xpor t van bloemen steeg belangrijk E.E.G regeling u noodzakelijk Bunker zet overleg in Djakarta voort Portugese studenten beschuldigen politie van folteringen Gladiolentelers zijn tegen minimumprijzen Over 3 jaar evenveel Vlaamse als Waalse diplomaten in België Nieuwe Moskou grenzen van garantie van huidige Polen voor 9 Weg naar onbeperkt vrije loonvorming ligt thans opeW LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 7 APRIL 1965 Het jaar 1964 heeft voor de mkwekerij gunstige bedrijfs- jultaten opgeleverd. De totale jort van siergewassen steeg i 432 miljoen gulden in 1963 1504 gulden in 1964. De sterk- toeneming viel waar te ne- bij de bloemkwekerijpro- Ikten, waarvan de uitvoer met miljoen gulden toenam tot 8 miljoen gulden. De omzetten i de bloemenveilingen belie- i in het afgelopen jaar 167,5 |joen gulden. 11.3 procent r dan in 1963. it werd gisteren meegedeeld door heer H. P. Th. Kolk, voorzitter de groep bloemkwekers van de undse Katholieke Bloemisten- rad, op de algemene vergade- deze groep in Utrecht, noemde het verheugend, dat |export naar Frankrijk in 1964 is lubbeld. In de eerste twee maan de totale uitvoer ongeveer 2.5 miljoen gulden toe ten opzichte van dezelfde ide in 1964. In dit ver- merkte de heer Kolk op, dat zich bij deze gunstige ontwik- g terdege moet blijven realise- dat de bloemkwekerij een zeer tsbare, conjunctuur-gevoelige be- is. aanleiding van het feit, dat in EEG-verband nog niet in agd, te komen tot een ge- mschappelijke regeling voor de teelt in het algemeen en de J mkwekerij in het bijzonder, zei I dat dit voor Nederland een on- f| edigende situatie schept, vooral linate de EEG meer inhoud ft voor andere sectoren in de lbouw. lerzijds, aldus de heer Kolk, nt de Europese Commissie een achtende houding aan met be king tot het realiseren van een eenschappelijke regeling, maar erzyds bekritiseert zij onze natio- regelingen, die zijn getroffen krt belang van een goede markt- tning. 9 NKB is van oordeel, dat deze Jonale regelingen onverkort ge- de Europese Commissie niet in staat blijkt, een gemeenschappelijke rege ling door te voeren. Europese integratie Het probleem van de Europese in tegratie werd uitvoeriger belicht door mr. N. Luitse, secretaris van het Pro- duktschap voor Siergewassen, merkte onder meer op, dat het pro- duktschap, dat de belangen vai bedrijfstak het beste kent, deze be langen niet rechtstreeks kan verde digen by de Europese Commissie in Brussel, maar is aangewezen op medewerking van het ministerie Landbouw en het ministerie van Bui tenlandse Zaken. Twee doden bij wanordelijkheden in Lima (Peru) De hevige wanordelijkheden, die zich sinds twee dagen in Lima voor doen in verband met het verhogen de tarieven der openbare ver voersmiddelen in de Peruaanse hoofdstad, hebben gisteren twee do den, onder wie een jongen van veertien, gevergd. Een honderdtal personen werd gewond. Er zijn ruim honderd personen gearresteerd. De betogers tegen de tariefsverho gingen hebben achttien autobussen brand gestoken en een vijftigtal beschadigd. De Peruaanse autoriteiten hebben, verband met de wanordelijkhe- :n, een aantal grondwettelijke waarborgen tijdelijk buiten werking gesteld, zoals het recht van verga dering, de onbelemmerde bewegings vrijheid en de onschendbaarheid van het woonhuis. Vclgens de politie hebben bepaalde betogers vuurwapens gebruikt. Het is nog niet bekend onder welke om- standgheden de twee personen, die tengevolge van de wanordelijkheden de dood vonden, het leven hebben dhaafd dienen te blijven zolang gelaten. ciale Amerikaanse afgezant worth Bunker zet in Djakarta overleg met Indonesische leiders rt in een poging de betrekkingen sen de Verenigde Staten en Indo die op een dieptepunt zijn igeland, te verbeteren. Voor dins- stond een ontmoeting met de onesische minister van Buiten- Ise Zaken, dr. Soebandrio, op het jramma, terwijl Bunker vrijdag een gesprek zal hebben met sident Soekamo. Uit het overleg sen Bunker en Soekamo van zon- meende men wat hoop te kun- putten na een mededeling, dat ie landen waren overeengekomen o min mogelijk te prikkelen", sbandrio deed deze hoop echter er weer vervagen door te zeggen I bepaalde punten zijn wij het 1 ver eens, dat wij het oneens zijn". Junker, een -ooraanstaand diplo- at, die in 1962 als VN-bemidde- optrad in het conflict tussen derland en Indonesië westelijk uw-Guinea, voerde maandag ge ïnde drieëneenhalf uur afzonder- e gesprekken met Indonesische re- ingsfunctionarissen, onder wie de lister voor gas- en oliewinning, iroel Saleh, die tevens derde vice- is. Men acht het waar- lijnlijk dat daarbij dj oositie van drie Amerikaanse oliemaatschap- Caltec, Stanvac en Panam er spra!:e is gekomen die de vo- S maand hun vestigingen in Indo le onder regeringstoezicht ge- tatst zagen. Volgens het officiële Indonesische iboreau Antara heeft minister leh de Amerikaanse diplomaat ge- dat de investering van buiten- ids kapitaal in Indonesië niet lan- gehandhaafd kan worden. „Over- K.K.K. drong (evangenis binnen |ln Prosperity in de Amerikaanse t Zuid-Carolina zijn mannen, wi© men vermoedt dat zij leden de Ku Klux Klan zijn. de ge- mgp.nis binnengedrongen en heb- een neger uit zijn cel gehaald, adat de mannen de neger hadden •slagen, sloten ze hem weer op en toien de vlucht. De neger zat sedert zaterdag ge togen wegens het gebruik van ge- eld tegen een politie-agent. De gevangenisbewaker die het in- öent meldde zei dat de mannen Ie mantels met kappen droegen, de eger hadden gezegd dat elk nieuw pweld tegen politie-agenten door pgers zwaar zou worden gestraft. blijfselen van buitenlands kapitaal in Indonesië scheppen altijd sociale conflicten en politieke tegenstellin gen", aldus Saleh. argumentatie verloren gaat als het produktschap eerst het ministerie van Landbouw moet overtuigen en dit op zijn beurt het ministerie van Buitenlandse Zaken, dat geen be moeienis heeft mhet het vak en af kerig is van elke hofprocedure. Minister Biesheuvel heeft in de Raad van Ministers van 25 Januari van de commissie geëist, dat er op korte termijn een ontwerp voor een gemeenschappelijke politiek wor^t ingediend. Maar, aldus mr. Luitse, als dit ontwerp ervan blijft uitgaan, dat de bezwaren van de Europese Commissie tegen de Nederlandse marktorganisatie gerechtvaardigd zal deze gemeenschappelijke politiek geen waarborg kunnen ge- voor de werkgelegenheid en d( levensstandaard van producenten en handelaren in de siergewassensector, die gelijkwaardig zfjn aan die, welke thans door de nationale marktorga nisatie worden geboden. 3 men een hofprocedure wil mijden, zal volgens hem in ieder ge val getracht moeten worden, door overleg met het directoraat-generaal de Landbouw en de juridische dienst van de Europese Commissie, de bestaande geschilpunten uit de weg te ruimen. Student vermist De commissaris van politie in Wassenaar verzoekt namens ouders te worden bekendgemaakt met de verblijfplaats van Willem Johannes Lantinga, roepnaam Pim, oud 23 jaar, student wonende Wassenaar. Htf verliet op maandag 29 maart in overspannen toestand de ouder lijke woning en is sindsdien spoor loos. Hij nam geen geld of kleding ee. Een ongeluk wordt gevreesd. Signalement, lang 1.90 meter, slank postuur, gladgekamd blond haar met scheiding aan de linkerzijde, blauwe ogen en smal gelaat. Hij was gekleed in een camelkleurige overjas, bruin kostuum en zwarte lage schoe- Inlichtingen aan de politie in Wassenaar (tel. 017513333) of de plaatselijke politie. Birrenbach weer in Israël De speciale Westduitse afgezant Birrenbach is gisteren in Tel Aviv aangekomen om voor de derde maal sinds zijn land Israël het aanknopen van diplomatieke betrekkingen aan bood met de Israëlische regering te beraadslagen. Birrenbach wordt dit maal vergezeld door Rolf Pauls, een hoge ambtenaar van het Westduitse ministerie van Buitenlandse Zaken. sei bij zijn aankomst op het vliegveld van Tel Aviv te hopen dat zijn besprekingen met de regering tijdens dit bezoek kunnen worden afgesloten. Hij wist nog niet, hoe lang hij in Israël zou blijven. Zes studenten, die ervan wor den beschuldigd tot de buiten de wet gestelde Portugese commu nistische partij te behoren, heb ben gisteren in Lissabon voor een rechtbank verklaard dat zij tijdens de ondervraging door de politieke commissie op „onmen selijke wijze" zijn gefolterd. Een 23-jarige student van de tech nische hogeschool vertelde de rech ter, dat de politie-inspecteur tijdens een verhoor tegen hem had gezegd: „Je zult dit vertrek krankzinnig of dood verlaten als je deze bekentenis niet ondertekent". De student zei voorts, dat de inspecteur hem een glas naar het hoofd had gesmeten en hem had gedwongen de muren en vloeren schoon te maken met zijn handen om het bloed weg te vegen. Een andere student vertelde, dat de politie hem gedurende drie dagen en vier nachten belette te slapen door hem aanhoudend te ondervragen. Weer een andere student verklaarde dat men hem vele men achtereen ln de houding had laten staan en dat men ook hem had belet te slapen door met de deuren te smijten en hard op de tafel te slaan. Verschil lende malen wees de rechter de ge tuigenissen van de studenten over folteringen van de hand als „niet ter zake doend". Alle studenten ontken den lid te zijn van de communistische partij. Hun verdedigers zeiden echter dat zij deelgenomen hadden aan ac tiviteiten in de studentenverenigin gen. Bij de kwestie van het al of niet lid zijn van de communistische partij vroeg de openbare aanklager aan een der studenten hoe het mogelijk was dat twee boeken over het communis me in zijn woning werden gevonden De verdediger reageerde daarop on middellijk door te verklaren dat de desbetreffende boeken verkrijgbaar zijn in een boekwinkel in begonnen de eerste van 95 getuigen voor de verdediging ver klaringen af te leggen. Onder hen zijn de hoofdredacteur Politie in Romen bezet gasfabriek De politie heeft gisteren de gas fabriek van Rome bezet om te hinderen, dat stakers het toeziohts- personeel beletten de gasvoorziening gaande te houden. Meer dan 300 politie nam de fabriek over, nadat honderden arbeiders daar het werk hadden neergelegd. Desondanks de gasdruk onregelmatig en te voor vele delen van de stad or kunnen koken. De staking van de melkrijders duurt eveneens nog voort. Zij willen betere lonen en meer personeel in de melkfabrieken. De staking bij het telefoonkantoor, welke 1 april begon zal tot 20 april duren. Proces tegen Gestapo-leider De openbare aanklager bi) de rechtbank in Bochum heeft gisteren de 56-jarige Heinrich Hamann in staat van beschuldiging gesteld, die in de oorlog als hoofd van de Ge stapo in Neusandez, ten zuidwesten van Krakau, verantwoordelijk zou zijn geweest voor de dood van 17.000 joden en Polen. Veertig joden zou Hamann eigenhandig hebben ver moord. Na de oorlog woonde hij on der een valse naam eerst in noord- Duitsland en daarna in het Ruhr- gebied. Bijna vijf jaar geleden werd hij in hechtenis genomen. Men ver wacht dat het proces in oktober zal beginnen. Dan zullen ook vijftien voormalige ondergeschikten van Hamann zich moeten verantwoorden. Schroder moet dultse minister i ken Gerhard Schröder ls ln Beleren aangekomen De West- Buitenlandse Za- Tegernsee te ge- -ip. werd begeleid door zijn echtgenote. Serieuze pogingen tot vrijheid van handelen De Nederlandse gladiolenkwekers i exporteurs hebben zich in meer derheid uitgesproken voor de af schaffing van de minimumexport prijzen. De vereniging had van het bestuur van het Produktschap voor Siergewassen het verzoek gekregen haar een advies te verstrekken over deze prijzen. De Belgische minister van Buiten landse Zaken, Spaak, heeft gisteren de verwachting uitgesproken, dat ln 1968 het „taalevenwicht" in de bui tenlandse dienst van België sal zijn bereikt. Arrestaties in Bakoe na dood van student De Russische politie heeft naar aanleiding van de dood van de Gha- student Dakoe in Bakoe twee of drie verdachte personen aange houden, zo heeft de Ghanese am bassadeur in Moskou gisteren be kendgemaakt. Hy zei, dat één der arrestanten een buitenlander was hij de nationaliteit niet kende. Dakoe werd vorige maand dood gevonden. Er was een vermoeden dat de student, die pas een half jaar ln de Sow jet-Unie studeerde, was ver moord. aanleiding van ait geval zijn inmiddels 29 studenten uit Kenia die ln Bakoe studeerden, naar hun land blad en verscheidene hoogleraren. De teruggekeerd. In Nairobi beklaagden politiebewaking om de rechtbank I zij zich over hun behandeling ln werd versterkt. Rusland. De hoogste leiders van Polen en de Sowjet-Unie zyn gisteren achter gesloten deuren bjjeen gekomen om een nieuw vriendschapsverdrag op te stellen, dat een nieuwe stap schijnt te worden naar het vereeuwigen van de splitsing van Duitsland. De leider van de communistische partij in de Sowjet-Unie, Brezjnew, premier Kosigin en de minister van Buitenlandse Zaken Gromiko zullen vjjf dagen in Warschau bljjven. Zij houden by hun besprekingen met de Polen het oog scherp gericht op de situatie in Berlijn. Er zyn nog geen bijzonderheden bekend gemaakt over het nieuwe pact tussen Polen en de Sowjet-Unie, dat donderdag in Warschau zal wor den ondertekend en in de plaats komt van een verdrag van 1945, dat gericht was tegen Hitiers „Derde Rijk". Volgens welingelichte zegslieden maakt het nieuwe verdrag uitdruk kelijk gewag van het bestaan van twee Duitse staten, Oost- en West- Duitsland alsmede van je overdracht het Poolse gebied aan Rusland en het Duitse gebied aan Polen, on middellijk na de oorlog. Een deel van Duitsland werd des- t jds in de overeenkomst van Pots dam, die na het oude Pools-Rus- sische verdrag werd gesloten, onder Pools bestuur geplaatst. Het commu- nitische blok en Frankrijk beschou wen dit als definitief, maar Enge land en de Ver. Staten achten het, hangende een regeling voor geheel Duitsland, voorlopig. Ook West-Duitsland erkent de na oorlogse grenzen niet en ziet ze on gaarne opgenomen in welk verdrag dan ook. De situatie zou vandaag worden gedramatiseerd In Wroclaw (het vroegere Breslau), de grootste stad in het westen van Polen waar Brezj new en Kosigin een massale bijeen komst zullen büwonen waarop zij, naar wordt verwacht, zullen beloven met Polen solidair te zijn in het be schermen van zijn huidige grenzen. Wroclaw is op Westduitse kaarten een deel van Duitsland en wordt daar nog aangeduid met de naam Breslau. De bijeenkomst zou plaatsvinden op hetzelfde ogenblik, waarop in Berlijn het Westduitse parlement bijeenkomt gische diplomaten kwam weer eens aan de orde bij de bespreking in de Kamer van een wetsontwerp van minister Spaak om een reeds in 1958 gedane bevordering van 46 ambte naren van Buitenlandse Zaken te bekrachtigen. Deze benoeming werd ln december van vorig jaar door de Raad van State in Brussel nietig verklaard, omdat geen rekening was gehouden met bepalingen over het „taaleven wicht" en daarvoor in de wet aange wezen organen niet waren geraad pleegd. Dit arrest betekende voor de bevorderde ambtenaren, dat zij niet alleen sinds 1958 te veel salaris hebben ontvangen, maar ook dat zij in de buitenlandse dienst diploma tieke functies hebben vervuld, die niet in overeenstemming waren met hun rang! Het arrest van de raad kwam pas zes jaar na de benoemin gen doordat het ministerie van Buit. Zaken pas in 1963 de nodige dossiers overmaakte. Om te voorkomen dat bedoelde ambtenaren het slachtoffer zouden worden van een fout van minister Spaak's voorganger diende hij speciaal wetsontwerp in om de be vordering met terugwerkende kracht wettelijk te maken. De Senaat keur de dit ontwerp goed, maar in de Kamer werden amendementen gesteld door Vlaamse leden vai katholieke regeringsfractie, daarin gesteund door Vlaamse socialisten Deze amendementen beogen het „taalevenwicht" ln de Belgische buitenlandse dienst te bevorderen. Hoewel minister Spaak gistermiddag >gde, dat er nog geen voldoende Nederlandstalige diplomaten zijn s reeds een evenwicht te be reiken, maar dat van negen belang rijke diplomatieke posten er vier door Vlamingen en vyf door Walen den bezet, werd het ontwerp terug- aden naar de Kamercommissie voor Buitenlandse Zaken. Zodra deze oplossing heeft gevonden zal de openbare behandeling van het wets ontwerp worden voortgezet. Nieuwe aardschok in Griekenland Het midden van de Peloponnesus (Griekenland) waar een aardbeving een half dozijn dorpen heeft verwoest en 30.000 personen dakloos heeft ge maakt, werd gisteren opgeschrikt door een nieuwe aardschok. De nieuwe schok een lichte werd waargenomen tijdens een be zoek van de Griekse minister voor de Volksgezondheid aan het rampgebied en veroorzaakte een paniek onder de reeds angstige overlevenden van de eerste aardbeving. De schok deed het dak en een muur van een gehavende kerk instor ten, slechts tien minuten voor een dienst voor tien van de slachtoffers zou worden gehouden. Twee personen werden licht gewond. Volgens een schatting van de po litie heeft de aardbeving in Megalo polis en Ln de omgeving van deze gemeente 1.085 huizen verwoest en 3.000 zwaar beschadigd. Vee zwerft onbeheerd tussen de puinhopen van de dorpen. De herders zijn gevlucht, omgekomen of ge wond. Het bestuur, van mening zijnde, dat deze prijzen beslist dienden worden vastgesteld, liet bij monde van de wnd.-voorzitter, de heer Nic. Nijssen, vertellen, dat het meende de prijzen te kunnen verlagen. Het stelde voor, de 14/op voor f. 6.50, de 12/14 voor f. 5.50, de 10/12 voor de 8/10 voor f. 2.75, de 6/8 f. 1.75, de 4/6 voor f. 1.20 en de 2/4 voor f. 0.60 aan het Produktschap voor Siergewassen te adviseren. De vergadering wilde echter vrijheid. De vergaderden waren nogal gede cideerd in hun uitspraken. De heer J. Fit was de eerste spreker, die zijn teleurstelling uitsprak over de door het bestuur voorgestelde prijzen. Hij wees er op, dat zeer veel kwekers al vele jaren van mening zijn, dat de prijzen voor Nederland alleen geen nut hebben. Als er toch minimum prijzen moesten komen zou men ze zo laag moeten zetten, dat geen mens er voor kon verkopen. Hij stelde voor eerst te stemmen over de opheffing van deze minimrum-exportprijzen of anders te beginnen bij f. 4.voor de veertienen. Volgens het bestuur zou het PVS deze wens tot vrijheid nooit over nemen. Men zou dus wel met prijzen moeten komen. De leden verklaar den, dat het bestuur zich dan maar niet meer moest bekommeren om de mening van de leden. De vereniging behoefde dan nooit meer advies uit te brengen. Na enig heen en weer gepraat bracht de voorzitter het voorstel Fit in stemming. Honderd kwekers en exporteurs verklaarden zich tegen het vaststellen van minimumexport prijzen. Tweeentwintig wilden ze wel handhaven. Nog even probeerde de voorzitter om toch nog daarbij te vermelden, dat men als er minimum- exportprijzen noodzakelijk zijn, deze als volgt zou willen zien. Zover kwam hij echter niet. De lage prijzen, die de heer Fit noemde stuitten op bezwaren van verschillende kanten en het feit, dat men alles wenste zou men niet moe ten verzwakken door toch met prij zen te komen. De voorzitter zag het nut er niet van in om tegen de zin van de ver gadering in te werken en vroeg of men er dan voor was om géén prijzen te noemen. De stemmingverhouding onderging geen wijziging ten opzichte van de eerste stemming. Men was het spoedig met elkaar eens en stond dus binnen het uur weer buiten. In Selma in de Amerikaanse staat Alabama is men begonnen met de inschrijving van nieuwe kiesgerechtigden. Een grote me- nigte, onder wie vele kleurlin gen. luisterde naar het afroepen van de namen. Er deden zich geen incidenten voor. Geen volksstemming in 1969 in West-Irian Opheldering aan Djakarta gevraagd (Van onze parlementaire redacteur) Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag heeft via de ambassadeur in Djakarta inlichtin gen verzocht over een rede van de Indonesische minister van Buiten landse Zaken, Soebandrio. Deze zou volgens het Amerikaanse persbureau U.P.I. hebben gezegd, dat er ln 1969 geen volksstemming zou worden ge houden over de toekomst van West- Irian (voormalig Nederlands Nieuw- Guinea). Zolang Den Haag de offi ciële tekst niet heeft bestudeerd, onthoudt men zich van commentaar. Soebandrio, die tevens minister is voor zaken betreffende West-Irian zou een en ander hebben gezegd ln een rede by de installatie van het nieuwe bureau voor de ontwikkeling van West-Irian. Senaat: geen debat met minister Luns (Van onze parlementaire redacteur) De Eerste Kamer is gisteren akkoord gegaan met de begroting Buitenlandse Zaken. Er la over deze begroting geen discussie ge voerd. De voorzitter van de commis- van Buitenlandse Zaken, dr. Berg huis deelde mee, dat naar de me ning van de commissie de gedach- tenwissellng met de demissionaire minister beter achterwege kon biy- Een dergehjke discussie leek hem op dit moment niet zinvoL Wel stelde hy voor dat hy na optreden het nieuwe kabinet met de Eer ste Kamer zo snel mogeiyk een dis cussie over het hoofdstuk Buiten landse Zaken zal kunnen hebben met de nieuwe minister van Bui tenlandse Zaken. De pacifisten stemden zoals ge- bruikeiyk tegen deze begroting. Hiermee was de Eerste Kamer zonder hoofdeiyke stemming akkoord ge gaan met de wet tot wering van on gewenste handwapenen, de zoge noemde anti-stiletto-wet. B. R00LVINK: „De aanhoudende hoogconjunctuur, gepaard gaande met een zeer»gespannen arbeidsmarkt, heeft het onmogelijk gemaakt, de lonen aan het lijntje te houden. Na jarenlange ervaring zowel vóór als na 1959 doen we er verstandig aan. dit maar ronduit te erkennen". Aldus de heer B. Roolvink, lid de Tweede Kamer en oud-staatsse cretaris van Sociale Zaken en Volks gezondheid, vanmiddag in Lunteren. Hjj sprak daar op de algemene ver gadering van de chr. kruideniers- bond. Na de centraal geleide en de ge differentieerde loonpolitiek is de loonvorming geheel in handen van het georganiseerde bedrijfsleven ge komen, zo zei de heer Roolvink. Maar ook dit systeem bhjkt niet houdbaar te zyn. Aangezien er geen tussen - i sohynt te bestaan, meent hy, dat de weg naar een by na onbeperkt e vryheid thans openligt. Het enige middel, dat de overheid dan nog ter beschikking bbjft staan is, indien noodzakelijk, het afkondigen van korte of langere loon pauzes. Overigens zullen bedryfsleven en overheid er volgens de heer Roolvink goed aan doen, zich te bly'ven bezin nen op de situatie. In dit verband merkte hy op, dat een algehele vry heid op loongebied onafwendbare ge volgen heeft voor het prysbeleid, ter- wyl grotere verschillen in de belo ning eveneens onvermydeiyk zullen zyn. Nu het bel angry ke instrument van de loonpolitiek de overheid niet meer als voorheen ten dienste zal staan, zal zy naar het oordeel van de heer Roolvink een des te doeltreffender gebruik van de overgebleven Instru menten moeten maken. Hij meent, dat daarnaast een geregeld overleg tussen overheid en centrale organi saties van werkgevers en werknemers heilzaam kan werken. Overigens, al dus de heer Roolvink, is hiermee het laatste woord over de loonpolitiek nog niet gesproken. By enige terug gang van de werkgelegenheid of een te sterk opdringende inflatie kunnen de gedachten spoedig veranderen.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 11