren behoort en deel heeft in de formulering van de Ame rikaanse buitenlandse politiek op het hoogste niveau. (TUdens de Cuba- O Vervolg van pag. I De café-eigenaar liep later naar de juke-box, drukte de patroonhouder in de buks en haalde de grendel weer naar achteren. Met die beweging bracht hU een patroon in de kamer. Het wapen was weer geladen. De eigenaar kon dat weten, want hU had al tientallen schoten met het geweer gelost. Maar toch richtte hy de buks op zUn barjuffrouw, die met haar gezicht naar hem toegekeerd zat. Spelletje Tine van Leurs keek recht in de loop, speelde het spelletje nog mee. Toen knalde het schot in de stille Oporto-bar. Zelfs toen de barjuffrouw van haar kruk gleed, dacht het handjevol mensen in liet café nog aan een grap. Alleen verdachte stond aan de grond genageld, versuft bij de juke-box, het geweer in de han den. Pas toen de vrouw bleef liggen en er bloed zichtbaar werd, ontstond er paniek in de zaak. De café-eige naar liep naar het keukentje en ging daar volkomen overstuur zitten hui len. Iemand belde de politie en de GGD. Het slachtoffer werd met spoed naar de Ursula-kliniek gebracht, waar ze ruim een half uur na het schot overleed. Het gezelschap uit de Oporto-bar is in het politiebureau verhoord. De café-eigenaar is in verzekering gesteld. Hij is nog steeds zo geschokt, dat zijn verklaringen' slechts moeizaam kunnen worden, verkregen. Hij wordt verdacht van doodslag. Tijdens het onderzoek is tot nu toe niets van opzet gebleken. De politie heeft de indiruk, dat er alleen grote onachtzaamheid aan de dood van de barjuffrouw ten grond slag ligt. De café-eigenaar had slechts matig gedronken, zoals een bloedproef voor het verhoor heeft aangetoond. Er bestond geen gespannen verhouding of een amoureuze relatie tussen het slachtoffer en haar werkgever. Ver dachte is drie jaar getrouwd. Het huwelijk is volgens verklaringen van zijn echtgenote uitstekend. crisis eind 1962, behoorde hy bijvoor beeld tot de naaste adviseurs van president Kennedy). Een verklaring voor zijn benoeming gaf hy zelf: „Nederland is voor ons bijzonder belangrijk, omdat het een Atlantische traditie en politiek heeft, waardoor het een eigen geluid laat horen in de E.E.G.". „En daarnaast vergeten wij niet, dat op dit moment Nederland betere relaties met Indonesië onderhoudt dan welke westelijke natie ook. Ook daarom is Den Haag voor ons var groot belang". In dit verband past ook de opmer king, die een andere Amerikaanse di plomaat gisteren tegen ons maakte: „Tylers benoeming is een van de grootste complimenten, die onze re> gering Nederland maken kon". Socialisme De heer Tyler, die behoort tot de Episcopalian Church, heeft zijn poli tiek tehus in de partij van Kennedy en Johnson: de democratische. Het vooruitzicht naar een land te gaan waar naast rooms-katholieken en pro testanten ook sociaal-democraten aan de regering deelnemen, schrikt hem geenszins af, ondanks de nog altyd vrij algemeen in Amerika bestaande Buiten de waard gerekend (Van onze Venlose correspondent). Een Duitse insluiper had let- 4 terlijk buiten de waard gere- kend, toen hy zaterdagavond in 4 het centrum van Venlo brutaal- weg doordrong in de woning van 4 een kastelein. Deze heeft name- f lyk geruime tyd gediend bij de Koninklijke Marechaussee. Toen 4 zyn vrouw hem kwam roepen, f omdat er boven iemand rond- (t f scharrelde ging de kastelein j) f eens kijken en trof er inderdaad f een man aan die aan het plun- f deren was. De insluiper werd f knock-out geslagen en toen htf f f goed en wel bij zijn positieven f was zat de man in het politie- bureau. Het bleek een 32-jarige r J Duitser te zijn uit het plaatsje Karl. Hij had nog geld bij zich dat op een andere plaats was J gestolen. Staatsbezoek uit Tanzania In de komende weken zal zich een belangrijk gedeelte van de regering van de jonge verenigde republiek van Tanzania in ons land bevinden. De president van Tanzania, dr. Ju lius Kambarage Nyerere zal van morgen tot en met zaterdag een officieel bezoek aan ons land bren gen. Hij zal worden vergezeld door de minister van Buitenlandse Za ken, O. S. Kambona, de minister van verbindingen en Werken. Sadara Akida, de minister van Staat I. M. B. Munanka, de minister van Finan cien Paul Bomani en de minister van Landbouw, S. A. Maswandya. Senoritas 16 ct Corona 20 ct Bolknak 25-30i met prachtige sigarenbandjes idee, dat socialisme bijna commu nisme is. Volgens meneer Tyler beseffen ech ter vele Amerikanen niet, dat vele dingen in hun eigen land verwant zijn aan of voortgekomen zijn uit so ciaal-democratische denkbeelden. De nieuwe ambassadeur en zijn vrouw Bettine Mary Fischer-Rowe hebben beiden grote belangstelling voor kunst en niet in de laatste plaats daarom verheugen zij zich op Nederland. Zij hebben twee kinderen, beiden ge- trouwdw in de V.S., een dochter Ma tilda Eve, en een zoon Royall, die aan de Columbia-universiteit in New York Japans studeert. Talrijke tips na publikatie „foto" van moordenaar (Van onze Eindhovense correspondent) Gemeente- en rijkspolitie hebben gedurende de paasdagen onvermoeid doorgewerkt aan de ontvoerings- en moordzaak Corrie Hofman in Eind hoven. Nadat zaterdag in de bladen de montagefoto van de man, die het laatst met het kind is gezien, werd gepubliceerd, kwamen 200 nieuwe mel dingen binn'en, waarbij men deze man meende te herkennen. Ze wor den thans systematisch onderzocht. Een inwoner van Eindhoven, die her haaldelijk werd gemeld, kreeg het verzoek in het hoofdbureau van po litie zijn gezicht laten zien. Daarna bleek, dat hij met deze trieste zaak in geen verband kon staan. Een an dere Eindhovenaar, die in 't buiten land op vakantie verbleef is terugge komen, nadat een vriend van hem telefonisch had gemeld, dat zijn foto in de krant stond. De meldingen- kwamen niet alleen uit Eindhoven, maar uit het gehele land. Het aantal tips is na het publice ren van de foto gestegen tot onge veer 850. Toch bespeurt de politie nog drempelvrees om het Eindhovense hoofdbureau van politie binnen te stappen. De gesprekken met de po litie worden als volkomen vertrou welijk beschouwd. De Eindhovense gemeente-politie verzoek nu juist hen die cm een of andere reden achter gebleven zijn, zich alsnog te melden. Nieuwe aanknopingspunten zijn in dit stadium van het onderzoek uiter mate belangrijk. Japan actief bij bemiddeling Premier Sato van Japan bereidt een „topconferentie" tussen president Soekarno en premier Abdoel Rahman voor, zo is gisteren van diplomatieke zijde in Koeala Loempoer vernomen. De ontmoeting tussen het Indone sische staatshoofd en de eerste mi nister van Maleisië zou vallen in de tweede week van mei in Tokio. De eerste vijf dagen vertoeft de Malei sische premier daar als voorzitter van de Aziatische voetbalfederatie. Pre sident Soekarno wordt op 5 mei voor een particulier bezoek, op uitnodiging van de Japanse regering, eveneens in Tokio verwacht. Premier Sato zou de twee leiders willen bewegen het Japanse vredes plan te bespreken, dat om. voorziet in de vorming' van een commissie van vier Afrikaans-Aziatische landen die de tegenstrijdige belangen van Indo nesië en Maleisië met elkaar zou moeten verzoenen. Maleisische patrouilleboten hebben in de nacht van zaterdag op zondag twee motorbootjes onderschept, die de Maleisische wateren in de buurt Singapore binnenvoeren. De op varenden, zes Indonesiërs, gaven zich zonder verzet over nadat enkele waarschuwingsschoten waren gelost. J 9 Vervolg van pag. J Hanoi's zwijgen noopt tot nieuwe aanvallen De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dean Rusk, heeft zaterdag in een communiqué verklaard, dat er op het ogenblik geen sprake zal zijn van staken der luchtaanvallen tegen Noord-Viet- nam. Een dergelijke maatregel zou de agressor alleen maar aanmoedi gen en onze vrienden ontmoedigen, aldus minister Rusk. Hij voegde eraan toe, dat de Amerikaanse regering langdurig en diepgaand over de mogelijkheid van een tijdelijk staken der luchtaanval len heeft nagedacht. Bepaalde krin gen hadden laten weten dat een der gelijke maatregel een einde aan de Noordvietnamese agressie zou kun nen maken. Zowel in het openbaar als langs andere wegen hebben wij getracht het bewijs te krijgen dat dit het geval zal zijn, aldus minister Rusk verder, doch wjj hebben geen enkele reactie gekregen. Anderen, zo vervolgde hij, meen den dat een pauze in de aanvallen nodig zou zijn om van onze oprecht heid te doen blijken. Maar dat is niet nodig, onze oprechtheid is vol komen. „Als wij van oordeel zouden zijn dat een dergelijk initiatief de zaak van een eervolle vrede zou kun nen dienen, zouden wij het onmid dellijk nemen", aldus het communi qué van minister Rusk. Tijdens besprekingen in Belgrado tussen de Joegoslavische minister van Buitenlandse Zaken, Popowitsj, en zijn Britse ambtgenoot Michael Stewart, die maandag begonnen zijn, hebben beide ministers het ernstige karakter van de situatie in Vietnam geconstateerd en zijn zij het erover eens geworden dat het noodzakelijk is pogingen te doen om deze crisis te boven te komen. Popowitsj en Stewart zjjn van oordeel, dat een eventuele conferen tie over het vraagstuk-Cambodja een gelegenheid zou zjjn voor conatact tussen de betrokken partyen in de kwestie-Vietnam. Stewart, die zater dag in Belgrado is aangekomen, wordt donderdag in de hoofdstad van Tsjecho-Slowakye, Praag, ver wacht. Meer troepen De waarnemend voorzitter van de Amerikaanse Senaatscommissie voor dc strijdkrachten, senator John Stennis, heeft voorspeld, dat spoedig meer Amerikaanse troepen naar Zuid-Vietnam gezonden zullen wor den. Hij is van mening, dat de VS zich moeten voorbereiden op deelne ming aan steeds intensievere gevech ten in Vietnam voor een onbepaalde duur. Senator Stennis herinnerde eraan, dat hy tien jaar geleden gekant was tegen het zenden van Amerikaanse troepen naar Vietnam. Maar nu staat men voor het voldongen feit, dat de VS zich in een oorlog bevin den, die steeds omvangrijker wordt. Elf Vietnamezen zijn gedood en 41 personen, onder wie vier Ameri kaanse militairen, zijn gisteravond gewond geraakt bij een ontploffing in een bar in Ban Me Thoeot, 250 kilometer ten noordoosten van Sai- gGn. De Vietcong had een grote bom geplaatst die de bar „Bloem van Da- lat" heeft vernield. Twee van de ge wonde Amerikaanse militairen zijn naar een veldhospitaal in Nha Trang gebracht. De beide anderen konden na te zijn behandeld weer dienst doen Amerikaanse militaire zegslieden hebben verklaard, dat er maandag in totaal vijftien Amerikaanse mili tairen gewond zijn geraakt by ver schillende acties in Vietnam. Negen Amerikanen zijn ten noorden van Qui Nhon gesneuveld toen twee Amerikaanse helikopters door com munistisch luchtdoelgeschut wer den neergehaald en een derde werd beschadigd. Bij een ander incident werd maandagavond een Ameri kaanse burger gedood in een hinder laag van de Vietcong op de snelweg tussen Saigon en Bineh Hoa, vlak buiten de hoofdstad. Amerikaanse straaljagers van het type „Skyhawk" hebben in de nacht Bloemenfeesten-Lisse Hobaho-hal (20.000.01 uur) Alle bekende radio- en t.v artiesten - zes orkesten - 2 dansvloeren - diverse attracties - feestelijke versiering. WOENSDAG 21 APRIL: Willy en Willeke Alberti Cocktail-Trio Victory rol-skating. VRIJDAG 23 APRIL: ZATERDAG 24 APRIL: Grote Tiroleravond met hout hakkersshow, Nicky Noble. WOENSDAG 28 APRIL: Mounties, André van Duin, Conny v. d. Bos, Leedy Trio, e.a: VRIJDAG 30 APRIL: Oranje-avond m.m.v. Ronny Tober, Rita Corita, Zusjes Oorthuysen en extra verrassingen. ZATERDAG 1 MEI: Echte Weense avond. Stroom van operette- en Weense melodieën. Prachtige kostuums Bal na met „The South Jazzband", t.v. orkest. MAANDAG 3 MEI: Unieke Zwitserse avond. Exclusief concert door uit ruim 10Ö pers. bestaande „Stadtmusik Bern", Zwitserland. Na afloop groot sluitingsbal. ENTREE f 3,75 p. p. Na afloop extra N.Z.H.-bussen. De 91-jarige mevrouw Buthver uit Amsterdam is in de nacht van za terdag op zondag om het leven ge komen by een brand in haar woning aan de Zieseniskade. Oorzaak van de brand is vermoedelijk het omstoten van een petroleumkachel. De bejaarde vrouw kon het laatste halfjaar wegens haai- grote omvang en hoge leeftijd niet meer in lig gende houding slapen. Zij deed dat zittend op een slaapbank met een petroleumkachel aan haar voeten. De brandweer vermoedt, dat zij deze heeft omgeschopt. De brand veroorzaakte een enorme rookontwikkeling, die het twee agen ten onmogelijk maakte de woonka mer binnen te dringen. Aan een van de agenten moest ter plaatse zuurstof worden toege diend. Toen de tweede agent zijn poging om de vrouw te redden moest staken, arriveerde de brandweer, die het vuur met een nevelspuit spoedig meester was. De vrouw werd naar het Wilhelminagasthuis gebracht, waar zy bleek te zijn overleden. van zondag op maandag in Noord- Vietnam twee militaire konvooien aangevallen. De vier toestellen die van het vliegdekschip „Midway" wa ren opgestegen, bestookten de twee konvooien het eerste van 12 tot 20 vrachtauto's, en het tweede van 80 tot 100 vrachtauto's met bom men en raketten. Niettegenstaande „intensief" luchtdoelvuur keerden de vier Skyhawks behouden op hun ba sis terug, aldus een bericht van Ame rikaanse zijde. Maandagmiddag vielen tien jacht bommenwerpers van het type „Thunderchief", begeleid door een niet-genoemd aantal Amerikaanse jachtvliegtuigen, verkeer aan op twee andere wegen in Noord-Viet- nam De aanvallen werden gedaan met bommen en raketten. Dinsdag 20 april TWEEDE KLASSE een prijs van f. 2000 is een prijs van f. 2000 is een prijs van f. 2000 Is een prijs van f. 2000 is een prijs van f. 2000 is een prijs van f. 5000 is op nummers eindigende op: 9 op nummers eindigende op: 231 op nummers eindigende op: 214* op nummers eindigende op: 040 op nummers eindigende op: 798 op nummers eindigende op: 6299* gevallen gevallen gevallen gevallen gevallen gevallen gevallen op het nummer: op het nummer: op het nummer: op het nummer: op het nummer: op het nummer: 005395 068785 018645 079336 013711 000214* de prijs van f. 25.000 is gevallen op het nummer: 098778 Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. eiclóe DINSDAG Hotel Central: Jaarverg. „Expogé". Janvossensteeg 17: Volle Evangelie zending. Spr. dhr. J. Zijlstra. 8 u. n.m. Middelstegracht 91: Bevolkingsonder zoek t.b.c. 2-4.50 en 7-9.30 uur n.m. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7-8 uur n.m. WOENSDAG Boshuis: Sociëteit herv. Boshulzer- wijk. 7.30-10 uur n.m. Garenmarkt; K. en O.-excursie de Deltawerken. 7.45 uur vm. Jeugdhuis (Breestr. 19)Kon. Ned. ij. voor Tuinbouw en Plantkunde. 8 uur n.m. Middelstegracht 91: Bevolkingsonder zoek t.b.c. 9-12 uur vm. en 2-4.30 uur nm. N. C. Reis V. Excursie naar Winters wijk. Vertrek station 8 uur vm. Willem de Zwijgerlaan 105: Bahaï- gespreksavond. 8 uur n.m. DONDERDAG Stadsgehoorzaal: K. en O.-concert Residentie-orkest o.l.v. Willem van Otterloo. Solist André Tschaikowsky. "ur n.m. Stadsgehoorzaal (koffiekamer)Lunch- bijeenkomst Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel. Spr. dr. A. Batenburg over „Terugkeer naar de gouden stan daard?". 12.30 uur n.m. idsgehoorzaal (kleine zaal)Ned v. Huisvrouwen. „Moderne muur bekleding". 2.30 uur n.m. VRIJDAG Rehoboth: Ned. Chr. Vr Bond (afd, Centrum). Spr. ds. A. Hofman over „Het christendom en de wereldgods diensten". 8 uur n.m. Rest. Van der Heijden: Receptie 50- jarig bestaan W.B.V. „Eensgezindheid" 8-10 uur n.m. Rest. Van der Heijden: Receptie 25- Jarlg bestaan Leidse Bond van Volks- tuindersverenlglngen. 4-6 uur n.n KOSMOS-65 De Sowjet-Unie heeft zaterdag haai- 65ste satelliet in de Kosmos- reeks gelanceerd, zo meldt het Rus sische persbureau Tass. Nederlands schip bij Zweden aan de grond Het Nederlandse chip „Union" ls in de nacht van zaterdag op zondag bij Vaestervik aan de Zweedse oost kust aan de grond gelopen. Alle be manningsleden, een vrouw en zes mannen, werden door een loodsboot van Idoe opgepikt. (Advertentie) MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Lichtstad ln 't donker Op eerste paasdag heeft er in het schakelstation van de P.N.E.M, in Eindhoven een ex plosie met een begin van brand voor gedaan. Als gevolg daarvan viel van zes uur tot kwart over zeven ln de binnenstad en de stadsdelen Stratum Tongelre de stroom uit. De ahob's van de spoorwegen sloten zich auto matisch. In het treinverkeer trad ern stige stagnatie op. Alle verkeersinstal- laties ln de stad vielen uit. BUITENLAND Huysinnns met eigen klesiyst De lelglsche socialistische staatsman en politicus, Kamlel Huysmans, heeft aan- ndlgd dat hy bij de komende ka merverkiezingen in België met een eigen ïyst ln Antwerpen zal komen. De socialistische partij besloot hem de vorige maand niet meer kandidaat te stellen met het oog op zyn gevorderde leeft,yd. Huysmans wordt deze zomer 94. Zelf heeft hy verklaard „de eerste 100-jarige volksvertegenwoordiger in de Belgische geschiedenis" te willen wor den. Burgerrechten Een Amerikaanse federale rechtbank heeft sheriff James Clark van Selma verboden nog langer gebruik te maken van burgers die hy als tydeiyke assistenten ln dienst heeft genomen om demonstraties voor het verkrijgen van de burgerrechten onder bedwang te houden. Mississippi zakt De gezwollen Mis sissippi heeft zondag een record-hoogte van ruim acht meter boven het nor male peil bereikt. Het water begon vervolgens langzaam te zakken zonder dat zich in de tweellngsteden St. Paul en Minneapolis waar nooddyken waren aangelegd overstromingen voordeden. Het grootste gevaar is voor deze steden thans geweken Oostdultsers In Cairo De plaats vervangende minister-president van Oost-Dultsland, Weiss, en de Oostduit- se onderminister van Buitenlandse Zaken, Klesewetter, zyn zaterdag voor een bezoek van vyf dagen aan Egypte ln Cairo gearriveerd. Men verwacht dat de Oostduitsers besprekingen zullen voeren over een Oostduitse lening aan Egypte van ongeveer 250 miljoen gul den en verdragen zullen sluiten voor ongeveer 250 miljoen gulden en ver dragen zullen sluiten voor culturele en technische samenwerking. Staking voorby De staking by de Belgische luchthavens is voorlopig voorby. Zaterdag ls geen enkel vlieg tuig opgestegen of geland op een Bel gisch vliegveld ais gevolg van de sta king van het personeel van de con troletoren, Parijs, Ryssel, Calais, Rot terdam waren de uitwykhavens. En de reizigers, groot ln aantal als gevolg van de paasdrukte, werden per auto bus van en naar die luchthavens ver voerd, hetgeen nogal wat rompslomp en uiteraard ontevredenheid met zich heeft gebraoht. Zondagochtend was de staking ten einde. rust zijn 71-ste verjaardag gevierd, omringd door familie, maar genegeerd door de natie die hij gedurende elf jaar bestuurde. Vorig Jaar kon men zijn foto nog op de voorpagina's van de Russische bladen vinden en kreeg het Kremlin vrijaf om feest te vieren. Thans was er geen krant in de Sow- Jet-Unie die er ook maar een letter aandaoht aan besteedde. Meer eskimo's De voormalige Deense onderminister van Buitenlandse Zaken voor Groenland dr. Hans Brun heeft In Montreal verklaard dat het aantal Eskimo's sneller tpeneemt dan welk ander volk ter wereld. Sommige gezinnen hebben wel 15 kinderen zei Brun. Brun denkt dat de snelle aanwas van de Eskimo's veroorzaakt wordt door betere medische voorziening, beter voedsel en betere behuizing. ChurclUlls huls wordt verkocht De weduwe van Sir Winston Churchill heeft besloten het huls van de over leden staatsman in Hyde Park Gate no. 28 te verkopen. Zij zoekt een flat in Londen. De voormalige Britse pre mier kocht het huis in 1945 voor 30.000 pond sterling. Het is nu aan- zieniyk meer waard. Dertien doden by brand Dertien personen, onder wie een aantal kinde ren, zijn maandag omgekomen in het Mexicaanse oliecentrum Poza Rica toen ontsnappend gas ln brand vloog. Het vuur sloeg over naar een aantal ln de buurt gelegen boerderyen. Twee ande ren werden ernstig gewond en zes per sonen liepen minder ernstige brand wonden op. Schouwburg: Llons Club. Haai] Artsentoneel speelt „Brullen ali duif". 8 uur n.m. Lakfabrieken. 5 ZATERDAG Doopsgez. Kerk: Adventkerk, 11 uur v.m., bijbelstudie; 11-12 dhr. A. van der Kamp van 1 Heide. Schiphol: K. en O.-vliegt over Leiden en de bloeiende bo' velden. 10.15 uur van. Stadsgehoorzaal: „Tot Ieders noegen". Opvoering van „Je niet mee spelen". 8 uur nm. ZONDAG Dr, Van Voorthuijzenschool i Pinkstergemeente. 3 uur n.m. Steensohuur 6: Kerk van Christus van de heiligen der la dagen. 10.30 uur vjn. MAANDAG Lakenhal: Rondleiding Leidse teurfotografenvereniging, Verzan rest. „De Doelen". 8 uur n.m. Stadsgehoorzaal (kleine zaal) en O.-lezing ir. Y. Ykema over gas. 8 uur nm, TENTOONSTELLINGEN Academie: Tentoonstelling van aches door Henri Plaat. Qw maandag t/m vrijdag van 9 uur 5 uur n.m (tot 22 april). Boerhaavezaal (Lange Vrouwenl steeg 12): Tentoonstelling Jaap den Ende, Cor Langstraat en Jan' ders. Werkdagen 12-6 uur nm. 30 april). De Lakenhal: Dag. 10-4 uur: 1-4 uur. Legermuseum Pesthui slaan uitzondering van zaterdag van 1( (zondag i*f uur). Rijksmuseum voor Volkenk f Steenstraat 1): Dag. 10-17 u: 'i dags 13-17 uur. Ryksmuseum van Oudheden, toonstelling „Opgravingen ln bij grond Werkd. 10-5 uur; zon- en dagen 1-5 uur (t/m 20 septemb; Ryksmuseum voor de geschle der natuurwetenschappen: Dag, uur; zond. 1-4 uur. BIOSCOPEN Trianon: „Goldfinger". 18 Jaar, 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. en ii paasdag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 w Studio: „Mata Harl". 18 Jr. Dag, 7 en 9.15 uur; zond. en tweede dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur, Camera: „Altyd op zaterdags? 18 Jr. Dag. 7 en 9.15 uur, Vanai dag elke middag 2.30 uur vriend Kazan". A.l. Luxor: „Angéllque, markiezin de gelen". 18 jr. Dag. 2.30, 7 en 9, zondag en tweede paasdag 2.11, 7 en 9.15 uur. Lido: „Liever nog geen bloemen' Dag. 2.30, 7 en 9.15 urn-; zondi d tweede paasdag 2.30, 4.45, 7 et d Rex: „Voor de vuist weg". 14 t. Dag. 2.30, 7.15 en 9,15 uur; n en tweede paasdag 2.30, 4.45, 7, 9.15 uur. Astra-theater - Wassenaar: De i o: van de marine". A.l. Vrydag 8 e< zat. en zond. 7 en 9.15 „The j d ones". A.l. Maandag 2.3Ó, 7 en 5 „Vier rakkers ln een oude jeep" Zondag- en woensdagmiddag 2 Avond- en nachtdienst der apoü Geopend voor spoedeisende gen Apotheek Reyst, Steenstraat 35 20136. Apotheek R. van Breest lenburg te Leiderdorp, Apotheek schoten en de Oegstgeestse Apo! zijn geopend. Bi] geen gehoor van uw halst» specialist (of diens waarnemers op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam regenbui Den Helder regenbui Ypenburg regenbui Vllsslngen half bew. Eelde zwaar bew. De Bilt geh. bew. Twente geh bew. Eindhoven licht bew. Zuld-Llmb. mist Helsinki half bew. Stockholm ialf bew. Oslo licht bew. Kopenhagei geh, bew. Aberdeen zwaar bew. Londen regen Brussel onbewolkt Luxemburg half bew. sneeuw Bordeaux Grenoble Nice half bew. sneeuw half bew. zwaar bew, geh. bew. Frankfort München Ztirich Genéve Locarno Wenen Innsbruck sneeuw Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon geh bew. sneeuwbui zwaar bew geh bew. half bew zwaar bew geh bew licht bew onbewolkt onbewolkt 20 10

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2