De slechtste club Poulidor leidt in „Provencal" f Oroomkeukens Pentathlon UVS MOET VAN IUNITAS WINNEN Amerikaanse atleten veroveren voorsprong Toneel en opera in de Meisjes -H.B.S. Opvallend goede collectie stond bij jury hoog genoteerd Timo Makineii start in de Tulpeiirallye LEÏDSCH DAGBLAD ZATERDAG 3 APRIL 1965 Anquetil verslagen op Mont Ventoux Jeugdploeg J waterpolo „naar Genua Gedurende het paas-weekeinde 0)6—18 april) zal het Nederlands Jugditeam deelnemen aan een inter- —ttlonaal waterpolotoernool in Ge- ^~Ua, De Nederlandse ploeg is als ?n>lgt samengesteld: H. van Kleef 3ZPC), J. Maass (De Meeuwen), T. fthmldt (De Meeuwen), E. J. Breeu- er (Nereus), Chr. Leysenaar (IJ) 2„ Walter (DJK), G. van der Kamp yaarden)W. Hermsen (Robben), Hoogveld (Neptunus A'foort), B. jjetsier (AZPC) en H. Koster (De leeuwen). De ploeg staat onder lel- ,ng van de heren H. Vriend en W. Jot D. Mali. .V A <3 verten tl© Telef. 01710—26101 en 26841 Hoe komt mijn club uit UVS Vermeer, Balkhoven, Van •^V Kaay, Ravensbergen, Lardé, Wit- mpian, Teske, Kantebeen, Holl, Ko oi, Gouw. •^k>FC De Hoed, Geerlof, H. Sira, «4 v. d. Zeeuw, D. Sira, Van der bijden, Heymans, Nieuwenburg, De fit, P. de Jong, Gubler. _Xugdunum Honsbeek, Van Mey- Jarden, Crama, Bavelaar, Teeuwen, E de Roo, De Cler, Collé, Bekkering, ^get, Redel. Roodenburg Keereweer, B. de -mge, Wiggers, Van Rooyen, Hen- Van Weerlee, Klinkhamer, Den "-V», De Klerk, Van Leeuwen, E. de nge. ,f ftltior Van Zoest, B. Sassen, B. i/ pwerkerk, Otto, Van der Jagt, Van j )1, Zevenhoven, A. Ouwerkerk, Bos, if )k, P. Sassen. tfllSC Wurzer, W. Spiering, Bek- -flng, Zwanenburg, Van der Waals, Pappenheimer, Staal, De Goey, G. iering, Raaphorst, Hins. ■DOCOS G. Dubbeldeman, Vrle- toop, Vink, Stuifzand, Verbruggen, p Polanen, P. Dubbeldeman, J. M. 1 Marwijk, Van Dinten, Van der >ek, J. van Marwijk. iDWS Binnendijk, Sira, Van 3sen, N. Keizer, H. Keizer, De la Sikker, J. van der Born, G. izer, N. van der Bom, Wesselman. )ranje Groen Sloos, Meyer, enen, HolswiMer, Pennenburg, n Belkum. Harmse, Verkuylen, et, J. W. Rijsdam, A. Raymond Poulidor heeft gisteren in het eerste gedeelte van de derde etappe van de lastige, door Zuid- Frankrijk voerende „Provencal" zijn „eeuwige" concurrent Jacques An quetil een kleine, maar belangrijke nederlaag toegediend. Hoewel de be klimming van de venijnige Ventoux al bü Chalet Reynard (op 5 km van de eigenlijke top) eindigde, heeft deze beruchte col een duidelijke scheiding teweeggebracht. Poulidor reed in de laatste meters zijn mede- belagers Anquetil (2 sec.), Bahamon tes (5 sec.) en Delisle (9 sec.) los. Angel Soler (Spanje) heeft de tweede helft van de derde etappe ge wonnen van de Ronde van de Pro vence. Soler legde de 123 kilometer van Sault naar Signe af in 3 uur 14 minuten 15 seconden. Raymond Pou lidor (Frankrijk) die het eersite ge deelte had gewonnen, behield de lei ding in het algemeen klassement. In de tweede helft van de etappe werd de Spanjaard Echevarria tweede in dezelfde tyd als de winnaar en Henri Anglade (Frankryk) derde in 3.14.18. De uitslag luidt: 1. Soler (Sp.) de 123 km van Sault naar Signe in 3.14.15; 2. Echevarria (S.) z.t.; 3. An glade (Fr.) 3.14.8; 4. Carrara (Fr.) 5. Pingeon (Fr.); 6. Janssen (Ned.) 3.14.26; 7. Anquetil (Fr.); 8. Grain (Fr.). Het klassement luidt als volgt: 1. Poulidor (Fr.) 13.39.15; 2. Anquetil (Fr.) op 2 sec.; 3. Bahamontes (Sp.) op 5 sec.; 4. Delisle (Fr.) op 9 sec.; 5. Janssen (Ned.) op 26 sec.; 47 Gel dermans (Ned.) op 13.27. In het Antwerpse Sportpaleis is gisteren het toernooi om het wereld kampioenschap Pentathlon voortge zet. Henk Schol te boekte in de twee eerste onderdelen, het kader 71/2 én het llbre, overwinningen op de Oos tenrijker Scherz en de Argentyn Gir- vez. In het driebandenspel moest Schol- te in de Weense spoorman Johann Scherz zijn meerdere erkennen. Scherz maakte de 60 caramboles vol in 47 beurten. De uitslagen luiden: Anker kader 71/2: Scholte 300 4 276 75.00 Scherz 191 4 152 57.75 Spielmann 300 18 63 16.66 Girvez 145 18 49 8.05 Ceulemans 300 3 256 100 Schrauwen 102 3 99 34.00 Libre: Schrauwen 500 2 500 250.00 Ogata 11 2 11 5.50 Spielman 500 6 388 83.33 Scherz 136 6 102 22.66 Scholte 500 2 405 250.00 Girvez 21 2 18 10.50 Driebanden Ceulemans 60 46 8 1.304 Schrauwen 29 46 5 0.630 Scherz 60 47 8 1.276 Scholte 37 47 3 0.787 Ogata 60 68 4 0.882 Spielman 41 68 5 0.602 Anker kader 47/2: Scholte 400 6 249 66.66 Scherz 200 6 73 33.33 Ceulemans 400 4 264 100.— Spielmann 83 4 78 20.75 VOETBALPROGNOSES enerverende en zenuwslopende ;ht, dat reeds wekenlang it rondom de voorlaatste plaats de eerste klasse B nadert zo icrhand de ontknoping, nog vier wedstrijden te spelen ;n niet minder dan zeven elf- len in aanmerking voor deze ïinig aanlokkelijke positie: Laak- irtier, VUC, TSC, Overmaas, Unitas en UVS. Elke neder- kan fatale gevolgen hebben ze fase van de strijd. Met llerlei middelen tracht men daar- het tydstip van de beslissing te ïrschuiven. Wedstrijden worden verzoek van degradatiekandida- uitgesteld in de hoop, dat er idens dat weekeinde wat tekening t de zaak komt. tipje van de sluier kan morgen iindelijk) worden opgelicht. UVS ■ekt naar Unitas en is bij een oerwinning by na uit de zorgen, laar, hetzelfde geldt voor de misclub. Eindigt deze wedstryd ïhter geiyk en dat ïykt het teest waarschynlijk dan ver- |dert er (alweer) niets 'el de competitie voor de Leldse 'eedeklassers niets meer te bieden kan het onberekenbare iunum toch tonen wat zij nu •ecies waard ls. De groenwitten innen hoe het duel met Gouda >k afloopt op een goed debuut de tweede klasse terugzien. Maar misschien de stimulans, le de groenwitten nog éénmaal seizoen tot grote daden in- lert, een overwinning op het (n?e tijd zo onaantastbaar lijken- ie Gouda zou een prachtig „be- lluit" van de competitie zijn. On verslaanbaar zijn de roodwitte 7?ilDenstadbewoners niet. Dat heeft t-PC nog niet zo lang geleden wel leer duidelyk bewezen. Ook Roodenburg en LFC spelen mor gen een thuiswedstryd, Rooden burg ontvangt DCL, terwyi de kanaries het Wassenaarse Blauw Zwart op bezoek krijgen. Winst voor de Leidse clubs ligt in de iyn der verwachting. In de derde klasse A Is Alphia nog niet helemaal veilig. De uitwed- stryd tegen Oranjeplein kan de oranjewitten een gelijkspel ople veren. Ook DOSR, thuis tegen koploper Wilhelmus, moet In staat zyn een puntenverdeling te be- zwerkstelligen. In 3D ontvangt Alphen het iets lager geklasseerde LMO. Voor beide elftallen staat er niets meer op het spel. Voor ZLC en SJC is dat laaitste be slist niet het geval. Beide teams verkeren in de vierde klasse A In degradatiegevaar. Wanneer de Leidenaars opnieuw aan het kort ste eind trekken is de Afdeling Lelden zeer dicht by. Altior moet wil het de kans op de titel in eigen hand houden by SJZ win nen, Archipel krijgt het zwaar tegen Boskoop, dat voor haar laat ste kans vecht. VEPConcordia H en WSBLisse zijn wedstryden zonder grote belangen. LDWS ontvangt in 4B Delf ia. Voor LDWS geldt hetzelfde als voor ZLC. Een nieuwe nederlaag kan fataal zyn. DOCOS heeft alleen ln theorie nog maar een kansje op de hoogste plaats in deze afdeling. Of zelfs dit kansje er na de wedstryd tegen Scheveningen nog is. moet worden afgewacht. In 4 C kan Wassenaar van RKWIK winnen en heeft ASC by Tonegido weinig succes te verwachten. Oranje Groen kan tegen mede-degradatie kandidaat GSC bewijzen dat de zege op RKDEO geen uitschieter was. Britse dames één punt vóór In de Empire Pool in Wembley wordt een tweedaagse indoor atletiek wedstrijd gehouden tussen Groot Brit- tannië en de Ver. Staten. Na de eer ste dag hebben de Amerikaanse heren de leiding genomen met 35 tegen 20 punten. BU de dames waren de En gelse atletes iets sterker dan hun Amerikaanse tegenstandsters en drukten dit uit in één punt verschil: 26 tegen 25. Van de gisteren afgewerkte num mers bij de heren boekten de Engel sen alleen een zege op de mijl. De 23- jarlge ondenvyzer John Whetton, die direct na de start in de bocht een verwonding aan zyn voet opliep, won desondanks de race in 4 min 8,5 sec vóór zyn landgenoot Alan Simpson, die evenals de Amerikaan Jim Grel- le, een tijd van 4 min 9,7 voor zich liet afdrukken. Wereldrecordhouder verspringen de Amerikaan Ralph Boston, bewees dat hij ook een goede hordenloper is. Hy won de 60 yards horden in 7,4 sec, een egalisering van het Britse record. Zyn landgenoot Mel Pender egali seerde eveneens een Brits record, na mely k dat van de zestig yards in 6,3 Canadese regering helpt Bergsma in proceskosten De Canadese regering zal de pro ceskosten betalen om een beroep mo gelijk te maken by het hooggerechts hof van Canada van een Neder lands echtpaar, dat het staatsbur gerschap geweigerd werd omdat het niet in God gelooft. De minister van de immigratie, Nicholson, deelde het parlement mee, dat de regering niet instemt met de beslissing van de rechtbank over het staatsburgerschap, die verleden jaar uitgesproken werd in de zaak tegen de heer en mevrouw Ernest Bergs ma uit Rotterdam. Nicholson zei, dat het ministerie van Justitie van mening is dat de ze beslissing bestreden moet worden tot voor het hooggerechtshof van Canada, maar dat het niet fair is te verwachten dat de familie Bergs ma de kosten betaalt. De heer en mevrouw Bergsma, ouders van vier kinderen, kwamen elf jaar geleden naar Canada, Ver leden jaar september werd hun het staatsburgerschap ontzegd omdat zy atheisten de voorgeschreven eeds formule „zo waarlijk helpe my God almachtig" niet konden afleggen. Als het hooggerechtshof de beslis sing van de rechtbank aanhoudt, zal een amendement op de wet aange bracht worden, aldus Nicholson. Bergsma, een lasser by The Steel Company of Canada in Hamilton, zei dat hy Canadees wil worden „omdat dit land goed voor my en myn gezin geweest ls en omdat ik vind dat ik aan Canada verschul digd ben een goed staatsburger te worden". sec. De 440 yards werd een overwin ning voor Mike Larrabee, die een tyd van 50.7 sec noteerde. By de dames startte de Britse Olympische kam pioene Mary Rand voor het eerst in een wedstryd, nadat zy verleden maand betrokken was bij een auto ongeluk. zy won het verspringen met 6.11 meter. Noordiers elftal sterk gewijzigd De smadelijke 50 nederlaag, die het Noordierse voetbalteam woens dag tegen Wales leed, heeft vier spe lers hun plaats in het nationale team van Noord-Ierland gekost. Doelman Bobby Irvine, rechtsachter Parke, rechtsbuiten Humphries en linksbin nen Clements, die allen tegen Wales uitkwamen, maken namely k geen deel uit van de ploeg, die woensdag in het Feijenoord Stadion in Rotter dam tegen Nederland zal spelen voor de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap 1966. Ze ven spelers, die op 17 maart in Bel fast tegen Nederland van de party waren, zullen ook in Rotterdam aan treden. Opvallend ls dat George Best, in Belfast linksbuiten van de Noord- Ieren, in de tweede ontmoeting op de rechtsbuitenplaats zal opereren. De ploeg is als volgt samengesteld: doel: Jenning (Tottenham Hotspur), achter: Magill (Arsenal) en Elder (Burnley), midden: Harvey (Sunder land), Neill (Arsenal) en Parke (Sunderland), voor: Best (Manches ter United), Crossan (Manchester City), Irvine (Burnley). Nicholson (Huddersfield) en Braithwaite (Midd lesbrough) Raymond Poulidorleider in de Ronde van de Provence gaat hier als eerste de helling van de Ventoux op achtervolgd door Jacques Anquetil en Frederico Bahamontes. J. Mol, tubaspeler uit „Fanfare" overleden Op 81-jarige leeftyd is in Giethoorn overleden de heer J. Mol, mede-op- richter en tot zyn dood toe werkend lid van het muziekkorps „Giethoorns Fanfare", de heer Mol verwierf grote bekendheid als een der meest mar kante figuranten in Bert Haanstra's speelfilm „Fanfare", die enkele jaren geleden in Giethoorn werd opgeno men. Hij bespeelde ook in de film zyn tuba waaruit op een der meest komi sche momenten van de film veren en zelfs kippen te voorschijn komen. De heer Mol heeft na h®t uitkomen van de film deelgenomen aan tal van gastvoors telling en van het roemruch te Giethoornse muziekkorps. Zyn stoffelyk overschot zal dinsdag in Giethoorn ter aarde worden besteld. Dr. Frankena hoogleraar in Utrechl By KB. Is dr. R. Frankena in Lei den benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der letteren van de Ryksuniversiteit in Utrecht, Hy zal onderwijs gaan geven in het He breeuws, de Hebreeuwse oudheidkun de en het Babylonisch-Assyrisch. De heer Frankema werd op 16 aug. 1925 in Murmerwoude (Friesland) geboren. Hy studeerde theologie aan de Groningse Universiteit. In 1950 legde hy het doctoraal examen met lof af en in 1951 hetzelfde In Leiden promoveerde hy in 1953 op het proefschrift „Fakultu, de sa crale maaiyd in het Assyrisch ri tueel". De heer Frankena werd we tenschappelijk ambtenaar aan de Leidse universiteit, in 1960 hoofd ambtenaar. Hy ls conservator van het Instituut voor het Nabye Oosten. In Turkye nam hij deel aan opgra- I vingen. OOK VANAVOND: Toch heeft het meisje Inez Bulthuis in elk geval biyk gegeven de bedoe lingen van Wilder, die eigeniyk nog veel meer aan de fantasie van de toeschouwer wil overlaten dan op deze schoolavond het geval was, be grepen te hebben. En dat is al heel wat! Ze speelde bovendien heel ver- dienstelijk en haar voordracht was duidelyk. Wat „Der Jasager" (muziek Kurt Weil) betreft, deze opera kreeg dank zy het enthousiasme van de leerlin gen die felheid mee die Brecht er met al zfjn indringende ideeën neeft weten in te leggen. De meisjes hebben er onder leiding van de heer Buurman heel wat uurtjes aan moe ten besteden, gezien en gehoord het succes, dat zy met Brechts werk, waarin het zinloos verknoeien van mensenlevens op scherpe wijze aan de kaak wordt gesteld, behaalden. Een van de belangrijkste rollen, na melijk die van de lerares, werd ge zongen door de oudleerling Vera Verzyden, wier studies aan het Haagse conservatorium vruchten be ginnen af te werpen. Haar stem ver raadde al veel van de scholing, waar aan dit serieuze medsje zich al Jaren lang onderwerpt. Naast haar op het toneel stonden Elisabeth Kaars Sy- pesteyn als de knaap en Lous Meyer als de moeder. Het koor had zich aan weerszyden van het podium opge steld en kweet zich eveneens naar be horen van zyn taak. Aan het slot van deze eerste avond dankte de di rectrice van de Louise de Coligny- h.b.s., mevrouw H. A. M. Nywedde- Vintges, allen die daar recht op had den voor het welslagen van deze cul turele manifestatie. De directrice richtte zich ook tot het bestuur van Ende Dispereert Niet", dat met zo veel spontaniteit originaliteit en charme heeft willen meewerken aan tot uitdrukking laat komen. de bloei van deze schoolvereniging. De school is een levende ge meenschap. Deze stelling werd gister avond waar gemaakt door de meisjes van de Louise de Colig- ny-h.b.s. ,,In première"-ging na melijk ,,De Autorit" van Thorn ton Wilder en ,,Der Jasager" van Brecht. Een toneelstuk dus èn een opera, die ook vanavond dan'echter voor de leerlingen uit de hoogste klassen en hun part ners, op het aula-podium zullen worden gezet. De avond van gisteren was meer bedoeld voor de jongere meisjes met hun ouders en voor „officiële" gas ten, onder wie de nieuwe burgemees ter van Leiden, mr. G. C. van der Willigen. De leerlingen, die aan deze gecombineerde opera- en toneelavon den meedoen, hebben gisteren al thans veel waardering ondervonden voor dit waagstuk. Voor ieder van hen was er aan het slot van deze eerste avond een bloemetje en boven dien moesten ook de „gastregisseur" J. Chr. Bartelsman en de muziek leraar H. Buurman in de hulde de len. Het instuderen van de twee pro gramma-onderdelen was daarom een waagstuk, omdat zy vry sterk afwy- ken van datgene wat voor een schoolavond gangbaar is. „The hapy journey" van Wilder byvoorbeeld is zo subtiel en zo poëtisch en ook wat vormgeving betreft, zélfs in deze tijd van absurditeiten, zo apart, dat het stuk staat of valt met degenen die hetopvoeren. Men kan van een schoolmeisje, dat spreekt vanzelf, niet verlangen, dat zy de in dit stuk centraal gestelde moederfiguur in al- je genuanceerdheid voor honderd pro cent PAASVEETENTOONSTELLING LEIDEN (Van een deskundige medewerker) Na de successen, die de slachtveemesters uit Leiden's omgeving behaald hadden op de paasveetentoonstelling in Rhenen was het te verwachten dat ln Leiden vrydag een opvallend goede collectie paasrunderen op de tentoon stelling zou zijn aangevoerd. En dat was het geval: niet alleen zeer goede tot beste dieren werden voor de jury geleld, het waren er ook vele. En als we de kwaliteit der allerbesten ln cyfers willen uitdrukken: de jury kende aan het maximum van 300 punten ln één geval 297 punten toe! Verder werden aantallen van 292, 290, 286, 283 enz. toegekend. Niet gering dus. Verantwoord die hoge getallen? Och, er blykt altyd nog wel te ver beteren over. Maar de cyfers drukken wel uit dat de dieren by de Jury zeer hoog genoteerd stonden. Grotere deeltiame dan in 1964 Timo Makinen, de donkerblonde fabrieksryder uit Helsinki, die voor BMC de ralleye Monte Carlo 1965 won. zal deelnemen aan de 17de in ternationale Tulpenrallye, die van 27 tot en met 30 april wordt gehou den. De Fin is een van de drie oud winnaars van de sterrit van de RAC-west, die zich al hebben aan gemeld. Behalve Makinen, die vorig jaar triomfeerde, schreven reeds de gebroeders Dave en Earl Morley winnaars in 1959 en de Rotter dammer Hans Kreisel in. die de wedstryd in 1957 op zijn naam bracht. Hans Kreisel, verleende na zijn overwinning als hoofd-official mede werking aan de sterrit van Piet Nor- tier en zal nu met een snelle Renault R8 Gordini ryden en stryd moeten leveren tegen de Coopertjes. Vast staat inmiddels, dat DAF een vyftal fabrieks-wagens zal laten deelnemen. Drie van de Daffodils zyn ter beschikking gesteld van Ne derlandse equipes. Ze worden ge reden door Paul de SchutterJan Horbach, Frits HonhofWim Loos en mevrouw Ida de Fouw met een nog nader aan te wyzen vrouweiyke co-equipier. De twee overige wagens zyn toevertrouwd aan Belgische rij ders. Hoewel op dit moment de in schrijving sluit pas 10 april nog niet met zekerheid kan worden vast gesteld. dat de belangstelling voor de Tulpenrallye groter is dan vorig jaar, wyst het aantal Inschrijvingen dat al by het wedstrijd-secretariaat in Den Haag is binnengekomen wel in die richting. Twee slechte Engelse voetbalclubs zyn gisteren overeengekomen om tegen elkaar te spelen om uit te maken wie de twyfelachtige eer toekomt zich de slechtste club van het land te mogen noemen. Deze ploegen zyn Wimborne St. Giler in het graafschap Dorset en de be- drijfsploeg van de Hillington ban den- en batteryenfabriek in Poole, Dorset. Nu het seizoen ten einde loopt heeft Wimborne St. Giles donderdag elke club in Engeland uitgedaagd zyn vreseiyke record te evenaren. Wimborne St. Giles heeft tot nu toe zestien wedstryden gespeeld en zestien verloren. De ploeg heeft 151 doelpunten tegen en 11 voor. De ploeg heeft dus nog geen enkele punt in de competitie. In antwoord op de uitdaging van Wimborne St. Giles, wees de club van Hillington trots op zyn slechte prestaties. Hillington heeft 27 wedstryden ge speeld en ze alle verloren. Het heeft 279 doelpunten tegen en slechts 27 voor. Evenals Wimborne St. Giles heeft het geen enkele punt. Als de beide ploegen op een nader te bepalen tydstip tegen elkaar zullen uitkomen heeft Hillington wellicht een iets betere kans om de slechtste ploeg te worden. De club heeft na- meiyk een wedstryd tegen de Bri tish Oxygen uit Southampton met de cyfers 25—0 verloren. En dat de gemiddelde kwaliteit der dieren heel goed was kan o.a. bUjken uit het feit dat zo'n vyftig ere-prij zen werden toegekend aan 50 dieren die 255 of meer punten hadden be haald: dit ls aan één derde deel van alle ter tentoonstelling aanwezige dieren. Dat maximum van 297 punten ver wierf de roodbonte tweetand-vaars van G. Roos te Abbenes, dezelfde die in Rhenen kampioene werd en ook in Leiden met de hoogste titel ging strjjken. Niet zomaar, nee, na behoorlyk harde strijd tegen de reserve-kam pioene. de viertand-roodbonte van Gebr. Spronk te Zoetermeer (290) en als derde en praktisch een goede (286) de viertand-grimmelroodbonte van K. v. d. Spek te Abbenes. die als we ons goed herinneren in Rhenen juist an dersom stonden. In ieder geval: ze ontliepen elkaar heel weinig! De beide laatsten stonden in een aaneengesloten rij van zes ereprys- viertanders; een zeer goede rubriek dus. Op de tweetander van 297 pun ten volgde er één van 274 punten, ter- wyi in deze ook heel goede rubriek zeven erepryzen werden toegekend. De zestanders echter spanden de kroon met acht ereprijs-dieren waar van één van P. Roos in Ter Aar met 273 punten het hoogst gewaardeerd was, gevolgd door één van K. Roos in Bovenkerk met 270 punten. Naast de vele en uitmuntende rood bonte runderen waren er toch ook heel goede zwartbonten en blaarkop pen meer dan op andere plaatsen. Doch de roodbonten waren wel heel ver in de meerderheid. Kampioene der zwartbonten werd een zeer goede harde vier tand vaars van P. J. v. d. Eyk in Benthuizen die 279 punten had toegekend gekregen. Van dezelfde eigenaar werd een zwarte zwartkop stier met 273 pun ten kampioen der zwartbonte stieren. Kampioen der roodbonte stieren werd uit een heel groepje de zeer zware en zeer goede tweetander van 292 punten, elg. Fa. v.d. Werf-Kooten in Hazerswoude. Op hem volgde een drommels weinig minder goede van H. Hoogendoorn in Wassenaar. En kampioen-os werd een zeer goede, harde tweetand-roodbonte van J. M. Knoop in Nieuw-Vennep. De acht groepen bestonden alle maal uitsluitend uit viertallen rood bonten en van deze acht werd eerste het beste uniforme kwartet van J. v.d. Maarl in Hoofddorp. Tweede werd het eveneens heel mooie uni forme viertal van G. Roos ln Abbenea zonder de kampioene want die zou de uniformiteit geschaad hebben. Derde en vierde werden de praktisch ook weer even goede viertallen van Fa G. Roos in Hazerswoude en van P. Roos in Ter Aar. Maar ook de volgende vier, resp. van J. M. Ver- brugge in Middenmeer. G. J. v. Leeu wen in Oud-Ade, weer J. v.d. Maarl en K. Roos in Bovenkerk, zyn groe pen die gezien en genoemd mogen worden. De rubrieken runderen bestemd voor de vetweldery, maakten niet die indruk die de vorengenoemde dieren maakten. Erepryzen werden er dan ook niet zo bar veel toegekend; als de beste gold een rund van Gebr. Spronk in Zoetermeer. De afdelingen varkens en schapen hadden maar weinig te betekenen. Wel was er een flink aantal vette kalveren en daarvan waren de ere prijs-dieren op één na alle van de Veluwe. Eén zwartbonte van A. de Wit in Aalsmeer kreeg een ereprijs en het werd reserve-kampioen kalf der zwartbonten. De belangstelling voor het gebeuren was goed mogelijk ook to danken aan het fraaie lenteweer. Wat ons nog opviel was, dat ln de groep niet-roodbonte-runderen één witrug grimmelblauwbonte stond: do witte rug komt hier te lande wel eens voor, de blauwe of grijze kleur wijst op Engelse afkomst van één der vleesrassen daar. Maar één der aller beste exemplaren was deze witrug toch niet er. moge dan Engels vleesras achter zitten. Alles bijeen een goed geslaagd* paasveekeuring. Intercity-meeting Rotary Een groot aantal Rotarians uit Al phen, Voorschoten, Leidschend&m, Voorburg Wassenaar, Katwyk, Noord- wijk, Sassenheim, Lisse. Hillegom en Zoetermeer was gisteravond ln de grote kantine van de Doelenkazerne op uitnodiging van de Leidse Rotary- club byeen ter bywoning van een in tercity-by eenkomst. De voorzitter, prof. dr. M. C. Colenbrander sprak een hartelijk welkomstwoord, waarna men aanzat aan een degeiyke Hol landse maaltyd van boerekool-met worst. Na afloop hield de heer A. Ko ningsveld een voortreffelijke voor dracht over „Een muzikale familie", waarmee de familie van Johann Se- bastiaan Bach werd bedoeld.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 17