V.V.S.B. laakt het subsidiebeleid Haiti: Latij van het armste land ii iis-Amerika alles zLkan met taSÉsus velpon DS. VAN BEEK DEED AANVAL OP WISSELVALLIGE TOPHITS Hoofdlegerpredikan! neemt ontslag Jeugdige agrariërs ontvingen diploma SCHUDEl's CITROEN Noordwijkerhouts college heeft geen hart voor de sport LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 15 APRIL 1965 Erosiecyclonenrattenplaag afnemende handel en wanbestuur (Van een medewerkster) Het volgende berichtje uit de hoofdstad van de Dominicaanse republiek kon men onlangs in Latijns-Amerikaanse dagbladen lezen: „Er zijn tekenen, dat president Francois Duvalier van Haiti zichzelf tot keizer van Haiti gaat uitroepen. Dr. Duvalier werd het afgelopen jaar tot president-voor-de-duur-van-het-leven uitgeroepen na een campagne van drie maanden door de censureerde pers en radio." De Haitianen zijn langzamerhand gewend aan de geëxalteerde titels van hun staatshoofd. Door het Haitiaanse dagblad ,,Le Soir" dat in Port-au-Prince verschijnt, wordt Duvalier ook wel genoemd ;suprème hoop van le trotse Haitiaanse natie, vredesapostel en yerlosser van onze vroegere dwalingen". Keizer Duvalier of verlosser het mag niemand hinderen. Tenslotte gaat het erom waarvan men keizer is: van een machtig and, van een rijk gebied of van een gelukkig volk? ingrijpen in het economische proces niet toegelaten, maar laat men daar buiten klaar staan om te kunnen helpen zodra de tijdbom ontploft en hulpverlening wèl mogelijk wordt. De hoofdlegerpredikant, ds. B. A. Bos, heeft de minister van Defen sie bericht, dat hij zijn functie ter beschikking stelt. Hy is tot dit besluit gekomen, nadat de in het Centraal Interkerkelijk Overleg-militair (CIO- M) samenwerkende kerken geweigerd hebben de conclusies van het rapport van de „drie wijze mannen", waar aan alle partijen zich te voren had den gebonden, uit te voeren. Ds. Bos is van mening, dat de huidige ont wikkeling voor de protestants chris telijke verzorging van de Koninklijke Landmacht zodanig is dat hij de ver antwoordelijkheid daarvoor niet lan ger kan dragen. Paasontbijt in koetshuis Het hervormd-gereformeerd con tactorgaan en de staf van Oud- Poelgeest in Oegstgeest organiseren op Eerste Paasdag om half 9 weer een paasontbijt in het koetshuis van het kasteel Oud-Poelgeest. Jongeren uit beide kerken zullen hun mede werking verlenen. Ook leden van andere kerken zijn welkom. Het houden van een gezamenlijke kerk dienst bleek om praktische redenen j bouwschool in Lisse zijn de namen Rijks Midd. Tuinbouwschool Lisse Aan de Rijks Middelbare Tuin- niet mogelijk. Helaas is Haïti volgens de Brit- Encyclopedie van 1963 „de tchtst geregeerde 6taat ter wereld", (t armste land van Latijns-Ame- ta. Het heeft een oppervlakte van 000 km2 en wordt gevormd door it westelijke (een derde) deel van tt eiland Hispaniola, dat het met Dominicaanse republiek deelt. De ivolklng telt ongeveer 4 miljoen 'ilen95 negers en 6 mulatten ifstammelingen van negers en token). liti werd ontdekt door Columbus arna door de Fransen bezet en be kt met Afrikaanse slaven, die rden aangevoerd om de grond te hrerken: Tenslotte rebelleerden de gers, hetgeen tot een burgeroor- leidde. In 1804 werd het land afhankelijk. Daar de meeste Fran- gedood waren, werd het een ne- :natie. Maar Frans bleef de offi- e taal, terwijl het Creools door volk werd gesproken. iet drama van Haiti is, dat het i, toen het in 1804 onafhanke- werd (met een bevolking- van D 000)na een eeuw van Franse Itivering en irrigatie een der Hchlbaarste gebieden ter wereld Is. Niet lang na de onafhankelijk- echter, toen plantages en ondbezittingen onder de bevolking irden verdeeld, begon men het Udenrijke Haïti te ontbossen: els om ruimte voor bouwland te iken, deels omdat het hout als inristof werd gebruikt. En het is deze ontbossing (zonder nieuwe nplantlng) dat het begin van Hal- latere economische achteruitgang In tropische gebieden, waar weel- rige regenwouden groeien, bezit de ind een grote rijkdom aan mine- Uizer en aluminium). Wanneer hossen worden omgekapt met de loeling zoals dat in vele on ontwikkelde staten gebeurt edselproducerende bouwlanden te maken, wordt die mineraal- ke bodem aan de oxyderende in- üeden van de lucht blootgesteld en n de gloeiende tropenzon. Deze ee factoren samen zijn er de oor- 1 van dat het nieuwe bouwland enige jaren onbruikbaar wordt, idat het steenhard „gebakken" is. beetje organische teelaarde irdt prompt weggespoeld in de re- iltijdcn. Ernstig verval Du erosie is nu op Haiti zover irtgeschreden dat, als het in dit npo verder gaat, over een decen- m de helft van het beschikbare uwland onbruikbaar zal zyn ge- Jtden. Daarbij vindt irrigatie haast et meer plaats. Het is dus geen nder dat wat er aan graansoorten oelt. zo armzalig is, dat. het Hai- anse vee daardoor weer zichtbaar groei is achtergebleven. In de itslc twee jaren hebben bovendien ïe cyclonen barre schade aan de 1st van bananen en kokosnoten (gebracht en zulke verwoestingen de velden aangericht, dat daar- n indirect een rattenplaag het ge- lg is. Peken by dit alles een analfabe- me van 30 promille (regerlngs- Wstiek), dat als een zware rem op ontwikkeling werkt, verder de da- ade wereldpryzen voor Haiti's ex- fftprodukten als koffie en sisal. een gestaag teruglopende inüel en een sedert ongeveer 10 Ir afnemende produktie, terwijl in teelfde tijd de bevolking met 20 omille groeide, dan begrijpt men Brom buiten de steden de wegen pallen, de landelijke bevolking r 's lands stadscentra trekt, wei- zelf omringd worden door uit 'tten opgetrokken voorsteden met steeds groter aantal ondervoede Qderen. Geen lichtpunt Alles bijeengenomen zien Latyns- amerikaanse economen geen licht punt Voor Haiti's economie. Met ge regelde bevloeiingen en het vernieu wen van de teelaarde knn men wel iswaar veel bereiken, maar in onder ontwikkelde landen gebeurt dit alles vaak niet door gebrek aan fondsen of voldoende geschoolde krachten. Haiti zou economisch geholpen kunnen worden wanneer aange nomen dat politieke toestanden het veroorloofden getrainde agrono men, beschikkend over voldoende geld, geschoold personeel, werktui gen en alle andere benodigde midde len. de Haitiaanse bodem gingen herstellen met irrigatie, bemesting en boomaanplanting op enorme schaal. Tegelijkertijd zou een ware oorlog ln dat land tegen het anal fabetisme moeten WOrden gevoerd en het bestaande onderwijs, dat nu tevéél advocaten en te weinig land bouwkundigen vormt, zou zodanig gewijzigd moeten worden, dat de ver houding andersom zou komen te lig gen. In heel Latljns-Amerika neemt het aantal hongerigen toe en dus het gevaar van een politieke explosie. In Haiti wordt op dit ogenblik een (Advertentie) Het plaatsen van het uit 35 klokken bestaande carillon van Geldrop, een geschenk van een inwoonster. midden ln het Kruislied staat (ln Bach's Zitting op melodie „O Haupt voll Blut und Wunden"), verschaft wel de meest schrille tegenstelling tot de „tophit". Dit zangkoor heeft zich ln z'n 14-delig programma vry- Streekbijeenkomst van de V.V.D. In restaurant „Boerhaave" belegde tie ailing Voorhout van de V.V.D. in samenwerking met de afdelingen Katwijk en Noordwykerhout een re gionale vergadering. Sprekers waren de heer Sydney, J. v. d. Berg, lid van de Eerste Kamer, en Ir. D. S. Tuijnman, lid van de Tweede Kamer. De zaal was geheel met belangstel lenden bezet. Na het openingswoord van de voor zitter van de afdeling Voorhout, de heer De Gruijter, sprak ir. Tuin man over de belangen van de bloem bollenstreek. Hij legde de nadruk er op, dat een politieke partij zich nooit uitsluitend kan bezig houden met een paalde streek. Ir. Truijnman herinnerde eraan, dat er in de laatste veertig jaar veel veranderd is in de positie van de Nederlandse land- en tuinbouw. Was eerst een kwart van de beroepsbe volking erin werkzaam, thans is dit teruggelopen tot 10 procent. Daar in zal nog meer veranderen. Er ii een strijd om ruimte ontstaan en het is noodzaak met deze ruimte po litiek om te springen. Streekplannen moeten deze kwestie regelen. Van de 6500 ha grond in de bollenstreek wordt er 40 procent in beslag ge nomen door de bollenteelt. Men moet btf het vaststellen van streekplan nen rekening houden met de belan gen van de kwekers en allen die in het vak Werkzaam zijn en met die van de bewoners van de steden, die ruimte behoeven. De heer Sidney v. d. Bergh nam eerst de kabinetscrisis onder de loep. Hij noemde het kabinet-Marfj- nen een goed kabinet en meende, dat het heengaan voorkomen had kun nen worden. Na de buitenlandse politiek te hebben besproken, waarbij hij zich een voorstander toonde van het op nemen van China als lid van de VN, betoogde de heer Van den Bergh, dat de A.R.P. zelfmoord heeft ge pleegd door deel te nemen aan het kabinet-Cals. Hy prees de houding van de C.H.U. en natuuriyk ook van de V.V.D., die niet hebben willen me dewerken aan de totstandkoming van ditkabinet. De komende verkiezin gen. zei hy, zullen aantonen, dat de V.V.D.-beginselen nog meer gewaar deerd worden. Tenslotte wees de heer Van den Bergh erop, dat de V.V.D. zal biy - ven strfjden voor een open radio- en tv/bestel en voor de jaren 1966-1967 voorspelde hy grote overwinningen voor de V.V.D. Er volgde op deze redevoeringen een leerzame gedach- tenwisseling. zangen, die troost en geloof, vertrouwen en deemoed uitdrukken. Deze zangnum mers zyn door Bas Siereveld met zorg gekozen en voorbereid en cor rect, beschaafd en ln perfecte orde tot uitvoering gebracht. Eigenschappen, direct te horen in liederen van Luthers' muzikale advi seur Walther en de wat latere kerk musicus Vulpius. Onder de compo sities, di« gemengdkoor en meisjes verder nog samen deden, vonden we koralen in Bachs' harmonisatie. Mozarts' Ave Verum en Risselada's bewerking van „Com nu met 9angh", waarin de tegenstemmen van groep naar groep overgingen. Door de toevoeging van de elf meisjes aan het grote koor kreeg het sopraanreglster de meeste kleu ring. maar ook overwaarde. Met het coloristisch afwegen van de vier registerkleuren is Siereveld eigenlijk nog niet klaar. Er klonken indivi dueel herkenbare stemmen, „uit springers" dus. Dit dient derhalve uitgeschaafd te worden. Dit zingen mag ook losser komen van de woor den en meer leven uit de in klank omgezette geest van de teksten. Zoals in „Ave Verum", waar alle muzikale mededeling in één adem- greep zingend leek uitgesproken. De gegrepenheid moet ook in de toon- diepte komen te liggen, waartoe wel eens ronder spanning nodig wordt, Tijdens concert Chr. Gem. Koor Katwijk In de Herv. Kerk van Katwijk Rijn opende ds. Van Beek het concert van het Chr. Gemengd Koor en het daaraan verbonden meisjeskoor, na schriftlezing en gebed, met een frontaanval op de tophit: „Tophits zijn aan de orde van de dag. Maar de tophit van vandaag is volgend jaar al geen tophit meer. Uw christelijk lied echter blijft en is op geen „song-festival" te vinden. Nu wens ik U een gezegend zangfestijn!" Inderdaad, een programma waar wel geheel gehouden aan met name in langer noten. Zang zonder uitspringende stem metjes beluisterden we by de meisjes in welluidend gezongen liederen van Johann Franck en Mozart. Dit werd iets muzikaal zuivers ln overglansdc klanklijnen. Zonder de meisje kwa men moeiiyker composities aan bod van Bach, Hündel en Pachelbel in kantate- of koorkoraalbewerkings- feer. De tenorsolo (aria) ln H&ndel, waar het koor zich op z'n best toonde, werd gezongen door Kees Barnhoorn, die tevoren al een koraalmelodie had verklankt, met kundig stemgebruik, vertolkingsbe grip en fraai en gezond timbre. Aad van Vliet, die de orgelbegeleidingen waarnam, aoliëerde naar de eis in Bach's orgelkoraal „O Mensch. be- wein dein Sünde grosz". Een collega van ds. Van Beek sloot de bijeen komst met gebed en samenzang (Gez. 281). V. Man klemt zich vast op autobank Een inwoner van Alphen aan den Ryn heeft aan zyn tegenwoordig heid van geest te danken dat hy gis teravond niet ernstig gewond werd. Hij reed omstreeks 10 uur ln zyn auto met een snelheid van ongeveer 90 kilometer over de Nieuwkoop- seweg in de richting van Aarlander- veen. Hy passeerde een wegopbre- king, die hem echter niet tydig ge noeg was opgevallen, zyn wagen slipte en sloeg enkele malen over de kop. De bestuurder liet zich op de bodem van de auto zakken en klem de zich vast aan de bank. Tot ver bazing van enkele voorbygangers stapte hy daarna ongedeerd uit het I Noordwyk, Th. Zandbergen De Zilk. autowrak. Niet bevorderd naar 3de klas: van de bevorderde leerlingen en de geslaagden voor het eindexamen be kend gemaakt. Bevorderde naar tweede klas: C. Alkemade Noordwyk. H. van Ame- rongen Heemstede, P. Bakker Enk huizen, Maryke Balkenende Beha gen, J. W. Bierman Heiloo, J. Buys- man Grootebroek, R. Dood em an Bo- venkarspel, H. Duin Beverwyk, J. Duin Heemskerk, A. Duivenvoorde Lisse, D. Everaars Rotterdam, G. Groenendyk Haarlem, P. Heemskrk Noordwykerhout, R. Hllbers Bever wyk, M. Hoek Noordwyk, A. Hom mes Heiloo, J. Hoogeveen Noordwyk, W. Hulsman Heemskerk, J. van Iter- son Oegstgeest, C. Kapteln Lisse, J. K. van der Kolk Beverwyk, K. Leyten Lisserdyk, P. van der Luyt Noordwyk, L. van der Meer Noord wyk, R. Phlllppo HUlegom, J. Roo- zen Haarlem, P. Rotteveel Sassen- heim, H. van der Salm Hillegom, C. Schadenberg Haarlem, W. Topper Katwyk a Zee, W. Trap Ooeterend Texel i, P. Verdegaal Hillegom, P. Verhulst Nieuw-Vennep, M. van der Vlugt Breezand, O. de Wagt Hille gom. W. Wessellng Jullanadorp, P. de Wit Bovenkarspel, C. van der Zalm Noordwyk, W. Zandbergen De Zllk. Niet bevorderd naar 2de klas: 5 leerlingen, tussentyds vertrokken: 3 leerlingen. Bevorderd naar derde klas: B. van der Aart Lisse. R. Alkemade Noord wyk, P. Apeldoorn Egmond-B. J. van Bakel Heemstede, N. Barnhoorn Noordwyk. P. Beelen Heemstede, K. can der Bent Voorhout, H. Broek huizen Lisse. W. van Dis Czn. Fy- naart, W. van Dis Lzn. Fynaart, J. van Dyk Hillegom, A. van Haaster De Zilk. W. Heemskerk De Zilk, L. Hogervorst Noordwykerhout, A. Kamp Winkel (N.H.), Th. Koppers Den Haag. H. P. Lindhout Noord wyk, A. Lommer se Hillegom, F. van der Meer Noordwyk, J. Niesten Be verwyk, A. Paardekooper Lisse, J. van der Poel Lisse, G. Pranger Be verwyk, A. Rot Heemstede, C. Ruig- rok Noordwyk, A. de Ruiter 's-Gra- venzande, J. van der Salm Hillegom, J. Schoorl Lisse, J. Vink Hillegom, de Vlieger Abbenes, J. van der Vlugt Sassenheim, G. van Went, leerling, tussentyds vertrokken: 1 leerling. Het diploma werd uitgereikt aan: F. Beelen Lisse, F. de Beer Noord wyk, L. Berbée Lisse, J. Damen Hil legom, A. Doeswyk Voorschoten, A. Durieux Katwyk a. d. Ryn. D. van Es De Heen (N./Br.), A. de Groot Breezand, H. Heemskerk Noordwy kerhout, J. Hin Den Hoorn (Texel), H. van Iterson Oegstgeest, Th. Koot Wassenaar, J. Kroes Sassenheim, P. Kuip De Westen (Texel) J. E. Lan- gelaan Hillegom, J. Leenen War mond, W. Loots Enkhuizen, M. Nieu- wenhuls Lisse, J. Meskers Hillegom, Th. Pennings Noordwykerhout, T. van Rhyn Noordwyk, P. van der Salm Voorhout, W. van Schle Noord wyk, L. Schoorl Lisse, J. van Tonge ren Hillegom, J. Veelenturf Hille gom, W. van der Veer Lisse, H. Ver- nooyBennebroek, G. Vink Lisse, G. Vllet-Vlieland, Noordwyk. J. Voges Bennebroek, C. Warmerdam Voge lenzang. C. van Waveren Hillegom, W. Wolkers Oegstgeest, O. Zandber gen Sassenheim. Afgewezen voor di ploma: 1 leerling. In Hoofddorp Scherpe kritiek op gemeentebestuur De agenda voor de In het eigen clubgebouw gehouden bui tengewone ledenvergadering van VVSB bevatte slecht9 één agen dapunt en wel het voorstel van het bestuur om de afdelingen handbal en tafeltennis af te sto ten. Die afdelingen kunnen zich financieel niet bedruipen en de tekorten hebben een dergelijke omvang aangenomen, dat de af deling voetbal ze onmogelijk kan dekken. Het werd een korte ver gadering, want geen van de le den zag een andere oplossing. Bij de stemming verklaarde zich slechts één lid tegen het be stuursvoorstel. Aan de stemming konden alleen de voetballers deelnemen, want volgens de sta tuten is VVSB nog steeds alleen maar een voetbalvereniging en de handbalsters en de tafelten nissers zijn dus nooit volwaardig lid van VVSB geweest. In deze korte vergadering zyn toch nog wel enige harde noten ge kraakt, maar alle kritiek zowel van achter de bestuurstafel als vanuit de leden was gericht tegen het gemeen tebestuur. Burgemeester, wethouders en raadsleden, zy allen hebben vol gens de VVSB'ers, geen hart voor de sport. Zy beseffen niet, dat vooral de sportbeoefening door de Jeugd van het allergrootste belang Is en zy stel len niet voldoende gelden uit de ge meentekast beschikbaar ten behoeve van die sportbeoefening. In zyn openingswoord herinnerde voorzitter W. Oostdam aan het ruchtmakende maartnummer van het clubblad, dat een felle aanval bevatte! op het subsidiebeleid van het gemeentebestuur, maar als clubblad toch echt alleen voor de leden bestemd. Hy was echter biy met de reactie, welke op dat clubblad gevolgd, want die reactie kwam zelfs ln de gemeenteraad. De houding van bepaalde fractie-voorzitters had het bestuur echter wel teleurgesteld. Eén van die voorzitters was volgens de heer Oostdam persoonlyk beledigend geweest. Maar. zei hy, daar staan wy boven Rechtstreeks heeft het ge meentebestuur echter by VVSB niet gereageerd. Wat wy weten, zei voor zitter Oostdam, weten wy uit ae ver slagen. Antwoord Naar aanleiding van de opmerking van de burgemeester over de bij de bouw van het clubhuis in het voor uitzicht gestelde opbrengsten van de kantine, stelde de heer Oostdam, dat hy destyds niet deze opbrengsten tegenover de Jaariykse aflossing van 12000 had geplaatst, maar de in komsten uit de poule, welke inkom sten toen ruim f2500 bedroegen. Naar aanleiding van een vraag uit de vergadering, of het niet gewenst was liet bedrijfsleven in te schake len voor overwinning van de finan ciële moeiiykheden, vertelden van voetbal en dat de voetbalafde ling met zyn recettes van thuiswed strijden en zyn sympathie by de supporters zich altyd wel zal kun nen redden, ook zonder byzondere en extra-steun van de gemeente. Maar de handbal- en de tafelten- nisafdeling, die alleen maar uitga ven hebben en daartegenover slechte contributie- en subsidie-inkomsten, veroorzaken de moeilijkheden. Dat wil dan zeggen, volgens de voorzit ter. zolang het gemeentebestuur WSB als één ge'heel beziet. Als het gemeentebestuur genoemde afdelin gen afzonderiyk wil helpen, dan wil het bestuur van VVSB graag de band bewaren en VVSB handhaven als één grote algemene sportvereniging. Protestmarsen Een voorstel vanuit de vergadering om doorlopend te blyven hameren bü het gemeentebestuur en de sport protestmarsen te laten houden, acht te de voorzitter niet direct nuttig om het beoogde doel te bereiken. Evenmin wilde hy ingaan op een voorstel om een neutrale commissie te benoemen, die als opdracht zou krügen de nu wel grondig verstoor de verhouding tussen VVSB en het gemeentebestuur te verbeteren en te trachten een gunstiger subsidiever ordening voor de sport gedaan te krygen. Een commissie werkt im mers op zo lange termyn en de fi nanciële moeiiykheden zyn urgent. Naar aanleiding van een vraag uit de vergadering verklaarde voorzitter Oostdam. dat het niet de bedoeling van het bestuur is de afdelingen handbal en tafeltennis nu zo maar onder meer aan hun iot over te la ten. Er zal een bepaalde binding biy- ven bestaan en de vertegenwoordi gers van die afdelingen hebben trou wen nog zitting in het algemeen be stuur tot de eerstvolgende jaarverga dering. Het gaat het bestuur werkciyk aan het hart om de afdelingen af te sto ten, maar de voorzitter zei er op te hopen, dat de gemeente de handbal en de tafeltennis als zelfstandige Alle plaatsen in het Verscholen Nest tn Hoofddorp waren woensdag middag bezet, tijdens de diploma- uitreiking aan de leerlingen van de Chr. Middelbare Landbouwschool in Hoofddorp. Tal van genodigden, onder wie vele ouders, woonden de plechtigheid bU. Van de achtentwin tig leerlingen, bleken er zevenen twintig voor het diploma in aan merking te zyn gekomen. Geslaagden: J. van Bergeyk (Zuldland), J. C. Biesheuvel (Nieuw- Vennep), J. Bulk (Aalsmeer), W. A. Bus (Badhoevedorp), G. Cornelissen Bloemendaal A. van Eek (Katwou- de), J. C. A. Geluk (Nieuw-Vennep), 3. A. Gerlings (Bilthoven), C. van Griethuizen (Hillegom), J. W. Grif fioen (Ouderkerk», G. van den Heu vel (Nieuw-Vennep), J. van 't Hul (Nieuw-Vennep), W. Kempenaar (Rynsaterswoude), J. J. Koeckho- ven (Hoofddorp), H. Koetsier <Zoe- termeer), G. C. de Koning (Over- veen), H. Kootstra (Amsterdam), T. Korevaar (Nieuw-Vennep), W. van Leeuwen (Nieuwveen), C. J. van der Maarl (Hoofddorp), J. P. Quaak (Chaumes en bris, Frankryk), D. Roele (Amsterdam). K. B. Rosmo len (Melissant), A. van den Tol (Middelharnis), J. van Veen <Wa- verveen), P. Voogd (Oude Tonge), F. H. van Wyk (Zwanenburg). De beste leerling was W. van Leeu wen uit Nieuwveen, die van de di recteur van de school, ir. E. Veen- stra, een boekwerk ontving. zltter en penningmeester, dat dit sportverenigingen over de Impasse reeds was geschied en ten behoeve 1 zou heenhelpen. Gezin Marijnen blijft nog even In het Catshuis (Van onze Haagse correspondent) Oud-mlnlster-president mr. V. F. M. Marynen ls gisteren formeel uit het Catshuis verdreven. Het gezin Marynen (zes kinderen) zal echter voorlopig in de prachtige ambtswo ning aan de Haagse Adriaan Ooe- kooplaan biyven wonen. Pas na de paasdagen zal beslist worden, wanneer de nieuwe minis ter-president mr. J. M. L. Th. Cals het huis zal betrekken. Geruchten als zou het gezin Marynen tydeiyk en hotel gaan wonen, zyn volko men uit de lucht gegrepen. Mevrouw Marynen zegt hierover: „Er is geen sprake van een hotel. Er is evenmin sprake van, dat wy meteen het Cats huis verlaten. Tydens of kort na de paasdagen hebben wy een gesprek met de heer Cals en pas dan zal be slist worden hoe het worden gaat". Het echtpaar Marynen heeft zyn huis aan de Aronskelkweg weliswaar niet verkocht, maar verhuurd aan een Braziliaanse familie. Voorts os nog niet bekend of de familie Cals in het Catshuis zal gaan wonen, al wordt dat wel waarschyn- ïyk geacht. De heer Cals zou na- meiyk ook ln zyn huls aan de Van Boutelaan kunnen biyven wonen en het Catshuis kunnen gebruiken voor alleen ontvangsten. Het gehele woonprobleem zal dezer dagen op tafel gelegd worden, zowel in het Catshuis als aan de Van Soutelaan. SCHAKEL VAN 00Y IN by al Uw aankopen van DAMES-, HEREN- EN KINDERCONFECTIE. o.a. VESTEN - TRUIEN PULLOVERS TWIN SETS HET HUIS VAN VERTROUWEN. DAT VERTROUWEN GEEFT ADR. VAN 00Y JR. Breestraat 39 - Leiden

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 11