LEIDEN MET NIEUWE BRUG (GEN) VERRIJKT LD-Paaseieren op weg naar winnaars 'Enkeltje' stad vijf cent meer Goed jaar LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 15 APRIL 1965 TWEEDE BLAD Belangrijke verbeteringen voor verkeer Tariefsherziening bij NZH Met ingang van de zomerdienst, zondag 2 mei, worden de ta rieven van de N.Z.H. herzien. Voor de maandabonnementen gebeurt dit op 1 mei. Op de interlokale lijnen wordt een gewijzigde tariefsleutel toegepast, waarvan het basis tarief 3.5 cent (thans 3.2 cent) per kilometer bij een vaste aanslag van 17 (thans 15) cent bedraagt. In de praktijk betekent dit dat een enkele reis van vijf tot twintig cent, al naar gelang de afstand, duur der wordt. Retours, zes-re- tourenkaarten, scholierenkaar- ten en maandabonnementen stijgen in dezelfde verhouding. Op de stadsnetten vam Leiden (en Haarlem) gaat het „enkeltje" van dertig naar vijfendertig cent. De vtff-rittenkaarten, die nog tot en met 31 juli kunnen worden ge bruikt, worden vervangen door W8-rittenkaarten van f. 1,65. De M8-retourenkaart gaat op 't stads net f. 2,30 in plaats van f. 2,10 kosten, het maandabonnement voor één Ujn of twee aaneengeslo ten lijngedeelten f. 11,00 (f. 10,00), het maandabonnement voor het gehele stadsnet f. 13,50 (was f. 12,00). Het kindertarief (enkele reis met overs tapbevoegdheid) blijft onver anderd op vijftien cent. De scho lierenweekkaart gaat f. 1,55 in plaats van f. 1,40 kosten. De vijf tig-rittenkaar ten voor scho lieren worden afgeschaft en per 1 juni vervangen door een scho lierenmaandabonnement van f. 8,50 dat geldig zal zijn op één lijn of twee aanééngesloten lijngedeelten. Daar dit abonnement op werk dagen onbeperkt geldig is, kan hier ten opzichte van de bestaande vijftig-rittenkaarten van meer reismogelijkheden en dus van een relatieve verlaging worden ge sproken. De N.Z.H. is zich van de onaange name kanten van deze tariefs maatregel volkomen bewust. De maatregel was echter onvermijde lijk om voor het lopende jaar tot een sluitende exploitatie te geraken zonder het niveau van de geboden voorzieningen aan te tasten. Leidse vereniging v. facultatieve crematie i Onder leiding van de voorzitter, ir. W. H. B. van Dunné, kwam gister avond een flinke groep leden van de „Vereniging voor facultatieve crema tie" bij elkaar in hotel „Central" in Leiden, ter behandeling van de jaar stukken. Uit het verslag bleek, dat 1964 een belangrijk jaar is geweest. Niet zo zeer voor de afdeling als wel voor de vereniging in haar geheel. Het was 50 jaar geleden, dat de eerste cre matie in Nederland werd uitgevoerd en het was 90 jaar geleden dat <5e vereniging werd opgericht. De statu ten en het algemeen reglement on dergingen een sterke structurele wij ziging en een belangrijk mildere hou ding ten opzichte van de crematie werd waargenomen in rooms-katho- lieke kringen. In zijn openingsrede wees de voorzitter bovendien nog op de grote toeneming van het crema tiepercentage ten opzichte van het aantal overledenen. Uit het jaarver slag bleek verder dat er in Leiden en omgeving op 31 december 2.381 leden waren ingeschreven tegen 2.172. op 1 januari. In acht jaar tijds is dit aantal verdubbeld. Wegens langdurig buitenlands ver blijf heeft de heer dra A. A. Ger- brands gemeend zich niet herkiesbaar te stellen als bestuurslid. In zijn plaats benoemde men de heer mr. M. J. van Emde Boas Op verschillende plaatsen in Lei den zijn of worden nieuwe bruggen gebouwd. Nadat vorig jaar de Van Dissel- brug, die het Plantsoen met de Zoeterwoudsesingel verbindt, in gebruik werd genomen, is van middag de nieuwe Groenebrug over het Steenschuur officieel door de burgemeester, mr. G. C. van der Willigen geopend. De brug, waarvan de bouw onge veer één jaar heeft geduurd, is geheel aangepast aan de karak teristieke omgeving van het Steenschuur. Het Steenschuur zelf is aan bei de zijden aanzienlijk verbreed, waardoor het mogelijk wordt om daar een aantal auto's te parkeren. Voor de bouw van de brede brug moesten niet minder dan 142 heipalen de grond in worden geslagen. Bij de uitvoering van de werkzaamheden hebben zich nauwelijks vertragingen voor gedaan. De brug (zie foto hier naast) is gebouwd door de fir ma Hillen en Roosen in Am sterdam. Inmiddels gaat de bouw van de nieuwe Wilhelminabrug een groot en kostbaar project door. Deze brug, waarover het L.D. reeds enkele malen heeft geschreven, vormt een belang rijke schakel met Leiderdorp en Zoeterwoude-Hoge Rijndijk en verder met de Rijnstreek. Hoewel er al vorderingen bij deze bouw zijn gemaakt de be weegbare klap is al geruime tijd geleden aangebracht zal het nog wel vele maanden du ren, voordat de nieuwe Wilhel minabrug volledig in gebruik kan worden gesteld. De foto hierboven geeft een beeld hoe het straks in de om geving van de Watertoren zal worden. (Foto's Leldsoh Dagblad) Prijsvraag bleek enorm succes Hedenmiddag zullen de eerste van de „vorstelijke paaseieren" namens het Leidsch Dagblad bij de winnaars van de paaswedstrijd bezorgd worden: van de ruim 3900 deelnemers aan het eierenzoeken zullen er 45 deze prijs nog voor Pasen ontvangen, namelijk de 40 uitgeloofde eieren, en vijf extra voor bijzondere oplossingen. Voorts gaat er nog een do zijn eieren naar huize St. Maarten aan de Jacobs- gracht, waarvan vele bewonertjes een oplossing inzonden. Blijkens vele commentaren hebben de lezers de prijsvraag bijzonder op prijs gesteld. Anderzijds hebben wij ons zeer verheugd over de grote deel name en de talloze blijken van waardering, die wij ontvingen. Veel inzenders lieten bovendien hun op lossing gepaard gaan met fraaie gedichten, tekenin gen en andere originele bijdragen, waarvoor wij de deelnemers hartelijk dank zeggen. Overigens zijn de uitgeloofde prijzen toegekend onafhankelijk van deze commentaren e.d. Bij deze prijstoekenning is alleen gelet op de juistheid van de oplossing. Zoals gezegd hebben vijf deelnemers voorts een extra prijs gekregen. De bekroonde inzending van de heer P. Hoek reproduceren wij hierbij. Mevr. J. de Nie, Witte Rozenstraat 21, Leiden M. van Leeuwen, Koningstraat 26A, Leiden S. Mulder, Verdistraat 153, Leiden N. Christiaanse, Dr. Lelylaan 7, Leiden Mevr. v. d. Ende, Van 's-Gravesandestr. 91, Leiden Mevr. J. E. Voorzaat, Lieven de Keystr. 14, Leiden C. M. J. v. Leeuwen, Leeuwerikstr. 43 boven, Leiden P. C. Vos, Jan van Houtkade 20, Leiden M. Burgerjon, Stieltjesstraat 34, Leiden S. Mud, Suringarstraat 15, Leiden J. van Heiningen, Fr. van Mierisstr. 7, Leiden Mevr. M. Harteloh, Houtlaan 8, Leiden J. Apon, Clematislaan 48, Oegstgeest W. Wieman, Celebesstraat 22, Oegstgeest I. C. Raus, Pinksterbloem 2, Leiderdorp B. Finson, Willem de Zwijgerlaan 28, Leiderdorp T. van Rfjn, Stationsstraat 8, Katwijk C. van der Bent, Cattenstraat 14, Katwijk Mevr. A. Kool, Leidseweg 149, Voorschoten H. de Boer, Leidseweg 532, Voorschoten B. G. den Hollander, Atjehweg 2, Noordwfjk Wed. L. Zandbergen, De Rijsjes 5A, Rijnsburg H. W. Möhlmann, Van Speykstraat 59, Lisse G. Ie Grand, Nachtegalenlaan 7, Voorhout G. Boeters, Van der Doesstraat 13, Alphen J. L. v. d. Broek, Hoge Rijndijk 249, Zoeterwoude A. Paling, Hogewaard 80, Koudekerk K. van Klaveren, Van Hemessenkade 48, Woubrugge F. W. v. Staalduinen, Wilhelminastr. 49, Bodegraven J. J. Konstapel, Van Brederostraat 7, Zwammerdam De veertig prijzen werden als volgt toegekend: Mevr. Wijling, Haarlemmerweg 15, Ledden J. C. de Goederen, Kastanjekade 5, Leiden G. de Vries, Gerrit van der Laanstraat 5, Leiden Mevr. Rol, Soembastraat 70, Leiden Mevr. Toussaint, Middelweg IA, Leiden L. E. J. Moeliker, Van der Waalsstraat 51, Leiden Hans Schoemaker, Churchilllaan 55, Leiden P. F. Coert, Hoflaan 148, Leiden S. Teljeur, Schutterstraat 9, Leiden Mevr. G. van der Klefjn, woonark Haagweg t.o. 180 Extra paaseieren voor bijzonder originele en goed verzorgde oplossingen werden toegekend aan: Anneke Witvliet, Jacob van Campenlaan 41, Leiden P. Hock, Jul. van Stolberghof 50, Leiden Mevr. L. Lut, Plantsoen 81, Ledden M. v. d. Ende, De Sitterlaan 111, Leiden Mevr. N. de RoojjGijzelaar, Berücumstraat 3, Oegstgeest. De prijzen worden bij de winnaars thuisbezorgd. K. EN G. NAAR FRANKRIJK Het seniorenkorps van K. G. heeft een eervolle uitnodiging ont vangen. Op uitnodiging van het stadsbestuur van Maubeuge (Noord- Frankrijk) zal het op tweede paas dag in de middaguren zijn medewer king verlenen aan een optocht. Bovendien ontving het korps uit Wageningen een uitnodiging om daar de bevrijdingsfeesten op 5 mei op te luisteren. In de ochtenduren maakt het korps een rondwandeling door de stad om 's middags tijdens de voet balwedstrijd WageningenPSV een muzikale show te verzorgen, 's Avonds is het korps weer present in Oegst geest om daar medewerking aan de feestelijkheden te verlenen. Jong K. G. gaat op 5 mei naar Woerden om daar deel te nemen aan taptoe. Beëdiging marine officieren In het Marine-opleidingskamp in Hilversum zullen woensdagochtend 18 officieren, behorende tot de Ko ninklijke marine reserve, worden be ëdigd. De eed zal worden afgenomen door de commandant van het Marine-op leidingskamp, kapitein ter zee J. C. A. Siliacus. Onder hen bevindt zich de luitenant ter zee arts der tweede klasse KMR: H. F. van Waveren uit Leiden. Op de vliegbasis Soesterberg i overgedragen door luitenant- I Wolff. De overdracht werd met werd gisteren het commando] generaal H. P. Zielstra (rechts) leen handdruk over de Koninklijke Luchtmacht aan luitenant-generaal A. B. Twee ereleden bij Nieuw Brunhilde Tijdens de jaarvergadering, die de dames gymnastiek-, atletiek- en vol leybalvereniging „Nieuw Brunhilde" gisteravond in restaurant „Old Dutch" hield, zfjn mevr. B. Kiss-Her- wyer (presidente) en mej. N. v. Zfjp (penningmeesteresse) tot ere-lid be noemd. Beide dames zjjn veertig jaar lid van de vereniging. Mcj. B. Ho6man, die afscheid nam als lid en banierdraagster, kreeg het lidmaatschap van verdienste aange boden: het eerste lid van verdienste dat Nieuw Brunhilde kent. Tot eer ste secretaresse werd gekozen mevr. S. den Ouden-Kioots, die daarmee de bij het 40-jarig bestaan uit de ver eniging getreden mevr. Van der Kloot opvolgt. Mej. A. Hoogendoorn zal de plaats van tweede secreta resse bezetten. Als banierdraagster zal in de toekomst mej. M. G. Era dus fungeren. In de kascommissie kregen zitting: de dames Korenhof, Van Maasdam, Knöptels, Lindhout, Entzinger en Vossen. De Jaarverga dering werd o.a. bijgewoond door de ere-presidente van Nieuw-Brunhil- de", mevr. Van Dorsten-Hoogen- doom. Zoekt U een GOUDEN RING voor dame of heer JUWELIER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft hem. Ook in briljant. ALTIJD VOORDELIG.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 3