Uitbreiding veiling Rijnsburg vordert goed moorsel che ASSEN Grote aanvoerhal is bijna klaar i kip eteifSH? >waantie- zsxz KASTEN ra Shop IW Koren en fluiters in Rijnsburg bijeen Wil Hanoi een nieuwe Geneefse conferentie? Aardgas te duur voor eeugezins-wijkeu Veel kleine schelvis Voorzitter Flora legt (symbolisch) eerste steen LE1DSCH DAGBLAD VRIJDAG 2 APRIL 1965 (Van één onzer redacteuren) De verwezenlijking van de uitbreidingsplannen van de Rijns- urgse veilingvereniging verloopt goed. De grote aanvoerhal [124.5 bij 30 meter) is bijna klaar en zal nog voor 15 april in ge- ruik worden genomen. Voorzitter G. van Delft heeft gistermiddag p het bouwterrein symbolisch de eerste steen gelegd voor de gi- lantische nieuwbouw, die aan de veiling een uitbreiding van meer ian vijftig procent zal geven. lemeend het bereil ielegd. Voorzitter e hier onder meer de m jecretaris De Visser van -Het veiling-bestuur heeft terecht [emeend het bereiken van deze mijl- ongemerkt voorbij te moe had daarom in de een bijeenkomst >elcgd. Voorzitter Van Delft heet- hier onder meer de architecten Nieuwkoop, B. gemeente- nf HOFFSTRAAT 26 gesloten. en voordeligste heeft EKERSDIJK 7 5 f. 298- OON 23786 BADDOEKEN Rijk jaquard dessin. Onge loof lijk goedkoop (F% QC nu slechts keuze uit 4 pasteltinten Bijpassende washandjes per stok gg c| HAARLEMMERSTRAAT 172—174 HERENSTRAAT 9 De heer Van Delft zei, dat, terwijl de nieuwe aanvoerhal in gebruik wordt genomen, aannemer Van Rijn inmiddels doorgaat met de bouw v de tweede tribune. De fustloods reeds in gebruik genomen. Het re presentatieve gedeelte van de ling zal dit najaar klaar zijn. De heer Van Delft bracht in innering, dat de vergunningen voor de uitbreiding vier jaar geleden zijn aangevraagd. Deze maand is voor het eerst een omzet van meer dan vier miljoen gulden per maand bereikt. Nog groter „Het bestuur", aldus de heer Van Delft, „weet ook nu niet waar 1 toe is. De aanvoeren zullen de toekomst waarschijnlijk nog gró ter worden. Het weer van de afge lopen winter was gunstig voor bloementeelt". Burgemeester B. H. Koomans Rijnsburg was van mening dat litbreiding getuigt van moed, durf ;n helder inzicht. De nieuwbouw Flora is een onderdeel van de hoge bouwcapaciteit in de gemeente, is ook een nieuwe tuinbouwschool, raadhuis en een complex va woningen in aanbouw. De burge meester zei te hopen, dat de kwe len meekomen. Het jaar 1962 was een topjaar voor de kas- 1963 en 1964 waren iets minder. Eigen middelen De heer C. v. d. VtJver, ereburger in Riinsburg, vond het belangrijk dat de uitbreiding wordt gefinan cierd met eigen middelen. „In de landbouw in EEG-verband is dat an- aldus de heer v. d. Vijver. „Er i fonds dat waarschijnlijk het oprichten van veilingen in andere landen ten dele of misschien wel ge heel gaat subsidiëren". Voorts zei de heer v. d. Vijver dat de werkzaam heid de grootste kracht van Rijns- burg is. De kwekers maken geen werkweken van 45 uur, maar soms wel van 80 en nog meer. Eén van de oudste leden van Flora, de heer A. van Emmerik uit Voor hout, voerde ook nog het woord. Hij het niet uitgesloten was, dat de huidige uitbreiding over enkele jaren weer te klein zal zijn. „Maar dat zou dan alleen maar toe te Jui chen Zijn", aldus de heer Van Em merik. Schakel „Van Ooy" JAPONNEN, BLOUSES ROKKEN - LINGERIE REGEN-, ZOMER MANTELS. Het huis van vertrouwen dat vertrouwen geeft. ADR. VAN OOY JR. BREESTR. 39 - LEIDEN Onder directie van Van Vliet Dirk van Vliet specialiseert in jeugdkoren en in blokfluiters. Aan elke vinger van zijn rechterhand hangen zeker honderd kinderen. Misschien is „zweven" een beter woord dan „hangen". Want bij deze koordirigent gaat het altijd naar een toestand, van gewicht loosheid toe. naar zang zonder zwaartekracht. Nu was dat gisteren nog niet het geval met „Con Brio" in Rijnsburg. Bewust schrijven we „nog niet". komt beslist weldra maar Kwasi Kleuren in de Bollenstreek De eerste lenteboden hebben zich eds aangekondigd in de bollen streek. Kleurige velden gele, paarse en witte krokussen sieren het land schap en men verwacht in het ko mende weekeinde reeds veel vroege narcissen in bloei. Als het weer mee- t kan men dan zeer zeker ook veldjes felgekleurde tulipa's bewon- Op het tentoonstellingsterrein van de Keukenhof bloeien nu de krokus sen, vroege narcissen en diverse klei ne bolgewasjes. In de grote ver warmde kas vindt men reeds hon derden tulpen in talloze variëteiten. Gaullist gekozen tot burgemeester Parijs van Zonder voorafgaande voorwaarden (Van onze Parijse correspondent) Na vier ronden en twaalf uur op gewonden onderhandelingen tusse de verschillende politieke groepen, heeft de Parijse gemeenteraad van- ochtend om 4 uur de 56-jarige gaul- Johnson, listische industrieel Albert Chavag- nac tot voorzitter ofwel burge meester gekozen. Toen de diverse fracties achter de schermen de koop eindelijk hadden gesloten, bleek niettemin nog twee keren te moeten worden gestemd, want een grapjas onder de vroede vaderen had bü 1 april mop twee briefjes York Times uit Mos kou meldt, hebben Noordvietnamese functionarissen in particuliere ge sprekken te kennen gegeven, dat hun regering wellicht zal instemmen met het houden van een nieuwe Geneef se conferentie. Volgens de officiële opvatting van Hanoi zou men pas aan besprekingen kunnen deelnemen als de Amerikanen uit Zuid-Vietnam getrokken. Hanoi zou niet interventie zien van Russen of Chinezen en daarom ook niet ingaan op het aanbod van „vrijwilligers"al dus de New York Times. De staatshoofden en regeringslei ders van zeventien landen hebben de secretaris-generaal van de V.N., Oe Thant, door middel van hun di plomatieke vertegenwoordigers een oproep overhandigd voor het begin nen van onderhandelingen over de kwestie-Vitetinaan zander voorafge stelde voorwaarden. Onder de lan den. die de oproep hebben onderte kend zfjn India, Irak, Egypte. Joego slavië, Algerije, Ghana en Ethiopië De zeventien niet-verbonden lan den zeggen in hun oproep, dat „het nemen van toevlucht tot geweld in strijd is met het recht van het Viet namese volk op vrede en onafhan kelijkheid en slechts kan leiden tot oorlog op grotere schaal. Er dienen daarom zo spoedig mogelijk onder handelingen te beginnen zonder voorafgaande voorwaarden." Behal ve tot de V.N. is de oproep ook ge richt tot Rusland, de Verenigde Sta ten, Noord- en Zuid-Vietnam, Polen, Canada en Groot-Brittannië. President Johnson heeft In Wash ington gezegd, dat een internationale mening nog geen resultaat kan leveren. De V.S. streven beslist niet uitbreiding van de strijd, aldus zullen Zuid-Vietnam den beschikbaar t sbellen voor de e ambassade in Saigon. De vorige is, zoals bekend, door een bom getroffen. De senaats commissie heeft Johnsons verzoek grote bevoegdheden om Zuid- Vietnam financieel te steunen van de hand gewezen. Wel gaf de com missie haar goedkeuring aan de in stelling van een fonds van 360 mil joen gulden voor snelle hulp aan hét buitenland. Dit is twee keer zo veel als Johnson had gevraagd. De politie in Saigon heeft een tweede man gearresteerd, die ervan wordt verdacht betrokken te zijn ge- bij de aanslag tegen de Ame rikaanse ambassade in Saigon, waar bij 22 personen werden gedood ei 190 gewond. De toestand van de eer ste arrestant is nog steeds ernstig. Het ziekenhuis waarin hij is opge- nen, staat onder zware bewaking ontvoering te voorkomen- Het ligt in de bedoeling hem voor een mili tair tribunaal te berechten en hem, als hij schuldig wordt bevonden, In openbaar terecht te stellen, e linkervleugel van Labour heeft gisteren geschokt geluisterd toer Britse minister van Koloniën in Lagerhuis meedeelde, dat Britse strijdkrachten in de laatste vijf jaar ';-giftige gassen hebben gebruikt om relletjes in Brits Guya na te bedwingen. Een aantal Britse parlementsleden heeft verbitterd geprotesteerd tegen het gebruik van dergelijke gassen tegen de Vietcong. (knobbeltje...) die heel tot z'n recht 30 jaar en zou u mplete) LTS-oplei- 20 stelt u daartoe gemensen (met enig in Collator-machines, vaarderen hun werk- iedere drie maanden in bonus! Iedere dag lieningen, die aan het ssant voor u? Neem iciteer (mondeling of VOOR mULIERSETS nstraat 63-64, Voorburg, 52100 Na 18.00 u 070-852296 Streekvergadering van de ARP In gebouw Behoboth in Lisse werd woensdag een streekvergadering gehouden van de AK Kiesverenigin gen uit de Bollenstreek met als spre ker de heer H. Aigra uit Leeuwarden, lid van de Tweede Kamer Na gebruikelijke opening was hel woord aan de heer Aigra, die aller eerst opmerkte, dat wij in tegenstel ling met Engeland en Duitsland, in Nederland met de 8rote moeilijkheid te maken hebben, dat er niet één partij de meerderheid heeft, hetgeen bij ons de kabinetsformatie zo moei- lijk maakt Elke partij treedt op met een eigen program zonder enige bin ding met een andere partij of afspra ken met andere partijen. Het is ir land zó, dat, hoe een kabinet ooi mengesteld wordt, de KVP er altijd bii betrokken is.- Verder is een serie van combinaties mogelijk. De KVP is een sterke centrumvesting. Uitvoerig heeft de heer Aigra het radio- en televisiebeleid behandeld en het standpunt van de AR Partij be licht. Ook sprak hij over de kabinets formatie. Er is bij de ARP I lijn en overtuiging! Bij deze gedachte sloot de heer D. Algera uit NooidwtJk, zich aan. H« zei verheugd te zijn, dat de AR-fractie één blok vormt in deze radio- en tv- striJd, welke met de schoolstrijd ver- i geleken kan worden en hoopte, dat we ook in de toekomst weten mogen wat wij aan deze partij hebben I De heer Aigra merkte op, dat de AR- Partü pal staat voor de geestelijke en zedelijke vrijheden. Door ds. Kret uit Leiden werd de avondsluiting verzorgd. Hij stelde Je zus voor als de Man, wiens koninkrijk niet van deze wereld was, maar wiens persoon en woorden diepe sporen hebben nagelaten in de wereldge schiedenis. Door de Muziekvereniging „Cres cendo" uit Sassenheim werd op I verdienstelijke wijze muzikale mede- werking verleend. „Con Brio" was eertijds een ras- paardje uit Van Vliets' collectie. Een tijdlang was dit hele Jeugdkoor voor ons gevoel weggeneveld. En daar we ditmaal geconfronteerd werden met een driekwartskwaiiteitsstaat, mogen we aannemen, dat we te maken had den met een nieuw begin in een nieu we lente, met een herpresentatie van het „Meisjeskoor Con Brio". De inauguratie vond plaats in de Bethelkerk. De verdeling is hier voor lopig beperkt tot een afd. A (jong- sten) en afd. B. die het in de om lijstende geestelijke liederen ook wel samendeden. We noemen hier als In teressant Ps. 148 van de Vlaming Lode de Vocht en het negergebed „Kum ba yah my Lord". Dat ging voor een deel met orkest erbij, nl. „De Blokfluitengroep" Alphen, voorzien van sopraan, alt, r en bas (met de metalen S- eraan) en verder van sopraan- altmelodioa (mondharmonica's met een toetsenHaviertje) en kylofoon. Deze instrumenten werden ten volle vertoond, met een toonladdertje geluid erbij. Dit weder voer de piano niet, waarop de Rijns- burgse organist Dirk Sohoneveld als medewerker bedrijvig was. Voor zover alles bijeen meedeed, as er op het podium geen plaats >or het „orkest", dat dan In het kerkruim plaats nam. Van Vliet hielc toen de zaak bijeen door een gecom bineerde voorwaartse en achterwaart se directie. „Wij zijn de meisjes" en .Lente liedje" (van Stenz) van de B's ws nog niet „je dat", wat kelig en i der een onbesmette zanglijn, Advertentie Modo Dsjeniifcie en het Maantje met hun humor klommen al op naar Van Vliet-hoogte, door klankglanzing en voller ronding en door goed humeur opwekkende gang en zwier. De Wind" van Holthaus leek nog moeilijk en beschouwden we als ___l blik in de keuken van Van Vliet, daar hij met de bereiding nog niet was klaar gekomen. Evenwel Diabolo Syllabe van Van As, geestige luisterlust opwekkende gevallen i-ren al een feest van klinkerklan- n en gespannen ritme. Waarbij in de loop van de avond allerlei klik- klikken, maracas. castagnet nog handje hielpen. De A-tjes vermaakten zichzelf het publiek vooral met „Toemba", in zigeunermineur, met het klap-Map- lied met dat maUemalle „Maldeghem" erin en met zangspelletjes: Zc bloemen Espagna. Uiteraard mocht het „orkest' paar maal zelfstandig optreden wisselend geluk) en dat wordt dan gauw bij Van Vliet „klassiek": Mo zart, Handel, Braihms, enz. Nog geen orkest voor het Holland Festival. Door die melodica's en bassen soms eerder dorpskapelaohtig. Maar ook hier een ensemble, waar wat uit halen valt. in de bus gestopt, zodat nogmaals gestemd moest worden. Bij de jongste gemeenteraadsver kiezingen zijn de gaullisten in Pa rijs als de grootste partij uit de bus gekomen. Om over de absolute meer derheid te kunnen beschikken had den ze niettemin de steun nodig van de conservatieven, die vooral in Pa rijs nogal anti-gaullistisch zijn ge zind. Die conservatieven hadden gis teren dan ook eerst hun medewer king toegezegd aan de linkse oppo sitie, die al een socialistische kandi daat voor de burgemeesterspost had aangewezen. Op het laatste moment lieten de communisten echter weten, dat ze weigerden met de .reactie" enig akkoord te sluiten. Door de verkiezing van een gaul- st tot de overigens voornamelijk de- >ratieve functie van'Parijse burge- Leester zou inmiddels ook op het nationale plan een zekere toenade- tussen de rechtse stromingen en het gaullisme weieens bevorderd en worden. Ambassade Danswedstrijd in Casino Op vrijdag 23 april a.s. zal in Casino te Noordwijk een danswed strijd worden gehouden met als in zet de Grand Prix van de Bollen- k 1965. Dit evenement wordt organiseerd door 1' Instituut de D se „Gruvo" uit Lisse, onder auspi ciën van de Ned. Amateurs Da Club. Tijdens deze wedstrijd zullen d toeschouwers topparen uit Duits land, België en Nederland op dansvloer zien. Een internationale jury zal de prestaties beoordelen. Behalve de wedstrijd is er ook ge legenheid voor de jonge en oudere bezoekers tot vrij dansen bij de mu ziek van het City-theaterorkest o.Lv. Lex van Weren (Amsterdam) en de Com Prio's (Rotterdam) Een van de meest vooraanstaande leraarspaxen uit Engeland zal voorts demonstra ties geven van Ballroom- en Latin- American dansen. De wedstrijd be gint om half negen. Wel en Wee der Visserij NIEUWE PARTIJ OPGERICHT In Amsterdam is opgericht de „Eu ropese federalistische partij Neder land". De E.F.P. Nederland zal, in- dien enigszins mogelijk, met een eigen lijst uitkomen bij de op 2 juni te houden verkiezingen voor de raad van het nieuwe publiekrechtelijke lichaam Rijnmond. In het voorlopig bestuur der E.F.P. Nederland hebben om. zitting nu*. H. F. Heierman, M. Lewin (bij wie het voorlopig secretariaat is geves tigd) B, D. de Sterke, en A. E. E. Duif en. „De oprichting van de E.F.P. is ook in Nederland noodzakelijk ge bleken, omdat ook hier de nationale partijen niet voldoende voor de een wording van Europa kunnen doen. De kracht van de EP.P. ligt in haar inter-Europese samenwerking", aldus het bestuur van deze nieuwe partij. De E.F.P. Nederland is, na Oosten rijk en West-Duitsland, de derde tak van de inter-Europese partij. De ge zamenlijke Europese federalistische partijen wensen op korte termijn al gemene verkiezingen voor een Euro pees parlement. De heer Lewin richtte in 1962 de „Nieuw-Democratische Partij" op, waarvan hij voorzitter is. Verder is hij oprichter en voorzitter van de bond van belastingbetalers en inder tijd is hij een der drie oprichters ge weest van Radio Veronica. Wereldvishandel steeg met 90 miljoen dollar Volgens het deze week verschenen .Yearbook of Statistics", uitgegeven ioor de F.A.O. (Food and Agriculture Organization), had de handel in isprodukten in het jaar 1963 rdjaar met niet minder dan 1.686 miljoen dollar omzet. Uit deze st tistische gegevens is gebleken, dat een stijging is van 89 miljoen t opzichte van 1962, toen de totale idel 1.597 miljoen dollar bedroeg. Van de totale wereldvangst 46.4 miljoen ging een derde andere landen, m.a.w. was export bestemd. Om precies te zijn was deze hoeveelheid 15,2 miljoen ton. Deze hoeveelheid geeft het levend gewicht aan, dus op het ogen blik van de vangst en niet als eind- prodiukt, zoals verwerkt, vers bevroren, gezouten of gedroogd. In de statistiek zijn wel de cijfers vervat van Rusland. Dit is evenwel niet het geval van China, tistieken welke in de „Yearbook of Fisheries" werden opgenor den medegedeeld door niet minder dan 140 landen, die in totaal 41 miljoen ton of 88% van de wereld vangst 1963 vertegenwoordigen. De wereldproduktie 1963, werden hetzij op de binnenlandse, hetzij op de buitenlandse markt als volgt ver handeld: in verse toestand 16.4 mil joen ton, als bevroren produkt 4; miljoen ton, in verduurzaamde toe stand, zoals gerookt, gedroogd of gezouten 8.3 miljoen ton, conserven 4 miljoen ton, vismeel of visolie- produktie 12 miljoen en scheidene doeleinden 1 miljoen ton. Het percentage van de wereld vangst, dat voor de internationale handel bestemd is, vertoonde sedert het beëindigen van de jongste wereldoorlog een steeds lijn: in 1958 bedroeg deze hoeveelheid 29%, terwijl in 1953 toen de F.A.O. begon met het samenstellen Yearbook of Fisheries Statistics" ongeveer 19% beliep. In 1963 slaagden niet minder dan 19 visserij staten erin de produktie van meer dan 500.000 ton vis op U brengen. De vijf voornaamste zijn: Peru 6.901.300 ton; Japan 6.697 ton; Chinese vasteland 5.000.000 (geschat); Rusland 3.977.200 ton; U.S.A. 2.711.900 ton. ongerust, vooral wal betreft de kabeljauw. Men is er var tvertuigd, daar er momenteel te veel Europese treilers op kabeljauw vissen, dat deze visserij thans in stadium is gekomen. Dat zei de Noorse minister van Vis serijen, de heer Andersen, tijdens een bijeenkomst, waarbij zijn Russische collega de heer Merander Ishkow aanwezig was. Tijdens deze bijeenkomst is druk gesproken over het probleem om de voorraad kabeljauw op peil te hou den. Biologen van beide landen waren hier ook bij aanwezig. ran de te nemen maatregelen het vergroten van de thans geldende maaswijdte. Van beide zij- Overbevissing in de Barentszee Vier meisjes gedood bij verkeersongeluk Chauffeur kreeg vijf maanden Het Gerechtshof in Leeuwarden heeft overeenkomstig de eis van de procureur-generaal het vonnis van de rechtbank in Assen bevestigd, waarbij op 30 oktober 1964 een 24- jarige expediteur-hulpchauffeur uit Steenwijk werd veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf en twee jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. De expediteur veroorzaakte op 14 juni 1963 op de weg Rolde-Borger een aanrijding tussen het door hem bestuurde autobusje en een auto bus. Vier meisjes die bij hem in het busje zaten, kwamen hierbij om het leven. Diefstal stagneert woningbouw (Van onze Venlose correspondent) In Helmond is de bouw van 400 gemeentewoningen gestagneerd door een diefstal van niet minder dan 120 kilometer elektrische draad. Dit draad, waarde 22.000 gulden, was opgeslagen in een schuur. De politie stelt alles in het werk om de daders zo spoedig mogelijk te achterhalen. Het lijkt er op, dat in Helmond men sen bezig zijn zo veel mogelijk bouw materialen bij elkaar te stelen, want dezer dagen werd voor ruim 3000 gulden aan onderdelen voor verwar mingsinstallaties ontvreemd. CONCLUSIE DESKUNDIGEN Tarieven zullen worden herzien (Van onze Haagse correspondent) Aardgas is volgens de huidige tarieven te duur voor verwar ming van middelgrote complexen van circa 100 eengezins-woning- wethuizen. Wil aardgas con rerend zijn met olie (d.w.z. ploitatiekosten hooguit f 7.50 per week), dan mag het voor blok- verwarming niet meer kosten dan 6.3 cent per kubieke meter óor individuele centrale warming ten hoogste 7 cent per kubieke meter. Dit is de met enige schroom in „Het Gas", orgaan der „Vereniging van gasfabrikanifcen in Nederland", gepubliceerde conclusie van de werk groep verwarming nieuwe woningen. Aan de desbetreffende studie hebben meegewerkt deskundigen van Gas unie, Volkshuisvesting en Bouwnij verheid, ratiobouw, woningraad, gas- instituut, T.N.O. en centrale ver- warmintgsindustrie. Besprekingen Naar verluidt zijn thans over de weinig bemoedigende prijsaspecten van aardgas-ruimteverwarming her nieuwde tariefhesprekingen gaande tussen Gasunie en S.R.O.G. (de gas- distributiebedrijven). Ook de depar tementen van Economische Zaken en van Volkshuisvesting en Bouwnijver. heid z«n bij de kwestie betrokken. De „Vereniging van exploitanten van gasbedrijven" en de „Vereniging van gasfabrikanten in Nederland" hebben besloten een werkgroep ren te stellen die op korte termijn grond van het thans verschenen rapport, het hele probleem van gas- verwarming van huizen in de woningwetsector zal bestuderen. Wij menen te weten dat de voorkeur van vele betrokkenen uitgaat naar het aantrekkelijk maken van individuele centrale verwarming boven wijkver- warming. Hierbij speelt mee, dat het brandstofverbruik bij individuele centrale verwarming 30 procent lager is. Juist individuele centrale verwar ming is bij het huidige aardgastarief voor de woningwetbouw zo onaan trekkelijk, namelijk 2 cent te duur. Voor blokverwarming is de prijs eens te hoog, wanneer kleine complexen bij een relatief laag ver bruik teveel de last voelen van hek daarvoor geldende industrie-tarief. het e dat i deze maatregel dringend was. Voorts kwam men overeen tot het uitwisselen van ervaringen opgedaan door de biologen van beide voorts tot een hechte samenwerking tot het behartigen van de belangen van de visserij in deze wateren. Van het Haring- en Visfront Twaalf vaartuigen zorgden donder dag In IJmuiden voor een aanvoer van 5.770 kisten vis. Er waren 940 kis ten schelvis, 1.890 kisten radio, 280 kisten wijting, 330 kisten gul en ka beljauw, 450 stuks stijve kabeljauwen 1.260 kisten koolvis, 580 kisten haring 95 kl. kistjes haring, 350 kisten schol 5 kisten tarbot, 2.000 kilo tong kisten diversen. Voor de vrijdagmarkt stonder genoteerd de Petronella VL. 131 met 940 kisten vis, de Onderneming 111 SCH. 117 met 800 kisten vis, de Arie Jacob KW 149 met 800 kisten v 110 stuks stijve kabeljauwen en SCH. 33 met 685 kisten vis var verre visserij. Op 59 en 60 graden noorderbreedte werden nog steeds flinke vangsten kleine schelvis gemeld, waarbij som mige schepen tot dagresultaten kwa- graden werd nog aardig koolvis ge vangen: 40 tot 60 manden per trek. De visserij op 54 en 55 graden noo derbreedte leverde gemiddeld trekken op van 15 kilo tong, 3 manden schol en 2 manden andere vis. De kotters, die het onder de Nederlandse kust probeerden, kwamen tot ongeveer de helft van dit resultaat. De prijzen gaven enige neiging tot stijgen te zien. Modelactie bij AKU Staking van taxichauffeurs en havenarbeiders In Rotterdam is het no? steed bijzon der moeilijk een taxi te krijgen; de staking van de taxichauffeurs duurt onverminderd voort. De toestand is thans rustig. In de haven van Delf zijl ging het er vanmorgen wel ru moerig aan toe. Daar kwamen onge veer tachtig arbeiders niet op hun werk. De staking bij de AKU in Em- men en Emmercompascuum is gister middag omgezet in een modelactie. De situatie was gistermiddag in Rotterdam nog onduidelijk. Op vele plaatsen in de stad stonden groepen chauffeurs en overal reden (lege) taxi's (waaronder één met een ban- densnij apparatuur)Overal reden ook politiewagens. In zuid werden twee taxi's gekan teld. De politie had het druk met het escorteren van een trouwstoet en van auto's die polio-kinderen van school i naar huis vervoerden. In de haven van Delfzijl versche en vanmorgen tachtig arbeiders niet op hun werk. Aanleiding hiertoe was het ontslag van enkele mannen na dat ze him opdracht niet hadden wil len uitvoeren. Ook protesteren de stakers om. tegen het uitblijven van De staking in de bedrijven van AKU en Emmercompascuum werd gistermiddag omgezet in een model actie, nadat de vakbonden besprekin gen hadden gevoerd met de directie over het opschorten van het uitbeta len van de door de AKU bepaalde verhoogde lonen. Ook in de AKU- bedrijven in Arnhem, Ede, Breda en Steenwijk is een modelactie gaande, Maar daar verloopt alles totnutoe rustig. De hoofddirectie heeft gister avond bekend gemaakt te allen tijde bereid te zijn met de vakbonden te onderhandelen over de nieuwe c.ao. STAKING kost Panam vijf miljoen per dag De staking bij Amerika's grootste luchtvaartmaatschappij, Pan Ame rican Airways, is ook na de bespre kingen van gisteren nog niet beëin digd. Het conflict kost Panam vijf miljoen gulden per dag. Vrijwel alle 26.500 man personeel bij het de ge hele wereld omspannende bedrijf ij met verlof gezonden. Et zijn echter wel voldoende employé's blijven wer ken om de passagiers gemiddeld 14.000 per dag naar andere lucht vaartmaatschappijen over te boeken. Duizenden reizigers zijn woensdag avond gestrand toen de 1528 leden van de pilotenorganisatie na zestien maanden strijd over een nieuwe c a,o. het werk neerlegden.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 7