„Ach kind waar praat je over a Anton duwde even. ga je voor Niet zomaar met vacantie... Eerst naar Kamp Houtrust '65 in de de griep? KAMP HOUTRUST '65 suède mantels Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 7 april 1965 Derde blad no. 31536 L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. FLIPJE AECKERLIN HEEFT LAST VAN EEN JONG GEZICHT West-Duitsland en Amerika gaan samenwerken bij kleurentelevisie Amerika en West-Dutisland zijn overeengekomen hun twee kleuren televisiesystemen samen te smelten. Dit betekent dat Europa in de toe komst twee verschillende systemen zal krijgen: in de meeste Westeuro- peselanden het Amerikaans-West- duitse systeem, dat onder de naam „Qiam" zal worden ingevoerd en in Frankrijk uiteraard het eigen Secam- systeem, dat ook in het gehele Euro pese communistische blok komt. Bel gië heeft nog niet beslist, welke kleu ren men daar zal invoeren. te jong. Ik was gewoonweg dol, deed niets anders dan racen en renen, al besefte ik dit niet. Dat is ook zo'n nadeel van dit land. Niemand remt je af. Je wordt leeggeknepen als een spons. Je pleegt roofbouw op jezelf, Wim Kan weieens. En hij had gelijk. Het is een gek vak, maar wel boeiend. Je weet nooit wat er kan gebeuren. Neem nou dat t.v.-pro- gramma van vanavond. Je hebt best kans dat het een misser wordt". „Je weet het eenvoudig niet. Je erkt maanden als een bezetene, en dan in één dag moet het eruit. Dan is het onherroepelijk. Je gaat voor de leeuwen. Onzin, daaraan moet je eigenlijk niet denken. Ook niet aan net feit dat er miljoenen mensen zit ten te kjjken, hoop ik tenminste. Als je daarover gaat piekeren, blijf je je leven lang van schrik op een stoel thuis zitten". (Van onze rtv-medewerkster „Zeg maar Philippine", dat is het voorstel dat de NCRV ons vanavond doet na de voetbalwedstrijd op Nederland 1. Een ple zierig voorstel, want Philippine Aeckerlin, door vrienden en be kenden Flipje genoemd, is een heel leuk lief, spontaan vrouwtje, dat wéét wat cabaret is. Dat laat ze ons vanavond ook zien: twin tig minuten lang vergast ze de kijkers op acht cabaretliedjes. Zes zijn er van Dick Poons, één van Guus Vleugel, en één van Jaap van de Merwe. De serie „Zeg maar is al eer der op het scherm geweest, met als gasten Jacco van Renesse en Conny van den Bos. Om zo'n gast draait dan een heel programma. „Heerlijk", zegt Philippine, „want je kan je gang maar gaan. Ik doe alles in mijn eentje. Geen versierders om mij heen". Geen zangeres Er gebeurt volgens Philippine wei nig in haar programma. Het gaat haar vooral om de teksten, en die zijn heel plezierig: er is o.a. iets over een speeldoosdanseresje en over een ver liefd, maar ontstellend verlegen stel letje, dat constant onbenullige din gen tegen elkaar zegt. „Ik speel meer, dan dat ik zing", zegt Philippine, „ik ben geen zangeres, ik heb gewoon een slechte stem. En ik ben te lui om daar iets aan te doen. Die zan geres-tour, die past ook niet bij me. De mensen lachen zich wild." Ze brengt ook enige cabaret tekstjes, met steken onder water, en politieke tintjes hier en daar. „Als ik maai weer niet last krijg van mijn veel te jonge gezicht, zoals ik dat wcleens op de planken meemaak. Als ik mijn vingertje ga opheffen, dan zie je de mensen denken, och kind waar praat je over. Ik ben benieuwd hoe de mensen er nu op reageren". In februari is het programma rond Philippine al opgenomen. Maar Flipje heeft het nooit gezien en is er zelf zeer benieuwd naar. Stem in staking Al vanaf 1958 is Philippine gere geld op de t.v. te zien geweest. „Ik voel me gewoon een oudgediende. Ik heb die goeie, ouwe tijd nog meege maakt, dat alles er „live" uitging". Maar Philippine heeft meer gedaan. In haar studentenijd kwam ze bij een studentencabaret terecht, daarna drie jaren Wim Kan, een jaar Slees wij k-revue, met Rudi Carrell op tour nee door Indonesië. En daarna begon de pech. Ze had zichzelf zonder microfoons overschreeuwd en haar stembanden gingen tijdelijk in sta king. Een jaar lang was ze uit de roulatie. „Toch wel fijn zo'n jaartje rust," vindt ze er achteraf van. „Je ziet de betrekkelijkheid van vele din gen eens onder ogen. Je hebt zoiets wel eens nodig, om met twee benen op de grond terecht te komen. Het is zo moeilijk als je succes hebt om de zaken te relativeren. Ik was veel Michael Chaplin gaat zingen Twee conservatieven hebben in het Britse Lagerhuis vragen gesteld over het bedrag van de steun, die is toe gekend aan de werkloze zoon van Charles Chaplin, Michael en over de motieven, die tot toekenning van de steun hebben geleid. Zfj betogen dat er mensen zijn die bet harder nodig hebben en dat de jonge Chaplin maar net als an dere acteurs tussen de engagemen ten werk moet zoeken. De jonge Chaplin heeft verklaard, dat de arbeidsbeurs hem een maand heeft gegeven om een engagement als acteur te zoeken. Daarvan is nu nog een week over. Lukt het hem in die week niet, dan wil hij alles aan pakken wat hij krijgen kan. Charles Chaplin en zijn vrouw, die op het ogenblik een bezoek aan Lon den brengen, hebben hun 18-jarige zoon en zijn vrouw niet bezocht. Michael Chaplin, de 18-jarige s van de wereldberoemde filmacteur Charles Chaplin, gaat over enkele weken zijn debuut maken als zanger van populaire liedjes. Hij heeft gis teren een contract getekend voor een jaar met een Londense muziekuit gever. Hierdoor zal de jongeman, die getrouwd is en een zoontje heeft, niet meer van de werklozensteun van 100 gulden per week behoeven te leven. De muziekuitgever heeft echter als vcorwaarde gesteld, dat de jonge Chaplin zijn baard afscheert, zijn haar laat knippen, dat nu nog tot op zijn schouders hangt, en zich „behoorlijker" kleedt. Hij zal ook een filmtest ondergaan om de rol van een beatnik te spelen. Verder heeft hij aanbiedingen van buitenlandse dagbladen en tijd schriften gekregen om het verhaal van zijn leven te publiceren. Proces tegen Alt Ahmed In Al giers is vandaag een proces tegen Ait Ahmed begonnen, in de strijd tegen Frankrijk celgenoot van president Ben Bella, nu een van zijn bitterste tegen- revolutionaire activiteiten. Ahmed genomen, deelden ze gedu rende viji jaar hun cel. Later keerde Ahmed zich steeds meer tegen Ben Advertentie Houtrusthallen, Den Haag van 9 tot en met 14 april Tenten - Bungalows - Caravans - Kampeerwagens - Kampeerbenodigdheden - Boten Groot voorlichtingscentrum Uitheemse drankjes en hapjes op het terras wTouristicana"-modeshow9 met de laatste snufjes voor Uw vrije dagen - kleurenfilms, dia's en volksdansen uit Uw vacantieland GREEP/v^ van WITTE KRUIS poeders helpen u eruit! Ik heb een slechte stem Televisie camera's op Rijksweg 13 Vier televisiecamera's (drie vas te en één mobiele) observeren sinds gisteren rijksweg 13 tussen Delft en Rijswijk, waar hard wordt gewerkt aan de reconstruc tie van de weg. De camera's geven op een aantal vionitors één poli- tie-agent een volledig overzicht van wat er met het verkeer aan de hand is. Dit is ivel nodig, want er doen zich per dag op deze weg, een noorweg twee a drie pechgevallen voor, die het verkeer onmiddellijk stagneren. Met deze unieke manier van signaleren in Europa tracht men nu de problemen het hoofd te kunnen bieden. Als er zich ergens een pechgeval voordoetgeeft de man achter de monitors dit door aan surveillerende politie-auio's, die dan snel onwillige wagens wegsleept. Dat kost wél 25 gul den! De commissaris van de Konin gin in Zuid-Holland, mr. J. Klaa- sesz heeft de televisie-apparatuur gisteren in het hoofdbureau van politie in Delft in werking ge steld. Hij zei o.m. te hopen, dat de weggebruikers nu ze het besef hebben dat ze voor de t.v. optre den zich nóg beter aan de voorschriften zullen houden. En hij zei ook: „ivellicht zitten automobilisten op dit weggedeel tedankzij de t.v., voortaan ook weer alleen maar met hun eigen vrouw in de auto." NEDERLAND 1 NCRV: 10.00 i 10.25 1 10.40 1 10.45 1 Nieuws in het kort NTS Barend de Beer, voor de kleuters Teleac, tv-cursus Beverly Hillbillies NTS-journaal NederlandNoord-Ierland, voetbal Attentie, actualiteiten Philippine Aeckerlin, cabaretliedjes NTS-journaal Sluiting. NEDERLAND 2 VARA: 8.00 uur Nieuws in het kort NTS 8.01 uur Cor Steijn, orgel 8.20 uur Het el en wij, documentaire 8.30 uur Een engel in Brooklyn, speelfilm 10.10 uur Sluiting. UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: 7.10 uur Jazz rond Herman Schoonderwald 8.05 uur Voetbalreportage HILVERSUM 2: 8.15 uur Radio Filharmonisch Orkest. cm gióteren Reportage van Spanje OERKRACHT VAN GEESINK WAS BIJNA EINDE VAN FILM SAMSON (Van onze speciale verslaggever) Gisteravond om 7 uur kwam de produktie van de film .Samson" bijna tot een abrupt einde. Regiseur Marcello Baldi liep woedend en zo rood als een kreeft studio 3 van de Romeinse filmstad Cine Cita uit, terwijl hij brulde, dat men vooral voor hem een ander moest nemen. Producer Toni di Carlo deelde enige bedeesd kijken de lieden bepaald onminzaam mee. dat zij als decorbouwers geen succes waren en wellicht eens zouden kunnen denken aan een op windende carrière in een pizza-bakkerij. Daarna schold iedereen op iedereen. De oorzaak van deze algemene opwinding? de kracht van ene Anton Geesink GEOPEND VAN 10 UUR TOT 22.30 UUR. •s ZONDAGS VAN u UUHIOI 2U0 UUR. De voor Samson spelende Utrechtse reus moest gisteren twee grote leeuwekoppen uit elkaar drukken, waardoor het Filistijnse afgodsbeeld van Dagon en daarna de gehele tempel in elkaar zou storten. Wel, zover is het niet gekomen. In het draaiboek stond namelijk, dat Sam- son-Geesink eerst met alle kracht tegen de leeuwe-pilaren moest duwen, zonder dat die bewogen. Nou, ze bewogen ewl. En hoe. Zwaaien „De leeuwen zwaaien door mijn beeld", zei de cameraman geagi teerd. Aan de buitenkant van de pi laren gingen vier mannen staan, om op het moment, dat Geesink kracht zette, met alle macht er tegen in te drukken en zo de leeuwekoppen op hun plaats te houden. Het hielp niets. De versteende koningen der wildernis schudden op hun grond vesten, als Geesink maar even duw de. De anders zo minzame Baldi liep rood aan. Decorbouwers renden toe en bouwden aan de buitenkant van de leeuwen een hele stellage met acht steunbalken. „Silenzio", schreeuwde Baldi. Opname. Anton zette kracht. De leeuwen zwaaiden. Baldi weer paars. Decorbouwers zetten er nog zes steunbalken bij. Opnieuw snorden de camera's. Eerst spande Anton zijn geheel abusievelijk als spieren betitelde kabeltouwen in zijn reus achtige armen. Een luid gekraak sidderde door de holle studioruimte. De steunbalken hadden het bege ven; de leeuwen zwaaiden nu als een pendule! „Jullie kunnen hier geen decor bou- wen", schreeuwde regisseur Baldi. „Ik ga weg. Neem voor mij maar de ^en of andere idioot". „Die Geesink s geen mens, maar een olifant", chtte een gewichtig uitziende man em in. „Hij hoeft toch niet zo'n •acht te zetten. Hij kan toch doen sof„Anton moet juist al zijn racht kunnen tonen", donderde aldi „Dit is de belangrijkste scène it mijn draaiboek. Als deze opna- ie mislukt, is de hele film in het pater gegooid. Bijna twee miljoen gulden zijn dan weg". Vol cement sfa een half uur was de vrede gete kend. Baldi stapte nog napruttelend toch maar weer de studio binnen. Men besloot de leeuwen 's nachts vol te stoppen met cement en de scène vandaag nog eens te schieten. De heren wilden eerst nog doorgaan tot 12 uur, maar Anton deelde mee, dat zij dan een naakte Samson in beeld zouden krijgen. „Ik was van morgen om 7 uur in de studio", zei hij. „Als ik door moet gaan tot middernacht, moet ik werken als een paard en dan zal ik me ook kleden als een paard". Dr. Veldkamp 121/2 jaar bewindsman De minister van Sociale Zaken, dr. G. M. J. Veldkamp, zal mor gen kunnen terugzien op een 12V2-jarige onafgebroken loop baan als bewindsman. Tijdens de bewindsperiode van het tweede kabinet-Drees deed hij op 8 ok tober 1952 zijn intrede als staats secretaris van Economische Za ken, welk ministerie toen werd beheerd door prof. dr. J. Zijlstra Na ook tijdens het derde kabinet- Drees en het kabinet-Beel dit staatssecretariaat te hebben be kleed, verwisselde hij de bewinds periode van premier prof. dr. J. E de Quaij deze functie voor die van minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, welk ambt hij op 17 juni 1961 aanvaardde als opvolger van mr. dr. Ch. J. M. A. van Rooy. Iedereen lachte. De judo-crack is po pulair bij alle medewerkers van de San Paolo-film, hoewel hij ze stuk voor stuk in de maling neemt. De 30-jarige Italiaanse dwerg, Adriano, die bizar beschilderd in de tempel- scène een grote rol speelt, is niet bij hem weg te slaan. Maar Anton heeft voor iedereen verzwegen, dat hij jarig was. Gisteren genoot hij met zijn vrouw en enkele vrienden van een intiem verjaarsdiner. „En dan moet je weten, dat ik tussen die leeuwekoppen niet eens echt kracht kon zetten", zei hij haast verontschuldigend. „Die dingen stonden veel te dicht bij elkaar „Een onvoltooide reportage over Spanje in Europa", luidde de titel van het programma waarvoor de bereidingen halver wege gestaakt moesten worden omdat de KRO-equipe plotseling gearresteerd en het land uitge zet werd. In oorsprong was het de be doeling de reportage, die Span- je's plaats in Europa, eventuele toetreding tot de EEG en an dere Westelijke gemeenschappen tot onderwerp zou hebben, later uit te zenden, maar de uitwij zing van de ploeg, de praktische onmogelijkheid nog eens terug te keren om het werk af te ma ken en de situatie in Spanje waar vooral de intelligentsia zioh de laatste tijd begint te roe ren, maakten het noodzakelijk deze „onvoltooide" zo actueel mogelijk op het scherm te bren gen. Dat het een uitstekende re portage was, al wogen de laatste loodjes van de „beginselverkla ringen" van Gil Robles (leider van rechtse oppositie), Tierno Galvan (socialistisch oppositie leider) en José Aranguren (christen-democraat) wel wat zwaar, behoeft geen betoog. Daarvoor stonden de namen van Hans Keller, Daniel de Lan ge en Ed van der Elsken borg. De laatste had met zijn zelf- ontwikkelde, gemakkelijk han teerbare geluidscamera, levendi ge beelden gemaakt, op straat en ook binnenshuis (Van der Elsken werkte uit principe alleen met het „beschikbare licht" en heeft dus geen flitslampen e.d. van node) en het zal mede aan het onofficiële karakter van deze camera gelegen hebben dat de Spanjaarden die geïnter viewd werden zo frank en vrij over hun bezwaren tegen het Franco-regiem en him hoop op een opleving van de democratie durfden te spreken. Dat waren dan de schrijver- Journalist Ridruejo („Ik ben de mocraat, maar maak geen aan spraak op oorspronkelijkheid"), de toneelschrijver Alfonso Sastro (die de fijne kneepjes van de censuur uitlegde), Spanje's be- roemdste „interne" filmregis- seur Juan Antonio Bardem (de beroemdste „externe" is Bu- nuel") en de befaamde schilder Antonio Saura (van wie ook werk in het Stedelijk Museum hangt), die vertelde dat hij in Spanje zelf niet meer dan 4 doeken had verkocht en dat Spanje vrijwel niets bezit van zijn eigen hedendaagse schilders Voor een ongedwongen inter- mezzo zorgde het huisbezoekje aan troonpretendent Juan Car- los, die een foto van Prins Bern- hard op de schoorsteen had staan. Piste en j Poorterscabarel Over Piste geen kwaad woord. Behalve de gebruikelijke wiel- rijders, de trapeze-tarzans en de lichamelijke wentel-wieken op de begane grond, was er een op- merkelijk chaotisch nummer met voetballende honden (ongetwij- j| feld zo chaotisch bedoeld), een goede „act" met drie ballenmeis- jes, en als hoofdnummer een man die van worstvormige bal- lonnen dieren kon kneden en daar veel te lang over deed. maar die dat weer goed maakte j| door vele tientallen ballonnen het publiek in te sturen. Dat gaf natuurlijk veel aanleiding tot vrolijkheid, meer in ieder ge- val dan het Poorterscabaret, een groepje journalisten dat het Brandpunt-programma vanuit Nieuwspoort moest opvrolijken. Van de teksten kon gezegd worden, dat zij een kern van waarheid bevatten, maar ieder sprankje geest of humor misten, wat het begrijpelijk maakt, dat er door de betreffende journa- listen altijd zo bulderend ge- lachen werd om De Quay. ,3este" nummer van Nieuws- s poort was gisteren het gesprek met Rooi vink, die zei bij deze j= kabinetsformatie geen „dwars- ligger" te zijn en die met klem f§ betoogde dat de AR-fractie una- niem besloten had met de KVP en de PvdA in zee te gaan. ffiiinMiiiiiiiiiiiiininiiiniiiiiM VOOR WOENSDAG 7 APRIL Uitz. van de Boeren Partij. Spreker: De heer Koekoek, voorzitter van de Boe ren Partij. 18.30 R.VU.: Schijnwerper op het toneel, door drs. G. J. de Voogd. 19.00 V. d. kind. 19.10 Jazzmuz. 19.30 Artistieke staalkaart. 20.00 Nws. 20.05 Reportage voetbalwedstrijd Nederland - cimbelklass. muz. 23.25 Fluit, piano i harp: moderne Ned. muziek. 23.55- de prot. chr. orga nisaties. 18.45 Nwe gram. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 21.55 Kruiswegen: Passiedienst. 22.20 Sport in 't kort 22.30 Nws. 22.40 Mez zo-sopraan en piano: moderne liederen. 23.10 Evangelieverkondiging ln wereld perspectief, lezing (3). 23.25 Lichte gr. James; Willow weep for i a little girl (Moll), id'.; Id.; The id.; Imbote (Sapseid), Orkest Bert (Le- i'clock jump (James) pseid), r Kaempfert; Parlez-moi d' GayOrkest Edelhagen; Mi by Kaye; Kanimambo (Fonseca), Los Espartoles; Forget string - Whafs Webster. Roy Eldridge, Flip Phillips. 8.50 Ochtendgym. 9.00_De groenteman. norecital: moderne i 12.00 Lichte ork.muzlek. 12.27 Meded t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Licht ens. en zangsoliste. 12.50 Draaiorgel- Lichte orkjnuz. 14.00 Bariton en pia no: moderne en klass. liederen. 14.30 Dieren in en rondom het huis, progr. over huisdieren. 15.15 Gitaarspel met begeleiding. 15.30 Radio Kamer- >rogramma in een Notedop. 17.00 Min- Plm. 8.00 Overweging). 8.30 Nws. Leven op het land, gesprek. 12.27 Me- beloverdenking. 16.30 Lichte gram. 17.00 V. orkestbe* muziek. TELEVISIEPROGRAMMA'S AVRO: 15.00-15.45 V. d. '00 Nws. In het kort. 1 i Beer. 19.06 De Verrek! Jeugdjournaal. 19.15 Van gewest tot gewest., reg. journaal. AVRO: 19.3" Jump Jackson; El botellero (Blanco) AVRÓ's Televizier. 20.40 Danscontras- Hugo Blanco; Roses from the South Zacharias; t 122.35 Journaaf. SCHAKEL „VAN 00Y" KORT OF LANG. Ook in kleuren. Uit voorraad leverbaar. HET HUIS VAN VERTROUWEN, DAT VERTROUWEN GEEFT ADR. VAN 00Y JR. Breestraat 39 - Leiden Reoht over postkantoor. Theo Ruiter begraven Op de Amsterdamse begraafplaats Zorgvliet was gistermiddag de aula te klein om alle honderden vrienden en bekenden te bevatten, die de vo rige week donderdagavond op 54- jarige leeftijd overleden verzetsheld, de caféhouder Theo Ruiter een laat ste groet wilden brengen. Het comité, pas nog ln verhand met zijn vijfentwintigjarig Jubileum een grootse huldiging had bereid, mensen die door zijn toedoen in de oorlog gered zijn, artiesten, oud-ar tiesten die in zijn café een gastvrij onthaal vonden, kortom zeer velen vergezelden hem naar zijn laatste rustplaats. Show, Saarlandse korte documentaire rond het Wlt-Gele Kruis. 20.55 Het grote avontuur, serie gedramatiseerde episodes uit de ge-

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5