kareli Kleine kernreactor in VS-kunstmaan Schakel „Van Ooy" ADR. VAN OOY JR. Geluk bij ongeluk Situatie kruideniers weinig rooskleurig blijfjong, blijf fit: fiets! MET EEN ENKEL WOORD x mm LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 2 APRIL 1965 „Snap" gaat vermoedelijk morgen de ruimte in (Van een onzer redacteuren) De Atlas-Agena-raket, waarmee de Amerikanen reeds talloze ruimte vaartuigen hebben gelanceerd, is een zeer betrouwbare „ruimte-Jeep" ge bleken. Na de eerste experimentele lance ringen heeft vrijwel geen enkele At las het af laten weten. Mede daarom is dan ook een raket van dit type gekozen voor de lance ring (vermoedelijk morgen) van de eerste kernreactor naar de ruimte, namelijk de Snap-10-A; de kunst maan met deze reactor weegt onge veer 420 kg. De hoogte van de baan boven de aarde moet zodanig wor den, dat de reactor nog een paar duizend jaar in de ruimte zal blijven alvorens op de aarde terug te val len. Gebeurt dat eenmaal na zo lan ge tijd, dan is de splijtstof uitge werkt en ongevaarlijk geworden. Het is echter van het grootste be lang, dat de lancering volgens plan verloopt, zodat de kuntmaan met reactor niet al direct na de lance ring bi de dampkring terugkeert of Jaar geëist voor dood door schuld De officier van Justitie bij de rechtbank in Den Haag, dr. mr. H. van 't Veer heeft tegen een 27-jarige koopman uit Den Haag wegens dood door schuld een gevangenisstraf van een jaar met aftrek van voorarrest en ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van vijf jaar gevorderd. De man, aldus de officier van Justitie trekt zich nergens iets van aan en is nu al voor de tweede maal betrok ken bij de dood van een mens. In de nacht van 14 oktober 1964 ging de koopman, na in een café te hebben gebiljart autorijden. Met grote snelheid reed hij over de Haag- weg. waar hij andere auto's passeer de. hoewel dat daar verboden is. Hij reed een auto aan, waardoor een botsing tussen vier auto's ontstond. De koopman, die links reed schepte de wielrijder. Deze werd in de vaart geslingerd. Het lijk van de man werd de volgende dag gevonden. Na de aanrijding had de man enkele van zijn gewonde passagiers naar het ziekenhuis gereden. Volgens de ver dachte was hij die avond niet dron ken geweest, maar het stond vast dat hij ongeveer zeven glazen bier had gedronken. De president van de rechtbank mr. J. Oldenborgh verklaarde dat de koopman vorig jaar bij een ern stige vechtpartij in een woonwagen kamp betrokken is geweest. Een be jaarde man was toen aan een hart verlamming overleden. „U bent een branie, die niets presteert, maar alles durft. Zelfs de reclassering heeft het met U opgegeven. Uitspraak over 14 dagen. KOSMOS IN 127 STUKKEN Volgens de Amerikaanse dienst voor de ruimtevaart is een op 22 februari door de Sowjet-Unie ge lanceerde Kosmos-satelliet kort na dat hij in een baan om de aarde was gebracht, in minstens 127 stuk ken uiteengespat. De stukken zijn door het Noordamerikaanse radar- centrum waargenomen. Het centrum kon niet vaststellen of de satelliet, de Kosmos-57. al dan niet door de Russen overeenkomstig een vooropgesteld plan tot ontbin ding is gebracht. Reeds eerder had het centrum ge meld. dat de op 28 oktober j.l. ge lanceerde Kosmos-50 in 97 stukken was uiteengevallen. Nieuwe campagne van ds. King Ds. King heeft gisteren op een persconferentie in Baltimore gezegd, dat in juni zal worden begonnen met een campagne die ten doel heeft het aantal geregistreerde neger-kiezers in de zeven zuidelijke staten te ver dubbelen. Uit aantal is nu 150.000 en tweedui zend studenten-vrijwilligers zullen daartoe deze zomer tien weken door brengen in Virginia, noord- en Zuid- Carolina, Georgia, Porida, Alaba ma en Louisiana. Gisteren hebben honderd negers in Baltimore gedemonstreerd tegen de voorgenomen economische boycot van Alabama, waartoe ds. King zon dag heeft opgeroepen. Volgens hen zou een dergelijke boycot duizenden negers van Alabama tot de bedel staf brengen. Gisterochtend is de woning van een neger in Birmingham (Alabama) door een ontploffing gedeeltelijk ver nield. Een dertienjarige jongen werd licht gewond. Vermoedelijk is hier sprake geweest van een dynamiet- Later werd op de voorgalerij van het huis van een vrouwelijk 'dank gemeenteraadslid een tijdbom ge vonden. De bom kon nog tijdig on schadelijk worden gemaakt. Tezelf dertijd werd ook een bom gevonden voor het huis van de burgemeester in Birmingham. dat geval zou de kunstmaan in de atmosfeer verbranden en zou de nog actieve splijtstof een niet onbelang rijke verhoging van de radioactivi teit van de hogere luchtlagen ver oorzaken. Vandaar ook, dat de zeer betrouwbare Atlas voor de lancering zo geschikt is. De reactor is zuiver experimenteel en levert slechts een geringe hoe veelheid energie in de orde van grootte van een half kilowatt. De ze energie wordt gebruikt voor de voeding van een miniatuur ionen motor. Veel zwaardere motoren van die aard zullen mettertijd in be mande ruimteschepen worden ge bruikt voor ruimtereizen naar verre doelen, waarbij het geleidelijk opbou wen van enorme snelheden tot bij na 200.000 kilometer per uur gewenst is. Slechts met deze snelheden heeft men hoop, verdere hemellichamen te kunnen bereiken dan de maan en onze buurplaneten Mars en Venus. Voor zover bekénd is dit de eerste maal, dat een kernreactor in de ruimte wordt gebracht, hoewel de mogelijkheid niet is uitgesloten dat de Russen al eens iets dergelijks hebben ondernomen in een van de Kosmos-satellieten. Zij hebben daar over dan echter het diepste stil zwijgen bewaard. Advertentie senoritas FAVORITE 7 Ct Handtekeningen studentenactie Spanje-Portugal Het studentencomité Spanje Portugal is onder auspiciën van de Algemene Studentenvereniging Am sterdam en de studentenraad van de Vrije Universiteit een handtekenin geractie begonnen onder de docen ten van de Nederlandse universitei ten en hogescholen. Het doel is de strijd van de Spaanse en Portugese hoogleraren en studenten ter verkrij ging van de normale burgerlijke rechten moreel te steunen. Advertentie in bij al uw aankopen voor PASEN van HERENKOSTUUMS COLBERTS REGENJASSEN OVERHEMDEN - DASSEN - SOKKEN HERENMODE-ARTIKELEN OOK ALLES VOOR DE KLEINE EN GROTE ZONEN. DE NIEUWE COLLECTIE 1965. Koop vroegtijdig bij BREESTRAAT 39 LEIDEN Zonder geluk vaart niemand wél, maar zoveel geluk als de "be stuurder van een bestelwagen gisteravond op de rijksweg onder Rid derkerk had, is onwaarschijnlijk. De man een 31-jarige Hagenaar reed op Rijksweg 16 en sloeg op een gegeven moment af naar Al- blasserdam (Rijksioeg 15). Hij reed de beruchte bocht die volgde daarna in zó'n tempo, dat hij er uit vloog en over de vangrail kie perde. Volkomen stuurloos volgde de wagen daarna zijn weg over een fietspad, waarna de auto de zijberm afgleed. Negen meter lager kwam het gevaarte in een sloot tot stilstand. Er moest uiteraard een kraanwagen aan te pas komen om de wagen weer omhoog te trek ken. Toen voltrok zich het wonder. De Hagenaar en zijn passagier die beiden volkomen ongedeerd waren, stapten in en vervolgden hun reis onbezwaard. Elke weggesmeten dollar is er één noemde de commissie het gebruik van telefoon in regeringsauto's, kor- tegolfradio's, luxueuze kantoor ruimte „alleen voor de uiterlijke schijn, waaronder zaken als speciale vloerkleden en bekleding en specia le bureau-uitrusting uitsluitend met het doel meer indruk te maken". or toewijzingen van het Amerikaanse Huis van Af gevaardigden heeft de regeringsauto riteiten meegedeeld, dat zij moeten ophouden met het geld van de be lastingbetalers te besteden aan sta tussymbolen die bedoeld zijn ter be vrediging van persoonlijk egoisme. De kritiek is in hoofdzaak gericht tegen „jonge autoriteiten" en was vervat in een rapport waarbij een ontwerp naar het Huis gezonden wordt voor een toewijzing van 6.6 miljard dollar voor de ministeries van Financiën, de posterijen en en kele andere regeringsorganen. Als voorbeelden van hetgeen „sta tussymbolen" genoemd worden, Hoewel de kosten zaken betrekkelijk laa weggesmeten dollar de commissie. ran dergelijke zijn, „is elke r een," aldus Uitgaande van een gelijkgebleven bruto-winstpercentage, een stijging van de loonkosten met 17 procent en een marginaal kosten- percentage voor de reële omzetgroei van 12 procent, is het econo misch resultaat in de kruideniersbranche vorig jaar met minimaal zestien miljoen gulden gedaald, ten opzichte van 1963. Als men echter niet geheel zonder grond aanneemt, dat het bruto winstpercentage maximaal 21.9 procent was en dat de loonkosten in deze branche niet met 17, maar met 18 procent zijn gestegen, is het economisch resultaat 23 miljoen gulder lager geweest. Dit staat in het jaarverslag ovei 1964 van de „Christelijke kruideniers- bond". De weinig rooskleurige gang van zaken in de kruideniersbranche, aldus dit verslag, komt tot uiting in het gTote aantalopheffingen kruidenierszaken: tussen 1 januari en medio augustus 1964 waren er niet minder dan 739. Een aantal dat groter is dan dat in één vaj voorgaande vijf jaren. De Nederlandse kruideniers zetten in 1964 voor een bedrag van 3.320 miljoen gulden om. Daarvan betaal den zjj 78 procent aan de grossiers, zodat er een brutowinst van 22 pro cent overbleef. Na aftrek van loonkosten (12,5 procent), de overige kosten van groot- en kleinhandel (8 procent) en van loon en overige kosten van de reële omzetgroei (0.2 procent) bleef een economisch resul taat voor klein- en groothandel ovei vam 45 miljoen gulden of 1,3 procent van de omzet van de kruideniers. Onhoudbaar Vervolg van pag. I Parijs, Den Haag Europa en De correspondent in Parijs van het Zwitserse blad „Neue Zürcher Zei- tung" schrijft naar aanleiding van wat de Franse bladen „Paris-Presse" en „France-soir" dezer dagen over de Nederlandse houding in de Europese politiek hebben geschre ven, dat de Franse polemiek erop ge richt is opneming van minister Luns in een volgend kabinet moeilijker te maken. Volgens helt Zwitserse blad kan men zich niet aam de indruk ont trekken, dat de twee bladen van of ficiële zijde geïnspireerd waren, toen zij Nederland zijn houding in de Europese politiek verweten. De twee Franse bladen deden dit naar aan leiding van de afwijzing door de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Couve de Murville, van het voorstel van zijn Italiaanse ambt genoot, Fanfani, voor een ministers conferentie in Venetië. Officieel werd in Parijs gezegd, dat Frankrijk niet tegen een dergelijke conferentie is, maar dat een zeer zorgvuldige voorbereiding nodig is om er zeker van te zijn dat zij resultaat zal hebben. Frankrijk wil een der gelijke voorbereiding, maar eerst moet worden vastgesteld of er een gemeenschappelijke wil is wat betreft de opbouw vam Europa. „Paris-Pres se" en „France-Soir" schreven dat die wil in Nederland niet aanwezig is. De correspondent van de NZZ schrijft des te meer de indruk te hebben dat de mening van de twee Franse bladen geïnspireerd is, omdat de woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Parijs niet heeft willen tegenspreken dat die opmerkingen teruggaan op directe contacten met het ministerie. op, dat de steeds luider verkondigde mening dat een supermarkt niet hetzelfde is als een kruideniersbe- drijfde vakantiesluiting in verschil lende plaatsen bemoeilijkt. In som mige gevallen kan deze sluiting zelfs helemaal niet meer worden gereali seerd. Volgens de „Christelijke krui- deniersbond" wordt het steeds dui delijker, dat de situatie, waarin de gemeenteraad in haar beslissing met betrekking tot winkelsluiting afhan kelijk is van het oordeel van de Kamer van Koophandel, onhoud baar is. Korte rit in kruipauto van 16-jarige Een autootje met een 20 km- bordje is ook in Apeldoorn geen onbekend verschijnsel en dat het wel eens harder rijdt dan ge oorloofd is, al evenmin. Een jongen, die als een vorst in een kruipauto rondreed, werd aangehouden wegens te snel rij den. Vreemd keken de agenten echter op, toen bleek dat de knaap die dag juist zijn verjaar dag vierde en net 16 jaar was geworden. De jongen kon een bromfiets of een kruipauto kiezen als ver jaarsgeschenk en uiteraard koos hij het laatste vervoermiddel. Maar een 16-jarige mag zo'n voertuig niet besturen. De auto werd daarom in beslag genomen en tegen de jongen is proces-ver baal opgemaakt. GASEXPLOSIE IN B0LSWARD Bolsward werd vanmorgen on streeks kwart over zes opgeschrikt door een gasontploffing, waardoor bananenpakhuis instortte, werd een grote ravage aangericht, ook bij de naastliggende panden. In de omgeving sneuvelden verscheidene ruiten. De zoldering van het pakhuis stortte naar beneden, de muren zet ten uit en kwamen op straat terecht. Dakpannen vlogen overal heen. Eén van de knechts van de fruitgrossier werd licht gewond. Het is nog niet duidelijk hoe de gasexplosie is staan. Oud-Leidenaar maakt dodelijke val op zee De kapitein van het motorschip „Stad Gouda", de 37-jarige L. W. J. der Drift is op de Noordzee tijdens een controleronde over het schip in een ruim gevallen en over leden. De heer Van der Drift woonde Papendrecht, is oud-Leidenaar. De Stad Gouda is een schip van de ,Halcylon-lijn" en liep gisteren in Vlaai-dingen binnen. Het is weer lentehet is weer tijd om over zo'n d fijne zo'n veilige nieuwe fiets te denken. BINNENLAND Nekkramp Bij één van de leerlin gen van het bisschoppelijk college ln Roermond ls nekkramp geconstateerd De jongen, de 12-jarige J. E. Koch uit Geldrop ls opgenomen in het zieken huis van Roermond. De prefect van het college heeft besloten dat gedurende de eerste drie dagen geen les wordt ge geven. Zeepost Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data waarop de correspondentie uiter lijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: Aldabi (4/4)- Australië: Rlederstein (7/4); Brazilië: Aldabi (4/4), Aragon (8/4) *-"entina Star (10/4); Canada: Rudge- x,cA (7/4): Chill: Weimar (4/4). Mont- ferland (7/4); Indonesië: Polydorus (7/ Rudge- fjeïl (7/4): Chili 'nd (7/4); U Kenia. Oecanda. TanganJUta: La Boujdonnats (4/4); Ned. Antillen; Par thenon (7/4)Nleuw-Zeeland; Cranu- lus (5/4)- Suriname: Willemstad (6/4); VB. van Amerika: Prinses Margriet (8/4); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v Z.W. Afrika: Transvaal Castle (4/4), Jagers fontein (6/4). Brand op 1 april „Als Je my foppen, dan A jf je vroeger opstaan", fabriek in Blerick. toen chef in de reactie lounek in Blerl.----- - i, termiddag kwam melden, dat het dak - '-rand stond. 1-april-mop blik 1 de fabriek ln brand stond. JDe chef dacht dat wierp niet eens een wiuwuicicuut naar boven. Korte tijd later kwa- brandweermannen hem tegemoet yiings door andere leden van het personeel waren gealarmeerd. In net dak van de fabriek was werkelijk brand uitgebroken, die goeddeels door het fa- briekspersoneel zelf kon worden ge blust. Kleuter viel van balkon De vier- arige J. A. van Rijswijk uit Rotterdam s terwijl zijn moeder niet thuis was. •an het balkon van de derde etage op straat gevallen. Het kind was vrijwel op slag dood. Scheepsmaker verdanken De 60- Moeder en zoontje gewond Een 32-jarige Amsterdamse vrouw en haar 2-jarig zoontje hebben gisteravond ernstige brandwonden opgelopen toen de vrouw in haar woning een kachel wilde aanmaken. Zij dacht dat de i goot spiritus op de kachel t- kolen. Er ontstond een grow die haar aan het gezicht steekvlam, zoontje werd ziekenhuis opgenomen. Varkenspest BIJ de varkensfokker W. Veldhorst ln de buurtschap Llntelo, gemeente Aal ten ls varkenspest uitge- noesten worden BUITENLAND Terug mocht, niet Een deserteur uit het Westdultse leger, die in Juli vorig Jaar naar Oost-Duitsland vlucht te en daar voor propagandadoeleinden werd gebruikt, ls door een rechtbank in de Oostduitse stad Rostock tot an derhalf jaar gevangenisstraf veroor deeld wegens pogingen weer naar het Westen terug te gaan. Mtkojan ln Boedapest De presi dent van de Sowjet-Unie Anastas Ml- kojan ls gisteren in Boedapest aange komen c J de 20-ste ver- "de nederlaag van de Dult- fldkrachten ln Hongarije. Men verwacht dat Mlkojan vijf dagen Jaardai Defensie Mallnowski. Afgekeurd lamse tijdens hun Inspecties of laboratoriumonderzoek ln de maand februari 136 partijen afgekeurd. Hier bij waren ook 6619 kleurpotloden, die teveel van het giftige lood bevatten, waardoor ze als kinderspeelgoed on deugdelijk waren. Voorts waren er bij de afgekeurde partijen 875 kg vijgen bezet met mijt en 2040 blikjes toma tenpuree. M(Jnveger aan de grond De kust- miinpnvpppr Dokkum. behorende tot J ls glstermld- mijl ten zuld- viissingen. vastgelopen. Ge wordt het schljD vandaag by Vul- ln Vlaardlngen is het mo torschip „Gouda" binnengelopen met aar boord het stoffelijk overschot van de 37-jarige kapitein L. W. J. van der controle-ronde ln daarbij op een tien meter er terecht gekomen Hij werd door de bemanning dood ge- hoog water vlot 1 Kapitein verongelukt - Joeloe In Leopolds tad De Kongo lese regering heeft officieel bevestigd dat de ontsnapte voormalige president van Kongo-Brazzaville Fulbert Joeloe ln Leopoldstad verblijft. HIJ zou er be sprekingen voeren met premier Tsjom- kozen. Daardoor is de mei Wilsons labourregerlng tc gen. Williams kreeg 18.1 tegen de conservatieve Peter Rees 3309 en de Welse nationalist Edward Merri- man 1551. Abertillery ls van oudsher een Labourbolwerk en de uitslag geeft geen enkele aanwyzlng voor de popu lariteit van de regerlng-Wllson. Birma nationaliseert De revolu tionaire regering in Birma heeft 129 missiescholen en particuliere onder- wysinstltuten genationaliseerd. Er zyn in het gehele land 833 van dergelijke onderwijsinstellingen en deze zullen geleidelijk onder toezicht van de staat worden eesteld Onder de thans ge- bevlndt zich de ysbeer De de andere poollan- Canada. Noordwegen i Denemarken over het denkbeeld een Internationale conferentie ijsbeer. De Democratische Tragisch Een veertienjarige Oost duitse Jongen, die ln Januari J.l. naar West-Beriyn was uitgeweken, is dezer dagen naar Oost-Dultsland terugge keerd om zich weer by zyn ouders en West-Beriyn gevlucht. fonds waaruit studie beurzen verstrekt zullen worden ter nagedachtenis van Michael Clark familie Rockefeller en vrienden hebben reeds 100.000 dollar voor het fonds be schikbaar gesteld. De beurzen worden personen n jjjeaurenae dere cultuur. Engeland - Gibraltar De Britse beschuldigd van het opleggen beperkingen aan de grens witboek zal uitgeven waarin het Britse standpunt is vervat over het ge schil met Spanje over het bezit van de en vriendschap Op last der In- HAARLEMMERSTRAAT 172-174 HERENSTRAAT 9 MIDZA ,eidó& cjenda kameel staat Hoogl. Kerkgracht 28: Leldse Smal- Lldwlnlaschool (Lammenschansweg 6) Contactcommissie Kinderbescherming. stanties". 8 Oude Vest 13: Evangelisatie Chrls- dams Toneel, „Incident in Vichy". Bevolkingsonderzoek Installatie school* gister-ingenieurs. Jaarver» ZATERDAG Gebouw Prediker: Ouderavond Chr. Jeugdver. Rehoboth. Opv. van „De ver geten dochter". 8 uur nam. grond". 3 Stationsplein (bus 41)Strandexcur- le Kon. Ned. Natuurhist. Ver. 1.25 i snaar (Kunstzaal Heuff) tentoonstelling Miep Hart n Chris Heeneman. 4 u. nm Dr. Van Voorthuijzenschool (aula): Pinkstergemeente. 3 uur nm. Hogewoerd 175Wachttorenstudie an Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur ..m. Openbare lezing. 2.45 uur nm. Janvossensteeg 17: Volle Evangelie- zending. Spr. dhr. J. Zljlstra. 10 uur Volkenkunde MAANDAG C. Reis Ver. Bezoek aan Kasteel Duivenvoorde, bil kaarsverllchtlng. Ver zamelen bordes station 7 uur n.m. Schouwburg: K. en O. Avond met Wim Sonneveld. 8 um- nm. DINSDAG Acad._ Ziekenhuis: V.I.R.O. „Werelcfgëzónd- „jzonc" ziektebestrijding dr. P. Muntendam beldsorganlsatle Bestrijding van pokken". 8 Hogewoerd 175: Dlenstvergadering m Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. Janvossensteeg 17: Volle Evangelie- zending. Spr. dhr. A. Verkuil. 8 u. nm. Langzaam-aan-actie aan Oostduitse grens Oostduitse controleurs hebben gis teren een langzaam-aan-actie ge voerd waardoor het wegverkeer tus- >en West-Duitsland en Berlijn uren vertraging ondervond. Bij de con trolepost Babelsberg op de autoweg van Hannover naar Berlijn stonden 120 auto's, dertig vrachtwagens en dertig bussen twee uur in de rij. Op de weg tussen Hamburg en Berlijn werd eveneens vertraging ondervonden. Verscheidene vracht wagens moesten hier gedeeltelijk worden uitgelaten voordat zij moch ten doorrijden. Later was de toe stand weer normaal. Waarnemers menen dat deze actie deel uitmaakt van een Oostduitse campagne tegen de voorgenomen voltallige bijeenkomst van de West dultse bondsdag (Tweede Kamer) in West-Berlijn volgende week. Sinds Chroestsjows ultimatum van 1958 in zake Berlijn ls dit niet meer voor taal, zijn 2500 leerlingen aangesloten, gekomen. gesloten. BIJ deze organisatie, die door rs en Amerikanen was opge- onderricht geeft ln de Engelse Indonesiërs Schouwburg: K. en O. Toneelgroep ..Arena'' speelt „De Kikkers". 2.30 uur Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) t Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Stadsgehoorzaal (kleine zaal)Mode show Ned. Ver. van Huisvrouwen. de bybel als schepping. Het Kraaienest (Janvossensteeg 17): Opening kath. vormingswerk werkende Jeugd. 4 uur nm. Pieterskerk: Avondgebed. 7.15 u. n.m. Stadsgehoorzaal: Uitv. Chr. Gymnae- tlekver. D.O.S. 7.30 uur nm. Willem de Zwijgerlaan 106: BahaT- gespreksavond. 8 uur nm. ^Wltte^Singel 70: Opening „De Haard- Voorschoten (Jeugdgebouw de Werf): Ledenverg. Coöp. Raiffeleen bank. 8 uur n.m. DONDERDAG Bevrijdingskerk (bovenzaal)Ned. Chr. Vr. Bond Z.W. Spr. ds. G. Meynen over „In- en ontspanning voor de Hogewoerd 175: Dlenstvergadering an Jehovah's getuigen. 7.25 uur nm. Rijksherbarium (Schelpenkade 6) tlekver. D.O, 7.30 i Uitv. Chr. Gymnas- TENTOONSTELLINGEN Academie: Tentoonstelling van gou aches door Henri Plaat. Geopend maandag t/m vrijdag van 9 uur v.m. 5 uur n.m. (tot 22 april). De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zond. 1-4 uur. Legermuseum (Pesthuislaan)Met Papengracht 6a: Tentoonstelling Pot- terij Zaalberg. Geopend 9-6 uur; maan dag 2-6 uur (t/m 6 april). De Ruif (Janvossensteeg 69): Expo sitie Theo Rös (tot 1 mei). Rijksmuseum voor Volkenkunde: (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u: 's zon dags 13-17 uur. Ryksmuseum van Oudheden: Dage- ïyks 10-5 uur; zond. 1-5 uur. Ryksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 uur; zond. 1-4 uur. BIOSCOPEN Trianon: „La Ronde". 18 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De held van het lunapark". A.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Stormloop zonder genade". 18 1. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Camera: James Bond contra dr. NO". 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. io: ,Alta Infedelta" („HIJ zy en derde"). 18 jr. Dag. 2.30, 7 en 9 15 - zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Phaten van de Diablo". 14 Jr. Studio: 9.15 Dag. 2.30, 7.15 2.30, 4.45, 7.15 Astra-theater - Wassenaar: Vrijdag woensdagmiddag 2.30 „De schrik der Sioux". Avond- en nachtdienst der apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Zulder Apotheek, Lammenschansweg 7, te'. 23553. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt eveneens waargenomen door de Zulder Apotheek. B(| geen gehoor van uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2