m Diamanten echtpaar viert feest in huize Adegeest Drs. G. M. Nederhorst fractieleider P.v.d.A. De Chinezen" een boeiende expositie Kinderzegels brengen VIER miljoen op Leerzame ouderavond van chr uJ.o.-school K a pde monstra ties oogstten succes BEURS VAN AMSTERDAM LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 13 APRIL 1965 n Voorschoten VOORSCHOTEN Straatbelasting drukt zwaar op agrariërs Tijdens de jaarvergadering van de LTB afdeling Voorschoten vroeg voorzitter G. van der Hulst zich af of uitbreiding in de tuinderij en het bJoembollenbedrijf nog wel verant woord was. Dit lokte nogal wat dis cussie uit. De heer Van der Hulst gaf een uiteenzetting van de Lourdesreis voor zieken, die door de LTB wordt georganiseerd in het kader van het 50-jarig bestaan. Voor Voorschoten komt een lid hiervoor in aanmerking, dat deze reis krijgt aangeboden. De penning meester kon mededelen dat de Voor- schotense afdeling nog een batig saldo in kas heeft van f 86.85. Tij dens de bestuursverkiezing worden met grote meerderheid van stemmen herkozen de voorzitter, de heer G. v. d. Hulst en het bestuurslid, de heer J. Hendriks. Tijdens de rondvraag kwam de straatbelasting aan de orde. De agra riërs opperden grote bezwaren tegen de nieuwe Voorschotense tarieven. (Van onze parlementaire redactie) De Tweede-Kamerfractie van de Partij van de Arbeid heeft vanmorgen drs. G. M. Nederhorst tot fractievoorzitter gekozen. Hij treedt in functie zodra de huidige fractievoorzitter, dr. Vondeling als minister van Financiën zal zijn beëdigd. De heer Nederhorst is op 17 oktober 1907 in Gouda geiboren. Hij studeerde economie aan de universiteit van Amsterdam. Kort na zijn studie trad hij in dienst van de SDAP als adjiinot-d'irecteur van het weten- sdhappelij kbureau. Aan deze functie maakte de oorlog een einde. Sinds de bevrijding maakt drs. Nederhorst deel uit van de Tweede Kamer. In 1945 werd hij bovendien secretaris van de Stichting van de Arbeid. In 1947 volgde een benoeming tot lid van het College van Rijksbe middelaars. Deze functie heeft hij tot 1955 bekleed. Sinds de oprichting van de Europese Gemeenschap voor Ko len en Staal maakte drs. Nederhorst eveneens deel uit van de parlemen taire vergadering van deze instelling. diamanten echtpaar Gaste- Haat viert vandaag feest in degeest in Voorschoten. Van- is aan de feestviering een icieel tintje gegeven. Burge- I L. de Kool kwam ook even lij zeidat hij en zijn echt- zich nog goed het 55-jarige t konden herinneren en het zo plezierig vonden, ook dit mogen meemaken. iciële publikatie SLUITING IEENTELIJKE BUREAUS ïeester en Wethouders van rengen ter openbare kennis, ;emeentesecretarie en de bu- gemeentelijke bedrijven, be- het hierna vermelde, op vrij- prll 1965 de gehele dag voor iek gesloten zullen zijn. edel ij ke museum. „De Laken- op die dag geopend zijn van 17.00 uur. terdag 17 april 1965 zal het an de Burgerlijke Stand ge- ÏERLIJKE STAND -VAN LEIDEN J. Haasbroek. Allda j(d. v. J. M. T. Vogelaar en A. an Elewout. Miranda, d. v. J. ïen en G. van der Meeren. Dlmitry, z. v. H. de Boer en J. Johannes Wilhelmus, I. Weljers en W. C. M. Anita Margaretha Ma- N. J. C. Dobbe en M. G. M. a. Johanna FrancIsca Maria, Raaphorst en J. M. W. van «rtus Johannes Anitonlus Ma- A. A. M. Walter en M. C. T. Monique, d. v. G. Mieremet van Nieuwkerk. Renata Fran- D. van den Berg en F. Maas nis, z. v, P. Dreef en E. van Marcel, z. v. D. van Pijlen en van der Heijde. Ronald Hen- D. van de Wetering en A. Wililem Hendrik, z. v. W. H. en M. van Leeuwen. Allnda J v. B. T. Rltter en C. A. e lohainnes Leonardus, z. v anapraad en J. Stoppelenburg, terardus Cornells, z. v. P. W. hi en H. A. van der Meer. hannes, z. v. P. J. van Zun- A. T. Muris. Wilhelmlna, d. Wensveen en A. Bekooij. Sl- ^em Jan, z. v. S. P. Heshusius cmten. Jolanda Yvonne, d. v. G. Hoogendoorn. GETROUWD W. Azter. OVERLEDEN [arts, 25 jaar, man. H. L. van 5, 73 jaar, man. P. A. van 83 jaar, man. J. M. L. Marty, ?ed. van P. A. E. Guérard. A. aiburg, 76 jaar, echtgen. van |burg. L. Mekel, 65 jaar, man. a Seters. 50 jaar man. B. A. ea, 70 jaar, eohtgen. van W. Ds. E. Saraber, de voorzitter van de Stichting Huize Adegeest, zei: „De vlag is vandaag in top ter ere van uw diamanten huwelijksfeest." Hij veronderstelde, dat de beide echtelieden juist op deze dag aan vele gebeurtenissen in hun leven zullen terugdenken. De bijeenkomst werd gehouden in de conversatiehal van het bejaar dencentrum. Tandarts Gastelaars, een van de twee zoons van het dia manten echtpaar, was ook aanwezig. Zijn broer kan niet aanwezig zijn, omdat deze vaart. De medebewo ners van Adegeest boden het paar een fruitmand aan. Van het perso neel kregen de heer en mevrouw Gastelaars bloemen. (Foto Leidsch Dagblad) 99 In Rijnlands Lyceum in Wassenaar ZOETERWOUDE iirgerlijke Stand Robertus L. J. M., z.v. G. „ïn en J. P. Vink. Petrus C. G. J. Ph. M. van Hoorn en 'Jansen. Judith, d.v. H. Sple- E. G. Tesike. Corpelds M., an der Poel en C. M. C. van Hendrik W„ z.v. J. Kant en e Kamp. Maria E. C., d.v. G. "st en G. C. M. van Nierop. J. M„ z.v. V. H. E. M. Du- H. M. E. Berger. Petrus H. ju. J. Versteegen en P. E. M. I ten. l]t rouwd: A. L. J. van Leeuwen, Schuur. J. H. Stout- Rietveld, 27 Jr. wd: H. van Leèuwen en C. lp der bevolking J. Marino, Willibrordus- ui Leiden. G. A. Geelen, Hoge X van 's-Gravenhage. S. M. Burg. Hoge Rijndijk 13, van M. van den Burg-Vogelen- e Rijndijk 13, van Lelden. K. Inands, Vlietweg 8, van Lei- 4. Buitendljk-Knijenburg en Rijndijk 124, van Wassenaar. Leppers, Hoge Rijndijk 95. in. J. A. M. Eekelder, Hoge ,9, van Lichtenvoorde. ft kenA. Andela en gez., van Wijk 132, nr. Hunsel. N. Th. J. van Stomp wij kse weg 13, nr. IK I. G. A. Gard las, van Nassau- Leiden. J. Costa Carcia, van 9, nr. Leiden. S. Ch. Bou- Hoge Rijndijk 98, nr. Oegst- In de „landenweken", die ieder jaar voor de Paasvakantie in het Rijnlands Lyceum worden georgani seerd, neemt de tentoonstelling altijd een centrale plaats in tussen de vele activiteiten, die in het kader van zo'n week door leerlingen en leraren wor den ontwikkeld. En zo is ook de ten toonstelling, die tot en met vanavond in de school bezichtigd kan worden en die als onderwerp heeft „De Chi nezen" weer een bijzonder interes sante expositie geworden. De tentoonstelling is voorbereid door een aantal werkgroepen leerlingen, die bij het verzamelen van materiaal en het bestuderen van dat materiaal terzijde werden ge staan door een aantal leraren als adviseurs en door een deskundige op het gebied van de sinologie, prof. A. F. P. Hulsewé uit Leiden, aan wie het beschermheerschap van de Chi nese week werd aangeboden. Een van de werkgroepen hield zich bezig met „Godsdienst en wijsbegeer te". In het lokaal, waarin deze werk groep het resultaat van haar ac tiviteiten bijeenbracht krijgt men een interessante indruk van de in China heersende godsdiensten, van de voorwerpen, die bij de eredienst gebruikt worden, van de voorouder verering door middel van „zieleta- bletten'terwijl er voorts het een en ander wordt verteld en getoond over grote wijsgeren zoals Lao-tse en Con- fuciae en Tao Te sjing en Boeddha. In de afdeling „Kunst en letter schrift" wordt een interessant inzicht gegeven in het zo moeilijke Chine- ze schrift. Aandacht wordt besteed aan een tweetal symbolen, die in de Chinese kunst als motief worden ge bruikt: het bamboe en de draak. „Feesten en gebruiken" is de naam van de volgende afdeling. Men treft er typische gebruiksvoorwerpen aan, kleding en sieraden en meubelen en ook „grafgiften", kleine voorwerpen die men de doden placht mee te geven in het graf. „Dans, toneel en muziek" worden behandeld in een aparte afdeling, waarin vooral aan de opera aan dacht wordt besteed, en de kleding die door de opera-zangers gedragen wordt. Een interessant overzicht wordt gegeven van de methode van schminken van de spelers; bij be paalde karakters behoren bepaalde maskers, die op het gezicht geschil derd worden. Aan „De Chinese Muur" is een apart onderdeel van de expositie ge wijd. Aan de hand van moquettes wordt het verloop van dit indruk wekkende bouwwerk getoond. Ver der wordt er in deze afdeling aan dacht besteed aan Slauerhoff, die zoals bekend veel Chinese litteratuur vertaalde en aan de grote handels wegen naar China. In de afdeling „Chinezen in de verstrooiing" wordt een indruk gege ven van de wijze, waarop de Chine zen zich over de gehele wereld heb ben verspreid. En niet alleen de Chi nezen zelf, maai- ook tal van hun uitvindingen, die in vele gevallen pas eeuwen later in het Westen door drongen. Een fraai model van een Chinese jonk en een voorbeeld van een Chinese toko illustreren deze af deling. In de gang tussen de lokalen wordt tenslotte aan de hand van een groot aantal foto's een indruk gege ven van het moderne China, terwijl er in de hall een sfeervol Chinees restaurant, compleet met waterpartij werd ingericht. De tentoonstelling kan hedenavond van 810 uur door belangstellenden worden bezichtigd. Ellen Stokman (Leiderdorp) ivint prijs in tekenwedstrijd (Van onze Amsterdamse correspondent) Ruim vier miljoep gulden: dat is de opbrengst van de kinderpost zegelactie 1964. Deze opbrengst is rond 700.000 gulden hoger dan het jaar tevoren. De laatste jaren is de opbrengst per debjke prijzen zijn gewonnen door jaar 2 a 3 ton omhoog gegaan. De op brengst is nu 7 ton gestegen. Een be wijs, dat het Nederlandse volk zijn kin derzegels trouw blijft, ook als plotseling zoals deze keer de ze gels sterk in prijs omhoog gaan. De hele serie werd sinds 1964 vijftig pro cent duurder. De zakjes, zoals de schoolkinderen verkopen, gingen 25 procent omhoog. De schoolacties leverde nagenoeg evenveel bestellingen aan zegels en kaarten op als in 1963. Wel was er een verschuiving van de zakjes naar de mapjes kaarten (die dit jaar 5 kaarten voor fl.25 bevatten, in- plaats van 4 voor een gulden). Daar door zat er 500.000 gulden winst in de schoolactie. In totaal werden ruim 27% miljoen kinderzegels verkocht. De totale toe slag bedroeg 2.570.973,86. Tekenen De tekenwedstrijd „Teken eens wat", aansluitend aan het motto van de kinderzegels 1964 het kind en zijn creativiteit heeft ruim 65.000 inzendingen opgeleverd. De vijf lan- Nieuwe aanpak van onderwijs in Leiderdorp Om de ouders wat uitgebreider in te lichten over de modernere aanpak ook van het onderwijs op de chr. u.l.o.-school aan de Van Geerstraat in Leiderdorp, werd gisteren in de aula van deze school een ouderavond gehouden. De belangstelling was zeer groot. Als modernere aanpak van het te kenonderwijs kan de school, zo ver telde het hoofd, de heer D. Groene- veld, beschikken over een eigen oven tje, waarin de door de leerlingen ver vaardigde potjes en pulletjes zelf ge bakken kunnen worden. Dezer dagen zal een film apparaat met geluidsin stallatie aankomen, men beschikt reeds over een bandrecorder. De in druk kan dus zijn: de zaak is in be weging, want de leerkrachten van de school hebben een open oog voor de modernere eisen. Dit is, zo stelt de heer Groeneveld, ook een beeld van deze tijd: namelijk het wordt er beslist niet rustiger door. Hü merkte op, dat er weinig kinde ren met echte belangstelling voor de lessen zijn, het grootste gedeelte is ongeïnteresseerd, meent te kunnen saboteren, en als het rapport slecht is, dan te zeggen: ik ga maar van school, ik wil geld verdienen. Nogmaals wees de heer Groeneveld op het huismonster, de t.v., die alle fantasie doodt. Zeer hinderlijk het onderwijs aan deze school is ook het verkeer van Rijksweg 4a. Proeven genomen door T.N.O. hebben uitge wezen, dat als men de bovenramen geopend heeft, men altijd zit boven de maximum geluidsbarrière. Deze zaak zal ook drastisch worden aan gepakt. Tenslotte deelde de heer Groene veld mee, dat men ernstig overweegt om voor bepaalde leerlingen een toe latingstest in te stellen. Voor de leer lingen, die eindexamen gaan doen, zal een tentamen worden ingesteld. Dit is mede noodzakelijk, omdat in 1966 de vakanties beginnen op 1 juli. Hierna was het woord aan de heer Niessen, die als tekenleraar één dag per week verbonden is aan deze u.l.o.-school. Waarom leren de kin deren tekenen? Bij hun opvoeding hoort ook hun gevoel voor schoon heid bij te brengen en onderscheid te leren maken tussen kitsch en het werkelijk mooie. Een mens wordt in deze tijd meestal in de eerste plaats beoordeeld naar zijn kennis, dus be- dus de heer Niessen, zit in het hart. Hij besprak de naoorlogse richting: vrye expressie, maar is er geen voor stander van. Waarom het kind eerst fout te laten werken? Verder meende hij, dat expressie bij het kind wordt overschat. In het fysica-lokaal van de school konden de ouders een keurig ver zorgde tentoonstelling bewonderen. Zjj zagen daar eigen werk en ont werpen van hun kinderen. O.a. pul len, bakjes etc., geboetseerd en zelf gebakken, mozaïeken van zeil, teke ningen met Japans krijt, en enige gemaakte gezichten op leeg geblazen eieren. De heer Niessen gaf een na dere uiteenzetting bij deze tentoonge stelde voorwerpen. Het was een leer zame ouderavond. Lisette van der Zanden uit Helmond, Ellen Stokman uit Leiderdorp, Riky Kuunders uit Deurne, Johan van Leussen uit Dalfsen en Antoon Men- tink uit Duizel. Of uit deze wedstrijd het motief ge boren wordt voor een toekomstige kinderpostzegel staat nog niet vast, dat moeten de deskundigen van de P.T.T. nog nader bekijken. Op een bijeenkomst in het Burger weeshuis in Amsterdam, waar van morgen de opbrengst van de kinder - zegelaotie bekend werd gemaakt, heeft mr. H. J. Reinink, directeur- generaal v. d. beeldende kunsten en buitenlandse culturele betrekkingen van het departement van O. K. en W. de vijf landelijke prijzen uitgereikt voor elke jeugdige kunstenaar een fiets, voor de school een bedrag 250 gulden. Na ae oprichting van het Europees parlement werd hij vanzelfsprekend lid hiervan. Van het begin af is hij voorzitter van de sociale commissie van dit parlement geweest. In de Tweede Kamer trad hij in de regel op als woordvoerder voor de Partij van de Arbeid over economische zaken en energievoomening. Ondanks zijn nationale en Euro pese functies is drs. Nederhorst steeds steeds in hart en ziel Gouwenaar gebleven. Voor het aanvullend examen „aard gastechniek" slaagde in Utrecht de heer M. F. v. d. Bogaard uit Voor schoten. Dr. ir. A. M. van Deventer en dr. A. J. Koster, beiden alhier en dr. D. J. Roorda in Leiderdorp, zijn be noemd tot leden van de examencom missie ingevolge art. 12 van de HO-wet. De heer H. J. M. Goddijn alhier is benoemd tot lid van de examen commissie akte Mj. CALS WEER PER HELIKOPTER NAARSOESTDIJK (Van onze parelmentaire redactie) De constituerende vergadering van de kandidaat-ministers duurde tot vanmiddag kwart over twee. De formateur verwachtte, dat hij aan het eind van de middag naar Soest- d(jk zou gaan om zijn eindrapport uit te brengen aan de Koningin. Net als de vorige keer zou hij weer om tijd te winnen per helikopter van Den Haag naar Soestdjjk vliegen. Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen). GeborenCaroline Alexandra Christine, d. v. DusseldorpDe Kok, Vlaardingen. Carmen, d. v. v. Meurs Scheepers, Den Haag. Overleden: P. J. v. d. Hilt, 78 jr., Rotterdam, L. B. Leeuwenburg, 85 jr„ Den Haag. L. J. Breman, 73 jr., Am sterdam. G. Hartmans, 89 jr., Voor burg. T. A. Meijer, 70 jr., Amsterdam. D. Vogelaar, 75 jr., Gorinchem. Katholieke kapperspatroons uit Leiden en omgeving Kappershanden zijn denkende handen. Die leuze werd gister avond waar gemaakt op de zesde slotavond van de vaktechnische werkgroepen van de Leidse afdeling van de Nederlandse Katho lieke Kapperspatroonsbond. Een zestal in het vak doorknede kap pers en kapsters gaf namelijk een overtuigende demonstratie in het Jeugdgebouw in de Breestraat. Onder grote belangstelling ver toonden de drie heren- en drie damesvakspecialisten hun niet ge ringe kunnen. De bijeenkomst was niet alleen be doeld als een gezellige afsluiting van het seizoen '64-'65, maar ook als een leerzame in instructieve avond, want terwijl de beide dames en de vier heren, die de demonstratie verzorgen, hun vaardige handen door de kapsels heten spelen, konden de leden en be langstellenden door vragen het fijne van de zaak te weten komen. Ereprijzen Mevrouw Kal uit Vlaardingen de monstreerde haar kunnen in het creëren van een „Cocktail-kapsel" en mejuffrouw W. Peters uit Noordwijk schiep „La ligne de France". Een bijzonder interessante demonstratie was de methode van „knippen" van stug kroeshaar bij een neger door de heer J. Duyndam uit Noordwijk. De heer Post uit Haarlem toverde een historisch kapsel tevoorschijn: zit van diploma's. Echte wijsheid, al- „Koningin Marie Louise" en de heer Servaas uit Utrecht legde zich toe op een modern salonkapsel De heer H. Smit uit Noordwijk tenslotte liet zien hoe een variatie „Roind point" werd gemaakt. Voorzitter E. M. Lange- zaal noemde in een bezielende toe spraak na afloop van de demonstra ties het bijhouden van de vakken nis „een plicht voor iedere kapper of kapster". „Stilstaan is achteruit gaan" vond de heer Langezaal, die de technische clubs van de afdeling Leiden qua geest, systeem en werk wijze vergelijkbaar vond met clubs in grotere steden. Mej. Mieke van Rhoon ontving van voorzitter Langezaal de ereprijs voor het seizoen '64/'65 voor de wij ze waarop zjj haar medewerking aan de technische clubs geeft verleend. Die eer viel de heer J. Duyndam in het herenvab te beurt. Ook de trainers werden hartelijk gehuldigd het vele werk, dat zjj het af gelopen seizoen hebben verricht. Ontspanningsavond P.W.P. geslaagd In hotel De Stad Rome werd giste ren een personeelsavond gehouden van de P.W.P. Na dat de voorzitter, de heer J. Bekkering, de avond had geopend, kon een begin gemaakt wor den met de wedstrijden, die beston den uit kaarten en sjoelen. De prijzen bestonden uit eieren. De uitslagen waren: Kruisjassen 1. H. Schrier, 2. Lagas, 3 K. Ouwenhand. Pandoe ren: 1. T. Bellekom, 2. D. Roest, 3. mevr. v. Beek. Sjoelen: 1. J. Bra kels, 2. C. v. d. Weerdt, 3. R. Rijn beek, 4. W. Betram. Klaverjassen: 1. P Starre, 2. W. Hulsbos, 3. B. Han selaar, 4. H. Mansens, 5. H. v. Dijk. De prijzen werden uitgereikt door ae heer Blom. Er werd tevens bekend gemaakt, dat de uitgaansdag is be paald op 26 juni. BEURSO VERZICHT Gedrukte markt Amsterdam, 13 april. Van de hoofdfondsen is vanmiddag alleen Unilever bij de opening boven het voorafgaande slotniveau kunnen uitkomen. Het aanbod in deze hoek werd grif door de hoeklieden opge nomen. Op 130.80 avanceerde Unile ver 60 cent. Ook gedurende de ver dere beursduur bleef dit fonds goed weerstand bieden al moest er iets van de openingskoers af. Kon. Olie lag bepaald flauw od 143.80. Later bleek dat dit nog te hoog was want aanhoudend aanbod voor Amerikaanse rekening bracht de koers op circa 143. De slotkoers van gisteren was 145.10. 's Morgens werd als laagste koers voor Kon. Olie nog 144.50 opgegeven. Ook Philips kon het wederom niet houden. Op 142 be droeg hier het koersverlies ruim f 1,- - Aku hield aanvankelijk het been stijf op 500%. Later gaf dit fonds een gevoelige koersdaling te zien tot 495. eveneens door Amerikaans aanbod. Dit kwam pas na de opening terecht in een vrij lege markt. Op het sterk verlaagde niveau werd enige weer stand geboden. Uit het koersverloop voor de internationale waarden bljjkt duidelijk dat het aanbod voor Ame rikaanse rekening vanmiddag in de koersdaling een hoofdrol heeft ge speeld. In Wall Street bereikte maandag het Dow Jones-gemiddelde voor de industrie-aandelen een nieuw hoog te-record aller tjjden op 906.36. Phi lips haalde er een volle dollar. In de Scheepvaartsector werd Faketvaart verhandeld op circa 156, ex 9% dividend, tegen gisteren 162 cum dividend. De overige Scheep vaartwaarden gaven weinig verande ring te zien. De cultures waren licht verdeeld met weinig zaken. De Staatsfondsenmarkt stond onder druk van de aangekondigde 5%% le ning EGKS, groot f40 miljoen A pari. Vandaag werden certificaten „The Rank Organisation" (Londen) ter beurze geïntroduceerd. De koers werd vastgesteld op f 625 per certifi caat van 50 aandelen met een nomi nale waarde van 5 shillings elk. Ge zien de algehele marktconstellatie was de belangstelling bevredigend. Dinsdag, 13 april 1965 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad g 1.000.- led. '64 5% Ned '64 5 Ned '58 4% Ned. '59 4% Ned '60-1 4% Ned '60-11 4% Ned '59 4% Ned '60 4% 1 Ned '61 4% Ned '63 4% Ned. '47 3% Ned. '53 1—II 3% Ned. '48 3% Ned '50 I-n 3% Ned. '54 I-n 3% Ned '55 13% Ned. '55 H 3% Ned '37 3 Ned. Gb obi '46-3 Ned dol. In. '47 3 Ned. Inv cert 3 Indiè '37 A 3 Ned wonbl '57 6 N. wonbl '58-'59 Ned. wonbl. '60 4% 92% 90% 90% 81% 85%* 85% 90 Va x 96% ACTIEVE AANDELEN Premieleningen Alkmaar '58 2% 80 80% A'dam '53 3 118 A'dam '51 I 2% 86% 86% A'dam '56 1 2% 78% 78% A dam '56 2% 89% 90% A'dam '56 Hl 2% 89 y4 82 89% A'dam '59 2% 82% Breda '54 2% 78% 79% Dordrecht '56 2% 78% 78% Eindhoven '54 2% 791/4 80 Enschede '54 2% 81% Den Haag I '52 2% 88% 89 ys Idem 2% 92 y4 92% R'dam '52 I 2% 90 (dem n 2% 89% 89% Cdem '57 2% 85% 85% □treent '52 2% 100% S.-Holl. 1957 2% 85% 86 85% Suid-Holl. '59 2% 87% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interunle f50 190 190 Nefo f50,- 104 103.5 Robeco 224 224 Onitas f 50,- 491 dot Ver Bez v 94 f50 Europa 1 10 pb. Alg Bank Ned. Amro dultuurbank Hoi! Bank O eert. Ned Ml d. bank ^.VJS eert 128.50 66.10 18% 233% 765 Amst. Rubber 116% 115x /er HVA-mij. 154% 154% I.K.U 501 490%x Jell Mfj eert. 116.60 116.30 loogovens eert. 524 524 ■'hilips gem bez 143.20 142* Jnilever eert. 130.20 130.60 Dordtse petr. 658 y4 645% Kon P (50 f 20) 145.10 142.80X Holl Amer. Lijn 132% 132 lava China Pak. 169 168 K.LJVL 128 Kon Ned St.boot 128% 127% Kon Paket Mij 162 156 Stoom v Mi) Nee. 130 129% Nlev Goudr eert 122% 118x t Ommeren eert. 244% 247% Kon Rott Lloyd 143 145 N. Scheepv. Unie 139% 139* NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov. en Gem. leningen A'dam '47 3% 90 90 A'dam '48 3% 89% S'dam '52-J 4% 91% Bank N G 85 5% idem '64 5% Idem '58 5 99A 99 991/4 99 97% 97 92 91 161% 161 145% 1451 a IN WB 52 4% 8VG Rspbr '52 3VG Rspbr f 500 tndustr Obligaties ■"•fillips DoJ '51 VERKLARING OER 1 EKENS Industrie Ondernemingen Albert HeiJn 635 633 Berkel's Pat 239 239% Borsumij Weüry 69% 67% Caivé Delft eert 900 905 K. Pap v Gelder 148 146% K. Ned Grofsm 111 110% De Gruyter pref b 150 Soil Constructie 453 (ng our v BmUv 162 Cnteruatlo 296 303% 9. Kemp en Beg 145 144% Kon Zout Ketjen 960 950 celdse Wolsxij 370 365 vltiller en Co NB 330 328 Ned Ka bel fa br. 336 327 Philips pret 51.— 50.40 Rott Droogd Mi) 241% EMS 240 242 /er Mach.fabr. 175% 175 Ver Touwfabr. 464 /Lbamy 180 b Walvisvaart 87 86 Wemiuk s Betjny 222 222 vVtiton Ffjenoord 185% 185% W(jk Heringa 127 129 %x Saai berg 104% 104% Mijnbouw en petroleum Biliton 2de r. 429% 425 Kon. Petr (f 20) 156.50 tedaan en lateD Jedaao eD bieden J Exclaim Sleden -....!>|u»ten Imer. fondsen JaiuiQ Pacific ti inieru NickeJ Anaconda Betuiehem Stee) Cities Service Genera) Motors Kennecott Republic Stee) óbel' UI) UruoD Pacific (Jn state* Stee) ex dividend 64% 91 92% 61% 63A 37fi 75% 75% 37% 105% 106% 102% 103% 43% 43% 85% 58% 42 41% 57y8 53%

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 17