Circus Boltini nu ook naar kleinere steden m Geen beslissing over kleurentelevisie Voor Philips was '64 een zeer goed jaar LEÏDSCH DAGBLAD DONDERDAG 8 APRIL 1965 DERDE BLAD L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Johnny Lion met jewels voor twee ton in de piste (Van één onzer redacteuren) CIRCUSDIRECTEUR Toni goltini houdt van stunts. Hijzelf |egt: „Van mij kan je alles ver dachten". Niet zozeer een stunt, laar wel een noviteit in de Ne- erlandse circuswereld is, dat hij e tienerster Johnny Lion en zijn limping Jewels de piste binnen- oert. Op donderdag voor Pa in, 15 april wordt Johnny, met 3g vele andere artiesten, aan et hooggeëerd publiek voorge- eld op de première van Bolti- nieuwe programa in Den Als het circus daar enige weken «eft gedraaid gaat de karavaan meer dan 150 voertuigen op reis ngs 120 gemeenten: veel meer dan idere jaren. Boltini wil namelijk dan voorheen de kleinere aatsen bezoeken. Er zijn onge- 100 plaatsen waar het kam- ment van Boltini maar één dag tat- Een druk werkprogramma, dat iltim hoopt te verwezenlijken met |ftig aangezochte Marokkanen die met de op- en afbouw van t circus zullen worden belast. Proefdraaien Johnny Lion heeft met zijn bandje zijn circuscarrière kunnen oefdraaien in Boltini's residentie in Hij werd aangezocht Flintstones elke vrijdag nieuws voor Flinstone-fans. ang van 23 april zullen de drachtige wezentjes uit het stenen Iperk elke vrijdagavond van vijf half acht tot het nieuwsbulle- op Nederland 1 te zijn te zien. ia mogelijk geworden doordat alle iroepverenigingen de Flinstones ge- menlijk gaan uitzenden. Advertentie Niet verder vertellen! Leuk idee om de Edgar ontdekking even voor je zelf te houden. Laat ande ren zélf maar uitvinden dat het een aparte sigaar is. Edgar laat je tenminste weer merken dat je róókt een prachtige sigaar 14 soorten van 7 tot 42 ct. Ook Uw Edgar is erbij. nadat Anton Geesink aan wie 100.000 gulden was geboden, het had laten afweten om het publiek naar het circus te lokken. Dat is in Soester- berg goed gelukt: elke week 8 a 9.000 bezoekers, volgens Toni Boltini. Johnny Lion is met zijn Jewels ge contracteerd voor het gehele circus- jen voor twee ton. De heer Bol tini hoopt door het optreden van Johnny Lion veel mensen naar zijn circus te trekken, die anders nooit dergelijke evenementen gaan. Zo snijdt het mes aan twee kanten: volle tenten (hopelijk) en een groter publiek wordt (misschien) warm ge maakt voor het circus. Johnny Lion had in Soesterberg zoveel succes, dat „wat wij in twee jaar hadden opgebouwd bijna in vijf minuten werd afgebroken", zei Toni Boltini tijdens een persconferentie in Den Haag. Leeuw eu buffel Uiteraard zijn er ook bij de echte circusnummers nieuwigiheidjes. Zo zal een Haags echtpaar, dat zich in zijn vrije tijd jarenlang met de dressuur kunst heeft beziggehouden als hobby, een nummer brengen waarbij een leeuw op een buffel rijdt, geëscorteerd door een gier en een hond. De Nederlandse dompteur Aad de Vries zal zich met zijn hoofd in de muil van een leeuw wagen, zonder de kaken van deze „koning" vast te houden. Ook gaat hij rustig in de piste liggen met vijf leeuwen alls een lappendeken over zich heen. (Van correspondent in Wenen) De internationale studiecommissie in Wenen over kleuren televisie, heeft in haar laatste zitting weliswaar geen eenstemmig heid bereikt, maar ze eindigde toch met een dubbele sensatie. De Franse delegatie die twee weken lang overdreven veel reclame voor het Secam-systeem had gemaakt, publiceerde tenslotte een lijst van aanhangers van het Franse systeem, maar op deze lijst staan ook Afrikaanse staten, die niet eens zwart-wit televisie hebben. Daartegenover kwamen de Ameri kaanse en Duitse delegaties met het sensationele bericht voor de dag, dat de twee systemen tot een enkel pro cédé zouden worden verenigd, onder naam Quam. Maar het Westduit- ministerie van Posterijen reageer de hierop met de mededeling, dat hierover niets bekend is en dat de beide delegaties een dergelijke overeenkomst niet zijn aangegaan. Twee kampen De wereld is dus weer in twee kam pen verdeeld: het Westen is voor stander van het (eventuele) Ameri- is-Duiitse systeem, het commu nistische Oosten voor het Franse, zo dat Frankrijk weer geheel alleen zijn eigen weg gaat in het Westen. Een definitieve stemming heeft er op het congres in Wenen niet plaats id, omdat verschillende delega ties wel lieten doorschemeren, dat zij de voorkeur gaven aan het een of :re systeem, maar ze verklaarden tevens, dat zij de verdere ontwikke ling nog een paar jaar wilden af wachten. De Bondsrepubliek Duits land zal in 1967 met de kleurentele visie beginnen en enkele maanden later zal Oostenrijk volgen. Daarbij rekent men op een nauwe samen werking met d<e Verenigde Staten en met de landen, die het Ameri kaanse systeem zullen overnemen. De verdeling van de verschillende voorkeuren was: Secam (Frankrijk)Algeria, Argen tinië, Wit-Rusland, Bulgarije, Kame- Spanje, Frankrijk, Gabon, Griekenland, Opper-Volta, Hongarije, Luxemburg, Mali, Marokko, Monaco, Nigeria, Polen, Oekraïne, Roemenië, Tsj echo - Slowakij e, Tunesië en de Sowjet-Unie. NTSO (Amerika)Brazilië, Cana da, Verenigde Staten, Japan, Neder land en Engeland. Pal (West-Duitsland)Oostenrijk, Ringo wordt vader Rjngo Starr, de drummer van de Beatles, verwacht in de herfst van dit jaar vader te worden. Hij zei gis teravond tegen journalisten dat de baby tegen het eind van oktober wordt verwacht. Ringo is op 12 februari getrouwd met Maureen Cox. Zij is 18, hij 24. Michael Chaplin ook filmster Michael Chaplin, die binnenkort zijn debuut zal maken als zanger, heeft gisteren een contract getekend voor een rol in de film „Promise her anything". Produktieleider Stanley Rubin zei, dat de 19-jarige zoon van Charlie Chaplin de rol van een bohémien zal spelen. Madurodam op Amerikaanse t.v. Op maandag 3 mei zal in het Ame rikaanse televisieprogramma „To day" een directe uitzending te zien zijn uit de kleinste gemeente in Ne derland: Madurodam. Men zal dit programma naar Amerika uitzenden via de gisteren gelanceerde commu nicatiesatelliet „Early bird (vroege vogel) Het programma uit Maduro dam maakt deel uit van een twee uren durende Europese uitzending naar Amerika, met onder meer op namen uit Frankrijk, Engeland en Italië. Het Nederlandse aandeel in dit Europese programma wordt ver zorgd door de (Amerikaanse „Natio nal Broadcasting Corporation" in nauwe samenwerking met de A.N.V.V. in Den Haag. Denemarken, Finland, Ierland, IJs land, Italië, Noorwegen, Nieuw-Zee- lamd, West-Duitsland, Zweden, Zwit serland. Australië, België, Turkije, Joégo- Slavië, Pakistan en Zuid-Afrika ont hielden zich t (Gouden plaat NEDERLAND 1 AVRO: NEDERLAND 2 KRO: wi Nieuws in het kort NTS Barend de Beer, voor de kleuters Verrekijker, internationaal jeugdjournaal Van gewest tot gewest, regionaal programma Lucy show NTS-journaal AVRO's Televizier Danscontrasten Er wacht iemand, tv-spel NTS-journaal Sluiting, Nieuws in het kort NTS Tommy Dorseyshow Hand in hand, documentaire Het grote avontuur, documentaire Onze man in Londen Sluiting. UIT HET RADIOPROGRAMMA HILVERSUM 1: 7.30 uur Concoursmuziek 1965 11.05 uur Discotaria Willeke Alberti heeft in Treslong in Hillegom een twee de gouden plaat gekregen, nu voor „Mijn dagboek", waarvan ruim 100.000 exemplaren zijn verkocht. De gouden plaat werd door vader Willy Alberti aan zijn succesvolle dochter aange boden. Op de foto wordt Wille ke door haar ouders omhelsd. „Mijn dakboek" is inmiddels In het Engels vertaald en heet dan "My diary in love". Binnen kort wordt de Engelse versie in Amerika. Engeland en Singa pore uitgebracht. In het najaar gaat Willeke een tournee van twee weken door de Verenigde Staten maken, er bestaat een kans dat zij zal optreden in de "Perry Como show". Bloemen en geschenken stroomden giste ren van alle kanten toe. Verdere toeneming der omzet verwacht, doch beneden 1964 Uit het jaarverslag 1964 van N.V. Philips' Gloeilampenfabrie ken blijkt, in aansluiting op het op 16 maart gepubliceerde be drijfsresultaat, dat de groei van de onderneming zich heeft ge manifesteerd in het bereiken van een omzet van f 7 miljard en een bezetting van 250.000 werknemers. Daarbij is de rentabiliteit ver beterd dankzij een verdere produktiviteitsstijging en een lichte toe neming van de omloopsnelheid van het vermogen. Het bedrijfs resultaat steeg tot f935 miljoen, tegen f826 miljoen in 1963. De netto winst nam toe van f 366 miljoen tot f 405 miljoen. Uitgedrukt in een percentage van de omzet kwam het bedrijfsresultaat op 13.4 (v.j. 13.3). Deze lichte verbetering is te dan ken aan de gunstige invloed van de produktiviteitsstijging en de hoge bezettingsgraad. De gunstige ont wikkeling van de produktiviteit moet, blijkens het verslag, ook worden ge zien tegen de achtergrond van de belangrijke investeringen op het ge bied van mechanisering en automa tisering in de afgelopen jaren. Uit gedrukt in een percentage van het totale vermogen kwam het bedrijfs resultaat op 11,7 (v.j. 11,4). Dat de netto winst in verhouding minder steeg dan het bedrijfsresultaat, is voornamelijk het gevolg van een lichte toeneming van de belasting druk. De rentabiliteit van het ver mogen steeg van 9,8% tot 10,1 pro cent. De raad van het bestuur vertrouwt dat de omzet in 1965 een verdere toe neming zal vertonen. Deze toene ming zal zowel procentueel als in absolute zin, merkbaar beneden die 1964 liggen hetgeen mede moet worden gezien tegen de achtergrond van de bijzonder gunstige omzet in 1964. De raad van bestuur rekent er op in staat te zullen zijn de pro duktiviteit verder op te voeren, doch dat deze produktiviteitsstijging de kostenstijging en de druk op het opbrengstniveau niet geheel zal kun nen compenseren. Voor de Philips-bedrijven is 1964 een goed jaar geweest, zoals blijkt uit de in het jaarverslag opgenomen cijfers en gegevens. De voorspellin gen van verleden jaar zijn zelfs nog beter bewaarheid dan men gedacht Prins Bernhard naar Ver. Staten Prins Bernhard is gistermiddag met zijn particulier secretaris, de heer E. Vernede, van Schiphol naar New York vertrokken voor een reis door Amerika, die een week zal du ren. Hij is uitgenodigd om voor de „Economie Club of Detroit" een re devoering uit te spreken. Ook zal hij een eredoctoraat in de rechtswe tenschappen in ontvangst nemen van de universiteit van Michigan en in Holland, Michigan, een oude Ne derlandse molen in gebruik stellen, die afkomstig is uit Noord-Brabant. Tenslotte zal de Prins in Washing ton kort voor zijn terugkeer naar Nederland aanzitten aan een lunch die wordt aangeboden door de Ame rikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dean Rusk. had. Vandaar dat ir. F. J. Philips, in een toelichting op het verslag, kon verklaren: „Ik zou me best voor tien jaar willen abonneren op zo'n jaar". Dat de jaarstukken iets later zijn verschenen dan verleden jaar, is zuiver het gevolg van een reis die ir. Philips naar Oost-Afrika heeft gemaakt en vanwaar hij pas kort geleden is teruggekeerd. Aldaar heeft de president van de Raad van Be stuur opnieuw geconstateerd, hoe moeizaam het proces verloopt voor deze tot heden zuiver agrarisch ingestelde landen om de overgang naar een nieuwe structuur op basis van enige industrialisering te ver werken. Men mag dan ook niet ver wacht-en dat zulk een proces op korte termijn zich kan ontplooien. Lemnitzer over Oosteuropese strijdkrachten Generaal Lemnitzer, de opperbe velhebber van de geallieerde strijd krachten in Europa, heeft gisteren gezegd dat de Oosteuropese strijd krachten in staat zyn met weinig verdere voorbereiding een aanval te beginnen. Lemnitzer zei in Washing ton in een verklaring voor de com missie voor Buitenlandse Zaken van het Huis van Afgevaardigden: „Al deze land-, zee-, en luchtstrijdkrach ten, die in hoge mate gevechtsgereed zijn, zijn met weinig verdere voorbe reiding tot een aanval in staat". Hij voegde er aan toe dat de massa van deze troepen zich in voldoende mate in vooruitgeschoven posities bevindt om met een minumum aan bewe gingen of concentratie aan te val- De ruggegraat van de Oosteurope se strijdkrachten wordt, volgens de Amerikaanse generaal, gevormd door divisies Russische grondstrijd krachten, waartoe indrukwekkende aantallen raketten behoren die met kern- en conventionele ladingen kun- ken worden uitgerust. Generaal Lemnitzer, die pleitte voor voortzetting van de militaire hulpprogramma's aan Europa zei dat de Russische vloten in de Oost zee er de Zwarte Zee een bedreiging voor het Westen vormen. De Russen hadden hun gemis aan /liegdekschepen goedgemaakt door kruisers en torpedoboot jagers uit te rusten met luchtdoelraketten. Vervanging papieren rijksdaalder vergt nog enkele jaren De vervanging van papleren rijks daalders door zilveren munten zal nog enkele jaren vergen, zo wordt in de Memorie van Antwoord betref fende de begroting van het departe ment van Financiën aan de Eerste Kamer opgemerkt. Het tempo van vervanging verloopt langzamer dan aanvankelijk werd voorzien, als gevolg van personeels- schaarste bij de Rijksmunt en om dat aan een zeer grote vraag naar kleine munten moet worden voldaan. Biefstuk na melk en chocolade Vier Amerikaanse vliegers stapten gisteren na een verblijf van vijf we ken in een nagemaakt ruimtevaar tuig naar buiten en vroegen om bief stuk. Ze hadden al die tijd op cho cola en melk geleefd, versterkt met alle nodige vitaminen. De proef had tot doel precies te meten hoeveel voedsel ieder precies per dag at, en om te bepalen of de stikstof in de ademhalingsapparatuur door helium zou kunnen worden vervangen. De proef werd genomen op de lucht- machtbaisis Brooks in Texas. HILVERSUM 2: Voetbalwedstrijd Een televisieverslag maken van een voetbalwedstrijd kun nen wij uitstekend, dat bleek ook gisteren weer tijdens Neder- landNoord-Ierland, al bleef het toch een fractie in kwaliteit achter bij het verslag van Liver poolF. C. Köln, maar dat kan ook verbeelding zijn geweest omdat de wedstrijd, bij eenzelfde graad van hardheid, minder goed was, en ook omdat het ene begeerde doelpuntje maar niet wou komen. Het kostte wel meer moeite dan anders de spelers te herkennen. Daarom verdroot het een beetje dat Herman Kuiphof niet erg scheutig was met het aangeven van de namen. Toen hij op een gege ven ogenblik opmerkte dat wij wel gemerkt zouden hebben dat Kerkhoffs weinig aan de bal was geweest, hadden wij wel de behoefte te overpeinzen of het aan Kerkhoffs lag dat zijn naam zo weinig genoemd was, of aan Kuiphof, die zich wat gemakzuchtig af en toe beperk te tot „de Engelse linksbuiten" e.d. Sportief gezien was het fout, enkele spelers in de rust bij het verlaten van het veld te vragen of het „lekker" ging e.d. Een goede coach sluit de kleed kamer in de rust altijd herme tisch af. Deze korte spanne van afzondering, ook bedoeld om de spelers in de sfeer van de wed strijd te kunnen houden, kan belangrijk zijn voor het moreel van het elftal. De vragen die in de rust aan de spelers gesteld werden, doorbraken in feite de „magische cirkel", die om elk elftal getrokken wordt van het moment af dat het veld betre- den wordt tot aan het einde van de wedstrijd Ëj Attentie I Blijkbaar om ons de betrek- kelijkheid van zo'n voetbal wed- strijd in te scherpen, kwam N.C.R.V.'s actualiteitenrubriek „Attentie" met een reeks foto's van onbekende sportbeoefende vaderlanders, waarbij dan een serieus tekstje werd opgelezen. Uitgesproken slecht was een M korte reportage van de „moder- ne" beelden in het Vondelpark in Amsterdam. We kregen veel meer te zien van de mensen EE eromheen, dan van de beelden zelf, waaawan slechts bij uitzon- dering een totaalbeeld werd ge- geven. Meestal werd volstaan met het aftasten van de onder- delen. Philippine „Zeg maar Philippine" heette 't programma dat rond Philippine Aeckerlin was opgebouwd. Aar dige, vriendelijke liedjes over het algemeen (Guus Vleugel, Jaap van de Merwe en Dick Poons hadden de teksten ge schreven), Philippine zong ze ook wel aardig, maar voor een one-womanshowtj e mist zij toch eigenlijk de persoonlijkheid die de technische feilen kan doen vergeten. zangsolisten. 19.00 V. d. kind. 19.05 Sportparade. 19.30 Johan Willem Friso Kapel. 20.00 Nws, 20.05 Radio Fllharm. werknemers, klankbeeld. 22.05 Moderne pianomuz. 22.15 Licht lnstr. Compromis over diplomatenkwestie in België De Belgische Kamer van Volksver tegenwoordigers heeft gisteren een compromis aanvaard in de „diplo matenkwestie". De minister van Bui tenlandse Zaken, Spaak, had het parlement verzocht een speciaal wetsontwerp te aanvaarden om met terugwerkende kracht de bevorde ring van een 46-tal ambtenaren van de Belgische buitenlandse dienst goed te keuren. Deze benoemingen, date rend uit 1958, werden het vorig jaar door de Raad van Staten nietig ver klaard omdat geen rekening was ge houden met het evenwicht tussen het aantal Nederlands- en Frans talige diplomaten. Nadat de senaat het voorstel van minister Spaak reeds had goedge keurd bleek het dinsdag in de Kamer van Volksvertegenwoordigers op ver zet te stuiten. Vlaams^ afgevaardig den dienden een amendement in, waarin de bekrachtiging van de be vordering pas ingaat nadat het „taalevenwicht" in de bezetting van het ministerie van Buitenlandse Za ken is vastgelegd. Zij hopen daarme de het ministerie, dat naar hun me ning altijd Vlaamse diplomater ten opzichte van Waalse ambtenaren van de buitenlandse dienst heeft be nadeeld, te dwingen deze politiek te hei-zien. Ook minister Spaak aanvaardde gisteren bij de verdere bespreking van de kwestie deze oplossing. Kosigin tot Westduitsers „U zult sneeuw van vorig jaar nooit meer zien" Premier Kosigin van de Sowjet- Unie heeft gisteren in de Poolse stad Wroclaw (het voormalige Breslau) gezegd, dat de grenzen van Polen „definitief en onaantastbaar" zijn. Deze onaantastbaarheid wordt ge waarborgd door de Russisch-Poolse vriendschap en door het feit, dat naast de Oder-Neisse-grens Oost- Du itsland en Tsjecho-Slowakije zich bevinden, die ook gekant zijn tegen „de wraakgierige aspiraties van de Westduitse revisionisten". „We zeggen tegen de Duitsers, als ze er nog steeds naar streven om de Poolse gebieden opnieuw te be machtigen, u zult ze nooit meer zien, et zomin als u ooit weer de sneeuw in het vorig jaar zult zien". De voormalige minister van De fensie, Franz-Joseph Strauss, heeft gisteren in Miinchen verklaard, dat elke Westduitse poging om alleen hereniging van het land tot stand brengen kan uitlopen op een ramp. Een poging om de eenheid van ons volk te herstellen door middel van nationalistische actie alleen kan de rechte weg naar een catastrofe zijn, de derde maal dat Duitsland in deze eeuw amok zou maken, aldus Strauss in de Bayerischer Kurier, het blad van zijn christelijke sociale uniepartij. Strauss zei, dat West-Duitsland daarom zijn pogingen om de Euro pese integratie en de Atlantische al liantie te bevorderen moet voortzet ten. Hilversum II, 298 m. NCRV: 17.55 't Clubhuis, sportrubr. 8.10 Meisjeskoor en licht instr. sex- et. 18.30 Soc. perspectief, lezing. 18.40 kwartetbegeleiding: lijke koormuz. 19.45 Op de praatje. 19.50 Lichte gram. 20.10 Boe- burgers in Buitenveen, hoorsp. 23.55-24.00 Nws. VOOR VRIJDAG Hilversum I, 402 m. J VARA: 7.00 Nws. (7.25 Van de voorpag., praatje). 8.00 Nws. en soc. strijdlied. 8.13 Lichte gr. 8.50 Gym. v. d. vrouw. 9.00 Te land en te water, Informatief progr. voor weg en waterweggebruikers9.35 Waterstan den. VPRO: 9.40 Morgenwijding. VARA: 10.00 Schoolradio. 10.20 Lichte gram. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Over heidsvoorlichting. Voor de landb. 12.40 Vrouwenkoor met orgelbegeleiding: moderne gewijde liederen. 13.00 Nws. 13.10 Meded.. event, act. of gram. 13.25 Beursber. 13.30 A'dams Saxofoon-kwar tet: moderne muz. 13.50 Bij de tijd en bij de thee: gevar. progr. 15.30 Dans- zangsolisten. VPRO: 16.00 rijpere jeugd. Hilversum n, 298 m. KRO: 7.00 Meditatie. 7.05 Ouverture: reportages en commentaren, wegen in- 12.03 Nwe lichte gram. 12.27 Meded. t.b.v. land- en ttuinbouw, 12.30 Nws. 12.40 Act. of gram. 12.50 Wissewassen: licht progr. 13.10 Licht progr. 13,10 radio. 15.30 V. recital: klass. V. d. Jeugd. TELEVISIEPROGRAMMA'S het kort. 1 .06 Sportcommentaar. 19.35 De Mk 22.15 Signalement. Figui... schljnselen uit de wereld van muziek, toneel, literatuur en beeldende kunst. NTS: 22.45 Socutera. 22.50-22.55 Jour- 21,45 Ontmoeting

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5