Hartelijke sfeer bij Franse overleg Panamese registratie op vliegtuig vervalst MET EEN ENKEL WOORD LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 3 APRIL 1965 DE Turkse regering heeft eer wel heel drastisch besluit ge nomen: zij weigert de voor malige president van Equador, Galo Plaza, nog langer te erkennen VN-berrüddelaar op Cyprus. Naar de mening van Ankara zou hij in rapport, dat hy dezer dagen i legde aan secretaris-generaal Oe Thant, zijn bevoegdheden te buiten zijn gegaan. Bovendien kunnen zijn opvattingen „niet dienen als basis voor de toekomst". Plaza zou - is officieel nog weinig bekend zijn rapport een tegenstander zijn van vereniging van Cyprus met Griekenland (enosis), ook niet federale vorm. Daar kan Turkije moeilijk bezwaar tegen hebben. An kara's bedenkingen gelden dan ook een ander voorstel van Plaza, die n.l, het vetorecht van de Turkse min derheid op Cyprus afgeschaft wil zien. En hier raakte de bemiddelaar aan de gevoeligste zenuw. Voor beide partijen, want de Grieks- Cyprioten zijn altijd al tegenstan ders van deze bepaling in de grondwet geweest, omdat de Turks- Cyprioten daardoor het bestuursbe leid verlammen, terwijl deze laatsten er met alle kracht aan willen vast houden, omdat zij dat vetorecht als de enige barrière tegen de willekeur van Makarios beschouwen. De scherpe reactie van Turkse zijde is dus wel verklaarbaar. Ankara heeft geen vertrouwen in Plaza's voorstel, dat een nieuwe grondwet beoogt met bestuur door de (Griekse) meerder heid op het eiland onder garantie van „normale rechten voor de min derheid". De Turken, zowel op Cy prus zelf als in het moederland, hebben evenwel geen fiducie in Makarios en zijn aanhang. Zij vre zen, by verlies van het vetorecht, overgeleverd te zijn aan een meer derheid, die geen enkel respect heeft voor het Turkse volksdeel. Hier wreekt zich de onverdraagzaamheid van een president, die geen oog heeft voor de moeilijke, maar toch ook aantrekkelijke veelkleurigheid van de samenstelling der bevolking. Ma karios is in feite een eenheids maniak: de Grieks-Cyprioten moe ten het voor het zeggen hebben en voor dit doel is hij bereid de Ver enigde Naties te dwingen een leger van zesduizend man op het eiland te houden en, erger nog, Sowjetrus- sische raketten te aanvaarden met het gevaar van een „Cuba in de Middellandse Zee". Deze feiten to nen onomstotelijk aan, dat deze als aartsbisschop vermomde despoot tot het uiterste wil gaan om zijn zin door te drijven. Een wijs politicus zou, in zijn plaats, uit alle macht gezocht hebben naar een of andere vorm van federale samenwerking en daarmee het vertrouwen van de Turkse minderheid hebben gewon nen. Maar dat grote grondbeginsel van ware democratie: erkennen dat ook de minderheid tot haar recht dient te komen, is hem nog altijd vreemd gebleven. Het probleem- Cyprus is dus niets anders dan een vertrouwenscrisis, die pas uit de wereld geholpen kan worden als de positie van het Turkse volksdeel is gewaarborgd. Wilson bij De Gaulle in Parijs President De Gaulle van Frankrijk en premier Wilson van Engeland hebben gisteroch tend en -middag in Parijs de vraagstukken, die hun beide landen raken, in grote lijnen be sproken. De besproken onder werpen waren o.a. de situatie Vietnam, Afrika, het Midden- Oosten, de Frans-Britse samen werking, in het bijzonder op het terrein van de vliegtuigindustrie en economische en financiële vraagstukken. Van Franse zyde toonde men zich zeer voldaan en noemde de gedach- tenwisseling van vrijdag „positief". De sfeer van de gesprekken was ont spannen en zeer vriendsdhappelyk, Het Europese vraagstuk, dat giste ren niet aangesneden schijnt te zijn, zou wellicht bij de besprekingen vandaag aan de orde komen. Gelijktijdig met de besprekingen tussen De Gaulle en Wilson hadden de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Couve de Murville en Engelse ambtgenoot Michael Stewart een onderhoud. Britse functionarissen in Parijs leg den de nadruk op de mogelijkheid dat het Britse vliegtuig TSR-2 een gezamenlijk Frans-Britse project zou kunnen worden. Volgens deze func tionarissen was deze mogelijkheid een van de voornaamste onderwerpen van het gesprek tussen Wilson en De Gaulle geweest. Binnenkort zullen de ministers van Defensie en Luchtvaart van Enge land en Frankrijk bijeenkomen om toekomstige luchtvaartprojecten te spreken. Waar en wanneer moet worden vastgesteld. HELAAS, hetzelfde gemis aan begrip voor anderen, zoals men dat bij de president van Cyprus aan treft, is ook een eigenschap van het Franse staatshoofd, die maar één doel heeft: de Franse haan koning te laten kraaien. Vandaar de mis lukking van het overleg in Rome tussen de Franse minister van Bui tenlandse Zaken Couve de Murville en zijn Italiaanse collega Fanfani. De voorgenomen conferentie in Venetië over politieke samenwerking tussen de Zes is daardoor op de lange baan geschoven. Zeker, Parijs wil wel confereren, maar dan op Franse voorwaarden. Een politieke unie zou echter de buitenlandse politiek, het defensiebeleid en de culturele samenwerking omvatten en die drie gebieden zijn toch waarlijk veel te belangrijk om ze uitsluitend aan de hand van president De Gaulle te betreden. Vooral bij bui tenlandse zaken en defensie „gaan belangen een rol spelen, die ver uitgaan boven die van de zes EEG- landen en zelfs boven het ruimere Westeuropese belang", zoals oud minister De Pous het enige tijd ge leden uitdrukte. „De defensiepolitiek van de Westerse wereld is een Atlan tische aangelegenheid, waarbij zowel Groot-Brittannië als de Verenigde Staten zijn betrokken". Maar pre sident De Gaulle denkt niet in westelijke maar in oostelijke rich ting. Opmerkelijk is zijn „flirt" met de Sowjet-Unie. De Gaulle wil een Europa van de Atlantische Oceaan tot aan de Oeral, gebaseerd op een „as" Parijs—Moskou. In dit schema past vooral het Frans-Russische akkoord over kleurentelevisie, waar mee ook belangrijke andere vraag stukken zijn gemoeid. Bovendien is de groei van de „Zes" de Kremlin- leiding allang een doorn in het oog en zo gezien is de mislukking van het overleg in Rome over een latere conferentie in Venetië volkomen doorzichtig: het is een concessie van de Franse president aan de nieuwe kameraden In Moskou. Parijs speelt daarmee een zeer egoïstisch spel, dat op den duur uiterst gevaarlijke ge volgen kan hebben. Zelfs in West- Duitsland begint men ongerust te worden. Veelzeggend is de uitlating van minister van Buitenlandse Zaken Schroder, die dezer dagen nog eens waarschuwde, dat de toegenomen communistische activiteit in Azië en Afrika allerminst het einde betekent van de ondermijningsactie in Europa. En hij voegde daaraan toe: „Men moet zich niet laten verleiden te denken, dat de veiligheid binnen de NAVO het recht geeft op onbeperkt zelfstandig optreden. Wij moeten ons bewust blijven, dat er grenzen zffn aan onafhankelijkheid, wil de allian tie als geheel niet in gevaar ge bracht worden". Schröder zei dit op het congres van zijn christendemo cratische partij en velen beschouw den deze woorden als een waar schuwing aan de pro-gaullisten in Gedenkboek over de jodenvervolging Tegen het eind van deze maand, kort voor de 20ste oorlogsdoden-her- denking, zal als monografie no 10 van het Rijksinstituut voor oorlogsdocu mentatie verschijnen „Ondergang. De vervolging en verdelging van het Ne derlandse Jodendom 194045", een tweedelig boekwerk van de hand van prof. dr. J. Presser, hoogleraar aan de universiteit van Amsterdam. Het eerste exemplaar van dit volgens dr. L. de Jong, directeur van „oorlogsdocumentatie" standaard werk zal donderdagochtend 22 april worden aangeboden aan mr. G. van Hall als burgemeester van de stad die in ons land het zwaarst door de jo denvervolging werd getroffen. Burge meester Van Hall ontvangt het dan uit handen van de staatssecretaris van O K en W tijdens een plechtig heid in de voormalige Hollandse Schouwburg. Deze schouwburg is thans een stille plek van gedenken, „toen" was het de verzamelplaats van de joodse Amsterdammers die van daar via Westerbork naar de oorden hunner vernietiging werden gevoerd. Kerkelijk Leven kand. aldaar. GEREF. KERKEN Beroepen te Buitenpost (2e pred.pl.) Surhuister- Joure (2e pred.pl.j wolda CHR. GEREF. KERKEN schoten. GEREF. GEMEENTEN .uGiuGpen te Rotte Bijl te Genemuiden (2e pred.pl.) L. R. Krol te Mid- CHE Beroepen Beroepen te Rotterdam-Zuid P. j. Brons te Bun- De standpunten van Frankrijk e Engeland ten aanzien van de kwestie^ Vietnam bleken vrij ver uiteen te lopen. Over Afrika zijn de standpunten van Engeland en Frankrijk vrijwel gelijk. Ze verschillen slechts waar het Zuid-Afrika en Kongo-Leopold- stad betreft. Geen enkel menings verschil is er echter wat het Midden - Oosten aangaat. Wat de kwestie- Duitsland betreft, is opgemerkt, dat er op een ambassadeursconferentie in Washington een verschil aai dag is getreden tussen Frankrijk enerzijds en Engeland, West-Duits- land en de V,S. anderzijds op het Internationale huishoudbeurs De halfbereide produkten zullen een grotere plaats in de keuken gaan innemen, waaraan de huisvrouw zelf de laatste hand kan leggen. Dit is de mening van mevrouw prof. C. W. Visser, hoogleraar in de huishoudwe- tenschap aan de Landbouwhoge school in Wageningen, gisteren uitge sproken in haar rede ter opening van detwintigste internationale huis houdbeurs in het RAI-complex in Amsterdam. De beurs duurt tot 11 april. Deze twintigste beurs heeft twee thema's waarvan de voeding en zijn bereiding onder het motto „smakelijk eten gezond gezin" het eerste is. Aangezien de maaltijden in de keu ken worden bereid is als tweede thema gekozen: „Keuken en woonge- Andere facetten van de beurs zijn o.m. een lenteflora met duizenden bol bloemen honderden stands van Nederlandse en buitenlandse onder nemingen, een informatiecentrum de huisvrouwen en er worden modeshows gehouden. SPANJE BLIJFT ONRUSTIG Spaanse studenten hebben gisteren a Madrid en Valencia wederom be togingen gehouden terwijl nieuwelin gen zich aansloten bij een solidari- teitsstaking aan de universiteit van Salamanca. Ongeveer 150 Madrileen- stud enten hebben kranten ver scheurd als teken van protest tegen de officiële onderdrukking, nadat de politie hun had verhinderd een mars te houden op de Gran Via. In Valencia zijn woedende studen ten getrokken naar het gebouw van het dagblad „Diario de Levante" omdat het hun verklaring van steun de studentenactiviteiten in Ma drid en Barcelona niet had gepubli- :eerd. Ongeveer 200 betogers ver scheurden voor het gebouw exempla- van de krant voordat zij door de politie werden verjaagd. Na een tweede betoging op het Plaza del Caudillo in het hartje van Valencia werden meer dan 40 studenten door de politie aangehouden. NIEMAND STAK EEN HAND UIT In het hartje van Moskou is enkele dagen geleden, naar de Russische pers gisteren meldde, een 17-jarige jongen die zyn schoolvriendinnetje te hulp kwam toen dat werd lastig gevallen door vier onder invloed van alcohol verkerende jongelui doodge trapt onder de ogen van een aantal voorbijgangers die geen hand uitsta- om hem te helpen. De vier moordenaars zijn gearresteerd. punt van een Westelijk gebaar tegen over de Sowjet-Unie ten behoeve var de hereniging van Duitsland. Frank rijk zou het houden op een stap in Moskou en de drie andere landen zouden een eensluidende verklaring prefereren. Deze verklaring zou ech ter, wat Frankrijk betreft, niet in stry'd mogen zijn met de verklaring van generaal De Gaulle op 4 februari waarin de Franse president te ver staan geeft, dat de hereniging Duitsland in de eerste plaats Europese landen aangaat. Ouder dan de Neanderthaler De 70-jarige oudheidkundige Fran- gois Octobon, oud-hoogleraar in Nice, heeft een menselijke nekwervel ge vonden die meer dan 100.000 jaar oud is. Octobon zegt het been in mei 1964 gevonden te hebben in de grot van Lazaret, een hol op de hellingen van de Boronberg in de omgeving van Nice. Hy heeft de vondst niet eerder bekendgemaakt, omdat hy het been heeft laten onderzoeken door een laboratorium van de universiteit van Parijs. Dit laboratorium heeft bevestigd dat het de nekwervel van een mens is een niet van een aap. De man moet voor de ijstijd, meer dan 100.000 jaar geleden, geleefd hebben. Hierdoor zou hij ouder zijn dan de Neanderthaler. Tot de onlangs door een Iraakse ar cheologische groep opgegraven beel den en potten behoort een koperen voorwerp, dat uit 6000 voor Christus, het stenen tijdperk, schijnt te stam men. Een functionaris van het direc toraat van oudheidkunde in Bagdad heeft gezegd dat de vondst wellicht zou kunnen leiden tot een volledige wijziging van sommige theoriën over het stenen tijdperk. Het voorwerp, dat gevonden is bij Tel Oem al- Soewan bij de Samarra was volgens hem een bewijs dat oe mens eerder dan tot nog toe werd aangenomen van metaal gebruik wist te maken. EIS VIJF JAAR TEGEN DUIKER Een gevangenisstraf van vijf jaar met aftrek van voorarrest heeft mr. J. C. van de Berg, officier van Justitie bij de Utrechtse rechtbank, gisteren geëist tegen een 29-jarige free-lance duiker uit Diemen. In een jaar tijd heeft hij 17 diefstallen en inbraken gepleegd. Een aanslag met springstof een benzinestation in Utrecht vormde het hoogtepunt en tevens het einde van deze reeks. Een groot deel van deze delicten pleegde de duiker samen met een collega. Zij voerden ook tezamen de aanslag op het pomp station uit. De collega is vorig jaar september reeds tot een gevangenis straf van twee jaar met aftrek ver oordeeld. In de nacht van 16 op 17 april 1964 probeerden zij door middel van spring stof de kluis van het benzinestation Proostwetering te forceren. Beiden beschikten uit hoofde van hun functie explosieven en het benodigde in strumentarium om deze tot ontplof fing te brengen. Hun Utrechts avon- tuuur liep slecht af. Hoewel de kracht van de explosie groot was er werd een enorme ravage aangericht bleef de kluis dicht. In paniek (de mannen hadden niet verwacht dat de explosie zo krachtig was) vluchtten twee, maar zij werden snel ach terhaald. Uitspraak 13 april. Helbig in een moeilijk parket „Samenzweringsrapporten" geschre ven in onzichtbare inkt, betrekken in ernstige mate de voormalige assis tent van oud-kanselier Konrad Aden auer. Erich Helbig, in een zaak van hoogverraad waarvoor hij terecht staat voor het federale hof in Karls ruhe. Dit verklaarde de presiderende rechter Rothberg gisteren nadat handschriftdeskundigen en deskun digen van de inlichtingendienst ge tuigd hadden dat zij het handschrift van Helbig in het rapport geïden tificeerd hadden. De aanklager stelt dat de rappor ten die door Helbig samengesteld werden, via geheime kanalen naar Oost-Berlyn werden gestuurd. De rapporten, aldus de aanklager, gaan over de politiek inzake Berljjn van de federale regering, over vraagstuk ken betreffende de zonegrens en over kanselier Adenauer persoonlijk. Westduitse raketproef De gezamenlijke Westduitse vlieg tuigondernemingen hebben bekend gemaakt, dat donderdag op de Lüne- burger Heide, ten zuiden van Ham burg, een vier meter hoge raket met 2s is beproefd. Deze in West- Duitsland gemaakte raket zal de derde trap vormen van een Europese draagraket waarvan de eerste trap door Engeland en de tweede door Frankrijk wordt geleverd. Deze drie trapsraket moet volgens de plannen 1967 in Woomera in de Austra lische woestijn gelanceerd worden. Maand geëist tegen burgemeester De officier van Justitie by de rechtbank in Middelburg heeft gis teren een maand gevangenisstraf geëist tegen de voor drie maanden geschorste burgemeester van Kort- gene, die ervan wordt verdacht als burgemeester onjuiste declaraties te hebben ingediend. Ei* werden de burgemeester drie gevallen van valsheid in geschrifte ten laste gelegd. 'Hij zou dubbele declaraties hebben ingediend: zowel bij twee bouwondernemingen in Rotterdam, waarvoor hij als advi seur optrad, als bij de gemeente Kortgene. De officier van Justitie, mr. A. W. Rosingh achtte in twee van de drie gevallen het ten laste gelegde bewezen en eiste een maand gevangenisstraf. De raadsman, mr. A. J. van der Weel bepleitte vrijspraak. Het gaat hier om een bedrag van f 67.50 over een periode van drie jaar, zei mr. Van der Weel. Er is meer slordig heid dan opzet in het spel, meende de raadsman. Burgemeester Schuit bevesetigde dit met de opmerking dat het allemaal kleine vergissingen wa- Boete f 1500,- Daarna stond de burgemeester te recht voor de meervoudige economi sche strafkamer. Hier werd hem overtreding van de woningbouwwet ten laste gelegd. De burgemeester bewoont een Bogaers-woning, die door gebruik van duurdere materia- i len in een luxueuze uitvoering is gebouwd. Het voor deze woning vast gestelde bedrag van f 16.000,— was daardoor ver overschreden. De offi- achtte het ten laste gelegde be- •n en eiste f 1.500,— boete. Uit- ak in beide zaken over 14 dagen. „North Star" staat op Schiphol te verroesten De directeur-generaal van de Panamese Rijksluchtvaartdienst en de Panamese consul-generaal in Amsterdam hebben deze week de dienst luchtvaart der Rijkspolitie op Schiphol meegedeeld, dat de Panamese registratie (HP 925) op de "North Star", die op Schip hol wordt vastgehouden, is vervalst. Wape: Zij betoogden dat in Panama te genwoordig een regering aan de macht is, die het land eindelijk wil verlossen van dit registra- tiemisbruik in de lucht en op zee en voerden aan, dat de Panamese registratienummers volgend op de letter HP slechts tot 300 lopen en zeker niet tot 925. De directeur-ge neraal was speciaal uit Panama land gekomen om deze zaak, die volgens hem de Panamese luchtvaart in opspraak heeft ge bracht, te onderzoeken. :ns De „North Star" is het vier-moto- rige toestel van Canadese makelij, dat op 9 februari door twee Ame rikaanse vliegers uit Newcastle werd overgevlogen naar Schiphol en daar opviel door geknoei aan de registra tie. De letters HP 925 waren zwak jes met witte verf overgeschilderd. Voor de machine bleek een derde Amerikaanse vlieger, Lucien Pickett,, verantwoordelijk. de laatste was echter juist in het nieuws gekomen omdat hij met een Superconstella- tion op Malta was aangehouden, waarin hij Oosteuropese wapens Afrika bracht. Ook met de „North Star" zouden wapens moeten worden vervoerd. Pickett, die korte tyd later naar Engeland ging, heeft de Rijkspolitie nog wel eens opgebeld, doch vernam dan slechts dat hy het toestel al leen terug kon krygen, indien hy er geldige registratiepapieren voor kon tonen. Pickeett distantieerde zich ijk W* fis M iZTli 1 BINNENLAND behoeve slachtoffers van de aardbeving. De zending bestaat uit 55.000 dragee's glo- 25-jarige Rotter- achteren aangevallen inmiddels gewaarschuwde politie-agen- naar Nederland te zijn gekomen deze wijze in zijn levensonderhoud hebben willen voorzien. Utrecht de nieuwe vleugel thljsen" geopend Deze vlexigel omvat poliklinieken voor chirurgie, interne ziekten, keel-, neus- en oorziekten, voor neurologie en voor oogheelkunde, alsmede een röntgenafdeling. 7000 kuikens gestikt Vermoedelijk door kortsluiting in de elektrische in stallatie is gisteravond een deel van één van de grote opfokhokken van het pluimveebedrijf Terhorst in Lichten- die CDU. Sterker: het is een dulde- Lyke vermaning aan gaullist no. 1, de Franse president, wiens politiek langzamerhand in een riskant spel dreigt te ontaarden. centraal militair hospitaal „dr. A. Ma De schade wordt geschat op enkele tienduizenden gulden. De eigenaar was ten dele verzekerd tegen brandschade. Bosbrand Gistermiddag is in een particulier recreatlebos tussen Exloo en Valthe (gem. Odoorn) ongeveer 2% hectare bos door brand verloren ge gaan. BUITENLAND gisteren in Birmingham schuldig be vonden aan het vermoorden van twee Engeland en een Jongen ontwerp tot afschaffing van de dood straf in behandeling en men verwacht da* het door het parlement goedge keurd zal worden. i de Amerikaanse 17-de luohtmacht- groep ln West-Dultsland, heeft giste ren ernstige verwondingen opgelopen doordat by een parachutesprong zyn valscherm slechts half openging. Met hoofdletsel werd de generaal per hefschroefvliectuig hospitaal Wiesbaden over gebracht. Straffen op Formosa Een militaire rechtbank in Talpeh heeft twee stu denten en een hoogleraar tot gevan genisstraffen van acht en tien Jaar veroordeeld wegens het verspreiden van een manifest van de „Bevrijdingsbewe ging van Formosa", waarin de bevol king werd opgewekt de nationalistische regering omver te werpen. Rel In Caracas By betogingen te gen de regering Is in Caracas een stu dent om het leven gekomen by een treffen met de politie, die van de vuur wapens gebruik maakte. Verscheidene mensen liepen verwondingen op. Gasstaklng In Italië Duizenden ln staking gegaan. It de gasvoorzienh w houden door hoger personeël. Vakbon- toch op het werk. Voornaamste taak Als de socia listen bij de Bondsdagverkiezingen in de herfst van dit jaar de overwinning behalen, zullen zij het sluiten van een vredesverdrag voor Duitsland als hun voornaamste politieke taak zien. Dit In Utrecht is vandaag het nieuwe bodecentrum in gebruik genomen. Dit is het grootste centrum van deze aard in Euro pa. De lengte van het gebouw bedraagt 160 meter. heeft Willy Brandt, Westduitse socialistische party gisteren op een party by eenkomst in West-Ber- lyn verklaard. Proces in Johannesburg Twaalf de dertien personen. communistische party, zyn gisteren schuldig bevonden aan het ten laste gelegde. De dertiende beklaagde werd niet schuldig verklaard en op vrye voeten gesteld. Tsjoe En-lai In KaratsJ1 Premier Tsjoe En-lal ls gisteren voor een offi cieel bezoek ln Pakistan aangekomen, i-lai verwelkomd door president ginald Phillips, daarop van de machine door te zeg gen, dat deze niet zyn eigendom is. Hoe het zy, de „North Star" staat nog steeds op het platform van Schiphol langzaam te verroesten. Korter werk-actii in bouw hoofdstai (Van onze A'damse correspond®! Bouwvakarbeiders, die werkzaa zyn op enkele grote projecten in Ai sterdam, zyn van plan met ingai van maandag de verplichte 9-urig werkdag met een half uur te beko ten. Deze actie is een initiatief Vi het los van de erkende vakorganis ties staande „Amsterdamse bouwval comité, dat vorig jaar een grote i speelde by de langdurige bouwval staking in de hoofdstad. De actie zal o.a. worden onde nomen by de nieuwbouw van de N derlandse Bank op het Frederik plein en op een groot complex volk woningbouw in Amsterdam-noord. Het Amsterdamse bouwvakcomi heeft reeds enige tyd contact met i kernen van de verschillende bou\ werken. Naast de werktydverkortii wil het comité trachten de patroo: te dwingen de 5 procent loonsverh' ging, die volgens de c.a.ö. is verleen; te verdubbelen en voorts om een gr tere vergoeding te krijgen voor reisuren. De samenwerkende patroonsverer. gingen in Amsterdam zyn inmiddt tot een tegen-actie overgegaan m het verzenden van een clrculai: waarin de leden-paitroons wordt g wezen op de verplichting de wett ïyke regelingen strikt na te kome De patroons moeten zelf beslissen zy de arbeiders die maandag h werk te vroeg beëindigen willen on slaan, maar mogen de eigenmachtii verzuimde werkuren in geen gev uitbetalen. Muziekinteracademiali Op 9 en 10 april zal PAN, het lai deiyk orgaan van studentenmuzle! gezelschappen, te Delft het jaariyk muziekconcours organiseren. Gedi rende de eerste dag zullen de be* pianisten uit de Nederlandse stude tenwereld in de historische omgevii van het Prinsenhof met elkaar stri den om de hoogste eer. Op zaterdi 10 april zullen de diverse studente koren en -orkesten hun werken i verschillende stijlperioden ten geho brengen in de Stadsdoelen. Het concours zal besloten wordi met de prysuitreiking in de Stadsdo len, waarna „n Circolo dei mus dell' orchestra dl Banzaai m.m.v. 1 Delfts Studentenzangkoor ol.v. Johi van Gooi het slotconcert zal verzc gen. Tydens dit concert zullen winnaars hun werk nogmaals ten g hore brengen. ,eidóe ^Qcjenda ZATERDAG Gebouw Prediker: Ouderavond Chr. Jeugdver. Rehoboth. Opv. van „De ver geten dochter". 8 uur nam. Wassenaar (Kunstzaal Heuff) Opening tentoonstelling Miep Hart- Nyburg en Chris Heeneman. 4 u. nm. ZONDAG Dr. Van Voorthuljzenschool (aula): Pinkstergemeente. 3 uur nm. Hogewoerd 175Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur n.m. Openbare lezing. 2.45 uur nm. Janvossensteeg 17: Volle Evangelie- zending. Spr. dhr. J. zyistra. 10 uur Ryksmuseum voor Volkenkunde: Vertoning van twee films over de Hi malaya, Ingeleid door mr. A. H. N. Ver- wey. 3 uur n.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. MAANDAG N. C. Reis Ver. Bezoek aan Kasteel Duivenvoorde, bil kaarsverliohting. Ver zamelen bordes station 7 uur n.m. Schouwburg: K. en O. Avond met Wim Sonneveld. 8 uur nm. Waaggebouw: Bevolkingsonderzoek t.b.c. 9-12 uur vm. en 2-4.30 uur n.m. DINSDAG Acad. Ziekenhuis: V.I.R.O. Spr. prof. dr. P. Muntendam over „Wereldgezond heidsorganisatie en ziektebestrydlng - Bestrijding van pokken". 8 uur nm. dr. P. Muntendam pokken' Hogewoerd 175: Dlenstvergadering in Jehovah's getuigen. 7.25 uur nm. Janvossensteeg 17: Volle Evangelie zending. Spr. dhr. A. Verkuil. 8 u. nm. Langebrug 62Installatie school hoofd J. B. Volkers. 8 uur nm. N. C Reis Ver. Excursie naar Van Nelle. Vertrek station. 8.30 uur v.m. Rest. Van der Heyden: Ned. Insti tuut van register-lngenleurs. Jaarver gadering en lezing over aardgas. 8 uur Stadsgehoorzaal (kleine zaal)Mode show Ned. Ver. van Hulsvrouwen. 2.30 uur nm. WaaggebouwBevolkingsonderzoek t.b.c. 2-4.30 en 7-9.30 uur n.m. WOENSDAG Boshuis: Sociëteit herv. Boshulzer- wyk. 7.30-10 uur nm. Gerecht 10: Lezing prof. Weinreb over de bybel als schepping. 8 u. nm. Het Kraaienest (Janvossensteeg 17): Opening kath. vormingswerk werkende Jeugd. 4 uur n.m. Pieterskerk: Avondgebed. 7.15 u. n.m. Stadsgehoorzaal: Ultv. Chr. Gymnas- Waaggebouw: Bevolkingsonderzoek Ryksherbarlum (Schelpenkade tlekver. D.O.S. 7.3 Waaggebouw: Bevolkingsonderzoek t.b.c. 9-12 uur vm. en 2-4.30 uur nj VRIJDAG Jeugdgebouw (Breestraat 19)Lede: vergadering .,De Natuurvriend". 8 u' Oude Vest 13: Evangelisatie Chr! tengem. „Ecclesia". 8 uur nm. Schouwburg: K en O. Avond ra Wim Sonneveld. 8 uur nm. Waaggebouw: Bevolkingsonderzoek Legermuseum (Pesthulslaan)U uitzondering van zaterdag van 10- 4 (zondag 1-4 uur). Papengracht 6a: Tentoonstelling Po terij Zaalberg. Geopend 9-6 uur; ma* sltle Theo Rös (tot 1 i Ryksmuseum voor VolkenkurnJ (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u; 's ao aags 13-17 uur. Ryksmuseum van Oudheden: Da$ ïyks 10-5 uur; zond. 1-5 uur. Ryksmuseum voor de geschiede: der natuurwetenschappen: Dag. 10 uur; zond. 1-4 uur. BIOSCOPEN Trianon: ,La Ronde". 18 Jr. Dag. 2.5 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 9.15 uur. Luxor: „De held van het lunaparl A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zou 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Stormloop zonder genade". 18 Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur; zond. 2.5 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: James Bond contra dr. NC 14 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zot 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Alta Infedelta" („HIJ zy i de derde"). 18 jr. Dag. 2.30, 7 en 9. uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 ui Rex: „De piraten van de Diablo". 14; 7.15 3.15 woensdagmiddag 2.3 schrik der Sioux". Avond- en nachtdienst der apothekj Geopend voor spoedeisende gevalle} Centraal Apotheek. Breestraat 74, t 20552. Apotheek R. van Br eest Smalle: burg te Leiderdorp is geopend. I1 Oegstgeestse Apotheek is op zondl 4 april gesloten van 8 tot 24 uur. Ap theek Voorschoten ls op zondag 4 api gesloten van 8 tot 22 uur. ZONDAGSDIENST DER HUISARTS^ Voor spoedgevallen zijn van zate dagmiddag 2 "uur tot maandagmorgf bereid waar te nemen de do' 24961; Wydlcks, Witte i gel 17, tel. 30177; Van Leeuwen, Te Oegstgeest dokter Melssner, t' specialist (of diens waarnemers), t op dokterstelefoon 22222.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2