port ver. „De Valken" gaat goede kant op SLAAPGEMEENTE BETEKENT CHAOS Onderscheiding voor jeugdige Katwijker Pas toen zij na afloop van de vlotte, geslaagde uitvoering de tevreden gezichten van de vele toeschouwers zag, kwam er ook op haar gelaat een gelukkige glimlach: het gaat met „De Val ken" de goede kant uit! Er zit schot in het „piepjonge" Valkenburgse gymnastiekvvereldtje. Dat is gisteravond in het goedg vulde Dorpshuis wel duidelijk naar voren gekomen. En wanneer „De Valken" onder de enthousiaste en bekwame leiding van mejuffrouw S. Klok en de heer P. de Knegt hard blijft doorwerken, zal ook in Valken burg het behoorlijke KNCGV-peil spoedig worden bereikt. Afwerking Stofbeheersing en afwerking zijn d' twee steunpilaren waarop de blauw witte vereniging kan gaan (verder) bouwen. Want al waren de oefenin gen soms wat eenvoudig en gebrek kig van opzet, doordat de stof er goed in zat en ook dc afwerking niet veel te wensen over liet, liep het geheel uitstekend. De schoon heidsfoutjes, die er desondanks aan de nummers kleefden, zagen de ve le toeschouwers, onder wie burge meester M. A. van der Have met echtgenote, zonder veel dralen door de vingers. Het grote pluspunt van de uitvoe ring v/as de vlotte afwerking. De vele programma-nummers (23) wa ren niet aan de lange kant. Omdat alles in een behoorlijk hoog tempo werd afgewerkt, kregen de aanwezi gen bijzonder veel indrukken te ver werken. Missertjes vielen daardoor ook lang niet zo op. Kleuterlessen De kleuterlessen brugbehendig- heid (jongens) en banken (meisjes) waren hartveroverend. Speels en onbevangen presenteerden de Klein Een (houten) paard dreigde gisteravond in het Valkenburgse Dorpshuis de gymnastiekuitvoe- ring van „De Valken" te versto ren. Tijdens het paardspringen van de dames voor de pauze, zakte de „trouwe" viervoeter on verwachts door één van z'n benen. Terwijl men zich in het publiek al begon af te vragen „Is er een dokter in de zaal?", werd het beest echter door lei der De Knegt in recordtempo opgeknapt. Na wat trappen, rukken en een forse duw stond het paard weer goed op z'n (houten) benen als geroutineerde artiesten (Foto LJD./Holvast) Duimpjes met de „grandeur" van grote, geroutineerde artiesten, die weten wat zy waard zijn, hun dik wijls originele nummertjes. Goed, in het begin moesten de in helwitte turnpakjes gestoken, drie turven hoge mannekes nog even overal aanwennen. Alles gin gnog wat stroef en krampachtig. Maar die planken koorts was spoedig verdwe nen Met grappig gespannen trekjes op hun verhitte gezichtjes hingen en duikelden zü toen aan en over de brug en huppelden en sprongen op de banken. Ze trokken zich nergens meer iets van aan. Na afloop verlie ten zij als zéér tevreden mensjes onder een daverend het (woelige) strijdtoneel. Knotsoefening Andere nummers, die er voor de pauze bovenuit staken, waren de knotsoefening van de meisjes (10 12), laag brug van de dames senio ren, de partneroefening van de jon gens (1014), het paardspringen van de dames en laag rek van de adspirant heren. De oefening met de „boom" en de wedstrijdbaan (jongens van 710) waren iets an ders dan het gebruikelijke turnme- nu en vielen ook zeer zeker in de smaak. De dames-keurploeg, versterkt met enkele leden van het Leidse Jahn, liet na de pauze aan ringen, brug- ongelfjk en op de lange mat verdien stelijke dingen zien. De heren wilden daarbij op de brug niet achterblij ven, terwijl ook de meisjes op de evenwichtsbalk en met een aantrek kelijke vrije oefening een goede in druk achterlieten. De dames senio ren onderstreepten met 'n uitsteken de finale de vooruitgang van „De Valken" nog eens nadrukkelijk. Japanse azalea's naar Floribunda Op de jubileum-tentoonstelling Floribunda, die van 2 tot en met 11 april in de Diergaarde Blijdorp in Rotterdam zal worden gehouden, zal de Boskoopse afdeling van de Neder landse Vereniging van Azaleakwekers uitkomen met een inzending van bloeiende Japanse Azalea's van 120 m2 in de Victoria Regia-Kas. Verschillende, ook nieuwe, azalea- variëteiten zullen worden geëxpo- Behendigheidsspelen „TOP TELLA" EN „JUPITER" In hotel „Neerlands top" in Vaals is en nieuw behendigheidsspel geïntro duceerd. Het spel is van Duitse af komst en draagt de naam „Toptella". Het enige verschil met de roulette is, dat de schijf stilstaat en de kogel erin wordt geworpen. De vermelden o.m. dat het verloop van het spel niet door het toeval kan worden beslist, maar door een vast staande wet van de regelmaat. De in zetten variëren van f 2,tot f 180, Burgemeester J. Maenen verklaarde niet gelukkig te zijn met het spel. De officier van Justitie in Maastricht heeft de zaak in onderzoek. De hotel houder heeft voor het spel geen ver gunning gekregen. Het op roulette gebaseerde behen digheidsspel „Jupiter", dat door de Haagse zakenman Jan Osse is ont worpen, zal van woensdag af kunnen worden gespeeld in Zevenaar en korte tijd later ook in Oldenzaal en Best. Na een demonstratie hebben de be treffende autoriteiten meegedeeld „Jupiter" onbetwistbaar een behen digheidsspel te vinden. Daarom is be sloten een vergunning te verstrekken om „Jupiter" in het spelen. MARKTBERICHTEN ROELOFARENDS VEEN2 april Anemonen 25-49, Fresia's 30-80, Irissen 1.50-1.80, Narcissen-glas 20-50. ld. van buiten 13-33, Tulpen Piccadilly 55-72. v. d .Eerden 70-1.00, Edith Eddy 38- 64. Roze Copland 55-90, Lustige Wltwe 56-90, Apeldoorn 1.10-1.55, Golden Har vest 68-1.00, Wlntergold 45-70. Couleur Cardinal 58-97, Br. Star 10-34, Reforma 70-91, Patrla 50-65, Sulpher Cloud 60- 8C, Queen Elisabeth 58-1.05, Dyanlto 1.10-1.17, White Virglne 60-82, White Sail 50-75, Prominence 70-82, John Gay 70-78. Carara 65-76, Red Pltt 80- 1.05, Dubb. Tulpen 28-62 p. st., Am, Anjers 10-24, Rozen 15-63 p. st. BOSKOOP, 2 april Forsythea 1 38. ld. 2 30, ld. 3 26, ld. 4 15. ld. per bos 80, Prunus triloba 27-25-22 per tak, id. kort 18-10 per tak. Rhodo Cataw- biense 47, ld. Pink Pearl 52 per knop, Jap Azalea Palestrlna 560-400, White Butterfly 34 p. st., Jap kers hlsakura 85-60-53 per tak, ld. per bos 280-150, Narcissen 26 per bos. TER AAR, 2 april Spinazie 45-62, id. B 28-39, witlof 1 75-82, ld. 2 38-43. 1^ stek 6-28, uien 39 alles per kilo, sla A 17-24. ld. B 11-14, ld. C 5-7, kom kommers 28-46 alles per stuk, radijs 15-25, selderij 5 per bosje, aardbeien .00, ld. afw. 1.20 per doosje, stoofsla 3-1.10 per kist, komkommers export A 66, B 64, C 55. D 48. id. D 42 per stuk, komkommers krom 88 per kilo. KATWIJK AAN DEN RIJN, 2 april Groenteveiling waspeen per kist Al 3.40-7.10, A2 2.40-6.10, BI 8.40-10.60, B2 1.90, Cl 80-2.90, C2 30-1.00, andlj- 1 60-69, ld. 2 31, prei Al 60, BI 40, per 100 st. 1 20-26, ld. 2 11-14, stoofsla 25, witlof 33-65, spruiten 26- 70, gelekool 12, rodekool 11-17, uien per kist 3.60-3.70, radijs per 100 bos 30-33, selderie per 100 bos 7-11, peter selie per 100 bos 18. Aanvoer waspeen 194.000 kg. RIJNSBURG, 2 aprU Tulpen: El- us 125. Guldoshnick 150, Dr. Ples- an 80-100, v. d. Eerden 70-80, Lustige Witwe 80-100. Pax 70-100, Hollands Glorie 190. Red Pitt 130, Lefebers Fa vourite 130, White Virginia 115-120, Couleur Cardinal 90-100, Montgomery 120 per bos. Narcissen 120-230, Ane monen 300-500 per 100, Fresia's Gold Yellow 60-70, White Swan 80, Snow Queen 80 per bos. Groenteveiling: waspeen B 40 50-46, 30-34, A2 12-17.50, prei 30-58, Brus selslof 22-47. Niets gevonden Secretaris-generaal Oe Thant van de V.N. heeft in antwoord op een Turkse brief, waarin gezegd wordt dat de bemiddelaar voor Cyprus Galo Plaza zijn bevoegdheden heeft over schreden en dat Turkije geen heil ziet in verdere bemiddeling, geant woord dat hij in het verslag van de bemiddelaar Galo Plaza niets heeft gevonden, dat onverenigbaar zou zijn met diens opdracht. Oe Thant ver zoekt de Turkse regering af te zien van de eis dat de bemiddelingspogin gen worden gestaakt. WOUBRUGGE Vallende ijzeren ring treft man Bij heiwerk voor een woning aan het oostelijk deel van de Plasdijk, langs de Wijde Aa, is vrijdagmiddag een ernstig bedrijfsongeval gebeurd. Tijdens het optakelen van de laatste paal viel een ijzeren ring naar be neden en trof de Woubruggenaar P. Lenting aan het hoofd. Deze droeg geen helm. Het slachtoffer werd, na door dokter J. Mooten behandeld te zijn, met een hersenschudding per ambulance vervoerd naar het Aca demisch Ziekenhuis in Leiden. KINDERCORSO OP 30 APRIL Het is al weer april. Voor men het weet is deze voor Lisse zo drukke maand weer ten einde en dan zal op de 30ste april het jaarlijkse kin- der-bloemencorso door de straten van Lisse rijden. De laatste jaren is dit corso goed „van de grond ge komen". Het zal door goede organi satie ook dit jaar ongetwijfeld weer veel belangstelling trekken. In de raadzaal van het Katwijkse gemeentehuis heeft de heer G. Nieuwenhuijsen, directeur van de Nederlandse he Vereeniging tot Be scherming van Dieren, de bronzen medaille voor dierlievend hulpbe toon uitgereikt aan Adrianus van der Marei, geboren 5 mei 1948 en wonende Annastraat 8 in Katwijk aan Zee. BU deze uitreiking waren enige ge nodigden aanwezig, onder wie bur gemeester H. Duiker, die een be groetingswoord sprak en uitvoerig de dappere daad van zijn jeugdige dorpsgenoot belichtte. Adrianus van der Marei heeft op 25 december 1964 een hond gered, die in de binnenwatering van het uitwateringskanaal door het zeer dunne ijs was gezakt en door ver moeidheid dreigde te verdrinken. De jongen heeft zich toen, liggend op een door de politie verstrekte dinghy (rubber reddingsvlot), met gebruikmaking van zyn handen, een weg over het ijs gebaand naar de hond. Onder de dinghy brokkel de het ijs weg. Na ongeveer tien moeiiyke minuten bereikte hy de voor het leven vechtende hond. Het dier vasthou dend werd hij vervolgens met be hulp van een aan de dinghy be vestigende lijn naar de kant ge trokken. Burgemeester Bruins Slot van Alphen aan den Rijn Er is nogal wat kritiek op de plannen van de planologen met betrekking tot de toekomstige ontwikkeling van de gemeente Alphen aan den Rijn. Burge- Gisteren vond op Schiphol de overdracht plaats van twee Fok ker Friendships aan Schreiner Airways. Op de foto bezegelen Fokker-directeur Diepen (links) en de heer Schreiner de over dracht met een hartelijke hand drukstaande voor de twee ma chines. meester Bruins Slot vertolkte die ongerustheid gistermorgen in een toespraak bij de opening van de Alphense vestiging van Bloms automobielbedrijf in de Frederik Hendrikstraat. „Het is een onmogelijkheid om van Alhen een woonagglomeratie te ken van meer dan honderdduizend inwoners, waarvan het grootste deelte werk moet vinden in de gro te steden van de randstad-Holland' zei de burgemeester. „Het vervoer van al deze werkkrachten en voor al het eigen vervoer gaat chaoti sche toestanden opleveren", dacht de heer Bruins Slot. „Daarom moet Al phen geen „slaapgemeente" worden, maar moet er ook binnen de ge meente voldoende werkgelegenheid geschapen worden. De beer Bruins Slot vond dat men op het ogenblik „planologisch volkomen verkeerd dacht". In dit verband merkte hij onder meer op, dat de verkoop van auto's in de toekomst wel eens een terugslag zou kunnen vertonen om dat men daarmee domweg niet meer uit de voeten kan. Dat was voor de burgemeester overigens geen be letsel om het bedrijf van de firma Blom te openen door het doorknip pen van een lint. Daarna trad de automatische wasapparatuur in wer king. Het dier werd vervolgens naar het politiebureau overgebracht, waar men er na ongeveer 45 minuten in slaagde de levensgeesten weer op te wekken. De dag daarop was de hond weer zo fit, dat hij in een onbewaakt ogenblik uit het politiebureau ont snapte, zodat de identiteit van het beest niet kon worden vastgesteld. De redding speelde zich omstreeks half vijf in het schemerdonker af. De foto laat het moment zien, waar op de heer G. Nieuwenhuüsen de medaille aan Adrianus van der Marei overhandigt. Foto LD/Jaap van Duyn, Katwük-Zee. JONGEMAN BEMOEIDE ZICH MET MEISJE Het was wel heel oud zeer, waarvoor een viertal jongelieden twee uit Lis se, één uit Haarlemmermeer en één uit Nieuw Vennep voor de Haagse politierechter stonden. In juni 1963 had 't viertal een feestje gehad, dat werd voortgezet in een dansgelegen heid. Doch het draaide daar op her rie uit, toen in het bijzonder de jongeman uit Nieuw-Vennep zich bemoeide met een meisje, dat er met haar verloofde was. Er volgde een vechtpartij, waar in de politie pas kwam. Ook werd er verzet gepleegd. Omdat het alles zo lang reeds is geleden, wilde de officier nu niet te zware straf fen eisen. Hij vorderde tegen de ver dachten geldboetes variërend van f 40f 75, alsmede een voorwaarde lijke gevangenisstraf, die voor de Nieuw- Venneper het hoogst was, namelijk twee maanden. De rechter veroordeeldec onform de eis. Vangstresultaten variëren sterk Vijfenvijftig vaartuigen zorgden vrijdag in IJmuiden voor een aan voer van 7.470 kisten vis. Er waren 1.090 kisten schelvis, 2.100 kisten ra dio, 220 kisten wijting, 680 kisten gul en kabeljauw, 620 stuks stijve kabel jauwen, 250 kisten kool vis, 80 kisten roodbaars, 650 kisten haring, 100 kis ten makreel. 1.650 kisten schol. 40 kisten tarbot, 30 kisten rog, 18.000 kilo tong en 220 kisten diversen De ruime vangst van kleine schel vis op 59 en 60 graden noorderbreedte hielden aan. Iets noordelijker werd wat haring gevangen, maar de resul taten liepen nogal sterk uiteen. De vangsten variëerden van enkele tot 70 kisten per trek. In het gebied van 54 en 55 graden noorderbreedte was de tongvisserij op ongelijke grond wat ruimer, maar er moest wel veel schade aan de netten op de koop toe worden genomen. In het marktbeeld kwam vrijdag niet veel verandering. SASSENHE1M 160 Portugezen teruggestuurd In drie extra wagons, die in Am sterdam vooraan de D-trein gekop peld waren, zyn gisteren om kwart voor zes uit Roosendaal 160 Portu gezen, die een paar uur daarvoor zonder papieren ons land waren binnengekomen, teruggereisd. De Portugezen hebben op het station geen moeilijkheden veroorzaakt, me de door het tactvol optreden van per soneel van de brigade van de Ko ninklijke Marechaussee. De Portugezen moesten ons land verlaten, omdat zij niet over de ver eiste papieren beschikten en ook nog geen werk hadden. Bij onderzoek door de Marechausse bleek, dat som mige Portugezen adressen bezaten van andere buitenlandse, vooral Por tugese en Spaanse, arbeiders in Ne derland. De groep werd in Roosen daal voorzien van reisbiljetten tot over de Belgisch-Franse grens. Zij bleken allen voldoende geld te bezit ten. Door ijs gezakte hond gered Gymnastiekuitvoering in Valkenburg Weer vertraging op wegen naar West-Berlijn Russische en Oostduitse troepen zullen van 5 tot 11 april oefeningen houden „ten westen van Berlijn", zo maakte het Oostduitse persbureau gisteravond bekend. Westberlijnse po litieke waarnemers brengen deze be kendmaking in verband met het Westduitse besluit op 7 april in West-Berlijn een voltallige bijeen komst van de bondsdag (Tweede Ka mer) te laten houden. Het verkeer op de wegen tussen West-Duitsland was gistermiddag weer normaal na een langzaam-aan- actie van de beambten by de Oost duitse doorlaatposten. Maar in de loop van de avond gingen de Oost duitsers bij de doorlaatposten het verkeer weer vertragen. Burgemees ter Willy Brandt van West-Berlyn zei in antwoord op vragen hierover: „Dit zijn streken van ophitsers die tezelfdertijd over ontspanning pra ten. Het gepaste antwoord is niet nieuw: blijf kalm". WASSENAAR Onderscheiding HT.M.-monteur ■rgemeester mr. W. J. Geertse- ÏSeeft gisteren in het raadhuis de flilen ere-medaille, verbonden aan gjrde van Oranje Nassau uitge- Waan de heer P. R. van Batum, leur 1 bovenleiding bij de HTM, Ijjsteren zijn 40-jarige jubileum e 'Haagse Tramweg Maatschap- lerdacht. De burgemeeste, die aeld was van zijn echtgenote inerde in zijn toespraak tot de iris aan de goede verstandhou- lu| tussen het vaste personeel van k-Passenaarse tram en de Wasse- n Be burgerij. Al bestond die goe- :aelatie vooral tussen het rijdend >neel van de tram en het i-|ek, toch behoorden ook de men- 28tan de technische dienst tot de IaP van vertrouwde HTM-ers. De Battum heeft sedert 1940 aan de stjenaarse lijn gewerkt. Voordien OOhij in Den Haag grof bankwer- 4fCn lijn werker. lilstorten aan de jh. de Wittstraat SOpat leden van de raad al enkele i de aandacht hadden geves- °P de toestand van de huisvuil- Ingsplaats aan de Johan de NJtraat waarvan met name op ^Mag een veelvuldig gebruik 'Jtt gemaakt, hebben burgémees- en wethouders de raad thans ■Voorstel doen toekomen tot het .yen van enkele voorzieningen, geheel afdoende oplossing van probleem zou een bedrag van J00 vragen. B. en W. achten dat, m op de financiële positie van de Bente geen verantwoorde uitga- LWaarna is gezocht naar een mo- Lfcieid om met minder kosten een ■digende oplossing te bereiken. H de oude vuilnisstortplaats is nieuwe geprojecteerd zodanig, Jiet publiek het vuil direct op pitjes kan deponeren. De nieu- "jtortplaats zal bereikbaar zijn |W de Johan de Wittstraat via Wangs de zandopslagplaats lopen- [dpegangsweg. Langs de Johan de 0ttraat zal een groenstrook wor- e aangebracht. De kosten van de a*e voorzieningen belopen g.X)0.- B. en W. stellen de raad t een krediet tot dit bedrag goed Jpren. filing van grond l) N.V. AGAM te Amsterdam, ei- fe van ruim 1200 m2 grond Kerkstraat, die in het uit- splan De Spinbaan bestemd wegaanleg en woningbouw, a( :h bereid verklaard deze jjd met de gemeente te ruilen te- een perceel grond op de hoek ji de Van Starrenburglaan en de Vj Hallstraat, onder bijbetaling 4de AGAM van een bedrag van 1100.- De firma zal op de dooi de verkregen grond -en garage- jücebedrijf met bovenwoningen p*en. De vennootschap heeft zich Wicht de helft van deze wonin- te verhuren aan door Wasse- r erkende gegadigden voor woon- Ate tegen een huur van maxi- jl f135.- per maand. B. en W. Jen de raad voor de ruilovereen- ,TSt goed te keuren. De heer Van der Veen districts manager van ESSO Nederland ver- lelde dat Alphen op het ogenblik 1400 personenauto's rijk is naast nog eens 500 vrachtauto's, aantallen die binnen vyf jaar verdubbeld zullen zyn, aldus de heer Van der Veen. LEIDERDORP Burgerlijke Stand Geboren: Paul M., zn van A. Tis- slnJc en H. Jeroense; Diederik J.. zn 1 van J. de Groot en A. C. Brussee; Bar- tholomeus N zn van N. S. T. J. Blans i en J. H. M. Geuxtsen. Ondertrouwd: B. Borreman, 25 Jr en i A. C. van den Berg, 21 Jr. I Getrouwd: J. H. Wagenvoort. 26 Jr en A. Visser. 22 Jr; A. Jansen. 21 jr en lA. Rasser, 21 Jr. Oprichting van U.V.V.-afdeling Men heeft het voornemen in Sas- senheim een Unie voor Vrouwelijke Vrijwillege-hulpverlening op te rich ten. Voor degenen, die belangstelling hebben om dit werk te gaan opzet ten, is er een bijeenkomst georga niseerd op woensdag 7 april 's mid dags half drie in het Gereformeer de Jeugdhuis. Julianalaan. Mevrouw H. W. Gallas-Dortland. provinciaal presidente der U.V.V. zal een inleiding houden over de alge mene werkzaamheden van de Unie en speciaal over het onderwerp „tafeltje dek je". Er is gelegenheid tot vragen stellen na de inleiding. Illllt in één onzer verslaggevers) f Als U vooruitgang bespeurt >Jde (eerste) uitvoering, die zo n twee jaar geleden heb- gegeven, dan zij wij al héél |jn|tevredenWat on- »r merkte de voorzitster van ifdeling gymnastiek van „De ken", mevrouw J. Mizee— U, dit gisteravond in haar ingstoespraakje op. Toch zij er wel vertrouwen in. eiflaar ze moest alles kennelijk eerst zien gebeuren

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 15