SCHMTZLERS „LA RONDE" IN TOTAAL NIEUWE VERSIE IBlTimfiTÜ'jm „The thin red line": waanzin van oorlog Films van deze week in Leiden Er is 'n Plasticolor verf voor elk doel! 1 Zélf schilderen? Dan Plasticolor verf! Blanke lak? Plasticolor! 1 Verf Let op het Plasticolor nier»"»»^ Plasticolor plamuïïrT Plasticolor halen! ericht 1 maart 1860 Vrijdag 2 april 1965 Vierde blad no. 31532 4n AANEENSCHAKELING VAN VELE VERLEIDELIJKE LIEFDESSCÈNES TRIANON Indertijd heeft de verfilming van Arthur Schnitzlers ,.La Ronde" Rondedans der liefde") reeds grote op gang gemaakt. Thans is er geheel nieuwe versie van verschenen, in de bewerking van Jean Anouilh en onder de fascinerende regie van Roger Vadim. Van de typisch Weense sfeer uit het begin van deze eeuw is niets overgebleven: daartegenover staat nu de typisch Parijse uit die tijd. Het is dan ook een totaal andere film geworden. Vadim zou Vadim niet zijn, als hij er niet iets héél bijzonders van ge maakt had. Bekende acteurs en actrices als Jean-Claude Brialy. Jane Fonda, Jean Sorel, Anna Karina, Maurice Ronet, Catherine Spaak en v.ele an deren spelen hun rollen in een aan eenschakeling van liefdes- en verlei dingsscènes in dit verloop van geraf fineerde gebeurtenissen, waarin de eeuwigdurende strijd tussen de beide seksen aantrekken en afstoten domineert. Een volkomen andere wereld dan de huidige gaat voor U openeen we reld, waarin alles wat met (al of niet verboden) liefde beter ware in ge vallen als deze te spreken van hevige erotiek met een mysterieus waas was overtrokken en waarin veelvuldig de vrees voor verlies van het fatsoen op de voorgrond stond. PIRATEN VAN DE DIABLO REX De Piraten van de Diablo zwerven deze week over het witte doek van het theater aan de Haar lemmerstraat. Na de nederlaag van de Spaanse Armada zoekt de Diablo zijn eigen weg. Maar voordat het kleine Spaanse schip haar rooftoch ten op de wereldzeeën kan aan van gen, moeten er eerst enige ingrijpen de reparaties worden verricht. En rond deze herstelwerkzaamheden speelt het verhaal zich op de wal af Soms is de vaart uit deze door Don Sharp geregisseerde rolprent. Vaak v-orden de scenes gerekt, waardoor een gedeelte van de spanning verlo ren gaat. Daarbij komt ook nog, dat de ontknoping welhaast traditio neel is: het goede wint het ook ni weer van het kwade. Tegenover deze zwakke punten staan natuurlijk ook sterkere kan ten. Zo zijn de verschillende felle ge vechten bijzonder spectaculair lilmd en wat dit betreft komen de liefhebbers zeker aan hun trekken. (Advertentie) Die gebeurtenissen voltrekken zich i lagere en hogere kringen en het is dikwijls de man, die een minder fraaie functie vervult. Want wanneer hij bij de vrouw verkregen heeft, wat hij wenst, wendt hij zich zonder enige gewetenwroeging van haar af Deze film is één langdurige ketting m liefdesavonturen. Vadim heeft daarbij niet geschroomd, de gordijnen hoog op te trekken en laat onverhuld zien, wat allemaal gebeuren kan, als man en vrouw elkaar gevonden heb ben: zij het voor héél kort. Deze prachtig gekleurde film, die ;n wereld van weleer, ook door de subliem getroffen milieu schildering, Held van het lunapark Elf liedj es Engeland tracht de immigratie te ordenen (Van onze Londense correspondent) De Britse regering heeft graaf Mountbatten van Birma benoemd tot hoofd van de missie, welke een bezoek zal brengen aan een aantal Gemenebestlanden ter bestudering van het emigranten-vraagstuk. Het grote probleem voor Engeland is een einde te maken aan de clandestiene emigratie (waartoe reeds verschei dene maatregelen zijn genomen) en anderzijds er voor te zorgen dat het juiste type immigrant, geselec teerd naar vakbekwaamheid, wordt aangetrokken. In het--verleden heer ste er op dit gebied een chaos, met het gevolg dat er onnodige span ningen ontstonden, welke nog wer den bevorderd door de algemene wo ningnood. De nieuwe regering tracht het pro bleem van een natuurlijke opneming van de immigranten in de gemeen schap, welke tot dusver te veel is verwaarloosd, aan te pakken. Enge land telt ongeveer 1 miljoen gekleur de immigranten, die o.a. werkzaam zjjn ir de industrie, bij de wegen bouw en ziekenhuiswezen, bij de bus diensten, in de Londense onder grondse, de spoorwegen en in he hotel- en restaurantbedrijf. Als ge volg van de welvaart zijn het meest al de laagstbetaalde functies voor vacatures bestaan, die door de immigranten worden bezet. De 64-jarige graaf Mountbatten, de laatste vice-koning van India en de eerste gouverneur-generaal van dat land. trekt zich op het ogenblik te rug als chef van de Britse defen sie-staf. Gezien zijn nauwe banden met het gemenebest, werd hem door premier Wilson gevraagd om de commissie van onderzoek te leiden. Wijziging in de immigranten-contro le zal pas worden ingevoerd, nadat de commissie haar taak heeft ver richt. De oppositie heeft in het La gerhuis aangedrongen op een on middellijk verbod van immigratie van mannelijke arbeiders. De con servatieve leider Peier Thorney- croft betwijfelde of het wa; df Britse economie alleen kan func tioneren met behulp van een voort durende stroom van immigranten. LUXOR Maar liefst elf liedjes zingt Elvis Presley in zijn nieuwe film „De held van het Lunapark" hij doet dat, zoals men van hem gewend is, op alle plaatsjes die daar voor in aanmerking komen: op een toneeltje, op de motor en in het grote rad. Dat grote aantal liedjes heeft dit nadeel, dat het de vaart haalt uit het toch al bijzonder eenvoudige en doorzichtige verhaaltje. Men kan overigens niet anders zeggen dan dat Elvis in de loop van de jaren danig geciviliseerd is. Van de eens zo rui ge jongeman, die in 1956 met „Heartbreak hotel" de zalen in de V.S. op zijn kop zette, is een figuur gegroeid, die kalm en soms melan choliek zijn liedjes zingt. In deze film heeft hij zelfs afscheid genomen van zijn onafscheidelijke bakkebaardjes, zodat hij er als een doodgewone jon gen uitziet: een wat vreemde ge waarwording na al die jaren. In „De held van het lunapark" speelt hij de rol van een sentimen tele vrijgevochten knaap, die alles kan zelfs een verlopen kermis weei op toeren helpen. Dat „vrijgevoch ten" valt erg mee: het is weer d< ruwe bolster, die de zeer blanke pit omhult. Hij maakt kennis met meisje dat hem aanvankelijk wél, vervolgens niet en daarna weer aardig vindt. Zowel met de kermis als met de romance loopt het goed af. Alta Infedelta" Tweede week STUDIO In „Alta Infedelta" be handelen vier Italiaanse regisseurs ieder afzonderlijk een bepaalde vorm ontrouw in het huwelijk. De Nederlandse titel „Hij, zij en de der de" wijst misschien op een aantal driehoekssituaties van de gewone, af gezaagde soort, maar dat is toch geenszins het geval. Het zijn vier zeer originele verhalen, die decent er. met grote gevoeligheid zijn ge filmd. kostuums, volledig oproept, zou Sohnitzler zelf wellicht bevreemd en bedenkelijk bekeken hebben. Maar er zijn da nook een Jean Anouilh en een Roger Vadim aan te pas gekomen, het verhaal nog véél wufter en scènes verleidelijker te maken, dan oorspronkelijk in de bedoeling heeft gelegen Andere tijden, andere zeden Of waren die zeden ook toen zo en werden zij alleen maar zwaar be dekt? 'JNIUIIIIIIilllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllIllllllllllllllllllllllllllllllllllllinilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllülllllll111111111111^1 Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii>iiiiii>iiiiii>iiin>i>iiiiininiiniii[nninii[iininnni[iniii LI DO De waanzin van Tussen alle mitrailleurkogels er oorlog wordt in 'The thin red 13 dat h" line" nog eens duidelijk gede-1 monstreerd: soldaten, vriend (Amerikanen) en vijand (Ja panners) sterven als ratten op het ,,veld van eer". Mensen worden* „hompen vlees", eer niet, zoals de Amerikaanse ser geant Welsh dat zo plastisch uit drukt. Die sergeant (Jack Warden) moet het prototype van de beroeps militair uitbeelden: een keiharde vechtjas, die bij zijn manschappen de leer „er wordt voor jullie gedacht" propageert. Die zich ook omtrent zijn eigen leven geen illusies koestert en zijn soldaten voortdurend inprent dat ze toch de volgende oorlog niet meer zullen halen. De gehele compagnie Amerikaanse soldaten, op een goede handvol geluksvogels na, sneuvelt dan ook in het gevecht tegen de Jap pen, die allemaal het leven laten. Alleen bij soldaat Doll (Kei Dullea) heeft de leer van sergeant Welsh weinig ingang gevonden. De soldaat besluit toch zélf te denken en merk waardig genoeg staat hij aan het eind van de film nog steeds overeind na bijzondere overmoedige helden daden, ingegeven door allerlei span ningen. VIJFDE WEEK JAMES BOND CAMERA Het lag voor de hand, dat een film over de mees ter-speur der James Bond langer dan één en kele week zou draaien. James heeft het zelfs vijf weken volgehouden in het theater aan de Hogewoerd. On bevreesd gaat hij af op het gevaar lijke doel: de ontmaskering van de Duits-Chinese kerngeleerde dr. No; uit alle strikken, die hem gespannen worden, weet hij zich te bevrijden al ziet het er meermalen donker hem uit, en nooit faalt hij in zijn antwoord op de bedreigingen zijn vijanden, die hem naar leven staan. Het oorspronkelijke verhaal van Ian Fleming is te 1 om waar te zijn en dat geldt ook voor de film, maar de moderne n die vanzelfsprekend behoefte heeft aan heldenverering, komt hier volle dig aan zijn trekken. De directie Camera kondigt aan, dat de film deze week voor het laatst draait advertentie teressante van de film: de psycholo gische strijd tussen de sergeant en d< soldaat, met hun verschillende filoso fieën. Doordat de film boordevol actie zit, het verhaal wat op de achtergrond geraakt. Dat is jammer, want alsmaar rennende sluipende soldaten die steevast wor den weggemaaid, krijgt de toeschou- genoeg. Half miljoen wolkenfoto's In de vijf jaar na de lancering van de eerste Tiros-weersatelliet op 1 april 1960 zijn bijna 500.000 wolken foto's naar de aarde gezonden, zo heeft de Nasa. het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart, bekendgemaakt. Ongeveer 90 procent van de foto's was bruikbaar, meer dan 2.100 stormwaarschuwingen werden aan 50 landen doorgegeven als gevolg van de waarnemingen door middel van de kunstmaan. Honderdvijfenzestig orkanen, wer velwinden en tropische stormen wer den door de Tiros waargenomen. Van de negen gelanceerde Tiros- kunstmanen zijn er nog drie in be drijf. CRENSINCIDENT Tussen Meppel en Staphorst heeft zich gisteren een eigenaar dig grensincident voorgedaan, dat spoedig in de beste verstandhou ding werd opgelost. Op Rijksweg 32 tussen beide gemeenten zette een 25-jarige vrachtwagenchauf- jeur uit Midwolde even na hei middernachtelijk uur haastig zijn trekker met oplegger stil, omdat hij meende een klapband te heb ben gekregen. Het was geen klap band, maar de oplegger met 17 ton oud papier en lompen stond in brand. De chauffeur koppelde haastig zijn trekker los en bracht die in veiligheid, daarop ijlde hij naar de telefoon en waarschuwde de Meppeler politiek. Deze alarmeer de op haar beurt de Meppeler brandweer, die de brand onder handen nam. Toen de Meppeler agenten van het gebeurde proces-verbaal zou den opmaken, kwamen zij tot de verrassende ontdekking, dat de oplegger precies op de gemeente grens tussen Meppel en Staphorst, tevens provinciegrens tussen Overijssel en Drente, stond. Een meting leerde, dat het grootste deel van de brandende oplegger in Staphorst en Overijssel stond. Daarop werd de Rijkspolitie van Staphorst gewaarschuwd, en die maakte het noodzakelijke proces verbaal op. Advertentie Helbig werd niet door zijn vrouw aangegeven Een rechercheur heeft gisteren de voormalige Westduitse kanselarij - functionaris Erich Helbig verteld, dat niet Helbigs tweede vrouw hem heeft aangegeven, zoals Helbig heeft gezegd. (Helbig staat terecht en wordt ervan verdacht voor een Oos telijk land te hebben gespionneerd) De 53-jarige Helbig. die een be langrijke regeringsadviseur is ge weest, heeft verklaard, dat zijn 41- jarige tweede vrouw hem aangege ven heeft omdat hij weigerde van haar te scheiden. De rechercheur heeft verder gezegd, niet te mogen vertellen wie Helbig dan wel verra den heeft. Helbigs tweede vrouw heeft dinsdag gezegd, dat haar echt genoot dikwijls dossiers van de kan selarij naar huis meenam en dat hij vaak enveloppen met geld ontving. Kerkelijk Leven Raketspecialisten willen Egypte verlaten Een groot aantal Duitse raketspe cialisten die in de Egyptische wapen industrie werken, heeft de laatste tyd pogingen gedaan om naar YVest- Duitsland terug te keren. Dit heeft de directeur van de „Vereinigte Flugtechnische Werke" in Bremen, Hans Pasche, meegedeeld. (De „Ver einigte Flugtechnische Werke,, is een fusie van de vliegtuigfabrieken „Weserflug", „Focke Wulf" en „Hein- kei"). Pasche verklaarde dat de terug keer van de raketspecialisten afhan kelijk is van de vraag ot hun in de bondsrepubliek een behoorlijke functie kan worden aangeboden. Bij de .Vereinigte Flugtechnische Werke' zijn thans geen vacatures. De directeur zei nog te verwach ten dat de belangrijkste specialisten niet zullen repatriëren als hun me dewerkers geen werkgelegenheid wordt geboden. De Westduitse „Junkers Flugzeug- und Motorenwerke A.G." in München heeft later meegedeeld, dat zij raket- specialisten, die in Egypte hebben ge werkt, in dienst heeft genomen. Duit se deskundigen noemen de aanstel ling van de specialisten een geslaag de poging van het particuliere be drijfsleven om bij te dragen tot ont spanning in het Midden-Oosten. De hertog en hertogin Windsor op weg naar de uit vaartdienst voor de Princei Royal. Het was voor het eerst dat de hertogin een dergelijke openbare plechtigheid in Enge land bijwoonde. Neerlandistiek in Keulen Met ingang van het zomersemester zal dr. P. J. H. Vermeeren worden benoemd tot hoogleraar in de Neder landse taal en letterkunde aan de Universiteit in Keulen. Het is de eerste maal, dat een Nederlander in Duitsland Neerlandistiek gaat doce ren als gewoon hoogleraar. Dr. Ver meeren is thans conservator van de handschriftenafdeling van de Ko ninklijke Bibliotheek in Den Haag. Aan de nieuwe leerstoel is tevens een instituut verbonden. Dit insti tuut komt onder leiding van de hoog leraar, die zal worden bijgestaan door drs. A. M. Duinhoven, die reeds als lector aan de Keulse Universiteit is verbonden, en drie wetenschappe lijke medewerkers. d. Bank. kand. Zetten-Andelst (toez.) e Vlissingen te Rijswijk L. Maris te Zuidland. Be- Bar neveld H. Harkema t* GEREF. KERKEN' Beroepen te Maassluis (4e pred.pl.) L. R. Krol te Midwolda te Drachten (6e pred.pl.) J. C. v. Loon te IJlst te Hoogezand-Sappemeer (vac. P. Klap wijk) L. R. Kroi te Midwolda. Bedankt voor Oost en West Souburg (vac. P. A. Bohlmeijer) G. J. v. d. Burgh te Lex- mond-Amelde. Drogeham. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Nieuw-Vennep W. de Joode te Zwaagwesteinde. HULP VOOR CHILI Bij de Stichting Oecumenische Hulp aan Kerken en Vluchtelingen te Utrecht is telegrafisch van de We reldraad van Kerken in Genève het verzoek ontvangen financiële hulp te willen bieden ten behoeve van de slachtoffers van de aardbeving in ChilL Binnen enkele uren werden reeds toezeggingen ontvangen van de Ned. Herv. Kerk voor f 15.000,— en van de Geref. Kerken voor f25.000,-. Zon dag zal het LK.O.R. in zijn „Wilde Ganzen"-uitzending eveneens een op roep ten behoeve van Chili lanceren. De Stichting Oecumenische Hulp heeft ook haar gironummer 5261 voor het in ontvangst nemen van finan ciële bijdragen opengesteld. De Stichting Oecumenische Hulp heeft inmiddels aan de Wereldraad Kerken een voorlopige bijdrage f50.000,toegezegd. Advertentie BRITSE SPION GEARRESTEERD De 52-jarige ingenieur eerste klas se van het Britse ministerie voor de burgerluchtvaart Frank Clifford Bossard is gisteren in staat van schuldiging gesteld wegens „spionage ten bate van een buitenlandse gendheid". Bossard is op 16 maart jl. gearresteerd. Het proces tegen hem begint maandag a.s. Hem is voorlopige invrijheidsstelling onder borgstelling geweigerd. De „Daily Telegraph" heeft eer week geleden gemeld dat zich in En geland een nieuw geval van spionage ten bate van de Sowjet-Unie had voorgedaan, dat even ernstig wa de zaak-Vassall, die zich in 1962 af speelde. Het blad, dat de betrokkene niet bij name noemde, verklaarde dat hij een hoge post bekleedde dat hij als officier bij de Britse luchtmacht had gediend. De aldus aangeduide persoon had nationaal- socialistisch getinte denkbeelden. Deze beschrijving komt in vele pun ten overeen met hetgeen men van Bossard weet. Helena Rubinstein (94) overleden Helena Rubinstein, die aan het hoofd stond van de onder dezelfde naam bekende kosmetische industrie, is gisteren op 94-jarige leeftijd in New York overleden. Vorig jaar bestond de onder neming van mevrouw Rubinstein zestig jaar. De jaarlijkse omzet wordt geschat op 360 miljoen gulden. Mevrouw Rubinstein was volgens haar familie, in 1871 in Krakau in Polen geboren. Zy emigreerde naar I Australië, waar zü zich toelegde op de vervaardiging van een huidcreme I volgens een oud familierecept. Zij |werd bekend toen een populaire ac trice uit die tijd deze creme kocht 'en een journalist hierover vertelde. ALLEMANSKERK IN ONKERKSE WINKEL In het witte kerkje van Winkel (NH) begint zondag de tweede serie van de interkerkelijke samenkom sten van rooms-katholieken, doops gezinden, gereformeerden en her vormden. Anders dan in de eerste die 12 zondagen achter elkaar en waarin o.a. Godfried Bo- s en mr. Van der Hoeven, de particulier secretaris van H. M. de Koningin het woord voerden, zal de .Allemanskerk" vanaf april op elke eerste zondagavond van de maand gehouden worden. Het programma bestaat uit vier delen t.w. muziek door koor of orkest, toespraak, koffie en discussie. In het zeer onkerkse Winkel, waar het aantal kerkgangers per zondag de 25 zelden te boven gaat ii Allemanskerk aldus ds. M. Leef- lang, herv. predikant te Winkel een belevenis: niet alleen door de grote belangstelling (250-400 bezoe kers) maar vooral doordat de waar de van het christelijk geloof hier de grootste eenvoud tot zijn recht komt. Velen, die niet geboeid worden door de kerkdienst in zijn klassieke v zijn trouwe bezoekers van de Alle manskerk. In de eerste serie spraken alleen leken, nu zullen ook enkele theolo gen het woord voeren. Het zijn de bisschop van Haarlem, mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard en ds. M. L. W. Schoch. Andere sprekers in deze serie zijn Hirsch Blum uit Krakau, bur gemeester H. W. H. Letschert van Medemblik, brigade-generaal H. M. Stam, mej. dr. M. A. M. Klompé, lid van de Tweede Kamer. De serie wordt geopend door ir W. H. Schoemaker. directeur van Hoogovens, het rooms-katholiek kerkkoor van Schagen zal daarbij de Missa Brevis van Palestrina zin gen. Betoging tegen Franco in Stockholm Manschappen van de karabijnbri gade van Stockholm hebben gister avond voor de Spaanse ambassade met demonstranten gevochten. Stu denten en mannen, die in het Spaans-republikeinse leger hebben gevochten, betoogden daar ter gele genheid van de 26ste verjaardag van üe machtsoverneming door generaal Franco. Een grote Franco-achtige pop werd voor de ambassade in brand gestoken, terwijl de demonstranten toekeken. Voordat de Franco-pop brandde voerde de politie een charge uit. Vele van de anti-Franco vrijwil ligers in de menigte droegen plakka ten met de woorden „Franco muer- te" (Weg met Franco) en andere anti-Franco slagzinnen. Vóór de lawaaiige demonstratie werd een petitie in de ambassade overhandigd, waarin hec beleid van Fianco werd veroordeeld De petitie werd in ontvangst genomen door een ambassade-functionaris, aangezien, de ambassadeur een cocktailparty bijwoonde. Broers voor Krijgsraad wegens autodiefstal De Krijgsraad in Arnhem heeft twee broers, dienstplichtige soldaten uit Venray, wegens diefstal van vier auto's veroordeeld tot anderhalf jaar met aftrek en tien maanden met af trek, waarvan drie maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. Voorts werden de broers tot boetes van f 50 en f 80 veroordeeld wegens een aantal verkeersovertre dingen. Van de vier auto's werden twee bij ongevallen vernield. Drie van de vier auto's waren gestolen bij één garagebedrijf in Boxmeer. De één reed in Utrecht met de eerste gestolen auto door een groot aantal rode verkeerslichten, ontkwam aan achtervolging door de politie en zette de wagen ergens buiten Utrecht aan de kans. De ander ging achte* het stuur van de tweede gestolen auto zitten. Hij botste niet ver van Boxmeer met een snelheid van 145 km per uur tegen een boom, doordat hij in een bocht geen snelheid had verminderd. De jongen, die het on geluk overleefde, brak vervolgens met zijn broer voor de derde maal in het Boxmeerse bedrijf in. Vier dagen la ter ramde de knaap in Epe de auto van een visboer en werd hij gewond in het hospitaal van de legerplaats t Harde opgenomen. Na twee dagen liep hij weg en het duurde een week eer hij kon worden aangehouden. Tussen de bedrijven door hadden de broers ook nog een ritje gemaakt met één van een rijschoolhouder in Cuyk gestolen auto. Vlaggetjesdag in Urk Op 1 mei viert Urk het jaarlijkse feest van vlaggetjesdag, symbolise rend de opening van het nieuwe pa lingseizoen. Ruim 150 Urker vaar tuigen zullen een vlootrevue presen teren, die wordt afgenomen door de commissaris van de Koningin in Overijssel. Op dezelfde dag zal de commissaris de nieuwe visa f slag ope- Aan de vlaggetjesdag gaat vooraf een nationale visserij tentoonstelling, die duurt van 28 april t/m 1 met Bijbelverspreiding in de West Ds. N. W. van den Bent, die sinds 1963 als colporteur verbonden is aan het Nederlands Bijbelgenootschap, zal zondag via New York terugkeren van zijn reis naar Suriname en de Antillen. In Suriname heeft hij niet alleen de grote plaatsen, maar ook het binnenland bezocht, waar de zendeling Jones bezig is met de ver taling van het Markus-evangelie in de taal van de Trio-Indiaan. Ds. Van den Bent is er in geslaagd allerlei activiteiten op het gebied van de christelijke lectuurverspreiding te coördineren. Op de Antillen is een Antilliaans bybel-comité gevormd, dat in hechte samenwerking met het NBG hoopt te komen tot een nauwere samen werking met het Amerikaanse Bij belgenootschap en het Brits en Bui- lands Bijbelgenootschap voor het ge hele Caraibische gebied. Later ging zij naar New York, waar zij als eerste gezichtspoedel' ging verkopen dat paste bij de verschil lende huidsoorten. Ook ging zij lip penstiften maken. Mevrouw Rubinstein was een kunstkenner in het bijzonder op het gebied van Afrikaanse en heden daagse kunst. Jacob Epstein. Picasso en George Braque waren vrienden van haar. Zij was twee maal getrouwd. Eerst met Edward Titus en later met prins Artchil Courielli-Tchkonia. Ivertentle Godsdienstvrijheid voor ieder mens De V.N.-commissie voor de rech ten van de mens heeft eenstemmig bepaald, dat een staat niet het recht heeft zich in het individuele gewe ten van de mens te mengen De commissie is sinds 22 maart be zig met de artikelsgewyze behande ling van een ontwerpconventie over godsdienstvrijheid. Op voorstel van de Indiase afgevaardigde werd de volgende tekst aangenomen: „De le- den-staten verbinden zich aan ieder een, die onder hun jurisdictie valt, het recht op vrijheid van gedach ten, geweten, godsdienst of overtui ging aan te hangen of van gods dienst of overtuiging te veranderen, overeenkomstig het geweten, zonder enige dwang ten aanzien van de vrij heid van keuze of beslissing op dit gebied".

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5