Stuart mast en Jar dine verspeelt eindoverwinning Bert van der Huls wint in Den Bungei Onwennige ouverture op baan Duinhorst Nederlanders haalden schernifinales niet Pech maakt einde aan v. Amsterdams droom JOOP ZOETEMELK KREEG GEEN KAÏN' Wind Winderige Paasregatta op Loosdrecht André Nelis klasse apart Ook Bregman rijclt lek Reserves KNVB - rr* Hugens wint Ronde van Werkendam Leidse renners op tweede plan Danny Kamp was er heel dicht bij EÉN TREFFER Delen FRAAIE ZEG] VAN DEENEf Jeugd schaakto - nationale titel JOEGOSLAVEFf WINNEN VAN FRANKRIJK; NOL KLOOSTERMAN ZEVENDE Tempo LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 20 APRIL 1965 (Van onze zeilmedewerker) De zo langzamerhand tradi tioneel geworden Paasregatta op Loosdrecht voor de Flying Dutchmann- en Finnjollenklas- se, het afgelopen weekeinde voor de negende maal gehouden, stond ditmaal wel zeer onder de invloed van het slechte weer. Hoewel er voor de FD-klasse 45 deelnemers stonden inge schreven en voor de Finnjollen niet minder dan 65, hielden de zware regenval, hagel- en sneeuwbuien, de eerste twee da gen tal van deelnemers aan de wal. Van degenen, die zich wèl op het water waagden, werden er bovendien nog velen óf door omslaan óf door andere averij gedwongen tot een ontijdig sta ken van de strijd. Ook de groten onder de deelne mers ontkwamen daaraan soms niet. Zo zag de Engelsman Stuart Jardine, winnaar in 1959, 1963 en 1964, zon dagmiddag in een hevige bui zijn mast overboord gaan. En dat, ter wijl hij de twee eerste wedstrijden in zijn voordeel had weten te beëin digen. Door deze tegenslag, waar door trouwens meerdere deelnemers omtydig naar de wal werden terug gedreven. kreeg het beeld van de grote strijd tegelijkertijd een ge heel ander aanzien. D. H. Bellinga van de Noord Ned. Watersport bond en F. H. Imhoff, de Kaagzei ler, die altijd tot goede dingen in staat is kwamen ineens op het eerste plan te staan. De resultaten van Bellinga na drie wedstrijden waren ïil.: 271 en van Imhoff 832, terwijl ook de Braassemmermeer zeiler Bart Kraan met de plaatsen Groter Vanzelfsprekend ging ieders be langstelling dus uit naar de laatste race van maandagmorgen. Geluk kig was de deelname toen door beter weer veel groter. Meer dan veertig deelnemers bonden de strijd met elkaar aan. Toen we de zeilers on derweg in de strijd zagen, was de volgorde aan de kop als volgt: Jan Schooneveldt, Bart Kraan, Fred Im hoff, J. Bark, D. H. Bellinga en de Engelsman K. Mus to. Stuart Jardine bezette toen de negende plaats. Bij boei 13, ergens op de vijfde plas, 554 nog geenszins kansloos was. had Keith Musto evenwel de leiding, (Van onze wielermedewerker) „Wat een pech, het ging zo lek kerJan van Amsterdam, de onberekenbare Leiderdorpse renner raakte er gistermiddag tijdens de Ronde van Breda niet over uitge praat. De pech, die twaalf ronden voor het einde toesloeg. Met het wegsissen van de lucht uit zy'n tube vervloog ook de droom op de zege. Van Amsterdam was trouwens niet do enige „Leidse" renner, die in de 100 km lange Ronde van Breda plat reed. Ook zijn ploeggenoot Piet Bregman kon na nog geen twin tig kilometermet een mis troostig gezioht een lege tube van zijn wiel trekken. Voor de sterk rijdende Bentliuizenaar waren daar door eveneens alle kansen op een ere-plaats verkeken. Een achterstand viel in de feeste lijk uitgedoste Bierstad niet goed te maken. De kopstukken Cees Brugel, Hans den Har tog en Frank Ouwer- kerk trokken er direct bijzonder hard aan en door dit hoge tempo moest spoedig meer dan de helft van de gestarte renners (o.w. Peter de Jong lossen uit het langgerekte peloton. Voorin Jan van Amsterdam draaide in de voorste gelederen vrolijk mee. Hij had er echt zin in en toen halver wege de wedstrijd een kleine groep enkele tientallen meters voorsprong nam, was de Swift-renner ook van de party. Eendrachtig samenwerkend leek dat kopgroepje zioh onbedreigd naar de finish te rijden. Maar toen Van Amsterdam twaalf rondjes voor het einde plat reed, was ook het lot van Van Amsterdam getekend. Cees Brugel bleek uiteindelijk in de sprint de slimste en de sterkste en ging juichend vóór Chris Broek mans. Piet Braspennings en Hans den Hartog over de streep. Amateurs: 1. C. Brugel (Zeven bergen) de 100 lcm in 2 uur en 25 minuten; 2. Ch. Broekmans (Breda); 3. P. Braspennings (Rijsbergen)4. H. den Hartog (Utrecht)5. P. Snoeys (Breda)6. C. Zoontjes (Til burg) 7. F. Ouwerkerk (Rotterdam) 8. A. van Haren (Puttershoek)9. T. Barten (Zevenbergen)10. W. van Opstal (Prinsenbeek). AMATEURS Res. eerste klasse: ADO 3Feijen- oord 3 2—1, Leerdam Sport 2—LFC 2 2—0; Excelsior 3—VCS 2 2—1, Neptu- nus 2Unitas 2 31. Res. tweede klasse A: Delft 2 ONA 2 2—0. Res. derde klasse B: GDA 2Lug- dunum 3 2—0. ZATERDAGVOETBAL Res. tweede klasse: RWH 2 Meerjansdam 2 2—5. Nieuwelingen: 1. C. Willems (Bre da) de 40 km in 1 uur en 5 minuten; 2. W. Liebregts (Vlaardingen) Adspiranten: 1. A. Cardol (Zeven bergen) de 20 km in 35 minuten en „Wat nu te doen?" schijnt de eigenaar van de Finnjol Tram melantzich mistroostig af te vragen. Hij was in ieder geval niet de enige zeiler, die tijdens de paasregatta op de Loos- drechtse Plassen een nat pak haalde. gevolgd door Bart Kraan, Jardine en Imhoff. Daarna volgde de Duit ser K. Haist. Langzaam maar zeker liep Musto nog verder uit. Kraan was wat afgezakt en Imhoff had de tweede plaats veroverd. Daarna volgde Jardine. In deze volgor de kwam geen wijziging meer, maar die tweede plaats van de Kaagzei ler bezorgde hem de eerste plaats in het eindklassement voor de grote teleurstelling, dat hij in deze laat ste, beslissende race met de tiende plaats genoegen moest nemen, want daardoor ontging hem de eindzege. Einduitslag dus: 1. F. H. Imhoff met 158 punten voorsprong op 2. Capt. Stuart Jardine, 3. D. H. Bellinga, 4. K. Musto, 5. B. Kraan, die in de laatste wedstrijd wederom vierde was geworden. Minder Minder strijd was er onder de tal- 37 seconden; 2. H. Moeshof (Breda), rijke deelnemers in de Finnjollen- klasse, omdat hier de Belg André Nelis onbetwist de sterkste was. Reeds na drie wedstrijden, waarin hij steeds als eerste was geëindigd, kon hij zich winnaar in deze klasse noemen en dat ondanks de concur rentie van verschillende buitenland se en talrijke Nederlandse deelne mers. Onder hen waren niet min der dan acht Duitsers, doch deze speelden geen rol van betekenis. Meer concurrentie kwam nog van de Engelsen, speciaal van B. L. Saf- fery Cooper van de Ranelagh Sailing Club, die evenwel in de zondagmid dagrace omsloeg en met de elfde plaats genoegen moest nemen. De laatste race werd begonnen met de wetenschap dat André Nelis als eind overwinnaar zou eindigen. Het was bijna vanzelfsprekend, dat de Belg geen enkel risico zou nemen en hij onttrok zich daarom aan de strijd van de kopgroep, bleef voortdurend achter deze groep hangen en zeilde, toen hij de kans kreeg om in te lo pen zelfs een heel lange slag uit de koers, waarna hy als zevende over de finishhjn kwam, maar met de eindoverwinning in de zak. De eind uitslag werd: 1. André Nelis (Belg) 2. B. L. Saffery Cooper (Eng.) 1275 achter de Belg, 3. H. F. v. d. Rest, 4. B. H. Wiegers, 5. J. Zwart. WIELRENNEN De Limburgse renner Jan Hugens heeft zondag in Dortmund een inter nationale wegwedstryd over 129 ki lometer gewonnen. By stromende re gen zegevierde Hugens na zes ronden van elk 21.5 km in 3 uur 29 min 54 sec. De Belg Lauwers ging 19 sec later als eerste van een groepje van zeven achervolgers over de eind- De beslissing viel in de voorlaatste ronde, toen zich negen renners van het veld afscheidden. Uit dit groepje viel by de laatste doorkomst de Zwit ser Maurer af. De Belg Rik van Looy vormde het onderwerp van verhitte discussies. Hy zou deelnemen en was zelfs naar Dortmund gereisd, maar liet by de start verstek gaan. De ex-wereld kampioen en zy'n ploegmakker Sor- geloos vonden het beter zich na de slopende Ronde van Vlaanderen niet weer bloot te stellen aan de regen buien. De uitslag was: 1. Jan Hugens (Ned.) de 129 km in 3.29.54; 2. Lauwers (Belg) op 19 sec., 3. De Jager (Ned.) 4. Willy Altig (Did.), 5. De Pauwe (Belg); 6. Knops (Ned.), 7. Simpson (GB), 8. Junkermann (Did) op 1 min 25 sec., 9. Brands (Belg), 10. Maurer (Zwits.). Het Nederlands jeugd waterpolo team is in Genua als derde geëindigd in een internationaal jeugdtoernooi. De zege ging naar de Italiaanse A ploeg, welke onze landgenoten met 5-2 versloeg. Joop Zoetemelk heeft gistermid dag in de Ronde van Werkendam moeten ervaren wat het betekent de naam van een gevreesd sprinter te hebben. In de massasprint van het peloton werd er door iedereen op de 18-jarige Rypweteringse nieuweling gelet. Toen hij wilde aanzetten voor de beslissende spurt werd hy door een paar mindere goden hopeloos klem gereden en kon hy het niet verder brengen dan de achtste plaats. De slimme Wayenburg, die kort voor de finish uit de grote groep was ont snapt, schreef de nieuwelingen-ronde met (kleine) voorsprong op zijn naam. Bij de amateurs was Hennie van Pierre de sterkste. De Uitlioornse renner ging na 80 kilometer jagen over het zware Werkendamse par cours als eerste zegevierend over de streep vóór Jan Franssen en Martin van der Lee. Minnekers eindigde als vierde. De Voorschotenaar Frans Zoons kon geen rol van betekenis spelen. Uitslag Amateurs: 1. H. van Pierre (Uit hoorn) de 80 km in 2 uur en 6 minu ten; 8. J. Franssen (Halfweg); 3. M. van der Lee (Drunen); 4. H. Minne kers (Heenvliet); 5. J. van Wijk (Werkendam)6. S. van Middelaar (Hilversum)7. G. Schulte (Amster dam) 8. H. Schouden (Badhoeve- (Van onze wielermedewerker) De Leidse renners, die op eerste paasdag aan de openingswed strijden van het baanseizoen op het Wassenaarse Duinhorst heb ben deelgenomen, zijn er niet in geslaagd zich in de bloemen te rijden. De Lissenaar Henk Zuiderduin bracht het er bij de nieuwe lingen nog het beste af door in een klassementswedstrijd als derde te eindigen en in een pelotonwedstrijd de vierde plaats te ver- Wat onwennig hebben dé renners in deze baan-ouverture de 450 me ter lange rondjes op het door de regen soms verraderiyk gladde beton onder de wieltjes doorgedraaid. De fietjes waren dikwyls net uit het vet gehaald en voor de meesten was het slechts een training. Conditie op doen en het vinden van de goede zit. Danny Kamp kwam één treffer tekort. Bijna veroverde de 19- jarige gymnasiast uit Vlaardingen op de laatste dag van de jeugd wereldkampioenschappen schermen in Rotterdam als eerste Neder lander een finaleplaats. Bijna, want nadat hij in de halve sabel eindstrijd tegen de Hongaar Peter Maroth een 9-7 achterstand had weggewerkt moest hij tenslotte toch de zege nog aan zijn te genstander, de latere wereldkampioen laten. Dames Met twee van zyn drie tegenstan ders in de finale had de negentien jarige Maroth aanmerkelyk minder moeite dan met Kamp. Zowel zijn landgenoot Zsolt Nagy als de Rus Vladimir Narlimov boden zwak verweer: 52. Slechts met zyn laatste opponent, de Rus Serguei Komissarov, had Een fraaie snoeksprong i de Nederlander Kamp in partij tegen de Engelsman Graig Maroth meer moeite. Hy kwam zelfs met 13 achter, maar herstelde zich knap en bleef met 54 aan de win nende hand. De prestatie van Danny Kamp, die reeds een barrage nodig had gehad om de tweede ronde door te komen, kreeg hierdoor nog meer relief. Zaterdag was de stryd op floret dames nogal verrassend een geheel Roemeense aangelegenheid geworden. Ekaterina Iencic, achttien jaar oud er. afkomstig uit Boekarest, werd in de finalepoule ongeslagen eerste voor haar landgenote Ileana Ghiulai. Achter dit tweetal eindigde de sterke Zweedse Kerstin Palm op de derde plaats. De latere winnares Ekaterina Iencic maakte aanvankeiyk helemaal niet zo'n sterke indruk. zy kwam als derde onbedreigd door de eerste ronde, maar werd in de tweede ronde by na uitgeschakeld door onze landgenote Ellen Craw- furd, die eerst een 31 voorsprong onnodig uit handen gaf (34) en vervolgens ook de noodzakeiyk ge worden barrageparty verloor. Na deze narrow escape verliepen voor Eka terina Iencic de zaken veel voor spoediger en in de finale was zy een klasse apart. Twee prachtige schermers, de achttienjarige Fransman Jacques Brodin (reeds jeugd wereldkampioen in 1962 en 1964) en de even oude Zweed Hans Jacobson, hebben eer- f ste paasdag de wereldtitel op degen gedeeld. Iets wat bij de jeugdwereldkampioen schappen nog niet eerder was voorgekomen. Nadat er in de slopende finale geen beslis sing was verkregen, moest een barrage-partij de wereld kampioen aanwijzen. Maar noch deze partij, noch de twee hierna volgende barra ges brachten een beslissing. In de derde ontmoeting wer- den zelfs geen treffers ge- plaatstDe uitspraak van de jury was toen eenslui- dend: delen! De felle wind op het lange rechte-stuk pal over de baan - speel de in alle wedstrijden de beslissen de rol. De enkele dapperen, die on- middellyk na de start op de peda len gingen staan en een voorsprong namen, lieten spoedig hun hoofd hangen. Het was niet te doen. Alle vroege ontsnappingspogingen wa ren tot een roemloos einde gedoemd Voorzichtig Swift-sprintkampioen Peter de Jong begaf zich niet al te veel in het strijdgevoel en slaagde er niet in zich by de eersten te plaatsen. De sterke achtervolger Co Oele was herhaaldelyk aan kop te vinden, maar kon in de eindsprints geen rol van betekenis spelen. De Voorschot- tenaar Arie Ravensbergen viel wel in de prijzen. In een pelotonwed- stryd over twintig ronden eindigde hy als derde. By de nieuwelingen onderstreepte de veelbelovende (wegrenner) Leo Duyndam zyn goede vorm. Hoewel hy in een klassementswedstryd door een rommelige start ver achterop raakte en er in de eerste sprint niet aan te pas kwam, greep hy toch de overwinningsbloemen. In de laat ste twee klassementen was hy opper machtig. Henk Zuiderduin, die in de vierde ronde was weggesprongen, leg de op de derde plaats beslag. De 16-jarige Martin Jamin was by adspiranten heer en meester. De Swift-renners Theo Emmerik en Pe ter de Jong moesten met de zesde en zevende plaats genoegen nemen. Uitslagen Amateurs premiewedstryd (20 ron den) 1. Ch. Kipping; 2. J. de Jong; 3. W. Houtman. Peloton wedstryd (20 ronden): P. de Wit; 2. W. Paul; 3. C. Leunis, Idem: 1. Ch. Kippin; 2. E. Kroon; 3. H. Koopmans; 4. A. Ra vensbergen. Nieuwlingen peloton wedstryd (15 ronden)1. K. Balk; 2. L. Verhoeven; 3. H. van Leeuwen. Idem: 1. B, Jan broers; 2. J. Burik, 3. L. Duijndam, 4. H. Zuiderduin. Klassementswedstryd (12 ronden: 1. L. Duyndam 10 pun ten; 2. B ten Tye 8 pnt; B. H. Zui derduin 6 pnt; 7. A. Zeldenthuis 1 pnt. Adspiranten klassementswedstryd (12 ronden): 1. M. Jamin 15 punten; 2. H. Gorter 10 pnt; 3. H. van Ryn 5 pnt. Peloton wedstryd (10 ronden-: 1. F. Verhoef; 2. M. Jamin; 3. H. Driessen 6. Th. van Emmerik; 7. P. de Jong. Dames: 500 meter met staande start: 1. L. van IJken 45.0 sec.; 2. I. Paul 46.3; 3. T. Steenvoort 46.5. Af- valwedstrijd: 1 I. Paul; 2. T. Steen voort; 3. I. van IJken. Frangoise Furr (Fr.) heeft de dames enkelspeltitel van het inter nationale tennistoernooi in Monte Carlo gewonnen. In de finale ver sloeg zij de Duitse Helga Schultze met 7-5, 6-3. De heren enkelspeltitel ging naar de Hongaar Istvan Gulas, die de Tsjech Jri Javorsky in vier sets 6-3 5-7 8-6 6-4 klopte. dorp)9. P. Kissner (Amersfoi 10. N. Lute ('s-Gravendjeel). Nieuwelingen: 1. W. Mayeuj (Wilnis)2. R. Cornelisse (Am daan)op 11 seconden; 3. j, (Rotterdam)4. K. van Hald (Delft); 5. W. Nicols (Viymen A. Lens (Woerden)7. J. Hees! (Loon op Zand); 8. J. Zoet« (Rypwetering). De Viymenaar Piet Deenen op eerste paasdag een prachtigei winning behaald. In een zeer veld van 97 renners, onder wi| volledige nationale teams van II marken, Tsjecho-Slowaküe en Duitsland, zegevierde Deenen 112 byzondere zware kilometer Braunschweig in de spurt. De jonge Belg Jos Stegmaiu, winnaar van het vorig jaar, tweede! De Amersfoorters Peter ner completeerde het Nederl succes met een vierde plaats, de Belg Claessen, waardoor® land eerste werd in de landew schikking. Hoe uitputtend deze lijki-e wedstryd was, biykt uil feit, dat slechts 13 renners aai finish kwamen. De tyd van Dj was 2 uur 49 minuten en 10 secor In Vlissingen is gisteren een gemaakt met de stryd om hel derlands (jeugd)kampioenschapi ken (tot 19 jaar). De uitslagen! eerste ronde van dit toernooi, van de winnaar zal worden afgti digd naar het wereldkampioen! in Barcelona, luiden: AbeJs (Ter Apel)Damen (Mi burg) 01; Lodeweges (Hengi Van Loon (Alphen a/d Ryn) H Van Manen (Beverwyk)—De Rif. (Axel) Schouten (Vreesjdi Simon (Sittard) 10; D« (Eindhoven)Willemsen (Den VzVan de Herik (RotterdjMt Lenstra (Aalten) afgebroken; ben (Leeuwarden)Hartoch sterdam) afgebroken. rah In de voorronde van het tof/a om het wereldkampioenschap bal heeft Joego-Slavië zondag liro grado Frankryk een 1—0 nedieo: toegebracht. De Joegoslaven, de 59ste minuut van de v Galic op waarlyk acrobatische het winnende doelpunt zagen hebben hierdoor de leiding in 3 genomen: 1. Joego-Slavië 2 4 pnt, 2. Frankryk 34, 3. Noj-£ gen 2—2, 4. Luxemburg 3—0, groep 8 speelden Polen en zondag in Warschau 00. He de derde wedstryd voor deze waarin ook Schotland en F zyn ingedeeld. Italië en Sch wonnen beide van Finland resp|ge 6—1 en 3—1. In een wedstrijd voor groep won Portugal gisteren in Istij met 10 van Turkye. Het doelpunt werd in de tweede hel scoord door Eusebio. De eerste moeting tussen Portugal en T was in een 50 zege voor de gezen geëindigd. Verder spelt groep vier Roemenië en Tsjech) wakije. :lü Hij (Van onze wielermedewerker) De sterke adspirant Bert van der Hulst heeft gistermiddag in de Paasronde van Den Dungen op fraaie wijze de bloemen voor zich opgeëist. In een felle sprint van een kopgroepje van renners, die kort voor het einde uit het peloton waren ontsnapt, zegevierde de 16-jarige Zoetewoudenaar met ruim verschil. Bij de amateurs legde Nol Kloosterman op de zevende plaats beslag. al de Leidse tempo-ryder Nol Kloos terman was herhaaldelyk op kop te vinden, terwyl ook de pas amateur geworden Leo van Velzen van voren verdiensteiyk werk deed. De Leide- naar, die over een sterke eindsprint beschikt, verspeelde in de laatste ronde door een valparty jammeriyk zyn kansen. Anne Koster sleepte tenslotte zyn derde overwinning van dit seizoen in de wacht door in de eindsprint Henk Peters en Jaap Hoogland geen kans te geven. Nol Kloosterman eindigde op de zevende plaats. Het (hoge) tempo zat er by de amateurs in de 99 km lange Ronde van Den Dungen reeds direct na de start in. In een langgerekte slinger draaide de renners het bochtige rondje onder de wieltjes door. Het ging by zonder hard en aan het staartje vielen de uitvallers by bosjes te noteren. De sterke crosser Cock van der Hulst Was één van de vele renners, die de stryd staakte. Aan de kop van het peloton bleef men er echter behooriyk aan trekken en de enkele uitlooppogingen lever den dan ook geen resultaat op. Voor- Adspiranten By de adspirantjes, die 22 km moes ten afleggen, was de lange Bert van der Hulst heer en meester. keek hy de kat uit de boom, toen een paar rondjes voor hel de beslissing dreigde te hy er als de kippen by. De kleine voorsjrong, die hel man sterke kopgroepje op het ton nam, werd in de slotfa« meer afgestaan. Bert van der deed in de sprint een geslaagde naar de bloemen, door met spurt zyn vluchtmakkers achlef te houden. Amateurs: 1. A. Koster (Le* den) de 99 km in 2 uur 25 itS en 29 seconden; 2. H. Peters stede); 3. J. Hoogland (Aal® 4. M. Gerrits (Oploo)5. N. vens (Den Bosch); 6. A. van (Den Dungen)7. A. KloosW (Leiden)8. H. Hairwassers Dungen)9. J. Meyer (Utrechl E. Beugels (Sittard). Adspiranten: 1. B. van der (Zoeterwoude) de 22 km in 36" ten en 45 seconden.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 10