Aantal slachtoffers van wervelstormen al 246 ZEGGEN DAT DAT IS WAAR Spoorwegstaking in Italië afgekondigd Wegenwacht wordt verder vervolmaakt IN.K.V.: teleurstellende houding werkgevers Wethouders stellen functies beschikbaar Midden van V.S. zwaar getroffen LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 13 APRIL 1963 *ygp Nar uit de tot nu toe ontvangen berichten blijkt, zijn bij de wer velstormen, die zondag zes Amerikaanse staten hebben getroffen, 246 personen om het leven gekomen. Het grootste aantal doden werd genoteerd in de staat Indiana: 141. Gevreesd moet echter worden, dat dit nog geen definitief cijfer is. Vele duizenden liepen lichte tot zware verwondingen op en bovendien worden nog vele honderden personen vermist. Bijna 200 per jaar In 1925 werden de V.S. het zwaarst door wervelstormen geteisterd. Toen verloren een kleine 700 personen het leven en werden er 2.000 gewond. De schade bedroeg in dat jaar ongeveer 60 miljoen gulden. Volgens een sta tistiek van de afgelopen vijftig jaar worden jaarlijks bijna 200 perso nen in de V.S. bij wervelstormen gedood. In Indiana zijn vrijwel alle tele foonverbindingen verbroken en zit men op vele plaatsen zonder elektrici teit. Tal van wegen worden versperd door omgewaaide masten. De schade wordt geraamd op vele miljoenen dollars. Er hebben zich al enkele ge vallen van plundering voorgedaan. In Marion patrouilleerden politieman nen met honden in het verwoeste winkelcentrum, nadat drie kasregis ters met in totaal 250.000 gulden wa ren leeggehaald. Ook zijn uit win kels goederen gestolen. De wervelstorm boven Marion verwoestte een groot aantal huizen rond de Nazareth-kerk. maar het gebouw, waarin zich op dat moment 60 personen bevonden, bleef gespaard. Buiten gekomen troffen de kerk gangers een onbeschrijflijke ravage aan .Een vrouw lag dood op de weg met naast zich een vonkende hoog spanningsdraad. De meeste mensen durfden niet naar haar toe te gaan. In Lebanon (Indiana) vonden tal van automobilisten de dood, doordat hun auto's enkele tientallen meters Dertig seconden De sinistere, zwarte slurven sloe gen zonder enige aankondiging met enorme snelheid toe. Een slurf raak te in de staalstad Toledo in Ohio slechts dertig seconden de grond, vol doende om twintig mensen de dood in te jagen, 160 gewonden te veroor zaken en een groot gebied te ver woesten. In de steden vluchtten de mensen van de straat bij de nadering van de op zwarte monsters lijkende wervel stormen tegen de snel verduisteren de hemel. „Plotseling zocht iedereen dekking en toen werd het dak een voudig opgelicht", zo vertelde in To ledo iemand die zijn toevlucht had gezocht in het gebouw van een ke gelclub. „Alles speelde zich in enkele seconden af", zo zei hij. 37 stormen Naar de Amerikaanse meteorologi sche dienst meedeelde, zijn in totaal zevenendertig wervelstormen over het midden-westen van de Verenigde St getrokken. Intussen doen zich in Minnesota al enkele dagen hevige overstromin gen voor, die tot dusver aan zeven personen het leven hebben gekost en een schade van naar schatting 70 miljoen gulden hebben veroor zaakt. Duizenden inwoners van de staat bleven gisteren van scholen bedrijven weg om nieuwe dammen te helpen opwerpen tegen het stijgende water. President Johnson heeft een groot deel van de staat tot rampgebied verklaard. Twintigduizend personen hebben er hun huis moeten verla ten. Advertentie Nieuwe organisatie in de rassenstrijd Een nieuwe verdedigingsploeg, die vier maanden geleden in het leven werd geroepen onder de naam „Hel pers voor verdediging en rechtvaar digheid" (Deacons of defense and justice), is op het toneel van de rassenstrijd in Louisiana verschenen. De „helpers" die voor opheffing van de rassenscheiding is iets nieuws in het streven naar burgerrechten, waar in men tot dusverre de nadruk heeft gelegd op de geweldloze strategie. „wy hebben helemaal diets tegen het principe van geweldloosheid. Wij zijn echter van mening dat je be reid moet zijn om terug te slaan, als iemand je deur intrapt', aldus Er- nest Thomas, een der vice-presiden- ten. De organisatie heeft volgens hem geen banden met andere organisa ties. Hij weigerde het aantal leden bekend te maken of te zeggen waar de andere afdelingen van de organi satie zijn gevestigd. Te Bogalusa heeft de voorzitter van de plaatse lijke afdeling van de diaken bekend gemaakt, dat de organisatie zwaar bewapend is. „Het enige wat ik kan zeggen is dat wij niet tot de aan val zullen overgaan", aldus een der leden. „Wij zijn een defensieve ploeg. Als zij hier komen om ons te raken, zullen wij terugslaan". Thomas ver klaarde voorts dat de afdelingen bestaan in gebieden waar de negers nachtelijke aanvallen vrezen van de Ku Klux Klan of soortgelijke terro ristische organisaties. Oud-president Truman van de VS. meent ,dat ds. Martin Luther King, de leider der negerbeweging in de VS tegen rassenscheiding, een „on ruststoker' is. De Ku Klux Klan vindt hij een organisatie die nergens goed voor is en door de wetgever uitgeroeid dient te worden. Tot slot heeft de oud-president gezegd, dat hij tijdens zijn verblijf in het Witte Huis meer voor de negers heeft ge daan dan welke andere president der VS ook. Pa's presentje: DROSTE pastilles altijd welkom! Onenigheid over gratificaties Een dreigende algemene spoorweg- steld, af te gelasten. De hoteliers staking zal ln Italië heel wat dering brengen in de vakantieplan nen. Van dinsdagnacht tot woens dagnacht zal in geheel Italië al het personeel van de spoorwegen gedu rende 24 uur in staking z(jn. Het reizend personeel zo goed als hec administratieve, de wegwerkers, de bewakers van overwegen, de men sen van de bagagedepots, de bedien den van de stationrestaurants en wat dies meer zij. Voor het eerst is de staking algemeen, dat alle vakbonden van v/elke kleur dan ook er hun medewerking aan geven. Gewoonlijk wordt een staking in Italië geruime tijd van te voren aangekondigd, maar deze is zeer onverwacht geko men. Toen op zaterdag j.l. het mi nisterie van Verkeerswegen er toe over ging aan meer dan tweedui zend personen, alle hoge functiona rissen, een gratificatie uit te keren in verband met bijzondere prestaties in het kader van het tienjarenplan ter modernisering van de spoorwegen, wilde het volledige personeel van de spoorwegen ook een dergelijke bonus ontvangen. Maar daartoe is niet ge noeg geld in het speciale fonds, dat voor dit doel werd gevormd. Er heerste al ontevredenheid over an dere zaken, maar deze premieuitke ring is de druppel geweest die de emmer heeft doen overlopen. Zodra het ministerieel besluit bekend werd, op zaterdagochtend, hebben 600 man van het ministerie van Ver keerswegen het gebouw verlaten en zijn in zitstaking gegaan met het gevolg, dat alle verkeer in een bij zonder druk gedeelte van de stad Rome, gedurende drie uren werd lam gelegd. Ock de artsen in de Italiaanse zie kenhuizen waren gisteren (voor drie dagen) in staking gegaan voor ho gere salarissen, maar zij hebben hun actie na een dag opgegeven, omdat het ministerie van Gezondheid had verklaard dat hun eisen zouden wor den ingewilligd. De vakbondsleiders van het hotel personeel hebben vergaderd met de president van de federatie van Ita liaanse hotelhouders en zijn over eengekomen de staking die voor za terdag en eerste paasdag was vastge- hebben beloofd in de eerste twee we ken van mei ernst te zullen maken met nieuwe besprekingen voor een nieuw arbeidscontract. Meisje verliest al haar tanden Een tienjarig Leids meisje raakte gisteravond al haar tan den kwijt, toen zij in de Sitter- laan door een auto werd ge schept. Bovendien werd het ge hemelte van het kind ernstig be schadigd. Het meisje reed omstreeks zeven uur met haar fiets op de stoep nabü de ouderlijke woning. Op het mo ment, dat zij van de stoep de rijbaan opreed naderde er een personenauto, waarvan de bestuurder een botsing niet kon voorkomen. Het kind werd geschept en door de kracht van de aanrijding in het gazon geslingerd. Zij kreeg ernstig letsel in haar mond en moest naar het ziekenhuis worden gebracht. Op 5 mei Demonstratie van woningzoekenden (Van onze A'damse correspondent) Het actie-comité woningnood, op gericht door een aantal Amsterdam se woningzoekenden, heeft het hoofd stedelijke gemeentebestuur vergun ning gevraagd om op de nationale feestdag 5 mei in het centrum van Amsterdam een protestmars te mo gen houden. Het comité heeft de bevrijdings dag voor deze demonstratie uitgeko zen. om uiting te geven aan de ver ontwaardiging over het feit, dat 20 jaar na het beëindigen van de oor log. nog vele tienduizenden geen eigen woning kunnen betrekken. Advertentie Met ingang van 20 april zal de A.N.W.B. door middel van een ingrijpende uitbreiding van zijn wegenwacht, de hulpverlening aan weggebruikers met pech, verder vervolmaken. Van die datum af namelijk zal op 3500 kilometer van de belangrijkste verkeerswegen van ons land dag en nacht wegenwachthulp beschikbaar zijn. Bovendien zal de wegenwacht in de uren, dat garages gesloten zijn, op alle overige Nederlandse wegen hulpverlening bij pech verzorgen. In de uren dat de garages wel open zijn bemiddelt voor die wegen de A.N.W.B. bij de hulpverlening. Dit wordt mogelijk doordat de men de ANWB - alarmcen trale in Den Haag draaien (070814381) die daar toe dag en nacht bezet is. Op wegen waar de wegenwacht niet patrouil leert, moet men 's nachts pech even eens aan een wegenwachtstation (of aan de alarmcen trale) melden. Uit het stafeion wordt dan de dichtstbij wonende wegenwacht gewaarschuwd, die de gestrande automobilist gaat opzoeken. Overdag bemiddelt de ANWB alleen voor het verkrijgen van garagehulp. Ook hij schuilde voor noodweer Het onverwachte slechte weer, dat gistermiddag omstreeks i kwart over een, gepaard met hagelbuien en donderslagen over i Bodegraven trok, bleek voor de piloot van een juist overvlie gende helikopter te bar. Na bijzonder laag over het dorp te zijn gevlogen zette de man zijn 1 toesbei in een weiland ten noor den van de Koninginneweg aan de grond. Het oponthoud heeft echter kennelijk maar kort ge- 1 duurd, evenals de bui trouwens, 1 want maar weinig buurfebewo- 1 ners hebben iets van de landing 1 of stijging gemerkt. Ook de 1 politie wist van niets. bond op 20 april de beschikking zal hebben over acht in plaats van vier wegenwachtstations en doordat hij op grote schaal gebruik gaat maken van semafoons, een door de PTT ontwikkelde apparatuur met behulp waarvan zes van feevoren afgesproken boodschappen uit een bepaalde post aan wegenwachten kunnen worden doorgegeven. Behalve over de wegenwachtsta tions bjj Delft, Burgerveen, Houten 't Harde kan de ANWB deze maand ook gaan beschikken over wegenwachtstations bij Groningen, Joure, Heeze en Arnhem. De bond wil ln de toekomst over zestien vaste stations beschikken. Meddo 1968, of zoveel eerder als mo gelijk is, komen er nog stations in Abbekerk (Noord-Holland), Hooge- veen, Goes, ten oosten van Breda, St.-Joost (in Limburg) ten noord oosten van Hilversum, bij Hengelo en bij Bergen op Zoom. Het korps wegenwachten zal wor den uitgebreid van ruim 250 ruim 300 man. In het kort zal de nieuwe dienstverlening zich als volgt afspelen: op wegen waar de wegen wacht reeds dag en nacht patrouil leert, kan men hulp verkrijgen van patrouillerende wegenwachters door het dichtsbijzijnde wegenwachtsta tion te bellen. Weet men het num mer van dit station niet dan kan Attentie H.H. adverteerders In afwijking van de gebruikelijke sluitingstijd voor h aannemen van advertenties voor onze donderdagnui mers, zullen advertenties bestemd voor ons nummer vt donderdag, 15 dezer, uiterlijk WOENSDAGOCHTEND te 12 uur ons bezit moeten zijn. Advertenties voor het nummer ran donderdag a.s., wel] ons later bereiken, zullen alleen worden opgenomen o dan nog ruimte en voldoende tijd voor de vereiste wer zaamheden beschikbaar zijn. Advertentieafdeling LEIDSCH DAGBLA Hogewoerd 175Dienstvergadering t i Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. Janvossensteeg 17: Volle Evangelie zending. Spr. dhr. J. Zijlstra. 8 u. n.m. Konlngskerk (bijzaal): Ned. Chr. Vr Bond Noord. Spr. dhr. J. W. Ooms over „De kunst van het lezen van romans" Ophalen extra huisvuil in Lelden Zuidwest, begrensd door Witte Singel, Vliet en Rijn. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Spr. dr G. D. van Wengen over „De vreemde wereld in buiskamer en schoollokaal". 8 uur n.m. Stadhuis (wachtkamer Stadhuis) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7 uur n.m. Stadsgehoorzaal: Ultv. Chr. Orato riumver. ,,Ex Animo". „Matthaeus Pas sion" 7.15 uur nan. WaaggebouwBevolkingsonderzoek t.b.c 2-4.30 en 7-9.30 uur n.m. Wijkgebouw „De Goede Herder" (Oude Vest 13): Gesprekskring „De Schakel". Spreker ds. W. A. B. Hagen Katwijk aan Zee over „Kerk en Belijdenis". 8 uur njn. Wijkgebouw Maranatha-kerk. Jaar vergadering Prot. Chr. Ver. voor On derwijs aan Slechthorende en Spraak- gebrekkige kinderen. 8 uur nam. Georganiseerden-ongeorganiseerden „De centrale werkgeversorgani- zegt de heer Mertens, dat de geor- Advertentie PANORAMA NOOIT IETS SCHRIJFT OVER DE TELEVISIE. WAAROM ZOU PANORAMA? HET IS GEEN PROGRAMMABLAD. U KUNT TOCH NIET TEGELIJK NAAR DETELEVISIE KIJKEN EN PANORAMA LEZEN? Culemborgse gasaffaire De reeds sinds 1963 slepende gas- tenen van Oulemborg in 1963 om het affaire in Culemborg heeft tot ge volg gehad, dat gisteravond de wet houders J. H. Knobbout (VVD) en A. H. Stadhouders (KVP) hun func ties beschikbaar hebben gesteld. Aanleiding hiertoe was een voorstel, dat door de gemeenteraad met acht 6temmen vóór en zeven tegen werd aangenomen en waarin gevraagd werd een commissie ad hoe samen te stellen, waarin alle fracties zyh vertegenwoordigd met de ruime op dracht de gaskwestie te onderzoeken voor zover deze het beleid van B. en W. raakt. Aan dit voorstel ging een bewogen raadszitting vooraf, waarin scherpe kritiek werd geuit op de nota, die het college van B. en W. aan de raad had doen toekomen en waarin het verantwoording aflegt voor haar aandeel in de zgn. gasaffaire. Deze affaire ontstond, nadat twee ingeze- leven waren gekomen tengevolge van gasvergiftiging, veroorzaakt door lek kages in de gasleiding. Over de toe stand van het gasnet en de verant woordelijkheid daarvoor werden hierna in het openbaar verhitte discussies gevoerd. De zaak liep zo hoog, dat de officier van Justitie er aanleiding in zag een vooronderzoek in fee stellen. Pas onlangs werd dit vooronder zoek afgesloten en werd de zaak ge seponeerd. Tot dan toe was er in de Culemborgse raad weinig over ge sproken, omdat de voorzitter altijd stelde, dat de zaak sub judice was. hebben dag in dag uit wezen op het grote nut van'de vakbeweging. Bij herhaling heb ben zij schouderklopjes uitge deeld, wanneer die vakbeiveging ter wille van het algemeen belang matiging betrachtte bij de loon onderhandelingen. Zij hebben de vakbeweging lof toegezwaaid voor het bewaren van de arbeidsvrede en de verhoging van de arbeids produktiviteit. Maar het is bjj woorden gebleven. Nu dezelfde werkgeversorganisaties een kans krjjgen om die waardering voor de vakbeweging, die zo rjjkeljjk met de mond wordt beleden, te hono reren, is men niet thuis. Men neemt zelfs woorden als discriminatie in de mond en durft zo ver te gaan de vakbeweging bjj voorbaat al ervan te beschuldigen, dat zjj het geld, dat zjj vraagt voor bepaalde vakbondsactivi teiten, zal gebruiken voor de sta kingskas". Geen steun Aldus de voorzitter van het Neder lands Katholiek Vakverbond, de heer P. J. J. Mertens, die deze week in het N.K.V.-blad „Ruim Zicht" zegt teleurgesteld te zjjn ln de houding van de werkgeversvertegenwoordigers in de Stichting van de Arbeid. Hjj noemde de hele samenwerking tussen werkgevers en werknemers een schijnsamenwerking, nu duidelijk blijkt, dat men van een werkelijke steun aan de vakbeweging niets wil weten. Naar aanleiding van het probleem georganiseerden - ongeorganiseerden Advertentie Paas-presentje? DROSTE pastilles altijd welkom! ganiseerden de financiële offers bren gen om hun ongeorganiseerde colle ga's dezelfde voordelen te geven als zij bevechten. Zij worden daarvoor gehoond en zien met lede ogen 'aan, dat ook ln 1965 er nog werkgevers zjjn, die tegen de georganiseerde ar beidskrachten een gereserveerde hou ding aannemen. De vrees van de ge- organiseerden om openlijk te zeggen, dat men lid is van een vakbond, moge dan bij de handarbeiders ver dwenen zjjn, bij de mediale groepe ring leeft zij volgens de heer Mer tens nog. Omdat men angst heeft voor bepaalde maatregelen, wanneer de vakbond in een confliotsituatie komt met de directie van het be drijf. Niet materiëel De heer Mertens wil de actie van de vakbeweging niet alleen zien in het materiële vlak. In dit verband merkt hij op, dat er werknemers zijn, die er bezwaar tegen hebben dat hun vakbondscontribuitae wordt ingehou den door de loonadministratie van het bedrijf, waarin zij werken, omdat zij vrezen dat de hoogste leiding in het bedrijf dan weet dat zij georgani seerd zjjn. Wanneer de werkgevers door hun stortingen in speciale fond sen duidelijk laten zien, dat ze waar dering hebben voor hun vakbewe ging en de bloei ervan wensen te stimuleren, dan betekent dit veel meer dan louter alleen het geld, al dus de heer Mertens. Onze enige vraag aan de werkgevers, zo zegt hij verder, is geweest of men bereid is een eind te maken aan een feitelijke discriminatie. Als men daar „ja" te gen zegt, dient volgens hem de re geling daarvan aan de c.a.o.-partners te worden overgelaten. Voor elke on derneming en bedrijfstak ligt dat ver schillend. WOENSDAG Boshuis: Sociëteit herv. Bosi wijk. 7.30-10 uur nan. Hotel Centraal: Jaarvergaderlc voor Facultatieve Crematie. 8 uu Meerhof. Eerste paal voor chr terschool 10 uur voorm. Ophalen extra huisvuil in sta nen de singels. School Boerhaavelaan 55: I Lagere Land- en Tuinbouwschol 10 uur v.m. Ulo-school Asserstraat: K. en zing J. S. Lingsma over de werken. 8 uur n.m. Waaggebouw: Bevolkingsonder t.b.c. 9-12 uur v.m. en 2-4.30 uu Willem de Zwijgerlaan 105: gespreksavond. 8 uur nm. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienstverga van Jehovah's getuigen. 7.25 uu Opening nieuwe Groenebrug VRIJDAG Gedachtenis Oude Vest 13: Evangelisatie tengem. „Ecclesia". 8 uur nm. Steenschuur 6: Splritisch 0 schap. 8 uur n.m. ZATERDAG Doopsgez. Kerk.: Adventkerk. 1| ZONDAG Dr. Van VoorthuJJzenschool (i Pinkstergemeente. 3 uur nm. Hogewoerd 175: Wachttoren van Jehovah's getuigen. 4 en 6.3! Openbare lezing. 3 en 6.30 urn-1 Pnlël: Bijzonder Kerkewerk. bijeenkomst voor alleenstaanden 10.30 uur nm. Steenschuur 6: Kerk van Christus van de heiligen der 1 dagen. 10.30 uur v.m. TENTOONSTELLINGEN Academie: Tentoonstelling vas aches door Henrl Plaat. Gt maandag t/m vrijdag van 9 uurt 5 uur n.m. (tot 22 april). Legermuseum (Pesithuislaan): uitzondering van zaterdag van 11 (zondag 1-4 uur). NASSAULAAN 51 - HAARLEM BINNENLAND Agglomeratleraad Eindhoven Door de commissaris van de Koningin ln Noord-Brabant, mi. Kortman, Is gister middag ln Eindhoven, de agglomeratie- raad officieel geïnstalleerd. De raad be staat uit 50 leden, benoemd uit de raden van de 10 gemeenten, die het stadsgewest Uindhoven vormen. Tot - voorzitter werd gekozen de burgemees- ter van Eindhoven, ir. Witte. Gezagvoerder overleden Een half uur voordat zijn schip, het Duitse mo torschip „Steinhoft", gistermiddag IJmuiden binnenvoer, is de gezagvoer der, terwijl hij aan zijn schrijftafel en kele scheepspapieren ln orde maakte plotseling overleden. De „Steinhoft", die uit West-Afrlka kwam voer met de vlag halfstok door naar Amsterdam. Vanmorgen ls de weduwe van de over leden kaplteit van de „Steinhoft" per vliegtuig uit West-Duitsland op Schip hol aangekomen. Salarisverhoging wethouders Bur gemeester mr. H. A. M. T. Kolfschoten van Den Haag heeft van de gemeente raad vernomen, dat de raadsleden het goed vinden, dat de wethouders een salarisverhoging krijgen van f 5.500. Daarmee zijn de wethouderssalarissen gekomen op f 37.500 per Jaar. De ver hoging moet nog aan Gedeputeerde Staten worden meegedeeld, die de sa larissen vaststellen. De instemming was niet algemeen: drie leden (CPN, PSP en Vrije Burgers) waren tegen. MET EEN ENKEL WOORD Wnsserye»c.a.o. de deur uit Een scherp conflict tussen werkgevers en werknemers is er de oorzaak van dat enkele tienduizenden werknemers in het wasserijbedrijf c.a.o.-loos zijn. Hun vorige c.a.o. liep per 1 april af en voordat er een nieuwe was, verbraken de partyen de onderhandelingen. De werkgevers willen nu een 5 procents loonsverhoging doorvoeren en hebben dit ln enkele gevallen al op eigen ge zag gedaan, zonder c.a.o. Geschilpun ten bij de onderhandelingen waren o.m. de 4 procent ondernemingstoeslag en mogelijke uitkering-ineens. BUITENLAND Hoosevelt-inonunrent Gisteren ls ln Washington een eenvoudig monu ment onthuld voor president Franklin Delano Roosevelt. De 7'/2 ton wit mar meren steen werd onthuld door een kleindochter van de overleden presi dent, mevr. Seagraves. De steen, die 2.08 meter lang ls, 1.12 meter breed en 99 cm hoog draagt als opschrift: „In memorlam Franklin Delano Roosevelt 1882-1945". President Johnson heeft later op de dag een krans van rode en witte anjers by de steen gelegd. Nederlanders no. 2 Het Westduit- se Industrie-Instituut ln Keulen heeft by een onderzoek vastgesteld, dat de Westdultse autobezitters ln 1964 met 18.600 km gemiddeld het meeste aantal kilometers per Jaar hebben afgelegd van de Westeuropeanen. De Nederlan ders kwamen met 18.400 km op de tweede plaats, gevolgd door Denemar ken (15.500 km), Zweden en Italië beide met 15.000 km), België (13 700 km). Engeland (11.600 km) en Noor wegen (11.500 km). Frankrijk kwam met 9500 km op de laatste plaats. Vrijwilligers Premier Castro, de leden van zijn kabinet en tienduizen den regeringsambtenaren en werkne mers uit particuliere bedrijven zijn gisteren als vrywllllgers de suikerriet velden van Cuba ingetrokken om de oogst binnen te halen. Men hoopt te gen 1 mei vyf miljoen ton suiker bin nen te hebben. De campagne van de vrywilligers zal een week duren. Voor deze gelegenheid ls, met aanwijzingen van premier Castro, een nieuwe „Mo zambique" de nieuwste dans op Cuba ontworpen. Brandt, in V.S. Btirgemeester Willy Brandt van West-Beriyn is gis teren naar de V.S. vertrokken voor be sprekingen met president Johnson en andere hoge regeringsfunctionarissen. Hy blijft tot na Pasen ln de VS en gaat dan naar Engeland. Olie-onderzoek In Angola Een Ne derlandse onderneming ls begonnen in het Portugees-Westafrlkaanse gebied Angola naar olie en goud te zoeken. De Gewestelijke dienst voor geologie en mijnbouw heeft n.l. de Bataafse petro- leummaatschappij N.V. in Den Haag concessie verleend voor het zoeken naar petroleum, nafta, aardgas, asfalt en andere mineralen in de omgeving van Loeanda, de hoofdstad van het ryke Portugese gebied. Athene en Cyprus De Griekse re gering heeft in een brief aan VN-se- cretarls-generaal Oe Thant gewezen op het recht van het Cyprische volk, ln all. vryheld over zijn eigen toekomst te beslissen. Zy spreekt er haar ver wondering over uit, dat de VN-bemid- delaar Galo Plaza zich in zijn rapport gereserveerd heeft uitgelaten over de uitoefening van het zelfbeschikkings recht. De Westduitse marine Het West dultse ministerie van Defensie heeft bekendgemaakt, dat het aantal man schappen van de Westdultse marine meer dan 33.000 bedraagt. De West duitse marine heeft meer dan 250 vaartuigen en 170 vliegtuigen. Zoeken gestaakt Het zoeken naar de stoffelijke resten van vijftig Euro pese en vier Jordaanse slachtoffers van de vliegramp, die zaterdagavond bij Da mascus plaats had, is stopgezet. De reddingsploegen hebben de hoop opge geven meer dan zeventien lichamen te kunnen bergen die zondag op de plaats van de ramp werden gevonden. De an dere 37 zijn volkomen verkoold. 13-17 uur. Ryksmuseum van Oudheden:) toonstelling „Opgravingen in b grond. Werkd. 10-5 uur; zon- en dagen 1-5 uur (t/m 20 septeml Rijksmuseum van Oudheden: iyks 10-5 uur; zond. 1-5 uur. Ryksmuseum voor de geschl der natuurwetenschappen: Dal uur; zond. 1-4 uur. BIOSCOPEN Studio: „De dame met de earn. }8Jr-°V-3°' 7 en 915 uur; 2.30, 445, 7 en 9.15 uur. Camera: „Gegeseld en bemind". Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor: „Het geheim van de witte Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „Hercules, Samson en UI Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „De maagden van Solldor", 2.30, 7.15 en 9.15 uur; 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Astra-theater - Wassenaar: 0 uur, zat. 7 en 9.15 uur „Onl ping onder spervuur". 14 ir z 7 e.? 915 uur- woensdag! -De gouden gitaar" (Cherchezl Avond- en nachtdienst der apot Geopend voor spoedeisende gei apotheek Tot Hulp der Mensci Hooigracht 48. tel. 21060. De h?,-„ap<°th$ek R van Breest Sm burg te Leiderdorp wordt eve dêr MenSe,?01' c™iLr.efn gehoor van ow hulsi nn '"ens waarnemers op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam zwaar bew. Den Helder zwaar bew. Ypenburg onbewolkt Vllssingen uCht bew. Eelde half bew. De Bilt licht bew. Twente zwaar bew. Eindhoven ucht bew. Zuld-Llmb. half bew. Seh. bew. Stockholm geh bew. Oslo regen Kopenhagei swaar bew. Aberdeen ~waar bew. Londen onbewolkt Brussel half bew oU*?m zwaar bew onbewolkt Parys Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Ztlrlch Genéve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Barcelona Madrid Mallorca Lissabon regen onbewolkt zwaar bew. licht bew. regen half bew. licht bew regenbul Avaar bew «waar bew geh bew. half bew. licht bew.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2